Resultaten van stelden in 1965 glastuinbouw teleur STIJGING OPBRENGST 15%, KOSTEN 34% DONDERDAG 8 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT IN ZUID-HOLLANDS GLASDISTRICT: „De bedrijfsresultaten in de tuinbouw zijn vooral met betrekking tot de Intensieve glastuinbouw over het algemeen teleurstellend. Gezien de omstandigheid, dat dit jaar geen sprake is geweest van een grote doordraai van niet te verkopen produkten, zijn de teleurstellende resultaten het gevolg van een dooreengenomen te laag prijspeil als mede van een sterke stijging van het kostenpeil. Gegevens van het LJE.I., betrekking hebbend op de glastuinbouw in het Z.-H.-Glasdis trict, wijzen duidelijk in deze richting". Dit zei voorzitter Jac. de Groot van de Tuindersvakbond LTB ter inleiding van de heden gehouden algemene vergadering. ONGUNSTIGE ONTWIKKELING ZET ZICH VOORT In dit gebied stegen de opbrengsten van de stookbedrijven van 1962 t/m 1965 met gemiddeld 15 De totale bedrijfskosten stegen daarentegen met gemiddeld 34 over dezelfde periode, vervolgde de heer De Groot. Voor de onverwarmde glasbedrijven in 't West- land en de Kring ligt de situatie nog gunstiger. In de periode 1962 t/m 1965 stegen de opbrengsten gemiddeld met slechts 5 de kosten echter met 30 Over het jaar 1966 zijn nog geen gegevens bekend, maar het is voor elke ingewijde duidelijk, dat de on gunstige ontwikkeling zich in ver sterkte mate heeft voortgezet. Veel bedrijven werken met verlies Het behoeft dan ook niemand le verwonderen, dat onder dergelijke omstandigheden een groot aantal tuin bouwbedrijven met verlies heeft ge werkt. Gegevens van het L.E.I. geven aan, dat in 1965 al de helft van de bedrijven in het Z.-H.-Glasdistrict geen winst opleverde. Dit percentage zal voor 1966 nog wel hoger komen te liggen, aldus spr. Dit alles wil geenszins zeggen, dat de financiële positie van de glastuin bouw in zijn algemeenheid erg on gunstig zou zijn. Dit hangt voor namelijk af van de mate, waarmee het bedrijf met eigen vermogen wordt gefinancierd. Moeilijkheden op 't-punt van de bedrijfsfinanciering doen zich vooral voor in de bedrijven met eigen vermogen van minder dan de helft. Dit betreft ruim 40 der bedrijven. Juist in deze groep glasbedrijven be vinden zich vooral de jonge en in ontwikkeling zijnde bedrijven, met name veel jonge ondernemers, die de laatste jaren veel hebben moeten in vesteren en nu door enkele jaren tegenslag in de prijzen in min of meer ernstige likwiditeitsmoeilijkheden zijn komen te verkeren. De meeste van deze bedrijven zijn gezond, economisch en sociaal verantwoord en aan deze veelal jonge tuinders moet de helpen de hand worden geboden om ze door deze moeilijke tijd heen te helpen. Gelukkig wordt hier alles aan ge daan wat mogelijk is. Dank zij het overleg tussen het Landbouwschap, de boerenleenbanken en het Borg stellingsfonds voor de Landbouw zijn nieuwe mogelijkheden geopend om het hoofd te kunnen bieden aan de toenemende financiële moeilijk heden van een groot deel van onze tuinders. ADVIES INWINNEN In te veel gevallen blijkt, dat de tuinders, die in financiële moeilijk heden zijn komen te verkeren, te lang wachten met het vragen van advies. Wanneer door onjuiste kosten besparende bedrijfsmaatregelen, of door het te hoog doen oplopen van ZOETERWOUDE Bejaarden^soos" kreeg royale gift van winkeliersactie De veertiendaagse bijeenkomst van de Zoeterwoudse bejaardensociëteit in ,,Ons Huis" stond in het teken van het Sint Nicolaasfeest. Namens het comité van de winkeliers Sint Nicolaas Aktie waren de heren H. J. C. Paardekooper, P. C. van der Drift en Jac. v. d. Geest gekomen om een bedrag van 250,- te overhandigen, voornamelijk bedoeld voor de kerst viering. Voorzitter H. Paardekooper zei dat bij de voorbereidende besprekingen het idee was geopperd om een gedeelte van de inkomsten te bestemmen voor een goed doel. waarbij spontaan de be jaardensociëteit was gekozen. Hij ver bond aan de schenking echter de voor waarde dat de trekking van de 100 prijzen van de actie door de bejaarden zou geschieden. Hier was niet het min ste bezwaar tegen en acht dames en heren trokken uit de hoeveelheid van bonnen de 100 prijs bepalende num mers, die voor a.s. zondag per huis-aan- huis-circulah-e bekend zullen worden ge maakt. Een dankbare waarnemend voorzitter K. v. d. Vliet dankte voor deze prachtige gift. Hij zag in deze geste een bewijs dat de „soos" een ge waardeerd stuk gemeenschap is ge- Onder het enthousiast zingen van Sint Nicolaas-liederen kregen allen la- Ur nog een feestelijk pakket aange- KAARTAVONI) L.T.B.-K.P.J. Vrijdag 9 december a.s. wordt de tweede kaartavond georganiseerd voor de leden van de L.T.B. en K.P.J. om 8.00 in het Don Boscohuis. In totaal zullen in dit seizoen 4 wedstrijden wor den gehouden. Zij die de eerste keer niet present waren kunnen toch nog deelnemen aan de gehele competitie omdat hiervoor de drie beste resultaten tellen. Ook voor de beste prestaties per avond zyn echter aantrekkelijke prijzen beschikbaar. teren, aldus de heer De Groot, dat de zaak van de veilingconcentratie toch nog maar moeilijk op gang komt. Conservatisme en heilige huisjes hou den deze ontwikkeling nog in veel gevallen te zeer tegen. Verder is ook wat meer voortvarendheid ten aan zien van de studie van de aanpassing van ons veilingsysteem aan de nieu we methoden van distributie en ver koop wel zeer gewenst. Met ongeduld wordt gewacht op het rapport over deze aangelegenheid van het Centraal Bureau van Veilingen. De afzet en alles wat daarbij behoort neemt nu eenmaal een centrale plaats in. De teelt en de aanvoer hebben de telers volledig in handen. De taak van de teler houdt bij de veiling op. Wat er verder met zijn produkt gebeurt, moet hij aan anderen overlaten. Dit neemt echter niet weg, dat de individuele groente- en/of fruitteler zich wel degelijk voor het verdere handels- en verkoopproces interesseert. Het moge dan waar zijn, dat de prijzen dit jaar en voor wat de glas teelten betreft ook de vorige jaren, zijn tegengevallen, men moet daarbij ook bedenken, dat een stijging van het glasareaal van 2223 ha in 1950 tot 5114 ha in 1956 vanzelf tot dalende prijzen aanleiding geeft. Wat meer zelfbeheersing bij de uitbreidingen kan het evenwicht en een wat betere prijs vorming in de hand werken. En pas op de plaats zal ook het handelsappa raat de gelegenheid geven tegen lo nende prijzen nieuwe afzet te zoeken. De adempauze kan dan tevens wor den benut om krachten te vergaren om daarna verder te werken aan de ontwikkeling van de tuinbouw, welke wel verschillende zwakke plekken ver toont, maar toch fundamenteel gezond Jan Legt uitgenodigd voor training Ned. XI i Het oog van de keuzeoommissle van het Nederlands amateurelftal Is na Aad j Koren op een tweede UVS'er gevallen: I Jan Leget, de aanvoerder van de blauw- witten. Hy ontving dezer dagen een uitnodiging voor de trainingen in het I KNVB-centruni te Zeist. BADMINTON-COMPETITIE VEGLO-2 SPEELDE EEN GELIJKSPEL TEGEN STERKE MARIAHOEVE Spi lortschool Dc Vries „Mariahoeve" klopt schulden aan leveranciers en banken, de tuinder zich zelf vaak in een on houdbare situatie heeft gemanoe- vreerd, is het soms niet meer mogelijk een oplossing te vinden. Door tijdig aan te kloppen, kan dit veelal worden voorkomen. De groente- en fruitteelt blijft nu eenmaal kwetsbaar. Van eco nomische weerbaarheid is in onvol doende mate sprake. De noodzakelijke investeringen vra- gen zoveel kapitaal, dat reeds lang j het eigen- en het familie-vermogen tekort schiet en steeds meer een be-1 roep moet worden gedaan op vreemd j vermogen. Enkele L.E.I.-gegevens, ook weer van het Z.-H.-Glasdistrict, illus treren deze stelling. Zo bedroeg het totaal bedrag aan vreemd vermogen in dit gebied op 1 januari 1959 ca. 190 miljoen. Per 1 januari 1966 was dit gestegen tot maar liefst ca. 550 miljoen; in zeven jaar bijna driemaal zoveel. Vergelijkingen tussen Nederland en de andere E.E.G.-landen vallen niet i ten voordele van Nederland uit. Niet alleen is het fiscale klimaat in de andere landen van de E.E.G. gunstiger, maar bovendien kunnen zij van tal van nationale subsidie-regelingen pro fiteren, waarvan de Nederlandse tuin ders verstoken zijn. MOEILIJKHEDEN De tuinbouw weet zich geplaatst voor niet geringe moeilijkheden. Een gezamenlijke aanpak van deze moei lijkheden is zeer gewenst. Dit jaar kon overeenstemming worden bereikt over de lang verbeide samenwerking tussen standsorganisaties, veilingen en studieclubs. In Noord-Holland is men al met deze samenwerking op 6 okt. j.l. gestart. In Zuid-Holland leverde het realiseren van deze nieuwe vorm van samenwerking meer moeilijkhe den op, omdat het voor de stands organisaties en voor de studieclubs niet gemakkelijk was over een be langrijke principe-kwestie heen te stappen. Begin november is dit echter opgelost en men verwacht dat de tuin- bouwstructuurcommissie voor Zuid- Holland binnen korte tijd met haar werkzaamheden een begin zal maken. MARKTINTERVENTIE Het afzetappax-aat, de veilingen, moet aan de nieuwe situatie worden aange past. Het is spijtig te moeten consta- St. Jozefparochie te Noordwijkerhout viert 50-jarig bestaan groot opgezet Het was wederom het eerste team van Veglo, dat een nederlaag ten deel viel, omdat zij ook deze keer diep uit hun reserves moesten putten. Veglo 2 speelde tegen het zeer sterke Maria hoeve 1 een goede wedstrijd en moest hiei'door de punten delen. Verder is het Smash 1 niet gelukt een overwinning te behalen op Delta 1. Het eerste team van de L.B.V., kreeg in een week twee af in het kader van een onderlinge uit wisseling van teams van Sportschool De Vries met judovereniging „Maria hoeve" behaalde het team van sport school De Vries een monsterzege van liefst 70. Van de Leidenaars behaalde Wout Holverda een zege op Salters met o- Racketeers 1. een goed wedstrijd tegen soto-gari (le beenw.l. Frits Welling vergrootte de voorsprong door Kramer op de grond te bedwingen met hon- gesa-gatame (le houdgr.l, op nagenoeg dezelfde wijze maakte Jan Barends te gen F. Kohier er 30 van. Ben Sprin ger en Dik Krook lieten zien dat het met worpen ook ging. Springer o-goshi (2e heupw.) tegen P. Kohier en Krook o-ulhi-gari (5e beenw.tegen Boever. De gebroeders Leen Jan en Frans de Roover bepaalden met 2 x rami-shihd- gatame (3e houdgr.) tegen resp. Vis sers en Legerstee de eindstand op 70. District L.V.B. 2 kreeg een nederlaag te ln- kasseren van de Haagse badmintonver eniging DEVO 1, die uiteindelijk uit viel in een 1—7 zege voor de Hagenaars. Beide heren-enkels van de heren J. Pieéte en B. Regeer gingen over in verlies. Het enige winstpuntje wist mej. J. V. Hoven te behalen in haar eerste dames-enkel, waarin zq haar tegen standster mevr. F. de Jong, door een goed spel tot een nederlaag wist te gelaste wedstrijden en kon hierdoor dwingen met de cijfers van 115 zijn sterkte niet meten. En het tweede H 9- Alle overige partijen gingen zonder al te veel moeite r001" team kreeg een grote nederlaag ma 1-7 te inkasseren. Tot slot speelden Landeiyk. Veglo 1 kwam enigszins matig voor de dag, omdat zij een invalster uit het derde team lieten meespelen. Ondanks de vechtlust van Veglo 1. overwonnen hun tegenstanders: MVO 1 met 53. De viering van het 50-jarig beslaan van de Jozefparochie in Noordwijkerhout vangt zondagmorgen 11 december om 8.30 uur aan met de consecratie van het nieuwe altaar in de verjongde parochie kerk door mgr. M. A. Jansen, in aan sluiting waarop een pontificale mis wordt opgedragen. In die mis wordt ge zongen de „Missa Lauda Slon" bewerkt voor gemengd koor en harmonie. Dinsdagmiddag 13 december is er om 2 uur 's middags voor onze ouden van dagen een H. Mis waarna in de paro chiële feestzaal Hoogstraat 40 een gezel lige middag voor hen is georganiseerd. Woensdagmorgen 14 dec. is er om 9 u. voor de kinderen van de lagere scholen een tiener-mis en om 7 uur 's avonds voor de jongelui. Die avond is er voor de jongelui vanaf 17 jaar in de zaal Van der Geest een balavond, verzorgd door de Instuif en met medewerking van The Saints. Voor de jongelui tot 17 jaar is er in de feestzaal Hoogstraat 40 een balavond met de „Ulo-wappers" en „Berry and his skydevils". Een bijzondere plaats in de feestviering is ingeruimd voor de op voering van de godsdienstige musical „Pascha, brood en wijn" van de capu- cijner. pater Bertien Rompa. Di spel van klank en kleur, met mu ziek en dans, waaraan veel parochianen, een orkest en een groot gemengd koor onder leiding van Jan Postma meewer ken wordt in de parochiekerk opgevoerd op vrijdagavond 16 december om 8 uur, op zaterdagavond daaropvolgend om 7 uur en op zondagavond 18 dec. Aan het spel verlenen verder nog een balletgroep en de gitariste Diana Hector medewerking. Kerstby een komst Evenais vorig jaar is er op maandag 19 december a.s. 's avonds om 8 uur in de Jozefkerk een gezamenlijke kerstbijeenkomst voor alle inwoners van Noordwijkerhout. De bij eenkomst bestaat uit bijbellezing, decle- matie, samenzang en gebed.. Pastoor A. Hammerstein houdt de kersttoespraak en leerlingen van de meisjesschool in De Zilk zingen enkele kerstliederen. LANDSTEINER-ONDERSCHEIDING VOOR DONORS ROODE KRUIS W. C. Disseldorp- Door het Hoofdbestuur derlandse Roode Kruis werden de Land- steiner-plaquette (20 maal bloed geven) respectievelijk de Landsteinerpenning (5 maal bloedgeven) toegekend aan de hierna genoemde, bij de Bloedtransfusie dienst van de Afdeling Leiden en Om streken van het Nederlandsche Kruis ingeschreven donors, aan wie deze onder scheidingen rechtstreeks werden toege zonden. Landsteiner-plaquette Ter Aar: N. den Hollander. Abbenes: Y. A. de Jong, G. P. Vergunst. Alphen a.d. Ryn: W. v. Brenk, H. Kra nenburg, J. W. Steyn, mevr. G. J. v.d. Vate-Laanen. Hazerswoude: J. Bogerman, R. J. v.d. Zwaan. het Ne- Hazerswoude: C. O. Boot, mevr. J. M. v.d. Voort-Boers. Haarlemmermeer: A. C. v.d. Klaauw. Hoogmade: L. G. Turk, mej. M. J. Zwet sloot. Leiden: mevr. J. G. v.d. Boogert-v.d. Snee, A. Th. Boting, L. Bouckaert, mevr. J. Brandhorst-Vermeer. A. Dyks, F. J. M. Feldbrugge, W. de Haas, G. W. A. Haasbroek, mevr. A. M. Hensing-Molo»- naar, mej. I. Y. M. Hoornweg, A. Jans sen, J. Kwestro, J. W. D. Leféber, G. A. v.d. Mark, J. J. F. v. Melle, M. D. v.d Ploeg, J. Schipper, Th. H. Schouten, F. J. M. v.d. Steen, J. M. Stemmer, A. v.d. Ven, P. G. A. Verburg, mej. J. P. M. Vinkesteyn, M. Vonk, W. I. Wassink. H. J. Wessels, mej. M. A. M. L. Witte- man, mej. Y. E. J. de Wolf. P. J. v.d. Zeeuw. mevr. L. E. L. Zoutendijk-Gruhn. Leiderdorp: O. v.d. Goot, mevr. M. Grim- bergen-Koreman, H. T. v. Maurik, mevr. H. J. Verschoor-Reitsema. Leimuiden: G. Schoenmaker. Lisse: O. F. C. Bruggeman, J. H. v.d. Hulst, W. Montagne. Nieuw-Vennep: L. J. Nederveld. Hoogmade: C. W. Anker, N. v.d. Ploeg. Th, J. Pouw. Katwyk: C. Barnhoorn, J. J. Remmerswaal, P. Sip. Leiden: mevr. C. E. A. Beckers-Schmitz, W. Bekooy, mevr. T. G. v.d. Berg-Smits, A. G. Cramer, J. Donkers, C. J. H. Franse, J. W. A. v. Hees, mevr. J. Hol- verda-Chaudron, D. G. Jongeleen, P. J. Juffermans, P. H. Kiel, A. Kienjet, mevr. J. C. Klenjet-Voskuil, H. Stikkelorum, T. de Vos, H. v.d. Waals Jr. Th. H. Wis se, mevr. T. v. Zonneveld-v.d. Lecq. Leiderdorp: L. Dompeling, D. v. Drlel, P. B. Dijkmans. H. M. Voordouw. Noordwijk: H. Barendsen, mevr. A. Lisse: A. Kranendonk. Clarenbeek-Lüers, mej. J. N. v. Duin, Noordwijk: W. A. de Haas, J. A. v.d. H- de Haas, mevr. G. E. G. Hermans- Meer Sr. P. S. v.d. Stel. Rijnders, L. J. C. Kortekaas, G. Klaver- Noordwijkerhout: N. W. v. Noort, P. J.l weijden, W. A. J. v.d. Ploeg. H. W. Q M. Steenvoorden. Salman, N. W. M. Westgeest. Oud Ade: mevr. M. J. v.d. Ploeg-Baak, Noordwykerhoutmej. M. W. W. v. C. W. Pennings, mej. J. C. v. Schie. I Wieringen, E. J. Bon, J. A. v. Gljlswijk. Oegstgeest: mevr. J. A. P. v. Gelders- j Oegstgeest: G. H, M. v. Abswoude, H. Vink. mej. W. Langenhuysen, J. E. j j. Schneider, mevr. H. Velders-v. Nie- Minke, J. L. Sommerling. ien. Roelofarendsveen: J. P. Koot, N. M. I Oudewetering: J. v. Dam Jr. Süpwrtfrtng: mevr. J. C. Akerboom- Koelo(»re„d.veen; P L. v.d. GeMt. Klerks Rynsburg: N. v. Delft. mej. M. A. den Sassenhelm: P. J Auguatinus. mevr. F. "e>"r- A' v' Knltotum. J. W. v. Krul.- Bergman-Kobilza. mej. M. J. J. Bladel, j tum* J. Boekee, J. C. v.d. Voort. A. F. Walker. Voorhout: J. J. Augustinus. C. A. P. Berg, mevr. M. v.d. Berg-Heerings, P. W. v. Dam, A. N. de Groot, Th. C. M. Kraakman, K. v.d. Ploeg, P. H. v. Rijn. Voorschoten: S. G. v.d. Hulst,'mej. A. M. J. Lippens, J. P. A. v. Ringelsteyn. Warmond: F. Hoogkamer. Wassenaar: J. Ernst, Chr. Wijling. Zoeterwoude: C. L. Janmaat, mevr. F. J. de Jonge-Parlevliet, H. C. M. Pielanen, Tot opvolg* C. J. Redegeld, G. C. Rotteveel, P. J. Tijssen, D. v. Vliet. Landsteiner-pennlng: Ter Aar: G. J. v. Lammeren, Alphen a.d. Ryn: J. I. M. v. Adrlchem, Th. C. Wolswijk. Benthuizen: D. A. Tuyl. Boskoop: A. Francken, J. t, A. M. Rypweterlng: Hogenboom. Sassenheim: P. Houmes, mej. G. J. v.d. Hulst, W. Wagenmakers. Valkenburg: W. Binnendijk. Voorschoten: J. J. Roeleven. Voorhout: H. L. M. P. v.d. Hulst, C. F. M. Kortekaas, J. A. H. v.d. Slot, mej. M. C. v. Vliet, B. H. P. v. Werkhoven. Wassenaar: mej. P. F. l'Ami, mevr. C. A. Brandt-Snelderwaard, G. v. Santen, C. v. Veen-v.Breeschooten. Warmond: N. M. P. Peterse, Th. J. v. Scheijndel, G. Wieringa. Zoetenneer: Chr. Hoogendijk, P. Ro- zenboom. Zoeterwoude: E. Hulsman, J. P. Turk. LEIDSCHENDAM DRIE SHERRY, ZEVEN BIER Na drie glazen sherry en zeven gla zen bier te hebben verzwolgen, was een kapper uit Leidschendam achter het stuur van zijn auto gaan zitten. De ge volgen bleven niet uit, in Voorschoten slingerde zijn voertuig tegen een ge parkeerde auto en er werd stevige scha de aangericht. In verband hiermee had de kapper zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden. Hij meende, dat hij nog wel in staat was geweest de auto te besturen, doch de Officier van Justitie stelde vast, dat de bewijzen in een ande re richting gaan. De eis luidde een week gevangenis straf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende een jaar, waarvan drie maan den voorwaardeiy.k. De rechter hield, rekening met de noodzaak van verdachte om zijn auto te gebruiken en veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende een jaar, doch voorwaardelijk. Noodpostkantoor Het postkantoor aan de Damlaan wordt met ingang van 12 december tijdelijk onderge bracht in de Rijnlandstraat. Het post kantoor aan de Damlaan wordt af gebroken om plaats te maken voor een modern postkantoor met uitge breide telefooncentrale. Nieuwe vooratter Productschap Siergewassen H. J. HYLKEMA OPVOLGER VAN DR. A.J. VERHAGE Ir. A. J. Ver iet ingang van I december benoemd tot voorzitter van het Produkt- schap voor Siergewassen (P.V.S.) t>«- noemd de heer H. J. Hylkema te Hll- De nieuwe voorzitter maakt reeds Jarenlang van het bestuur van het pro- duktschap deel uit. Van 19BT tot en mat 1M8 al* pla*tvw*i**iid ltd sinds 1964 als lid. Zes jaar lang was hy voorzitter van het Bedrijfsschap voor de Bloembollenhandel. Op dat terrein bekleedde hy voorts verschillende func ties in het organisatieleven. De heer Hylkema is geen theoreti cus, hy komt voort uit het bedryfsle- ven, i.e. da teelt en de export van bloem- Zaterdag wielerwedstrijd om Eaeom-prijs door „Sassenheini en Omstreken" Zaterdagmiddag a.s. om één uur zal het startsein gegeven worden voor het home-trainertoernooi van de wielerver eniging „Sassenheini en Omstreken", om de grote Facom-prijs. Voor dit toernooi hebben niet minder dan 60 renners ingeschreven waaronder de beste rol- rijders uit Nederland, zodat goede strijd geleverd zal worden om de door de fa. Roeleven en Schrama beschikbaar ge stelde race-fiets. Voor deze prijs komen de 12 snelste renners uit in de finale, die des avonds om half acht begint. Voor de verenigingsprijs „De K.S.A.- beker" komen 9 wielerverenigingen in aanmerking, zodat er 's middags dubbel hard gereden zal moeten worden om ook voor de vereniging de eer hoog te houden. Tijdens de finales zullen de aspiranten van de organiserende Wie lervereniging „S. en O." ook hun kun nen moeten tonen. Zij strijden om de beschikbaar gestelde beker van de heer J. Niese. Onder de deelnemers zien wfj o.a. de kampioen van Nederland 1965, H. van Dalsum en de winnaars 1964 en 1965, respectievelijk W. van der Berg uit Naaldwijk en P. Akerboom uit Roe lofarendsveen. Voor een verrassing zou hier kunnen zorgen W. v.d. Walle uit Arnhem. Voor de snelste ritten over de 500 en 1000 meter heeft rijwielhandelaar G. van Dam eveneens een tweetal bekers beschikbaar gesteld. Aangezien de be langstelling voor dit monstertoernooi enorm groot zal zyn. worden belang- ht tijdig aanwezig te LVB 3 speelde winst tegen een an dere Haagse vereniging: Shilo 2. De he ren J. Laman en H. v. Zegveld, die het deze keer zonder W. Regeer moesten stellen, speelden uiteenlopende partijen. Het was alleen J. Laman die in zijn eerste heren-enkel R. Rygersberg wist te verslaan met 157 en 156, waar na H. v. Zegveld zijn tweede enkel na drie games in winst wist te doen ein digen. Na deze 11 stand kwamen de dames in het strydperk en ook hier was de winst weer verdeeld, waarin dus Het verging E. Geurin heel gemakke- alleen het tweede dames-enkel stellenden zijn. AFSCHEID MOSSEVELD De heer A. Mosseveld, bestuurslid van de wielerver. „Sassenheim en Om streken" treedt op 9 december in het huwelijk met mej. Julia van Ruiten uit Roelofarendsveen. In verband hiermede werd zondagmorgen na afloop van de hometrainerwedstryden in het KSA-ge- bouw een afscheidsreceptie gehouden daar het bruidspaar in Oldenmark (Overijssel) gaat wonen. Door de voor zitter, de heer De Zwart, werd een as bak op standaard met inscriptie aange boden en werd de heer Mosseveld dank gebracht voor het vele werk in het be lang der vereniging verricht. De bruid werd mede in de dank betrokken kreeg een bloemstuk aangeboden. Tij dens het gezellig samenzijn dat hierna plaats vond, dankte de heer Mosseveld in zijn afscheidsspeech bestuur en leden voor de geschenken en waarderende woorden en hoopte dat de toekomst der vereniging Crescendo zou gaan. Bij de hometrainerwedstrijd toonde J. de Zwart zich voor de derde maal de sterkste en won de 2 x 1000 meter in een tijd van 83,6 sec., 2 Chr. de Zwart in 95.8 sec. C-klasse: 1 H. Witteman, 2x500 m. in 51,7, 2 P. van Duin 54.1. D-klasse1 Th. van Ruiten 2x250 m. in 36 sec. Sassenheimse Schaakclub Het eer ste tiental van de Sassenheimse Schaak club heeft het seizoen goed ingezet. Na dat enige weken geleden een bezoek was gebracht aan Boskoop, waar met 64 van Boskoop 2 werd gewonnen, kwam deze week VTL uit Leiderdorp op bezoek. Onze plaatsgenoten wonnen deze wedstrijd met 8—2 waarmede Sas senheim 1 zich bij Noordwijk 1 en Kat wijk 1 aan de kop voegden. De gedetail leerde uitslagen luiden: J. J. den Bak (Sassenheim 1)-J. H. van Dijk VTL) 10, M. A. Koppen- aal-J. H. A. Brugmans 10, C. v. d. Lip-A. Momberg 10, E. v. d. Zaag- A. Spek 10, C. Kamer-H. van Reenen 1—0, J. Boogerd-H. J. Dingjan 01, F. van Dyk-J. G. L. Tervoren 10, A. Maas-W. Kanbier 10, C. P. v. Nieuw koop (res.)-I. Vavier 1—0, J. de Jonge (res.)-C. P. Elzenaar 01. Totaal 82. lijk in zijn eerste set van het heren' gel, die hij speelde tegen H. Wetters en versloeg met 150, doch in de tweede set moest Geurin heel goed op zijn pun ten letten en kon tenslotte met een heel klein verschil de tweede set ook in winst omzetten met 1715. N. Fea volgde zijn teamgenoot in het tweede dUbbel konden de Leidenaars heren-single en dwong zijn tegenstan- VOOrdeel bemachtigen. Opmerkelijk waren hier de vele par- Verder ging het in beide gemend- dubbels al precies eender en hierin ze gevierde alleen mej. S. Siykhuis met J. Laman, na een zeer enerverende partij drie sets. Ook het heren en dames- 15—9. der: J. Lamaison in drie nederlaag van 115, 1510 De eerste verliespartij kwam van het eerste dames-enkel, waarbij mevr. H. Omtzieht haar party over zag gaan in de handen van de tegenpartij. In het eerste mix-dubbel speelden E. Geurin samen met de invalster mej. J. Bol, die ondanks een moedig strijden echter te kort schoot in het speltechniek, waar van mevr. Coeman en de heer F. Wet ters profiteerden en de partij wonnen met: 915 en 815. Ook het tweede mix-dubbel van mevr. Omtzieht met N. Fea, ging in verlies over. hoewel zij bijna de partij tot drie sets brachten. De laat ste winstpartij kwam voort uit het ster ke heren-dubbel van E. Geurin en N. Fea, die hun tegenstanders J. Wetters en J. Lamaison op het kantje af toch nog versloegen met 1817 en 1716. Smash 1 kwam uit tegen de bad mintonvereniging Delta l en verloor hiervan met een klein puntenverschil van 35. In het eerste heren-enkel kwam E. Spadon uit tegen H. Tan en deze wist laatstgenoemde een behoor lijke nederlaag te geven, met een pun tenverschil van 157 en 1510. Voor M. Hofstede was in het tweede heren enkel geen zware taak opgelegd, want deze won van zyn geblesseerde tegenstander met 150 en 150. Hier na speelden de belde dames van Smash hun enkels, doch zij waren tegen de grote sterkte van de tegenparty niet op gewassen en verloren de twéé partijen dan ook met nog al grote puntenver- schillen. In het eerste geniengddubbel konden mej. P. Bonnet en M. Hofstede het niet redden en de eindstand van deze partij luidde een 5—15 en 11—15 overwinning voor Dejlfta 1- Hierna wist Smash 1 nog een winstpunt in de tijen die in drie sets werden gespeeld, ondanks de felle tegenstand van de spe lers van Shilo 2. Maar tenslotte wist L.B.V. 3 toch met een 53 overwinning te eindigen. Racketeeers 1 won ook deze week de wedstrijd en ditmaal van UTB 1. In deze wedstryd lieten de spelers van Racketeers een goed spel zien en kwa men zodoende met zege van 53 uit de Racketeers 2 verloor dit keer van de Haagse badmintonvereniging DES 4 met 53. Het was mevr. H. Geurin die in haar eerste dames-enkel een overwin ning behaalde. Verder werd het da mes-dubbel als laatste party plotseling afgebroken wegens ty'dgebrek, zodat Racketeers 2 ook deze party als ge wonnen mocht beschouwen. A.V.O.C. 2 speelde vorige week te gen Service 5, waarbij alle punten over gingen naar de Leidse vereniging. In drie partyen kreeg AVOC 2 toch wel enige tegenstand en deze werden dan ook in drie sets uitgespeeld. In het tweede heren-enkel speelde P. v. d. Maat tegen G. Hartman en kon na een goed spel zijn tegenstander met een klein puntenverschil verslaan. De cyfers waren: 11—15, 15—5 en 15—12. Ook de beide dames M. v. d. Maat en W. Peterse wisten hun dames-enkels In winst voor hun team om te zetten. Mej. R. Tichelhoven en W. Peters wonnen hun dames-dubbel zeer goed met 151 en 15—1. Tegen DEK 2 speelde zondag J.l. AVOC 2 wederom een goede wedstryd en zij zegevierde dan ook met 62. In het eerste heren-enkel wist R. Hansoen de partij tegen A. Vos om te zetten in winst met 15—9 en 1513. Een zeer spannende party was die van mej: M. v. d. Maat. die na drie wacht te slepen, door het tweede ge- games kon winnen, al was het dan ook mengd-dubbel van mej. B. GrimbergenI °P het nippertje, van mej. A. v. d. J. Meyers tegen mevr. LoelinLien te Wal met de cijfers 011, 119 en winnen en na een partij van drie ga- 118. mes met een uitslag van 1513 en Alleen het eerste gemengd-dubbel en 1513. In het heren-dubbel, met de het dames-dubbel gingen in deze wed- kombinatie S. Spadon en J. Meyers, strijd verloren. Nog opgemerkt moet bracht geen winst voor Smash 1, dit worden, dat AVOC 2 op het ogenblik kwam vooral door het sterk opzetten een goede plaats inneemt op de rangiyst beide heren Tan en Lien, die de Leidenaars geen gelegenheid gaven om het derde game in winst om te zetten en zodoende verloren met 156, 215 en 415. Ook in de laatste partij wis ten de dames P. Bonnet en B. Grimber gen het niet tot een overwinning te brengen, waardoor Smash 1 het niet tot een gelijk spel wist te brengen. Veglo 2 zijn afdeling. Kampioenschap LSB Vier man verdringen elkaar aan de top De spanning in het toernooi om het persooniyk kampioenschap van de Leld- Jw „f hun se Schaak Bond is na vyf ronden be- afdefing: MariahoeveL^Dltls vooral i hoorliJk gestegen. Niet minder dan 4 te danken aan de sterke bezetting Veglo 2 uiteindelijk weer meé voor de dag kwam. M. v. Balgooy was nog niet geheel hersteld en verloor zodoende zijn eerste heren-enkel na drie sets van zijn tegenstander R. Kneefel. J. Geurin wist dit weer goed te maken in zyn daaropvolgende heren-enkel, waarbij hij R. Hoeke in een goede partij versloeg met 1511 en 153. De dames Fa rina en Van Zanten slaagden er echter niet in hun enkel te winnen zodat de stand op 1-3 kwam te staan. In beide gemend-dubbels kwam Veglo 2 opzet ten en liep hierdoor de achterstand in tot 33, waarna in het heren-dub bel M. v. Balgooy en J. Geurin behoorlijke tegenstand van R. Kneefel hun partij in een zeer spannende strijd met verlenging en in drie sets tot winst konden brengen. Het was voor het eerst in deze kom petitie, dat het heren-dubbel van Veglo 2 een geduchte tegenstand ondervond. DE LDDB-COMPETIT1E RDC HEEFT KAMPIOENSCHAP BINNEN HAAR BEREIK hijk-Uit degradeert Het ziet er naar uit, dat RDC a.s. vrijdagavond kampioen zal woxxien. Doch dan zullen zij moeten winnen van HDC. Deze mogelijkheid zit er in. doch HDC zal al het mogelijke doen dit te verhinderen, daar zij bij een overwinning zelf ook nog reële kansen heeft. Voorts liggen er nog meer kans hebbers op de loer. Dit zijn o.a. KDC en LDV. S.S. speelde haar laatste wedstrijd en presteerde het LDV 2 dat maar acht spelers opstelde met 137 le verslaan. Kijk Uit. de cluo uit Zegveld, redde 't niet in de Hoofd klasse en zal nu weer een klas lager moeten gaan spelen. DVN redde het vege lijf, door tegen Kijk Uit gelijk te spelen. In de eerste klasse zijn nog vele kanshebbers op de titel. LDV 3. Lisse en KDC 2 zijn hier de kandi daten. De gedetailleerde uitslagen luidden* Hoofdklasse: ADC—OGB 10—10 KDC—V/DC 12—8; SDVDCL 10— 10; S.S.—RDC 8—12; ADC—HDC 9— 11; DCLDVN 9—11; SDV—KDC 9— 11; RDC—WDG 10—10; OGB—Kijk Uit 11—9; LDV 2—S.S. 7—13. le klasse: DCL 2—RDC 2 3—17; S.S. 2—WDG 2 8—12; HDC 2—LDC 1 5—15; LDC 2—LDV 3 6—14; NGD KDC 7—13. Stand Hoofdklasse: 1 RDC 10 gesp 16 pnt: 2 KDC 10—15; 3 HDC 10—14;' 4 S.S. 11—12; 5 LDV 2 8—11; 6 ADC 10—9; 7 WDG 10—9; 8 SDV 9—8* 9 OGB 10—8. 10 DCL 10—7, 11 DVN 10—6. 12 Kijk Uit 10—3. Kijk Uit degradeert. Stand le klasse: 1 LDV 3 8 gesp. 13 pnt; 2 Lisse 9—12; 3 KDC 2 8—11* 4 ADC 2 9—11; 5 HDC 2 10—11; 6 LDC 1 7—9; 7 NGD 8—9; 8 WDG 2 8—8; 9 RDC 2 9—8; 10 S.S. 2 7—4' 11 DCL 2 8—4; 12 LDC 2 9—0. spelers verdringen elkaar op de smal le top van de hoofdklasse, nl. Kort, Jaap Piket, Willemsen en Woutera, die allen 4 uit 5 scoorden. Kort bereikte dit resultaat door na een „hattrick" met twee remises even te „freewheelen" (voor zover deze term geoorloofd is m. b.t. Piket en Wouters), maar Willemsen heeft er 4 punten achter alkaar voor moeten forceren. Hy krijgt echter nog Kort en Piket en dat zou voor de ex- jeugdkampioen van Den Haag wel eens een- te zware opgave kunnen blijken. Het leidende viertal wordt fel op de huid gezeten door Turk (die verrassend goed op dreef is) en Hörchner. Aange zien deze beiden tegen resp. Piket en Wouters zullen uitkomen, zal er na vrydag a.s. wel wat meer klaarheid ln de situatie komen. In de eerste klasse gaat Etmans, die zyn score nèt niet toereikend zag voor een plaatsing in de hoofdklasse, zyn topplaats verstevigen via een overwin ning op v. d. Berg. Als Kohlbeck, die het ook dit jaar weer niet heeft kunnen bolwerken, zijn normale vorm van her vindt hij de enige sta-in-de-weg voor Etmans, die wy in deze groep weer als favoriet tippen. In de tweede klasse tenslotte is Er- bink nog steeds konstant aan de kop, maar hij is nog binnen het bereik van zyn achtervolgers, van wie v. d. Leek die een halfje, achterstaat, het nu maar eens gaat proberen. Weber en Schuur man gaan onderling uitmaken wie na de komende ronde de jacht naar de kop gaat voortzetten. Voor deze zesde ronde, die traditie getrouw vrijdagavond om 19.30 uur in het Dorpshuis te Leiderdorp begint, zyn de volgende partijen vastgesteld: Hoofdklasse: J. C. Kort, J. Willem sen, J. Turk, J. J. Piket, J. J. Wou ters, dr. P. Hörchner, W. de Haas, H. S. Martojo. C. C. Berg, A. Sulnt, W. Donker, Jerry Bey, A. A. Schuoring, J. Koet. Eerste klasse: dr. M. D. Etmans, Th. P. v. d. Berg, P. de Jong, H. C. Klei weg. A. Geijer. J. J. Bizot. A. J. W. Kohlbeck, P. J. Piket. C. J. Verbiest. L. Barendse, A. D. Kardol en W. G. Demmendal. Tweede klasse: P. C. v. d. Leek, C. H. Erbrink, R. Weber, J. A. Schuur man, F. G. R. Hoeffer, A. H. D. Wep- ster, F. Telung. C. van Tol. J. M. van der Maat, D. G. v. Oostveen, L. J. Spierenburg, J. A. C. Verkuyi, J. Boe- lee i D. de Laaf.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5