S)a Celebc (SoiVtcmt Tien reportagetreinen bij huwelijk Margriet Antwoordkerk wordt toch afgebouwd Vanavond in de ether I TELEVISIE RADIO HoogTVpunten PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 DECEMBER 1966 Gepeperde moties, maar toch geen debat van formaat ¥>IJ het Kamerdebat over de rege lt ringsverklaring-Zijlstra hebben de toehoorders „Och was ik maar bij moe der thuis gebleven..." gezongen noch gedacht. Zo'n flop als de voetbalwed strijd van woensdagavond is de kracht meting tuseen noodkabinet en de op menige plek nog aangeslagen Tweede Kamer niet geworden. Maar een echt parlementair debat in grote stijl? Neen, dat was het nu ook weer niet; noch wat betreft de inbreng van de regering, noch wat betreft de steun van haar politieke vrienden in de Kamer, maar ook niet door de manier waarop de „uitgestotenen" als de Partij van de Arbeid en de „versmaden" (mr. Toxopeus c.s. het woord is van hem zelf) oppositie pleegden. Goed, er waren wat gepeperde moties, maar het werd bepaald geen debat in grote stijl. Eerste oorzaak daarvan was menen we het verschijnsel dat de strijd minder tussen regering en oppositie dan wel tussen die oppositie en de KVP-fractie ging. Van alle stoten die socialisten en liberalen op het program- Zijlstra richtten, kwamen de meeste over de band bij de fractie van de Katholieke Volkspartij en in het bijzon der haar voorzitter, drs. Schmelzer, terecht. Daarnaast telde zwaar mee, dat 6e stootkracht waarmee het parlement dit kabinet kan bestrijden, betrekkelijk ge ring is. Natuurlijk kan de Tweede Kamer door zijn goedkeuring aan wets ontwerpen of begrotingsvoorstellen te onthouden, bewerkstelligen dat prof. Zijlstra c.s. bepaalde maatregelen niet kunnen nemen. Maar de regering weg sturen kan ze in feite niet Het wordt dan een soort parlementair spelletje met als inzet: de baai'd van de keizer. 1*OCH heeft het debat twee interessante gegevens opgeleverd. Ten eerste de weigering van de socialistische fractie om zich neer te leggen bij de visie van prof. Zijlstra op Nederlands economische situatie eind 1966 en in de nabije toe komst, een visie die geheel of groten deels werd onderschreven door de meeste economische topexperts, door de presi dent van de Nederlandse Bank en voor een niet-onbelangrijk deel ook door de Sociaal-Economische Raad. Natuurlijk zijn er ook economen op wie drs. Neder- horst zich heeft kunnen beroepen, maar in de wetenschappelijke tegenstellingen waarop dit verschijnsel wijst, staan de zegslieden waarop het P.v.d.A.-stand punt steunt, in de minderheidspositie. Even duidelijk kwam naar voren het vasthouden door de liberalen aan prof. Witteveens visie, dat het evenwicht in de begroting en de bijdrage van de overheid in de conjunctuurbeheersing niet zo zeer moet bestaan uit het ver meerderen van haar inkomsten als wel in het beperken van de uitgaven, rela tief èn absoluut. Deze standpunten kunnen in de ko mende verkiezingsperiode een belang rijke rol gaan spelen en daarna bij de formatie van de regering die straks het interimkabinet moet gaan opvolgen. Want gaan socialisten en liberalen hard op dit aambeeld hameren, zo hard, dat ze ten opzichte van hun kiezers niet gemakkelijk tot compromissen bereid kunnen zijn, dan wordt na 15 februari d kabinetsformatie minstens zo moei lijk als na de motie van de 14e oktober van dit jaar. •TEGEN deze achtergrond is het debat 1 van deze week misschien dan toch wel een vooruitgeworpen schaduw van komende gebeurtenissen. Erg verkwikkend is dat allemaal niet. Het noopt de partijen en politici die wel in de visie-Zijlstra geloven niet alleen tot een krachtige maar ook overtui gende politiek. En dat terwijl van jaar tot jaar politiek en overtuigingskracht zich verder van elkaar verwijderende zaken schijnen te worden. Onbevredigend WAS het Kamerdebat over de rege ringsverklaring voor professor zyistra persoonlijk een succes (hij spreekt over 's lands financieel-econo- misch welzijn nu eenmaal beter en dui delijker dan alle premiers en ministers van Financiën sedert 1963 tezamen), de afloop van de discussies over de eigen risico's bij de ziekenfondsverzekering bleef onbevredigend. De moties waren ook al geen sum mum van werkelijke duidelijkheid, in zoverre die van de oppositie niet vrij waren van politieke bijbedoelingen en vaag wat betreft de alternatieven; de motie-Roolvink daarentegen was even als de formulering van het regerings standpunt te veel ingegeven door de wens om eventuele concessies te doen op een politiek minder spectaculair mo ment. Maar dat nam allemaal niet het feit weg, dat geen volksvertegenwoordi ger het voorstel-Veldkamp verantwoord vond. De minister-president in deze materie kennelijk niet voldoende inge werkt raakte zelf verstrikt in zijn opmerkingen over wat terzake van de premie per 1 januari nog wel en niet te veranderen viel. Het voordeel van het uitstel van de executie is, dat dr. Veldkamp dan zelf de Kamer of Kamer commissie kan proberen diets te ma ken wat wel en niet kan; èn op het ge bied van de prèmieverhoging èn ter zake van alternatieven van het soort van een gedeeltelijk „eigen risico". Dat het kabinet gisteren op dit kleine, maar psychologisch niet-onbelangrijke onderdeel geen nederlaag leed, dankte het aan de fracties die voor de vorming van dit kabinet in feite verantwoorde lijk hebben willen zijn. De nog onduide lijke toezeggingen op de zeer rekbare en dus ook al niet te duidelijke inge trokken motie-Roolvink waren niette min voor prof. Zijlstra net voldoende om zich te kunnen terugtrekken op een nieuw verdedigingsbolwerk, waar men dan misschien een bevredigender stra tegie voor de financiële perikelen der ziekenfondsen zal kunnen ontwerpen. Maar na de emoties die gisteren in de Kamer op dit punt bleken, zal dr. Veldkamp zijn premier deugdelijker materiaal moeten verschaffen: wat be treft de noodzaak van .dit, of de voor- en nadelen van een ander voorstel. Rijp i WANNEER de Katholieke Volkspartij eerlang ernstig werk gaat maken met de reorganisatie van haar eigen structuur, is het zeker nodig dat dan te vens een betere methode gezocht wordt voor de besluitvorming in het hoogste po litieke college: de party raad, casu quo het partycongres. Met vrijwel alle andere politieke par tijen lijdt de KVP immers aan het euvel, dat er over ernstige zaken in deze organen niet in ernst gestemd kan worden. De samenstelling van de ver gadering is nauwelijks representatief voor de eigen partijleden, laat staan voor de KVP-kiezers. Partijraadsafge vaardigde worden óf mannen en vrou wen met een reeds erkend gezag óf uit de, soms nog toevallig, in afdelings vergaderingen aanwezige kring rond plaatselijke bestuursleden. Natuurlijk ligt de schuld in de eerste plaats bij partijleden die hun politieke plicht beperken tot contributie betalen en stemmen. Maar de vraag is, of het hele apparaat van een grote politieke partij in Nederland nu wel zo aan trekkelijk werkt, dat burgers gestimu leerd worden om deel te gaan nemen aan het werk in afdelingen en dus, indirect, aan beslissingen op congressen, in partijraadsvergaderingen en partij besturen. De grote massa der oudere partijleden blijft op enkele dagen in de vier jaar na passief; en bij de jongeren is het al niet veel beter, mede doordat de jonge renorganisatie in feite niet meer is dan een club van alleen in leeftijd een beetje (vaak niet eens zo veel) jonge KVP-ers. Daardoor komt het dat op partij raadsvergaderingen en in mindere mate ook op congressen de oppositie die in de partij leeft, nauwelijks aan het licht komt. Het lijkt zo'n beetje op de gang van zaken in onze Moeder de Heilige Kerk vóór Paus Johannes: aan de top klinkt de kritiek, klinken de wensen te zwak door; de kudde lijkt te zwijgen, maar is minder tevreden dan in het openbaar blijkt. Een betere methode te ontwerpen Is niet gemakkelijk; we beseffen dat ze ker. Maar wanneer allerwege gesproken wordt over de vernieuwing van onze par lementaire democratie en ons partij wezen, moet men op dit punt niet be rusten vanwege de wetenschap dat het ideaal zo moeilijk te verwezelijken is. Hadden onze voorouders dit ook ge daan, dan leefden we nu nog in beren vellen. met brandstapels en soortgelijke dingen. ADVERTENTIE Een huis vol St.-Nic.-geschenken AR-blad weigert protestbrief over Smallenbroek DEN HAAG (ANP) Binnen de A.R.- partlj is teleurstelling ontstaan over het besluit van het versterkt centraal comi té van A.R.-kies verenigingen om oud- minister Smallenbriek (Binnenlandse Zaken) niet aan de kiesverenigingen aan te bevelen als kandidaat voor de Tweede Kamerverkiezingen. Dertien leden van de A.R.-partij heb ben in een open brief aan het centraal cc .té als hun mening kerjbaar ge maakt, dat met dit besluit „onrecht wordt gedaan aan het vele verdienste lijke werk dat de heer Smallenbroek in verschillende functies voor de partij en het land heeft gedaan." Desgevraagd deelde een van de onder tekenaars mede dat de open brief is ge schreven, nadat tevergeefs was gepoogd, een schrijven van deze strekking te richten aan de opgenomen te krijgen in het partijorgaan van de A.R.-partij. HILVERSUM De N.T.S. zal op 10 januari a.s. een rechtstreekse reportage verzor gen van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Dank zy de medewerking van buitenlandse zusterorganisaties zullen 40 camera's de huwelijksplechtigheid vanaf het begin als het bruidspaar het paleis „Huis ten Bosch" te Den Haag verlaat tot bet einde, als het bruidspaar daar terug- efrt volgen. De voorbereidingen voor deze grote televisiereportage zijn reeds enige maanden aan de gang. Een speciale commissie onder voorzitterschap van de programmacommissaris de heer J. IV. Rengelink, Is hiermee belast. Technisch centra op Binnenhof Naast tien reportage-eenheden van de N.T.S. zullen drie reportagetreinen van de Belgische omroep (R.T.B. en B.R.T.), twee eenheden van de Nord Deutscher Rundfunk (N.R.D.) en een van de Westdeutscher Rundfunk (W.RJD.) aan de reportages deelne men. Vanuit het buitenland heeft men momenteel slechts twee aanvra gen. namelijk uit Zwitserland en België om overname van dit pro gramma ontvangen. In de rolzaal van het Binnenhof zal een technisch centrum worden ingericht, dat onder andere een regiepositie omvat. Hierop zullen de tien reporta getreinen worden aangesloten. Ook de verbindingen met de commenta toren en die voor het telefonisch ver keer met de regisseurs komen in dit centrum samen. Als gebruikelijk ver zorgt de P.T.T. alle verbindingen. Eindregisseur voor de gehele tele visiereportage is Ger Roos. De be langstelling van de buitenlandse tv- organisaties richt zich op het ogen blik sterk op het verkrijgen van film materiaal voor nieuwsuitzendingen. Het ligt in de bedoeling dat langs de route van paleis „Huis ten Bosch" tot aan de grens van de binnenstad de bruidstoet zal worden gevolgd door een rijdende camera. Naast de vele voorzieningen, die de N.T.S., zowel programmatisch als technisch heeft getroffen, om de hu welijksplechtigheid van prinses Mar griet op het beeldscherm te vertonen, staan er echter ook nog andere plan nen voor de boeg. „Momenteel", aldus de N.T.S.-voorzitter Schüterhelm, „wordt er druk overleg gepleegd met de initiatiefnemers en organisatoren van de festiviteiten rond dit huwe lijk in Rotterdam, Den Haag en Schiedam. Bovendien is contact op genomen met de K.N.S.M., dat op één van haar schepen een bal-masqué organiseerd". Deze evenementen zul len plaatsvinden in de bruidsdagen tussen 10 december, de dag van on dertrouw en 10 januari. De N.T.S. stelt pogingen in het werk om van de betrokkenen toestemming te verkrij gen een deel ofwel de volledige festi- HOOGVLIET (ANP) Het is vrij wel zeker, dat de „Antwoordkerk" in Hoogvliet geheel wordt afgebouwd. De „Commissie Antwoord' 64" waarin de negen protestantse kerken zijn vertegen woordigd en die in 1964 gezamenlijk de grote kerkbouwactie hebben gevoerd, heeft een voorstel hierover aan de negen kerken verzonden. Het voorstel houdt in, dat alle negen landelijke kprken in de bouw van de „Antwoordkerk" zullen bijdragen, waardoor het de plaatselijke kerkge meenten in Hoogvliet financieel moge lijk wordt gemaakt, om de verdere af bouw van de kerk te realiseren. Eind 1967 kan de kerk dan geheel zijn ge bouwd. De „Antwoordkerk" kwam in augustus van dit jaar in het nieuws, toen bekend werd dat de afbouw van de kerk moest worden vertraagd, doordat in het be trokken gebied minder huizen waren ge bouwd d.an bij de voorbereidingen voor de bouw van de „Antwoordkerk" werd aangenomen. Inmiddels is echter duide lijk geworden, dat het gebruik van de kerk en de bijruimten (bij de afbouw gaat het vooral om de bijruimten) voor enkele kerken, die aan de kerkbouwac tie hebben deelgenomen toch wel zeer noodzakelijk wordt. De gereformeerde kerk heeft de „Antwoordkerk" en de nog te bouwen bijruimten hard nodig. Ook voor de hervormde kerk in Hoogvliet zal dit binnen afzienbare tijd het geval zijn. Enkele kerken hebben belangstel ling om in de bijgebouwen kerkdiens ten te gaan houden. teerd betoog als Inleiding tot de opvoe ring van Lodewyk de Boers ,.De ver huizing". Hy signaleerde daarin hoe het absurdistische toneel momenteel in de belangstelling staat, van welk belang deze opvoering door de Associatie Stu denten Toneel Utrecht is gebleken en van de wenselijkheid om ook het t.v.-pu- bliek van deze moderne stroming op de hoogte te houden. Wij bespeurden in deze inleiding een soort van afweer-vooraf .egen de weer standen die dit stuk zou kunnen wek ken. Men zat in Bussum tenslotte nogal geschrokken aan te kijken tegen het feit dat de VPRO een driehonderd leden verloor na de uitzending van dat an dere absurdistische stuk: Johnny Speights „Ryder gaat naar huis". Nu zijn wy van mening dat die driehon derd géén gelylt hebben, net is inder daad zo dat volwassen t.v.-kijkers geen haar minder zijn Jan de volwassen schouwburgbezoekers die oók absurdis tisch toneel met soms een paar „erge" woorden gaan zien. Maar we geloven dat zowel VPRO als KRO ongelijk heb ben met dit genre voort te zetten als voornaamste programma-onderdeel van de donderdagavond. Op die avond ver wacht een groot t.v.-publiek bezig te worden gehouden met een t.v.-spel dat dit publiek kan aanspreken. Zo'n donderdagavondstuk noeft beslist niet steeds een „alle-leeltijdenkomedie" te zijn. Maar experimenteel toneel met schokeffecten in het taalgebruik, die ook maar een heel beperkt deel van het schouwburgpubliek trekken, reservere men liever op „liefhebbersavonden". Dus op de dag en op de zender waar men alleen de „liefhebbers" aan het scherm mag verwachten. Over het stuk zelf kunnen we kort zyn. Het sleutelwoord was „sehryf je dro men op" en rond «Jit sleutelwoord was een nogal egenvallende eenakter ge projecteerd waarin de vleugjes Pinter en Vlan duidelijk na te ruiken waren. Voor Lodewijk de Boer naar ome me ning een „vingeroefening", die meer aanduiding dan bevestiging van z(jn ta lent betekende. De opvoering door ASTU-leden was (dit waren amateurs!) van ongelooflijk hoog gehalte. Frits Butzelaar vertaalde het regiebeeld van de auteur op voortreffelijke wijze in t.v.-beelden De KRO zou er minstens verstandig aan gedaan hebben dit „moeilijke" stuk door iets eenvoudigere te laten voorafgaan. Wat dat betreft was „Het Kunstmaand- orkest" dus wel erg ongelukkig gepro grammeerd. Waarmee we niets kwaads willen of kunnen zeggen van Daniel Wayenbergs interpretatie van Beetho- vens eerste pianoconcert. De als bijna steeds voortreffelijke Brand puntaflevering werd ingeleid met een commentaar op de antl-Brandpunt- reacties uit KVP-krlngen over de wijze waarop de kabinetscrisis in beeld (en «oord) was gebracht. Met de teneur van dat commentaar waren wij het wel eens. Maar al vinden wy de Journalistiek on- afbankelyk, ook van een t.v.-„krant", een groot goed, dan moet ons toch van het hart dat juist by t.v. s'oeds een streven naar objectiviteit te meer ge wenst is omdat by dit medium de klein ste accentverschuiving een grote uit werking kan hebben. En bij de kabinets crisis werd Brandpunt beslis' door „schuivende accenten" gekenmerkt. .Vg. viteiten in beeld te mogen brengen. Voorts is men druk bezig met de samenstelling van enige documen taires en een paar amusementspro gramma's, die door de N.T.S. op de huwelijksdag zullen worden uitge zonden. Om al deze taken te kunnen realiseren, heeft de N.T.S. een beroep gedaan op de omroepen, om voor dit doel een zo ruim mogelijk aantal regisseurs en reporters af te staan. Radioreportages Wat de radio betreft, zal in een natio naal programma via Hilversum I en II een verslag worden gegeven van de huwelijksplechtigheid. Via Hilver sum III worden reportageflitsen uit gezonden. Aan de reportages gaat een klankbeeld vooraf, dat werd sa mengesteld door Paul de Waart. Het nationaal programma wordt begon nen met een gelukwens aan het bruidspaar door mr. A. B. Roosjen, voorzitter van de N.R.U. Op veertien punten langs de route zul len radioverslaggevers worden opge steld, waarvan twee in en nabij de Grote of St.-Jacobskerk en drie in en naby de Haagse raadszaal. Even als voor de televisie het geval ls, zal een technische en programma-coör dinatiecentrum voor de radio worden ingericht in de grafelijke zalen van het Binnenhof, waar de N.R.U. ook faciliteiten verleent aan buitenlandse verslaggevers. In het N.R.U.-programma via Hilver sum n wordt een klankbeeld uitge zonden over Canada, waar prinses Margriet werd geboren. Dit wordt gevolgd door Canadese muziek. Het N.R.U.-programma, dat via Hilver sum n wordt uitgezonden, zal een ontspannend karakter dragen. ETHERSPOTS De N.R.U. verzorgt een rechtstreekse reportage van de twee wedstrijden die Ajax in de achtste finales van i de Europabeker voor landskampioenen tegen Liverpool zal spelen op 7 en U december. De eerste wedstrijd wordt op 7 december rechtstreeks uitgezon den uit het Olympisch Stadion te Am sterdam via Hilversum 1. Verslaggever is Jaap van der Zwan. In een serie NRU-uitzendingen worden van 10 tot en met 18 december korte verslagen gegeven van de wielerzes- daagse, die voor het eerst sedert 1937 weer in Nederland wordt gehouden. Dit spektakel dat zich afspeelt in de nieu we RAI te Amsterdam, zal maandag 12 december beginnen na een start schot, dat wordt gelost door Toon Hermans. De verslaggever van deze zesdaagse-uitzendlngen is Theo Koo- I „Golden Earrings I in N.C.R.V.'s ..Tuien „Twien", het maandelijkse N.C.R.V.- magazine voor tieners en twens, heeft vanavond afgezien van een optreden van de Engelse David Garrick een lokale kleur. Drie Haagse groepen zullen nu hun medewerking verlenen. Allereerst is daar „Hu and the Hilltops", een rhythm- and bluesgroep, van wie binnen zeer korte tijd een eerste l.p. op de markt verschijnt. „The Motions" staan momenteel sterk in de belangstelling door hun tot nu toe succesvolle pogingen om de Franse tienermarkt te veroveren. Hun laatste „Someday child" en „The same old song" blijken weer de nodige hitpotenties te hebben. Tenslotte besteedt „Twien" uitgebreid aandacht aan de topgroep van Nederland, „The Golden Earrings", sinds zeer korte tijd met vier man door het uittreden van slaggitarist Peter de Ronde. De laatste hit, die zy opnamen, is weer een topper van klasse aan het worden: „Don't run too far" wordt dan ook tevens uitgebracht in Amerika. De presentatie van „Twien" is in handen van Hans Kemna en Steven Membrecht. (Nederland I, 19.05). 19.40 Lichte muziek, 20.30 Frans (464) 20.00 Nieuwe Z gram.pi., 22.05 Kamermuziek, 23.05 Jazz. 1.00 Gevar. muziek. NDR-WDR (309) 19.45 Kamermuziek, 20.00 Operamuziek, 22.00 Jazzmuziek, 1.00 Gevar. muziek. ENGELAND BBC (330) 20.30 Klassieke Zaterdag Nieuwe aflevering van ..Enigma" In New-York wordt 'n roofoverval gepleegd op een bejaarde vrouw. Er is echter een getuige, een zekere mrs. Collins, zodat de politie weinig moeite met de zaak denkt te hebben. De vermoedelijke dader wordt maar by gebrek aan bewijs moet men hem op vrye voeten stellen. Voor mrs. Collins is dat uiteraard niet zo prettig, want de dader heeft het nu op haar gemunt. Uit voorzorg stelt haar man een burgerwacht samen. De politie ziet het hoofdschuddend aan. Spoedig blijken hun angstige r voorgevoelens bewaarheid te wordenDat is de korte inhoud van „Schuldig 'of onschuldig", een nieuwe aflevering uit de thrillerserie „Enigma", r (Nederland II, 20.01). i Symfonieën voor blazers De componist Ton de Leeuw schreef in 1963 in opdracht van van 1 on de Leeuw het Pittsburgh Wind Symphony Orchestra „Symfonieën voor blazers", waarin fluiten, hobo's, klarinetten, fagotten, hoorns, trompetten en trombones het opnemen tegen één tuba. Dit werk wordt vanavond uitgevoerd door het Radio; Philharmonisch Orkest onder leiding van Ernest Bour in een stereofonische weergave van een opname, die op 12 november in het Concertgebouw te Amsterdam werd gemaakt. De sopraan Elly Amellng is op dit concert soliste in een Bach- if Kantate en verder staan werken van Stravinsky en Hayan op het programma. 4 (Hilversum H, 21.00). Hedenavond NEDERLAND I - NTS: 19.00 Nieuws in 't kort. 19.01 Pipo de Clown; NCRV: 19.05 Twien: maandelyks magazine voor tieners en twens; NTS: 20.00 J Journaal; TROS: 20.20 Mijn oom van Mare. tv-fllm, 20.45 Atlantic-show: showprogramma: NCRV: 21.25 Stief- been en zoon, tv-spel. 22.00 De laatste post uit Stalingrad, documentaire, 22.35 if Avondslülting; NTS: 22.40 Journaal. ■k J NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws VARA: 20 01 Schuldig of niet schuldig? tv-film, 20.50 Achter het if nieuws, 21.15 Mies en scène. 22.00 Uit- gerekend: Geldbesparing bij 't kopen; NTS: 22.05—22.10 Journaal, 22.30—23.00 Teleac: Kernfysica. 19.00 Brandnieuwe en ongehoorde hits. 20.00 Cowboymuzlek, 21.00 Gevarieerd progr., 22.00 Progr. voor alle Spaans sprekende mensen in Nederland met Isabelle. 22.30 Jazzjournaal. 23.30 tot 1.00 Alle remmen los (gram DRAADOMROEP (4e lijn) iff. Phllharmonia Una macchla Blrgit use Co', del Destin Orkest); 3. qui tut'ora J v. h. Royal Opera House Covent Garden); Uit La For glunta... Madre pletoso verglne (7 b. Pace, pace (6 min.. Blrgit Nilsson. orkest van het Royal Opera i giai Covent Garde ió! - Dormlro sol nel ;gal (11 min., boris Christoff. Zaterdag Orkest): (6 min., Radio Berlijn): orkest va solisten). BRUSSEL Neder1. (324) Machei Symphonie Orkest Uit Un Ballo in Scala te HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke kamermuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Geestelijke liederen, 80 Nieuws. 8.10 Djinn: gevar. progr.. (8.30 Nieuws! 9.35 waterstanden). 12.25 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuw6, J 12.40 Overheidsvoorlichting: De fam. Van Buuren praat weer over het ver- keer. 12.50 Over missie en zending, 13.00 Verzoekprogr. v. d. militairen. 14.00 P.M.: Familieprogr.NRU: 16.30 J Franse les; KRO: 17.00 Carionca: Radio voor tieners. J HILVERSUM II (298 m) VARA; 7.00 Nieuws, oohtendgymn., 7.23 Gram.. VPRO: 7.55 Voor de kinderen; VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Gram., 9.15 Stereo: Kamermuz., 9.35 Najaarsmuziekfeest in Leiden. 10.00 Z.O. 135: gevar. progr.. (11.00 Nieuws). 12.15 Praatje. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13 00 Nieuws. 13.15 Tijd J voor teenagers, 14.15 Voor twintigers. 14.55 Radio Jazzmagazine, 15.25 Wat J doet Sigma?, documentaire. 16.00 Nws, 16.02 Socialistisch bestek 1967, besohou- wing, 16.45 Lezing. 17.00 Salonorkest, J 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM III (240 m en FM-kan): NCRV: 9.00 Nieuws en orkestmuziek, J 9.30 Leger des Heilsmuziek, 10.00 Nws. 10.02 Gram., 10.30 Licht muziekprogr., (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws, 12.02 Variant: actual, reportages en muziek, J 13.00 Nieuws. 13 02 Tienershow. 14.00 Nws, 14.02 Velvet voices, 14.30 Toppers van toe. 15.00 Nieuws, kiosk, 16.30 J Nederl. orkesten (gr.). 16.00 Nieuws en licht muziekprogr.,, 17.00 Nieuws, 17.02 J tot 18.00 Sportshow, reportages, uitsl., commentaren en lichte muziek. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Schoon schip: opgeruimd programma, waarin o.m. Country en western hits, (10.00) verzoekprogr. v. d. huisvrouw, 11.15 The Dutch Swing College Band. 12.00 Red Band Toppers, 12.15 Hits a gogo. 12.45 Gevar. progr., 13.00 Teen- ager Muziek Express. 13.45 Talenten- jacht, 14.00 Nederl. Top 40. 16.00 Tips J voor de Top. 16.30 Platenpalet, 16.45 Kwartier gevar., 17.00 Progr. voor de hele familie, door Tineke. 17.30—18.00 The Teenbeatclub. BRUSSEL Ned. (324) 12.03 Lichte r NEDERLAND I AVRO: 16.00 uur Fopeye, tekenfilm. 16.05 The Monkees, beatgroep. 16.30—17.40 Voor de jeugd. „Pipoblijft nog 3 maanden langer (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Het hoofd van de NTS- progTammastaf, de heer Carel Enke laar, verklaarde ons desgevraagd, dat de kinderserie met „Pipo de Clown", waarvoor met de auteur de heer Wim Meuldijk een contract tot 1 januari a.s. was afgesloten, met drie maanden zal worden verlengd tot 31 maart 1967. Zondag Nederland I 20.30 Maigret en de blauwe avondjurk, t.v.- spel; 21.55 Signalement van Kokoschka. Nederland II 20.30 De goude oude tijd. variété-programma. Maandag Nederland I 16.00 Sinter klaasprogramma voor de jeugd; 20.20 We Fllnstones; 20.45 Piste: 21.55 Kijkt u nog?, Sint-Nicolaas-suprlse. Nederland II 20.01 Hoort, wie klopt daarlicht Sin terklaasavondprogramma. Dinsdag Nederland I 20.40 Bueno de Mesquita; 21.05 Later is te laat. documentaire; 21.45 Film van concours te Mos kou met Emmy Verhey en Chrlstiaan Bor. Nederland II 21.00 De Be zetting V. Woensdag Nederland I 21.00 Baby Doll, speelfilm van Elia Kazan naar scenario van Tennessee Williams. (Wijziging moge lijk i.v.m. eventuele uitzen ding Europa-Cupwedstrijd Ajax-Llverpool). Nederland II 21.00 Silhouet van mr. A. J. d'Ailly. Donderdag Nederland I 20.55 Fanny's eerste toneelstuk, t.v.-spel naar G. B. Shaw. VrQdag Nederland I 20.20 Rubrlque, showmaglzlne; 21.00 Bonan- Zaterdag Nederland I 20.55 Aaaaah- Dèle, revuette rond Adèle Bloemendaal; 21.30 Voor en na Pearl Harbor, documen taire. Nederland II 20.01 Rawhide; 21.15 De tovertuin van Char les Trenet. DampObreeW Hedenavond HILVERSUM I (402.anJ KRO: 18 30 Voor de twintigers. 19.00 Nieuws. J 19.10 Actualiteiten. 19.30 RVU: Bou- wen en wonen 'lezing), NRU: 20.00 Stereo: Operetteklanken, 21.00 Klare if taal. lezing. 21.15 Zigeunerorkest (gr.). 21.35 Radiorama. 22.10 Parlementair J weekoverz.. 22.30 Nieuws, 22.40 Volks- muziek. 23.00 Concert (mod. en klass. J muziek en mod. liederen, 24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - VPRO: if 1800 Nieuws, 18.15 Amerika in ter- mijnen, lezing. 18.20 Uitzending P.S.P.. J 1830 Jazzmuziek. 18.50 Informatie over Informatie, 19.00 Ronduit, progr. J voor de twintigers, 19.30 Nieuws, 19.35 Gitaarmuziek, 19.40 Teken van tegen- spraak, hoorspel: VARA: 21 00 Stereo: if Mod. en klass. muziek. 22.30 Nieuws. actual., 22 55 Gram.. 23.55 Nieuws. I „The Golden Earrings" - -1 (ADVERTENTIE) Geen verandering programmakosten door reclame-t.v. HILVERSUM (ANP) NTS-voorzit- ter Schitttenhelm deelde gistermiddag in Hilversum mede, dat overeenstem ming is bereikt over liet zendschema voor de televisiereclame per 2 januari a.s. Ook is overeenstemming bereikt over de technische samenwerking. De inkomsten uit de reclame zullen nau- weiyks enig soelaas bieden voor de financiële zoYgen, waarmede NTS en omroepen te kampen hebben. De programmacommissaris van de NTS, de heer Rengelink, voorzag zelfs een styging van programmakosten door deze reclame. „Geloof maar", zo zei hij, „dat onze buitenlandse leveran ciers, zoals Amerikaanse filmmaat schappijen, belangrijk hogere bedra gen voor hun produkten zullen gaan vragen, onder het motto „Er is com merciële televisie in Nederland". T.v.-reportage van ondertrouw Baarn (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Hare Konlnkiyke Hoogheid prinses Margriet en mr. Plefer van Vollenhoven doen zaterdag 10 december te Baarn aangifte van hun hiitvelijk. Van deze gebeurtenis verzorgt de NTS van plm. 11.55 tot 13.00 op Nederland I een rechtstreek se reportage. De uitzending wordt door Jan Gerritsen van commentaar voorzien en door Ger R009 geregis seerd. Een samenvatting van de reportage wordt 's avonds van 18.30 uur tot 19.00 uur eveneens op Nederland I uitgezonden. Ook via de radio wor den die zaterdag in een NRU pro gramma reportages gebracht van de ondertrouwplechtigheid. Voorts zal in een NRU-programma via Hilversum I verslag worden gedaan van de ont vangst die het jonge paar wordt aan geboden door de Rotterdamse kunste naars in „De Doelen" te Rotterdam. Hier treden o.a. op de gebroeders Lutz, Lia Dorana en Pierre Jansen. Da regie heeft Rob de Vries, Vier miljoen voor kleuren-t.v. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS-leidlng heeft medio oktober een brief van mr. M. Vrolijk ontvangen naar aanleiding van de voorbereidende maatregelen ten behoeve van de kleurentelevisie. De bewindsman verklaarde, dat de regering het beraad over de Invoe ring van kleurentelevisie nog niet heeft kunnen beëindigen, maar ak koord gaat met een post van 3.8 mil joen gulden voor de aankoop van een reportagetrein voor kleurentelevisie en de additionele apparatuur voor de inrichting van de nieuwe studio met t.v .-camera's voor kleuren-t.v. Een en ander stelt de NTS in de ge legenheid om na goedkeuring van de regering in de loop van het volgend jaar te starten met b.v. het uitzen den van kleurenfilms als „Flipper", „Bonanza", „Flinstones" en diverse in kleuren vervaardigde oude speelfilms. Dit betekent overigens niet. dat zij die alleen over een zwart-wlt-ont- vanger beschikken deze films niet kunnen zien. Integedeel, de kleuren films worden op de huidige toestellen gewoon in zwart-witte beelden ver taald. Alleen een kleurenontvanger maakt het mogelyk de film in de ware kleuren te zien. De kosten van een toestel .voor kleurentelevisie wor den momenteel op 2500 gulden ge raamd. Maar ze zullen zeker na ver loop van enige jaren de helft goed koper worden als de internationale vraag beduidend is gestegen. Koninklijke subsidie vrije schilderkunst AMSTERDAM (ANP) Op grond van een daartoe strekkend voorstel van de jury voor de Koninklijke Subsidie voor de Vrye Schilderkunst heeft ko ningin Juliana een subsidie van f 2500 verleend aan de volgende Jonge schil ders: F. M. Calon (Goirle), A. C. Klop (Den Haag), Th. Schuurman (Amster dam) en J. H. Westein (Eindhoven). Weer vrede tussen Spaak en Verhoef.? (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Zoals bekend heeft het hoofd van de afdeling NTS-Spoit Bob Spaak dezer dagen meegedeeld, bij de sportuitzendingen geen prijs meer te stellen op de medewerking van AVRO-reporter Coen Verhoeff. Programma-commissaris J. W. Ren gelink verklaarde ons hierover, dat deze beslissing van de heer Spaak in een wat emotionele sfeer was geno men. omdat de heer Verhoeff een door de NTS geclaimde sportrepor- tage over spelverruwing had door- kruisd met een eigen bijdrage. De heer Rengelink meende, na rugge spraak met de AVRO. dat hier van opzet geen sprake was. Hij wilde daarom de komende dagen een koele hand op de verhitte hoofden van de sportredacteuren leggen en het con flict uit de wereld helpen. Tot nu toe heeft het gebruikelijke claim-systeem bij de t.v. voldaan en de programma commissaris zag dan ook geen rede nen om daarin verandering te brengen. Grote kijkdichtheid voor NTS-.-Monitor"' (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het nieuwe familie- programma .Monitor", dat de NTS sinds twee maanden elke zondagmid dag uitzendt mag zich in een zeer grote belangstelling verhengen. Het gemiddeld aantal kykers bedraagt ca. 1,6 miljoen, variërend van 29,9 tot 35,3 procent van het totale kijkers- bestand. Alleen Flipper, halverwege het pro gramma „Monitor" trekt nog meer kijkers, nl. 2,8 miljoen. Uit alles blijkt, dat dit programma in 'n grote behoefte voorziet. Minder interesse bestaat voor de herhaling van de t.v.- documentaires over „De bezetting" op het tweede net. Het gemiddelde grenst hier aan de vierhonderdduizend kijkers, terwijl de oorspronkeiyke se rie 'n jaar geleden zes tot zeven maal zo groot kykerspubliek trok.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2