S>e£eidóeSou^cmt Akkertjes Brug Nethe ondeugdelijk gebouwd TELEVISIE „Het raadsel Carola", Finse ,Septet'-bijdrage KLAVERBLAD KOFFIE PAlillMA 2 £)E LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 NOVEMBER 196t> (ADVERTENTIE) Betrekkelijkheid van een program OVER de nuchtere maar voor een interimkabinet ingrijpende regerings verklaring van prof. Zijlstra es. valt morgen meer te zeggen, wanneer de Kamerfracties kleur bekend hebben en dus ongeveer moet vaststaan hoe de politieke kaart op het ogenblik ligt. Deze kleine pauze in het volgen van de gebeurtenissen op het Binnenhof geeft gelegenheid om nog even te pre luderen op de volgende beslissing, die van de partijraadsvergadering van de Katholieke Volkspartij wordt verwacht: de vaststelling van het verkiezings program. Eerder hebben we met genoegen in zingsprogram eenvoudiger en dus beter nood de K.V.P. genoopt heeft tot de deugd om het terzake van haar verkie- znlgsprogram eenvoudiger en dus beter- te doen dan bij vorige gelegenheden. Geen politiek-wijsgerige beschouwingen noch een eindeloze waslijst van punten waarbij de zorg om toch vooral maar niemand te vergeten belangrijker was dan de wil om een keuze te doen Ditmaal een program van nog geen acht kleine kantjes druk, waarbij dan nog de eerste het karakter van inleiding heeft en de laatste pagina de belang rijkste punten nog eens herhaalt. Die beknoptheid ls winst en we hopen nu maar dat ter partijraadsvergadering de k blijven. Want er staan In het ont- werp-program nog „kanjers van alge meenheden"; de bulten] andparagraaf, ruimtelijke ordening en het volksgezond, heidsbeleid leveren er enkele voorbeel den van. Op andere punten zijn echter geluk kig geslaagde pogingen ondernomen om meer concreet te zijn: diensttijdverkor- ting, moderner verhoudingen bij de defensie, verlegging van het fiscale accent naar de indirecte belastingen (na vervulling van bepaalde sociale voor waarden) en dan vooral de voorstellen om de positie van de werknemer in de onderneming structureel te wijzigen, noemen we als de meest sprekende voor. beelden hiervan. Het ontwerp-program spreekt bijvoor beeld over betere medezeggenschap, recht op jaarverslag en van enquête in dc onderneming, uitbreiding van be voegdheden der ondernemingsraden, in- vesteringsloon e.d. Dat is concrete taal, die de richting waarin men varen wil, niet in het vage laat. Echt jammer dat de inhoud van andere belangrijke ali nea's in het program we denken dan zeker ook aan opvoeding, onderwijs en cultuur die concrete inslag weer mist. MAAR hoe en in hoeverre het ontwerp- program tijdens de bewerking in de molen van de partijraad er nog beter op wordt, het effect van zo'n program op de kiezers, en dan vooral de rand- klezere, ig maar betrekkelijk. Die kiezers letten meer op wat er in het jongste verleden op het gebied van de praktische politiek gebeurd is en ze letten vooral op gebeurtenissen die hun schaduwen vooruit geworpen hebben. De kiezers laten zich leiden door hun intuï tie omtrent wat naar hun vermoeden straks van zo'n verkiezingsprogram als mlnlmum-els bij kabinetsformatie en het opstellen van regeringsprogram een rol gaat spelen, Nu de politieke partijen In Nederland om tactische redenen vóór de verkiezin gen niet bekend maken wat hun mini male voorwaarden tot medewerking bij coalitlevormnig zullen zijn en zij dus ook op de kritieke draaipunten niet kunnen verklaren wie hun voorkeurs- partner zijn zal, moet de kiezer zich wel op zijn intuïtie (naast zijn appreciatie of wrok over de politiek ln het verleden) verlaten. Een verkiezingsprogram, zelfs een verbeterd program als dat waarmee de K.V.P. nu wil gaan werken, helpt hem bij die keus slechts betrekkelijk. Maar er ls al veel gewonnen, wanneer dit program de keus niet bemoeilijkt. Laat dit bij de procedure die het ont werp-program nu wacht een uitgangs punt vormen dat men niet meer uit het oog verliest. Tientje bij betalen OEACTIES op minister Veldkamps mededeling aan de ziekenfondsleden „per dag een tientje bijbetalen ln het ziekenhuis", kunnen een voorbode zijn van moeilijkheden die de overheid te wachten staan wanneer haar maatrege len directe gevolgen voor de portemon nee gaan hebben. Voor menigeen zal dat een harde maatregel zijn: de mededeling dat men zich ook tegen het risico van dit tientje kan dekken door een supplement-verze kering, laat de helft van de smart onge troost, omdat het ziekenfondslid ook daarvoor betalen moet. Is de maatregel verkeerd? Op papier kan men drie andere oplossingen con strueren: meer geld uit de schatkist naar de ziekenfondsen: de hogere kos ten vla een premie rechtstreeks door de werkgevers laten betalen; de premie verhoging die voor handhaving van de oude toestand onvermijdelijk is, laten betalen door de werknemers, maar met compensatie in de loonsector. Prof. Zijlstra's rede in de Tweede Kamer doet vermoeden, dat alle drie alternatieven op grote economische be zwaren stuiten. Met als groot sociaal nadeel overigens, dat de lasten dan niet op een kleine groep komen te drukken. We zien nog niet zo snel, hoe minister Veldkamp een maatregel kan nemen die sociaal beter en economisch op dit mo ment verantwoord ls. Nog meer be nauwt ons het structurele probleem van de ziekenhuiskosten. Want de verpleeg- kosten stijgen als ten snelle lift. Parti culier verzekerden hebben dit al vele jaren ln hun portemonnee ondervonden. Gezondheid en beter worden ls ln geld uitgedrukt alles waard. Maar hoe bed den we dit op economisch verantwoorde wijze collectief ln? Grote coalitie in Duitsland If^UITSLAND heeft nu ook zijn grote coalitie, een regeringscombinatie van christen-democraten en socialisten. Voor Duitsland is dit nog een experi ment en wellicht ln de ogen van velen een gevaarlijke nieuwigheid: dit ln te genstelling tot sommige andere Euro pese landen, waar het verschijnsel zich even vaak voordoet als weer verdwijnt. Deze nieuwe ontwikkeling in Duits land ls zeker toe te juichen. Zij zal, naar het ons voorkomt, het democratische front zeer versterken. De democratie leeft ln Duitsland nu eenmaal ln een glazen kastje. Heel de omliggende we reld kijkt met argusogen toe hoe zich de zaken daar ontwikkelen. Iedere schuiving en Iedere uitlating wordt zorg vuldig geanalyseerd of er soms oude nazineigingen ln verborgen liggen. Hier op doelde ongetwijfeld Strauss (de ver moedelijke minister van Financiën) toen hij sprak over de modder die het buiten land naar Duitsland meent te moeten werpen. Hij vergat er dan bij te vermel den, dat het oude Duitsland deze mod der dan ook huizenhoog had opgesta peld Oude nazlnelgingen zijn ongetwijfeld waarneembaar ln de nieuwe party, die bij de laatste verkiezingen ln Hessen en Beieren op een groeiende populariteit heeft mogen bogen: de NPD. Deze groei ende populariteit behoeft niet overschat, maar mag toch ook niet onderschat wor den. De nieuwe „grote coalitie" (de bei de partijen zijn als het ware naar elkaar toegedreven) maakt, Indien hecht ge noeg, de Indruk een veilige dam te zijn tegen een eventueel opkomende rechts- extrema vloed. ADVERTENTIE Veel anglicanen voor hereniging met katholieken LONDEN (KNP) Ruim 7500 angli kaanse christenen ln Engeland hebben hun Instemming betuigd met een geloofs belijdenis, die gepubliceerd werd in het anglikaanse hoogkerkelijke tijdschrift „Standard". Deze geloofsbelijdenis wijst de nationale kerk van Engeland af en spreekt zich uit voor een „terugkeer in de hoofdstroom van het westerse katholi cisme", waarvan men afgedreven is. In zijn commentaar op deze geloofsbe lijdenis noemde de hoogkerkelijke angli- kaanse geestelijke A. H. Simmons het de voornaamste intenties van de „katholieke beweging" in de hoogkerkelijke vleugel der Anglikaanse Kerk om „het geloof te onderwijzen en te praktiseren, zoals dit in de Kerk van het Westen (waartoe de Kerk van Engeland rechtmatig behoort) geleerd en gepraktiseerd wordt: de H. Mis te herstellen vogens de ritus van katholicisme in het Westen; de erkenning door de H. Stoel van de anglikaanse wij dingen en van de sacramenten in de Anglikaanse Kerk; terugkeer tot de enlging van de Moeder van God en de heiligen; de hereniging van de Kerk van Engeland en haar zusterkerken met de eerbiedwaardige Stoel van Petrus met alle mlddeen na te streven. Als belang rijkste oorzaak voor de grote steun der anglikanen aan deze hoogkerkelijke actie noemt de Standard de bezorgdheid van vele lidmaten der Anglikaanse Kerk over de verwatering der kerkelijke leer binnen het angllkanlsme. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven! platenbonnen.iwarte schijven. (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: plateubonnen zwarte schijven. J3 VESTEN Dll lïltrU^e V H MET LODEN VOORPANDEN IN GRIJS EN BRONS 31.50 BEKIJK HET EENS BIJ: HERENMODEZAAK Vanavond in de ether t Botsende jeugd", film met James Dean dat hij slechts in drie films optrad - De ten gevolge van een auto-ongeluk op zeer Jeugdige leeftijd overleden James Dean, werd in zijn kortston dige carrière een begrip voor de bioscoopbezoeker. Ondanks het feit, Elia Kazan's „East of Eden" (onlangs op t.v.), Nicholas Ray's „Rebel without a cause" en George Stevens' „Giant" werd zijn dood door de Amerikaanse jongeren gevoeld als een nationale ramp. Tien jaar na zijn dood bestaan er nog „James Deanfanclubs" en zijn graf trekt nog evenveel belangstelling als dat van de bijna legendarische Rudolph Valentino. In „Botsende jeugd" zien we Dean als een scholier, die de nadelen ondervindt van een verkeerde opvoeding. De vader (Jim Bachus, die ook de stem levert aan het tekenfilmfiguurtje Mr. Magoo) laat zich weinig aan de jongen gelegen liggen en als deze om niet voor een lafaard te worden uitgemaakt deel neemt aan een gevaarlijk spelletje, dat de dood van een medescholier veroorzaakt, vlucht hij met een thuis ook niet begrepen meisje en een jongere medescholier naar een eenzaam landhuis. Het thema het gegeven is van regisseur Nicholas Ray zelf is interessant doch de situaties zijn vaak zó overtrokken, dat een vrij eenzijdig beeld wordt gegeven van Amerikaanse ouders, die geen moeite doen hun kinderen op te vangen en te begrijpen. Naast Dean zien we de inmiddels tot volwassen ster opgegroeide Natalie Wood als het meisje en Sal Mlneo als het jongere vriendje. Uit sociaal en historisch oogpunt is de film interessant; het probleem werd door Ray vaak op boeiende wijze in bééld gebracht. Hoe de film oorspronkelijk in cinemascoop en technicolor het op de beeldbuis zal doen, moeten wij maar afwachten. (Nederland I, 21.15). Ella Fitzgerald en Duke Ellington naar ons land DEIN HAAG. Het staat thans vast it Ella Fitzgerald met het 18 man sterke orkest van Duke Ellington begin volgend jaar naar Nederland komen. Het Haagse theaterbureau van Paul Acket ls er na veel moeilijkheden in geslaagd deze unieke jazzcombinatie te contracteren. Het ging hierbij om het hoogste honorarium dat ooit in ons land voor een jazzgroep is betaald. Op zaterdag 28 januari wordt exclusief opgetreden ln de Doelen te Rot terdam: er zijn twee concerten, om 20-15 en 24.00 uur De overeenkomst vermeldt dat er geen televisieopnamen mogen wor den gemaakt. Geen belangstelling voor „art-cinema" HOOGEVEEN (ANP) Het Studio filmtheater dat op woensdag 25 mei of ficieel voor het Hoogeveense publiek werd geopend zal per 1 december aan staande worden gesloten. De belangstel ling voor de films van hoger niveau die gedurende een half jaar in dit nieuwe theater werden gebracht, was zo gering, dat voortzetting van de exploitatie on houdbaar is geworden. De hoop dat het gemeentebestuur door een duidelijke vermindering van de vermakelijkheids belasting zou tegemoet komen, is in rook opgegaan. Dit werd dinsdag meegedeeld door de heer J. Miedema, te Sneek, directeur van het Hoogeveense tweelingtheater Luxor en Studio. De heer Miedema toonde zich verbitterd door de houding van de gemeenteraad. Wanneer Inder daad de financiële positie van de ge meente zo precair is als 't gemeente bestuur bij herhaling is gesteld, is hel onbegrijpelijk, aldus de heer Miedema dat voor het exploitatietekort van hel straks te openen cultureel centrum eer bedrag van niet minder dan 423.000 gul den per jaar of ruim 8000 gulden per week of 1.160 gulden per dag door de gemeente moet worden bijgepast. Bij de bioscopen in Hoogeveen gaat het ir taal om een op te brengen bedrag 20.000 gulden per jaar. ADVERTENTIE Let op, dat U de originele Akker* cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! (Van onze correspondent) BRUSSEL Het Instorten van de brug over het Nethekanaal bij Pulle in de nacht van 12 op 13 november is naar het voorlopig oordeel van een commis sie van universiteitsprofessoren te wij ten aah een constructiefout en ontgron ding van de kanaaloever. De minister van Openbare Werken, De Saeger, heeft dit in de Belgische senaat medege deeld. Het is niet te verwachten, dat de professoren hun voorlopig verslag het onderzoek nog fundamenteel zullen wijzigen. In het rapport van de commissie staat letterlijk te lezen: „De oorzaak van de instorting is de ontgronding van de kanaaloever aan de Luikse kant op plaats waar de funderingspalen dicht tegen de kanaaloever zitten, met een paalpunt van 2,80 meter boven de bodem van het kanaal. De brug zou niet ingestort zijn indien ofwel de paal- punten enkele meters onder de kanaal bodem gezeten hadden ofwel de kanaal- r onder de brug en aan weerszijden de brug tegen de ontgronding ge vrijwaard waren geweest door een deugdelijke en duurzame taludverdedi ging. De verklaring van de commissie wijst dus op ernstige fouten bij het ont werpen en construeren van de brug. De kanaalwanden waren niet verstevigd, de funderingspalen te kort. Men ver wacht dat, wanneer de professoren ook in hun eindrapport bij hun standpunt blijven, er een gerechtelijke vervolging zal komen, van degenen die voor de bouw van de brug verantwoordelijk zijn geweest. De brug werd niet gebouwd naar het oorspronkelijke ontwerp dc ingenieurs van het ministerie Openbare Werken, maar naar een door een particulier bureau opgesteld herzien ontwerp, dat echter wel de goedkeuring van Openbare Werken kreeg. Caroline Kaart in Promenade Concert (Van onze omroepcorr es pondent) HILVERSUM. In de Nieuwe Doelen te Rotterdam geeft het Rotterdams Filharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse een promenade - concert. Caroline Kaart Is daarbij de soliste. De NCRV-televisle zendt aan de vooravond van Kerstmis dit eert uit. Reeds eerder werden in navolging van de befaamde Engelse proms in Rotterdam dergelijke concerten gegeven Maar het is voor het eerst, dat een Rotterdams promenadeconcert op de t.v. wordt uitgezonden. 17 In de door de B.B.C. vervaardigde televisie- 99EjGTI mysterieuze aerie „Sherlock Holmes", gebaseerd op de j 99 verhalen van Sir Arthur Conan Doyle, verdwijning wordt vanavond de aflevering „Een myste- J a rieuze verdwijning" (The man with the a twisted lip) uitgezonden. Het verhaal speelt rond een zekere mevrouw St-Clair, die op weg naar huls plotseling haar man ziet staan voor het w raam van een opiumkit in een van de achterwijken van Londen. ZIJ vreeBt voor de veiligheid van haar man en waarschuwt de politie, die all-round detective Sherlock Holmes op onderzoek uitstuurt Samen met zijn vriend dr. Watson, gaat hij de aanwijzingen na en verklaart daarmee het noodlot van de heer St.-Clair Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.30 Teleac: De boerderij als onderneming (10). 19.00 Nieuws ln het kort 19.01 Pipo de Clown, 19.05 Mona. t.v.-film, 19.30 4 Samenvatting Kamerdebatten. 19.45 J Mijn vrienden in de wereld. 19.55 Uit- zending van Stichting Socutera, 20.00 Journaal, 20.20 Uitzending van G.P.V., 20.30 Openbaar kunstbezit 20.45 Op- 4 treden Danny Kaye tijdens Parijse UNICEF-gala. 21.15 Botsende jeugd. 4 film. 22.50 Journ.. 22.55 Samenvatting 4 Nederland—Denemarken; 23.15—23.45 Tweede samenvatting Kamerdebatten. NEDERLAND H NTS: 20.00 4 Nieuws in het kort; NCRV; 20.01 Sherlock Holmes: Een mysterieuze verdwijning, verfilmd tv.-spel, 20.50 J Een avond ln de Waag: volksllederen- programma, 21.15 Attentie voor sport 4 21.35 Uit de kunst: maandelijks cuütu- reel kijkschrift. 22.05 Avondsluiting, NTS: 22.10—22.15 Journaal. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Muziekprogramma door ama- teurs. 18.30 Spektrum, 1£.50 Stereo: J Licht instrumentaal kwartet. 19.00 Nieuws, 19.10 Radiokrant, 19.30 Mu- 4 ziek van Het Leger des Heils, 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Lichte muziek uit Denemarken (opn.). 20.25 Repor- (Nederland II, 20.01). tage voetbal NederlandDenemarken, 22.15 Avondoverdenking ,22.30 Nieuws, 22.40 Geestelijke liederen, 22.55 Le zing, 23.10 Klass. gram., 23.15 Stereo: Platennleuws, 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM H (298 m) VARA: 18.00 Nieuws, 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending P.v.dA., 18.30 Licht pla- tenprogr. en praatje, 19.05 Dansmuz., 19.30 Artistieke staalkaart 20.00 Nieuws, 20.05 Radiofeuilleton, 20.55 Licht progr., 21.05 Lichte gram., 21.35 Vragenvuur, 22.00 Liedjesprogr., 22.30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 22.55 Jazz magazine, 23.30 Jazz-orkest, 23.55 tot 24.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - 18 00 Veronica's Jukebox met verzoekjes, groeten en wensen. 19 00 Joost mag met weten. Hot honderd USA 20.00 Klass vereoekplatenprogr.. 22.30—1.00 Gevarieerde gram. muziek. DRAADOMROEP (4e lijn) van 18—20 u.: Le Beau Danube; Fragm. Grfifln Marlza; Floyd's guitar blues; Dlppermoutch blues; Uptown blues: C jam blues: Well, git lt; The new no name Jive: Tango blues: vlngln' the bues; Nlght James Deanhoofdrolspeler Donderdag up Farewell blues; Ballad Willow i, If I had you. Ghost of a chat BRUSSEL Nederl. (324) - 18.00 Nieuws, r de soldaten, 18.50 Sportkroniek, 19.00 Nieuws, 19.40 Dansmuziek, 20.00 Ope rette. 21.10 Klass. muziek, 22.00 Nieuws. BRUSSEL Frans (484) 23.05 Jazzmuziek. NDR-WDR (309) 19.30 Kar i Pianorecital, Gevf Amus. muziek, muziek. BBC (330) HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Meditatie, 7.15 Lichte gram. en praatje (7.307.32 Nieuws), 7.55 Overweging. 800 Nieuws, 8.10 Klass. gram.. 8.30 Nieuws, 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio, 10.00 Aubade, 11.00 Voor de zieken: VPRO: 11.30 Lezing. 11.45 Streeksgewijs, 12.27 Land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws, 12.40 Actualitei ten, 13.00 Praatje. 13 05 Klass gram.. 13.45 Voor de vrouw .14.15 Klass. kamermuz. en koorzang: TROS: 14.45 Muzikale lezing. 15.15 Voor de vrouw: NCRV: 15.45 Stereo: Klass. gram., 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Musi- ciana, 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Ne derlandse liederen en liedjes, 17.30 Stereo: Lichte gram. HILVERSMU II (298 m> AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnastiek, 7.20 Lichte gram.; VPRO: 7.55 Deze dag; AVRO: 8.00 Nieuws, 8.10 Ac tualiteiten. 8.15 Lichte gram. (8.30- 8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding, 9.00 Modern strijkkwartet (fr.), 9.40 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen (gr.) (Om 11.00—11.02 Nieuws), 12.00 Stereo: Lichte orkest- inuz. en zangsoliste, 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Johan Willem Friso Kapel ,13.00 Nieuws. 13.10 Journaal, 13.30 Stereo: Moderne kamermuz., 14.00 Belaardconcert, 14.15 Praatje voor de vrouw, 14.30 Amateurs mu- ziekprogr.. 15.00 Voor de zieken, 16.00 Nieuws, 16.02 Voordracht, 16.25 Stereo: Pianorecital, 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM rn (240 m en FM- kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale muziekjes, 10.00 Nieuws. 10.02 Dixielandmuziek, 10.30 Nieuwe langspeelplaten met commentaar, 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte gram 12.00 Nieuws, 12.02 Variant. 13.00 Nieuws. 13.02 Top twintig. 14.00 Nieuws, 14.02 Instrumentaal allerlei (gr.); KRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Sportprogramma. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten, 16.05 Tienermagazine, 17.0518.00 Veizoekplatenprogr. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemnrgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt (verzoekplatenprogramma), vrouwenverzoekprogr v d hulsvrouw. 12.00 Muziek bit de lunch: 14 00 Van concertzaal tot jukebox, 15.00 Voor alle zieke vrienden van Veronica. 16 00 Donderdagmiddagparade, gezellige muziek voor jong en oud. 17 15 Favo rieten express: Teenertoptuneparade, 17 45 Platenpalet tot 18 00 uur. BRUSSEL Ned. <324) 13.20 Tafelmuzlek (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS zendt zondag avond op Nederland II de Finse bij drage aan de internationale reeks amusementsprogramma's „Septet" uit. De titel luidt ..Het raadsel Carola" en heeft betrekking op de artieste, die in dit programma wordt gepor tretteerd: de 25-jarige zangeres Caro la. Zij begon haar carrière in 1962 in een Fins jazzkwartet. Reeds de vol gende zomer maakte zij met haar ge zelschap een reis door Tsjecho-Slowa- kije en kwam haar eerste plaat, het Hebreeuwse lied „Hava Nagila" uit. In de lente van 1965 speelde zij een rol in „The cold old days", waarmee Finland in Montreux de „Gouden Roos" en de persprijs behaalde. Zo wel daarvóór als daarna maakte Ca rola enkele tournees door Europa, waarbij zij vele taalbarrières door brak. Zij zingt namelijk behalve in het Fins ook in het Zweeds, Frans, Italiaans, Engels, Duits, Spaans, Por tugees en Jiddisch. Van die grote talenkennis maakt Caro la in de „Septetshow" gebruik om het Europese televisiepubliek te be groeten. Dat geschiedt op een volko men leeg toneel, dat in de loop van het programma geleidelijk wordt vol gebouwd. Terwijl uit een karrevracht vol stukken een grote legpuzzel in el kaar wordt gepast, maakt de camera een snelle wandeling door het drukke (ADVERTENTIE) leven van de Finse zangeres, die met al haar bezigheden van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat een voortdu rende race tegen het horloge moeten voeren. Onderwijl zingt zij weer in vele talen, liedjes en als zij tenslot te in de studio terugkeert is de grote puzzel klaar. Waarna Carola zingende wederom met een stukje talenkennis, de show beëindigt. Het programma, waarvoor de teksten werden geschreven door Johan Wik- stedt, werd geregisseerd door Heikki Seppala. De muziek is van Esa Peth- (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: pl&tenbonnen zwarte schijven. Max Douwes door pech achtervolgd (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. De NCBV-televisie zou op 4 november j.l. een t.v.-pro- g ram nut hebben opgenomen, waarin de acteur Jo Walhain ter gelegenheid van het kerstfeest een solo zou spelen. Regisseur Max Douwes moest echter door ziekte het bed houden en besloot derhalve de tekstrepetities bij hem thuis te doen. Jo Walhain was het huistra pje echter niet gewend en viel naar beneden, wat hem een her senschudding bezorgdePaniek ont stond en Max Douwes moest uitzien naar een ander programma, hetgeen gevonden werd in „Woordelijk". „Woordelijk" is een programma, waarin dertien mensen van verschillende nationaliteiten fragmenten zullen voorlezen uit de bijbel, die betrekking hebben op de komst van Christus. Naa6t een Nederlandse inleider zullen meewerken een elfjarig Frans meisje, een Amerikaanse negerin, een Griek se, een Israëlische, een Ghanees, een Fries, een Drent, een Chinees, Hongaar, een Antilliaan, een Duitser en een Indonesiër. Regisseur Max Douwes hoopt met dit programma door te dringen tot de kern van mysterie van Christus' geboorte. Franse radio en t.v. in staking PARIJS (Reuter). Technici, artiesten en het administratieve personeel van de Franse staatsomroep houden don- derdag een 24-uurastaking. Zij willen meer loon «n betere art>eidsvoorwaar- i den. (ADVERTENTIE) hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! (ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen.swarte schijven. al ge- ;r van Edith Piaf. AVRO-t.v. liet gisteravond aan een reportage van haar optreden in het Parijse Olympiatheater een interview door Jan Brusse vooraf gaan waarin zijzelf verklaarde alles aan haar manager Johnny Stark te danken te hebben. Dezelfde man dus, «Me bijvoorbeeld Johnny Halllday, Silvie Vartan en Fransoise Hardy „maakte". Dit wetende is het moeilijk te bepalen wat het eigen aandeel ig ln de wijze waarop Mireille haar liedjes brengt De tijd zal het moeten leren. Voorals nog werden we gefrappeerd door dit meiske, die haar wat ouderwets aan doend repertoire bracht met een in tensiteit die zich nauwelijks leek te rijmen met haar prille leeftijd. Zoo Zoo" maakte zich in de vooravond druk over uitstervende diersoorten. Dat is natuurlijk een probleem. Maar het is een probleem waar we echt niet 's nachts van wakker zullen lig gen. Er zijn er zoveel andere. Uit stervende mensensoorten bijvoorbeeld door hongersnood en oorlog. Als het Wild-life Fund ,.Red de reuze-panda" roept vinden we dat sympathiek^ Maar naast een „Red dc Vietnamezen" of „Red de India'ers", klinkt het zo onge. loeflijk irrelevant. AVRO's Televizier besteedde o.m. aan dacht aan de opening van „Het Dorp" en Mies Bouwmans aandeel in de tot standkoming ervan werd ditmaal niet weggeknipt. Geïntrigeerd hebben we daarna gekeken naar „Le rapport Kennedy", waarin de Franse t.v. een vreemd boekje opendeed over de kritiek op het Warren Report. Vreemd omdat men tè onbesuisd aanviel en daardoor extra-ongeloofwaardig aan deed. Jammer dat elk commentaar van „Televizier'' uitbleef. ADVERTENTIE) Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven. Liverpool-Ajax op televisie HILVERSUM. De NTS zendt woenv dagavond 14 december op Nederland I een rechtstreekse reportage uit van de voetbalwedstrijd LiverpoolAjax. die in Liverpool wordt gespeeld. Het betreft hier de tweede ontmoeting van de beide landskampioenen in het kader van de achtste finales vai toernooi om de Europa Cup. Ten aanzien van een reportage van het eerste treffen tussen beide clubs, dat op woensdag 7 december in het Olym pisch Stadion te Amsterdam plaats vindt, kan worden medegedeeld, dat de uitzending volkomen afhankelijk U van het verloop van de kaartverkoop.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2