WELKOME SURPRISE: BEGROTING WERD ALSNOG SLUITEND GEMAAKT FLITSEN UIT HET PROVINCIAAL WEGENPLAN VOOR 1967 gr PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 29 NOVEMBER 1966 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Het college van b. en w. van Leiderdorp heeft de gemeenteraad en de inwoners een onverwachte en verrassende sinterklaassurprise bezorgd door alsnog, even voor de openbare behandeling in de raad, een sluitende'begroting aan te bieden. Zoals wij reeds eerder mede deelden vertoonde de ingediende begroting een tekort van 97.500, maar door het rentepercentage van de gemeentelijke investeringen in het grondbedrijf te wijzigen zal er in 1967 bijna een ton meer dan oorspronkelijk was geraamd in de schatkist van de gemeente-ontvanger vloeien. De rente van de kapitaalschuld van het grondbedrijf was aanvanke lijk gesteld op slechts 5%, maar door middel van de wijziging wordt die nu gesteld op 6^%. Een en ander zal nu wel tot gevolg hebben, dat de percelen bouwgrond, die in de toekomst verkocht zullen wor- den iets duurder zullen zijn, omdat de verhoging van de rente in de kostprijs ingebouwd zal moeten worden. f i ST.-NICOLAASMARKT IN WAAGGEBOUW MET DOORKNIPPEN VAN PAASLINT GEOPEND Voor de tweede maal In zyn historie dient het aloude Waaggebouw als over dekte St.-Nlcolaasmarkt voor zoo'n 20 standhouders. Wethouder Harnisen viel ditmaal de eer toe deze verkooplokaliteit officieel te openen. Alvorens h(J hiertoe kon overgaan maakte de heer Stikkelorum, oftewel de bekende marktkoopman Japie van de gelegenheid gebruik om wethouder Harmsen, die vergezeld was van collega Plena en burgemeester Van der Willi gen, te wijzen op de noodzakelijkheid een overdekte markt. Hij drong er bij de wethouder op aan er voor te ijve ren de plannen voor een overdekte markt zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. In zijn antwoord zei de wethouder, dat door plaatsgebrek en vooral ook door de slechte huidige financiële toe stand onmogelijk op korte termijn deze plannen verwerkelijkt kunnen worden. Hij zou echter wel bij stadsplanning het idee van een overdekte markt in zijn achterhoofd houden. De heer Stikkelorum overhandigt wet houder Harmsen een speelgoedbeertje by de opening van de St. Nicolaas- Hierna opende de wethouder de St. Nicolaasmarkt die overigens tevoren al door tientallen kooplustigen met een bezoek werd vereerd met het door knippen van een mooi rood-wit-blauw lint. Dat lint was wel een lachertje. Het was n.l. 't lint, waarmee kampioenskoe 1966 by de Vebo-tentoonstelling met Pa sen was bekroond Begin van reconstructie weggedeelte O Hooghkamerbrug-Trekvlietbrug te Leiden Wielrijders- en voetgangerstunnel Verschenen is het Wegenverslag 1966 van de Provincie Zuid-Holland, waarin Gedeputeerde Staten van de Provincie uit de doeken doen wat er zoal op dit gebied in hun gewest met betrekking tot het verkeer is gebeurd en welke 1 plannen er nog zyn. Aan het verslag is tevens toegevoegd het programma voor 1967, waaraan wy, voor wat betreft Leiden en wijdere om geving een aantal objecten ontlenen. Zo wordt met betrekking tot prov. weg nr. 1 (nieuw tracé) van Schevenin- gen naar de grens van Noord-Holland meegedeeld, dat met de verbreding van de brug over het Uitwateringskanaal te Katwyk en de doorvaartbreedte van deze brug tot 10 meter naar ver wachting in het komendë jaar een begin zal worden gemaakt, evenals met de bouw van een viaduct over de Hoornes- laan te Katwijk en de Rijnsburgerweg te Noordwyk._ zal komen), zullen in de loop van het volgende jaar de verhardingen van de hoofdrijbanen, alsmede van de rijwiel en voetpaden worden aangebracht. Voor het verbreden van de Wittert van Hooglandbrug te Hoogmade, als mede het verbeteren van de aansluiten de weg, zullen de plannen verder wor den uitgewerkt. NIEUWKOOP Het ontwerpen van een plan voor vrijliggend rijwielpad AlphenAar van de wielrijders- en voetgangerstun nel en een riool. Met de uitvoering van de reconstructie kade- Verhoogde rente aan grondbedrijf levert 1 ton op De heer A. M. Kleiss uitgezonderd, die vanwege een buitenlandse reis te laat op de raadsvergadering verscheen en zijn algemene beschouwing niet meer kon houden, hebben alle fracties hun vertrouwne in het college uitge sproken en toegezegd woensdagavond hun steun te zullen geven. Een enkele kritische opmerking werd overigens wel eens gemaakt, zoals door ir. R. Poels (VVD), die sprak over de nood zaak, ook voor de lagere overheidsor ganen, om iets tegen de inflatie te doen of door de heer J. Tieken (KVP), die nogmaals de reeds eerder geuite bezwaren tegen teveel hoogbouw on der de aandacht bracht. Hier en daar dus een kritisch nootje, maar over het algemeen getuigden de verschillende politieke „verlanglijst jes" van waardering voor het werk, dat dagelijks door het college en het ambtenarenapparaat van de secretarie en de bedrijven wordt verricht. VEEL WENSEN De heer E. J. Veldhuijzen, sprekend als woordvoerder van de grootste raadsfractie, de protestants-christelijke groepering, juichte het toe, dat b. en w. bij het uitkomen van de ontwerp begroting niet gekomen zijn aan pos ten die direct de leefbaarheid van de gemeenschap raken. Spr. had echter wel een groot aantal gen: meer parkeerplaatsen in het oude dorpsgedeelte, een hoger bedrag dan geraamd voor het onderhoud gemeente-eigendommen, zo spoedig mogelijk een plan voor de sportvelden en de recreatiegelegenheden, die ge pland zijn bij de Dwarswatering. De heer Veldhuijzen drukte het college tevens op het hart meer inhoud te ge ven aan de samenwerking rqet andere gemeenten, met Leiden in 't bijzonder, omdat veel projecten eerder met sa menwerking gerealiseerd kunnen wor den dan alleen.. Als voorbeeld noemde hij de eventuele stichting van een sporthal aan de Dwarswatering, be paalde onderwijsvoorzieningen en het probleem van de rioolwaterzuivering. De laatste vragen van de protes tantse woordvoerder betroffen het woningbouwplan van de Vereeniging van Leidsche Industrieëlen en het ge meentelijke plan tot oprichting van een herdenkingsmonument. Gaan de Leidse bedrijven hier in Leiderdorp nog bouwen en hoe zal de opzet van het monument zijn? De heer Veldhuij zen betoogde, dat zijn fractie liever een gedenkteken van een meer alge mene strekking zal zien dan iets, dat speciaal is gericht op de gevallenen der Tweede Wereldoorlog. „Dit al omdat we met een monument rijke lijk aan de late kant zijn en de jongeren generatie nauwelijks iets weet Wereldoorlog II". SOCIAAL MILIEU De heer C. N. Boot, voorzitter niging door het planten van veel bo men, bracht hij als laatste punt het contact overheid-pers naar voren. „Het begint, nu Leiderdorp zich lang zaam aan het ontwikkelen is van een kleine naar een middelgrote gemeente, wellicht reeds tijd te worden te gaan denken aan de aanstelling ambtenaar met voorlichtingsbevoegd heid", zo stelde hij. ZUINIG BELEID „Het tekort op de begroting', aldus ir. R. Poels van de VVD, „was be grijpelijk, maar moeilijk te aanvaar den door de situatie van de krappe geldmarkt." Na er op gewezen te heb ben, dat ook kleine gemeenten een taak hebben bij de bestrijding van de in flatie vroeg hij het college in hel komende jaar een verantwoorde zui nigheid aan de dag te leggen en de kosten zoveel mogelijk te bewaken. De sanering met Leiden gaat de libe rale raadsfractie stellig ter harte, het beleid en de mogelijke king moet niet alleen op Leiden ge richt worden, want Leiderdorp onder gaat ook invloeden van andere agglo meraties. VOORSTANDER LAAGBOUW De heer J. Tieken (KVP) verheugde zich over het wegwerken van het fi nanciële tekort, maar vond niet, dat daardoor de armslag van de gemeente t.a.v. zeer dringende voorzieningen werd verruimd. Vervolgens ging hij in op enkele kernpunten: de woning bouw, het onderwijs, de recreatie en de industrievestiging in Leiderdorp. De KVP-fractie handhaaft onverkort haar bezwaren en bezorgdheid tegen hoogbouw en blijft voorstander van zoveel mogelijk laagbouw. Met klem drong de heer Tieken er vervolgens op aan, dat de raad tijdig wordt inge licht, zodra de nadere concretisering van de woningbouw in de resterende sectoren van het uitbreidingsplan voorbereiding is genomen. Maatregelen ter bevordering van het eigen wo- ningbezit zullen door de KVP gaarne gesteund worden. Meer informatie over de functie van het Winkelhof zal de kath. fractie gaarne tegemoet zien.. Tot haar voldoening had de fractie geconstateerd, dat het college een open oog had voor de moeilijke positie, waarin het onderwijs van de katho lieke school aan de Ericalaan verkeert. Hopelijk zal het college nu het mi nisterie ervan kunnen overtuigen, dat d«j bouw van drie permanente lokalen de voorkeur verdient ook in finan cieel opzicht boven de bouw van semi-permanente voorzieningen. Algemeen vormend muziekonderwijs op de lagere scholen is nog steeds een zaak, die de KVP verwezenlijkt zal zien. Gegeven door een vakleerkracht zijn er voor de gemeente geen finan ciële consequenties aan verbonden en bovendien komt het alle leerlingen ten goede. het Speette Kri"1" de P.v.d.A.-fractie sprak zijn gTote .Hooshkamerbn,g le Voorscho- bewondering voor het coll uit vow ,et de aansluiting van de Leid.e- H» landerveen-Nieuivkoop zal worden voort- 1 legging Stompwijk. de Voorschoterweg, kan eens worden begonnen. De gemeente Voorschoten zal voor zoveel mogelijk een begin maken met de reconstructie van deze weg 16bis in de kom der ge meente. Plantekeningen van weg 16bis (Lei denDen Haag bewesten de spoorbaan) worden gereed gemaakt en een begin zal worden gemaakt met het ontwerpen van de kunstwerken. Voor de weg Zoe- termeer—Leiden (Hoge Rijndijk) zal een begin worden gemaakt met het aan brengen van een aardebaan PAUZE Ten aanzien van de industrievesti gingen merkte de heer Tieken op, dat de hoge grondprijs van Leiderdorp gegadigden wellicht minder aantrek kelijk zal voorkomen. Hij sprak de hoop uit, dat het college niet het onderste uit de kan zal willen halen bij de onderhandelingen, temeer om dat met de vestiging van kleine in dustrieën het Leiderdorpse belang ge diend zal zijn. Ruime aandacht schonk de heer Tieken ook aan de recreatie. Een plan voor het sportcentrum aan de Dwarswatering wordt met belang stelling tegemoet gezien, terwijl het college ook op steun kan rekenen als men met voorstellen betreffende het bospark „De Houtkamp" komt. Finan- cieringstnoeilijkheden houden de aan leg helaas nog steeds tegen, maar misschien is de bevolking er door middel van een actie toe te bewegen de beplanting voor haar rekening te nemen," aldus suggereerde de heer Tieken. Na geïnformeerd te hebben of er uit de burgerij al voorstellen gekomen zijn betreffende de stichting van een jeugdcentrum deelde de heer Tieken mede, dat de KVP-fractie haar goedkeuring zal geven aan de begro ting. Hierna zou de heer A. M. Kltiss aar. de beurt gekomen zijn voor het houden van' zijn algemene beschou wing, maar omdat hij nog niet aan wezig was, stelde dr. J. J. de Groot voor de beraadslagingen voor een ogenblik te schorsen opdat de heer Kleiss alsnog zou verschijnen om de hem rechtens toekomende gelegenheid tot spreken te gebruiken. Na herope ning van de vergadering deelde wet houder C. Meerburg mede, dat de raadsleden in onderling beraad be sloten hadden het college voor te stel len de heer Kleiss alsnog woensdag avond, wanneer het college zal ant woorden op de gestelde vragen, zijn beschouwing kan geven. De heer Meer burg had deze mededeling nog niet gedaan of de heer Kleiss verscheen, maar de voorzitter had inmiddels de vergadering al gesloten IJLTEMPO Voorafgaande aan de algemene be schouwingen werkte de raad zich ijltempo door een groot aantal voor stellen. Gediscussieerd werd er niet en alle voorstellen, zoals wij die vo rige week publiceerden werden zonder tegenstemmen aangenomen. In de com missie van het georganiseerd overleg werden gekozen de heren C. N. Boot, E. J. Veldhuijzen en mr. J. de Groot als leden. Tot plaatsvervangers wer den benoemd mej. H. van der Voort, en de heren J. Los en J. Tieken. De heer P. J. Roodenburg, die wegens drukke werkzaamheden moest bedan ken voor het lidmaatschap van df Culturele Raad zal worden opgevolgd door de heer A. F. Willemsen, hoofd van de r.k. lagere school „De Meije- KOFFIEDIKKIJKERS Wanneer Neerlands meestgelezen weekblad een artikel opneelht, dat het zelf beschouwt „als een der belang rijkste die het ooit publiceerde", dan is het stellig de moeite waard. Het handelt over een nieuwe tak van wetenschap, die de naam van futuro logie draagt en de beoefenaars daar van zijn (hooggeleerde) futurologen. Zij stellen met zekerheid vast, hoe de technische toekomst eruit zal zien. Zij geven ook futurologische jaartallen, zoals 1999: militaire macht op de maan; 2000: communicatie in twee richtin gen met wezens op andere planeten; 2022: beheersing van de zwaartekracht; ergens tussen 1997 en 2028 zal het mogelijk worden de menselijke her sens lang electronische weg direct met informatie te voeden. Hier zetten we een vraagteken bij. We verwachten dat pas in 2029. Het artikel wordt als zuivere (wetenschappelijke) koffie op gediend. Het is futurologisch koffie dik. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Het huis der duizend gruwelen (18 j.) V.a. zaterd. dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De tijger smijt met dynamiet (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De gendarme in New York (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: ontraden. Trianon: Lost Command (18 j.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Raspoetin, de waanzinnige monnik (18 j.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De „eigenlijke" raadsvergadering, de behandeling van zakelijke voorstellen, die bij elkaar geen drie kwartier duur de, werd door burgemeester mr. R. M. Gallas ingeleid met 'n woord ter nagedachtenis van de heer J. M. F. van den Berg, die vorige week plot seling overleed. De heer Van den Berg was vele jaren actief betrokken in het gemeentelijk leven, onder meer als lid van het College van Bijstand. „Hij deed zich daar kennen als een minzaam mens en een graag geziene persoon lijkheid. Wij zullen hem in dankbaar heid en hoogachting blijven herinne ren", aldus de burgemeester, die be sloot met woorden van medeleven tot de nabestaanden. PUNT gezet. Plannen ter verbetering kruispunt te Aarlanderveen worden na der uitgewerkt. BIJ LEIDEN De reconstructie van bet gedeelte HooghkamerbrugTrekvlietweg in de Voorschotense weg onder Leiden kan in uitvoering komen, inclusief het maken RIJNSTREEK Met de reconstructie van het wegge deelte vanaf de spoorbaan Leiden Utrecht tot de Rijndijk met de aanslui ting van het uitbreidingsplan Rhynen- burch van Hazerswoude aan de provin ciale weg zal worden begonnen. Het werk is inmiddels aanbesteed. het sluitend krijgen van de begroting. Ondanks de vele tegenwerkende fac toren, verband houdende met de uit bouw van de gemeente. De socialis tische woordvoerder hoopte, dat het gemeentebestuur het als een primaire taak zal zien een goed sociaal milieu te scheppen in de nieuwe woonwijken, Een goe'de sociale begeleiding voor be jaarden en nieuw gevestigden en vol doende bejaardenwoningen in de uit breidingsplannen zijn zaken, die de P.v.d.A.-fractie zeer ter harte zullen gaan. De heer Boot pleitte in zijn alge mene beschouwing' tevens voor de in stelling van een warenmarkt, omdat hij daarvan vele voordelen verwacht voor een goede prijsregeling. „Het verhoogt tevens de gezelligheid", zo merkte hij op. Na er op gewezen te hebben, dat de gemeente mogelijk haar steentje zal kunnen bijdragen in de bestrijding van de luchtverontrei- KOREN ALOSIUSKAPEL ZOETERWOUDE I ÏÏJr^rsrwS iTp gramma voortgezet waarbij ook het da- meskoor optrad. Andermaal werd de BRACHTEN GENOTVOLLE ZANGAVOND herfstsfeer geproefd bij het Italiaanse kerstlied „Perchi si frovero" door het j pend op de aanval bracht Kangeroes 2 drie worden verleed I De sne,,e eroei ^an de koren va" de wezigen kennis met enkele andere lie- kinderkoor dat ook het mooie maar duidelijk in winnende positie. Met twee- bonw van een viaduct overde LanS Zoeterwoudse Aloysiuskapel, zowel .n deren. Zo opende het kinderkoor met het m0eilijke „Wiegenlied" van Schubert maal 15-9 schreven de Leidenaars de le bouw van een viaauct over ^e ^iiigti aanj8j a|s jn kwaliteit, kwam gister- „Gildebroeders maakt pleziere De as-i j.__i_ het kinderkoor, speciaal KANGEROES WINNEN EN VERLIEZEN MET 3-1 VAN AMSTERDAMSE ARMADA In de militaire sporthal traden gister- dankzij goed smashen van Joke Bos avond de damesploeg en de reserve he- werd deze achterstand omgebogen in een renploeg van Kangeroes aan tegen teams 12-11 voorsprong. De coach van DIO zag van het A'damse Armada. By de dames j echter over het hoofd dat een speelster, ging de zege met 1-3 naar Armada 2, j die nota bene acht persoonlijke fouten maar de Kangeroes heren namen metmaakte, gewisseld had moeten worden, een 3-1 overwinning revanche voor de Mede hierdoor ging de set toch nog naar nederlaag van hun clubgenoten. Die leed i de Zaanstreek. In de tweede set zag men een eervolle nederlaag tegen het sterke een voortreffelijk draaiend DIO, dat ech- Zaanstreek '65. Kangeroes-Armada 2 (dames): 1-3. Twee sets lang heeft het Leidse team de Strijd gisteravond kunnen volhouden. Na gelijk opgaande strijd verloren Ans Vrielink c.s. de le set met miniem ver schil. 14-16, maar in de 2e set werd het met 15-8 een prachtige setzege. Hoewel TAFELTENNIS Kangeroes in de volgende twee sets niet onverdienstelijk heeft gespeeld, misten wy toch wel iets van het enthousiasme, waarmee de Leidse dames zich in het begin van de wedstrijd hadden ingezet. Daarnaast ging de A'damse aanval zich steeds beter roeren, waardoor Kangeroes constant onder druk kwam te staan. En deze druk bleek te sterk. Met 6-15 en 4-15 sloot Armade 2 tenslotte deze wed- stryd wninend af. Kangeroes 2-Armada (heren): 3-1 Met het vaste voornemen de neder laag van de dames te wreken trokken de Kangeroes reserves direct na het be gin van de wedstrijd fel van leer. Uit stekend blokkeren en zonder tempo ver lies direct uit de verdediging overstap- ter toch geen kans had bij de prima spelende Zaanstrekers. In de laat ste set had DIO blijkbaar de moed opge geven en hiervan profiteerden de Zaan streek dames'. Met 5-15 was deze set snel bekeken. i brug over de Zanderijslootavom, duidelijk tot uiting tijdens de Ce- piranten De bouw van de Corneliabrug over het cUjav|ering jn i,et Don Boscohuls. Het al opgeleid door de heer P. C. Loos. zongen CfoonorofVitUnrina al in 1 QK7 cröi-opd Steengrachtkanaal zal in 1967 gereed komen. Op het oude tracé van deze weg zullen gedeelten van de Herenweg en de Zilkerduinweg van een asfaltdeklaag worden voorzien. De Delfweg krijgt een nieuwe aansluiting en de Hoogduin- weg te De Zilk zal over een lengte van 240 meter in westelijke richting worden verlengd. SASSENHEIM Indien de beschikking kan worden verkregen over de gronden, die nodig zijn voor de verbetering van de aanslui ting van de Parklaan en de Van Pal- landtlaan aan de Rijksweg te Sassen- heim en wanneer over deze materie overeenstemming met de gemeente kan worden bereikt, kan in het komende jaar met de werkzaamheden worden be gonnen. BRUG OVER DE ZIJL Na het gereedkomen van het grond werk voor de oprit naar de nieuwe brug wat langer bestaande jongenskoor door de toetreding, sinds kort, van meis jes uitgegroeid tot een groot, 55 leden tellend, kinderkoor, 24 dames vormen het dameskoor dat veertien dagen geleden debuteerde. Het herenkoor van 13 zan gers zou nog wel versterkt kunnen wor den. Met grote ijver en toewyding zetten dirigent H. J. C. Paardekooper en diens assistent P. C. Loos zich in voor deze koren, die een getuigenis zijn van de groeiende gemeenschap rond de kapel. De aanwezigen onder wie vicaris A. Hermus, pater G. Scheerder en de heer A. H. Wesseling, dirigent van het koor van de Sint Jan, constateerden de grote vorderingen die er gemaakt zijn noten van de mooie zang. Aan de piano begeleid door de heer J. Dobbe, organist van de Aloysiuskapel, zongen de diverse koren alleen of in combinatie. Daarby waren vele gezangen die al eerder gezongen zyn tydens de over de zyi (welks bouw in 1967 klaar erediensten, maar ook maakten de aan- onder diens leiding „Heer Jesu heeft hofke" en een tweetal kerstliederen. Drie twee-stemmige Sacramentsliederen van J. Vermuis werden gebracht door het kinderkoor. Het 4-stemmige motet „O Palestrina werd door dp heren en kinderen gezongen. Meer modern was het „Gloria aan de Hoog- sten Heer" en „De Herders op de velden" van Albert de Klerk. Het eerste gedeel te werd besloten met het „O Salutaris Hostia" van Masco. Afscheid van jonge zangers „Het afscheid nemen van jongens, die hiertoe gedwongen worden door de stem wisseling is altijd onprettig", aldus de dirigent hij hoopte echter dat zij over enkele jaren tot het herenkoor zullen toe treden zoals het ook Is gegaan met een tweetal jonge leden van dit koor. Vica ris Hermus speldde daarna een vyftal jongens die binnenkort het koor zullen verlaten een speciaal hiervoor bestemde speld van de Gregoijlusvereniging op. Af gewisseld door pianostukjes door enkele zong. De dames debuteerden met twee en 2e set op hun kerstliederen en zongen het „Ave Maria" van Mozart. Met het 4-stemmige „Puer natus" door de gezamenlijke koren ge zongen kwam een einde aan dit pro gramma dat de aanwezigen veel muzi kaal genot had verschaft. Vicaris A. Hermus sprak dan ook terecht een wel gemeend dankwoord tot slot waarbij hij nog eens herinnerde dat de zang van deze koren de samenkomsten in de kapel tot een feestelijke gebeurtenis maken. RECTIFICATIE In onze sportbylage van gisteren heeft door een misverstand gestaan, dat St. Bernardus met 4-3 gewonnen heeft van het Oegstgeestse UDO. Niets is echter minder waar, want de wedstrijd is dooi de slechte terrelngesteldheid helemaal niet doorgegaan. In onze beschouwing hebben wij op de foutieve uitslag verder geborduurd. St. Bernardus moet bij de eerst volgende gelegenheid maar eens próberen UDO op eigen terrein te ver- daarna in de 3e set een ruime 8-2 voorsprong te nemen. De jeugdige overmoed kreeg daarna weer de overhand en hiervan profiteerde Armada om de aanval over te nemen en deze set met 12-15 winnend af te sluiten. Enkele vermanende woor den van coach Bonte brachten de Kange roes reserves de gevaren, verbonden aan hun speelwijze in de 3e set duidelijk on der ogen. Armada probeerde wel alles op de aanval te zetten, maar tegen de nu weer snel opererende Kangeroes defen sie kregen de A'dammers nauwelijks kans: 15-7 voor Kangeroes 2, dat daar mede een verdiende 3-1 overwinning be haalde. VOLLEYBAL DIO-ZAANSTREEK '65 DIO leed een eervolle nederlaag tegen het wel zeer sterk spelende Zaanstreek '65. De Noordwykse dames toonden ech ter geen enkel ontzag voor de harde aan val van de bezoeksters. Men nam zelfs de aanval over en wist vele punten te scoren, waarin vooral Joke Bos en Ria v.d. Wal een groot aandeel hadden. In de eerste set liepen de Noordwykse dames een 3-11 achterstand op, maar Ton l'Amie winnaar Docos A-kamp De afwezigheid van Jacques van Veen (vervangen door W. Vreeburg) kwam de spanning in de strijd tussen de acht sterkste Docosspelers, de zgn.' A-kamp afgelopen zondag in de zaal aan de Potgieterlaan verspeeld niet ten goede. Zijn teleurstellend optreden in de competitie ten spijt, was Ton l'Ami evenals in 1965 te sterk voor zijn zeven tegenstanders. In de le ron de verspeelde hy tegen Jan Brouwer één game, maar verder won hij al zyn partijen moeiteloos. Gerard Brouwer bleef tot de laatste ronde zonder ver lies. doch was kansloos tegen l'Ami en plaatste zich zo keurig op de tweede plaats. De verschillen tussen de overige deelnemers waren gering. Uitslag: 3 Jos Vreeburg 4 pnt; Peter Brouwer en Gerard v. d. Klaauw 3 pnt; 6-7 Jan Brouer en Cor van Zijp 2 pnt; 8 Wim Vreeburg 1 pnt. De te zelfder tijd gespeelde C-kamp werd beheerst door het drietal Roden- burg-J. v. d. Klaauw en J. van Steen bergen. .Joop van Steenbergen verloor in de derde ronde van Joost Roden burg, die op zijn beurt geklopt werd door de solide spelende Jan v. d. Klaauw. In de laatste ronde moest Van Steenbergen de hardslaande v. d. Klaauw na drie games voorrang ver lenen, waarmee de man van Warmonds Theologicum ongeslagen winnaar werd. De uitslag luidt vervolgens: 2 J. Rodenburg 5 pnt; 3 J. van Steenber gen 4 pnt; 4-5 H. Janssen en R. Golden- berg 2 pnt; 6-7 Chr. yan Steenbergen en J. van Kempen 1 pnt. Voorzitter H. Huying reikte na loop de resp. trofeeën uit. Op 18 dec. a.s. vinden de Heren B-kamp en de dameskampioenschappen plaats. 110- Ik heb de stoel geverfd, zoals je me ge zegd hebt, toen Is de verf op de bo dem gedruppeld en ik moest ook die schilderen, toen spatte hij op de muur en KORRELTJE MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 29 november, VEE Aanvoer totaal 2934, week-aanvoer 4599: slachtrunderen 160, gebrulksvee 829, vette kalveren 120, graskalveren 297, nuchtere kalveren 1145, lopers 65, biggen 34, paarden 4, veulens 7, scha pen of lammeren 250, bokken of gelten 23. Pryzen: slachtrunderen (ct. per kg) extra kw. 420-450, le kw. 380-415, 2e kw. 340-365, 3e kw. 310-330; vette kal veren extra kw. 410-435, le kw. 390- 410, 2g kw. 365-385, 3e kw. 345-360; stieren 390-450, worstkoeien 285-300, kalf- of melkkoenien (p.st.) 1000-1450, vare koeien 700-1050, vaarzen 650-850, pinken 450-575, graskalveren 275-425, nuchtere kalveren (st per kg) 150-160, mestkalveren (p.st.) 140-210, slacht- paarden (ct p. kg) 210-300, lopers (p.st.) 110-135, biggen 60-70, schapen 100-135, lammeren 105-145. Overzicht: slacht runderen: kleiner - vlot - als gisteren; kalf- en melkkoeien: groter - levendig - iets hoger; vare koeien: tamel. - kalm - onveranderd; vaarzen en pinken: even ruimer - rustig - goed prijsh.; gras kalveren: even minder - stroef - stabiel; vette kalveren: minder - rustig - pryzen konden met moeite gehandhaafd blijven; nuchtere kalveren kleiner - tamelyk iets gedrukt; slachtpaarden: klein - lui onveranderd; biggen en lopers: even groter - rustig - prijsh.; schapen lammeren: matig - redelyk - vooral niet hoger. RIJNSBURG, 28 nov. Bloemen Tros Chrysanten: Oranje Wonder 190225; Tokio 200210; Orchid Beauty 180 190; Long Island 175185; Mies Bouw man 175185; Red Lolinda 175185; Mylord 160—170; Jozef 150—16Ö; Lyo- na 150160; Indian Polis 140160; Golden Sael 140150; Narcissen: Ear ly Glory 180—190; Helios 140—150; Freesia's: Blauwe Wimpel 200275; Aurora 200275; White Swan 175 235; Irene 175—235; Golden Yellow —185 per bos. Hyacinten: Anne Marie 2842; Gerbera 2557; Anthurium 65 160; Am. Anjers: Carry Sim 2536; G. J. Sim 2535; rose Sim 2635; rode Sim 2535; witte Sim 2535; Crowley 27—35; Arthur 25—35; Tan- gerina 2026; Geplozen Chrysanten: Shocsmith 2535; Wim de Lange 15— 25; Rozen: Baccara 3370; Zorina 20 31; Seventeen 1125; Carol 1720; Euphorbia 3050, alles per stuk. R.'VEEN, 28 november, BLOEMEN Sim rose 34-51, Sim rood 36-44, Sim wit 22-30, Keefer 33, Princes Ann 2S, Esperence 32, Gerbera 51-55, Lelies 72, Nerine Pink Triumph 1.07. Rozen Gar- nette en Carol 15-27, Coral Princess 54, Zorina 19-30, Baccara 41-53, Carla 42- 45. geplozen chryanthen Red Rolinda 21-23, Shoesmith 38-43, Orchid Beauty 21-22. Long Island 19-26, Balcombe Perfection 29-31 per stuk. Troschrysan- then Luyona 1.25, Long Island 1.25-1.60, Golden Seal 1.2Ó-1.45. Orchid Beauty 1.20-1.60, Paris 1.20-1.50, Tafetta 1.05- 1.30, Red Rolinda 1.30-1.40, Vedova 1.20 -1.35, Valentine 1.15, Emerentia 1.05- 1.10, Roodkapje 95-1.05, Tokio 1.50-1.75, Portrait 1.35-1.55, Little America 1.05- 1.20, Delmar 1.25, Kaufmann 1.00-1.10, Narcissen Early Glory 1.65-1.80, Ane monen 1.10, Freesia's 95-1.65 per bos. TER AAR, 28 nov. Groenten Prei I 18—21, witlof 1.45-1.71, idem stek 17- 74, andyvie 1 53-58, andyvie 2 35-41, glasandijvie 60-63, groene kóól 16-20, boerekool 20-23, spruiten export A 64- 79, B 56, C 46, D 35; spruiten binnen- land A 33-54, B 20-38, Gieser Wildeman 25-32, Winterjan 20-23, St. Remy 26, alles per kg. Selderij 9 per bos. Sla 1 j 18-19, sla 2 14-16, sla C 10 per stuk. j Tomaten export A 9.20, B 9.60, C 7.60- 7.70, CC 2,50, tomaten binnenland A 2.70-6.80, B 3.00-6.80, C 2.00-4.10, CC 2.00-2.10 per bakje van 6 kg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4