pak an! t 8PALTHE Prof. dr. B. W. Schaper: 26 november- herdenking nog altijd de moeite waard MEDISCHE DIENSTEN ONGESCHOOLDE ARBEIDSKRACHTEN 4-KAMERFLAT EEN GARAGE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 NOVEMBER 1966 LEIDSE UNIVERSITEIT TUSSEN GISTEREN EN MORGEN In aanwezigheid van een aantal Franse en Leidse hoogleraren heeft prof. dr. B. W. Schaper, hoog leraar in de algemene geschiedenis, gistermiddag in de Pieterskerk een rede uitgesproken, t.g.v.de herdenking van 26 november 1940. Op 25 oktober 1940 werden alle Joodse ambtenaren in Nederland ontslagen. Op 26 november hield prof. mr. R. Cle- veringa in Leiden een college, waarin hij waardig protesteerde tegen het ontslag van zijn leermees ter, prof. mr. A. M. Meijers, hetgeen hij kenmerkte als een grove schending van het volkenrecht. •■poen prof. Cleveringa zijn toespraak had beëindigd, begon een van de studenten het Wilhelmus te zingen, 'n initiatief, dat bij de honderden stu denten, die in het universiteitsgebouw samendromden, onmiddellijk weer klank vond. Dat was het eerste open lijk verzet van een besloten bevol kingsgroep, die studenten (toen nog) vormden. Prof. Cleveringa werd ge arresteerd en de Leidse universiteit werd gesloten. Deze manifestatie van toenmalige Leidse studenten, die zich nog minder met politiek bemoeiden, dan thans het geval is, wordt jaarlijks in een plechtigheid in de Pieterskerk herdacht. Ter ere van de aanwezigheid van een aantal Franse gasthoogleraren plaatste prof. Schaper de herden king van de 26ste november 1940 ditmaal in het kader van het in ternationale universitaire- en stu- dentenverzet in de jaren 1940 1945. Franse manifestaties, zoals een mars van studenten en hoog leraren van de Sorbonne op Wa penstilstandsdag 1940 naar de Are de l'Etoile in Parijs en belevenis sen van docenten en studenten van de Straatsburgse universiteit, van wie er zeventig nummer uit de Duitse kampen terugkeerden, kregen uiteraard in de eerste plaats de aandacht. Daarna be lichtte hij het verzet in andere delen van Europa, waaronder Noorwegen, Tsjechoslowakije en Polen. Veelal echter is het stu- dentenverzet opgegaan in de ano nimiteit van het algemene verzet. Opmerkelijk was, aldus prof Schaper, de overeenstemming in mentaliteit van het studentenverzet in München, bekend als de groep „Die Weisse Rose", met die van het universitaire verzet in Nederland. Eenzelfde nuchtere wer kelijkheidszin en intellectuele en mo rele zindelijkheid kunnen hier worden geconstateerd, als met name het pro test van de Leidse academische ge meenschap en haar leiders op de 26ste november 1940 tegen het ontslag der Joodse docenten hebben gekarakteri seerd. De integriteit, gepaard met be zonnenheid en warsheid van allerlei pathetiek, kan ook in het verdere ver loop van het universitaire verzet wor den vastgesteld. Aan die faam behoeft Leiden noch voor zichzelf, noch voor soortgelijk optreden aan andere uni versiteiten te laten tornen. Uit ivoren toren Prof. Schaper behandelde vervol gens het thema: in hoeverre her denkingen als deze de hedendaag se jeugd nog iets te zeggen heb ben. Hij waarschuwde tegen al te lichtvaardige generalisaties aan gaande de jeugd. Hij beschouwde de crisis, waarin zij ongetwijfeld verkeert, tegen de achtergrond van de grote kentering, die zich in ons wereldbestel voordoet, nu de impulsen uit en na de Tweede Wereldoorlog ten einde lopen en nieuwe vormen en krachten nog vaag en vol tegenstrijdigheden op duiken. Zij, die de „verpolitisering" van het Nederlandse studentendom vrezen, mo gen bedenken, dat oorlog en bezetting die studenten uit hun ivoren toren hebben gehaald. Wanneer de politieke bedrijvigheid thans wel eens extreme aanneemt, staat daar tegen over, dat de studentenpolitiek in haar „partijstructuur", met haar geleding van conservatief - progressief - radi caal, aan een, reeds dertig jaar gele den door Huizinga aangewezen essen tieel politiek temperamentsverschil be antwoordt, waarmee zij die van de oudere generaties minstens een kwart eeuw vooruit is. Voorts mag het een geluk worden genoemd, dat de jonge generaties zich intens interesseren voor wat tenslotte in de eerste plaats van belang voor hun eigen toekomst is. Die toekomst is ondoorzichtig genoeg. Bij alle technologische triomfen over heersen de bedreigingen van 'n mens waardig bestaan. De oorlog in Vietnam, voor allerlei techniek min of meer proefterrein. maar waar „gemorst wordt met de dood", is een teken aan de wand, mede door de escalatie-mo gelijkheden van „kleine" tot „grote" oorlog. Voortijdig „fin du siècle" Prof. Schaper toonde zich tamelijk kritisch tegenover de. overigens onmisbaar verklaarde, nieuwe tenschapstak der futurologie, die de toekomst ook niet in haar zak heeft en bij overschatting van haar rol wel eens voor verrassin gen zal komen te staan, die de ge schiedenis nu eenmaal altijd, vol gens de wet van de lieterogonie der doeleinden, in petto heeft. Als een van die verrassingen zou men de provo-beweging kunnen be schouwen, die haar „ludieke revo lutie" op de technologische voor spellingen voor het jaar 2000 voor uitloopt en ook overigens als een soort geëxalteerde „decadenten beweging", een voortijdig „fin de siècle", op de eeuwwisseling anti cipeert. Zonder haar kwaliteiten van inventivi teit en openheid te miskennen, meen de prof. Schaper, dat het door haar ge propageerde emotionele en sensuele levenspatroon allerminst beantwoordt aan de eisen van deze tijd. Bij het zoe ken naar een opdracht in de tijd, in de overgang van gisteren naar mor gen, kunnen de waarden en de gees teshouding, waarvoor en waarmee een vorige generatie zich in de beproeving van haar tijd wist te handhaven, hun geldigheid tonen. Het gaat ook nu, evenals in de jaren 1940-1945, om een zuiver geweten, de waardigheid van de mens en de gerechtigheid. Om die intact te houden achtte prof. Schaper de herdenking van de 26ste november nog altijd meer dan de moeite waard. RECTIFICATIE SURSUM CORDA In een artikel onder het hoofd Parochie H. Leonardus in de Sur- sum Corda van deze week is een minder gelukkige fout geslopen. Hiermede wilen we dit gaarne rechtzetten. Waar Staat: „Het gaat hier op de eerste plaats om de katholieke kerk in Nederland, waarbij wij ons echter bewust moeten losmaken van de noden van de kerk in an dere werelddelen," had natuurlijk moeten staan: „Het gaat hier op de eerste plaats om de katholieke kerk in Nederland, waarbij wij ons ech ter bewust moeten zijn, dat wij ons niet mogen losmaken van de noden van de kerk in andere werelddelen." VOORMALIGE DRUKKERIJ IJDO WORDT JEUGDMUSEUM Die jeugd, de tieners, die met een en ander „behept" zijn, kunnen dat vanaf nu in positeve zin gaan aanwen den voor de oprichting van een jeugd- museum, een initiatief, dat uitgaat van de Leidse Jeugd Actie, naar een idee van dr. H. C. Blöte, oud-onderdirec teur van het rijksmuseum voor natuur- historie. Zij, die behept zijn met enig verzamelinstinct, die wel zouden wil len meehelpen bij het organiseren van een tentoonsteling, bij het maken van vitrines, maquettes, en restai.-eren van „ouwe troep", zij allen, maar ook degenen die gewoon nieuwsgierig wa ren of dachten, dat het misschien wel leuk zou zijn om mee te doen, waren gisteravond naar het Leidse Volks huis gekomen om daar iets naders over het op te richten jeugdmuseum te vernemen. NOG NERGENS? Zo'n vijftig jongelui tussen de 12 en 19 jaar waren aanwezig en daaruit moest het museumbestuur gekozen Dekenale opening pastoraal concilie op zondagavond In afwijking van hetgeen wij gisteravond abusievelijk vermeld den zal de dekenale opening van het pastoraal concilie niet op maandagavond maar op zondag avond plaatsvinden. Zoals wel vermeld wordt de oecumenische dienst gehouden in de St. Petrus- kerk aan de Lammenschansweg. Evenwel zal het thema niet zijn, zoals wij schreven, het opgang komen, als wel het op gang ko men van de samenwerking tussen de kerken. worden. De hele bijeenkomst had nog slechts een oriënterend karakter, in de trant van: „Wat willen en wat kun- Het Leids Jeugdmuseum is, al klinkt dat generaliserend, uniek. Nergens ter wereld, is, als we dr. Blöte moeten geloven, nog een museum te vinden, dat de jeugd niet alleen zelf in stand houdt, maar ook „bevoorraad". Als museumgebouw zal een gedeelte van de voormalige drukkerij IJdo funge ren op de Hooglandse Kerkgracht. De aanwezige belangstellenden konden op een formulier kenbaar maken wat hun eventuele talenten waren, hun verzamelobjecten liefst over een zo breed mogelijk terrein en hun bereidheid tot het verrichten van timmer- en restauratiewerken. Belangstellenden, die nog niet op de hoogte waren van dit bijzonder leuke en originele initiatief van de L.J.A. kunnen zich voor inlichtingen tot het secretariaat wenden, ingang Koorn- brugsteeg - hoek Breestraat (Stadhuis), tel. 20041, tpestel 142. COMPUTER BIJ LICHTFABRIEKEN Het door technische ontwikkelingen steeds kleiner en mede daardoor min der kostbaar worden van de thans aan geboden computereenheden betekent, dat het plaatsen van een computerinstaUa- tie ii4 gemeenten ter grootte van Leiden ook uit kostenoogpunt tot de mogelijk heden gaat behoren. Bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit zal vermoedelijk in het mende jaar een (gehuurde) computer installatie worden geplaatst voor de verbruiksadministratie en voor andere salarisadministratie). Maatregelen zijn genomen tot scholing van het bij dit project betrokken personeel. Voorts worden de mogelijkheden tot inschakeling van een computer bfl an dere werkzaamheden nagegaan. Agenda gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp vergadert maandag 28 november om 8 uur en krijgt o.a. de volgende onder werpen te behandelen: voorstel tct beschikbaarstelling van een krediet voot de revisie van de hogedruk - brandspuit; voorstel tot het verpach ten van enige percelen weiland in de Bospolder aan mevr. A. J. M. Kapteijn- van Leeuwen te Hoogmade; voorstel tot het vaststellen van het maximum bedrag. waarvoor in 1967 vaste geld leningsovereenkomsten zullen worden gesloten; voorstel tot het vaststellen van het maximum-bedrag, waarvooi in 1967 kasgeldlenings- en rekening courant-overeenkomsten kunnen wor den gesloten; voorstel tot het beslis sen op een bezwaarschrift inzake een aanslag wegen- en riool belasting 1966; voorstel tot het verhogen van de sub sidie. toegekend aan de Stichting So ciaal-Psychiatrische Diensten in Zuid- Holland te 's-Gravenhage; voorstel tot Subsidie Leidse medisch-opvoedkundige bureaus door gemeente Lisse In de raadsvergadering van 1 sep tember 1958 werd besloten aan het R.K. Medisch' Opvoedkundig Bureau, alsmede aan de stichting Medisch Opvoedkun dig Bureau (op neutrale grondslag), bei de te Leiden, met ingang van 1 ja nuari 1958 een jaarlijks subsidie toe te kennen naar de volgende grondslagen: aan het R.K. Medisch Opvoedkundig Bureau van 30 pet. der netto-exploita tiekosten naar de verhouding van de diensten en prestaties, verricht ten be hoeve van kinderen, uit deze gemeen te afkomstig, tot het totaal dezer dien sten en prestaties, zoals deze onder scheidenlijk ln het bij het verzoek om subsidie te voegen puntenoverzicht tot uitdrukking z(jn gebracht; aan de stichting Medisch Opvoedkun dig Bureau (op neutrale grondslag) op 1. 30 pet. van de met Inachtneming van de richtlijnen van de Nederlandse federatie van Medisch Opvoedkundige Bureaus uitbetaalde en mede door het Ryk bjj de bepaling van het rijkssub sidie In aanmerking genomen netto salarissen en sociale lasten ten behoeve van de aan deze bureaus verbonden me dici-psychologen en maatschappeiyke werkers, naar de verhouding van het aantal onderzochte en eventuele be handelde kinderen uit deze gemeente tot het totale aantal kinderen; 2. 25.per onderzocht en even tueel behandelde kind uit deze gemeen te, een en ander met dien verstande, dat het totale gemeentelijke subsidie, een bedrage, overeenkomende met 30 pet. van de netto-exploitatielasten ten behoeve van kinderen uit deze gemeen te, niet te boven zal gaan. Bij dit besluit werden b. en w. ge machtigd het subsidie tén behoeve van het Medich Opvoedkundig Bureau (op neutrale grondslag) desgewenst even eens toe te kennen overeenkomstig het bepaalde in punt a. Van het R.K. Medisch Opvoedkun dig Bureau is daarna bericht ontvan gen, dat het puntenstelsel is afgeschaft, omdat de gemeente Lisse tegen dat stel sel bezwaar had gemaakt. Van de stichting Medisch Opvoed kundig Bureau (op neutrale grondslag) te Leidén bereikte b. en w. het ver zoek het subsidiepercentage met ingang van 1 januari 1966 te verhogen van 40 (in Lisse (30) tot 60, daar de rijkssub sidieregeling waaraan de gemeenten zich blijkens dit schrijven hebben ge conformeerd met ingang van die da tum het subsidiepercentage in de sala rissen van de psychiatrisch-sociale wer kers en de maatschappelijk werkers in opleiding voor psychiatrisch-sociale wer kers eveneens tot 60 heeft verhoogd. Voor de overige functionarissen blijft het rijkssubsidiepercentage gehandhaafd op 40. Voorts wordt in dit schrijven gesteld, dat indien ook onze, gemeente deze sub sidieverhoging zou kununen doorvoe ren dit inderdaad een belangrijke stap op de weg naar het bereiken van een gezondere financiële situatie bij de Me disch Opvoedkundige Bureaus zou be tekenen, waardoor in overeenstemming met het streven van de Volksgezond- heidsnota 1966 perspectieven worden geopend voor een optimale geneeskun dige verzorging. B. en w. van Lisse blijven van me ning, dat het inwinnen van adviezen van deze bureaus, die hetzy op levens beschouwelijke grondslag, hetzij op al gemene grondslag zijn geschoeid en der halve veelal ontspruiten aan het par ticulier Initiatief, van gemeentewege zo veel mogelijk zal moeten worden bevor derd en dat verhoging van het subsi diepercentage voor dit belangrijke werk dan ook geheel verantwoord is. Fikse straf voor het rijden onder invloed Een 47-jarige werkmeester uit Lei den verkeerde onder invloed van drank, toen hij met een door hem bestuurde auto over de Morsweg reed. De werk meester gaf echter toe dat hij vijf glazen cognac op had en er toen zelf wel overtuigd was, dat het mis was. Daarom reed h(j dan ook erg kalm, doch de politie had hem waarschijnlijk mede daardoor in de gaten. „Het is moeilijk voor iemand die der invloed verkeert, om zelf de gren zen der voorzichtigheid te bepalen", al dus de rechter. De Officier van justitie wilde er wel rekening mee houden, dat verdach te voorzichtig aan had gedaan, doch achter het stuur van een auto gaan zitten wanneer men onder invloed van drank verkeert is zo funest, dat strenge straffen opgelegd dienen te worden. „De tijd is niet ver meer af, dat der zulke omstandigheden het rijbewijs voor goed dient te worden ingenomen", aldus de Officier. Omdat verdachte nu voor de eerste maal terecht stond, vorderde hij twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De rechter veroordeelde tot 100,- boete, intrekking van het rijbewijs gedu rende een jaar met aftrek van de tijd waarin dit reeds is ingenomen en voor waardelijk twee weken gevangenisstraf. Promotie kapelaan Streng, oud-kapelaan Groenendijk Aan de Gregoriana-universiteit te Rome is kapelaan J. J. Streng, geboren te Leiderdorp, gepromoveerd op een proefschrift getiteld „Marie de l'Incar- nation van Tours en Quebec. De H. Schrift en de liturgie in haar mystieke leven. „Promotors waren pater Dhanis, pater Deblaere en de Limburger Her man Schmidt. Kapelaan Streng, oud kapelaan in de parochie Groenendijk (Hazerswoude is thans assistent in de parochie van de H. Familie te Den Haag. het vaststellen van een subsidierege ling voor de uitzending van kinderen naar medische kleuterdagverblijven; voorstel tot toekenning van een uit kering ineens aan het gemeenteperso- neel over 1966 in verband met de na calculatie „trend" 1966; voorstel tot aanwijzing van drie leden en hun plaatsvervangers voor de commissie voor georganiseerd overleg; voorstel tot benoeming van een lid van de Cul turele Raad in de vacature P. J. Rodenburg; voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 29 augustus 1966, nr. 215, inzake de tarieven van het Dorpshuis; voorstel tot het houden van beraadslagingen over de ter vaststel ling aangeboden gemeentebegroting en bedrijfsbegrotingen voor 1967. B. en W. doen iets af van omstreden tarief Dorpshuis De verenigingen, die stelling namen tegen de verhoging van de huurtarie ven van het Dorpshuis, hebben met hun actie succes gehad. B. en w., zo blijkt uit een voorstel aan de raad. willen de nieuwe tarieven een half jaar later doen ingaan, op 1 juli 1967 dus, zodat de verenigingen zich intern nog eens kunnen beraden en de ver hoging kunnen inwerken in hun be grotingen. Een winstpunt voor de ver enigingen is het besluit en het voor stel van b. en w. om de 20 toeslag te laten voor het gebruik van 't Dorps huis na 11.00 uur 's avonds. Het college, dat zich voor een twee ledige taak gesteld ziet bij de vast stelling van het Dorpshuis, de plaat selijke verenigingen stimuleren en eer verantwoórde exploitatie van 't Dorps huis mogelijk te maken, stelt in het nieuwe voorstel, dat er nog altijd het Cultuurfonds is. Tot dit fonds kunnen de verenigingen zich wenden wanneer zij eventueel in financiële moeilijk heden geraken. Gemeenteraad Leiderdorp Begrotingscommissie wil meer argumenten voor begrotingstekort De raadscommissie, belast met het onderzoek van de Leiderdorpse be groting voor 1967, is van mening, dat het college van b. en w. er niet geheel in geslaagd is aannemelijk te maken, dat het ongedekt nadelig saldo van de begroting 97.500.-) niet te vermij den is geweest. De meerderheid van de commissie sprak bovendien uit, dat de saldi- reserve voor de dekking van het tekort niet toereikend is en dat lagere over heidsorganen, zoals in dit geval de gemeente, in de inflatore invloeder in de maatschappij een reden moeter zien de uiterste zelfbeheersing te be trachten. Bij enkele postel stelt de commissie vraagtekens in de hoop, dat het te kort iets gereduceerd kan worden, docht als antwoord op het verslag van de commissie delen b. en w. mede, dat er nauwelijks mogelijkheden te vinden zijn het nadelig saldo te ver kleinen. De concept-begroting vertoonde aan. vankelijk een ongedekt nadelig said: van rond 138.000.- Het college slaagde er daarna bij bestudering in het tekort terug te brengen tot 97.500.- Moge lijkheden om verder te gaan ziet hel college thans niet. Overwogen were door b. en w. of er mogelijkheden zij: tot verhoging van de plaatselijke be lastingen. Nadrukkelijk wijst men e: evenwel op, dat de bevoegdheid to regeling van de tarieven der plaatse lijke belastingen uitsluitend aan dt raad toekomt, maar bij de beoordeling van de concept-begroting gingen b. w. er van uit, dat verhoging van plaatselijke belastingen over het gemeen genomen niet tot de moge lijkheden behoort. LEIDEN EN OMGEVING Geslaagd voor het examen middelb. acte pedagogiek A aan het Nutssemi- narium voor pedagogiek aan de Uni versiteit van Amsterdam, de heer D. H. v. d. Ham te Leiden. Doktersdiensten Leiden - voor all artsen die de weekenddiensten waarne men, telefoon 22222 bellen. Apotheken Leiden - Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Op zaterdag 26 november is in Leiden, *s morgens van 812 uur, voor spoedeisen de gevallen bovendien geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. De .Oegstgeestse Apotheek is geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 27 november gesloten van 's morgens 8 22 uur. Alkemade en Lelmuiden Dkt. Glans beek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713511, dkt. Brinkhorst, Stapensea- straat 6, Leimuiden, tel. 01721—269. Alphen aan den Rj|n zaterdag: dkt. G. Castelein v.d. Wal, Oudshoornseweg 108, tel. 3596; zondag: dkt. M. v.d. Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738; Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206 tot 13 uur, daarna apotheek Somberg, Wilhelmina- Bodegraven dkt. C. G. A. v. Beek, Vijverlaan 9, tel. 2268, wijkverpleegster zr. Keukenmeester, Prins Bernhardstr. 2 tel. 2086, Dierenarts G. Hofland, Vijver laan 27, tel. 3798. Boskoop dkt. De Wilde, tel. 2740, Wijkverpleging zr. v. Dam, tel. 2141. Hazerswoude - zie Leiderdorp. HUlegom - dkt. J. J. van Andel, v. d. Endelaan 123, tel. 5417, zr. M. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Apotheek Vier kant 223, Lisse, tel. 02530—3608. Tand arts J. Werkman, Hoofdstraat 312, tel. 02532—7457. Katwyk a.d. Ryn dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102. Apotheek: Princestraat 3 tel. 2755. Katwijk aan Zee: dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek: zie Katwijk-Rijn. Koudekerk aan den Ryn Voor dok ter zie Leiderdorp. Wijkverpleging zr. Van Maarle, BonifaciusStraat 15 Zoeter- woude (Rijndijk) tel. 01714—278. veen, tel. 01723—101 en zr. De Haan t< Woubrugge, tel. 01729238 b.g.g. 320 Leiderdorp dkt. M. P. Hennink Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. Leldschendam dkt. M. W. Hannig, Kon. Wilhelminalaan 64, tel. 3494. Tand arts: voor spoedgevallen tel. 070543435. Wijkdienst Wit Gele Kruis, W. Pperlaat 49, tel. 4161, ziekenauto tel. 2923. Lisse. Apotheek en tandarts onder Hlllegom. dkt. A. J. Duymaer Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J, Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725103. Noordwyk De doktersdienst zal in het weekend worden waargenomen door dr. J. Mulder, tel. 2230. Wit-Gele Kruis: tel. 2338; Groene Kruis: tel. 2907. Apo theek: alleen De Duinrand, zaterdagr gewone dienst, zondags van 12 tot 13 van 17—18 uur. Noordwykerhout - dkt. H. A. Verded en, Kerkstraat 28, tel. 2285. Tandarts zr Hillegom. Wijkverpleging Wit Ge Kruis Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. J. B. Hugenholu Wilhelminapark 2, tel. 52222, Wit Geli Kruis: zr. Warmenhoven, tel. 51188, t g.g. 22222. Rijnsburg zie Katwijk-Rijn. Sassenheim dkt H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253, zr. A. Vriend, Frie- zenhorst 23, tel. 8022. Tandarts: J. H Werkman, Hoofdstraat 322, Apotheek Valkenburg zie Katwijk-Rijn. Voorhout en Warmond dkt. L. H J. Lempers, Julianalaan 32, tel. 6140 Voorschoten dkt. J. M. Arbanel Chopinlaan 32, tel. 3875. Tandarts: E. A Gastelaars, Schoolstraat 60 (spoedgeval len melden om 9.30). Apotheek: zat Voorschoten Leidseweg 66, tel. 2525 Zondag: apotheek Herdingh en Blanke: Hogewoerd 171, tel. 01710—20502. Wijk verpl. Wijngaardenlaan, tel. 2177. Wassenaar dkt. J. A. J. Paulides van Z. v. Nijeveltstraat 42, tel. 4561 ei M. H. van Tolingen, Wilhelminaplein i tel. 8303, Apotheekdienst Schouwweg 3! tel. 2402. Storingsdienst gas, water e elektr. tel. 2248. Tandarts: B. P. Hazen berg, van Z. v. Nyeveltstraat 108, tel 5535. Langeraar, Nieuwveen en Woubrugge Zwammerdam dkt. P. K. v.d. En' dkt. A. M. van Dongen te Nieuw-Braat, Aarlanderveen, tel. 01725308. FAMILIEBERICHTEN Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog voor zien van het H. Oliesel, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Clasina Anna Molkenboer echtgenote van Wilhelmus van Benten Oude Wetering: J. H. v. Benten G. J. v. Benten-v. d. Zwet Leiden: P. M. v. Steijn J. A. v. Steijn-v. Benten Hazerswoude: L. J. de Groot A. A. de Groot-v. Benten Haarlem: C. J. Jansen J. M. Jansen-v. Benten Halsteren: S. M. v. Benten J. M. v. Benten-Ladan Canada: W. Buschman J. C. Buschman-v. Benten Wieringermeer: D. C. v. d. Veeke M. J. v. d. Veeke-v. Benten Oude Wetering: J. W. v. Benten H. A. v. Benten-Hoogeboom en kleinkinderen Dinsdag 29 november 10.30 uur zal de Uitvaart dienst gehouden worden ln de parochiekerk van de H. Jacobus de Meerdere, waarna begrafenis op heb r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden: zaterdag en zondag na het Lof van 7 uur en maandag na de Avondmis van 7.30 u. De overledene wordt maandagavond opgebaard in de kerk. Enige en algemene kennisgeving. Tijdelijk aanbod van Palthe: voor 5.45 uw 2-delig herenkostuum Paltheschoon en in model. Tot volgende week zaterdag. Palthe doet het goed! De N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE GROFSMEDERIJ te Leiden vraagt voor haar afdeling Gieterij een assistent voor de kwaliteitsdienst Leeftijd ongeveer 24 jaar. Zijn taak zal bestaan uit het bewaken van het smelt- proces en de kwaliteit van het vloeibare ijzer. De aan te trekken functionaris zal in eigen bedrijf voor dit werk worden opgeleid. Gegadigden dienen bereid te zijn afwisselend dag en nachtdienst te verrichten. Vereist is een technische opleiding en belangstelling voor nieuwe ontwikkelingen in de beheersing van smeltprocessen in koepelovens. SoDicitaties te richten aan de afdeling Personeels zaken. Zuidsingel 66-68, Leiden. Tel. 01710 - 26341, toestel 03. N.V. WESTPAAL Op zeer korte termijn is plaatsingsmoge lijkheid voor enige die wij een goed betaalde baan aanbieden op onze vestiging te ALPHEN A/D RIJN Gegadigden gelieven zich in verbinding te stellen met de bedrijfsleider op het adres Ondernemingsweg te Alphen san den Ryn Telefoon 01729—4739 100% KANS met een „Telefoontje" Te koop: SIGARENZAAK in het centrum v. Den Haag met 3-kamerwoning, zonder woningruil, achter zaak. La ge huur. Omzet gemiddeld ruim 2100,- per week. Br. onder no. 20 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden: Taunus bestel wagen 1965 met ruiten, km.-stand 25000 Gevraagd: NET ZELFST. MEISJE als hulp in de huishouding. MEVR. DE GOEDE, „Was serij De Arend", Herensin gel 27G, Leiden, tel. 22084. Occasion. Aangeboden: Austin Seven 1960 motorisch prima, zien, rij den en daarna prijs in over leg. Hoge Morsweg 94. Geen handelaren. Te koop TE LEIDERDORP: JULI AN ASTRA AT: 2e woonlaag met berging in de onderbouw, C.V. blokverwarming. Bevat: woonkamer, 2 grote en 2 kleine slaapkamers grote douche. Royaal betegeld, luxe bouw en vry uitzicht. Het geheel is direct leeg te aanvaarden. Prijs 37.000— k.k. TE LEIDEN: MOZARTSTRAAT: Te huur Huurprys 37,50 per maand. DAGBLADREKLAME DOET UW OMZET STIJGEN rvulde plichten. plichten is het verzekeringen. IM. NOOMEN RAPENBURG 1 - LEIDEN TELEFOON 42841 (6 lijnen)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4