Verenigingen delen niet mee in reclame-opbrengst Terreinen waarop Leiden met buren samenwerkt KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS DE LE1DSE COURANT DONDERDAG 24 NOVEMBER 1961 Sportzaken in Memorie van Antivoord Sinds enige tijd zijn er weer reclame borden aangebracht op de omrastering in de Kikkerpolder. Het voornemen be staat reclame aan te brengen op andere velden dan alleen bij UVS. Een raadslid heeft nu na de indiening van de gemeentelijke begroting ge vraagd of ook de vereniging zelf een graantje kunnen meepikken uit de re clameopbrengsten. B. en W. antwoorden in de Memorie van Antwoord, dat de clubs niet zullen meedelen. Het college baseert zich op het .reglement gebruik sportterreinen" dat luidt: „de Sportstichting behoudt zich het recht voor de terreinen, apstal- len, afrasteringen e.d. voor reclame doeleinden te benutten, zonder hiervoor aan de gebruiker enige vergoeding ver schuldigd te zijn". Gevraagd werd ook, financiële en andere toezeggingen van Roodenburg zelf, de bouw van een tri bune, waaraan op Leiden-Noord sterk behoefte is. nog niet tot stand gekomen is. B. en W. delen mede, dat tijdens de bouw van het definitieve kleedkamer gebouw en de overkapping van de be staande zittribune het terrein waarop de tribune zou moeten worden geplaatst niet beschikbaar kan zijn. Het verzoek van Roodenburg tot uitbreiding van de toeschouwersaccomodatie is echter in studie bij de Sportstichting, welk een advies voorbereid. Wil het college bevorderen, dat zo spoedig mogelijk bij vorstperioden de Leidse tennisbanen als ijsbanen worden opengesteld? Op deze vraag antwoordt het college, dat de Sportstichting pas met het opspuiten van de banen - een kostbaar en arbeidsintensief karwei - begint als h?t overleg met het KNMI voldoende uitzicht opent, dat de vorst periode lang genoeg zal duren voor openstelling gedurende 1 of meer dagen. Bevredigende resultaten DURE FOUT Persgasstation 75.000 gulden voor Leidse fonteinen krijgen hebben B. en W. weinig of geen behoefte, omdat de ontmoeting plaats vindt in de Raad van Beheer van de Sportstichting. De Raad van Beheer is namelijk samengesteld uit vertegen woordigers van alle belangrijke sport organisaties en het gemeentebestuur. Heeft het college al eens getracht het plaatselijk bedrijfsleven te interes seren voor de medewerking aan het tot stand komen van één of andere sportvoorziening B. en W. antwoordden deze vraag ontkennend. RESTERENDE WONINGEN VAN RIJNLANDFLAT NA 1 APRIL TE HUUR De Stichting Persgasstation Leiden heeft B. te zijn een bedrag van maximaal 75.000.beschikbaar te stellen voor het stichten van een of meer fontei nen. Daardoor zal aan eventuele finan cieringsmoeilijkheden gemakkelijker kunnen worden tegemoet gekomen. Al dus deelt het college verheugd mede in zijn memorie van antwoord. Van de 126 woningen voor alleen- W. oDlangs toeg**egd bereid staanden in de Rijnlandflat a an de Churchilllaan in Zuid-West zijn thans 95 flats verkocht. Met de verkoop zal worden doorgegaan tot 1 april 1967. Het resterend aantal woningen (naar verwacht wordt zeven), op de bene denverdieping aan de kant van de Bachstraat, zal daarna volledig ge stoffeerd worden verhuurd voor 300.- per maand. Zoals bekend komen als plaatsen voor het oprichten van een fontein on der andere in aanmerking het Stations plein terzijde van de te bouwen schouw burg, alsmede het winkelcentrum aan het Vijf-MeipleinBevrijdingsplein. B. en W. hebben inmiddels de direc teur der Gemeentewerken opdracht gegeven een voorstel in te die nen inzake de voorbereiding van een passend ontwerp. Bij de vormgeving van Veertig koophuizen staan in Leiden leeg Op 25 oktober 1966 gen onbewoond en te koop aangeboden. derhalve tevens rekening worden ge- J Inzake de navolgende aangelegenhe- j den bestaat met één of meer van de nabuurgemeenten samenwerking: brandbestrijding (Zoetenvoude. Leiden heeft I Leiderdorp) de rekeningbescherming bevolking (Leiderdorp, JHLQ0r de ern_ I Oegstgeest .Valkenburg, Voorschoten. sttgê fout "die 'negen til'jaar geleden i Warmond. Wasseoaar. Zoetenvoude, te- gemaakt moet 2dn bij de bouw vaa de Sr°« "">ere ge- Regionale Werkplaats aan de Roose- me®nten)i; veltstraat. Sinds geruime tfld kunnen Industrieschap (Zoeterwoude); in het bijzonder de leerlingen, die in] rloo'w^terafvoer Zoeterwoude, Voor- de werkplaats omgeschoold worden I «*oten. Warmond, Leiderdorp) voor de bouwvakken, aanschouwelijk scholenbouw (serie-bouw, Oegstgeest onderricht krijgen in „hoe-het-vooral- en Katw1Jk vanden verzak- vleeskeuring (Leiderdorp. Oegst- -""ï de raad See3t- Valkenburg, Voorschoten, War mond, Wassenaar, Zoeterwoude, teza men met Alkemade vuilverwerking Leiderdorp. Oegst geest, Sassenheim, Voorhout, Voorscho ten, Zoeterwoude); woningbouw (bouwdistrict; Leider dorp, Oegstgeest, Valkenburg, War mond, tezamen met een aantal andere gemeenten); recreatie in de toekom stige Merendljk (Oegstgeest, Warmond (voor Warmond tezamen met zand winning); woonwagenkamp (Leider dorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Voorscho ten. Warmond. Zoeterwoude, tezamen met enige andere gemeenten); ziekte kostenverzekering ambtenaren (IZA; Leiderdorp, Oegstgeest. Valkenburg. Voorschoten, Warmond. Wassenaar, Zoeterwoude, tezamen met een groot aantal andere gemeenten). Het resultaat met betrekking tot het industrieschap laat nog werking met de nabuurgemeenten op bevredigende wijze. Voor wat betreft de gezamenlijke bouw van gymnastiek lokalen is overleg gaande met de ge meentebesturen van Katwijk, Oegst geest en .Noordwijk. Verdere mogelijkheden van samen werking worden nog onderzocht; met name denken b. en w. hierbij aan de gas- en elektriciteitsvoorziening en de watervoorziening. Ook op het stuk van luchtverontreiniging zou wellicht aan samenwerking kunnen worden ge dacht. EUCHARISTIEVIERING IN DE ADVENTSTIJD Iu verband met het voornemen, dat de pastoors van Groot-Leiden (Stad Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp) gemaakt hebben om in de komende weken verdere vernieuwingen bij de Eucharistieviering toe te passen, meen Ik te moeten opmerken: De bisschoppen hebben nog geen officieel verlof verleend om de Nederlandse taal in de Canon te bezigen. Wel zijn bepaalde kerken of kapellen aangewezen waar geëxperimenteerd mag worden om tot een verantwoorde vernieuwing te komen. De pastoors van Leiden besloten om in de Adventstijd bij wijze van proef tijdens de Eucharistieviering de Nederlandse tekst te bezigen en daarbij gebruik te maken van de vertaling zo als die in veelvuldig gebruikte missaaltjes in de Adventstijd staat aangegeven. Dit is geschied in overleg met Monseigneur Jansen, de Bisschop van Rotterdam. W. HARING, Deken van Leiden. omdat er niet gefundeerd is op een voldoende vaste laag en het zware ver keer (op een afstand van enige tien tallen meters) een ongustlge invloed uitoefent. Het gebouw kostte negen jaar terug nog geen 600.000,-. Nu zal er 110.000.- aan verdokterd moeten den. Maar de gemeente Lelden kan niet alles ineens en derhalve wordt aan de raad voorgesteld 5.000,- uit te trekken voor de meest dringende paraties. We zijn benieuwd hoe de raad zich maandagmiddag zal houden als dit punt aan de orde komt. Hoe kon deze bouw negen jaar geleden fout gaan, terwijl ook In die tijd de over heid in de aannemerswereld geenszins gold als een gemakkelijke principaal? Is er misschien nog Iets te verhalen? Het zijn vragen, waarop wij het ant woord gaarne zullen In een café in de Steenstraat werd gisteren omstreeks 11 uur groot kabaal gemaakt door een twintigjarige beton- vlechter uit Leiden. Voordat hij z'n ruï nerend werk aan het interieur kon vol tooien, werd hij door de politie inge rekend. Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het doet. ex. geodetisch ingenieur de heer W. A. Mlnnaard te Leiden. Geslaagd voor het diploma Schoon heidsverzorging mej. M. Winkelmolen. Het actiecomité van de hervormde wijkgemeente "Vredeskerk' Burggravenlaan- zorgt a.s. vrijdagavond voor de eerste kerkeveiling in de Sleutel stad. In het ontvangstcentrum van de Vredeskerk zullen de meest uiteenlo pende veilinggoederen onder de hamer gaan levensmiddelenpakketten, wollen dekens, kippen- en konijnen, gereeds- schapskisten, elektrische boren, schilde rijen, tel- en rekenmachines en kazen. De opbrengst van deze veiling is be stemd voor het kerkewerk van de wijk- Onteigening gronden t.b.v. omleidingsroute B. en W. verwachten, dat de de 40 woningen *Un 14 woningen onbe- gemeente Vredeskerk. Op de Maresin- woond; gel-hoek Marnixstraat vond gisteravond 16 woningen ongeveer drie tot zes omstreeks half acht een verkeersonge- maanden onbewoond; 6 woningen ongeveer zes tot negen maanden onbewoond; 4 woningen negen maanden of langer onbewoond. v"> de >a"atgenoemde groep itjn S wo- vaarrotite - onvoorrle- ?£f?. "ptwnb" °ktoher ne financiële omstandigheden voorbe houden omstreeks 1970 zal kunnen zijn voltooid, omdat zulks door Gede puteerde Staten ls medegedeeld. Het college wijst er in dit verband In de memorie van antwoord op, dat de Kroon tot onteigening ten name van de provincie van de gronden ten be hoeve van de aanleg van het kanaal ter plaatse van de Korte Vliet heeft be sloten, waardoor de verwerving van de nodige gronden is verzekerd. Voorts is de onderbouw van de Hooghkamer- brug in de Voorschoterweg in 1966 aan besteed, terwijl de bouw van de brug ter vervanging van de Waddingersluis in de Haagweg eveneens bij de provin cie in voorbereiding is. 1965 te koop. val plaats, waarbij een 46-jarige wielrij der uit Leiden werd aangereden door een autobus, toen de wielrijder, komende uit de Marnixstraat geen voorrang verleen de. Met een hoofdwonde en vermoedelijk een zware hersenschudding moest de wielrijder door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge- Een ton voor meer parkeerruimte in oudere wijken Voor het derde achtereenvolgende jaar is op de begroting een post ad 100.000,uitgetrokken voor het aan leggen van parkeerhavens, bedoeld voor het creëren van parkeerruimte in de oudere wijken. In overleg met de politie is een ur- gentielfjst opgemaakt voor de straten, waar herprofilering dient te geschieden. De Hulzingastraat is op deze lijst tn de eerste urgentlegroep opgenomen. De Moddermanstraat zal aan deze lijst worden toegevoegd, doch hieraan kan in het totaal verband bezien n" de hoogste urgentie worden toegekend. fende de begroting voor 1967 wordt In het algemeen verslag der raads- de vraag gesteld, hoeveel doorschui- commlssie was om. geklaagd, dat veel vingen door middel van de nieuwe straten van de stad vooral des avonds 1 woningen in het Morskwartier gerea- vrijwel niet meer te berijden zijn door liseerd zijn en van welke aard deze het gemis aan parkeerhavens voor de waren. B. en W. antwoorden hierop, vele auto's. LEIDSE RAAD VROEG; B. ÉN W. ANTWOORDDEN B. en W. van Leiden hebben weer hun antwoord gegeven op de honderd-en-één (om precies te zijn 337) vragen, wensen en verlangens van de raadsleden bij de begrotingsbehandeling voor 1967 die op 8 december a.s. van start gaat. Het huisvestings- vraagstuk blijkt nog steeds een groot zeer. Gebleken is, dat hier ter stede altijd nog 94 panden langer dan drie maanden leeg staan. Hieronder bevinden zich dure flats. Wat dit betreft hoopt het college, dat de „doorstroming" ook voor deze woningen resul taten zal afwerpen. De veemarkt-sporthal blijft in het verschiet liggen. Er bestaat een voortdurende onzekerheid inzake het tijdstip van gereed komen. Met de nieuwe schouwburg liggen de zaken nog moei lijker. In elk geval is het college niet van plan een eenvoudiger en goedkoper ontwerp in overweging te nemen; een nieuw plan zou een „aanzienlijke vertraging" opleveren en bovendien zijn voor het huidige plan al grote bedragen uitgegeven. Provocerende film van Roger Vadim als nachtvoorstelling in de Franse Week ALS EEN VAN de officiële evenemen ten van de Franse week werd gister avond een besolten filmvoorstelling gegeven in het Cameratheater. Inlei dend hierop sprak prof. L. Kuken- heim, voorzitter van het organisatie comité, enkele woorden van dank tót de organisatoren, onder wie prof Th. H. Lunsingh Scheurleer, voorzitter van het LAK en A. J. van der Pompe, voorzitter van de Leidse Volksuniver siteit K en O met ere genoemd wer den. Vertoond werd „Le monde sans soleil" van Jeques-Yves Costeau. FASCINEREND en fantastisch is dit werk van Costeau. In een science-fic- tionstijl heeft hij een reportage ge maakt van een onderwaterexpeditie voor de Soedanese kunst. Met een wa terschotel, naar analogie van de vlie gende schotel, werden nieuwe werel den ontdekt in de tropische diepzee. over. Overigens verloopt de samen- Twee duikers brachten GEEN PLAATS VOOR W.W.-C0NTINGENT 1966 BINNEN GEMEENTEGRENZEN Toewijzing flats „vrije sector" verloopt moeizaam B. en W. delen in antwoord op vragen uit de raad in hun memorie mede, dat dit jaar te Leiden van het woningwetcontingent 1966, groot 256 woningen, geen enkele woning binnen de gemeentegrenzen gebouwd wordt. Op 30 sept jJ. waren in aanbouw 266 premiewoningen voor verhuur; geen premiewoningen voor de verkoop; 710 woningen in de vrije sector. Aan de woningbouwverenigingen zijn de laatste tijd geen nieuwe com plexen woningwetwoningen, toegewe zen, omdat B. en W. uitbreiding van het huizenbezit van de Woningstich ting noodzakelijk achtte, vooral met het oog op de sanering van de binnen stad en de daarvoor noodzakelijke doorstroming. De woningbouwverenigingen., zullen ingevolge de nieuwe Woningwet voor- zoveel nodig bij de ontwikkeling van de aan deze gemeente toegevoegde gebieden (o.a. de Merenwijk) worden betrokken. De toewijzing van de 192 flatwonin gen in Zuid-West van het n.v. Neder- landsch Bouwsyndicaat verloopt zeer moeizaam. Van bedoeld „vrije sector"- project zijn 128 woningen in de eerste plaats voor verhuur aangewezen en is het derde bouwblok van 64 flats voor de verkoop bestemd. Als gevolg van de gestegen rentevoet liggen de gevraagde huur- en verkoopprijzen op een hoog niveau. AGENDA DONDERDAG 24 NOVEMBER K en O Jeugduitvoering door „Centrum" van „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Coop. Ver. voor K.I. „Vita Nova" Jaarvergadering. Zomerzorg, 21.00 u. Pacelli-school 12^-jarig bestaan. Feestavond in kantine van Ned. Elec- tro-lasch Mij., Zoeterwoudseweg, 20.00 uur. Franse week Leiden Café-chan- tant „Chez Madame". Auberge Fran- gaise, Kloksteeg, 20.00-3.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolg-cursus. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstr., 20.00 u., in een diepgeplaatste cylinder door en moesten met heel wat technische snuf jes van zuurstof worden voorzien. De kleuren onder water waren overrom pelend van schoonheid. VANDAAG worden vertoond „Le plaisir" en „Les liaisons dangereuses". Le plaisir is de verfilming van drie Maupassant-novellen, in beeld ge- bracht door Max Ophüls, die hiermee een hoogtepunt in zijn oeuvre bereik te. Een aantal belangrijke spelers ó.a.: Jean Gabin, Pierre Brasseur, Daniel Gelin en Claude Dauphin. Les liaisons dangereuses geldt als de beste creatie van de „nouvelle va- gue"-filmer Roger Vadim. De vrijmoe digheid en openhartige toon zijn in zijn films even opmerkelijk als de forse dosis erotiek. Twee echtgenoten, Val- mont en Juliette, rollen die gespeeld worden door Gérard Philippe en Jean ne Moreau, besluiten elkaar in hun liefdesleven alle vrijheid toe te staan en door deze afspraak is er van be driegen van de huwelijkspartner geen sprake. Een provocerende film, waar in voorts medespelen Annette Vadim en Jean Valerie. In de Auberge Frangaise zal van avond optreden het trio van Dam. De wijn en camembert bij kaarslicht te proeven, het ls een zeldzame ervaring. Morgen wordt de Franse week geslo ten. Agenda Franse films in het Cameratheater DONDERDAG 24 NOVEMBER Le plaisir met Jean Gabin, Da nielle Darrieux en Daniel Gelin. Regie Max Ophüls. Les liaisons dangereuses met Jean ne Moreau en Gérard Philippe. Regie Roger Vadim. VRIJDAG 25 NOVEMBER Le bon Roi Dagobert met Fernan- del en Gino Cervi. Regie Pierre Chevalier. La traversée de Paris met Jean Gabin. Regie Cl. Autant Lara. voorstelling om 14.30, 19.00 en 21.15 uur nachtvoorstelling, aanvang 24.00 u. Alle films in het Camera-theater, Ho- gewoerd 49. BRETAGNE een land op zichzelf In het kader van de Franse Week organiseerde K. en O. gisteravond in de Foyer van de Stadsgehoorzaal een dia-lezing over de Franse landstreek Bretagne. N. Heyinans, sociaal geo-' graaf en Bretagne-kenner leidde de avond in. Hij stelde, dat Bretagne een aparte plaats in Frankrijk inneemt. Bretagne heeft een eigen taal het Bretons, dal volkomen van het Frans afwijkt en een r.k.-geloof, dat op geheel eigen wijze beleefd wordt met eigen speci fieke heiligen en religieuze processie» oftewel „pardons". De kunst heeft een geheel van Frans afwijkend cultuurpatroon dat kan alleen zo gegroeid zijn, aldui spr., als een land volkomen in een isolement heeft geleefd, maar vooral ook als de mens sterk op zichzelf georiënteerd is. En dat is de Breton; hij is op de eerste plaats een Breton en op de tweede plaats pas een Frans man. Ook onderling zijn de Bretons sterk op zichzelf. Zo kan een Noord- Breton een Zuid-Breton niet verstaan. Na nog enige interessante wetens waardigheden over Bretagne verteld te hebben, vertoonde de heer N. Hey- mans de dia's en gaf daar op bijzon der prettige wijze uitleg bij. FRANSE WEEK WSL showde voor hoogleraarsvrouwen Heel genoeglijk werd in een intieme sfeer dinsdagmiddag by WSL op zolder modeshow gegeven voor de dame* van de hoogleraren, een en ander ln het kader van de Franse week. Vyf Elle"» één mannequin showden exclusiev» modellen voor Oet's Modehuizen n Leiden en Noordwjjk. Een speciale plaat* kreeg de uitgebreide collectie bont. Een onzer medewerksters tekend hierbij aan: „Bijzonder gecharmeen werden wij door een Yemen mantel pakje met nutria kraag en manchetten Bij de japonnen viel een rood wollen bouclé jurkje op met geruit bovenstukjé en bijpassend jasje. Ook de broekpak- ken ontbraken niet. De cocktailjapon nen waren zowel van kleur als qua seer mooi en apart. De schoenen n van „Contessa", Donkersteeg. DOORSTROMING IN MORSKWARTIER STELDE 148 WONINGEN BESCHIKBAAR NIEUW LEIDS STUDENTENCABARET BRENGT PREMIERE Het Nieuw Leidsch Studenten Cabaret heeft gisteren in een stampvolle toneel zaal van Minerva voor het eerst van zich doen „spreken". Nieuw, maar niet temin met „sch" en een oud mannetje, dat in een barokke spiegel op een af- flsche den volke kond doet van deze première ln de Leidse studentenwereld, waar aan cabaret geen gebrek ls. Niet temin, omdat cabaret na eenmaal „in" is en het in studentenkringen enthou siaste aanhangers vindt, is alles dat in het Morskwartier het complex van 303 woningwetwoningen gereed kwam, voor welke woningen inmiddels woonvergunningen rijn verstrekt. Het effect van de bevordering van door doorstroming en opschuiving met deze woningen is geweest, dat in totaal aan 451 gezinnen een woonvergunning voor een zelfstandige woonruimte kon wor den verstrekt. Door doorstroming en opschuiving kwamen derhalve 148 wo ningen beschikbaar. Voor wat betreft de toewijzing van het onderhavige complex woningen kan in 59 gevallen van doorstroming (verhuizing van groot naar klein of van goedkoop naar duur) en in 51 gevallen van opschuiving (betrekken van een grotere woning) worden ge sproken. Als gevolg van verdere door stroming en opschuiving kwamen nog Kapelaan W. van Egmond 12'/t jaar priester Op maandag 12 december is het 121/2 jaar geleden dat Kapelaan W. van Eg- mond van de St. Petruskerk zijn pries terwijding ontving. Kapelaan Van Eg- mond is godsdienstleraar aan de Don Bosco.choot. de Tllu, Brmd.nu.-Clo. medaille van verdienste tal illver op. de Mater AmablllMchool en de avond- Dele onderscheiding werd de heer ulo, aalmoezenier van de gtdaen en ka- Oostveen gisteravond namens 't hoofd- C. W. OOSTVEEN KREEG ZILVEREN RODE KRUIS-MEDAILLE Vijftig jaren in dienst van de afde ling Leiden van het Ned. Rode Kruis als boekhouder-administrateur leverde de heer C. W. Oostveen met recht de waard. Een sprankelend begin met Wal- thera van Lennep en Floris de Graaf om het publiek duidelijk te maken, dat het echt „Hier" in de toneelzaal van Minerva was. Dat „het" was dan hun 3g woningen beschikbaar, cabaret. Een goedklaps publiek hoordé Vergoeding met groot genoegen de intelligente Tot 24 oktober j.l. werd teksten aan, de knappe woordspelletjes, huurders van één der woningen de originele liedjes. boaters, „adviseur" van de jongeren sociëteit „De Roskam" en organisator van de gespreksgroepen voor achttien jarigen. Dankbaar voor het vele vruchtbare werk, dat kapelaan Van Egmond voor de Petruskerk doet, wil de parochie zijn 12%-jarig priesterfeest niet onge merkt voorbij laten gaan. Op het feest programma staat: op vrijdag 9 decem ber feestviering met de jeugd van de Don Boscoschool met een eucharistie viering om half elf; zondag 11. december plechtige hoogmis op te dragen door de jubilaris, met assistentie van kape laan J. W. Schrama, die tevens de pre dikatie zal houden. Van 14.00 tot 15.30 uur zal in de parochiezaal naast de kerk een receptie worden gehouden. Op zaterdagavond 17 december viert de jongeren sociëteit „De Roskam" het koperen priesterfeest van hun aalmoe zenier in „Het Honk". Op zondag vieren de kabouters en gidsen van de St. Ly- diagroep op hun eigen wijze het feest. Leidse teams blijven achter in competitie van Haags district Het Leidse team Den Burcht doet het in de tafeltenniscompetitie van de afdeling Den Haag tot nog toe bijzon der slecht. De Leidenaars, die vorig jaar een behoorlijke rol speelden, heb ben uit de eerste competitie-helft maar één punt veroverd en staan dan ook ln 16 j hun afdeling op de laatste plaats. En het i "ïat ondanks het vaak sterke spel bestuur uitgereikt door de voorzitter van de afdeling Leiden, prof. dr. P. J. Gaillard in een bestuursvergadering, welke werd gehouden in een der zalen van het Laboratorium voor Histologie in het Acad. Ziekenhuis. Behalve door het bestuur werd deze bijeenkomst bijgewoond door de ereleden der af deling, de heren Boorsma en Zonderop, wie door prof. Gaillard een plaatsje werd aangewezen naast de heer Oost veen om deze wat op zijn gemak te stellen, zoals prof. Gaillard het uit drukte. De voorzitter wees er in zyn toe spraak op, dat 'n 50-jarige werkzaam heid voor welke vereniging dan ook een prestatie op zich genoemd mag worden. Dat het Rode Kruis deze eer van de zijde van de heer Oostveen had mogen ondervinden, stemde spr. tot grote voldoening en hij consta teerde. dat de heer Oostveen een enorme ruggesteun is geweest gedu rende al die vijftig jaren bij de steeds wederkerende collecties, maar tevens voor de gehele boekhouderij. Bij al dat werk heeft de heer Oost veen een merkwaardige vitaliteit we ten te behouden, zodat hij zelfs over veertien dagen aan een luchtreis naar Australië hoopt bezig te zijn. Spr. hoopte, dat deze reis hem goed zou bevallen en dat hij bij zijn weder- Gemeentelijke voorlichting keren weer dezelfde hartelijkheid van vrienden en bekenden moge onder- Belangrijke diensten Het was spr. voorts een groot genoe gen te kunnen mededelen, dat het dagelijks bestuur van het Ned. Rode Kruis de heer Oostveen wegens zijn belangrijke diensten, bewezen aan de Vereniging het Ned. Rode Kruis, bij besluit van 19 aug. 1966 had verleend de medaille van verdienste in zilver, welke mededeling door de aanwezigen met hartelijk applaus werd beloond. Nadat de voorzitter de heer Oost veen de medaille had opgespeld en de daarbij behorende oorkonden had over handigd, werd een verversing aange boden, waarna de heer Oostveen zicht baar bewogen zijn dank uitsprak, dat hij zoveel voor het Rode Kruis heeft mogen doen en dat hij het als een voorrecht beschouwt aan dit zegen rijke werk zijn krachten te hebben mogen geven. Die dank bracht spr. voor een groot deel over op wijlen zijn echtgenote, die hem al die jaren daarbij een grote steun is geweest. Vervolgens dankte hij het hoofd bestuur voor de hem verleende on derscheiding en sprak hij zijn beste wensen uit voor een verdere goede samenwerking in het afdelingsbestuur tot groei en bloei van het Ned. Rode Inbraak in twee schoolgebouwen Twee schoolgebouwen in Leiden zijn dinsdag of woensdag onder handen ge nomen door inbrekers, die zich open baarden als slopers. Met een beitel of schroevedraaier werd de zijdeur van de Ulo-school aan de Berlagestraat zodanig bewerkt dat de timmerman er aan te pas zal moeten komen om de zaak te repareren. Het houtwerk van de duur werd doodeenvoudig wegge sneden. Aangezien er geen geld in de school werd bewaard, hadden de inbre kers geen succes. De deur van de ka mer van het schoolhoofd kreeg ook een vandalistische behandeling, echter zonder resultaat. Elders, in de Suma- trastraat werden dezelfde inbraakspo ren ontdekt, ook bij een school, en hier hadden de daders meer succes. Uit een zendingsbusje in een van de klaslokalen werd een bedrag van 5 meegenomen, uit een sigarendoos 16. Het laatste bedrag hadden de kinderen bijeengebracht voor een schoolreisje. OEGSTGEEST GEEN VOORRANG Een uit de Louise de Collignylaan komende personenauto gaf hedenmor gen geen voorrang aan een op de Ter- weeweg rijdende bestelwagen. De klap kwam hard aan. want de bestel wagen kan als total-loss worden be schouwd, terwijl de aanrijdende per sonenwagen aan de voorzijde geheel werd ingedeukt. De bestuurders kwa men met de schrik vrij. DE GOUDEN EEUW OP POSTZEGELS voor Leidse postzegelverzamelaars Morskwartier een vergoeding verleend 'le oud-Scylla speler Otto Verkerk. PITTIG EN PEINZEND Toch deed het hele prograrnir Floris de GrmrifTJu Miikrten Wit. Wal- aan" De uitatekende there van Lennep. Hans van Weel en Willem van Meeuwen gedurende enige tfld al ln besloten kring hadden opge voerd, gisteren wereldkundig gemaakt ln een seer versorgde première, die volgens de uitnodiging „plaats sou grij pen". KNAPPE WOORDSPELLETJES Het geheel verloochende de grondige aanpak niet. De stoelensjouwers waren door hun kleding duidelijk te onder scheiden van de musici, er was een goede belichting, de décors waren fi guratief en doelmatig ondergeschikt aa.Ti datgene wat er op het podium ver richt werd. Dat was, we konden het al na het •erste nummer constateren, da xnoelta op -grond van de doorstromingsveroi- dening, terwijl nog 12 aanvragen in vrÖ behandeling zijn. Enkele woningblok- uzi" ken zijn echter eerst onlangs opgele- kale begeleiding „overspeelde" vaak het verd en do0r de huurders betrokken, fijne zuivere stemmetje van Walthern Aangezien verdere aanvragen om van Lennep. die een heel subtiel liedje toekenning van een tegemoetkoming over liefde zong voor de pauze, maar moeten worden ingediend binnen twee waarvoor een jazz-compositie zich eigen- maanden na de datum van verhuizing, lijk niet leende. Voor Floris de Graaf. nog een aantal aanvragen wor- die veelzijdig, maar met een vrij gefor- den verwacht. ceerde mimiek, „de show stal" was de Behalve aan de 16 hierboven ge- Jazz-begeleiding geen bezwaar, integen- noemde huurders is op grond deel zfjn stem kon het aan en het lag hem bijzonder. Hij had het leeuwen aandeel van het programma voor zijn rekening genomen. Overtuigend, met veel verve bracht hy de meest uiteen lopende liedjes, pittig en peinzend, schreeuwend en fluisterend, dat alles zeer uitgebalanceerd en veelbelovend. Al konden we niet aan de Indruk ontko men, dat hy hier en daar, ln zang en beweging zich had laten Inspireren door Donald Jones, doorstromingsverordening in de pe riode van 1 januari tot en met 24 oktober 1966 aan 116 huurders een vergoeding verleend, terwijl nog 9 verzoeken in behandeling zijn. Churchilllaan Omtrent het resultaat van doorstro ming en opschuiving naar de 336 wo ningwetwoningen aan de Churchill laan kan op dit ogenblik nog niets gezegd worden, daar deze woningen nog ln aanbouw rijn. Maar het is ln de eerste klassen de afd. Den Haag niet alleen Den burgt-rH en Burcht 1 dat het er dit seizoen slecht bruikniaking van af brengt. Ook de Alphense ATTC- mj,|dt.|,.„, wa reserves, het Roelofarendsveense Spar- voorlichting kier 1 en het vierde team van het Leid- openheid vai se DOCOS bezetten ln hun afdelingen bet gemeentt de laatste plaats. Met de voorlaatste ten behoeve posities van Scylla 5. TOV 2 (Noord- ujf de geann* wijk) en De Treffers 4 Roelofarends- veen) is het „Leidse" beeld dus aller minst gunstig. Er zijn slechts twee uitzonderingen: het Zoeterwoudse PIT '54 1, dat vryaf had, is in 1B op de eerste plaats ge bleven samen met Steeds Hoger/TSB 4 en Scylla 4. Deze Leidenaars - het hoogste team van ereklasser Scylla in de Afdeling - kwamen door een duide lijke 82 zege op DDC 3 aan de lei ding. Ook zij moeten deze plaats echter delen en wel met Wl, zodat er ln de komende tweede competitie-helft nog fel gestreden zal dienen te worden om ds eerste plaats veilig U «tellen. Zelden zal in een vereniging de con tributieverhoging zo weinig weerstand, integendeel zoveel medewerking gehad hebben, dat de vergadering zelf een hogere contributie voorstelde als gis teren het geval was bij de Leidse Postzegelverzamelaars. Door de verhoging van de abonne- .-n bij voortduring naar mentskosten van het landelijk maand- van de relatie tussen blad was het bestuur wel verplicht leentebestuur met ge- tol contributieverhoging over te gaan i alle daartoe dienstige üm de za^en Qp dezelfde voet te run- .e behoren een gerichte nen tenzij mer er toe over 20u een zo groot mogelijke De Sleutelpost" te laten vallen. De n dienstverlening door notulen van de vorige vergadering. apparaat. Zo werden voorgelezen door de heer H. Gayke- 1 degenen die onlangs mai gaven geen gelegenheid tot op- rde gebieden naar Lei- 0f aanmerkingen. ergegaan voorlichtingsbijeen komsten gebonden en de wethouder van openbare werken hield dergelijke hijeen- komsten met volkstuinders in verband met de ontsluiting van de Merenwyk. B. en w. geven in hun memorie van antwoord te kennen, dat zij dit systeem van persooniyke benadering te zijner tijd willen uitbreiden tot alle nieuw in gekomen bewoners van Leiden. Voorts zullen zy een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheden om een gemeen- teiyk orgaan uit te geven ten behoeve van de verschillende relatiekringen der gemeent* Lelden. Vier nieuwe leden werden door de voorzitter verwelkomd, met de be lofte dat niet in elke vergadering over contributieverhoging gesproken zou worden. Hierna hield de heer J. C. Schafer uit Amsterdam een lezing over „De Gouden Eeuw op postzegels". Met een keur van prachtige dia's liet spreker zien hoeveel invloed deze 17e eeuw had gehad in de filatelie ook in andere landen, terwijl hij ook het post vervoer in deze eeuw behandelde. Met een hartelijk dankwoord aan de heer Schafer voor zijn boeiende lezing sloot de heer De Best de bij eenkomst vroegtijdig, waardoor nog veel tijd overbleef voor het beoefenen van de hobby. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4