Loonstop wellicht doelt reffend STOP 'N TIJGER IN UW TANK .EXTRA Cals struikelde over erfenis van Marij KLAVERBLAD KOFFIE „kleur-me-zelf": paraplu Nieuwe kath. begraafplaats in toekomstige „Vlietpark" PAGINA 3 KVP-kamerlid C. J. van cler Ploeg op vergadering te Alphen: PAUZE KVP-affleling Alphen stelde kandidaten voor verkiezingen Onder voorzitterschap van de lieer J. J. v. Capel is een bijeenkomst gehou den van de plaatselijke afdeling van de Katholieke Volkspartij. Een bijzondere begroeting viel ten deel aan de heer P. C. v. Vliet, lid van de gemeenteraad, die wegens ziekte lange tijd buiten funetie was geweest. Voor het eerst na zijn her stel kon hij de vergadering van de KVP bijwonen. Voorts waren aanwezig wet houder C. >1. Deerenberg en liet jonaste raadslid de heer J. A. M. Mcrsbueh Ook de heer Aan Cnje-1 maakt deel uit van de gemeenteraad. De vergadering stelde de volgende personen kandidaat voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen der Staten Gene raal. Mr. P. J. M. Aalberse, zittend lid, Wassenaar; mr. T. Brouwer, idem; idem, algemeen voorzitter van de LTB; C. F. Kleisterlee, Rotterdam, adjunct- I seer, van de KVP. zittend lid; drs. H. A. I C. M. Notenboom, zittend lid, dir. van cle Limburgse kath. middenstandsbond; C. J. v. d Ploeg, zittend lid. agrarisch georiënteerd, lid van het Europees Par lement; drs. W. *K. N. Schmelzer, zit tend lid, hoofd van de afd. Europese Ge- meenschap voor Kolen en Staal, voorzit ter KVP-Kamerfractie; mr. René Ger- rits, Naerden, representant van de KVP Jongerengroep (30 jaar); mej. P. F. M. v. d. Togt. Den Haag, voorgedragen door de Ned. Ver. van Vrouwenbelangen. De heer Hersbach vroeg de aandacht der leden voor de werkgroep van de af deling. acht personen; er is echter voor meer plaats. Spr. zette de werkzaam heid van de groep uiteen en wees op de belangrijkheid e: van om via de centrale werk j> deel tf ni men aan het KVP- bc'cici. De heer K .shach brak voorts een lans voor de jongeren ter verjon- i ging van de partij afd. Alphen. Ook meisjes spelen in de politiek een grote rol, zei hij. De heer A. J. Th. M. Korver, penning meester, wees erop dat om te kunnen deelnemen aan de komende groslijst stemming, de contributie van de afde ling moet zijn voldaan De kabinetscrisis die een feit Is ge worden door de aanvaarding van een motie van drs. Schmelzer (KAP) in de naeht van 13 oktober, de „nacht van Schmelzer", is niet zo maar uitgebro ken. Die had een voorgeschiedenis in het kabinet Marijnen. De kabinetscrisis- Cals is niet uitgelokt, maar was een ge volg. De erfenis van het vorige kabinet was niet onverdeeld prettig, omdat de regering Cals de financiële consequen ties ervan te dragen kreeg. De meest op zienbare belastende erfenissen die de regeringspartijen in het voormalige ka binet te dragen en te verwerken kregen waren wel de ongedekte'besteding, voor namelijk ten behoeve van het onderwijs, van negenhonderdmiljoen gulden. Dit formidabel grote krediet, waarvoor ver zuimd was dekking aan te wijzen, speel de een van de promoverende rollen voor de strakke houding van de KVP ten opzichte van de begroting van de rege ring Cals, waarop voor nog meer uit gaven geen dekking was aangegeven. De begroting vertoonde een groot gat, werd bij herhaling gezegd Met schetsen van deze achtergrond beoogde het Kamerlid C. J van der Ploeg, die op uitnodiging van het plaat selijke bestuur van de KVP in Alphen a. d. Rijn kwam spreken, een beeld te geven van de juiste achtergronden van intussen opgeloste regeringscrisis Bij dit ongedekt krediet kwamen er nog enorme bedragen, die het kabinet- Cals in verschillende, overigens dienstige hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! Leidse Biljartbond De uitslagen van de wedstrijden, welke vorige week werden gespeeld, zijn als volgt; lste klas: Zuid-Spoortje 1-7. Caram- bole-Morspoort 2-6, Vriendschap-UVS 2-6, Spijkerbak-TOP 4-4, Centrum- Katwijk 2-6. 2de klas: Vriendenkring-Carambole 2 6-2. De Heul-Vierkantje 0-8. Land- zicht-Rijnegom 8-0, TOG-Klein Miner va 4-4, De Waag-DVH 4-4. 3de klas: Scheepje-De Heul 2-6. Zuid 2-Landzicht 2 2-6. Spijkerbak- Katwijk 2 4-4, Carambole 3-Rijnegom 2 2-6. Wachtjc-Zuid 3 2-6. 4de klas: DVH 2-Vriendenkring 2 4-4. TOP 2-Vriendschap 2 6-2, Landzicht 3- Centraal 8-0, De Waag 2-Spijkerbak 3 2-6. UVS2-DVS 8-0. 5de klas: Spoortje 2-Katwijk 3 5-3, UVS 3-Ccntrum2 4-4, Ri.jnegom 3- TOG 2 6-2, Spijkerbak 4-Zuid 4 6-2 Zijlpoort-De Heul 3 3-5. 6de klas: Scheepje 2-Witte Hon 0-8 Carambole 4-Wachtje 2 6-2. De Waag 3- Vierkantje 2 4-4. DVH 3-Katwijk 4 8-0. De Heul 4-Vriendenkring 3 4-4. 7de Klas. De Heul 5-DVH 4 4-4, Kat wijk 5-UVS 4 4-4. Zuid 5-TOP 3 4-4. Landzicht 4-Klein Minerva 7-1. 8ste klas: Centraal 2-Carambole 6 6-2, Spoortje 3-Vriendschap 3 6-2. KI Minerva 3-De Waag 4 0-8. De Heul 6- Zuid 6 2-6, Carambole 7-Morspoort 2 4-4. 9de klas: Witte Hen 2-Zuid 7 6-2 Morspoort 3-TOP 4 8-0, Spijkerbak 5- Landzicht 5 4-4, DVH 5-De Waag 5 2-6, Vierkantje 3-Vriendschap 4 8-0. zaken voor het algemeen belang, wilde investeren. „Zoals het geldt voor een gezin en een zaak, dat het spaak moet lopen als men meer gaat uitgeven dan men ontvangt, zo komt men populair ge zegd", aldus spr. „als men verder wil springen dan de polsstok lang is, in een poel terecht". De heer v. d. Ploeg betoogde uit diepe overtuiging, dat de fout van het kabinet Cals niet lag in ondeskundigheid van de regeringspartners, noch in de aanpak van de problematiek, maar uitsluitend in het tempo van uitvoering van het re geringsprogramma. Ook de hoogte van de uitgaven speelde in zekere zin niet de catastrofale rol. maar uitsluitend de omstandigheid, dat men belangrijk meer wilde uitgeven dan redelijkerwijze ge sproken gedekt kon worden. Een stijging van de investeringen met ongeveer een half miljoen gulden werd wel verwacht, maar de begroting steeg in realiteit daar ver boven uit, zonder dat de regering daarvoor in evenredigheid dekkingspos- ten tegenover kon stellen. Met het stel len vtin de kwestie van vertrouwen, zo als vaak tijdens de debatten door min. A'onderling o a. werd gesteld, komt men op dit punt niet verder. INFLATIEGEVAAR De bezorgdheid in de Kamer groeide met het uur en het was vooral ook de KA'P-woordvoerder Lucas die afdoende gedocumenteerd tegen deze onaanvaard bare financieringspolitiek opponeerde. •Deze politiek kón mócht de KVP niet tolereren, zei spr. met verheffing van stem. Hierdoor zou onze nationale eco- nomie ongetwijfeld in gevaar zijn ge bracht, evenals de werkgelegenheid en i de inflatiespiraal zou dan ongetwijfeld erger dan het nu al het geval is, in beweging komen. Dit zou vooral een groot gevaar voor de mensen met een beperkt inkomen hebben betekend, een gevaar, dat naar sprekers mening in urgentie niet afnam nadat de regering 230 miljoen gulden aan de uitgaven had afgeknepen. TEKORTEN De KA'P heeft zich hier tegenover moeten stellen, niet om het kabinet Cals te laten struikelen maar omwille van het landsbelang. Het gat in de begroting dat ook achteraf niet te dekken viel, was 250 miljoen. Dit tekort zou onder de ge geven omstandigheden zeer diep door werken in de financiële gang van zaken en zou in 1968 aflopen tot pl.m. 700 mil joen, gestuwd door te verwachten loon stijgingen en prijsverhogingen. LOONSTOP l)<- lonen vormden in dit kader uiter aard een belangrijke rol en even belang rijk als de loonverlangens urgent zijn. even moeilijk en welhaast onuitvoerbaar lijkt het mes daarin te zetten. „AA'ij be vonden ons eerder al eens in een gevaar lijke loon- en prijsspiraal met alle drei gingen van dien", merkte de heer Aan der Ploeg op. Hij herinnerde aan de twee moeilijke Drees-jaren. „AA'ij aan vaardden toen de algemene loonstop en haalden de buikriem sterk aan. Het offer was groot maar de inflatie-operatie slaagde, mede dank zij de biermede pa rallel gaande en over de gehele linie ge ëerbiedigde loonstop. Onze economie werd weer gezond en wij kregen spoe dig een lange, onbedreigde welvaarts- tijd. Om de huidige, de werkgelegenheid beperkende inflatie af te palen en om de handelsbalans weer in evenwicht te krijgen, zou, naar sprekers mening, een dergelijke maatregel wellicht ook nu doeltreffend kunnen zijn. MOTIE SCHMELZER TERECHT De schuld van de crisis valt niet toe te dichten aan de KVP. evenmin aan haar fractie-voorzitter drs. W. K. N Schmelzer (sedert maart 1959 deel uit makende van de achtereenvolgende re geringen) wiens gedegen opleiding in de economische en sociale wetenschap pen hem in staat stelt een gefundeerd oordeel in de gegeven materie te vellen. De regering treft ten deze de schuld aldus beklemtoonde de heer Van dei- Ploeg, om haar starre houding. Spr. ver kondigde vervolgens als zijn mening, dat de regering zich wellicht door onderlinge afspraken tegen de muur geplaatst heeft gezien en niet kon of wilde kapituleren voor de aandrang van de Kamer. Zo gezien kon spr. de fatale motie in de „nacht van Schmelzer" als volkomen terecht bestempelen. Weldra een miljard tekort op de betalingsbalans FORMATIE DUURDE TE LANG De heer Van der Ploeg ging nog na der in op de kabinetsformatiepoging van de heer Schmelzer, belichtte in dit ka der het vastlopen van diens onderhande lingen op de houding van de AR in de fase van de formatiepoging het kabinet Cals te reconstrueren en sprak over de tijdnood waarin de formateur was ge raakt door het traineren met haar be slissing van de AR. Teleurstellend noemde spr. de lange duur van de kabinetscrisis vooral, omdat de situatie intussen verslechterd is. Het tekort van 300 miljoen op de beta lingsbalans is opgelopen tot 900 miljoen. Spr. verwacht, dat, voordat de nieuwe regering aan de slag zal komen, dit tekort wel zal zijn opgelopen tot een miljard. Dit is een teken aan de wand dat het volk eerst offers zal moeten brengen alvorens het de kans krijgt vruchten te plukken. (Ti ip» O V/ VERKIEZINGEN Als u Esso Extra tankt rijdt u zuiniger. En veiliger: want Esso Extra geeft uw auto de kracht om vlot te reageren! LIEVER EEN TOTEMPAAl- Schitterend schouwspel wanneer men 's avonds door de moderne stadsuitbrei ding rijdt! Reusachtige gloeiende roos ters, die in een feeërieke opeenstapeling af- en aanschuiven. Dat is in de Rand stad zo. Dat is waar ook ter wereld zo. In elke gloeidraad van die roosters woont een huisgezin, van alle gemakken voor zien. Op deze zelfde wereld zijn er uit gestrekte gebieden waar de inboorlingen in hutten van stro en leem krioelen, waar buiten het dorp een houten af godsbeeld of totempaal staat en zonder linge plechtigheden worden gehouden ter ere van het opperwezen. Toch zijn we brutaal van mening, dat deze „wilden" met hun vage, verkronkelde eredienst beschaafder, inéér mens zijn dan de van alle gemakken voorziene roosterbewo- ners. indien deze van een opperwezen geen benul hebben. In Rusland b.v. maar niet alleen daar worden enorme steden uit de grond gestampt zonder oor den van eredienst. Dan maar liever een totempaal! LEWSE BIOSCOPEN Camera: Ipcress streng geheim (18 jr.) Dond. l/m zondag. Daarna programma in het kader van de Franse week. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bathle of the Bulge 14 j.) Geprolongeerd Dagelijks 2.30 en 8.00 uur. Zondag 2.30 en 8.0Q uur. Luxor: Nevada Smith (18 jr.) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. ontraden. Trianon: De bezeten jacht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sioux in hinderlaag (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Iets heel aparts voor alle jonge meisjes in Nederland PUNT I slechtst.3.90 Een prachtige, stevige kinderparaplu, die de kinderen zélf kunnen inkleuren. 3 Waterproof kleurstiften zijn erbij. Enig Sinterklaasgeschenk! Tijdelijk bij Esso dealers, die op deze extra aanbieding wijzen met een raambiljet. xz jh r* i Met het voormelde op de achtergrond, durft sRr. met een gerust hart te ad viseren. brengt straks uw stem uit op de KVP. Spr. was van mening, dat de crisis het ledental van de KVP niet veel geweld zal hebben aangedaan. Hij ontraadde de kiezers ten stelligste hun stem „weg te gooien»-. Zoals altijd is ook nu zo, dat uit de botsing der meningen het goede wordt geboren. De crisis heeft merkbaar de politieke belangstelling al om losgeslagen. Kritiek behoeft niet per se tot een breuk te leiden. Een onzekere factor speelt bij de verkiezingen altijd Van het kabinet Zijlstra verwacht de heer v. d. Ploeg veel goeds. In zijn func tie van premier en minister van finan ciën kan iedereen zich rijk met hem voelen. Spr. acht het niet uitgesloten, dat de nieuwe regering erin zal slagen het economisch leven spoedig zal sa neren, gelden kan gaan uitgeven, de stijgingen van de welvaart weer zal kun nen stimuleren en de werkgelegenheid bevorderen. de LTB, gevestigd te Leiden, hadden bevredigend jaar Verzekeringen van DESIREE De algemene vergadering „Onder linge Waarborgmaatschappij Verzeke ringen van de I-.T.B." is heden ge houden. De heer G. H. v. d. Berg, voorzitter van liet bestuur gewaagde in zijn openingswoord van het eerste jaarverslag dat na de fusie die 1 jan. 1965 plaats vond en die van dc ver schil lende reeds onder het dak van de Verzekeringen van de L.T.B. werkende onderiingen, een juridische eenheid maakte. De resultaten van het boek jaar 1965 getuigen van een voortgezette groei op alle verzekeringsonderdelen. Het algemene verloop is ook over 1965 bevredigend geweest. De premie-omzet steeg van ruim 7,8 miljoen tot ruim 9,2 miljoen, een toename van 17,6 c/o. Een analyse van de resultaten ,oont aan dat de brand/stormsector zich voorspoedig ontwikkelde. Het verloop in de sector medische varia vroeg wat betreft de schade-uitkomslrn alle aan dacht. Met name de ontwikkeling in de ziektekostenverzekering noopte hel bestuur tot het besluit van een ver dere premie-aanpassing die per 1 mei 1966 werd geëffektueerd. In de ongevallenverzekering zyn in toenemende mate de gevolgen van de verkeersonveiligheid merkbaar De ver zekering \an tuindcrglas en -opstal len groeide sterk mede ten gevolge van de overname van de portefeuille van onze zusterinstelling in Brabant. Met deze overname bestrijkt hel ar beidsterrein van onze maatschappij in deze sector thans het gehele land. De jonge loten aan de stam t.w. de verzekering van gewassen onder glas en de bloembollenhagelverzekering ga ven een bescheiden groei. Deze onder delen vragen voor de toekomst grote aandacht. schrijvingen op gebouwen en inven taris en afboeking koersverlies effek- ten 571 duizend gulden. Van het batig saldo werd ruim 63 duizend gulden gereserveerd voor vennootschapsbe lasting en 41.800 gulden bestemd om toe te voegen aan de latente belasting verplichting voor de in 1965 berekende egalisatiereserve; aan de reserve nieuw bouw werd toegevoegd 250 duizend gulden terwijl het restant van ruim 216 duizend gulden werd toegevoegd aan de algemene reserve. De heer W. H. M. van Ommen, di recteur van de maatschappij, gaf ver volgens een korte beschouwing over dc gang van zaken in 1966. In deze zaken de bouw van het nieuwe kan toor betrekkend, wijst spreker op de voorspoedige voortgang in de bouw Gehoopt mag worden dat de hoog bouw in oktober 1967 kan worden betrokken, waardoor alle medewerkers weer onder één dak verenigd zullen De ontwikkeling in 1966 zal naar verwachting de premie-omzet doen stijgen tot 10.6 miljoen gulden. De te ruggang in de sector ongevallen- en ziekengeldverzekering zet in 1966 ver der door. ten gunste van de arbeids ongeschiktheidsverzekering A.O.V.) waarvan de jaarpremie het half mil joen gulden zal overschrijden. De A.O.V. in combinatie met een passen de levensverzekering geeft een volle dig afgeronde voorziening tegen de financiële gevolgen van arbeidson geschiktheid, tijdelijk of blijvend, van voortydig overlijden en lang leven. De ziektekostenverzekering ontwikkelt zich in een langzamer tempo. In dit verband dienen de onzekerheden be trokken te worden, die reeds in het jaarverslag 1965 werden gesignaleerd met betrekking tot de plannen van overheidswege op het terrein van so ciale verzekeringen. Intussen blijft het schadeverloop zorgwekkend door de nog steeds stijgende prijzen van ver- pleegtarieven en specialistenhonoraria. Een bed in een nieuw ziekenhuis kost alleen aan rente en afschrijving al zo n J 25.- a 30 - per dag. Het zal haast onvermijdelijk zijn de premies op nieuw te bezien. De brandverzekering zal toenemen tol 865 miljoen gulden verzekerd ka- j pitaal. Nu al kan worden vastgesteld i dat het schadeverloop bepaald minder 1 gunstig zal zijn dan over de twee voorliggende jaren. Voor de bloembol lenhagelverzekering is 1966 een bij zonder jaar geweest door de ernstige schade, die neerkwam op ruim 300', van het premie-inkomen. Het grote belang van deze verzekering komt uil deze resultaten wel zeer duidelijk naar De groei in de benzinebranche zette ook in 1966 verder door. Aparte vei - melding verdient het vele werk dat verzet moest en moet worden in ver- 1 band met de invoering van en de 1 inmiddels bekend geworden wijzigin gen in de Wet Aansprakelij'kheiffsver- zekering Motorrijtuigen. Tot slot geven de resultaten in de sector pensioen en levensverzekering waarin de maat schappij als generaal-agent voor Boe ren en Tuinders Levensverzekering optreedt, reden tot tevredenheid. Hoewel met betrekking tot de uit eindelijke schade-uitkomsten nog niets definitiefs valt te zeggen men mag nu eenmaal de dag niet prijzen voor dat het avond is geeft het gehele verloop in 1966 geen reden tot pessi misme, zo besloot de heer W. H. M. van Ommen zijn overzicht. De wettelijke aansprakelijkheid In aansluiting hierop ging mr. H. M. de Munk, adjunct-directeur, in op en kele belangrijke aspecten van de Wet telijke Aansprakelijkheidsverzekering. Onder alle assuradeuren in Nederland is er een groeiende zorg over hei steeds minder gunstig worden van de verhouding tussen premie en schade. Bij onze maatschappij, aldus spreker, is de aandacht met name gericht op het W.A.-risico van de agrariërs. Allereerst is er de tendens van ae j 1 afnemende eigen zorg onder de ver- 1 zekerden om schaden te voorkomen omdat men zich verzekerd weet („de verzekering dekt toch de schade") Bij de agrariërs openbaart deze ten dens zich vooral bij schade door vee' I en schade door hel gebruik van be strijdingsmiddelen. In 1965 maakten deze gevallen 38 resp. 45 van de totale bedrijfsschade uit. Het onder- zoek leert dat in vele gevallen van schade door uitgebroken vee kwam vast te slaan dat de weide-afrastering totaal onvoldoende was. Een dergelijk gebrek aan elementaire zorg zou in de richting van voorwaardelijke opzet kunnen wijzen hetgeen inhoudt dat de verantwoordelijkheid voor daaruit voortspruitende schade geheel voor rekening van de betrokken verzekerde moet blijven. Er staat dan geen andere maatregel open dan dat de verzekering gesehorst wordt totdat de nodige voorzieningen aan de afrastering zijn aangebracht. Spreker doet een beroep op de vee houders deze voorzieningen bij voor baat aan te brengen. Ook wat de spuitschaden betreil onderstreepte spreker aan de hand van enkele voorbeelden het belang van de grootst mogelijke zorgvuldigheid. Al- lijd zal de spuiter zich moeten over tuigen van de windrichting en -sterkte om te voorkomen dat de uiterst gif tige spuit- en vernevelstoffen over het land van zijn buurman verwaaien. De vakbladen waarschuwen met de regel maat van de klok tegen de schadelijke I uitwerking van de stoffen voor andere gewassen. Hoewel de verzekerden ver ondersteld worden over de gevaren aan deze ondoordachte handelingen verbonden, geheel op de hoogte te zijn, geven de schade-aanmeldingen nog te veel aan dat men zich aan deze ge varen in de praktijk niet stoort. Ook hier riep spreker de belang hebbenden op om attent te zijn op de eigen zorg en verantwoordelijkheid Dor andermans goed. Een eerste voor aarde voor hel verkrijgen van een srmaal schadebeeld, waarmede alle erzekerden zijn gediend. - Heb jc de vijl »n de taart gevonden? KORRELTJE MARKTBERICHTEN LISSE 22 nov. Gladiofenveiling Met de gladiolen gaat de verkoop nog steeds goed. Alles wordt vlot verkocht. Gladio len 14/op 12/14: Abu Hassan 9.40-7,30; Acca Laurentia 6,60-5.50: Allard Pier- son 6,20-5,50: Bloemfontein 5.40-4.60: Carmen 6,70-5.40; Conocrdia 6,60-5.50; Dr. Fleming 6,10-5.10; Firmament 6,30- 5,30; Flowersong 6,30-5.30; Friendship 7,30-6,60; Happy End 6,60-5,60; Johan Strauss 5,50-4.70; Leeuwenhorst 5,80- 4,90; Life Flame 5,80-4,95; Mansoer 6,60-5,40; Memorial Day 6,60-5,45; Mor ning Kiss 6,15-5,50; Nieuw Europa 9,20- 8,10; Patriet 6,70-6,10; President Ken nedy 6,80-5,40; Sans Souci 7,40-5,80; Spie and Span 6,80-5,80; White Friend ship 9,20-8,20. Binnen afzienbare tijd zullen op de katholieke begraafplaats bjj de Zijl poort geen ter aardhestelllngpn meer kunnen plaat* held n omdat dan alle beschikbare ruimte gebruikt zal zijn. In antwoord op een vraag uit de raad de len b. en w. thans mede, dat liet in het voornemen ligt om in het gebied, gele gen tussen de Vliet en de Rijksweg 4A liet zogenaamde A'lietpark een ter rein te reserveren voor de aanleg van een nieuwe jtatholleke begrnalplaats. Omtren de juiste ligging valt nog niets definitiefs te zeggen. Mogelijk, dat Op begraafplaats in de buurt van de Vrou- vvenweg by het complex van de Kruis heren. i die. zoals bekend, over enige tijd deze gebouwen zullen gaan verla ten) komt. Ook is het niet uitgesloten, dat het kerkhof meer in de richting van Alleinansgeest aangelegd zal wor den. Verkeerstechniche problemen spe len hier een rol. Nogmaals demping Nieuwe Rijn Te vergaande consequenties Hardnekkig wordt door sommige raadsleden gehamerd op liet dempen van de Rijn in de binnenstad. R. en AA lu blM-u thans op een vrang uit 'e raad (hoi O JA! EVEN NAAR PRONONCE oor een moderne ONDERJURK ADVERTENTIE -Ie demping is gevorderd) geant woord. dut hel dempen, althans wal de N'iewe Itijn betreft, te vérgaande con sequenties zou hebben. De Kipt bepaalt, aldus li. en AA., het oorspronkelijke stadspartown en vervult moveiidien een uiterst belangrijke functie in de water huishouding. Met betrekking tot de Oude Rijn ia het onderzoek nog niet afgesloten. Bij een eventuele damping over versmal ling van een water zou het gewenst kunnen zijn, van gemeentewege een on derzoek door het Waterloopkundig La boratorium te Delft te laten instellen. Mocht zulk een geval zich voordoen, dan zal inschakeling van dit laborato rium stellig worden overwogen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3