Danny Kaye: „geen idee, wat ik voor de tv moet doen" %£cidóeSoii^ant Engeland handhaaft lonen- en prijzenstop Akkertjes TELEVISIE PAGINA 2 u£ l.£iDrfE COURaNT Premier Zij Is tra aan niemand en niets gebonden MEEST opmerkelijke uitspraak van prof. Zijlstra bij zijn eerste intro ductie bij de Nederlandse pers als premier vinden we zijn afstand nemen van de motie-Schmelzer. Dit gebeurde wel heel vriendelijk, maar niettemin duidelijk. Premier Zijlstra acht zich met zijn overgangsregering aan niemand en niets gebonden, tenzij hijzelf in de bin<iing een leidende hand heeft gehad. De „ongebondenheid" heeft niet alleen op de motie van de 14de oktober betrekking, maar ook op alles wat daarna gebeurd is, tot formateur Zijlstra gehoor gaf aan de aandrang om zich te ontfermen over de resultaten van de informatie-Beel. Prof. Zijlstra is er de man wel naar blijken hoe hij zelf beslissen wil wat hem uit de laatstingediende begroting, de daarop 'losgelaten kritiek, en de balans van een drs. Schmelzer en die van prof. Beel bruikbaar voorkomt als materiaal om een kabinetscrisis al is het met behulp van noodverband op te lossen. pORMEEL is zo'n handelswijze natuur- T lijk juist, al kent Nederland forma teurs die zich voor negentig procent hebben moeten of willen verlaten op de bevindingen van informateurs. Maar ook politiek speelt prof. Zijlstra het spel op die manier heel bekwaam. Door zich niet te vereenzelvigen met de motie waardoor het kabinet-Cals ten val I kwam (de nieuwe premier sprak dezer I dagen tevens niet ongunstig over de mil- joenennota van dit kabinet) sluit hij de I deur niet voor misschien broodnodig socialistische steun voor een deel van zijn program. Tevens versterkt hij zo zijn onafhan kelijkheid ten opzichte van bepaalde fracties die 14 oktober steun verleenden aan de beslissende motie. Voor de aan vaarding van een ander deel van zijn program ls de nieuwe premier weliswaar op steun van die fracties aangewezen, maar zowel de WD als de CHU weten nu in elk geval duidelijk, dat prof Zijl stra wel hun steun maar geenszins hun leiband wil gebruiken. Een bewijs van de sterke persoonlijk heid en onafhankelijkheidszin die de opvolger van mr. Cals al eerder heeft laten blijken. TOWEL in liberale als in socialistische La kring heeft prof. Zijlstra met deze beleidslijn al stille bewondering geuit. Alle buiten het minderheidskabinet geble ven partijen hebben uiteraard kritiek: maar de politieke tactiek van de leider van het interimkabinet ls sterk, voor de positie van de partijen die het men (AR en KVP) zelfs de sterkst mogelijke. Aan niets en niemand gebonden kan de regering-Zijlstra zich volledig concen treren op een aantal hoog6t gewichtige financieel-economlsche vraagstukken die vandaag aan de dag de nationale wel vaart beknellen. Wanneer alle leden van het nieuwe kabinet, het spel komende maanden ook zo sterk weten te spelen, slaagt prof. Zijlstra met zijn interim kabinet misschien nog wel erin meer te bereiken dan nu de vriend durft ver wachten en de tegenstander hoopt. Niet overdrijven Vanavond in de ether „Makkers staakt WW De hoofdfilm van vanavond is van Nederlandse makelij. „Makkers staakt wild saraas film "w wn? ,be,taatu<'brie c> die zicb allemaal de titel wijst er immers al op afspelen in de sinterklaastijd. Deze drie verhalen zijn echter niet harmonisch met elkaar verweven, doch eerder in elkaar verward geraakt. Eerst maakt men kennis met een echtpaar, dat gescheiden leeft en eigenlijk niet weet of ze tóch weer samen zullen gaan wonen. De Sint-Nicolaasavond geeft enige toe nadering, maar op de zesde begint het „gezeur" van voren af aar is er een gezin met drie kinderen, van wie papa een rokkenjagei hij raakt in vertederde toestand op stroolavond. maar we moeten ai dat hij op de zesde december wel weer op de oude voet zal door gaan. Ten slotte is er een vrij bejaard echtpaar met een zoon van zeventien, die zich laat opvijzelen tot wat men een „qozem" pleegt te noemen en die zijn ouders verwaarloost, zelfs op „pakavond" niet thuis komt en telefonisch de oudelui wat extra-verdriet bezorgt door ze min of meer te honen. Door dit alles heen loopt de draad van de Sint-Nicolaasviering met veel pseudo-bisschoppen, een bende Zwarte Pieten en dreigementen voor de jeugd, die aan het bestaan van de goedheiligman twijfelt. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Ellen Vogel, Yoka Berretty, Ank van der Moer, Guus Hermus Guus Oster en Jan Teulings. De regie is in handen van Fons Rademakers, die deze film toch niet de beklemming van bijvoorbeeld „Dorp aan de rivier' wist te geven. (Nederland I, 20.30). melant in Loeren aan de Hor. 20.55 Ik loop door het land, licht programma, 21.10 Gram., 21.35 Liedjesprogramma. „A.V.R.O.-Kunst concours' op toneelgebied jong talent uit de theater kunsten naar voren. Hij doet dit in „AVRO-Kunst- wedstrijd met als inzet een bijdrage in de verdere studie tot een bedrag van duizend gulden. Het is niet alleen de bedoeling, dat jonge tonelisten in de publiciteit gezet worden, maar ook dat het publiek in komt met de denkwijze en normen van critici. De jury wordt gevormd dooi J. H. de Groot van de „Arnhemse Courant", C. van Hoboken van „Trouw J. Spierdijk van „Telegraaf", B. Stroman van „Algemeen Handelsblad" e J. Zitman van „Tubantia" en „Hengelosch Dagbiad". De mededingende zijn: Etha Coster van de „Nederlandse Comedie", Els van Rooden va „Centrum", Jeroen Krabbé eveneens van „Centrum", Carol Linssen var „Theater" en tenslotte Aart Staartjes van „Studio". Als gastvrouw treedt op (Nederland II, 21 rde ogen van sommige Nederlanders ls alleen al de gedachte aan ver hoging van de omzetbelasting een a- sociale daad. Vakbeweging, politieke groepen als P.S.P. en in wét mindere mate ook de Partij van de Arbeid, geven dan een voorstelling van zaken als wordt door maatregelen die het kabinet-Cals al in petto had en via formateurs en informateur door het kabinet-Zijlstra werden overgenomen, een regelrechte aanslag gepleegd op de aantasting der bestedingsmogelijkheden van de lage inkomens. Wat niet waar is! Want een verhoogde omzetbelasting gaat voor een groot deel niet betrekking krijgen op de kosten van het gewone levensonderhoud: de meeste eerste levensbehoeften zijn zelfs vrij van om zetbelasting. De hoge tarieven gelden verder overwegend voor produkten waarvan de aanschaf een zekere wel stand veronderstelt. Dank zij de betere sociale toestanden zijn die niet meer alleen te betrekken door „kapitalisten", zodat ook de kleine man de gevolgen van een hogere omzetbelasting zal on dervinden. Maar op een onduldbare ma nier? Veel hand- en hoofdarbeiders de klagen ook al over de druk directe belastingen op loon en inkomen, terwijl het niet redelijk zou zijn de ver betering van het totale levensniveau alleen maar door de hogere inkomens groepen te laten betalen. Bovendien is, bij de toenemende con currentie, lang niet uitgesloten dat een deel van de verhoogde omzetbelasting niet ten laste van de prijzen (dus de consument), maar ten laste van de winstmarges gaat komen. Uitkijken blijft bij verhoging van de omzetbelasting de boodschap: de prijs van televisietoestellen, auto's, dure kle ding, grammofoonplaten e.d. kan eerder wat velen dan de prijs van gewone kleding en schoeisel, van levensmiddelen en eenvoudige genotmiddelen. Maar men moet de bezwaren niet overdrijven. Bovendien noopt ook de Europese integratie nu eenmaal tot een geleide lijke aanpassing van tarieven. Bijzon dere voorzieningen bij het vaststellen van de „vrije zone" in de directe belas tingen hebben trouwens de laatste jaren geen twijfel erover laten bestaan, of de overheid vergeet hierbij de belangen van de kleine loontrekkenden niet. IT 'q iUT iq l 9t Dat is pas rood! BAAS boven baas! „Wij zijn tienmaal to rood als wat zich verder hier te lande voor socialistische partij belieft uit te geven". Socialistische Partij zaterdag de eerste sprong in haar verkiezingsvoorbereldin- gen heeft gedaan. Tienmaal zo rood als de Partij van de Arbeid; dat moet pas rood zijn! De reden hiervan laat zich niet moeilijk raden: nu in de grote socialistische partij bepaalde groepjes (..Tien over rood bijvoorbeeld") het links-politieke evangelie belijden, moet de P.S.P. wel zwaar geschut in stelling brengen om in de running te blijven. Jammer dat de P.S.P. behalve heel erg rood, ook niet een beetje verstandig is. Anders zou ze hebben moeten inzien, hoe de Integraal socialistische maatschappij structuur waarnaar zij streeft elders bij verschillende experimenten toch niet zo deugdelijk bevonden is. Daar zijn dan ook zelfs de socialisten een beetje zuiniger geworden met hun potje „rood". Geen denken aan verkorting van werktijd LONDEN Na de loon- en prijzen stop van zes maanden, die op 31 decem ber eindigt, zullen in Engeland zes maanden „zeer trage dooi" volgen. Dit werd door de Labourregering in een wetboek duidelijk gemaakt. Ook in die periode mqgen de prijzen hier ge deeltelijk buiten, namelijk degenen waarmee echte produktiviteitsakkoor- den afgesloten zijn (zij zullen voorrang krijgen en de arbeiders met de laagste lonen, alsmede degenen waarvan de fa miliale omstandigheden een verhoging rechtvaardigen. Voor de rest van de Britten blijft het motto: de buikriem dichtgesnoerd hou den. Hoewel het allemaal voor een goed doel is, namelijk het herstel van de eco nomie, regende het klachten van aller lei vakverenigingen. De regering hoopt dat iedereen haar richtlijnen vrijwillig zal aanvaarden. In geval dit niet gebeurt, zullen strenge maatregelen genomen worden, zelfs na het einde van de tweede soberheidspe riode zal het toezicht op de prijzen, win sten en lonen gehandhaafd blijven. Het witboek uit tevens de waarschu wing, dat het Engeland van i zich niet langer de weelde kan veroor loven om zelfs maar te denken aan ver lenging van de jaarlijkse vakantie en verkorting van de werktijd. Volgens de regering zouden de gevolgen van der gelijke verlenging en verkorting even ernstig zijn voor de economie als onge limiteerde verhogingen van prijzen en lonen. In het wetboek wordt toegegeven, dat sommige, prijsverhogingen „onvermijde lijk" kunnen zijn. Om die reden schijnt de regering des te meer nadruk te leg- „Thyestes" uitgesteld wegens lange duur HILVERSUM Het niet uitzenden door de VPRO-t.v. van het toneelstuk „TTiyestes" op vrijdag 18 november J.l. vond zijn oorzaak in het feit. dat het betreffende spel niet 55 maar 90 minu ten zendtijd opeiste. Een uitloop van het programma was die avond i.v.m. „Te- leac"-uitzendingen onmogelijk, zodat het (a11.n3j.y3 AGY Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! Brochure over Von Kielmansegg terug op VPRO-t.v. HILVERSUM Op 4 oktober zond de VPRO-t.v. een ingelaste reportage uit van Dlek Verkijk, onder de titel „De j ware Von Kielmansegg". IJlt interviews met Von Kielmansegg, Schlabrendorff en Kogon bleek eerstgenoemde zich aan zienlijk anders tegen het nationaal so- sialisme en Hitier te hebben opgesteld. Hedenavond NEDERLAND I 19.00 Nieuws in het kort, 19.01 Pipo de clown, 19.05 Entree voor Danny Kaye. 20.00 Journ., 20.20 Uitzending van de Boerenpartij 20.30 Makkers staakt uw wild geraas, speelfilm (beide keuringen 14 jaar). 22.05 Uitzending Stichting Socuteru: een film van de Kon. Nederl. Centrale Ver. tot bestrijding der tuberculose. 22.20 De strijd tegen onwetendheid. RADIO Hedenavond 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort; TROS: 20.01 Laura Storm, tv-feutlleton, 20.56 TROS-foto-toto- vragen; AVRO: 21.01 Kunstconcours no. 2: Toneel, een wedstrijd voor jong talent; NTS: 22.05 Journaal. nieuws uit de protestants christelijke organisaties, 18.50 Stereo: Nederlandse volksliedjes. 19.00 Nieuws. 19.10 Radio krant. 19.30 Leger des Heilskwartier. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Gram- mofoonmuziek. 20.05 Klassieke liede ren. 20.45 Stereo: Omroeporkest. 21.15 Kruistocht voor het kind. reper- tage. 21.35 HWIAHi 22.15 Avondoverdenking. 22.30. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Peda gogische etherleergang. 23.15 Stereo: Platennieuws, 23 55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nleuiws, actual., 18.20 Uitzending van de C.H.U., 18.30 Licht platenpro- grainma. 19 05 Stereo: Instrumentaal en vocaal ensemble. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nieuws, 20.05 Tram- oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleuters, 10.0 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvil (11.00 Nieuwst. 12.00 Licht orgel- ei 12 27 Voor land- en tuinb. 12.30 Voor de jeugd. 13.00 Nieuws. 13.: Journaal, 13.30 Stereo: Moderne liede- ren. 13.50 Orgelconcert, 14.15 Voor dracht, 14 30 Toeristisch programma. 10.30 Nieuwe langspeel platen. 11.00 Nieuws. 11.02 De Neder landse hitparade. 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte muziek met actualiteiten en reportages. 13.00 Nieuws, 13.02 Gram., 14.00 Nieuws. 14.02 Lioht platenprogr., KRO: 15.00 Nws, 15.02 Actualiteiten, 15.0 16.0 16.02 ners, 17.00 Nieuws, 17.02 Actualiteiten. 17.0518.1)0 Verzoekplatenprogramma. muziekjes, 10.00 Nieuws. 10.02 Dixie- RADIO VERONICA (192 m) 7.00 „goedheilig man" in de film „Makkers (Nederland 1, 20.30). Ook goeiemnrgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt (verzoekplatenprogramma). vrouwenverzoekprogr v d hulsvrouw. 12 00 Muziek bij de lunch: 1400 Van concertzaal tot jukebox. 15.00 Voor alle zieke vrienden van Veronica, 16 00 Donderdagmiddagparade, gezellige luzlek voor Jong en oud. 17 15 Favo- Unicef-ambassadeur in Nederland Zonder script kan ik niet eens DE Britse serie „Z-Cars" blijft een vai de beste die regelmatig op het t.v. scherm verschijnt. De VARA is er goed mee; meestal zijn dergelijke bu landse feuilletons alleen maar geschikt als aanvulling maar Z-Cars leent zich uitstekend als hoofdschotel van een t.v.-avond. Gisteren waren louter eigen produkties er om heen gebouwd. Alles bij elkaar leverden ze een goede t.v.- avond op. Die eigen produkties: Achter het Nieuws, dat met goed beeldmateriaal speurde naar problemen rond de steden van morgen; Onder Anderen, Ellen Blazer bezocht kermlsmensen en gaf ze van hun menselijke kant: Vrij Entree, Henk Elsink béter in zijn vorige program ma's met waardeerbare medewerking van Mleke Bos en een wat onduidelijke Introductie van Ada Lonati die vol gende keer zijn gaste zal zijn; De wereld van vandaag, met een goede laat op de avond een inter view van Hans Jacobs met ex-minister Den Uyl, die zich voorzichtig opstelde tegenover het kabinet-Zijlstra en in die voorzichtigheid zich een bekwaam politicus toonde; Immers als a.s. lijst aanvoerder van de P.v.d.A. alle moge lijkheden voor de verkiezingen open latend. Vg. „Opus 13" in Circustheater mroepcorrespondent HILVERSUM VARA's maandelijkse .programma „Op is 13" met „Opus 13", dat gepresenteerd wordt door wereldkampioen goochelen Fred Kaps, bevat weer een groot aantal onwaar schijnlijke zaken, waaronder het haast klassieke „doorgezaagde weesmeisje" door „Les Andréals' en de kist- en touw- trucs door het duo „Naldys". dan 1 op dal t algei dezelfde uitzending enkele vragen m.b.t. een onder auspiciën van de PSP uitge geven brochure, getiteld „Kielmansegg, Nazi-generaal, Navo-generaal". De in houdelijke juistheid en betrouwbaarheid van deze brochure werden door Verkijk scherp aangevallen, waarop de heer Bruggeman riposteerde, niet tot de auteurs von de brochure te behoren en Verkijk de raad gaf, zich met deze beide samenstellers, drs. F. de Vries en de heer G. van Beusekom in -erbinding te stellen. De samenstellers vroegen zes gesloten en de VPRO geeft de samen stellers van deze brochure in zijn pro gramma van vrijdag 25 november a.s. via Nederland I een droit de réponse. Dezelfds vragen die Verkijk aan de heer Bruggeman stelde, zal hij nu opnieuw voorleggen aan de samenstellers van de PSP-brochure. Voorafgaande aan dit ge sprek zal het destijds nogal gerucht makend Interview met Von Kielmans egg, Schlabrendorff en Kogon Trorden herhaald. zal David Berglas optreden. Zijn verrichtingen worden nauwkeurig gadegeslagen door een speciaal voor dit doel samenge stelde commissie. De regie van het programma is in handen van Ben de Rudi zet Mies in „vraa gstoel HILVERSUM De bekende krakeling- jtoe* uit het t.v.-progr -nma „Mies-en- scène" zal morgenochtend om half elf worden opgesteld In een Amsterdams warenhuis. Rudl C'arrell. die speciaal hiervoor uit Duitsland overkomt, zal Mies Bouwman verzoeken nu eens zelf Li de stoel plaats te nemen om zich door hem te laten ondervragen. De gebeurtenis ls georganiseerd ter ge legenheid van de verschijning van het door Mies geschreven boek „Mies-en- scene". Na afloop zal Mies de kopers van haar boek in de gelegenheid stellen om dit boek te laten voorzien van haar handtekening. De VARA-radio zal van deze gebeurtenis een reportage maken, die zij zaterdagmorgen as. met een in leiding van Pierre Janssen zal uitzen den. Na afloop van de feestelijkheden mijn naam spellen AMSTERDAM. Danny Kaye in Nederland: dat betekent een krachtig spoor van gekke bekken, spitse bons mots en vrijblijvende slapstick. Na zijn aankomst op Schiphol stelt hij eerst verdrietig vast, dat niemand aanstalten maakt om hem zoute haring aan te bieden. „Dat valt me tegen jongens", roept hij monter, „nu hebben jullie eens een keer een produkt, dat zichzelf verkoopt en nou hou je het achterbaks". Omringd door weldoorvoede, martiale heren van de Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, spoedt Kaye zich vervolgens naar Amsterdam, waar hij struikelend over tientallen fotografen zijn onthutsende entree maakt in het Hiltonhotel. Hij kijkt naar de dood- conferentietafel, die vlijtige hebben gebouwd. Schreeuwt dan: „We maken er toch hoop ik geen politieke meeting van, laten we gezellig bij elkaar gaan zitten." Kaye, sinds zijn vorig bezoeit ten minste weer twee jaar jonger geworden, dribbelt op uiterst curieus schoeisel vol gaten in de richting van de voorzitters- stoel, buigt zich daar voorover en roept: „Ik geef de fotografen dertig seconden, daarna wil ik rustig praten. Ja, nu Onder zijn rossige kuif plooit hij een •ernietigende grimas op zijn rubberen vangen. Het is de eerste van een serie poses, die hij in adembenemend tempo aanneemt. Hij maakt er een complete iniatuurshuw van, waarbij hij zelf de seconden aftelt. Bij de dertigste heft hij bezwerend de handen en zegt dat het genoeg is. Hij kijkt op zijn horloge en zegt: „Het is nu in Californië vijf over acht. Ik heb het vergeten gelijk te zetten. Over tien minuten ga ik ont bijten. Ik heb vrijdag nog een televisie show opgenomen in Hollywood. Zater dag zat ik in New-York, maandag vloog ik naar Parijs. Aan het eind van de week moet ik weer terug zijn in Ame rika. Eerst New-York, dan Washington, daarna terug naar New-York. Dit is mijn vakantie. Mijn volgende vakantie laat ik me in een ambulancewagen rondrijden. Blank idee Kaye is naar Nederland gekomen in zijn kwaliteit van reizend ambassadeur de Unicef. Vanavond treedt hij be langeloos op voor de Nederlandse tele visie. Maar vooralsnog heeft hij geen blank idee wat er van hem verwacht Het binnenlandse politieke beleid van manier om mee te boi tere maatschappij. Nu kun je onmogelijk aan een toekomst werken als je er niet voor zorgt, dat de kinderen, die nu leven, te eten hebben, een handjevol echt geluk krygen. Een gezonde geest kan nu eenmaal niet in een ziek lichaam existeren. Ik geloof in deZe wereld, on danks de ellende en de narigheid, die ik steeds op m'n reizen heb aangetroffen. Toen ik in april uit Vietnam terug kwam, viel ik gelijk in eei conferentie, waarop mene( eens even zou zeggen, wal oorlog déér dacht. Ik zei: 21 dagen geweest. Ik bei ijizien." Toen niet nodig, u Alsof ik zon- tsoenlijk ach- Jer script kan im spellen. Ik t hinderen in r Kaye wel hij over de „Ik ben er opgetreden de Amerikaanse troepen. Ik heb dus wel een zeer eenzijdig beeld. Ik kan me dan ook onmogelijk èen expert in religieuze, militaire of politieke zaken noemen. Ik kan zelfs niet zeggen of de oorlog in Vietnam de wreedste aller tijden is. Er is immers nooit een ergere oorlog dan de laatste. Maar steeds warden honderdduizenden kinderen er de dupe van. Dat was in Korea, dat was in de tweede wereldoorlog, dat is nu ook in Vietnam. Ik probeer daar met mijn talenten, hoe die ook mogen zijn, iets aan te doen. Maar oorlog blijft altijd een onplezierige zaak." Grootste slag Voor de Unicef heeft hij vorige maand nog een bliksemreis langs twintig Amerikaanse steden gemaakt. Ik had een privé-vliegtuig gekregen en mocht in elke stad precies twintig minuten spreken. Dat is nog heel wat anders dan een tripje Unicefambassadeur over de wereld jaagt, maakt hij televisieshows. Hij heeft er nu 110 gemaakt en elke week komt er een nieuwe bij. Als hij hoort, dat Nederland is gestopt met uitzendingen van zijn shows, creëert hij een smarte lijke grijns ------ „Holland Dat is treffen." .Jlolland is me dus beu. Dat is de grootste slag, die mij kon treffen." en hij wacht nu op een steengoed script. „Ik toil nou eens een goede film maken," droomt hij hardop. „Een drama, of een komedie, dat is me om het even. Informeel Op dat moment vraagt iemand, waar in hij witte sokken en veredelde asketballschoenea draagt. Is hij altijd spijkerbroek en een trui. Maar ik dacht: In Nederland kan elk moment een dijk doorbreken en dan wil ik in elk geval in mijn nette pak zeewaarts zwemmen. s ogen. „Met wie zegt u „Ja, ja," herkauwt Kaye met delicate pruimenmond. „Die jongens van de public relationsafdeling hebben er ken nelijk weer flink aan getrokken. Ik kan u meedelen, dat ik inderdaad zeer ver langend uitkijk naar een gesprek met... eh... hoe heet hij ook weer?" Melkwitte sok Heeft hij na twaalf jaar het Idee, dat Unicef resultaten heeft geboekt? Kaye krabt op zijn melkwitte, hand- gebreide wollen sok, vergeet zijn glim lach, antwoordt: „Iedereen, die nog wat Wensen Margriet als t.v.-geschenk HILVERSUM - Ger Lugtenburg cn Fred Oster hebben onlangs een bezoek ge bracht aan het koninklijk paleis te Soestdijk om zich samen met prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven te beramen over het nationaal pro gramma, dat op de huwelijksdag van hel prinselijk paar zal worden uitgezonden. De Initiatiefnemer van het plan, „De tien wensen van prinses Margriet", zag hier door zijn opzet uitgewerkt. Gevraagd werden haar wensen, die eventueel op het gebied van klassieke en lichte mu ziek, documentaires, historie en cabaret te verwezenlijken zouden kunnen zijn. Het gerucht dat Mies Bouwman een be langrijk aandeel zou leveren ln dit pro gram werd door de NTS-woordvoerder tegengesproken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2