PAGINA DE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 DEKENALE KERK TE NOORDWIJK VOOR RAMP BEHOED Brand in ketelhuis kon worden tijdig geblust ingegaan om enkele boodschappen te doen en toen hij te half tien de kerk binnenkwam, constateerde hij een HAZERSWOUDE Plattelandsjongeren uit Hazerswoude bijeen Zaal Timi i behoorlijk ge- brandlucht en ontdekte hy dat in het j vuld toen de plaatselijke vereniging ketelhuls brand was uitgebroken. Het is een geluk, dat in de kerk de olietoevoer kan worden afgesloten, het welk direct door hem werd uitgevoerd, doch toen hij een verder onderzoek in stelde, kwam een grote steekvlam door het rooster de kerk in en kwam het woes ting gespaard geble- I Mariaaltaar in gevaar, alsook een enige nVoor de verwarming van de kerk meters hiervan verwijderde grote hou- in het weekend was in de ochtenduren de olleverwarming aangezet, waarbij de warme lucht door een sterke aandr\jvi via een rooster naast het Mariaaltaar de kerk wordt ingedreven. Na de laat ste H. Mis was de koster even het dorp HAZERSWOUDE Eerste paal voor gymnastiekzaal in Hazerswoude Vandaag is een begin gemaakt met de seriebouw van een aantal gym nastieklokalen in de provincie Zuid- Holland'. Temeer, omdat deze start niet alleen vooir Hazerswoude van veel belang is, maar ook voor de andere hierbij betrokken gemeenten (waar onder Leidschendam, Waddinxveen, Voorschoten en Zoetermeer), is een en ander vanmiddag ook gepaard ge gaan met enig officieel vertoon. Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn gaf het sein voor de start van de zestien gymnastieklokalen in Zuid- Holland, door de eerste paal de grond van de Hazerswoudse wijk Rhynen- burch in te slaan. „St. Michaël" speelde „De kat en de kanarie" Het amateurtoneel mag in Hazers woude, althans aan de Rijndijk, nog steeds rekenen op een grote belang stelling. Niet alleen dat de ingezetenen van de Rijndijk in grote getalen (za terdag was het St. Jaros-parochiehuis „afgestampt"; zondag was driekwart van de stoelen bezet) de prestaties van hun plaatsgenoten kwamen bekij ken en beluisteren, de R.K. Toneel groep „St. Michaël" kan nog immer actieve toneelminnaars rekruteren uit de bevolking van 't Zwaantje. En: ook bij de jongeren, zoals het afgelopen weekeinde weer eens bleek, toen in genoemde lokaliteit „De kat en de kanarie" ten tonele werd gevoerd. „Een mysterieus spel in drie be drijven", zo stond geannonceerd op het programma. Mede dank zij regis seur Dingeman de Rooy- kwam dat mysterieuze er alleszins uit. Niet al leen vanwege de (weer) uitstekende décors van Ben Hoppenbrouwer en de uiterst suggestief aandoende verlich ting, maar eerst en vooral door de speelwijze van de „oudere garde" van de 39 jaren oude toneelgroep én de jongere generatie, die zich heeft aan- i gediend, teneinde mettertijd de toneel- faam van „St. Michaël" roem uit te dragen. In John Wilards nog zeer recente spel (Dawn Addams viert er momen teel triomfen in op New Yorks Broad way) toonden de Rijndijkse tonelisten zich alleszins voor hun taak berekend. Of dat nu mr. Corsby (Peter Meyer), de familieleden van wijlen Cyrus West (resp. Jac Straver, Thijs van Wijk, Koos de Rooy, Bertha Hoppenbrouwer, Hellen van Gozen en Joke Mourits) of de andere rollenvertolkers waren. De Leidse firma Hoppezak tekende voor de grime van dit stuk, dat bij het publiek goed bleek aan te slaan. ZOETERWOUDE "LIEFDE VOOR TONEEL" GAF OPVOERING "Liefde voor Toneel" heeft voor een I bijna volle zaal in de Drie Eendjes aan de Hoge RQndijk een geslaagde opvoe- i ring gegeven van het blijspel "Hoogheid uw kameel staat voor". De regie was ln goede handen by Nic. de Bruin. De aan wezigen hebben zich met het spel, dat op verdienstelijke wijze door de tonelis- ten op de planken werd gezet, plezierig i vermaakt. De actrices kregen als dank bloementje aangeboden. Na afloop 1 g een gezellig dansje op het trio "Hênny Lange- stelling opgesteld voor de restauratie van de kerkramen ln de linkerzijbeuk. Direct werd groot alarm gemaakt. In minder dan geen tijd was de vrijwillige Noordwijkse brandweer ter plaatste zette de bestrijding van het vuur in met de nevelspuit. Enkele minuten later kon den de dappere brandweermannen met 3 stralen het blussingswerk voortzetten en slaagden zy er in de brand te isoleren tot het ketelhuis, dat aan de kerk is aan gebouwd. Dit gebouwtje en de verwar mingsinstallatie kregen ernstige brand schade, terwijl de muur naast het Maria altaar ernstig geblakerd werd. Dankzij het eneHe en kordate optreden brandweer had men de brand spoedig onder controle en wist men de kerk van een wisse ondergang te redden. Naar de oorzaak, welke tot nog toe onbekend is, zal een deskundig onderzoek ingesteld worden. PRONONCE i B.H. of STEPIN ROELOFARENDSVEEN Kaarten t.b.v. bejaarden In een ge- gezellige en geanimeerde sfeer werden wederom de wedstrijden in prijskaarten t.b.v. de uitgaanskas der bejaarden ge houden. Dit keer werden de prijzen ge wonnen door 1 mevr. C. van Egmond 6095 p.. 2 Dick v. d. Zwet 5919 p., 3 mevr, v. d. Stam-v. Zanten 5649 p., 4 Cor van Ruiten 5514 p., 5 G. Zoetemelk 5457 p., 6 Herm. Verdel 5265 p., 7 Jan v. d. Stam 5159 p., 8 Piet Heemskerk 5152 p. ST.-NICOLAAS KOMT WOENSDAG Vergezeld van niet minder 10 zwarte knechten arriveert Sint-Nicolaas op woensdag 23 nov. te 3 uur n.m. in Roe- lofarendsveen. De aankomst is in de Meerkreuk t.o. de nieuwe kerk. De route is als volgt: start Meerkreuk via Euro- paweg, Iepenstraat, Elzenstraat, Dijk- straat, Wilgenstraat, Noordhoek via Noordeinde, Zuideinde, Kerkweg, Flora- weg, Westeinde, Pastoor Onelplein, Nieuwstraat, Spoorstraat. Deze St.-Ni- colaas-intocht wordt georganiseerd door do b(j de plaatselijke Mico aangesloten winkeliers. Aan deze aktle zyn diverse attracties verbonden o.a. ook een grote prysvraag met ƒ1000.aan prijzen. plattelandsjongeren, nl. de Chrli teiyke plattelandsjongeren, de Katholie ke plattelandsjongeren en de jongeren van de Holi. My. van Landbouw in ge combineerde vergadering byeen waren. Het was de voorzitter van de C.P.J. die een welkomstwoord sprak en o.a. wees op het nut van deze kontaktavon- den. Gezien het volledige sukses van de vorige kontaktavond, zal ook deze avond volgens voorzitter Goedhart een verheugend verloop kunnen hebben. Het was de heer M. van Leeuwen, au teur en voordrachtskunstenaar uit Am sterdam, die voor deze avond was uitge nodigd en de jongelui zou vertellen over zijn zwerftochten door Marokko. Zyn beschrijving over het bezoek aan de markt was zeer interessant en voor al de wyze van werken van de kiezen trekker aldaar wekte hilariteit. Ook in Marokko vindt men de onderwereld. Spr. had kans gezien om ook met deze men sen kontakt op te nemen. De bloeiende handel ln verdovende middelen werd vervolgens door hem beschreven, heerst in dit land een grote armoede. Tijdens de pauze kregen de jongeren gelegenheid de boeken van de heer Van Leeuwen te bekyken, die alle door hem zelf beleefde avonturen bevatten. De heer Van Leeuwen vervolgde pauze zijn voordracht met de Chirurg in vodden, wat grote indruk maakte, evenals zijn bezoek aan aan de kashba. De heer Goedhart dankte aan het slot voor zyn interessante verhalen. WOUBRUGGE Pater Demes sprak voor Ger. jongeren Voor de jongere leden van de Ge reformeerde kerk hield pater A. G. H. Demes o.f.m. zaterdagavond een leer zame discussie over het onderwerp: Eén Heer, Twee Kerken. De pater wees op de betekenis de oecumene, de broederlijke aan sluiting van alle kerken tot eer God en ter bevordering van de ver kondiging, de eenheid en de dienst verlening. Voor alle kerkleden mot\ dit alles een dagelijks probleem blij ven, gepaard gaande met verdraag zaamheid, wederzijdse erkennning en een oprecht verlangen naar de één heid, die Jezus van ons allen vroeg. Dit alles mag niet leiden tot 'n kleur loos christendom, doch we moeten open oog krijgen voor eigen waarden en tekortkomingen. Aan beide zijden zyn in de 16de eeuw ernstige fouten gemaakt. We moeten echter steeds ons zelf blijven hervormen. Vervolgers ging de pater nader in op alle problemen van de gemengde huwelijken, waarvan de kinderen BURGERZIN-AVOND GEPAARD AAN PRIJSUITREIKING MOOI-BOSKOOP maakte de muziek Oranjecomité Hoge Rijndijk door grenswijziging in moeilijkheden Vorige week vergaderde het Oranje Comité om zich te beraden over de si tuatie die is ontstaan, door de amputatie van een deel van ZoeterwoudeAl lereerst moeten er nieuwe bestuursleden komen om de opengevallen plaatsen aan te vullen. Door aandrang van verschil lende zijden besloot voorzitter Van der Krol om dit jaar nog aan te biyven. Vooral het financiële gedeelte baart gro te zorgen, nu een zo groot deel ls afge vallen. Onderhandelingen met het ge meentebestuur vap Leiden over het even tueel verkrygen van een subsidie heb ben niet tot een gunstig resultaat geleid. Toch wil men weer proberen een be- jaardentocht te organiseren, terwijl ook de traditionele oranjefeesten weer geor ganiseerd zullen worden. Eerste optreden van nieuw Zoeterwouds dameszangkoor Enige tyd geleden werd een oproep gedaan aan de dames zich aan te melden voor een nieuw te vormen koor voor de AloysluskapaL Vrjjdag j.l. zongen de da mes voor het eerst in een huwelijksmis. Zondag tydens de hoogmis van 9.30 uur gaven de dames een reprise van de Missa Parvulorum van Kees Bornewasser. Het was frappant te horen waartoe dit koor o.l.v. de dirigent H. J. C. Paar- dekooper, na slechts 5 weken repeteren in staat was. Dit ruim iö leden tellende koor is een prachtige aanwinst voor de Aloysluskapel, naast het reeds bestaan de heren- en kinderkoor. Speciaal voor de kerkelyke plechtigheden in de week sal dit koor de gesengen versorgen. Door de commissie Mooi Boskoóp De voorzitter van de commissie „Mooi- en het gemeentebestuur was zaterdag in Florida een bijeenkomst georgani seerd, waarbij de commissie Mooi Bos koop de jaarlijkse prijsuitreiking voor de mooiste tuinen hield en het ge meentebestuur' de nieuwe inwoners van Boskoop in de gelegenheid stelde met elkaar kennis te maken. De belangstelling voor deze avond was zodanig (300 aanwezigen), dat men van een gezellige, sfeervolle bij eenkomst kon spreken en de onder linge kennismaking daardoor 'n zeer prettig verloop had. Na een korte inleiding van de voor zitter van Mooi Boskoop, de heer J. A. Boer, sprak burgemeester v. Dedem over het doel van deze avond, nl. dat de nieuwe bewoners in contact kun nen treden met de bestuurders van deze gemeente en met de „oude" in woners van Boskoop en om aan de weet te komen wat er al zo in hun nieuwe woonplaats geschiedt. Burge meester v. Dedem overwoog enkele mogelijkheden waarom de nieuwe in woners Boskoop als woonplaats heb ben gekozen, waarbij hij er op wees, dat de Boskopers nu eenmaal indivi dualisten zijn en het voor nieuwe in gezetenen moeilijk is om „er in" te komen. Hij raadde de nieuwelingen aan wal geduld t hebben en belang- I stelling Ie tonen voor het werk van de boomkwekers en er ook zelf wat voor te doen. want het gaat nu eenmaal niet vanzelf. Hierna vertoonde de heer Ch. Mar- chant jr. een kleurenfilm over Bos koop en enkele bijzóndere gebeurte nissen in Boskoop. Na een korte pauze vond de prijsuitreiking plaats voor de mooiste tuinen in 1966. Het verheugde de heer Boer te kunnen zeggen, dat er dit jaar tweemaal zoveel tuinen hebben meegedaan als vorig jaar. Er is dit jaar een nieuwe wisselprijs aan geschaft aangezien de vorige driemaal achtereen door dezelfde is gewonnen. De heer Boer kweet zich op de hem eigen manier van de uitreiking van de prijzen. Het aantal deelnemers be droeg dit Jaar 396, Boskoop", de heer J. A. Boer (links), overhandigt de fraaie wisselprijs, een zilveren kandelaber, man de winnaar S. van Klaveren. De Groep 1 (tuinen van 1 tot 30 m2), aantal deelnemers 63: le prijs: B. J. Schoonderwoerd, Azalealaan 81, 150 p., plantenbak; 2e C. v. Ofwegen, Goudse Rijweg 6, 143 J^, tuingereedschap; 3e C. J. v. Leeuwen, Goudse Rijweg 140, 140, vaasje met droogbloemen. Groep 2 (tuinen van 31 tot 75 m2), 137 deelnemers: le prijs P. J. 't Hart, Valkenburgerlaah 51, 156 P-. plan- tenbel; 2e M. A. P. v.d. Vis, Azalea laan 79, 153, vogelhuis; 3e N. v. d. Vis, Azalealaan 83, 151, plantenbak. Groep 3 (tuinen van 76 tot 125 m2), 103 deelnemers: le prijs S. v. Klave ren, Roemer 4. 157 p.. boekenbon; 2e H. Korver, Biezen 63, 155, grasschaar; 3e mevr. v.d. Vis, Rozenlaan 51, 154 </j, droogboeket. Groep 4 (tuinen van 126 m2 en gro ter), 93 deelnemers: le prijs Gebr. Koetsier, Reijerskoop 58, 153 p., ficus in pot; 2e C. de Frankrijker, Biezen 78, JU I 152';,. (ieus; 3e S. Bodegraven. Bie- j Instanties, loafs 150, tinnen kaarsenstandaard. PAUZE Dirigent De Jong bij afscheid van St. Victor- koor te Noord'hout koninklijk onderscheiden De plechtige Eucharlstie-vlerlng in de St. Victorkerk ln Noordwykerhout stond zondagmorgen speciaal in het teken van het afscheid van de heer L. de Jong als dirigent van het parochle- ëel zangkoor. Sedert 1918 Is de heer De Jong lid van het St. Victorzangkoor en by gele genheid van zyn 40-jarlg lidmaatschap in 1958 is hy pauselijk onderschelden met het ere-kruis Pro Ecclesia. In 1926 nam hij op verzoek de leiding van het zangkoor op zich bij welk koor hy nu 40 jaar lang de dirigeerstok Voor dit byzonder veel eisende werk werd hem de zilveren ere-medallle ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau verleend. Na de hoogmis, waarin dirigent De Jong voor de laatste maal zijn koor, versterkt met het dameskoor leidde en waarby Jan Postma als organist assi steerde, werd hem tydens een feesteiyk ontbyt in de pastorie door burgemeester steeds de dupe worden. Door dit soort huwelijken wordt de huidige vervlak king en de afval sterk in de hand ge werkt. De gezamenlijke viering van het avondmaal achtte spreker voorlo pig nog niet mogelijk. Na de pauze volgde over deze pro blemen nog een geanimeerde discussie. Op de Comriekade bij de Hervorm de kerk waren zaterdagmiddag hon derden belangstellenden, meest kinde ren, samengekomen om getuige te zijn van de aankomst van St.-Nicolaas en zijn Pieten. De hoge bezoeker arri veerde met de feestelijk versierde sleepboot Cor, na eerst een rondvaart door het dorp gemaakt te hebben. Ook het fanfarecorps Harmonie was aan boord om de feestvreugde te verhogen. De heer J. Burggraaff, voorzitter van de middenstandsvereniging WIKO, heette de Sint hartelijk welkom, waar na deze, gezeten op een echte schim mel, nog een korte, rondgang door het dorp maakte. UIT DE RAADSSTUKKEN Op woensdag 23 november zal de aad o.m. de volgende voorstellen van en w.' behandelen: Schenking aan fanfarecorps Harmonie Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van het fanfarecorps Harmonie in januari 1967, verwekt dit corps een garantieverlening tot een bedrag van f2000 voor de uniformering van de drumband en de aankoop van enkele instrumenten. De raad wordt thans verzocht, een vast bedrag te schenken voor de uniformering, van f 500. Wijziging Algemene Politie verordening In verband met de gewijzigde levens omstandigheden wordt de raad ge vraagd, gezien het intenser cafébezoek groeiende gemeente, het slui tingsuur van de café's te verschuiven an 23 op. 24 uur. LEIDSCHENDAM PRIORITEIT VOOR WONINGEN In de vergadering van de KVP heeft wethouder H. P. Greuter zijn ziens wijze gegeven over het door de ge meentelijke KVP Centrale (Stomp- wijk-Leidschendam) aangevulde ge- meent eprogram, waarin als de meest dringende prioriteit wordt gesteld: het verkrijgen van zoveel mogelijk goede comfortabele woningen. Wethouder Greuter noemde dit pro bleem een persoonlijke visie omdat de strijd om goede en goedkope wonin gen steeds zal afhangen van de tijds omstandigheden. Momenteel heeft Leidschendam ongeveer 1250 goedkope en geschikte woningen, zodat het wo ningprobleem thans al te grote zorgen Ook het al sinds jaren bestaande zwembadprobleem kwam ter sprake. Naar verwacht kan worden zal vol- met de bouw van 'n zwem bad begonnen kunnen worden. De be doeling is een open bad, een overdekt intsructiebad en een kleuter- bad te stichten, waarvoor de kosten worden geraamd op f4 miljoen, doch de pijnlijke vraag is: waar moet de gemeente dit geld vandaan halen. Wat betreft het verkeersprobleem ees de wethouder er op, dat dit een gecompliceerde zaak is. Meerdere P. M. M. van der Weyden de verleende onderscheiding uitgereikt. Uit de beweegreden van het konlnk- ïyk besluit waarby de heer De Jong de ere-medallle werd toegekend, biyken de byzondere verdiensten van deze stille werker. „Hy deed zijn werk als een eenvoudig amateur zonder enige pretentie maar met veel toewijding en gedurende vele jaren, naast zyn zware dagtaak als bloembollenkweker met een gezin van 11 kinderen". Als „dirigent" De Jong deze onder scheiding al niet zou zijn verleend, dan zou ongetwyfeld de „mens" De Jong daar honderdvoudig rechten op doen kunnen gelden. Pastoor A. Hammeratein bedankte de heer De Jong tijdens de Hoogmis namens de parochiegemeenschap van St. Victor voor zyn opofferend werk en het paro chieel kerkbestuur getuigde zyn erken- teiykheld tydens het ontbijt, waaraan met de naaste familie van de scheiden de dirigent, ook de naaste medewerkers VOGELVERENIGING DE KOLIBRI De zes vogelvrienden, die tien Jaar geleden de vogelvereniging "De Kollbrl" oprichtten, hebben hun schuchtere pogin gen zien uitgroeien tot een prachtig resultaat. En traditiegetrouw organiseert de vereniging ook ln dit jubileumjaar een vogelshow, waarby de meer dan hon derd leden hun mooiste vogels, resul taat meestal van zorgvuldige eigen kweek, aan de belangstellenden tentoon- De heer R. v. Rhyn, een van de 4 op richters die nog aan de Kolibri verbon den zijn, opende vrijdagavond in de voor malige timmerhal van de heer J. Van Leeuwen in de Hoogstraat de vogelshow. Deze ruime, verwarmde hal, die door de huidige eigenaar (de melkfabriek "De Landbouw") met een ruim hart voor deze hoby beschikbaar is gesteld, was door de goede en vakkundige zor gen van de tentoonstellingscommissie onder leiding van de heer C. v. Zeist herschapen in een met bloemen en plan ten versierde grote vollière, waar over al de prachtige kleuren van kanaries, zebravinken, parkieten, meeuwtjes en de vele, vele andere tropische vogelsoor ten het oog der bezoekers strelen. Het peil der inzendingen lag, óók traditiegetrouw, zeer hoog. De keur meesters hadden het niet eenvoudig by hun taak de punten toe te kennen. De kampioen der tentoonstelling werd een eigen kweek kanarie van de heer P. A. Den Hartog, terwijl van de jeugdleden R. De Gruil de mooiste vogel had Inge zonden. Uitslagen Klasse 1: Kanaries eigen kweek 1. W. v.d. Lans, 2. M. J. Bon, 3. A. J. Brama en 4. M. J. Bon. Klasse 2: kanaries eigen kweek: 1. P. A. Den Hartog, 2. P. A. Den Hartog, 3. H. C. Wolvers en 4. N. v.d. Zwaan. Klasse 3: kanaries open klasse: 1 P. A. Den Hartog, 2. W. v.d. Lans, 3. P. A. Den Hartog, 4. M. J. Bon, 5. A. Turenhout. KlasSe 4: kanaries open klasse: 1. N. v.d. Zwaan, 2. H. C. Wolvers, 3. A. Brama, 4. D. Warmerdam en 5. Q. Ruitenberg. Klas se 5: Klein tropisch eigen kweek. 1. Th. Verwer. 2, Th. Verwer. Klasse 5: eigen kweek meeuwen: 1. Th. A. Verwer, klas se 5b eigen kweek zebra's 1. J. F. Turk. 2. J. F. Turk. KlasSte 6: Klein tropisch open klasse: 1. J. v.d. Burg, 2. Th. By- waard, 3. P. A. De Zwart, 4. C. v. Zeist. Klasse 7: Zebra's open klassei 1. C. J. Mens, 2. J. F. Turk. Klasse 7a: meeuwen open klasse: 1. A. J. Brama, 2 Th. Ver wer. Klagse 8: Groot tropisch overjari ge kleur, eigen kweek: 1. P. v. Bezouw. Klasse 9: Groot tropisch open klasse: 1. Th. Bijwaard, 2. J. v.d. Burg. Klasse 10: Grasparkieten eigen kweek: 1. D. Beijk, idem open klasse 1. D. Beyk. Klasse 11: Papegaal-achtigen open klasse: 1. L. v.d. Niet. KlaSse 12: Bastaarden eigen kweek 1 P. de Haas. Klasse 13: Bastaarden open klasse: 1 A. J. Brama. Klasse 14: Stammen: 1 Broeder Narceus, 2 Br. Nar- KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het be paalde in artikel 11, lid 2 van de Overgangswet Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, juncto artikel 37, lid 7, der Woningwet 1901, ter alge mene kennis dat bij Koninklijk besluit van 16 september 1966, nr. 27, is be schikt op de ingestelde beroepen tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland van 5 februari 1964, B no. 1895 (le afdeling), G.S. no. 539, tot gedeeltelijke goedkeuring van het door de raad dezer gemeente op 14 februari 1963 vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming van de gronden in het landelijk gebied van de gemeente Katwijk. Het gedeeltelijk goedgekeurde plan ligt vanaf heden ter gemeentesecreta rie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. Katwijk, 21 november 1966. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd H. DUIKER KRANKZINNIGHEID Bij het bos van „Endegeest" verheu gen we ons steeds er voorby te kunnen gaan (zoals trouwens by leder zieken huis en bij ieder bordje „tandarts"). Niet elke geestesziekte biykt zo ernstig dat opname nodig is! Tegenwoordig ver breidt zich echter meer en meer een izekeiyke afwyking. die de beroemds dr. Johnson reeds in de 18de eeuw als volgt constateerde: „Krankzinnigheid geeft zich dikwyis bloot alleen al door on nodige afwijking van de gewone ge bruiken. Mijn arme vriend Smart toonde zijn geestesstoornis door op zijn knieën te valen en te gaan bidden op straat of enige andere gewone plaats. Hoewel, verstandig redenerend, het groter krank zinnigheid is in het geheel niet te bid den dan te bidden als Smart deed, vrees ik dat er zovelen zyn die niet bidden, dat zy daar geen begrip voor hebben". Wij lazen ergens, dat men het ochtend gebed gerust vervangen kan door het ochtendblad! Hoewel, praten we dr John son na, verstandig redenerend LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17-23 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Ipcress streng geheim (18 jr.) Dond. t/m zondag. Daarna programma in het kader van de Franse week. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Nevada Smith (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. ontraden. Trianon: De bezeten jacht (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.16 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sioux in hinderlaag (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.16 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT SASSENHEEM W EEKEINDONGE VALLEN In het weekeinde hebben zich weer enkele verkeersongevallen voorgedaan Vrydagnaorgen circa 7 uur stond op de hoek Hoofdstraat/Julianalaan een Volks wagen uit Den Haag voorgesorteerd om linksaf te slaan de Julianalaan in. Hierby werd deze door een achteropko mende vrachtwagen uit Valkenburg aangereden. Belde voertuigen werden zo zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Zaterdagmorgen half 12 reed een personenwagen by het Klinkerberger- viaduct Ryksweg 4 op achter een andere wagen. Toen getracht werd deze in te halen, gaf hy een achteropkomende Flat, die op de linkerbaan reed, geen gelegenheid deze te passeren. De laat ste remde echter sterk af, slipte door het natte wegdek en kwam tegen de middenbermbeveiliging terecht. De Fiat werd zwaar beschadigd en moest ook worden weggesleept. In belde gevallen deed zich geen persooniyk letsel voor. Donderdagmiddag van half 5 tot half 6 werd op de Hoofdstraat weer een snelheidscontrole gehouden. Er werden hierby 11 automobilisten verbaliseerd. Winkelstand. Sedert vrydagmiddag heeft onze gemeente weer een boekhan del. Het is de heer Janmaat die op Teylingerlaan 3 een boek- en kantoor boekhandel opende. Hiermee is aan een door velen gevoelde behoefte voldaan. Er is een grote sortering pockets en paperbacks, terwyi men er ook terecht kan voor algemene, politieke en dames bladen. Het lichte moderne interieur maakt een prettige, verzorgde indruk. D.S.P.V. GAF TWEE CONCERTEN Voor de twee concertavonden, die in de KSA gehouden werden door het ac cordeon-orkest „DSVP" bestond zo wel vrijdag als zaterdag flinke belang stelling. Een openingswoord werd gesproken door het ere-lid A. de Zwart. Deze dankte in het byzonder de donateurs die het mogeiyk maken om de doel stelling van het orkest te verwezenlijken, nl. het musiceren voor zieken, gehandi capten en bejaarden. Zo kon afgelopen jaar weer een concert gegeven worden in het Rotterdams Zeehospitium te Kat- wyk en het Revalidatiecentrum „De Hoogstraat" te Leersum. In het voor jaar wordt weer het traditionele con cert gegeven voor de bejaarden van Sassenhelm. Hierna werd het programma o.l.v. dirigent G. L. de Zwart op vlotte wyze afgewerkt. Geopend en gesloten werd met de DSVP-mars van G. L. de Zwart. Afwisselend werd verder mars- en wals muziek ten gehore gebracht w.o. de pittige Maneouvre-mars en de popu laire „Vlnetta-klokken". Maar ook de liefhebbers van opera-muziek kwamen aan hun trek, o.a. met „La Traviata" van Verdi, gespeeld door een sextet uit het orkest. Verder werden nog ge- De boot van Sinterklaas kon in Voorhout niet onder de brug door Speedboten moesten nijnheer! Ben hier zelf KORRELTJE MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 21 nov. Vee Aan voer 300 runderen; prys 3.304.55; 79 varkens: 3.053.15. Handel kalm. ROTTERDAM, 21 nov. Vee Aan voer totaal 2063; slachtrunderen 1582, varkens 481. Prijzen, resp. extra kw., le kw., 2e kw. en 3e kw. (ct. p. kg): slachtrunderen 410-440, 370-405, 330- 355, 300-320, varkens (lev. gew.) 250- 255. 245-250, 240-245, 232-240; stieren (alle kw.) 385-440; worstkoeien 275- 290; slachtzeugen 195-210; zware var kens 220-230. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrun deren, groot, slecht, lager; varkens, korter, kalm, even minder. RIJNSBURG, 19 nov. BLOEMEN. Rozen: Bacara 14-c65; Pink Sensa tion 26-54; Zorina 27-31; Carol 18-21; Am. Anjers: Carry Sim 29-38; William Sim 29-38; Duaty 30-37; Rode Sim 29- 37; Arthur 28-38; Crowly Sim 28-33; Tangerine 25-30; Ross Sim 25-29; Witte Sim 25-29. Hyacinten: Anne Marie 70-74; Ger- bera 11-35. Geplozen Chrysanten Shoesmith 83- 35; Euphorbia 26-32; Willem de Lange 15-20, alles per stuk. Narcissen: Early Glory 190-210: Ha- kos 150-160. Tros Chrysanten: Oranje Wonder 180- 200: Orchid Beautv 150-185; Parade 120- 175; Jozef 150-170: Golden Seal 155-170; Tokio 125-170; Ind. Polls 140-165; Eme- rentia 140-160; Roodkapje 125-155; Bon nie 130-145; Apollo 110-145; Lltlle Ame rica 120-135; Syblll 125-150; Lyona 90- 135; Herco 75-135; Freesla's: Blauwe Wimpel 250-325; Aurora 155-265; White Swan 175-225; Golden Yellow 80-150, alles per bos. De plaquette werd gewonnen door de heer II. T. Hooftman, Reijerskoop. Waarderingsprijs: deze werd ver diend door de bewoners van de hui- •n Goudse Rijweg 2-2a en 4-4a. De hoofdprijs, de wisselbeker, kwam dit jaar terecht bij de heer S. v. Kla- ;ren, Roemer 4. Na de prijsuitreiking werd door de heer C. Verboom van Plant Propa ganda Holland de prachtige kleuren film „Leven met Bloemen" vertoond. In deze sublieme film kon men zien wat de bloem in het mensenleven be tekent. Een waarderend applaus was dan ook zeer op zijn plaats. In zijn sluitingswoord dankte de heer Boer de aanwezigen voor hun belang stelling en inzonderheid de heren G- Verboom en Ch. Merchant ja, mooie en Intereseante film. Dat Voorhout moeilijk per boot te ijk, provincie, j bereiken is, ondervond zaterdagmid- watertsaat, spoorwegen én de omlig- 1 dag Sint-Nicolaas toen hij met z'n boot en gemeentesecretaris v. d. Aardweg, voordat hij een toespraak mocht hou den. Zich tot de jeugd richtend wees de Sint er op dat er in Voorhout nog te veel vogelnestjes werden uitgehaald en dal er nog te veel groen werd vernield. Er waren overigens ook nog wel brave kinderen in Voorhout. De gende gemeenten, moeten hel over eens worden, wat veel beraad en ook veel tijd in beslag zal nemen. Ook de parkeergelegenheid in het oude dorp is een nijpend probleem, omdat hier voor een behoorlijke parkeerge legenheid vrijwel geen plaats is, ter wijl ook voor dit vraagstuk de finan ciën een grote rol spelen. KVP-KANDIDATEN VOOR TWEEDE KAMER De KVP heeft als kandidaten voor de eerlang te houden tweede kamer verkiezing aanbevolen de heren E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Leidschendam; mr. T. Brouwer, voor zitter van d« landelijke LTB te Was senaar; dra. J, M. Aarden te Voor burg; en mr, R, J, Neltoen te Voor burg» "t"*» Poin-Ï onder de Z" Nagel brug door te komen. De boot kon niet verder. Goedwillende lieden heb ben toen eerst een aantal Pieten en later de Sint in een speedbootje naar het eind van de Dinsdagse Wetering gebracht, waar een grote kinderschaar met ongeduld op de vriendelijke hei lige stond te wachten. De Sint deed daarna wat van hem verwacht werd, de kinderen begroeten, in optocht, door het dorp rijden de muziekvereniging St. Cecilia ging hem vooraf en daarna vanaf het bordes van het gemeentehuis de kinderen toespreken. Op het bordes van het gemeente huis werd de Sint eerst nog begroet door burgemeester en mevrouw Stol wijk en ook door wethouder De Groot zaken bleek te hebben hoopte toen hij tot de ouderen sprak, dat het gemeen tebestuur spoedig het woningprobleem zou oplossen en dat de verwezenlijking van het Dorpshuis niet al te lang meer op zich zou laten wachten. Hij dankte tenslotte de plaatselijke mid denstand dat het kosten noch moeite had gespaard om zijn entree zo waar dig mogelijk te laten geschieden. De Sint bood daarna de heer en mevrouw Stolwijk een geschenk aan. Als tegenprestatie werd de heilige man benoemd tot ereburger van de jeugdstad Voorhput. Toen de Sint daar na in retraite ging met het gemeente bestuur haastten de kinderen zich naar het plein van de r.k. jongensschool om een tree t a tie in ontvangst te ne men. speeld de ouverture „Migno" van I. Bouman en de fantasie „Ans" van R. Wassenaar. Na afloop voor de pauze werd een aantal leden toegesproken die bulten het notmaal clubverband, heel veel werk verzetten. De dames onder hen, t.w. Wil van Duyvenvoorde, Bep Wltteman en Toos Moerkens kregen bloemen aangeboden. Van de heren kreeg Theo de Rooy het gouden club- Insigne met oorkonde en de heer v. d. Broek een rokertje. Ook de dirigent kreeg bloemen. Na de pauze was er een cabaretprogramma. LEIMUIDEN Prijzenregen. De Leimuldense be volking kan dit jaar profiteren van de prijzenregen die op de avonduren op hen neerdaalt, als ze ln de plaatseiyke win kels hun Inkopen doen. De gezameUjke winkeliers hebben besloten om hiervoor 1500,- beschikbaar te stellen. Ieder een die inkopen doet in Lelmuiden loopt de kans zo waar een rijksdaalder in zijn vingers gestopt te krijgen. KOUDEKERK A. U. RIJN Vogeltentoonstelling Donderdag avond om 7 uur zal wethouder Van Vegten van Koudekerk a. d. Rijn, de vogeltentoonstelling openen, die ge organiseerd wordt door het bestuur en leden van de vereniging van vogel liefhebbers van Koudekerk-Hazers- woude (RD) „Vogelvreugd". Men ver wacht veel inzendingen, en met de keuring zal begonnen worden op dins dag 22 november a s. Deze tentoonstelling zal in het ver enigingsgebouw plaatsvinden en wal op de dagen donderdag vanaf 8 uur 's avonds tot en met zaterdagsavonds 11 uur. Data 24, 25 en 26 november.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5