Feestelijke huldiging van gouden onderwijzer L. Verleun te Alphen St. Nicolaas MAANDAG 21 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Grote waardering voor vele verdiensten Tjjdens een feestelijke bijeenkomst i een der rijk met bloemen versierde zalen van hotel „Toor" is zaterdagmid dag hartelyk gehuldigd de heer L. Ver- i, die een halve eeuw aan het ka tholiek onderwijs verbonden is. De officiële receptie werd door wie genodigden bezocht, aan de algemene re ceptie die hierna volgde, kwam schier geen einde. Onder de vele bezoekers wa ren en vede oud-leerlingen en ouders van tegenwoordige scholieren van de heer Verleun. Er kwamen ook vele oud-col legae alsmede zijn hedendaagse beroeps- genoten en hoofden van de onderschei den plaatselijke scholen, inzonderheid i de katholieke onderwijsinstellingen. Anderen, die niet persoonlijk konden ïen, gaven blyk van hun belangstel ling door het zenden van bloemen, an- s geschenken of van brieven of te legrammen. et is vanzelfsprekend, dat echtge note en kinderen, alsmede aangetrouw de kinderen van de jubilaris mede aan wezig waren. Wij zagen er voorts pas toor A. Groen van de Pius X-parochie, de heer J. J. M. van Gils, hoofd van de gelijknamige school voor l.o. waar de jubilaris werkzaam is, de wethouders A. J. Dekker van onderwijs en C. M. Deerenberg, de heer L. Schipper, de voormalige inspetceur voor het l.o. in de inspectie Alphen aan den Rijn, de heer J. H. Ponsioen, voorzitter van de pint Augustinusvereniging van katho lieke onderwijskrachten, afdeling Leiden i omstreken, mr. A. Schats, hoofd af deling B. J. van het Ministerie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de hèer K. 'dé Rooy, tweede voor zitter van de Algemene bond van ge pensioneerden te Gouda, drs. K. J. Danckaert, tijdens de Indische periode van de heer Verleun collega-hoofd Ver- nieuwingscentrfum, Dienst Onderwijs en Opvoeding alsook een deputatie van de Vereniging van oud-strijders en dra gers van het Mobilisatiekruis en vele anderen. De receptie werd geleid door mr. C. W. Kroft, voorzitter van de plaatselijke Stichting R.K. Onderwijs. De heer Kroft zei verheugd te zijn op de bruglijn van twee generaties di.e de gedegen lessen en opvoeding van de heer Verleun genoten hebben te mogen staan om de gouden leermeester te hul digen. Spr. was de jubilaris erkentelijk voor zijn bijdrage tot de ontwikkeling en opvoeding van zovelen van de parochiële jeugd. Namens de Stichting R.K. Onder wijs bood mr. Kroft de heer Verleun ap paratuur aan ter uitbreiding van diens bandrecorder. Muzikale hulde. Treffend was de muzikale hulde die de blokfluitclub (meisjes) „De Houtpie pers" van de Pius X-school o.l.v. de heer A. Groenendijk, .een collega van de jubilaris, bracht. De meisjes speel den Dive.rtimento in F dur een com positie van Joseph Havdn (1732—1809), en verwierven een spontaan applaus. Een volgend aandeel in de huldiging van meester Verleun door zijn school kinderen betrof de aanbieding van een herdrukt exemplaar van het vernieuw de boek „Ot en Sien" van Jan Ligt- hart. De heer L. Schipper, de voormalige Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alphen aan den Rijn en Omstreken, noemde de heer Verleun een „genleman-teacher", die in zijn lang durige loopbaan blijk van heeft gege ven niet alleen een lesgever, een do- De voorzitter van het schoolbestuur, mr. C. W. Kroft (rechts) overhandigde de ju bilaris namens het bestuur een ge schenk onder couvert. cent, maar ook een gedegen opvoeder Een ander uniek feit, waarvan de heer Verleun het middelpunt vormde, was zijn 50-jarig lidmaatschap van de katho lieke onderwijzersvereniging Sint AugTis- tinus. Hiervan werd gewag gemaakt door de heer J. H. Ponsioen, voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken. De heer Ponsioen bood namens de vereni ging een platenbon aan. „Briljanten jaren". Vijftig briljante jaren aan het on derwijs besteed, waarvan veertig in Al phen aan den Rijn vervuld voor de we tenschappelijke vorming en geestelijke opvoeding van de jeugd, is bijeen een zo waardevolle schat, dat het gemeen tebestuur aanleiding heeft gegeven van hoge waardering hiervoor blijk te doen geven. Hiermede leidde wethouder A. J. Dekker van onderwijs, die samen met de katholieke wethouder C. M. Deeren berg ter receptie was gekoemn, zijn toe spraak in. Blakend van gezondheid, bruisend van energie en als een voor beeld van trouwe plichtsbetrachting, heeft de jubilaris in Alphen aan den Rijn een spoor getrokken dat resulteert in 'n onmiskenbaar loffelijk gouden staat van dienst zoals aan weinigen is gegeven. Niet alleen de katholieke gemeenschap maar evenzeer het gemeentebestuur kun nen, en zij zijn het ook, de jubilaris hiervoor dankabaar. Nog vele andere contacten hebben het gemeentebestuur en de heer Verleun sa mengebracht, zei de heer Dekker en hij doelde daarmede ongetwijfeld op de mi litaire loopbaan van laatstgenoemde, in welke hoedangheid de jubilaris bijzon der actief is geweest in de Landstorm- commissie, de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, de Bond „Het Mobilisatie- kruis" èn als instructeur van de voor opleiding van militairen. Zijn onmiddellijke chef, de heer J. J. M. van Gils, hoofd van de Pius X-school, waarop de heer Verleun enkele jaren ge leden zijn „tweede jeugd" begon, felici teerde de TOrjarige jubilaris, mede na mens de collegae, met deze gelukkige dag. Spr. uitte zijn bewondering voor de verbazingwekkende energie en elasti citeit, die de heer Verleun op zijn leef tijd dag in dag uit opbrengt. Met de aanbieding van een grote mand waarin van alles was verzameld getuigde spr. van de sympathie van heel het school- personeel. De heer K. de Rooy uit Gouda, sprak voorts felicitatiewoorden als tweede voorzitter van de Algemene Bond van gepensioneerde militairen. Spreker be lichtte in het algemeen de militaire loop baan van de heer Verleun en had daar voor niets dan lof. Drs. M. J. Danckaert uit 's-Graven- hage sprak waarderende woorden over de militaire-onderwijsloopbaan van de heer Verleun in de jaren 19471950 in Indonesië en Nieuw-Guinea. Mr. Kroft constateerde dat het leven en werken in het Oosten bekend als zeer zwaar de heer Verleun lichamelijk noch geestelijk heeft ge sloopt. Uw leven heeft gestaan als luite- nant-kolonelij en als ondenvjjzer In het teken van dienstbaarheid in gerechtig heid, als rechtvaardige die leeft uit het geloof. Een punt, waarop spr. nog gaar ne wilde wijzen en waarvoor hij bijzon der dankbaar gestemd was. De officiële receptie werd besloten met een dankwoord van de jubilaris tot allen die hem en zijn gezin deze mijlpaal in woord en met de daad tot een onver getelijk „station-onderweg" hebben ge maakt. Van de hierna gevolgde algemene re ceptie hebben velen een dankbaar ge bruik gemaakt. Vrijdag werd het feest in schoolver band gevierd. De kinderen werden ge- tracteerd en zagen een leerzaam indus trieel filmpje, een verrassing waarmede Een aantal leerlingen van de oude on derwijzer Verleun speelden tijdens de In hotel Toor gehouden receptie voor hun leraar op de blokfluit. Kerkelyke viering. Zaterdagmorgen werd het jubileum kerkelijk gevierd met een plechtige ge zongen Eucharistieviering. Celebrant was pater dr. P. G. van Leeuwen, leraar van de univedsiteit te Nijmegen. Hij werd als diaken geassisteerd door ka pelaan Jac. Seijsener uit Leiden en als sub-diaken door kapelaan N. van Eg- mond, eveneens uit Leiden, allen oud leerlingen van de jubilaris. Pater dr. P. C. van Leeuwen hield de feestpredika tie. Pastoor A. Groen fungeerde als ce remoniemeester. Ook tijdens de kerke lijke viering was grote belangstelling, gezongen werd de tweestemmige Mis van Bornewasser. Voor de Mis zongen de kinderen een speciaal door de heer A. Groenendijk geschreven en getoonzet op de melodie „Allen willen naar Is land gaan". Na de H. Mis zongen de kinderen een danklied, eveneens door "de heer Groenendijk geschreven, onderschriften Dammen. Een met drie Invallers spelend HDC zag nog net kans om het Leidse DCL naast zich te houden. Hoe wel de voorlopige eindstand 79 in het voordeel van de Leidenaars is zal C. Zijlstra de afgebroken partij winnen, ter wijl invaller K. Vergunst een remise in zicht heeft. C. ZijlstraJ. Slingerland 20; W. van OfwegenW. Blom 02; A. RodenburgF. Laterveer 02; K. VergunstH. Boruwer 11; H. M. van DonkJ. de Vink 02; G. van Muis winkel—J. Krijgsman 11; W. Verboom D. van Duyvenbode 20; G. van Win kelC. J. van Hakenmulder 11; p. KalshovenH. Schild 1—1; J. P. Baer- veldtA. v. d. Velde 2—0. Totaal: 10—10. D.D.C. ZET AARDIG FRANSE ZWIER IN DE SLEUTELSTAD Het was weer een vurig weekein de. En dat, nu er nog geen kerstboom staat! Toen de vlam in de pan sloeg, raakte de kokkerelier in pan-iek. Het gebeurde in de Prinsenstraat, zater dagmiddag omstreeks tien voor twee. Een 27-jarige Leidenaar stond bij een pan kokende olie, toen de vlam gretig een voedingsbodem vond in de warme vloeistof. De man raakte in verwar ring. omdat er onmiddellijk een begin van brand in de keuken ontstond. Hij liep met de brandende pan naar de tuin, waarbij hij ernstige brandwon den aan de rechterarm opliep. Door de EHD werd hij naar het Acadamisch Ziekenhuis overgebracht. Buren blus ten het vuurtje, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. Elders in de stad, in de Kamper- stege, brak vannacht een brandje uit in een woning, waar de vrouw des huizes een overal voor de kachel te drogen had gehangen en in slaap was gevallen. De overall werd meer dan droog, hij vatte vlam en vormde met een de lont voor een schoorsteenkleed je en andere voorwerpen in de nabij heid. Een van de buren heeft het vuur geblust,; de brandweer verrichtte na blussing. De totale schade wordt ge raamd op f 400.De eigenaar is ver zekerd. In de nacht van vrijdag op zater dag is er door de politie controle uit geoefend op de naleving van het slui tingsgebod voor snackbarhouders. In de Van 't Hoffstraat werd verbaal op gemaakt tegen de snackbarhouder en 8 bezoekers. (Deze zaak was geopend na 1 uur, tot welk tijdstip de snack bar ontheffing van de sluitingstijd heeft). Ook aan de Hoge Rijndijk werd een inval met succes beloond. Daar werden veertien verbalen uitgedeeld aan bezoekers en een aap de exploi tant. Hierbij willen we nog eens onder de aandacht brengen, dat niet alleen de snackbarhouder, maar iedereen, die zich na sluitingstijd in een dergelijke zaak bevindt, de kans loopt geverbali seerd te worden. Musea en Tentoonstellingen De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Hans v. Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. (tot 1 dec.) De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen- straat 1). Tentoonstelling van Japanse prenten. Dag. 10-17 uur (zondags 13- 17 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werk van Ad Dekkers. Open dag. beh. ma. en zo. 11-18 uur. (Tot 9 december). Indiase bezocht „De Roskam" De Roskam, de instuif van de St. Pe trus-parochie, had zaterdagavond be zoek van de Indiase sociologe mrs. Su- harshan. Mrs. Sudarshan, die tot 12 dec. In ons land verblijft en verbonden is aan de Cultural Sociological Organisation te Den Haag, heeft om de jeugdorganisa ties in Europa e leren kennen, bezoeken gebracht aan Joegoslavië, Tsjechoslo- wakije, Zweden en Duitsland. Zij had reeds juegdfeestavonden bij gewoond in Rotterdam en Amsterdam en was nu door de R.K. Instuif Neder land speciaal naar „de Roskam" ge stuurd, omdat op deze instuif over het algemeen studerenden als leden heeft. Mrs. Sudarshan, in fraai wit inheems costuum, proefde de sfeer in „de Ros kam" en dankte in een toespraakje voor de mogelijkheid, dat zjj aanwezig mocht Zij hoopte door ervaringen in Neder land en andere landen opgedaan, de jeugdorganisaties in haar eigen iand, bij haar terugkomst met de nodige ad viezen te kunnen bijstaan. Leiden wild-west Ruiten in Zuid-West moeten het ontgelden Leiden Zuid-West: Leiden Wild-West? Men zou het wel gaan denken als alle baldadigheden van de laatste tijd bij elkaar worden opgeteld. Bij de politie werd aangifte gedaan van vernieling van ruiten in de kath. school aan de Caesar Franckstraat (schade ƒ240.-), de kleuterschool in dezelfde straat (schade 120.-), bij drie winkeliers aan het Wagnerplein (schade ƒ2400.-). ruiten bij de chr. ulo aan de Diepen- brocklaan (geen opgaaf van schade), winkelruiten aan de Churchilllaan (ge zamenlijke waarde van vernielde rui ten ƒ2400.-). Een hele lijst. Niet voor de poes. Niettemin stond bij enkele gaten in vernielde ruiten in krijt geschreven „The Cats". De politie heeft het ver moeden dat de vernielingen zijn aan gericht met een luchtdrukpistool. Godfried Bomans las uit eigen werk voor K O-leden te Oegstgeest De zaal van gebouw „Irene' Godfried Bomans een avondje voordroeg uit eigen werk was haast te klein om alle aanwezigen te kunnen bevatten. Hetgeen volkomen in de ljjn der ver wachtingen lag, want Bomans is bjj zeer velen als schrijver zeer geliefd. Er werd met intense aandacht geluisterd, genoten en vooral ook veel en bevrij dend gelachen, daar waar de schrijver een loopje nam met onze hebbelijk- en onhebbelijkheden. Bomans behandelde diverse onderwer pen zoals „Prinsjesdag", „Het driemaal kurkdroog hoera, zónder „HIEP". Hij vertelde van zijn eigen verblijf in het Belgische stadje Mechelen waar hij als enige gast in 'n grotesk „kavalje' van 'n hotel verbleef waarvan de baas portier, kamerheer, kok, buffetbediehde en kelner was om laat in de avond de straat over te steken, in zijn pyama, naar huis, waar zijn vrouw hem wachtte. Kostelijk was ook de visie op de typische Hollandse vorm van reizen „met 60 man in 'n bus gepropt". „Ze mogen tot Rome doorstoten, als we culinair maar niet verder dan tot Venlo gaan". Na de pauze beschreef Bomans op Volkskarakter (zijn bijdragen over Ne derland in het Duitse tijdschrift „Die Welt" verschenen bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus). Zeer humoristisch was de beschrij ving van de aankomst van St. Nicolaas te Haarlem, opgewacht door een kleine schare van „gelovigen" die niet stout wareu geweest! In de „Kwakzalver" nam hij voorts op ietwat „ondeugende" wijze een loopje met een bepaalde gedachtengang die er soms bestaat over doktoren ten aan zien van vrouwelijke patiëten, die door de natuur met schoonheid zijn begena digd. „Dat men door een korte anekdote vaak iemand raker kan typeren door dan een lange analyse" was ee spraak die de schrijver bevestigde herinneringen aan de grote schrijver SPROOKJE Lodewijk van Det Bomans besloot met het voordragen van „de vleugelman", een sprookje uit zijn laatstelijk verschenen „Sprookjes boek" (uitgeverij Agon-Elsevier, 1965). Een kleine geschiedenis „met dubbele bodem", ragfijn van inhoud en met eenvoud en strekking waarvan de i wezigen onder de indruk kwamen. Zelfs Bomans scheen weer zeer geboeid te Het was een avond van literair ge not. Een sprankelend spelen 'met woor den, humoristische zinswendingen, kor te droge opmerkingen, éven ernstig zijn en bevrijdend relativeren, het bespreken van een wijds gamma zonder beperkin gen, doordrenkt van een intens observe ren tot in de vaak kleinste details. Zo is Bomans op zijn best Professor Goslings leidde hem in met een kort. geestige raak getypeerde speech als de „schaakspeler" die het schrijven beoefent. Deze bijzondere avond werd mede bij gewoond door burgemeester H. L. du Boueff en echtgenote en de beide wet houders N. v. d. Vet en J. J. Thorn met echtgenoten alsmede mevr. M. E. Gouverneur v. Deene, raadslid. Tijdens de pauze was er, ingericht door de Rijn landse Boekhandel, een boekenstand te bezichtigen met het volledige oeui boeken werden door hem gesigneerd. BLIJSPEL OP DE PLANKEN De toneelvereniging „D.D.C." heeft zaterdagavond In de grote zaal van „Den Burcht" haar trouwe aanhang van donateurs weer enige uren pre tentieloze ontspanning bezorgd door een opvoering van „Als 'n kwartel" een blijspel in drie bedrijven, door Henk Bakker en Ed Terlingen „teza men en in vereniging" in elkaar gezet. In zijn welkomstwoord riep de voor zitter, de heer J. Coster, de clementie van de toeschouwers in en wel omdat de toneelgroep kort voor de opvoering een grote tegenslag had moeten op vangen. Eén der hoofdrolspelers, Ge rard Eilander, moest wegens een sterf geval in de familie namelijk onver wacht verstek laten gaan, waardoor zijn rol te elfder ure door regisseur Albert van der Woerd werd overge Het stuk speelt zich af ten huize van het echtpaar Ben en Martha Eg- gers, dat door voortdurende zware geldzorgen gekweld wordt. Geen won der overigens, want pa Eggers raakt nogal wat geld kwijt aan speculaties en slippertjes. Zelfs de toelage voor de opvoeding van pleegdochter Paula jaagt pa Ben er regelmatig in korte tijd doorheen. Tante eLentje woont bij het echtpaar in en heeft, omdat zij er nogal „warmpjes inzit", het ge zin al menigmaal uit de geldzorgén gehaald, waarbij nog komt, dat zoon lief Frits op haar kosten medicijnen studeert. Daar haar gezinsbijdragen weer evensnel op als geschonken zijn, zesluit tante op zekere dag voortaan geen „leningen" meer aan neef Ben te verstrekken en bepaald zij tevens, dat Frits binnen zes maanden zijn doctoraal moet halen of anders geen studiekosten meer krijgt. G^stige tafreeltjes Om van de lastige vragen om nog meer financiële steun voortaan ver schoond te blijven, simuleert tante een plotseling opgekomen doofheid. Om dit geloofwaardig te maken weet zij haar broer, professor Henri Rankers, over te halen tegenover de familie Eggers te verklaren, dat tante inder daad aan een bijzonder soort doofheid is gaan lijden. Tante Leent je bereikt hierdoor, dat de familie haar met rust laat en zij tevens achter de ware be doelingen van de gezinsleden komt. oZ komt zij onder meer achter de op zet. van Paula, die bij haar meerder jarigheid een flinke erfenis zal ont vangen, met Frits te laten trouwen in plaats van met haar geliefde Henk, een eenvoudige en arme, dus voor het echtpaar Eggers niet acceptabele taxi- chaufeur. Tante tast nog eenmaal diep in haar beurs en zorgt er aldoende voor, dat Henk, die overigens niet ten tonele verschijnt, de compagnon van zijn werkgever kan worden dus ook in financieel opzicht een welijk met Paula gerealiseerd kan worden. Uiteraard tot niet gering noegen van het echtpaar Eggers zoon Frits. De auteurs kwamen in dit blijspel niet met oorspronkelijke vondsten of ideëen, maar bewezen toch wel, dat zij over het geheel genomen de kunst verstaan een aardig menig geestelijk tafreeltje rijk, blijspel in elkaar te Ereprijs Ditmaal droeg Dien de Graaf de ereprijs weg met haar creatie van de zich waar nodig „doof als 'n kwartel" houdende tante Leentje, die met grote rolvastheid voor enige geestelijke ta freeltjes zorgde. Een rol met veel tekst, waarin zij mede door haar expressie blijk gaf er vrijwel nooit uit te zijn. Naast haar gaf Janny Witteman-Bool een goede gestalte aan de enerzijds zorgzame doch anderzijds inzake de permanente geldnood niet altijd vrijuit gaande echtgenote Martha, terwijl de rollen van de hartelijke, onbedorven niet op tantes geld azende pleegdoch ter Paula en van de geldverkwistende zeer matig studerende Frits, in de ver trouwde handen waren van Aafje Cos- ter en Sam Fuchs. Met de hun ditmaal toebedeelde bijrollen hadden Sjaak Coster (oom Henri Rankers), Chris de Graaf (dokter Van Roon), Bep Kling (daghitje Mientje) en Jan Gijzenij (kruier) weinig of geen moeite. Na afloop van de voorstelling volg de nog een gezellig samenzijn met me dewerking van „The Game Brakers" o.l.v. Jan de Graaf. AGENDA MAANDAG 21 NOVEMBER Franse week Leiden Opening Franse week. Burgerzaal Stadhuis, 16.00 uiir. Café-chantant „Chez Madame" Cabaret etc. Auberge Frangais, Klok- steeg, 20.00-3.00 uur. K en O „Centrum" speelt „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leid se Schouwburg, 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Bijeenkomst. Rest. Bernsen, 20.00 uur. COVS Bijeenkomst „Een praatje bij de haard door Dirk Nijs". Rest. Eigenzorg, 20.00 uur. DINSDAG 22 NOVEMBER Leidse Kunstkring „Voor Allen" Zangrecital. Stadsgehoorzaal, 20.00 u. Franse week Soirée musicale door „Collegium Musicum" en „Duo Vis- sers-Sandberg". De Lakenhal, 21.00 u. Café-chantant „Chez Madame" Wiegewaai-cabaret. „Auberge Fran- gaise, Kloksteeg, 20.00-3.00 uur. St.-Nicolaas Intocht. Aankomst station 13.00 uur; ontvangst stadhuis en feestmiddag 13.30 uur. K en O „Centrum speelt: „Angst en ellende van het Derde Rijk". Leid se Schouwburg, 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang diploma-cursus. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstr., Leiden, 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. LEIDERDORP Geboren: Robert J., z.v. R. van Schaik en van M. Akkerman. Getrouwd: Pieter C. Onvlee, 22 jaar te Leiden en Alberdina van Burink, 20 jaar. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Training Meerburg Vanaf mor gen, dinsdag 2 november a.s., is er elke week training in het gymnastiek lokaal aan de H. Rijndijk. Voorlopig worden om 7 uur alle A en B-junioren verwacht. Om 8 uur is er training voor alle eerste- en tweede elftallers. Leiden ademt sinds vandaag een Franse sfeer. In het stadhuis is de Franse week vanmiddag om vier uin officieel geopend door de Franse ge zant Pierre Siraud, waarvan morgen verslag. De Auberge Frangaise zal van avond het verzamelpunt zijn, waar men onder het genot van de geroem de Franse wijnen en de onvolprezen camembert kan luisteren naar'de zi- geunermuziek van de Leidse Studen ten Kapel „Hospita". In het Camera- j theater worden achtereenvolgens ver- toond: Edouard et Caroline en Le Die en herbe. Edouard et Caroline is een komedie met een sprankelend spel en een scher pe typering van verschillende milieus, die verrukt door zijn ontwapenende vrijmoedigheid. Excellent is door re gisseur Jacques Becker het Parijse so- ciety-leven ontleed met zijn kwasi- culturele, schatrijke maar geestesarme bezoekers. Een wereld van klatergoud zonder inhoud. Met Anne Vernon, Da niel Gélin, Jean Galland, Betty Stock- feld, Yette Lucas, Jacques Frangois en Jean Maesac. In de nachtvoorstelling Le ble en herbe. Deze film, geregisseerd door Claude Autant-Lara, is de verfilming van Colettes gelijknamige roman. De- rolprent behoort tot de beste Fran- films. Zuiver- en zinnelijkheid zijn zielsfijn door elkaar verweven, met evenveel bekoring als psychologische onweerlegbaarheid. Edwige Feuillère vertolkt hierin wellicht de diepste en fijnzinnigste creatie van haar filmcar rière. Naast haar Nicole Brger, Pierre Michel Beck, Robert Berri, Simone Duhart, Helene Tossy, Renee Devillers en Louise de Funes. WEER SINT- NICOLAASMARKT IN HET WAAGGEBOUW Door de Gemeenteraad is onlangs besloten de St.-Nicolaasmarkt in het Waaggebouw, die verleden jaar als proef werd gehouden, permanent te doen worden. De belangstelling was erg groot en de kooplieden zullen er alles aan doen het succes zo mogelijk nog groter te maken. Hoewel uiteraard de oppervalkte wat klein is, zijn zo wel de sfeer als de entourage uniek te noemen. FRANSE Over 2 weken is het Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service -VOOR OE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV IKERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL 23 27 27l WEEK EXAMENS REDDEND ZWEMMEN Jeugdleden van de Leidse Reddings Brigade hebben afgelopen vrijdag In do Overdekte de eerste examens zwemmend redden afgelegd. Alle kandidaten slaagden. Dat waren: Jeugdbrevet 1: R. Binnendijk, E, v. d. Plas, A. J. v. d. Steen, J. G. Teske, N. Westerman, A. de Wagenaar en E. Zwikker. Jeugdbrevet 2: R. Brugiman, J. M. Derksen, Fr. van Dorp, J. H. Schipper, J. Verdoes, C. Wolffenbüttel, F. H. Wijt- sma, Jan Zwikker en Joost Zwikker. Jeugdbrevet 3: J. v. d. Leek, A. J. Schenk, P. Teske, C. de Vreede, W. Zui dervaart en A. P. H. v. d. Zwaan. Eerder slaagden voor een KNZB- zwemexamen: diploma A: M. v. d. Plas en diploma B: C. Galjaard en E. Zwik- LEIDERDORP INBRAAK IN SCHOOL In het weekeinde is in de hervormde school aan de Kastanjelaan te Leider dorp ingebroken. Men verschafte zich toegang door de luchtkoker van de centrale verwarming. Uit de school werd een busje met 30 gulden aan telefoongeld ontvreemd. VOORSCHOTEN Aangereden Vanmorgen om on geveer half acht is op de Leidse weg ter hoogte van de zilverfabriek de 64- jarige Voorschotenaar W. Z. bij het oversteken door een personenauto aan gereden. De man kreeg verwondingen aan het hoofd een arm en werd per ambulance naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. SUPERMARKET EN FLATGEBOUW LEIDSEWEG G. S. van Zuid Holland hebben hun goedkeuring aan het raadsbesluit van 26 aug. jl. betreffende verschillende trans acties met de N. V. Mij. tot exploitatie van Onr. Goederen "Ahorn" te Zaandam ten behoeve van de stichting van een supermarket en een flatgebouw aan de Leidseweg, hoek Raadhuislaan. Agenda Franse films in het Cameratheater MAANDAG 21 NOVEMBER v Eduard et Caroline met Daniel Gelin. Regie J. Becker. Le Blé en Herbe met Edwige Feuillère. Regie Cl. Autant Lara. DINSDAG 22 NOVEMBER Les dimanches de ville d'Avray met Hardy Krüger. Regie Serge Bourgguignon. Les amours Célébres met Jean- Paul Belmondo, Dany Robin en Brigitte Bardot. Regie Michel Bois- rond. WOENSDAG 23 NOVEMBER Monde sans soleil. Regie J. Y. Cousteau. (De voorstelling van 21.15 uur is besloten). Les jeux de l'amour met J. P- Casel en Généviève Cluny. Regie Ph. de Broca. DONDERDAG 24 NOVEMBER Le plaïsir met Jean Gabin, Da nielle Darrieux en Daniel Gelin. Regie Max Ophüls. Les liaisons dangereuses met Jean ne Moreau en Gérard Philippe. Regie Roger Vadim. VRIJDAG 25 NOVEMBER Le bon Roi Dagobert met Fernan- del en Gino Cervi. Regie Pierre Chevalier. La traversée de Paris met Jean Gabin. Regie Cl. Autant Lara. voorstelling om 14.30, 19.00 en 21.15 uur nachtvoorstelling, aanvang 24.00 u. Alle films in het Camera-theater, Ho- gewoerd 49. Katholieke school in plan „Boschgeest" te Voorschoten 22 December verleende de raad mede werking aan de stichting van een 4a kath. lagere school. Deze School zal ge» bouwd worden in plan "Boschgeest". De I voorbereidingen voor de bouw zijn in middels zover gevorderd, dat het beno digde krediet dient te worden gevoteerd. De stichtingskosten kunnen als volgt worden geraamd: bouwkosten 395.000,- I grondkosten 2600 m2 60,00 156.000,-. I Het college van b. en w. stellen de raad voor het benodigde krediet beschikbaar j te stellen. Een gunstig advies van de in- I s'pecteur van het l.o. In de inspectie Delft is binnen gekomen. De door het Schoolbestuur van de parochie van de H. Laurentius verschuldigde waarborg- som ad 10% dient te worden bepaald op I een bedrag van 57.081,44, waarbij re- I kening is gehouden met reeds in het 1 verleden gevoteerde kredieten voor het i ontwerpen van een plan en voor kosten van tijdelijke hulsvesting. BRAND DOOR OLIEKACHEL Zaterdagavond om 6 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een binnen brandje bij de fam. A. B. op de Btydorp- straat 45. Een oliekachel, die was uit gegaan en daarna wellicht te vroeg weer werd aangestoken, veroorzaakte een explosie. Een steekvlam schoot langs de schoorsteen omhoog naar het plafond en maakte daar een begin van een brand. Door de gesprongen ruit werd verse zuurstof toegevoerd. Van de schrik bekomen, begonnen de bewoners zelf aan de blussing. Toen de brandweer kwam -vier minuten na de alarmering nam deze het nablussingswerk over. De schade wordt geraamd op een bedrag van 1.000,— tot 1.500,—. Wethouder Van der Laan kwam in de functie van locoburgemeester zich op de hoogte stel len van het nablussingswerk. GEMEENTERAADSAGENDA De raad van de gemeente Voorschoten is in openbare vergadering bijeenge roepen op vrijdag 25 november a.s. 's avonds om 8 uur. Op de agenda ko men o.m. de navolgende onderwerpen voor: het instellen van een voetgangers- oversteekplaats over de Raadhuislaan nabij het gebouw van het 2e Gezond heidscentrum; verkoop van percelen grond in Boschgeest aan het bouwbu reau Van Bohemen N. V. te Voorburg voor de bouw van 12 premiewoningen en 4 garages: het beschikbaar stellen van een krediet van 551.000,ten behoeve van de bouw van de 4e r.k. l.o.-school in Boschgeest: voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 26 aug. jl. in zake de huur van een gymnastieklokaal en tot het opnieuw beschikbaar stellen van een krediet van 259.500,voor de bouw van een gymnastieklokaal in de wijk "Adegeest". WONINGBOUW De besprekingen met de N. V. Bouw bureau Van Bohemen te Voorburg zijn afgerond en er werd overeenstemming bereikt. Verkocht zullen worden 2 per celen grond, gelegen aan de Van Helsdin- genlaan en de Baron Schimmelpenninck v.d. Oyelaan groot 1120 m2 en 1160 m2 bestemd voor het bouwen van 12 wonin gen en 4 garages. De woningen zijn be stemd voor de verkoop en zullen worden gebouwd als premie B-woningen. Met de koopster is overeengekomen, dat deze woningen in de eerste plaats zullen wor den aangeboden aan inwoners uit of woongerechtigden van Voorschoten. Daartoe zullen publicaties worden ge daan, teneinde eventuele gegadigden tot één maand, nadat met de bouw een aan vang ls gemaakt, in de gelegenheid te stellen tot aankoop over te gaan. Hier mede beoogt het college de doorstro ming zoveel mogelijk te bevorderen. Het bouwplan heeft de goedkeuring van het college en ook een gunstig advies van de Welstandcommissie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3