Dankzij synthetische stoffen appels langer aan de boom Churchilllaan krijgt in het voorjaar definitieve toplaag PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT STAD DONDERDAG 17 NOVEMBER 1966 KonAJed. Mijvoor Tuinbouw en Plantkunde Door de noordwesterstorm is gisteren een inwoner van Alphen zijn caravan kwijtgeraakt. De Alphenaar reed in zijn auto, met daarachter de caravan, over de Herenweg. Toen hij de Vierambachtspolder wilde inrijden voelde hij plotseling, dat zijn caravan niet meer aan de auto vastzat. Door de storm was de caravan van de trekhaak losgeschoten. Het mobiele vakantieverblijf tuimelde de dijk af en werd volkomen vernield. CHRISTELIJKE BESTURENBOND TE ALPHEN BESTAAT 50 JAAR maand nadat de Bestuur- ter lering van en weldra deden twee werknemerskandidaten hun intrede in de gemeenteraad. Het waren de heren C. Koren uit de Chr. Nationale Werk mansbond voor de CH en A. Noomen van Patrimonium voor de AR. Op oktober 1924 werd de heer A. Groene- veld tot secretaris gekozen. Gedurende meer dan 25 jaar heeft hij zich voo werk opmerkelijk verdienstelijk ge maakt, eerst als secretaris, later als voorzitter. Onder zijn stuwende leiding werd door de Besturenbond de Chr. dersbond van het NVV te Alphen zijn 50-jarig bestaan heeft gevierd, is de Christelijke Besturenbond aan de beurt zijn gouden jubileum te gedenken; om precies te zijn dé 8e december, maar reeds op 19 november vindt om drie uur n.m. in gebouw "Nabij" een recep tie plaats en zal 23 november een ker kelijke bijeenkomst in de Goede Herder kerk het jubileum in geestelijke zin ac centueren. Tot de oprichting besloten de besturen van de Chr. Sociale Organisatie Patri monium, de afdelingen dakpannen- en steenindustrie, de sigarenmakers en de metaalindustrie. Het was al distributie maatregelen dat de klok sloeg toen de wieg van de Chr. Besturenbond in de maatschappij werd gezet. Het was mid den in de mobilisatieperiode 1914-1918. Twee jaar na de stichting telde de Besturenbond ca. 5000 leden. De grafi ci traden 1 juli 1917 met 51 leden toe en dit leek wel een sein voor de vele ander vakafdelingen in het christelijke sociale kamp om hun voorbeeld te vol gen. Reeds einde 1917 toonde m enpoli- tieke ambities. Men streefde ernaar een kandidaat uit de werknemerskringen naar voren te brengen voor de verkie zingen. Een administratieve onvolko menheid van de bestuurssecretaris deed het plan torpederen. Men trok er ech- O JA! EVEN NAAR PRONON CE LAKENSETS ADVERTENTIE richt, die een der grootsten van de streek is geworden. Hij is thans ere voorzitter van de jubilerende Chr. Be sturenbond. In 1927 werd de heer Van der Pol als voorzitter opgevolgd door de heer C. Koren, in jan. 1930 werd de heer Groeneveld voorzitter. De heer W. Geerlof deed zijn intrede in het bestuur als secretaris'; nu is hij voorzitter. Hij is voornemens met het jubileum zijn be stuursfunctie neer te leggen. De tijd heeft geleerd, dat de pioniers goed werk hebben verricht met de stichting van de Besturenbond, waarvan het ledental in de vijftig jaren gestegen is tot ruim 1600. De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde heeft gisteravond in een der zalen van het Gereformeerd Jeugd- j huis een ondanks de slechte weers- omstandigheden zeer goed bezochte ledenbijeenkomst gehouden, die werd J opgeluisterd door 'n causerie van drs. i H. J. van Hattum met als onderwerp: I „Het een en ander over de toepassing van groeistoffen in de fruitteelt". De voorzitter, de heer H. Sanderman, richtte in zijn welkomstwoord niet al leen in het bijzonder tot drs. Van Hat tum en prof. dr. W. K. H. Karstens, directeur van de Leidse Hortus, die in zijn kwaliteit van hoofdbestuurslid van zijn belangstelling blijk gaf, doch ook tot enige nieuwe leden. Met een toepasselijk toespraakje installeerde hij laatstgenoemde als lid van de Maat schappij. Nadat enkele huishoudelijke pun ten vlot waren afgewerkt, bracht de heer H. Veendorp een kort verslag uit van de, door hem bezochte, jaarlijkse algemene vergadering te Utrecht. Hier uit kwam onder meer naar voren, dat de Maatschappij in het afgelopen boek jaar wederom een groot aantal nieuwe leden kon boeken (ruim 1500) en thans in 170 afdeling ruim 25800 leden telt. Welk een enorme groei de Maat schappij in de naoorlogse jaren onder ging, bleek wel, aldus de heer Veen- dorp, uit het verheugende feit, dat het ledental in 1956 nog ruim 5000 bedroeg. In tien jaar tijds dus een ledentoename van ruim 20.000. 't Vallen van vruchten De heer Van Hattum, wetenschap pelijk ambtenaar bij de Leidse Hortus, wees zijn aandachtig gehoor allereerst op het feit, dat het vallen van bla deren in het najaar (van bladverlie zende houtgewassen), het z.g. „uitval len" van bijvoorbeeld tulpebloemen enzovoort, door nagenoeg iedereen be schouwd wordt als een vanzelfspre kend verschijnsel, dat verband houdt met de komende koude en gure na- jaars- en wintermaanden. Hetzelfde Burgerlijke stand Geboren: Ronaldus Cornelus Maria z. van C. B. den Dubbelden en H. Q. van Gerven. Margreet Katinka d. v. J. W. Netto en C. M. van Soest. Dolinda Eleonora d. v. W. F. Wijting en L. Rob bers. Hester Alida Maria d. v. E. de Ruijter en A. P. A. van der Klugt. Pau- lus Leonardus Adrianus z.v. L. A. den Hollander en C. van Hove. Amanda Ma ria d. van H. de Vreede en G. C. Ver voorn. Arnolda d. v. D. Dijkstra en A. W. M. Helling. Babette Marie Therese d._v. W. H. M. Langeveld en D. Hany. Richard Cornelis Antonius z. v. H. J. Boetekees en E. H. M. van Veldhuizen. Edwin Antonius Jacobus z. v. H. J. Boe tekees en E. H. M. van Veldhuizen. Franciscus Gerardus Hendrikus Maria z. v. L. L. Hoogeveen en C. M. J. Dries- Overleden: A. van Dijk 66 j. vrouw. J. van Esschoten 85 j. man. M. T. van der Krogt 73 jaar wed. van L. J. van Leeuwen. L. Brunt 63 jaar man. L. G. Neumann 48 jaar echtgenote van A. L. S. Michael. M. J. Duiker 69 jaar man. H. W. Staheli 62 jaar man. C. E. A. Deckers 79 jaar man. M. A. van Nierop 74 jaar mén. G. Grob 71 jaar echtgenote van J. C. van Egmond. K. van Duijn 73 jaar wed. van C. A. Zuijderduijn. M. van der Marei 83 jaar vrouw. S. M. Advokaat 79 jaar wed. van J. A. Meeuse. I. van Leeuwen 69 jaar man. M. de Vries 83 jaar wed. van C. A. Milikan. M. Baart 52 jaar man. P. Jasperse 77 Gistermiddag kwart voor twee werd de 32-jarlge J. Kaptein op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Meerburg kade door een bestelauto aangereden, die van de H.R. de Meerburgkade op reed en. geen doorgang verleende aan de heer Kaptein op zijn bromfiets. Met een gebroken rechterenkel werd de bromfietser, die uit Zoeterwoude af komstig is, naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Feestavond R.K. sportverenigingen Reconstructiehinder voor lief nemen geldt ook voor het vallen van VTUch- ten. In feite is dit, aldus spreker, een uiterst gecompliceerd proces, waarover veel wetenschappelijk onderzoek werd en nog wordt verricht. Ondanks dit onderzoek moet echter helaas nog steeds worden geconstateerd, dat van genoemd verschijnsel fundamenteel nauwelijks nog iets positiefs bekend is geworden. Wel bleek, dat dit pro ces verband houdt met de in de boom of plant aanwezige groeistoffen, waar van men de chemische samenstelling heeft kunnen ophelderen en waardoor deze stoffen gesynthetiseerd konden worden en in de handel gebracht. Economischer en effectiever Na vele proeven, die vooral in de Verenigde Staten van Noord-Amerika werden genomen, bleek het mogelijk om deze synthetische stoffen, in sterk verdunde oplossingen, toe te passen in de hele land- en tuinbouw en wel in het bijzonder in de fruit- en boom kwekerijen. Door bespuiting van de gewassen kwam het binnen het bereik van de kwekers te liggen om overtol lig geachte vruchten van de boom te laten vallen en omgekeerd vruchten naar behoefte voor kortere of langere tijd aan de boom te laten zitten. Dit geldt in het bijzonder voor appels en peren. Daar te exporteren, van nature bladverliezende houtgewassen vóór de verzending ontbladerd dienèn te zijn, werden en worden ook nu nog vaak deze bomen en planten met de hand of langs mechanische weg ontbladerd, Door de inschakeling van genoemde chemische stoffen is het echter moge lijk dit veel economischer en efféctie- ver te doen. Zelfs bij oorlogshandelingen speelt deze methode een belangrijke rol. Zo passen, aldus spreker, de Amerikanen deze toe in Vietnam om grote bos- complexen snel en effectief te ont bladeren, teneinde aldoende een goed uitzicht te krijgen op de, voordien verborgen, activiteiten van de Viet- cong. Een en ander zou, aldus besloot spreker zijn, zowel interessante als leerzame, causerie, de indruk kun nen wekken, dat „we er nu zijn"; dit is echter nog geenszins het geval, want ook al werden met genoemde chemische stoffen sonu verbazingwekkende resultaten be reikt, ook in dit opzicht blijkt dc natuur vaak sterker dan de leer. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de universiteit is gisteren de heer H. L. Jalink, geboren in Hengelo (O.) en thans wonende te Leiden, we tenschappelijk medewerker van de Stichting Fundamenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.), bevorderd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift getiteld „Conformaties van amylose ketens". Promotor was prof. dr. A. J. Staverman. Gisteren is eveneens de heer J. van Riemsdijk, wetenschappelijk hoofdmedewerker bij de Psycho diagnostiek, bevorderd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op een proefschrift getiteld „Geschie denis en perspectieven van de Ror schach". Promotor was prof. dr. N. Beets. De heer Van Riemsdijk werd in Amsterdam geboren en woont thans te Leiden. EXAMENS UNIVERSITEIT Geslaagd zijn voor het kand. ex. a wiskunde en natuurkunde: de heer D. L. de Jong, Leiden; kand. ex. K' wis- en natuurk. de heer F. H. A. Janszen (Delft), en de heer G. J. Molenaar Leiden; doc. ex. natuurkunde de heer J. A. Roest (Den Haag), doet. ex. scheikunde de heer A. J. N. Verhoof (Leiden); de heer A. van Tol (Leiden) Doet. ex. biologie de heer F. M. A. van Breugel cum laude (Voorburg); doet. ex. geologie de heer W. Groene- wegen (Den Haag), doet. ex. wiskunde de heer R. A. Kortram cum laude (Leiden). BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Standen per 15 november van de pa rencompetitie: Groep A; 1 Biesot-van Weizen 912, 2 v. d. Burg-v. Ingen 906, 3 Kuyt-Eldering 894, 4 dames Stigter-v. d. Ende 851, 5 Vrijenhoek-v. Helvert 847, 6 echtp. Tijs- sen 845. 7 Janson-Rip 840, 8 echtp. De Vrind 820, 9 dames Sier-v. Zijl 818, 10 de Vries-Lodder 810, 11 mevr. Vrijen- hoek-Rompes 805, 12 v. d. Steen-Kap pers 726. Groep B; 1 v. Ravenswaay-Engels 940, 2 Bloemhoff-Duiser 885, 3 de Vries- Biesot sr. 882, 4 Kammeraat-v. Kem pen 855, 5 Klinkenberg-Smittenaar 852, 6 echtp. Jansen 840, 7 mevr. Derogee en partner 830, 8 Robbers-Lepelaar 829, 9 Roodenburg-Wesseling 817, 10 dames Bernhard-Bon 815, 11 mevr. Vroom- Foppen 800. 12 Selier-v. d. Vlist 735. Groep C: 1 Dek-Goedhart 874, 2 Kooyman-Hemmers 824, 3 v. d. Bergh- Wesseling 787, 4 Middelham-Beugelsdijk 766, 5 echtp. Holleman 765, 6 mevrouw Harloff-Harloff 716, 7 echtp. v. Kempen 715, 8 Vreeburg-Biegstraten 694, 9 me vrouw Winkler Prins-Goddijn 682, 10 echtp. Lauwaars 628, 11 Riel-v. Egmond 612, 12 Reus-de Heer 571. PAUZE WISKUNDIG RUSTPUNT Na in het weekeinde door een vracht kranten, tijdschriften, brochures en boeken geworsteld te zijn, waren we de kluts kwijt. We klopten zonder kluts aan bij een wijs en zeer oud man, zó wijs, dat hij door velen on wijs wordt beschouwd. „Niemand be hoeft in de verwarring van onzeker heden de kluts kwijt te raken." - was zijn mening - „indien hij wiskundig denkt" „Alle veranderingen in ziens- en levenswijze veranderen niets aan de vaststaande gegevens van het heelal. De menselijke ideeën daarover kunnen zich wijzigen, het heelal zelf en Degene die het heeft verwekt, worden daardoor niet gewijzigd. Dat is het wiskundig rustpunt, waar door de wirwar van moderne opvat, tingen en ontdekkingen herleid wordt tot op de bescheiden, zéér bescheiden schaal van de planeet, die wij „en passant" bewonen. In feite verandert er niets. Ook niet in de godsdienst. Maar daarover een ander maal." LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17-23 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Ipcress streng geheim (18 jr.) Dond. t/m zondag. Daarna programma in het kader van de Franse week. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Nevada Smith (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. ontraden. Trianon: De bezeten jacht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sioux in hinderlaag (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Weke grond oorzaak van verzakkingen Veel weggebruikers van de Churchill laan hebben zich de laatste dagen af gevraagd, of deze Leidse verkeersader nu werkelijk wel van een nieuw wegdek was voorzien. Wekenlang was men er mee bezig geweest en Ineens waren de walsen en asfaltmachines verdwenen. Niet verdwenen echter waren sommige kuilen en de plassen. Om enig licht in deze zaak te brengen kregen wij van gemeentewegen commentaar. Reconstructie van een weg is het meest gebaat bij het ontrekken van deze weg aan het verkeer gedurende de werkzaamheden. Dit zou evenwel veel bezwaren opleveren bij de weggebrui kers en daarom moet bij het berijden van een weg waaraan gedokterd wordt enige hinder voor lief genomen worden. De Churchilllaan is namelijk nog niet a.s. zaterdag een beat-avond in de zaal I klaar. Het wegdek - sinds 1959 in ge- aan de Maria Gijzenstecg. aanvang 8 - is in de loop der jaren - evenala uur. De muzikale medewerking wordt dit gebeurt b(J de rijkswegen m de om- verleend door „De Moenpiepers". Deze l«*- verzakt, omdat de grond hier avond is toegankelijk voor leden alle R.K. Sportverenigingen in Leiden. Een mooie en prettige gelegenheid om nadere contacten met elkaar te leggen. Op 1 dec. verlaat de heer J. Ber kenbosch, hoofd der Lorentzschool, het Leidse onderwijs met pensioen. Na mens de ouders zal op vrijdag 25 no vember a.s. op een bijzondere ouder avond afscheid van hem genomen in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal om 19.30 uur. Na afloop daarvan wordt een receptie aangeboden in de koffie kamer. AGENDA Musea en Ten toon stellingen De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil i Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Hans v. Diriteren en Ben Wolffs. Geopend J zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. (tot 1 dec.) De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Tentoonstelling van Japanse prenten. Dag. 10-17 uur (zondags 13- 17 uur). DONDERDAG 17 NOVEMBER K en O meesterserie Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Kath. Volkspartij, kring Leiden J aar vergader i n g. Ca fé-restaurant „Den Burcht", 19.30 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER K. en O. (Oeg-stgeest. Gofried Bo- week is. Na al die jaren liep het water niet meer weg. Onregelmatige verzakkingen ontstonden: het meest bij de Voorschoterweg (25 k 26 cm bene den 40 cm NAPhet minst bij de Haag- weg. Doordat de afwatering niet vlot meer verliep bleven er plassen staan, voornamelijk in de bochten. Ook het wegdek was versleten. Beide euvels worden thans aangepakt. De laatste weken is 7500 ton zand- grint-asfalt als fundering gestort op het wegdek van de Churchilllaan, dat een oppervlakte heeft van 25.000 m2. Het komend voorjaar gaat men een toplaag aanbrengen van ongeveer 3 cm. Dit is warm asfaltbeton, dat gestort moet worden bij een omgevingstempe ratuur van rond 15 graden. Ook dè To- matenstraat, de Haagweg menschansweg zijn van ee fijne toplaag VERTROKKEN PERSONEN UITLEIDEN Op gelijk niveau De zijwegen en oversteekplaatsen voor voetgangers en fietsers zijn op de Churchilllaan thans nog beneden ni veau gelegen. Alles wordt nu op gelijk niveau gebracht, zodat de poelen by de oversteekplaatsen over een week verdwenen zullen zyn. Als in het ko mend voorjaar de definitieve toplaag aangebracht zal zijn, zal de Churchill laan zich verjongd zonder gebreken vertonen. in de week t G. C. J. van Hagen t lenhovenplein 27 Agelo 59a; J. t/m 9 fam. van v. Vol- Denekamp, Groot den Assem en fam. Boerhaavelaan 128 naar Oegst- geest, Willinklaan. 17R. Kaptein en fam. van Hooigracht 34a naar Oegst- geest, A. van Neslaan 608; F. X. Cor- tenbach en fam. van Park „Die Leijthe" 10 naar Zoeterwoude, Zonnegaarde 3; B. H. Gerritsen en fam. van Vijf Mei plein 38 naar Beilen, Kievitslaan 16; D. J. J. de Kleijn en fam. van Verdi- De vernieuwde Churchilllaan zal iels sMat m n>ar ^eert Mauritsstraat 6: P. C. Bekooij en fam. van Boshuizer- TAFELTENNIS Bedrijfscompetitie van start gegaan Begin oktober is voor de derde maal de zgn. bedrijfscompetitie van start gegaan met deelneming van 35 teams, verdeeld over 4 klassen. Terwijl een vereniging als GGV (Hollandse Con structie c.a.) vergeleken met vorig seizoen ernstig verzwakt zowel kwalitatief als kwantitatief uitkomt, zorgen anderzijds nieuwe deelnemers als K.O.L. (Kam. Onneslaboratorium). M.V.O. (Min. van Oorlog, resort Lei- Semprc* Avanti. „Een herftblad vol (]en) en R.Z.S. (Rijkszuivelstation) muziek". Stadsgehoorzaal, 20 uur. j voor jong bloed. Auberge Francaise. Café chantant j^a ruim één maand spelen kunnen -erzorgd door het Leids Zolder Caba- j ujt resuUaten nog niet conclus smaller èn breder worden. Het vorige wegdek was opgesloten tussen twee trottoirbanden, waardoor 'n soort „bak" ontstond. Thans maakt men een brede fundering en de toplaag wordt iets smaller dan deze fundering. Hierdoor verdwijnen de banden langs de weg onder de funderingsasfalt. Er ontstaat een prettiger en ruimer idee nu de ban den weg zijn, waarin vroeger trottoir- kolken waren aangebracht; nu komen er horizontale straatkolken. Versplinterde bouwkeet richt grote schade aan Bij het biochemisch laboratorium van de Ryksuniversiteit aan rijksweg 4a is gisteren door de storm een bouwkeet de lucht in geblazen. Door het neerval lende hout werden 9 geparkeerde auto's beschadigd, werd een lichtmast ver nield en sneuvelden 7 ruiten van het laboratoriumgebouw. Drie personen in het gebouw werden door de glasregen overvallen en liepen snijwonden op. Ook de ruiten van een aantal kassen in de nabyheid moesten het ontgelden. kade 65 naar Koudekerk aan den Rijn, Burg. Verheullaan 10; M. J. van der Kraan en fam. van Prinsenstraat 57a naar Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 249; J. C. Hubers en fam. van Stieltjes- straat 3 naar Gorinchem, J. van Eg- mondstraat 3b; H. van Hoek en fam. van Mozartstraat 53 naar Australië; E. Meuken en fam. van Mahlerstr. 118 naar Haarlem, Amsterdamsevaart 28 rd; H. W. Lindeijer van Seringenstr. 18a naar 's-Gravenhage, Melis Stokelaan manstraat 28 naarMCaM,(fUt, 388; H. C. Kramers en fam. van Mod dermanstraat 28 naar Leiderdorp, Loe- vestein 5; W. Peerenboom en fam. van Kanaalweg 25 naar Bennebroek, KI. Sparrenlaan 24; B. van Eijnsbergen en fam. van Witte Rozenstraat 36 naar Bunnik, Kon. Wilhelminastraat 4; E. Prummel en fam. van Stuyvesanthof 18 naar Katwijk, Langeveldstraat 160; B. S. A. Klop en fam. van v. Vollenhoven- plein 25 naar Bergen op Zoom, Argo- laan 440; H. J. Zwart en fam. van J. Keldermansstraat 4 naar Denemarken; J. F. van Keimpema-Winkelman en fam. van Morslaan 60 naar Leeuwarden, Arendstuin 37d; J. Kolff en fam. van Herengracht 58 naar Oegstgeest, A. van Neslaan 519; G. Laterveer van Marend dwarsstraat 7' naar Voorhout. Beatrix- straat 5; T. Distelvelt-Ouwerkerk, Scha- 8% OTTO E MEZZO MEESTERWERK VAN FELLINI ALS K. EN O.-FILM VAN DE MAAND ember 1966 gensteeg 11 naar Noordwijk, ab ws ligg Hogeweg; J. van Oosten van de Wetstraat 30 naar Duitsland; H. B. Stubbe van Montgomerystr. 25 naar Lisse, Hyacinthenstraat 5; C. A. B. van Rhijn van Hooigracht 15 naar Noord- wijk, Voorstr. 83; H. W. M. van der. Post van Vlietweg 30 naar Zoeterwoude, Zuidhof 29; M. P. van de Pol van Dief- steeg 6b naar 's-Gravenhage. Brusselse laan 2; R. Luik-Kleefstra van Hoge- woerd 175 naar Hillegom, Oosteinder- laan 38; D. J. van Weizen van Zeeman laan 11 naar Oegstgeest, Mauritslaan 1; H. W. Heins van Fagelstraat 46 naar Utrecht, Marco Pololaan 269; M. Rak horst van Rynsburgerweg 10 naar Heer- de. Keetweg 5; J. van Es van Beetho- venlaan 77 naar Voorschoten, Prof. Lo- rentzlaan 27; C. J. Kok van Brahms- laan 151 naar Voorschoten. Noorthey- straat la; R. Sijtsma van Corellistraat 11 naar Hilversum, Noodweg 37; N. A. Selman-Elenbaas van Stadhouderslaan 24 naar Zuid en Noord Schermer, A C. van de Venne van Jan van Houtkade 39a naar Weert, Industriekade 36; M. T. Esselink van Garenmarkt 17b Groningen, van Ketwich Verschuurlaan 82; M. B. Josephus Jitta van Papen gracht 1 naar Amsterdam, Egelantier straat 14; P. C. van der Steen van Bloe mistenlaan 20 naar Denemarken; A Schaap van Burggravenlaan 166 naai Amersfoort, Ringweg Randebroek 66a; S. Leer van Rijndijk 266 naar 's-Gra venhage, Galileïstraat 85; H. Dekkers van Rijnsburgerweg 10 naar Wierden, Stationsstraat 33; M. Quack van Rijns burgerweg 10 naar Oegstgeest, Hof- dijck 29; A. P. M. Schuch van Rijnsbur gerweg 10 naar 's-Gravenhage, Fred. Hendriklaan 228; M. B. K. Mesbahi var Maredijkhofje 1 naar Leiderdorp, Zijl- dijk 22; M. Kimmel-Verboog van Fa gelstraat 7 naar Katwijk, Hoorneslaan 145; F. Schoenmaker van Hoflaan 74 naar Ridderkerk, de Wetstraat 66; E. J. Abma van Rijnsburgerweg 10 naar Sneek, Leeuwarderweg 42; A. E. ter Kuile van Breestraat la naar Zwitser- ALPHEN AAN DEN RIJN MIJ VOOR TUINBOUW Onder leiding van de voorzitter de heer H. Altone kwamen de leden van de afdeling Alphen van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw kunde gisteravond in hot,el "Toor" bij een in vergadering. De heer J. C. van Leeuwen Sr. heeft aan de hand van een serie kleurendia's een en ander verteld over de tuinstijlen in de loop der eeuwen. Wel heel duidelijk toonde de heer Van Leeuwen de verschillen aan niet alleen ln aanleg en opbouw maar ook de plan tensoorten. die sterke veranderingen hebben ondergaan. Besloten werd vdorts nog om volgende maand een avond te organiseren voor het Japans bloem schikken. ret (Kloksteeg), 20.00 Ver. van Vrienden van het Rijksmu seum voor Volkenkunde. Lezing over „Godsdienst op Hateruma", door dr. C. Ouwehand, Steenstraat, 20.00 uur. Kath. Volkspartij, afdeling Leiden. Ledenvergadering, Petruszaaltje (Lam- rnenschansweg, 20.00 uur. Orgelconcert door mevr. Annie BlankensteinOffenberg, Ev. Luther se Kerk. 20.00 uur. vail B Concert. „Vrienden van het lied". vunen. Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. 20.00 uur. f 1! Galerie Walenkamp. Opening ten- plant- toonstelling Ad Dekkers. 20.30 uur. Ouderavond Lydia-groep. Foyer Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. K. en O.-schoolvoorstelling. Opv. van „The Tempest" door de York Thea tre Royal Company. Leidse Schouw burg 19.30 uur. orden getrokken, temeer omdat hel aantal gespeelde wedstrijden niet steeds gelijk loopt. In de le klasse zal de strijd óm de eerste plaats vermoe delijk een aangelegenheid worden, die alleen F. 188 (Grofsmederij) en Stad huis (al tweemaal kampioen) aangaat. F. 188 is dit keer sterker dan in andere jaren en mogelijk een tikkeltje lavo- riet. Durisol en A.B.N. kunnen de rol rlijke outsiders gaan ver- De bizarre, aanmatigende, maar im ponerende film van Federico Fellini „S'/2, otto e mezzo" is gisteravond door K. en O. als film van de maand in Ca mera vertoond. Deze film, die enige ja ren geleden als sluitstuk van het film festival in Cannes werd vertoond vraagt hyzonder veel inspanning en concentra tie van de toeschouwers, die geconfron teerd worden met een filmregisseur, die zijn creativiteit niet langer meer als een gave ervaart, maar als een last, die een te groot beroep op hem doet. Otto e mezzo is het verhaal van een filmmaker die faalt. Velen hebben ach ter de filmregisseur Guido Anselml, bij zonder goed gespeeld door Marcello Maestroianni, Fellini zelf gezocht, die seur. Het jongetje dat door handen gekoesterd en ontzien, op een kloosterschool een psycho-trauma op loopt door een weerzinwekkende be- straffipg van een aantal paters, voor iets wat hij niet snapt, biyft ook als man, het kind, dat zonder echt lief te kunnen hebben, de verheerlijking en ver tedering van vrouwen om zich heen wil voelen, hetgeen leidt tot conflicten met zijn vrouw. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. en A.B.N. 2 zijn sterk 'oe- bonnen in de 2e klasse. Het drietal van M.V.O. 1 heeft de aansluiting ech ter nog niet verloren. In de 3e klasse gelden Zaalberg 1 (enige seizoenen terug nog le klasser) en A.B.N. 3 als kanshebber. Liefst 11 teams komen uit in de 4e klasse. Erg overzichtelijk is deze marathoncompetitie nog niet. F. 188 5 en R.Z.S. 1 zijn de leiders met klaarblijkelijk groot overwicht, maar Stadhuis 2 en Durisol 3 zijn capabel om goed in het spoor van deze teams te blijven volgen. Begin december zal een volgend overzicht vermoedelijk een gewijzigde indruk van de stand van zaken geven. nil zeggen. aan een film over /an een nucleaire ramp. die met een raket naar een an dere planeet verhuizen. De film komt niet klaar, integendeel hij komt nauwe lijks „van de grond" omdat de regisseur verstrikt raakt in zichzelf, in zijn her innering en dromen, in zijn relaties tot de medemens, die hoewel opdringerig dicht bij hem in wezen nauwelyks contact met hem hebben. Hoewel de film vry fragmentarisch is door de frequente overgangen van rea liteit naar droom en herinnering, heeft de toeschouwr tegen het eind toch wel een gaaf beeld gekregen van de regis- de katholieke kerk weerhouden hem van objectiviteit in zijn latere leven. In de te maken film kan Anselmi dan ook niet anders dan het R.K. geloof negatief «•biet in datgene I benaderen. Dit, met de wanhopig lege PUNT Andere tijden andere zeden. KORRELTJE De aalmoes is wereld van een decadent, mondain kuur oord om hem heen, maken voor hem de conclusie gerechtvaardigd, dat datgene wat hij te zeggen heeft, alleen maar leugens zijn, dat eerlijkheid een fictie is. Marcello Maestroianni, met zijn fijn- besneden gezicht en melancholische ogen geeft de zwakke, onzelfstandige gepijnigde filmregiseur Guido Anselmi bijzonder knap gestalte. Voor de tech nische kant van de film kan men niet anders dan grote bewondering hebben. De irreële sfeer van de droomwereld krygt een navrant karakter door de surealistische decors, die naarmate de wereld en de mensheid zich benauwen der en beklemmender voor Anselmi doen gelden, wilder, bizarder en barok ker worden. MARKTBERICHTEN DEN BOSCH, 16 nov. Vee Melk en kalfkoeien per stuk 10001600; gustekoeien 7751180; graskalveren 375—575; kalfvaarzen 1175—1575; klamvaarzen 9751200; gustevaarzen 8501150; pinken 600—825; nuchtere kalveren voor fok of mest 140275; weideschapen 85125; drachtige zeu gen 450550; biggen 6075; slacht- runderen per kg gesl. gew. extra kw. 4.20—4.50. le kw. 3.85—4.15. 2e kw. 3.35—3.70. 2e kw. 3.05—3.30; vette stieren 3.704.30; worstkoeien 2.75 3.00; vette kalveren per kg lev. gew. le kw. 4.30—4.45. 2e kw. 3.95—4.20, 3e kw. 3.503.75; nuchtere sl. kalve ren 1.35—/l.75; per stuk 40—70; slacht- zeugen le kw. 2.072.15. 2e kw. 2.00 2.06; slachtvarkens 2.202.35; vette schapen per stuk 90135; vette lam meren 100140. UTRECHT. 17 nov. Vee Totale aanvoer 4627; runderen 1649; vette kalveren 185; graskalveren 51; nuch tere kalveren 357; schapen 789; var kens, boven 100 kg 422; idem. bene den 100 kg 43; biggen 1074; bokken en geiten 57. Prijzen: melk- en kalf koeien 11401300; kalfvaarzen 1000 1215; vare koeien 9001000; pinken 675730; stieren 8501100; graskal veren 340510; nuchtere kalveren 45 85; fokkalveren 125325; schapen 90125; lammeren 100160; drach tige zeugen 400550; lopers 90120; biggen 6080; bokken en geiten 10 55; vette koeien, le kwal. 4.104.35, idem 2e kwal. 3.954.05, idem 3e kwal. 3.653.95; vette kalveren, le kwal. 4.00—4.30, 2e kwal. 3.95—4.05, idem 3e kwal. 3.453.90; nuchtere kalveren 1.401.80; zware vette varkens 2.30— 2.36; zouters 2.352.45; slachtzeugen 1.902.05; jonge slachtzeugen 2.05— 2.15. Overzicht: melk- en kalfkoeien: gedrukt - prijsh.; vette koeien: rustig- stabiel; vare koeien: matig - prijsh.; vette klaveren: kalm - lager; gras kalveren: rustig - prijsh.; nuchtere kalveren: willig - ruim prijsh.; fok kalveren: willig - prijsh.; lammeren: willig - prijsh.; varkens: rustig - ruim prijsh.; biggen: rustig - ruim prijsh. GOUDA, 17 nov. Kaas. Aanvoer 26 partijen kaas. Prijzen: le kw. 3.50— 3.57. 2e kw. 3.42—3.49. Extra kw. 3.58 4.00. Handel: kalm. WOERDEN, 16 nov. Kaas. Aan-! voer 17 partijen. Prijzen: le kw. 3.52— 3.57. 2e kw. geen notering. Extra k\y. tot 3.85. Handel kalm. BARNEVELD, 16 nov. Pluimvee. - Aanvoer ca. 19.000 stuks, handel rede lijk. Prijzen (in per kg.). Slachtkippen 1.40—1.70, slachtkuikens 1.55—1.65. LEIDSCHENDAM. 16 nov. Eieren. Aangevoerd waren 65150 kippe-eieren. Genoteerd werd voor 2800 eieren no. 0 20.00—20.80, 16200 eieren no. 1 18.80 —19.35, 25300 eieren no. 2 18.10—19.25, 12500 eieren no. 3 17.50—18.85, 5800 eieren no. 4 16.70—18.10, 700 eieren no. 5 15.80—17.20, 200 eieren no. 6 14.00—14.55, 500 kneus I 12.55—12.80, 150 kneus II 16.95—17.50. RIJNSBURG, 16 nov. - Bloemen - Am. Anjers: Witte Sim 27-33, Rose Sim 27-33, Rode Sim 30-40, William Sim 30-40, Crowly 31-41, Carry 29-40, Tangerine 30-43, Arthur 25-35. Rozen: Baccara 30-68, Zorina 25-30. Carol 18-20, Anthurium 50-145, Ger- bera 11-43, Calla 75-80. Geplozen Chrysanthen: Herco 21-26, Hollands Glorie 35-45, Willem de Lange 30-40. alles per stuk. Tros Chrysanthen: Mie- Bouwman 140-155, Criterium 165-185, Jozef 115-130, Oranje Wonder 185-205, Apollo 135-150, Brigitte 135-155, Red Petrol 120-135, Bcnaris 115-130, Bonnie; Jean 130-140, Julia 125-135, Lyona 80- 125. Tokio 135-180, Ind.polis 135-150. j Little America 100-125. Freesia: Golden Yellow 65-150,1 Stockholm 150-200, Aurora 165-220, White Swan 160-225, Irene 160-225, j Narcissen: Early Glory 210-215, alle- j per bos. Hyacinten Anne Marie 70-741 per stuk. R'VEEN, 16 nov. Bloemen. Am Anjers Sim Rose 3049, Sim Rose 2! —38, Sim Wit 32—34, Sim Arthur 26- 28, Princess Ann 27—29, Keefer 28—32, Esperance 2729, Farah Diba 55, Ger- bera 4351. Nerine 46—S4, Lelies 58. Rozen Garnette en Carol 2128. Carla 38—47. Baccara 40—52. Tradition 19- 21, Zorina 2232. Coral Princess AS ST. geplozen chrysanthen Red Rolind: 15—16. Shoesmith 38—51, Wim Lange 2610. Allan Rowe 2545. Porselei: 2526. Cllngendaal'8 Elite 25 p. st. Tros- chrysanthen Sixty 1.101.20, Lightrim 1.35, Roodkapje 801,20, Indianapolis 1.00—1.20, Lyona 75—95, Delight 1.15 Red Petrol 1.15—1.20, Julia 75—1.00, Sybil 1.00—1,05, Brigitte 80—90, Por trait 1.20—1.35. Hokya 1.15, Orchlc Beauty 1.25, Emerentia 1.05,l.lf' Flame Gaity 135, White Hope 95, Cri terion 1.051.40. Kaufmann 801.05 Little America 85—1.00, Medaillon 1.15 Oranje Wonder 1.55—1.75. Paris 1.20 Golden Seal 1.30—1.40. Tune Full 1 tros gemengd 1.101.25, Narcisse: Early Glory 1.95, Freesia's 65l.i Irissen 1.303.95 per bos.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4