ajang* Tl waardebon ct. voordeel breng een fles wijn mee! Rik van Steenbergen afscheid in Brussel GEZONDE WOENSDAG 16 NOVEMBER 1966 DE LE1DSE COURANT PAGINA 9 NERO: HET GEHEIM VAN SLAPPE BIZON SUSKE EN WISK.Es DE POENSCHEPPER BIGGLES: OPERATIE SPACEFIGHTER Nieuwe medische commissie NBB ROTTERDAM. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Boksbond heeft een nieuwe, uit zeven artsen bestaande, medische commissie benoemd, die zich onder leiding van de Rotterdamse oor-, neus- en keelarts dr. A. A. Annyas zal gaan bezighouden met alle medische aspecten van de bokssport. De commissie is samengesteld uit de volgende artsen: A. A. Annyas (Rotter dam), voorzitter; E. E. van Win (Den Nieuwe Beatlefilm LONDEN (Reuter) Er wordt een nieuwe film van de Baetles op stapel ge zet. Met de opnamen kan wellicht eind januari al worden begonnen. De mana ger van het viertal, Brian Epstein, die dit dinsdag meedeelde, zei, dat er niets waar was van de geruchten volgens wel ke de groep op het punt stond uiteen te Haag), secretaris; J. M. van Vooral (Den Haag); C. D. Verrijp (Helmond) (Groningen); H. J. Klasen (Groningen); A. A. Annyas jr. (Groningen) is plaats- J. Jansen (Maastricht); F. M. G. TanIvervangend lid. DOOR ELLERY QUEEN „Er is heel weinig gebeurd, miss Thumm, Dr. Fawcett deed alsof hij bijzonder geschokt was door de moord op zijn broer. Hij wist er niets van enz. enz. Hij bracht ons geen zier verder met ons onderzoek." „Vertelde hij u waar hy het weekeinde had doorgebracht?" „Nee, en ik vroeg er ook niet speciaal naar." Ik wierp een ondeugende blik op vader. „Een vrouw, denkt u ook niet, inspecteur?" „Stil, Patty." „We hadden nogal een stormachtig onderhoud," zei Hume nors. „En daarna ben ik hem in de gaten blijven houden. Hij en z'n vervloekt stel onbetrouwbare kornuiten hadden een geheime bespreking, direct nadat hy mijn kantoor had verlaten. U kunt er zeker van zijn, dat ze iets vuils aan het bekokstoven zyn. Nu senator Fawcett dood is,- moeten ze hard werken om de schade te herstellen Vader wuifde met z'n hand. „Het spyt me, mr. Hume, maar ik kan me niet over uw problemen opwinden, noch over de zijne. Luister: wist hy iets van dat houten kistje af?" Hume was even stil. „Ja. Dat was erg interessant. Niet," haastte hij zich eraan toe te voegen, „dat het onze bewyzen tegen Dow teniet doet of verzwakt. Het versterkt ze eerder." „Hoe ging het?" „Nu, we namen dr. Fawcett mee naar de gevangenis om Dow te zien." „En in weerwil van wat onze dokter zegt, weet ik zeker, dat hy Dow kent." IJume sloeg met zijn vuist op tafel. „Ik ben ervan overtuigd. Er vonkte iets tussen hen. Verduiveld, het was alsof ze een stilzwygende samenzwering hadden. Ik had zeer bepaald de indruk, dat het in hun beider belang was over iets te zwijgen." „Maar, mr. Hume," zei ik zachtjes, „ik geloof heus dat u nu bezig bent metafysisch te worden." Hij was niet op zijn gemak. „Gewoonlijk hecht ik geen waarde aan zulke dingen. Maar Fawcett haat Dow niet alleen dat hij hem kent, hij haat hem ook en wat meer is, hij is bang van hem Wat Dow betreft, ik geloof dat het korte onderhoud met dr. Fawcett hem hoop heeft gegeven. Is dat niet merkwaardig? Hij werd zelfs brutaal." „Het gaat boven m'n pet," zei vader wrevelig. „Maar voordat ik 't vergeet, wat is de uitslag van dr. Bulls autopsie?" „Niets nieuws. Dezelfde diagnose als de avond van de moord." „Hoe staat het met Fanny Kaiser?" „Geïnteresseerd „Nou en of. Die vrouw weet iets." „Wel." zei Hume, terwijl hij op zijn gemak achteroverleunde. „Ik heb mijn eigen ideeën over Fanny. Zij houdt ook styf haar mond dicht ik kan niets uit haar los krijgen. Maar volgens mij gaan wy haar een dezer dagen een geweldige verrassing bezorgen." „Zijn jullie in de papieren van de senator aan het „Misschien wel." „Nu, snuffelt u maar, mr. Hume, en wie weet wordt u nog eens president van de Verenigde Staten." Hij stond op. „Laten we maar gaan, Patty." „Eén vraag," zei ik langzaam. Hume vouwde zijn handen achter z'n hoofd en keek me met glimlachende ogen aan. „Mr. Hume, zyn de details van de moord gecontroleerd „Wat bedoelt u, miss Thumm?" „Nu. bijvoorbeeld die teenafdruk voor de haard. Heeft u die vergeleken met de sloffen en schoenen van senator Fawcett?" O ja natuurlijk. Het was niet de teenafdruk van rïe senator. Sloffen waren het in elk geval niet daar was de afdruk te smal voor en zyn gewone schoenen zijn groter." Ik slaakte een zucht van verlichting.^ „En Dow" Heeft u Dows schoenen gecontroleerd?" Hume haalde zijn schouders op. „Lieve miss Thumm, we hebben alles gecontroleerd. U moet niet vergeten, -lat de teenafdruk niet al te duidelijk was. Hij had van Dows schoenen kunnen zijn." Ik trok myn handschoenen aan. „Ga mee. vader, voor ik in een discussie verwikkeld raak. Mr. Hume, ik ben een boon als Aaron Dow die twee afdrukken maakte die op het tapyt en die in de haard." Als ik nu op de zaak van Aaron Dow terugblik, zie ik. dat deze zich in grote lijnen in drie stadia van ontwikkeling laat verdelen. En hoewel ik toendevtijd niet kon zeggen in welke richting de zaak zich ontwikkelde, naderden we nu het einde van de laatste faze met een snelheid, die ik niet had durven hopen. (Wordt vervolgd Ook „adieu" aan het sportpaleis BRUSSEL. Twaalfduizend wielerfans waren gisteravond naar het Sportpaleis van Brussel gekomen om afscheid te nemen. Zij zeiden adieu aan het bouw werk en aan een wielrenner, die bijna met het bouwwerk vergroeid leek: Rik van Steenbergen. Het Brusselse sportpaleis wordt na een bewogen historie van 53 jaar gesloopt. van Steenbergen, de grote Rik I. vond dat een mooie gelegenheid om zijn carrière als professional, die op de dag af 24 jaar eerder in hetzelfde sportpaleis begon, af te sluiten. De avond begon met twee wedstryden /er 200 en 500 meter. De Fransen Mo reion en Trentin deden recordpogingen, waarin zij echter niet slaagden. Het hoofdnummer van de avond was de Grote Snelheidsprys van de Koning, hetzelfde nummer waarmee op 5 okto ber 1913 het sportpaleis-werd geopend. Rik van Steenbergen zelf trad op in een ploegomnium samen met Eddy Merckx tegen Post/Karstens en Simpson/Bracke. De omniumwedstryd bestond uit een sprintwedstrijd, een puntenrace, afval- wedstrijd en een kilometerrace met af lossing. De sprints werden gewonnen door Merckx en Van Steenbergen, die de laat ste 200 meter aflegden in resp. 12.6 en sec. De puntenrace leverde even een overwinning op voof Merckx en Van Steenbergen (25) met Post/Kar stens op de tweede plaats (22 pnt). De afvalrace was voor Van Steenbergen Russische schaakteam won van Amerika HAVANA. Gisteren vond het grote treffen RuslandVer.-Staten plaats. De ze wedstrijd zou reeds een week geleden zyn gespeeld, maar aangezien Robert Fischer om geloofsredenen niet op za terdag wilde spelen, gaven de Amerika nen de ontmoeting cadeau. De Russen accepteerden in eerste instantie de 40- zege, maar stelden later voor de wed- stryd opnieuw te spelen. Daarin zege vierde Rusland, dat nu wel haast zeker is van de eerste plaats in de eindklasse ring met 2%1J2- De enige overwin ning kwam op naam van Michail Tal, die Robert Byrne versloeg. Spasski kwam 56 zetten remise overeen met Fischer, terwyi de ontmoetingen Polugajevsky Larry Evans en Leonid SteinPaul Ben- ko eveneens in remise eindigden. Rusland heeft thans de leiding met 26 M: pnt voor de Verenigde-Staten, die 25 punten hebben veroverd. Merckx, Bracke en Post. Het laat ste onderdeel de americaine was weer voor Van Steenbergen/Merckx voor Post /Karstens. De einduitslag was: 1. Van Steenbergen/Merckx (B.) 4. 2. Post/Kar stens (Ned.) 9 en 3. Bracke/Simpson (B./G.B.) 11 pnt. De Grote Prijs van de Koning vergde niet minder dan 15 ritten. Deelnemers waren onder meer de Italiaan Beghetto, de naar de baan teruggekeerde Belg Pa trick Sercu en de Nederlander Frans Mahn. Mahn verloor in de derde manche van Sercu, won twee ritten later van de Fransman Charruau, verloor in de zeven de manche van Beghetto en in de elfde van De Backer. Daarna won hy in de 13e manche van Baensch. In de finale zegevierde Beghetto over Sercu. AANKOMST SERVETTE K.L.M. nam honneurs voor Sparta waar SCHIPHOL „Na storm komt altyd goed weer", verklaarde gistermiddag by zyn aankomst op Schiphol de trainer van de Zwitserse voetbalclub Servette, die •ond in het Feyenoordstadlon de re- turnwedstryd voor de Europacup voor bekerwinnaars zal spelen tegen Sparta. poseerden op het platform be reidwillig voor een legertje Nederlandse persfotografen. Trainer Guttmann verwacht behooriyk voetbal en geen veldslag zoals vorige week in Genève, toen Sparta met 9 man spelend met 20 ten onder ging. Van n verzoek of een advies van Spartaan- zijde om maar niet naar Nederland mee te komen, zei Guttmann niets te weten. Stel je voor," zo sprak de Hongaarse trainer in het Duits, „dat het schip zon der kapitein zou komen. Ik ben helemaal nergens bang voor. Ik heb aan Neder land vel te prettige herinneringen". Naar men zich zal herinneren beschul digde Spartavoorzitter Aarse de Hon gaarse trainer ervan in een woede-uit barsting de met een gebroken been langs de lijn liggende Spartaback Buitendyk tegen het lichaam te hebben getrapt. Van het Spartabestuur was niemand aanwezig toen de Zwitsers gistermiddag per KLM-lynvliegtuig uit Genève op Schiphol aankwamen. Wel was er de heer C. Westerneng van de afdeling klantenservice van de KLM, die op ver zoek van Sparta de honneurs Franse competitie PARIJS. Voor de Franse com petitie werden gisteren de volgende wedstrijden gespeeld: RouenBordeaux 11, Strasbourg Lens 10, AngersValenciennes 31, LilleSochaux 60, NiceNantes 31. Stand na zestien wedstrijden: 1. Nan tes 22, 2. St.-Etienne 20, 3. Angers 19 en 4. Lens 19 pnt. Start Tour de France PARIJS. De organisatoren van de Ronde van Frankryk hebben gisteren in Parijs bekendgemaakt, dat de start van het evenement in 1967 Tn Angers zal zyn. (ADVERTENTIE) Resultaten van koersen Hilversum agen luiaen: Alainprljs over 2000 m: 1. Egyptian Princess (S v Leeuwen) 1.29.7. 2. Dorlta H. 3. Daimler, toto winnend 4.10 (stal), plaats 460 310 300. ov 9.50, gekoppeld 11.—. Polyanthaprljs over 2000 m: 1. Emir Har vester (T Kooyman) 1.27.7, 2. Elite Mac. 3. Deslrée. toto wlnn 2.10, plaats 1.50 3.50 3.80. cov 6.90, gek 3.90, trio 168.—. Matadorenprljs le serie over 2000 m: 1. Anne Emllle (J Wagenaar Jr) 1.24.3, 2. Zus Hanover, 3. Xuthus T, toto wlnn 2.80, pl 1.70 1.30 1.70, cov 3.10, gek 3.90. Matadorenprljs 2e afd.: 1. Zephyr Scotch (J Wagenaar Jr) 1.24.0, 2. Allee van Haghe- weyde, 3. Star Performer, toto wlnn 4.— pl 1.60 1.80 1.30. COV 5.80. gek 14.10. FrenshamprIJs le afd. over 2000 meter: 1. Zlngly Slser (J Wagenaar Jr) 1.25.4. 2. Zclos van Vredenhof, 3. Cecilia Magowan, toto Wlnn 2.20, pl 1.40 1.60 2.20, COV 4.60, gek 3.70. King Boreas prijs c Th (C Wortel) 1.30.3, 2 3. Donna Fez. toto cov 10.20, gek 10 30 2.20, pl 1.60 2.60 1.40, cov 11.50. gek 10.90. FrenshamprIJs 2e afd. 2000 meter: 1. Zalt Hanover (J Olsthoorn) 1.27.4, 2. Boy Scolcl 3. Xandover, toto wlnn 9.10, plaats 1.90 1.' 2.30. gek 7.50, groepskoppel 2.40, trio 236.5 Buien VORST of geen VORST Een stormdepressie, waarvan de kern dinsdagmorgen ten zuiden van Island lag met een luchtdruk- waarde van ongeveer 965 millibar, heeft zich in zuidoostelijke rich ting naar het midden van de Noordzee verplaatst en is daarbij opgevuld tot ongeveer 985 milli- K.N.M.I, DEELT MEDE: bar. Aan de achterzijde ervan is echter een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekt van de Golf van Biscaye tot Groenland, aanzienlijk in betekenis toegenomen. Hierdoor is het stormveld nog maar weinig in betekenis afgenomen. Verwacht moet worden dat de kern van de depressie morgen boven Duitsland zal aankomen en verder in diepte afneemt. De winden draaien daar bij in ons land naar noordwest tot noord en nemen maar langzaam in kracht af. Daarbij zuil enin de polaire lucht die over het nog betrekkelijk war me zeewater wordt aangevoerd nog veel buien blijven voorkomen. Zon: 08.03—16.47. Maan: 13.28— 20.42. Hoog water Scheveningen: 5.57, 18.15. Weer in Nederland Weer in Europa Kopenhagen regen "hew. (J Wagenaar Jr) plaats 1.90 3.90, ^ek ^15.7i (ADVERTENTIE) Akkertjes Let op, dat U de originele Akker* cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! 0n9ezcuten PUNTFIIu.». Liturgische kalender DONDERDAG 17 november: Gregorius de Wonderdoener. Mis Statuit. Wit. In een handomdraai Oplossing vorige dag: Oplossing: Hor. 1. woerd; 2. ut hij; 3. op do; 4. ger ons; 5. atolergo; 6. lev sap; 7. ro ta; 8. as ren re; 9. breuk Vert. 1. nu gal al; 2. toeters; 3. provo; 4. ot rr; 5. erna snee; 6. ra nu; 7. dorst; 8, hongaarj 9. py wajang* Wajang, heerlijke plantenmargarine.met zorg uit gezonde oliën bereid, houdt u vitaal en gezond. Geniet van Wajang en begin met voordeel Let op! U krijgt een Wajang waardebon in de bus!

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9