WM y J mi VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Biertjes spelen automobilisten parten ai SLEUTELGA PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 NOVEMBER VOORSCHOTENSE KVP MAAKTE KENNIS MET GEMEENTERAADSFRACTIE „KV P heeft geen eigen pers, geen eigen radio en televisie" Scherpe kritiek uitte de heer W. M. Perquin, directeur van het partijbureau der Katholieke Volkspartij, op de voor- lichtlng.smedia ten opzichte van de rol der KVP in de kablnetskrisis. Tijdens de jaarvergadering van de Voorschotense afdeling der KVP vertelde de heer Per quin over de oorzaken en aanleidingen welke geleid hebben tot de laatste kri- sis. De fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kanter heeft geen motie van ingediend, maar nodigde lotie de regering door middel t uit betei dekkini opgei icht Schmeltzer is gebleken dat de KVP geen eigen pers en geen eigen radio en televisie heeft. De televisierubriek Brandpunt kon geen goed woord krijgen van de heer Perquin, zelf journalist. Gelukkig begint alles te klaren nu de kruitdamp van de crisis optrekt en nu thans velen inzien, dat de heer Schmelt zer een moedige daad gesteld heeft, al dus de heer Perquin. Na een zeer geani meerde discussie stelde de Voorschoten se afdeling kandidaat voor de Tweede Kamer de heren Schmeltzer. Cals en drs. Bogaerts als teken, dat Voorschoten graag de verdiensten van deze staatslie den erkent en het gemis van een van deze hoofdfiguren in de crisis, voor de volgende Tweede Kamerperiode niet te Fractie stelt zich voor De gemeenteraadsfractie stelde zich voor aan de leden, die gelegenheid kre gen om enige wensen kenbaar te maken op het gebied van de gemeentepolitiek. Een der aanwezige middenstanders stelde de vraag dat spoedig de verbindingsweg tussen Noord-Hofland en Adegeest aangelegd mens de afdeling een grammofoonplaat. Met algemene stemmen koos de ver gadering drs. C. J. M. Meershoek als bestuurslid, de heer Meershoek zal de functie van secretaris overnemen van mr. Esselaar, die raadslid is geworden. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Hendriks, Zonneveld en v. Bemmelen. De werkgroep van de Voorschotense afdeling zal de gemeente begroting voor 1967 gaan bespreken en wijkt met deze maatregel af van de nor male wijze van bespreking van de lands- politieke belangen. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam naar voren, dat ook weer bij de gemeenteraadsverkie zingen de structurele terugloop van het percentage KVP-stemmen zich versterkt heeft voortgezet. Deze terugloop vindt in Voorschoten reeds jaren plaats, voor al tengevolge van de verandering van de samenstelling van de bevolking (foren sen-gemeente). Mede door het optreden van de Boerenpartij viel de KVP terug vjjf op vier raadszetels, waardoor Z.W.O.-subsidie voor geologisch onderzoek C1 O De Nederlandse Organisatie voor zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. A. Brouwer, hoogleraar in de stratigrafie en de paleontologie aan de I telkens Leidse universiteit, een subsidie verleend middel Leidse Kath. Harmonie-kapel heeft er iets op gevonden iag als een verheugende factor aangerekend, dat het bestuur n de Leidse katholieke Harmoniekapel ipnieuw probeert een voor een onderzoek van devonische Stromatoporen van het cantarbisch ge bergte in Noord-Spanje. Onder de „de vonische stromatoporen" wordt een merkwaardige groep fossielen verstaan uit het zogenaamde devoon, dat is een periode uit de geschiedenis der aarde, welke geduurd heeft van ca/395.000.000 tot 345.000.000 jaar geleden. Het bewus te onderzoek, dat financieel ook door de universiteit zelf wordt gesteund, ge schiedt - onder supervisie van de hoog leraar - door drs. B. H. G. Sleumer, die voor zijn doctoraal examen reeds' be langrijk wetenschappelijk speurwerk op dit gebied heeft verricht. De Heer Sleu mer zal de resultaten van het huidige onderzoek te zijner tijd in et neerleggen. ZOETERWOUDE- eniging te spekken. Immers, een ama teursgezelschap voor musicerenden is by zijn doen en laten aangewezen op de contributie van de leden en op vrijwil lige bijdragen v* die vêreniging opmerkelijke daarbij i donateui Niet zijpel i jare en die financieel dat het aantal vermindert. LEIDERDORP omdat de belangstelling de katholieke harmonie- is geworden, maar omdat de vereniging die finan- iet nodig heeft. Zeker, er wordt wel eens een extraatje verdiend als de harmoniekapel een opdracht krijgt een of ander feest of optocht muzikaal te begeleide) moeten blijken of er animo in de Leidse :hap bestaat een of meer obli gaties te nemen. In elk geval is het zó uw geld niet kwijt raakt, maar trloop van tijd weer terug krijgt, al kan het dan voor de laatste aflos sing en loting 20 jaar duren. Het be- heeft deze aanpak op touw gezet /er voldoende bedrijfskapitaal te beschikken, om op een tijd dat dit echt noodzakelijk is nieuwe instrumenten aan schaffen. Want met het instrumen- npakket is het droevig gesteld. Hoe vaak niet een instrument thans gerepareerd moet worden, is bij geen stukken ha te zeggen. Maar je kunt de stad het de heer C. Fortanier, die bijna 20 j in de raad zitting had, zijn zetel v loren zag gaan. Het aantal leden is in j gezond* het verslagjaar teruggelopen van 5181 de training komen te tot 458, als.gevolg van de grenswijzi- voor de selectiegroep ging met Leiden, waardoor 56 leden toestand van het terre Leidenaar werden. I haif negen training. OETBALTRAIMING MEERBURG n verband met het voetbalverslag dat donderdag, op de t.v. wordt uit- - zal d. voor dle tijd vaatgeateU men ■ryallen Alleen Men ste„ dan zo voelt u dat met hangen en i wat geld bij elkaar komt om manier de vereniging in stand i den. Want het is ook waar, als i d"rdtult-"|™e opwerpt dat vraag. Lesing van dr. P. H. K. Gray DOORGELICHTE MUMMIES HADDEN ALLERLEI ZIEKTEN In april 1965 onderzocht dr. Gray samenwerking met de afdeling ra- nié/mogelljk/; diologie van het Academisch Zieken- huis te Leiden, de N.V. Kodak, Den Haag en de technische staf van het museum de mummies en onderdelen van mummies in het Rijksmuseum aan. De enige verbinding van deze wijk naar het overige deel van het dorp loopt via de Leidseweg-Noord, waar door de bewoners hun dichtbijzijnde koopcentrum vinden in Leiden-Zuidwest. De bezorgde middenstander stelde dat Voorschoten van deze bewoners Leide- naars maakt, door het ontbreken van verbindingen met het eigen dorp. Een agrariër deelde onder gelacht mede: "er zijn thans wel boeren in de gemeente raad, maar geen agrariërs meer" en deelde zijn bezorgdheid mede omtrent de onteigening en de afkoop van agra rische gronden. Graag zag hij een betere prijs bij de grondaankopen door de ge- Dauk aan oud-wethouder Voorzitter N. de Boer dankte de oud wethouder G. Schrama, thans Leids in gezetene, namens de KVP voor het vele Thijs Baart overleden Gisteravond is op 52-jarige leeftijd in het Academisch Ziekenhuis de heer M. Baart, wonende te Leiden, overleden. Zjjn naam had in de oorlogsjaren in onze stad een zeer grote betekenis. Duizenden levensmiddelenkaarten konden door zfln toedoen maandelijks ongemerkt uit de kluizen van het dis tributiekantoor naar hongerige mede burgers in heel Nederland hun weg vinden. Duizenden ondergedoken ar beiders, die niet meer voor of in Duits land wilde werken, konden op hun nagemaakte ontslagbewijzen hun stam- het distributiekantoor in ontvangst ne men. Het was zelfs mogelijk geworden Joodse landgenoten onder gefingeerde van echte persoonsbewijzen, stamkaarten, werkvergunningen te de legale weg, door N.S.B.-ambtei Meer en meer de centrale figuur ge worden in het voedselvraagstuk, organi- ztjn spel c Na de oorlog is Thijs Baart als ge wone kantoorklerk in Den Haag in de massa ondergedoken. Lang heeft hij dit niet volgehouden; zijn ongeneeslijke kwaal deed zich gelden. Burgerlijke stand Geboren: Pieter Cornelis Johannes, z. v. J. I. Erades en J. H. P. van der Le lie; Hendricus Johannes, z.v. J. H. van Stjjn en A. A. Oudshoorn; Monique Sa ra Maria Elisabeth, d.v. J. Platteel en mer; Michiel, z.v. J. C. H. de Man en J. C. Buschkens; Jan Frederik, z.v. L. Schutte en M. Philippus; Adriaan An tonio, z.v. G. F. Woensdregt en M. A. Bermudez Fernandez; Eric Johannes Boudewijn. z.v. J. A. Delmeer en J. de Nobel; Erik Jan, z.v. W. H. van der Burg en B. Vijfhuizen; Daniël, z.v. G. Broere en T. Zuidewind; Yvonne, d.v. J. B. van Duist en H. A. Tolsma; Johan- I Noordt nes Bernardus. z.v. J. N. Kiebert en E.l C. Kennedie. yEER STIJLVOL en degelijk hoorden Gehuwd: A. T. M. Ammerlaan en J L wy de moeilijke Dorische Toccata C. G. van Marwijk. van J. S. Bach. Dit Overleden: P. Heémskerk, 86 jaar. (.je orgelkunst EgmondP. M. de Jong. het doel te verkrijgen in de methoden van mummificatie, die in de loop der ge schiedenis belangrijke wijzigingen on dergingen, de amuletten die bij het lichaam werden geplaatst te identi ficeren en te localiseren, het geslacht en de ouderdom van het lichaam te bepalen en eventuele ziekten, die soms duidelijke sporen achterlaten en zich op het röntgenbeeld aftekenen, Dit systeem van onderzoek, dat in het verleden slechts enkele malen werd toegepast, heeft het grote voor deel dat de mummie, die bij een on derzoek door afwikkeling verloren pleegt te gaan, intact blijft. Aderverkalking en galstenen Ook valse muyrmies, of waarbij ledematen ontbreken of aan zelfs kunstmatige ledematen zijn toegevoegd, worden bij dit onderzoek ontdekt. Het komt ook voor dat de gegevens op de mummiekist geheel niet kloppen met de die er in ligt, zoals de mui een jong meisje, die in de kist een eerwaardige priester werd gebor gen. De spreker liet door middel lichtbeelden voorbeelden zien uit collectie van 27 mummies te Leiden, waarvan 20 van volwassenen. Ziekten als aderverkalking, galste nen en gebitsafwijkingen werden ge toond. Sommige mummies waren rijk voorzien van amuletten. Verschillen in de techniek van mummificatie wer den zichtbaar gemaakt. Het radio logisch onderzoek levert een belang rijke bijdrage in de kennis van de gezondheidsstaat, de levensduur en de ziekten van de oude Egyptenaren als mede van de behandeling van het lichaam dat in geconserveerde vorm aan het graf wordt toevertrouwd. INTERESSANT CONCERT VAN CULT. COMMISSIE VOORSCHOTEN staat altijd op zeer hoog niveau. Ook het concert dat gisteravond werd gege ven in de Dorpskerk te Voorschoten had een grotere opkomst verdiend, al was het als stimulans voor de twee uitvoe renden. Joop Brons, de organist van de Hooglandse Kerk te Leden. en Gijs Reyns, de althoboist van het Residentie Orkest, voerden beiden een i interes zij de volgende werken: van G. Ph. Te- lemann een Suite in g moll voor orgel en hobo. Hoe knap het samenspel ook was. en hoe prachtig de barokstemmen op het orgel ook zyn, Joop Brons had toch rekening moeten houden met het een alt-hobo weker van timbre hobo. Nu was zijn begeleiding vaak te dominerend, waardoor er geen solo klonk met orgelbegeleiding, maar de hobo een afzonderlijk register op het orgel werd. Minder uitkomend bo ven de althobo klonk een zeer mooie Sonate in e moll van de oude Italiaanse meester Fr. Geminiani. Prachtig tegen elkaar afgewogen klonken een Adagio van Bach en een Romance van Max Reger. Gijs Reyns is een kunstenaar met een zeer muzikaal en gevoelig hart. Zijn techniek en ademhaling zijn volmaakt. Onder het luisteren dachten wij hoe n8 Bchijnt voortvarendheid niet altijd evenwichtig, wat onbeheerst. Maar bij nadere beschouwing staat toch wel iedere noot op zyn plaats en komt steeds op tijd. Deze manier van spelen constateerden wij vooral in de Suite van L. N. Clerambault. Nu is dit zui vere baroktype van het orgel niet ge ëigend voor de Franse werken. De tongwerken b.v. zijn anders gekleurd. Daarentegen, hoe verrukkelijk is het niet naar het variatiespel te luisteren van de werken van onze Nederlandse Anth. van Noordt. Vaak prefereren wij hem nog boven Sweelinck. Joop Brons speelde drie variaties van Van 70 jaar. vrouw; A. J. Blom, 79 jaar, man; D. C. J. D. Klinkenberg, 78 jaar. man; C. Brugman. 90 jaar, wed. van A. Verhoogt; A. van der Heijden. 21 jaar, zoon; R. A. Hoogervorst. 28 jaar, man; J. C. Hanno; 66 jaar, echtgenote van R. Karei. Jammer dat dit werk te zwak is. Met een verrassende melodie-registratie vertolkte hij het orgelkoraal „Ach bleib Bach. Van organisten van de nieuwere garde nl. van Hugo Distier speelde Brons „Thema met 5 variaties over „Frisch auf, G'sell". Jet lied zelf zou men bijna in Valerius' hier ven, is wonderbaarlijk ir harmonische constructies. Met een van de mooist Buxtehude, nl. Praludiun Ciaconne in C, waarin Br zijn meesterschap op het orgel bewees, werd het concert besloten. THEO TEN HOOVEN. verarming 2 iveel vraagtekens hoe 1 hoofd durft te halen in te denken. Daaruit ilusie getrokken algemeei En na lang gepeins is het op de idee gekomen van de uitgifte van renteloze obligaties groot tien en vyf en twintig van 10.- zyn genum 500 en de obligaties van 25,- De lening heeft een looptyd van m Telken jare, te beginnen in 1968, een twintigste gedeelte van de lening worden afgelost. De voor aflossing aanmerking komende obligaties zullen bij loting worden aangewezen. De loting zal op door het bestuur vast te stellen wijze plaats vinden in een uiteriyk in de maand februari voor elk ji houden jaarvergadering. De aldus door loting aangewezen obligaties zullen af losbaar zijn vanaf de eerste maand vol gende op die waarin de loting heeft plaats gehad. Aflosbaar gestelde obli gaties zullen ter betaling den aangeboden aan de penningmeester der vereniging, die tegen intrekking de obligaties zal uitbetalen. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing dei- lening is ten alle tijden toegestaan. In geval van vervroegde gedeeltelijke( af lossing zullen de voor aflossing in aan merking komende obligaties eveneens by loting worden aangewezen. De in enig jaar extra aflosbaar gestelde obli- plan in volgende jaren af te 1. leningsbestanddelen. Aflosbaar gestelde obligaties, welke 3 jaren na de datum van aflosbaarstelling niet ter betaling zyn aangeboden vervallen ten bate "e vereniging. Geld niet kwijt U voelt wel dat het een hele aanpak terug, weliswaar zonder rente, maar het blijft uw geld. En met die obligatie helpt U de katholieke Leidse Harmo niekapel te zorgen voor de zo nood zakelijke vernieuwing van het instru mentenpakket. N. J. COMMANDEUR o.f.m. Moderator van de katholieke Leidse Harmoniekapel. het :yn biyven. Soms uitgezien worden naar eei Vaak komt het dai eep op afbetaling muzikaal een of ander feest 1 luisteren. En u begrypt, zo kom* t nooit. De leden zijn alle vol goede i en willen de vereniging omhoog- brengen, ook als zij op concours gadn. Maar dan zijn goede instrumenten een Het bestuur zet zich volkomen in aan deze toestand een einde te maken van het steeds maar weer afwegei passen of het mogeiyk zou zijn nieuw instrument aan te schaffen. En bovendien, de uniformen zyn ooi niet allemaal afbetaald. Indertyd wel een gemakkelyke betalingsafspraak gemaakt, maar als er een nieuw lid bijkomt, moet er weer gezorgd wordei voor een nieuw uniform, of het uniform moet uitgelegd worden of veranderd, omdat de knaap inmiddels weer ge groeid is en groter of beter langer is Daarom is nu het antwoord aan de Leidse gemeenschap. Wordt u een obli gatie aangeboden, zegt dan niet direct neen. Probeert u de situatie v. d. katho lieke Leidse Harmoniekapel in te den ken en weest dan zó bereidwillig één of meer obligaties af te nen geld gaat niet verloren, u krygt hetJg tel"'20085 V! EVEN NAAR prononce WARM LAKEN (ADVERTENTIE) Nieuwe voorzitter Leidse „Adelbert" In de jaarvergadering van de Leidse Adelbert vereniging is gisteravond tot voorzitter gekozen drs. G. J. Bergen. De aftredend bestuursleden drs. C. G. de Kruiff en mr. G. W. M. Gründemann werden herkozen. De kascommissie werd samengesteld uit de heren W. v.d. Mee- ren, J. W. M. Koeken en drs. T. L. J. Steenmetser. De jaarstukken werden goedgekeurd. FA. De fa. Van Cleef, tot voor kort alleen gevestigd op de Botermarkt, heeft gis termiddag op Breestraat 171 een 2e zaak geopend. Tussen 5 en 7 uur waren velen aanwezig om het resultaat van een uitgebreide verbouwing gade te slaan. In een fraaie omgeving -er is in de nieuwe zaak heel smaakvol gewerkt met hout- brengt de fa. Van Cleef een groot assortiment lampen, waarin vooral de duurdere en mooiere lampen rijkeiyk zyn vertegenwoordigd. Ook electrische apparaten kan men er krijgen, maar daarvoor kan men beter naar de Boter markt gaan. Wij kregen de indruk, dat de fa. Van Cleef zich op de Breestraat voornaemlijk toelegt op de lampenver- PAUZE JONGEMANNEN IN PARIJ In Parijs alleen in Parij: wordt door de week de kerk bezocht door een handje-vol dames en een paar oudere hee Komt een jongeman of een „m: bare" huisvader op het goede eens naar de avondmis te gaar werkdag, dan voelt hij zich gepensioneerde groepje, waar dames de boventoon voeren, ni Hij ziet geen soortgenoten en zorgt hem het kippevel vooi door te gaan. Dat voor vroo: gaan is iets wat iedere normale of jongeman verafschuwt. Nu, da; iedere paro ;n jongemai gevormd (soms is het een bridge of een hocky-ploeg), die week met elkaar (maar zonder plichting) naar de avondmis Zij bestormen de drempelvrees doorbreken die, omdat ieder chri; man tegen de stroom in moet dui gaan. Maar waarom alleen LEIDSE BlOSCOPl Camera: Girl with green eyes (voi Dagelijks: 2.30, 7.00 en T" Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 1 Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Het Huis van begeerte (volB Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 I Studio: Programma door de Kir ontraden. Trianon: Katten (volw.) Dageiyks: 2i30, 7.00 en 9.15 uu: Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uul Rex: Agent 077, Operatie Lissabon! (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur' Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uurl Geopend voor spoedeisendé geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven Apotheek, Haven GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN In de week van 1 t/m 8 november 1966 G. Bos en fam„ Haarlemmerstraat 188, filiaalchef levensm. bedrijf; L T. M. Ouwerkerk en fam., Plantynstraat 45; F. M. Lalisang en fam., Merelstraat 50, arts; J. J. E. Remons en fam., War- monderweg 47, arts; F, C. Vinkestijn en fam., Roomburgerlaan 18a, filiaal- en fam., Wagnerplein 74, kinderarts W. J. Oldeman en fam., Amethisthof 24, opzichter tekenaar; J. Steenge en zichter gem. werken; H. M. Koek fam., Marislaan 23, verpleger; S. van der Wal en fam., Amethisthof 44, on derwijzer; N. C. van den Boogaard, Franchimontlaan 28, glasslijper; B. de Jongh, Rapenburg 75. militair; J. F. E. Lunenberg, Oude Singel 58; J. C. Boer, Groenhovenstraat 13; J. A. Baan, Ge recht 12; G. W. S. de Groot. Gerecht 12; J. E. Baerts, de Genestetstraat 92; J. J. Kerklaan, Steenschuur 19; A. M. E. A. van Rooij, Levendaal 135; A. M. Yebari, Wasstraat 31, banketbakker; I. Corpo- raal-Veen, Wasstraat 25; H. Beeren- fenger, Levendaal 47, betonijzervlech- De autorit, die een 23-jarige verte- nog de domme fout om een valse naam op te geven en wel de naam ran een vriend, die wel in het bezit was van de zozeer door de kellner begeerde rijbevoegdheid. Ook deze opzettelijke overtreding van de wet werd uiteraard werd op Rijksweg 4 onder Oegstgeest plotseling onderbroken. Tot niet gerin ge schrik van de vertegenwoordiger liep namelijk het linkervoorwiel van zijn auto af en kon hij „glijdende" ternauwernood de veilige wegberm halen. Het losgeraakte voorwiel ver volgde intussen zijn eigen weg en kwam schuin de rijbaan overrollende onder 'n uit tegenovergestelde richting komende auto terecht met als gevolg, dat deze de nodige schade opliep en al slingerend eveneens in de wegberm terecht kwam. De bestuurder van deze op unieke wijze belaagde tegenligger kwam niet alleen met de schrik vrij. Dit bleek in de hiernavolgende zaak. „Ik liet een dag tevoren nieuwe rem schoenen aanbrengen en dal voorwiel werd door m'n garagehouder dus niet goed bevestigd", zo schoof de verdachte de schuld van zich af. „Het spijt mij voor U, maar volgens de wet bent U ten alle tijden verantwoordelijk gebreken a tonrechter, mr. W. dachte teleurstellen. „Hierbij komt bovendien nog, aldus zei de officier, mr. J. A. J. van der Brugen ondermeer in zijn requisitoir. „dat de garagehouder heeft ontkend een reparatie aan verdachtes auto te hebben verricht en verdachte niet door een reparatierekening het tegendeel kan bewijzen". Hij nam echter aan, dat verdachte in dit opzicht de waarheid sprak er de garagehouder inderdaad een mon tage-fout had gemaakt. Hij eiste daar om slechts 20.- boete subs. 4 dagen. „M'n garagehouder sprak bewust on >1 waarheid, omdat hij zijn fout niet wil Dr. Haex voorzitter van de gezondheidsraad woord. De kantonrechter LEIDSE UNIVERSITEIT Bij Kon. Besluit van 31 augustus no. 23 is in de vacature van voorzitter van de Gezondheidsraad voorzien door benoeming van dr. A. J. C. Haex, lector in de gastro-enterologie te Leiden. Dr. Haex, die op 15 november zijn functie zal aanvaarden, volgt dr. J. Wester op, die deze functie wegens het Dr. Haex werd in 1913 geboren en deed in 1937 te Leiden zijn artsexamen. Hij promoveerde in 1945 op een proef schrift, getiteld: „De klinische bete kenis van de aspiratieleverbiopsie". Hij was daarna chef de clinique voor de algemene interne geneeskunde bij nu wijlen professor Mulder. Van 1952 af is hij hoofd van de polikliniek alge mene interne geneeskunde. Sedert 1959 is dr. Haex gewoon lector in de gastro-enterologie. Hij heeft in de vaktijdschriften veel gepubliceerd. Geslaagd voor 't Kand. ex. Kunst geschiedenis mej. C. Dutilh (Rotter dam). dagen 1 maakte er 15.- subs. 3 Géén rijbewijs In de volgende zaak werd het dui delijk waarom de bestuurder van n genoemde tegenligger, een 25-jarige kellner uit Leiden, niet alleen m< schrik vry kwam. Bij nader onderzoek in meergenoemde wegberm ontdekte verbalisant namelijk, dat de kellner wel een auto, doch geen rijbevoegdheid bezat. Bovendien beging de kellner proces-verbaal ge- mpt met honoreerd. Tegen beide had verdachte uit* verweer te voeren. In zijn zeer scherp gesteld requisitoir onthulde de offi cier, dat verdachte al enkele veroor delingen achter de rug had wegens het rijden zonder rijbewijs. „Ook nu loopt er tegen hem nog een vonnis voor een voorwaardelijke hechtenis- straf van één week, waarvan de proef tijd nog niet om is en waardoor nog eens te meer wordt bewezen, dat ver dachte maling aan de wet heeft", aldus zei mr. Van der Bruggen met de nodige nadruk. Hij eiste daarom in deze zaak een onvoorwaardelijke hech- tenisstraf voor de tijd van één week voor het wederom rijden zonder de nodige bevoegdheid hiervoor te heb ben. alsmede een boete van 50.- subs. 10 dagen inzake het opgeven „Ik heb m'n rijbewijs inmiddels ge haald," reageerde verdachte op deze eis tot vrijheidsstraf. Nadat hij het bewijs inderdaad had overlegd, bleek de officier bereid te zijn hem nog éénmaal de kans te geven zich voortaan aan de wet te houden corrigeerde eerstgenoemde eis in een voorwaar delijke hechtenisstraf met een proef tijd van 1 jaar. Dat verdachte inmiddels zijn rijbe wijs had gehaald en dus zijn best had gedaan voortaan als een legaal auto bestuurder de weg op te kunnen gaan. stemde de kantonrechter blijkbaar nog milder dan de officier. In zijn vonnis liet hij tenminste ook de voorw delijke hechtenisstraf achterwege Nare kocht Een 38-jarige chauffeur uit Duiven- drecht moest zich verantwoorden vooi het feit, dat hij in de avond van dt 24ste september j.I. met zijn vracht auto uit een bocht in de Kon. Juliana- laan te Voorschoten tegen een tegen ligger op was gevlogen. „Het is daar een nare bocht waar automobilisten nogal eens uitvliegen als zij te hard rijden en U reed volgens de getuigen inderdaad nogal hard", merkte de kan tonrechter op. „Ik reed niet hard mr.ai slipte onverwacht", verzekerde de mon teur de rechter. ,U verklaarde destijds zelf ook, dat U wat al te- hard die bocht inging", repliceerde de kanton rechter, er nog aan toevoegende: „U was door vooraf gebruik van enkele biertjes waarschijnlijk wat overmoedig geworden". „Ik dronk geen bier", rea geerde verdachte verontwaardigd. „Dat werd door de politie na een terdege onderzoek wel degelijk vastgesteld", reageerde de rechter kort en bondig. „Dat verdachte een biertje op had en veel te hard reed, werd door getuigen bevestigd", aldus de officier, die hier van uitgaande een geldboete van 75.- subs. 15 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegd heid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 1 jaar eiste. „Ik dronk vroeg in de avond slechts twee biertjes en die hadden geen in vloed op mij", reageerde verdachte thans. Waarop de kantonrechter prompt repliceerde: „Zo juist zei U nog, dat U helemaal geen bier had gedronken en wel ondanks de duidelijke bewijz* van het tegendeel". Het vonnis luidde geheel conform de gevraagde correcties. Haagse politierechter Grijpgrage onderwijzer wist niet wat hij deed Het was met een 36-jarige oud- onderwyzer uit Leiden wel vreemd ge gaan. Gedurende enkele jaren heeft hij in verschillende betrekkingen allerlei diefstallen gepleegd, die echt niet spec taculair waren. Zo had hij van de school waarin hij aanvankelijk werkte, een groot aantal schriften en schrijf materiaal gestolen. In andere betrek kingen die volgden, pleegde hij even eens diefstallen o.a. een bandrecorder, Toen hij in een winkel te Amsterdam grammofoonplaten stal, werd hij op heterdaad betrapt. By de huiszoeking die volgde, werden verschillende an dere goederen gevonden en kwam het hele lijstje diefstallen voor de draad. Nu was verdachte eigener beweging al naar een psychiater gegaan, omdat hij voor de feiten zelf geen wist. Daarmee rekening houd de Officier verdachte nog een ven en eiste hy 75.— boete, twee maanden gevangenisstraf waardelijk en controle door eer chiater. De rechter veroordeelde eenkomstig die eis. A. B. M. Lahcen, Varkenmarkt 7, arb. Bakkerijgronst. bedrijf; E. Asfauo. Rijnsburgerweg 18; C. de Zwaan, Ra penburg 117a; M. L Rijnhout, Mozart- 127, militair;' C. D. P. Thieme, Hoge Rijndyk 192; M. A. J. de Block, Goyenkade 44, verpleegster; J. ingenieur; A. Klokke-Coster, Kanaal- eg 43, arts; A. H. van Dyk, Hugo de Grootstraat 19, bibliotheekass; P. de Groot, Plantsoen 77, analiste; S. H. Kerkhof, Marislaan 45; M. A. C. Ipen- burg, Mauritsstraat 48; J, F. Planten- ga, Oude Rijn 26; J. J. m! Bonnet, van Hoffstraat 23a, uitvoerder; W. A. R. Nanning, Oude Vest 47; A. C. v. Leyen- Spaarnestraat 53; M. B. M. Se- rifi, Varkenmarkt 7, huisschilder; E. Y. Belghiti, Kraaierstraat 2, fabrieksar beider; M. Belghiti, Kraaierstraat 2, fa brieksarbeider; C. E. Rademaker, Witte ingel 102; M. C. E. W. Sloothaak- Janssen, H. Morsweg 23, verpleegster; M. de Roos, Leemansstraat 29, kantoorbediende; P. M. L. Lopes Car- Lammenschansweg 113, mime- speelster; W. A. Nolen, Noordeinde 44a; Stahle, Haagweg 43; L. M. Koe je ts, Noordeindeplein 8a, spelobserva- trice; F. E. van Oosten, Diefsteeg 6b; der Krogt, Vrouwensteeg 47; H. Pothaar, Noordeinde 2a, militair; B. Bijl, Const. Huygenslaan 23; E. B. Eduard, van der Waalstraat 43; W. Oude Herengracht 19; A. C. M. Aarts, Buitenruststraat 4a; B. L. W. Boks, Burgsteeg 1; H. E. Rodermond- Jagersma, Boerhaavelaan 252; A. Ben- ning-de Jonge, Appelstraat 23; M. C. Louis, Noordeinde 2a, militair; C. Ver hoeven, Noordeinde 2a, militair; P. Rob bers, Lammenschansw. 323; T. H. Bak ker, Brahmslaan 211, verpleegster; J. J. Simons, Noordeinde 2a, militair; M. E. Levy. Hogewoerd 87; J. C. Opstelten, Plantynstraat 47; J. E. G. Dewals, Ma rislaan 23, verpleger; H. J. de Heer, Boot, Hoge Morsweg 78, hoofdmonteur; M. Goote, Burggravenlaan 166, on- derwyzeres; J. J. Arkema, Rijnsburger- eg 109, onderwyzeres; A. Lenselink, Bachstraat 216, werktuigbouwkundige; G. H. H. M. Boelaars, Park Die Leythe 10, waterschapsambtenaar; W. A. Weys, do Genestetstraat 85a; R. T M. Star- renburg, Jan Vossensteeg 24; P. G. M. Veltman, Hooigracht 75, verpleegster; A. M. Heeroma, Vreewijkstraat 3; G. J. P. Smit, de Gijselaarstraat 9; Jonk- vrouwe S. van der Does de Bve, Bach- straat 158; J. J. Kloeg, Oude Vest 47; G. M. van der Brugge, Jacob Catslaan 32; M. M. E. Kluts-de Vos, Churchill- laan ST2; F. T. Brouwer. Hoge Ryndyk 32; E. M Slotboom, Scholtenstraat 18, kleuterleidster; T. C. C. van Goozen- van Haastrecht, Pasteurstraat 50; E. M. L. Berggren, Witte Singel 65. analiste; A. J. J. M. Duindam. Stadhouderslaan 26; J. van Weeren, Rijnsburgerweg 5; F. G. H. Brouwer-Salomons, Plantyn straat 46; P. de Vries, Oude Rijn 27; H. B. van Lamoen, Mezenstraat 5; J. Y. Lopes, Noordalnde 50; M, E. B. Leupen, Morsweg 102a; P. P. Taverne, Oude Vest 35; J M. P. Plantenga, Fagelstraat 22; F. E. Udenhout, Rijnsburgerweg verpleegster; G. S. Mey. Kllkspaanweg 17; D. M. van Bijsterveld, Utr. Jaag pad 27; T. H. Schokking, Boerhaave laan 37; J. W. E. Visscher, Bernhard- kade 3a. serveerster; A. J. Takkenberg, Oude Singel 78; C. B. Louwe, Bakh. Roozenboomstraat 33; J. A. F. Lehman, Hooigracht 42, automonteur; M. G. van Eek, Herengracht 43; F. H. van dei Lans. Bachstraat 168, hofmeester chef; J. C. R. IJ. van Heekeren, van Bemme- lenstraat 33; A. Hof, Rijnsburgerweg 31e, hulp i/d huish;' A. M. W. Fekkes, Hooigracht 58. jeugdleidster; Y. A. W. M. Molkenboer, Klikspaanweg 9; W. den Houting, Bachstraat 226, rijksamb tenaar; J. van Hove, de Ruyterstraat 3, Gennip, Rijn PUNT l'i'l'U I i/'iiii i'cswfr 1 Hl' Goed voorbeeld doet goed volgen KORRELTJE )e vis is een dier, dat alsmaar gro' wordt vanaf het moment, dat de het gevangen heeft. en Schiekade 36; H. B. S. Hemmei Joh. de Wittstraat 44; H. M. A. M. Sengers, Rynsburgerweg 113a; M. J. E. sch. ambtenaar RU; M. Tamaran, Oude Rijn 24a, bakkerijbediende; E. C. Ma cintosh, Hooigracht 15, verpleegster; J. J. F. M. Knepflé, Gerecht 9; M. La- hya, Kraaierstraat 2, fabrieksarbeider; E. Christensen-van der Horst, Barend van Namenshof 5, kantoorbediende; W. J. van 't Veer, Hoge Rijndijk 192. Wiutpeer Leiden plotseling wreed..vl schrikt wordt door de gillende sirene van drie felrode brandweerwa nauwelijks te onderscheiden, ir stens even harde geluid van de zieken auto en een onrustig, blauw knipperliebj van de politie-auto, dan gaat er een dering door de stad en zie je alle zen gerekt naar de richting, waar opzienbare colonne zijn sporen va winding heeft achtergelaten. Men uiteraard lret ergste, bezint zich op wisselvalligheid van ntenselyk geluk e zekerheid, gaat peinzend zyns weegs leest daarna in cle krant, waar al dit| herrie en onrust nodig voor is geweest Vandaag zal u er niets over lezen. Al thans niet ernstigs. Alles wat er aar! hulp bij welk ongeluk dan ook te vindeDl is, rukte vanochtend uit naar de Oudt Vest, om daar by een gierende stilstand te ontdekken, dat het slechts een bak fiets betrof, die te water was geraakt: De melding was echter: "Personenauto moesten onverricht ter zake huiswaarts keren. Te Den Haag is geslaagd het examen wiskunde MO- A de 1 P. H. Muusze, te Leiden. Aan alle pu pillen van Docos wordt medegedeeld di er donderdagavond geen training in c zaal zal zyn. Volgende week vindt c zaaltraining weer normaal doorgang c waarde 250.- tot 300,- wordt mist. In het afgelopen weekeinde is inbraakje gepleegd in het schoolgebouw van het Christelijk Lyceum Schubertlaan. De daders hebben zich toegang verschaft door met snijder aan de achterzijde van het ge bouw een stuk uit een ruit te snyden. Enkele stalen bureaus werden door zocht, er wordt echter niets vermist. De oudste van het tweetal, dat dezer dagen van zich heeft doen spreken door hun hakenkruisactiviteiten, is overgebracht naar Endegeest. De re clameschilder was reeds eerder enige malen in dit instituut voor geestelijk gestoorden opgenomen. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 16 NOVEMBER Ken O Film van de maand „8)4 otte e mezzo". Camera, 19.00 en 21.15 u. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering. Ge vet. Jeugdhuis, Breestraat, 20.00 uur. Selskip „Fryslan" Leiden Kaba- retjoun, St. Anth. Clubhuis, 20.00 uur. Jeugdorkest „De Burcht" Con cert. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. DONDERDAG 17 NOVEMBER K en O meesterserie Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Kath. Volkspartij, kring Leiden Jaarvergadering. Café-restaurant „Den Burcht". 19.30 uur. LEIDERDORP Geboren: Ellis Marjolein, d.v. P. A. Geerlof en R. C. de Gelder. Ondertrouwd: Johannes J. van Ton geren en Neeltje van Houten; Jacob J. Galjaard en Maria S. H. Kooistra; Ge rardus J. van der Reyden en Cornelia Roskam; Petrus J. A. Volwater en Stijntje van de Groep. Overleden: Adriana Botermans, 71 jaar. echtgenote van Koos de Boer,1 Alida W. Gilbert, 83 jaar, echtgenote van Leendert Vermaas.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4