-j; Tafeltennistoernooi In surséance Swift voor Schoofs 196'; :AANDAG 14 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT DOOR ELLERY QUEEN 42 Dr. Favvcett was een lange, broodmagere ezicht toonde een uitgesproken gelijkenis met dat an zijn overleden broer, met dit verschil, dat hij grote gele tanden had, die bij elke glimlach zichtbaar waren en een zwarte puntbaard k la Van Dijck. Hij muffe tabak en ontsmettingsmiddelen, wat zijn charme niet verhoogde. Ik zag hem voor ouder aan dan zijn broer, de senator en later constateerde ik dat dit zo was. Hij had iets uitgesproken onaangenaams en het leek dan ook ai niet onwaarschijnlijk, dat een dergelijke man een soort provinciale Machiavelli zou blijken te zijn. ik terugdacht aan de onprettige indruk, die izika Rufus Cotton, de aanvoerder van de oppositie, op had gemaakt, had ik medelijden met de brave jurgers van het Tildendistrict, die gedwongen waren deze twee kwaden te kiezen. Eén ding wist ik ogenblikkelijk toen Elihu me ■rinll - ngstt aan hem voorstelde en hjj me van top tot teen opnam en dat was, dat ik me voor geen goud ter wereld aan deze medicus zou toevertrouwen. Hij had de nare gewoonte met het puntje van zijn tong de buitenkant van zjjn lippen te bevochtigen en ik wist uit persoonlijke, zeer onaangename ervaringen dat dit bij een man zonder uitzondering een uiting van bepaalde, minder fraaie gedachten is. Dr. Fawcett zag er bovendien uit of hjj zelfs door de gewiekste vrouw van de wereld niet gemakkelijk in toom te houden zou zijn. Hij zou zonder twijfel elke gelegenheid uitbuiten en zich zeker niet door alleen maar gewetensbezwaren laten weerhouden. Dus zei ik tegen mezelf: „Patience Thumm, wees voorzichtig. Verander je tactiek." Toen hij klaar was met me op onbeschaamde wijze op te nemen, wendde hij zich tot de anderen en werd hij weer het bedroefde familielid van de overledene. Hij zag er dan waarlijk diep ellendig uit. Ik had de indruk, dat hij vader, die Clay als mr. Thumm had voorgesteld met achterdocht opnam, maar mijn tegenwoordigheid moet hem hebben gerustgesteld, want na een korte flikkering werden zijn ogen weer dof en daarna richtte hij bijna al zijn opmerkingen tot zijn compagnon. „Ik heb een afschuwelijke dag met Hume doorgebracht," zei hij, aan zijn puntbaardje trekkend „Je hebt geen idee, Clay, hoe dit me heeft aangegrepen. Moord! Het is gewoon barbaars „Ja, dat is 't," mompelde Clay. „En wist je van niets tot je vanmorgen terugkwam?" „Totaal niets. Ik had je moeten zeggen waar ik verleden week naartoe ging, maar ik kon niet dromenEn al die tijd heb ik geen enkel contact met de beschaafde wereld gehad, ik heb niet eens een krant gezien. Ik kan me niet voorstellen Die Dowdie moet gewoon een maniak zijn!" „U kent hem dus niet?" vroeg vader langs zijn weg. „Natuurlijk niet. Totaal onbekend voor me. Hume liet me de brief zien, die op Joes bureau werd gevonden, óf lieverhij beet zich op zijn lip en sloeg zijn ogen neer. Hij had een fout gemaakt en ik wist hetIk bedoel de brief, die boven in de kluis op zijn slaapkamer werd gevonden. Het was een schok voor me. Chantage! Niet te geloven, niet te geloven. Ik ben ervan overtuigd, dat er ergens een vreselijke vergissing is begaan." Aha, hjj kende Fanny Kaiser dus ook! De brief Zijn gedachten waren niet in beslag genomen door Dows potloodgekrabbel, maar door het briefje van zijn broer aan die vreemde vrouwspersoon. En nu voelde ik, dat zijn emotie niet helemaal geveinsd was. Zijn woorden klonken weliswaar vals, maar diep in hem was iets wat aan hem knaagde. Hij had iets opgejaagds over zich, alsof hij onder het zwaard van Damocles zat en keek hoe lang haar waaraan het zwaard hing. het zou houden. Ik besloot medeleven te veinzen. „U moet vreselijk geschrokken zijn, dr. Fawcett," zei ik zacht. „Ik kan me voorstellen wat er in u omgaat. Moorden ik huiverde heel even. Hij richtte zijn blik op mij en nam me weer op, ditmaal met een zeer persoonlijke belangstelling. En weer bevochtigde hij zijn lippen, precies zoals de boze man met snor en baard in een oud melodrama. „Dank u," zei hij met omfloerste stem. Vader schoof onrustig heen en weer. „Die Dow moet iets tegen uw broer hebben gehad," gromde hij. De opgejaagde blik verscheen weer en dr. Fawcett vergat mij. Het was duidelijk, dat het spook, dat hem achtervolgde, een oude, vermagerde gevangene in de gevangenis van Leeds was. De kwestie Fanny Kaiser was weer een ander geval. Maar waarom was dr. Fawcett bang voor Dow? Wat was de macht die dat armzalig schepsel uitoefende? Wordt vervolgd Tussederusse eindigde op pier Het elfde lustrum van de Utrechtse studentenvereniging Unitas (USR) welk lustrum de naam „Tussederusse" mee kreeg, is in de nacht van zaterdag op zondag op de Sehevenlngse pier met een feest besloten. Een groot aantal leden en oud-leden van USR, uitgedost in de meest uiteenlopende Russische kledij, dansten tot vroeg in de morgen op de muziek van vijf orkestjes. Daarna trokken ook de bekende bier attracties grote belangstelling. Zaterdag morgen waren de Russische gasten, een entwintig studenten en vier hoogleraren, uitgeleid op Schiphol. Zij hebben de uit nodiging van Unitas bijna twee weken ons land doorgebracht. Zaterdagmiddag werd een autorallye gehouden waaraan 120 ploegen deelnamen. Na een „happe ning" op het Utrechtse centraal station vertrokken de studenten in een speciale „Tussederusse"-expres naar Den Haag, waar een „Tussederusse"-tram de Utrechtse studenten naar Scheveningen vervoerde. Gert Bongers een 2e Tiemen Groen? DORTMUND. De Nederlander, die het meest te spreken was over de pres taties van de Nederlandse baanamateurs tijdens internationale wedstrijden in de Westfalenhal van Dortmund, was zonder twijfel Jan Derksen. Want onder de ogen van 2.000 toe schouwers kwam de jonge Gert Bongers achtervolging tegen de Duitser Jesinghausen tot een nieuw baanrecord kilometer met een tijd 1.8 sec. Het oude record stond sec. Voor Nederland een aanvulling, aangezien Tiemen de profrijen overging. ADVERTENTIE) Prachtige of 'draagkrachtige' auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet die nieuwe grote Simca-combinatie- wagen? De nieuwe Simca Tourist. Vijf- tot zes- persoonswagen met „bestelwagencapaciteit" aan wereldreisbagageruimte. In twee carrosserie-uit voeringen en leverbaar als 1301 of 1501. Maar ver gist u zich niet: Simca houdt van heel veel ruimte maar verafschuwt „bonkigheid". Ook de Simca Tourist is vóór alles personenwagen. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA TOURIST VANAF f 6545.— SIMCA NEOERLANO NV. auto LEIDEN ierman n.v. Telefoon 01710-40447 Stationsweg 11—17 DEVENTER. De grote verrassing van het te Deventer gehouden nationale tafel tennistoernooi van Swift was wel de over winning van de Hilversumse Mieke ten Broek op de Rotterdamse favoriete Ria Bogmans in de eindstrijd van het dames dubbelspel. Helaas moest de Nederlandse kampioene Annemarie Wijnants wegens een bronchitusaanval in de eerste ronden de strijd staken. Bij de heren ging de overwinning naar de Amsterdammer Bert Schoofs, die Bert van der Helm. natio naal kampioen, in de finale versloeg. Investa nieuwe bewindvoerder DEN HAAG Tot nieuwe bewind voerder In de surséance van betaling van de Haagse bouw- en exploitatieonderne mingen N. V. N ij bouw en N.V. Investa is benoemd mr. C. H. Telders te Den Haag. Zoals bericht heeft mr Y. Scholten verzocht va n de benoeming te worden ontheven wegens drukke werkzaamheden Inmiddels heeft Investa conservatoir be slag laten leggen op tegoeden 1 gezegde hypotheken van de Northwestern and Pacifichypotheekbank bij het Haagse bankiershuis Mees Hope, een bedrag van ongeveer vijf miljoen gulden. Het niet beschikbaar stellen van dit geld, waarop betrokkenen recht menen te heb ben. zou oorzaak zijn geworden van de financiële moeilijkheden waardoor wo ningbouwprojecten in diverse delen van het land dreigen te stagneren en kopers gedupeerd zouden kunnen worden. De Northwestern heeft als protest te gen het beslag een kort geding aange kondigd (Wanneer dit zal dienen is niet duidelijk. Op de agenda van de president van de Haagse rechtbank kwam vandaag nog niets voor over een dergelijk geding voor deze of de volgende week). Volgens Investa is er weinig aan de hand alö'de géiden beschikbaar komen. Dat Is wel het geval als het geld uitblijft, alhoewel de gevolgen niet zo omvangrijk zullen zijn. aldus Investa. als bij andere debacles in de bouwwereld. Hangende de procedure wilde men niet meedelen wat de consequenties in feite zullen zijn.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7