„AZOUK" DE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 NOVEMBER LITTERIS OPENDE SEIZOEN MET VERWARDE DROOM: Litterus Sacrum is zaterdagavond in de Schouwburg het nieuwe seizoen begonnen met een hersenschim, een droom rond een pratende, witte oli fant, Truus Hogewind van Oortmers- sen regiseerde een aantal talentvolle leden van de Koninklijke Vereniging in een blijspel van tien bedrijven, ge schreven door de Franse auteur Alex andre Rivemale, in de vertaling van radio- en t.v.-acteur Jan Apon. De schrijver ontwierp een droom, die spookte door het benevelde brein van een Provengaalse grootvader, die nog boordevol fantasie en ondernemings lust is. Grootvader Arsène betreurt het diep, dat hij niet in staat is ge weest, de loopbaan van zijn vader, die gendarme was in Indië, te volgen. Hij leest de „Kleine Ontdekkingsreiziger", schrijft een opstel over een tijgerjacht en is alleen geïnteresseerd in de tro pen. Zijn schoondochter Amelie heeft hierop luide kritiek, maar kleinkind Mimi begeleidt haar opa liefdevoller op zijn avontuurlijk pad. Arsène slaat een fles wijn naar binnen en slaapt op een stoel in, terwijl in zijn roes ge trompetter nadert. Vanaf dat ogenblik is op het toneel de realiteit verdwenen en wordt de droom uitgebeeld. Iedereen neemt er een plaats in: zoon Honoré, die bur gemeester van het dorp is en in span ning verkeert of hij wel herkozen zal worden. Bouteille, de postbode, die ondanks zijn voetklachten volop be langstelling voor de dorpspolitiek heeft, Antoine, een pas afgestudeerde jonge Spahi-officier en dolverliefd op Mimi. Maar alles draait om het droombeeld, dat Arsène heeft opgeroepen en plot seling in mammoetachtige afmetingen zijn huis is binnengedrongen: Azouk, de witte olifant, die uit een vaas ge- Het wordt een verwarde droom, want er zijn nogal wat kwesties die aan bod moeten komen. Natuurlijk moet Arsène al is het maar in zijn verbeelding naar de jungle op de rug van de trampetterende Azouk, maar ook burgemeester Honoré wordt met zijn verkiezingen in het verhaal betrokken en het liefdespaar Mimi- Antoine krijgt een oosterse entourage. Bovendien is in de roesdroom een ont snapte gevangene verschenen, die vijf jaar gekerkerd had gezeten, nadat hij op een nacht een tramwagen uit de remise had ontvreemd. Alles culmi neert in een fantasierijk en kleurig hoogtepunt in de woestijn. A zo uk" kan bepaald niet beschouwd worden als een opmerkelijke bij drage tot de toneelliteratuur. Rivemale schreef een blijspel in een wat naïeve opzet en zelfs de lofwaardige presta ties van de Litteranen zullen niet lang ui het geheugen blijven. „Litteris" heeft pretenties, en zeer terecht! Daar om mag verwacht worden, dat de groep zich dit seizoen zal revancheren ui een stuk, dat meer beantwoordt aan ten aüteiten van deze tonelis- Bob Hageman was weer groots als ontwerper en uitvoerder (geassisteerd door Lex de Groot) van de décors, waaronder dat van Azouk een trou vaille was. Truus Hogewind zorgde voor een over het algemeen levendige regie. De beste speler vonden we Ad Leewen, die van Arsène werke lijk een creatie maakte als de oude man die zich op het eind van zijn leven nog wil ontplooien en geen „ge vangene van de aarde" wil zijn. Zelfs in deze komedie, die voor een groot deel geschraagd moet worden door typetjes en karakters, was het een overtuigende vertolking. Honoré, de burgemeester, werd met Frans élan ge speeld door Bram Harteveld, expres sief met nu en dan de neiging op hol te slaan. Annette Pieters-v. d. Staak, die twee weken geleden de rol van Mimi van de door een ongeluk ver hinderde Hanneke v. d. Spek overnam, kweet zich fris en spontaan, maar toch beheerst van haar taak. Co Hageman- Verhagen gaf als Amelie ?en verzorgd spel te zien zoals men dat van haar gewend is. Het aandeel van Albert Labordus was vrij beperkt in de rol van spahi Antoine, maar zijn routine stond borg voor een prima uitbeelding, waarbij vooral het accent op zijn mimisch kun nen viel. Sjoerd de Mik maakte een uitstekende postbode, zeer bejaard, hoewel de tekst hem pas 25 jaar brie ven had laten bezorgen en hem nog LEIDSE AGENDA MAANDAG 14 NOVEMBER Jahn Jubileumuitvoering. Stads gehoorzaal, 19.30 uur. Sted. R.K. VrouwenbewegingBij eenkomst met optreden van het „Utrechts Huisvrouwen Show Orkest". Anth. Clubhuis, 20.00 uur. Abonnementsvoorstelling Leidse Schouwburg Ensemble speelt „Het Boferskanon", 20.00 uur. DINSDAG 15 NOVEMBER Rijksmuseum v. Oudheden Na jaarsprogramma. Archeologische lezine 20°00 um. P H K- Gray RaP''"b"rB. Adelbertvereniging, afd Leiden Jaarvergadering. De Doelen. 20.15 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. De- monstratie-avond in 't rijksherbarium, ochelpenkade, 20.00 uur. Jahn Jubileum-uitvoering. Stads gehoorzaal, 19.30 uur. Ned. Roode Kruis, afd. Trombose- dienst Receptie t.g.v. 10-jarig be staan. Administratiegebouw Acad. Zie kenhuis, 16.30 uur. V WOENSDAG 16 NOVEMBER Ken O Film van de maand „8« otte e mezzo Camera, 19.00 en 21.15 u. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering. Ge- o Jeugdhuis, Breestraat. 20.00 uur Selskip „Fryslan" Leiden Kaba- retjoun, St. Anth. Clubhuis, 20.00 uur Jeugdorkest „De Burcht" Con cert. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. DONDERDAG 17 NOVEMBER K en O meesterserie Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Kath. Volkspartij, kring Leiden Jaarvergadering. Café-restaurant „Den Burcht", 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Leidse politie heeft zaterdagmid dag kwart voor een bij toeval een 16- jarlge Groninger met een niet geheel smetteloos verleden in kunnen rekenen. De jongeman, loopjongen van beroep, stond langs rijksweg 4a te liften, toen hij door de politie werd aangehouden. Omdat hij geen afdoende verklaring van zijn aanwezigheid ter plaatse kon geven, mocht hij voor een nader verhoor mee liften met de ordebewaarders. Hy bleek in Groningen gezocht te worden wegens een diefstal van 250,-, terwijl ook de Amsterdamse politie enkele inbraakjes met hem te vereffenen had. Hy werd Amsterdam op transport gesteld. Bij de voetbalwedstrijd VTL-Warmunda en terrein aan de Boshuizerkade is de 22-jarige bloemist J. van Grieken uit Warmond om ongeveer tien voor vijf botsing gekomen met de 23-jarige VTL-speler H. Romeyn uit Leiden. De Warmonder moest met een gekneusde linkerbeen naar het AZL worden voerd, de Leidenaar liep een gekneusde rechterduim op. Gisteravond kwart tien werd een ruzie over het beta- ran consumptie in een café aan de Nieuwe Beestenmarkt aanleiding tot een vechtpartij. Twee inwoners van Alphen den Rijn, een 28-jarige matroos 38-jarige grondwerker mishandelden de kelner en zyn echtgenote. Beiden werden op het bureau ingesloten. Door de Leidse politie werden gisteren twee Leidenaars, een 21-jarige koffie- huishouder en zijn 19-jarlge broer, koop van beroep, wegens het inslaan een spiegelruit in de Korenbrug steeg. 's Avonds werd aangifte gedaan van het inslaan van een ruit en eer poging tot inbraak by de Leidse Groot handel op de Langebrug. De aangever herkende de koopman als de dader. Dinsdag 15 november a.s. zal de ver koop van de kinderpostzegels en kaar ten in de hal van het postkantoor aan de Breestraat beginnen. De verkoop is van 10 uur "s morgens tot 4 uur 's mid dags, van 15 lot en met 18 november en dadrna van 29 november tot en met 31 dec a.s. Er is een grote verschei denheid van bijzondere kaarten. Zwembad Hazerswoude krijgt uitbreiding Het bestuur van de Stichting Sport park Hazerswoude bestudeert momenteel vastomlijnde plannen tot uitbreiding van het zwembad in het dorp met een wedstrijdbassin. In het investerings programma, bestrijkende de periode 1968 tot en met 1977, wordt wat deze uitbreiding betreft door B. en W. reeds hiervan gewag gemaakt. Deze uitbrei ding, die een bedrag van ƒ250.000. zou vergen, staat gepland voor het jaar 1968. De exploitatie van de twee sportvel den is nu op een zodanige manier ge regeld, dat het onderhoud daarvan voor een groot gedeelte ten laste komt van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys, die de terreinen gebruikt. geen pensioen toestond; niettemin een markante typering. Bob Hageman was een echte „droomboef", die zich wei nig druk maakte over een eventuele arrestatie; luchthartig en jolig huppel de hij in de hersenschim rond. Bram Hasselbach had weer het geluk, een heerlijk type te kunnen zyn als gen darme Terrasson en in de bijrollen maakten Jan Bartelsman, Hein Mol en Rosien Hasselbach-Gaykema zich ver dienstelijk als resp. gendarme Colom- bani, raadslid Boeuf en madame An- celin. Bas Hageman tenslotte fungeer de achter de schermen als een lyrische Azouk, de olifant, gesecundeerd door Lex de Groot, die voor olifantsbewe gingen zorgdroeg. De volle zaal. met o.a. burgemeester Van der Willigen, heeft zich met het gebodene aange naam geamuseerd. In de. foyer had den de aanwezigen dit zal ook de komende twee avonden, 16 en 19 no vember, het geval zyn na afloop de gelegenheid zich met elkaar en de speelsters en spelers te onderhouden tot versteviging van het contact over en weer. T. P. Ter Aarse middenstanders Zes plaatselyke middenstanders heb ben vrydag en zaterdag een show gege ven in de grote zaal van het dorpshuis in Ter Aar. Voor de eerste maal hebben zy tot deze vorm van samenwerking be sloten en naar hun eigen woorden is het een sukses geworden. Zo tussen de bedrijven door hebben ze bovendien 250 kinderen laten genieten van tekenfilms op het podium van de grote zaal en dat allemaal gratis. Voor de meeste bezoekers van deze show, 350 in getal, was het een ver rassing dat in deze zes middenstands zaken al deze artikelen te koop zijn. De verkoop op deze show is de deelnemers meegevallen en nog verschillende be stellingen moeten worden afgewerkt. Om het bezoek te veraangenamen boden de middenstanders een gratis kop De deelnemers waren de heren J. H. van Beyere (bloemen en planten); H. Reijngoud (gas, olie en gasfornuizen); L. P. Rietveld (een uitgebreide kollektie woningtextiel); P. A. Hoogervorst (speelgoed en huishoudeiyke artikelen); gebr. Cats (kaas, levensmiddelen en een fraaie stand van Siebrand) en Gerrit van Eyk (bromfietsen, rijwielen, schaat sen en rolschaatsen). Na afloop toonden de deelnemende middenstanders zich tevreden over de verkoop op deze show. Zij zijn bereid zulk een show te herhalen in de nabye toekomst. In Woubrugge kwam nieuw gymlokaal gereed Waren de scholen tot op heden, wat betreft het geven van lichamelijke op voeding, geheel afhankelijk van de weersomstandigheden, thans kan de schooljeugd gebruik gaan maken var FLESJE YOGHURT WERD SCHILDERS VAN HAKENKRUISEN NOODLOTTIG IQ de nacht van donderdag op vrijdag em straatmaker door de po- werd het N W-gebouw „Ons Centrum' u„e alngehoude„i ,oe„ Ie op heterdaad •erden betrapt by het aan de Hooigracht bezocht door enkele vandalen, die o.a. hakenkruisen op de geschilderd hadden, zoals we af gelopen vrydag reeds vermeldden. Door een toevallige omstandigheid zyn de daders in handen van de politie geval len. In Wassenaar werden vrijdagmid dag een 19-jarige reclameschilder en Musea en T entoonstellingen Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg): Grafiek George Hadeier c.s. Werkd. 11 uur v.m. tot 6 uur n.m., beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Hans v. Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen netto geraamde uitgavenbedrag name lijk f527.500,zal belopen. Gerekend naar gemiddelde uitkeringsbedragen komt dit neer op f3.408,per per- Orgelconcert in Evang. Lutherse Kerk Op vrydag 18 november a.s. geeft de organlste van de Evang. Lutherse Kerk, mevr. Annie Blankenstein-Offenberg, 'n concert op het onlangs gereviseerde or gel van deze kerk. Het uit 1791 daterende orgel ver keerde jarenlang in een deplorabele toestand, maar is na de grondige res tauratie door de fa. Van der Linden te Leiderdorp weer alleszins waard om in brede kringen bekend te worden. Het programma vermeldt o.a. een Ricercare van Froberger, orgelkoralen veghalen flesje yoghurt, zy bleken in het bezit van een flets die in Lelden was ontvreemd. In verband met die diefstal werden de jongelieden overgebracht iar het politiebureau in Leiden. Tydens het verhoor kreeg de politie dolkmessen in het oog, die het tweetal met hakenkruisen en de woorden „Heil Hitler" ontsierd had. Het verband was snel gelegd, maar de twee jongelieden bleven nog heel lang ontkennen, dat het bezoek aan „Ons Centrum" ook tot hun activiteiten had behoord. Tenslotte vielen ze toch door de mand. Achteraf bleek er niet alleen rommel gemaakt te zyn In het kantoor, maar werd duldelyk dat het tweetal ook postzegels, stempels, sigarettenaanstekers en zilveren asbak ken had ontvreemd De dolkmessen werden in beslag genomen, de jongelui kregen logies op het bureau. St. Janschool Leimuiden ontving oud-leerling pater G. Senne Een speciale sfeer heerste er vrydag- mlddag in de St. Jansschool waar leer krachten en leerlingen zich opmaakten voor een ontvangst van pater G. Senne, oud-leerling van deze school. Voor de lagere klassen en kleuters betekende dit het in ontvangst nemen van een trac- tatie en een uurtje eerder vryaf. De hoogste klassen echter zetten zich in om pater Senne en zyn ouders en ver dere genodigden, waaronder het school bestuur, een gevarieerd programma aan te bieden. Het hoofd der school, de heer L. F. van Dueren, verwelkomde de neomist en oud-leerling, twee hoedanigheden van pater Senne, aldus de heer Van Dueren, waardoor de school gemeend heeft deze ontvangst te mogen organiseren. Hierna was het woord aan de leer lingen, die hetgeen zy leerden van hun onderwyzers en onderwyzeressen en voor wat betreft het ballet van me Dueren op voortreffelyke wijze brach ten. Met ballet, deklamatie en zang wis ten zy de zaal te boeien. Ook de blok- fluitgroep o.l.v. de heer Van Steenber gen bracht enkele mooie melodiën ten gehore. - Byzonder leuk was het resultaat van van Bach en Buxtehude. enkele delen een opatelwedstrljd ,n de hoogste 1(lMp uit een „Gloria" van Couperln en de I de leerlingen elk voor rich een Bach08'* e° g-moll van j 3peech schreven voor deze gelegenheid. Er is geen toegangsprijs verschuldigd voor dit conecrt, waarvoor de Kerkeraad der Evang. Luth. gemeente de kerk wel willend ter beschikking stelde, maar bij de uitgang zal een bydrage gevraagd worden om de laatste restauratiekosten te bestrijden. Geen ontslagen Mc.Bee van Leiden naar Milaan De afdeling McBee van de Royal Mc- Bee Nederland N. V. aan de Roosevéltsraat wordt in januari overgeplaatst naar Milaan. McBee vervaardigt administratiesystemen. De 40 man personeel krygt gelegenheid over te gaan naar de afdeling Royal, die schrijfmachines vervaardigt Uit het vele goede werk werd tenslotte René van Zon uitverkoren om zijn speech te houden en namens de klas de neomist toe te spreken. Tot slot kreeg pater Senne nam de school een boekwerk aangeboden. Pater Senne sprak een dankwoord waarin hy zei het leuk te vinden, dat deze middag zo georganiseerd was. zo dat ook de kinderen in de gelegenheid werden gesteld om met hem persoon lijk kennis te maken. BOSKOOP Geboren: Nicolaas, z.v. C. H. Ko ning en C. v. Leeuwen; Jacobus Hen- drikus, zoon van B. J. W. Goedhart en W. v. d. Meer; Marian Cornelia, d.v. T. M. Keyzer en G. v. d. Spek; Sijtje Jacoba, d.v. J. Kroon en L. J. Grooten- Ondertrouwd: Cornelis van Zwieten en Cornelia Elisabeth Kleijn; Leonar- dus F. J. S. Schinkel en Wilhelmina M. van de Vliet; Cornelis H. Th. Lek en Maria J. van Hevelingen; Willem van Venrooij en Cicilia P. Slappendel. Getrouwd: Manfred Fürle en Catha- rina A. Duits. klein, doch zeer doelmatig gymnastlek- Het clubgebouw van de plaatselyke voetbalvereniging aan de Bateweg is thans zodanig verbouwd en uitgebreid, dat de grote kantine geheel als gym nastieklokaal is ingericht, compleet met verplaatsbare wandrekken, klimtouwen, e.d. Aan de zuidzyde zijn nieuwe lokali teiten aangebouwd, bestemd voor ber ging van de losse gymnastiekbenodigd- heden en een kleed- en wasgelegenheid. Zodoende kunnen de voetbalelftallen en de schooljeugd (met nog twee gymnas tiekverenigingen) nu elk van afzonder lijke kleedgelegenheden gebruik maken. Verder is er moderne TL-verlichting en oliestookverwarming aangebracht. Hoe wel de zaal slechts 12 x 8 meter groot betekent dit toch een belangrijke aanwinst voor de lichameiyke ontwik keling van de jeugd. Het geheel heeft dan een ton aan investeringen ge kost. Als de laatste hand aan de af werking is gelegd, zal het gehele com plex midden december alsnog officiéél worden geopend. STOMPWUK Gistermiddag heeft de plaatselyke gymnastiekvereniging „Gyversto" in de gymzaal onderlinge wedstrijden ge houden. De wisselbeker werd dit jaar toegekend aan Wilma Janson, die het hoogste aantal punten behaalde. Verdere uitslagen: jongens I; 1 Leo Janson, 2 Hans Janson, 3 Nico v. d. Salm en Jan de Jong. Heren; 1 Frans Janson, 2 Jan Faas, 3 Theo en André Suyten. Meisjes van 6 tot 9 jaar: 1 Anjella Sweere, 2 Antoinette v.d. Bos, 3 Mar- ja Stynman. Meisjes van 10 tot 12 jaar: 1 Carla de Groot, 2 Trees Knijnenburg, 3 Lidy v. Kampen. Meisjes van 13 tot 15 jaar: 1 Trees Disseldorp, 2 Rieke Janson, 3 Hennie de Jong. Dames-adspiranten: 1 Bep Scholtes, 2 Toke Waayer, 3 Wil v. Veen. Dames: 1 Kitty Disseldorp, 2 Grar- da v. Santen, 3 Ans v. Santen. Uitslagen keurgroep: 1 Wilma Jan son; 2 Lenie v.d. Salm en Anjella Sweere; 3 Jona v.d. Meer. De winnaars van de eerste prijs kregen een medaille, terwijl alle deel nemers een diploma ontvingen. KVP-KANDIDATEN VOOR VERKIEZINGEN In verband met de a.s. Tweede Kamer-verkiezingen op 24 mei 1967 of de eventuele vervroegde verkiezin gen, bestaat er voor de leden van de KVP-afdeling Stompwijk gelegenheid om vanavond van 8 tot 9 uur in „Het Blesse Paard" kandidaten naar voren te brengen. FEESTAVOND ROND JUBILARISSEN Vrijdagavond was er in het Bruine Paard een feestavond van het perso neel van Kunstaardewerkfabr. „Vel- sen" aangeboden door de directie ter gelegenheid van het feit dat er dit jaar 7 man zijn, die 15 jaar aan 't bedryf z(jn verbonden. Directeur Van Vliet open de de feestelijke bijeenkomst, waarbij hij in het bijzonder welkom heette de medewerkers uit Gouda. Hierna richt te hij zich tot de 7 jubilarissen. Hij noemde één en ander een bewijs van de goede verstandhouding die er heerst in het bedrijf. De directeur overhandigde hen een cadeau, be staande uit een fraaie tafelaansteker met inscriptie. De namen van de ju bilarissen zijn: W. Strien, J. Pieéte, B. Winsen, J. Molkenboer, W. Pouw, W. v. Egmond en A. Diederiks. De avond werd verder verzorgd door Cabaret groep „Florida" uit Den Haag o.l.v. Cees Nouwens. De avond werd met 'n gezellig samenzijn besloten. KATWIJK Geboren: Ar ie z.v. L. Varke visser en J. J. Heemskerk; Marianne d.v. J. v. Ryn en L. v. Rijn; Willem C. A. v.d. Plas en C .E. v. Dijk; Gerard J. z.v. H. J. Smit en A. v.d. Oever; Adriana M. d.v. A. G. Lukkien en M v. Wijk; Jdriana A. C. d.v. L. v. d. Plas en C. v. Duyvenbode; Leendert C. z.v. C. v Beelen en A. Hoek; Huig z.v. A. v. Beelen en J. Jonker; Antho ny B. z.v. W. C. v. Duin en D. Maag- delijn; Richard z.v. H. Prins en J. B. Bouwmeester; Pieter z.v. P. Kuyt en M. Krijgsman; Jacqueline M. d.v. J. Korbee en W. J. Zuyderduijn; Ronald z.v. W. Jamoei en G. J. de Jong; Eric z.v. W. Jamoei en G. J. de Jong; Wil lem z.v. W. de Jong en A. Koppe; Annemarie d.v. H. Judijk en A. v. Rijn; Henry z.v. H. Knetsch en C. J. Bras; Zylvis d.v. J. Onderwater e B. Kluis; Cornelis z.v. G. v. Beelen en A. v. d. Plas. Ondertrouwd: A. Kuyt en J. Mugge; J. F. Verkyk en C. Houwer; A. Zoete- welie en A v.d. Plas; P. J. Heems kerk en A. v. Duyn; G. Peet en J. C. Haasnoot; J. H. Kollen en C. Dubbe- laar; M. P. Kwakernaak en B. P. C. v. Dyk; A. Filippo en S. I. Agema; G. v. Dyk en D. Zwanenburg; J. Aandewiel en N. L. v. d. Plas; G. v. Rijn en E. W. Veerman. Getrouwd: W. E. Nijenhuis en J. P. Helling; J. v. Duin en W. de Bruin; J. v. Egmond en E. A. Aandewiel; A. v. Duin en V. v. Duy ven voordeJ. J. W. Dressen en A.M. v. Lent; W. J. Slan gen en J. L. Schoonbrood. Overleden: M. v. Duin e.v. A. Haas noot 77 j., vr.; M. v.d. Plas e.v Remmelzwaal 78 j.. vr.; W. Hus A. Remmelzwaal 81 j., vr.; G. C. Anto- nissen 81 j., m.; M. Kuyt e.v. C. Rem melzwaal 66 j., vr.; J. H. Steelink e.v. C. Stempel 82 j.. vr.; G. Meijvogel 61 jaar, man. SASSENHEIM Geboren: Petrus J. z.v. C. N. Rus man en W. T. v.d. Zwet; Rudolf J. z.v W. van Tol en H. M. Niekus; Patricia M. d.v. J. N. M. Verhoeven en E. A. M. van Rooijen; Rob Ch. z.v. A. C. Hob ij n en T. W. Metz; Marco z.v. W. Elderbroek en H. van der Leeden. Ondertrouwd; E. de Mijunck en M. M. van der Zande; H. C. Spijers en C. M. van de Berg. Getrouwd: J. T. W. Nederstigt en J. G. C. de Bruin; A. M. Woudstra C. M. P. Klinkenberg; J. P. S. Liever- se en J. F. M. Brouwer; A. C. M. Buise en C. Jansen; F. P. M. Jepkes en C. A. Buggenum; P. J. L. Meiland en T. M. G. van Heumen; J. van der Zwart en A. M. Dol. Overleden: J. C. Seijsener, vr. 74 jr, echtgen. van J. v. Etten; C. H. Uiten daal, man 40 jaar. Voorzitter van „Theorie" hekelde in de bollenstreek laksheid in „Praktijk" In de vergadering van de vereniging van oud-leerlingen van de Rijks Middel bare Tuinbouw-School (die 50 jaar ge leden al de eerste leerlingen afleverde!) heeft de voorzitter, de heer D. van der Schans, enige ernstige zaken betreffen- "b algemene gang van zaken in het bollenvak gesignaleerd. Hij betwyfelde het of men wel voldoende actief is tot samen werken, samen denken en samen luisteren. Het avontuur van de geest trekt velen niet meer aan. zyn wy slechts „routine-denkers" geworden? Zyn het alleen platgetreden paden die bewandelt? De bollenstreek wyzigt zich en is het dan niet noodzakelyk dat wij zelf meer denken? En om te denken, te leren denken, hebben wij anderen nodig en zullen wij steeds meer en meer kennis moeten nemen van al datgene er om ons verspreid ligt. Wy zullen tqd moeten hebben voor de problematiek rondom ons heen en vooral ons zelf!" De heer Van der Schans was niet mals in zyn algemeen oordeel toen hy opmerkte, dat zo weinigen in het bollen vak kennis nemen van onderzoek in de ruimste zin des woords en aan de voorlichting die men overal kan ont vangen. Voorts is het heel erg te noe men, dat er zo weinig interesse bestaat in het werk van onze (bollen-)vakorga nisaties. Hy verheugde zich er over, dat het bestuur van het Centraal Bloem bollen Comité tot oprichting van een „stafbureau" heeft besloten. Hij ver wachtte van dit stafbureau een heil zame werking door bundeling van ken nis die nu overal verspreid ligt. wy zullen als vakgenoten moeten meewer ken in positieve zin en zullen onze gees- teiyke traagheid, dan wel passiviteit, NOORD WIJKERHOUT Auto over de kop Gisteravond moest een 22-jarige Am sterdammer op de 's-Gravendamseweg uitwyken voor een zonder achterlicht rijdende fietser. De automobilist moest daarna onmiddeliyk uitwyken voor een hem tegemoet rijdende auto, die groot licht voerde en kwam in de berm te recht. De wagen sloeg over de kop en de Amsterdammer werd daarbij zo ern stig gewond, dat hy in het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden op genomen. PRINS KARNAVAL 1967 Traditiegetrouw is op de elfde van de elfde om 11 uur 11 Prins Karnaval voor het komende jaar aan zijn onder danen voorgesteld. Daarmede is een eind gekomen aan de heerschappy van Prins Fredericus Viaductus en is voor 1 jaar die heerschappy óver het narren rijk overgegaan in de handen van Prins Franciscus Valeant. Dit is natuurlyk niet zo maar in alle stilte gebeurd, maar eveneens traditiegetrouw tydens een daverende feestavond in hotel Van der Geest. Gastheer op dit buitengewoon druk bezochte feest was de bekende hu morist-conferencier Cees de Lange, die tezamen met zijn vrouw Sophie Stein en de muzikale clown Rexis de in span ning op het grote moment van 11 uur 11 wachtende gasten prettig bezig hield. Dat wil zeggen, zy deden dat tot kwart voor elf en toen nam tot iéders grote verrassing niemand minder dan Heintje Davids hun taak over. Deze hoogbe jaarde ras-artieste zag kans om met haar babbeltje en liedjes de stemming naar het hoogtepunt te voeren en de komst van de nieuwe prins zelfs te doen uitstellen tot kort na 11 uur 11. Nadat dan tenslotte Prins Franciscus met zyn Raad van Elf en zyn hofkapel „De Koetillers" zijn intrede had gedaan, en was geïnstalleerd door de President van de Karnavalsvereniging, werd af scheid genomen van Prins Fredericus. Hy werd door zijn hofhouding gehuldigd voor de wyze, waarop hy zijn taak als Prins Karnaval heeft vervuld en hy op zyn beurt dankte allen, die hem bij de vervulling van zyn zware taak hebben geholpen. Tevoren had hij Broeder Clemens van de St. Bavostichting ei Jacques Byiemeer nog onderscheiden. Als wy dit zo schryven, klinkt het allemaal erg rustig, maar U begrypt natuurlijk wel, dat zo'n machtsover dracht bij een karnavalsvereniging in een allesbehalve rustige sfeer plaats vindt. Hoe dat is, valt niet te beschrij- ven. Dat moet men meemaken of beter gezegd, als karnavalist echt meebeleven. Hoe het ook zy, de Kaninefaaten hebben weer gezorgd voor een Prins Karnaval en nu zal het Karnaval 1967 ook wel weer goed worden. BLOEMENHUIS De Vorst van het Narrenryk heeft vrijdagmiddag een hoogst ernstige daad verricht. Prins Fredericus Viaductus van de Karnavalsvereniging „De Kani nefaaten" in Noordwykerhout heeft in de Zeestraat, de specifieke buurt van bijzondere allure, een heel byzonder middenstandsbedryf geopend. Daar heeft Piet Duivenvoorde zyn bloemenhuls „Flora" gebouwd. Dat is niet zomaar een bloemenwinkel, maar een werkelyk bloemenhuls. Uit werkelyk alle delen van Nederland waren zijn vrienden ge komen. Uit Friesland, waar hy een be langrijk deel van zyn grossierderij heeft liggen; uit het zuiden kwam Sjefke Jansen, de wielren-pedagoog van de amateur-renners uit de Tour de l'Ave- nir, geen bloemenman. gewoon 'n vriend. Begonnen als detaillist met straat- en markthandel heeft Piet Duivenvoorde zijn zaak uitgebreid tot een gewaar deerde grossierderij in bloemen en nu ook de vervulling van zyn liefste wens bloemenhandelaar in zijn eigen zaak in zijn eigen gezellig bloemenhuis, in zijn eigen Noordwijkerhout. Geboren: Antonius J. M. zn v. J. Bakker en C. M. Hachmang; Marinus J. zn v. M. T. de Haas en M. E. C. Wei- boren; Johannes F. R. zn v. A. N. Wil- lemse en C. M. Hoogeveen; Robertus T. M. zn v. A. W. van Graas en M. C. Verhoeven: Cornelia J. T. dr v. A. L. Koelewijn en J. G. C. Duivenvoorde; Ca roline S. M. dr v. G. J. Smit en M. T. A. Warmerdam; Johahnes M. zn v. A. A. M. van den Berg en A. C. T. Hoo gervorst; Walter P. J. zn v. J. M.Wil- doër en A. J. M. Bimmerman. Ondertrouwd: H T. M. van Scharen- burg en D. G. M. Hermans. Getrouwd: A. G. Gerritsma en E. Hoekstra. Overleden: Wilhelmus van den Elshof, 67 jaar. ongehuwd; Karei de Wit, 86 jaar, geh. gew. met E. Bakker; Fran ciscus L. Pennings, 78 jaar, echtgen. v. E. M. van de Walle; Johannes Feelders, 72 jaar, echtgen. v. J. C. Polet; Cornelis van der Klauw, 87 jaar, wednr. v. M. A. Alkemade; Wilhelmus Kaptèin, 73 Jaar, echtgen. v. H. van Diemen. moeten wijzigen in een grotere strijd, baarheid! Ons vak bevindt zich in een stormachtige ontwikkeling en wij on- dervinden dagelijks de spanningen er van. Wij allen hebben een taak en mo gen niet door een handje vol mensen de beleidsiyn laten bepalen, wy moeten stelling nemen tegen dictatoriaal ge- ST.-NICOLAAS DEED INTOCHT Door de grote activiteit van de Lissese middenstand mocht de gemeente Lisse zaterdag jl. de eer hebben als centrum gemeente voor de bollenstreek de hoge gast uit Spanje een intocht te mogen bereiden. Honderden kinderen en ouders waren by de ontvangst op de Haven aanwezig. Na eerst door het Comité ontvangst begroet te zyn, volgde officiële ontvangst ten gemeentehuize door burgemeester mr. Th. M. J. Graaf, die het een eer vond om de Sint en zyn staf namens de burgerij vooral namens de jeugd een welkom te mogen toeroepen. De hoge gast uit Spanje vond het zelf ook weer fyn om in Lisse te zyn, maar hy vond het wel jammer, dat de straten zo gehavend zijn door de werkzaam heden voor de aardgasvoorziening. De jeugd zong hem hartelijk toe, waarna de harmonie „Trou moet Bly- cken" luister byzette door bekende Sin terklaasliederen te spelen. Toegejuicht door duizenden kinderen in Lisse maakte St.-Nicolaas een rytoer door Lisse De Engel, waar de harmonie „Canite Tuba" opgesteld stond. De intocht werd besloten met een bezoek aan Huize „Ter Beeke" in De Engel, waar de al daar gehuisveste kinderen onder leiding van hun verzorgsters St.-Nicolaas eens een harteiyk ontvangst bereidden. Het was de goede Sint aan het einde van de middag aan te zien dat de reis en de intocht in Lisse hem wel ver moeid hadden, maar hij was zeer vol daan over de spontane ontvangst in Lisse. Er staan nog meer dorpsbezoeken op hét programma. Gevonden en verloren Gevonden: groene muts; zwarte damesportemon- iee met 25,-; kinderstep; zwart heren- rywiel; groen-witte step; zilverkleurige broche; gele rechter kinderwant; zwarte rechterdameshandschoen; bruine heren- portefeuille; kinderwant. Verloren: op hang rijwieltas; witte gymschoen: hou- ten clip achter 2 wieltjes; doublé dames polshorloge met schakelarmband; hals ketting; rode portemonnee inh. 60,- 70,-; achterslot van auto; etui met vulpen; vierkleurenballpoint; kinder portemonnee; rood kinderrijwiel; Bata- vus herenrywiel; loonzakje met 100,-; ouderwetse huissleutel; leren heren laars (bruin en kort). Simultaan - séance Vrijdagavond heeft de heer H. Belodiën uit Heem stede een simultaan-séance gegeven op uitnodiging van de Damvereniging Lisse voor ILisse en omstreken. Hij speelde 10 partijen, waarvan hy er twee loor (J. H. Algera, kampioen 1966 Lisse en omstreken) en Y. de Jong, uit Sassenheim die in de wedstrijd oir kampioenschap als tweede de strijd be ëindigde. Tegen 1 speelde hy remise er 7 dammers moesten het loodje leggen Het was een byzonder spannende simul taan-séance DE ZILK JAARVERGADERING VAN NISPEN Donderdag jl. hield de supportersver eniging „Van Nispen" haar jaarvergade ring in Café Klinkenberg in De Zilk. De voorzitter, de heer S. J. van Haaster, opende de vergadering en moest tot zyn spyt constateren dat de opkomst maar zeer matig was. Desondanks vond hy dat er door de vereniging weer veel voor de sport gedaan was. Hij noemde o.a. het busvervoer, de konijnenaktie en niet te vergeten het Supportersorgaan. Indien er in De Zilk suggesties zyn die de Supportersvereniging nog een groter effect zouden kunnen geven zcft men deze gaarne in ontvangst willen Het financiële verslag van de heer Th. Keijzers gaf nog een batig saldo van 532,07, dat door de kascontrole commissie accoord was bevonden. By de bestuursverkiezing waren de heren J. Geerlings en P. M. de Groot af tredend. De heer J. Geerlings werd ge kozen; de heer De Groot was niet her kiesbaar. In zyn plaats werd gekozen de heer H. van Berkel, Zilkerduinweg. De Zilk. Door het bestuur wordt gezocht naar een goed redactielid. Speldjes van de vereniging zijn verkrijgbaar by de heer v. d. Steen aan de consumptietent. De heer J. de Winter gaf nog een uitleg van het wel en wee van de sport accommodatie en voorzag nu wel een spoedige uitwerking van het een en an- NOORD WIJK Het bekende Noordzeekoor „The Sea side Singers" uit Noordwijk aan Zee bereidt zich voor op het geven van een kerstconcert, deelt het bestuur mede. Vorig jaar trok dit concert in „De Rank" een stampvolle zaal. Wel zal het koor deze keer onder andere leiding staan, daar het bestuur aan de dirigent, de heer Louis Peeters, ontslag heeft verleend. Er zijn echter besprekingen gaande met een beroepsmusicus om de directie van het ongeveer honderd leden tellende mannen- en jongenskoor over te nemen. Alle geruchten, dat met het heengaan van de vroegere dirigent het bestaan van het koor in gevaar zou komen, zijn van elke grond ontbloot, vernamen wy van bestuurszijde In af wachting van de nieuwe leiding gaat het werk van het koor gewoon door. ZOETERWOUDE KATH. VROUWENGILDE Aan de leden van het Kath. V ouwen- gilde wordt meegedeeld, dat op de byeen- komst op woensdag 16 nov. a.s. om acht uur n.m. in het Don Boscohuis gespro ken zal worden door een inleider over het onderwerp: Het hoe en waarom in de woninginrichting. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het kand. ex. W. Sociologie mej. M. v.d. A (Den Haag), id. mej. W. Greve (Delft); kand. ex. klassieke taal- en letterkunde de hr. A. J. F. v. Durink (Den Haag); Doet. ex. II Gen. mej. S. M. P. F. Schrama (Lisse); semi-artsex. mej. Lim Khiem Nio (Den Haag); id. dhr. H. L. Haak (Brussel); id. dhr. P. Stevens (Den Haag; id. dhr. P. Wijnmalen (Delft); Artsex. dhr. J. Jeekel (Breda); idem dr. J. M. G. Kauer (Boskoop).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4