4 Pascha, brood en wijn hoogtepunt in eeuwfeestviering Wagnerpleiners richtten Kennedycentrum op pil MAANDAG 14 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT De spoorlijn Schiphol- Leiden-Den Haag Aan het jaarverslag 1965 van de N.V. Luchthaven Schiphol is ontleend: ,,Ook in 1965 werd er door de re gering nog geen beslissing genomen met betrekking tot de nieuwe spoor lijn Amsterdam-Schiphol-Den Haag. Niettemin werd er zoals wij reeds in ons verslag over 1964 vermeldden, in dat jaar door de Nederlandse Spoor wegen een krediet beschikbaar gesteld voor de bouw van een spoorwegtunnel ter plaatse waar de geprojecteerde spoorlijn baan 09-27 kruist. Met de bouw van deze tunnel, welke circa 500 meter lang wordt, werd in het verslag jaar in opdracht van de N.S. aange vangen. Een gedeelte van de tunnel zal pas kunnen worden aangelegd na de buitengebruikstelling resp. verwij dering van een gedeelte van de hui dige rijksweg no. 4. Er wordt naar ge streefd de spoorwegtunnel omstreeks 1 juni 1967 gereed te hebben. Wij willen hier nogmaals tot uit drukking brengen dat wij het met het oog op de verdere ontwikkeling van Schiphol van uitermate groot belang achten dat de luchthaven in de naaste toekomst over een spoorwegverbinding met Amsterdam en Den Haag de be schikking verkrijgt." VERMISTE NOORDWIJKER NOG NIET GEVONDEN n bruin costuum, bruine schoenen, bruine terlenka regenjas en een grijze Ieder die inlichtingen kan verschaf fen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie te Noordwijk, tel. 01719-2020 of met de politie van of haar woonplaats. MGR. JANSEN BESLOOT SFEERVOLLE HERDENKING PAROCHIE BODEGRAVEN Hoogtepunt van de eeuwfeestviering ran de H. Willibrorduskerk te Bodegra ven was ongetwijfeld de opvoering van het kerkspel Pascha, brood en wijn. Vrij dagavond was de eerste van een drietal opvoeringen van dit prachtige spel, dat geschreven is door pater Bertien Kompa uit Helmond. Het brengt op een mo derne wjjze een religieus gebeuren in kleur en klank en beweging van ballet Het spel is geïnspireerd op 't woord van de Heer uit het Laatste Avond maal „Deze kerk is het Nieuwe Verbond in Mijn bloed". Het woord Pascha be tekent nl. doortocht. Zo maakte Israël een tocht naar het land van belofte. Het was een tocht (hun Pascha) door de woestijn, waar God met dit volk een bloedverbond sloot, het Oude Verbond. Zo maken ook wij, het nieuwe volk. een tocht door het leven naar het beloofde tand. Midden onder ons is Hij in de te kenen van brood en wijn, de kracht waardoor wij deze toch t gunnen gaan. Dit spel speelt in de kerk. Rechts en Hnks staat een troon. Daar is de zetel van de Ecclesia en van de Cantor. De Ecclesia is de lerende en biddende figuur van de Moederkerk. De Cantor is de fi guur van de Zingende Kerk. Deze fi guren begeleiden ons overal in dit spel. Het thema is de viering van het Ver bond. Het is een geheel Bijbels gegeven en een aktivering van de Eucharistie- Met een zeldzaam klankrijke, duide lijke en melodieuze stem vervulde Luce van Wezel de rol van Ecclesia, de le rende, leidende en biddende figuur van de Moederkerk. De tweede hoofdfiguur van dit spel, de cantor, de figuur van de zingende Kerk, werd op even voor treffelijke wjjze door Herman Witte- man gebracht. De Gregoriaanse melo dieën zong hij met zeer geschoolde stem. De muzikale begeleiding werd zeer goed verzorgd door een orkestgroep uit Utrecht, een koperensemble uit Langer- aar en een groot gemengd koor onder leiding van de heer J. Roest. De pres taties van de reien getuigden van een gedegen voorbereiding. De spreekkoren klonken mooi gelijk. Vooral de mooie, A. Groot winnaar van Koudekerkse Autocross Koudekerk stond zaterdagmiddag ge heel in het teken van de autocross, welk evenement evenais de reeds gehouden wielrenronde van Koudekerk, voor het eerst in Koudekerk werd gehouden, ten bate van het zwemfonds. De deel neming was internationaal en de orga nisator de heer H. A. Straver van de Eerste Voorschotense Autocross Orga nisatie had voor een perfecte uitvoe ring gezorgd. Al met al was het verder nog een bijzondere cross, daar de kampioen van dit jaar bekend zou worden. De drie kanshebbers waren H. Oostvogels uit Zunüert, P. van der Helm uit Pijnacker en P. Altena uit Heemstede in volgorde van de meeste aantal punten. De 32 deelnemers waren in 2 ploegen inge deeld en toevalligerwijs waren deze drie kanshebbers in dezelfde groep, zo dat er in deze groep fel werd gestre- Er werden door beide groepen drie manches verreden, de eerste van deze manches werd na veel moeite gewonnen door H. van Schie, die de volgende ron den wegens opgelopen schade niet meer kon rijden. De tweede manch werd door F. Dons en de derde door de Belg Ré Meulemans die in een gewone personenauto deel nam daar zijn crossauto in reparatie was. In de andere groep won M. de Rooy zowel de eerste als de derde manch en H. Geurts de tweede. De kanshebbers van het kampioen schap 1966 streden onderling in de drie manches om de meeste punten. P. Alte na lukte dit uitstekend, hij wist zijn 2 punten achterstand om te zetten in 1 punt voorsprong ondanks de handi cap van een lekke band zodat hij op de velg moest rijden. Zo werd hij de gro te kampioen 1966. Hierna kwamen de 16 best geklas- seerden aan de beurt voor het kam- piensehap van Koudekerk, te rijden in 15 ronden. Na felle stryd werd A. Groot uit Andijk. fel belaagd door de kam pioen 1965 H. Pico uit Roozenburg en de Belg Meulemans. heldere en krachtige stem van de koor leidster Helene Zwetsloot moet met ere genoemd worden. Een volle kerk heeft geboeid met dit spel meegeleefd en was diep onder de indruk van de stijlvolle wijze waarop dit eeuwfeest gevierd wordt. Het eeuwfeest werd zondag besloten met een Eucharistieviering uit dank baarheid, die gecelebreerd werd door mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam. Medecelebranten waren de pas toor en de kapelaans van de parochie. De eeuwfeestviering in de paro chie van St. Willibrordus te Bo degraven is gisteren afgesloten met een pontificale Eucharistie viering in het fraai versierde kerkgebouw. De H. Mis werd ge celebreerd door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. J. Jansen, die door de parochiegeestelijkheid werd geassisteerd. De kerk was geheel bezet met parochianen, van wie sommigen nauwelijks een plaatsje konden bemachtigen. Onze foto geeft een overzicht tij dens het bisschoppelijk dankoffer. duct over de rijksweg 4 (thans ge meente Leiden) in de omgeving van het Haagse Schouw een aan rijding voorgedaan die gelukkig geen slachtoffers heeft geëist. Wel werden beide personenauto's die bij het ongeluk waren betrokken zwaar beschadigd, o.a. een Franse wagen. Omtrent de toedracht wa ren vanmorgen hij de politie geen gegevens bekend. PAUZE weet u het ook niet „EXPERIMENTELE" REÜNIE VAN BONAVENTURA TENVOLLE GESLAAGD Lustrumviering Niet op een stille zondagmorgen, maar op zondagmiddag togen talrijke oud- leerlingen van het R.K. Lyceum St. Bo- naventura naar hun oude school om de jaarlijkse reünie mee te vieren. In te genstelling tot voorgaande jaren begon de reünie bij wijze van proef 's middags om twee uur. Een H. Mis voor overleden oud-leerlingen en leraren was het tra ditionele begin. Ontbijten doet men niet om drie uur, dus dit door de school aan geboden programmapunt werd vervan gen door een koud hapje, dat gezien de snelheid waarmede het verorberd werd zeer in de smaak viel. De vergadering werkte zich vlot door de eerste agendapunten heen. Tot deze eerste punten behoorde het verslag van de penningmeester van het Studie fonds. Dit fonds, het troetelkind van de reünie, heeft enkele beurzen uitstaan en blijkens het verslag neemt het kapi taal toe, niet in het minst door de jaar lijkse storting van ca. 1.000,- door de reünie. Op een desbetreffende vraag antwoordde de voorzitter dat na de uit breiding van de aanwendingsmogelijk heden, wel enige vraag was ontstaan, doch dat het intrekken van rijksbeur zen geen enkele aanvraag bij 't Studie fonds tengevolge heeft gehad. Lustrumviering In zijn dankwoord aan de heer N. van Zijp, penningmeester van het Studie fonds, sprak de voorzitter zijn waar dering uit voor het vele en zorgzame werk door de heer Van Zijp verricht. Het verslag van de penningmeester van ae reünie werd snel goedgekeurd en ook hem dank gebracht voor het vele werk. De financiële commissie werd met twéé nieuwe leden weer op peil gebracht. Het volgende agendapunt was de bespreking van de lustrumplannen Dit punt heeft heel wat voeten in de aarde gehad en de vragen naar aanleiding van de plannen van lus trumcommissie waren legio. Afge zien van de bekende oude kwestie wat nu precies het lustrumjaar van de reünie is, verdiepte men zich zwaar, eigenlyk te zwaar in de fi nanciële consequenties van de lus trumviering. Dit agendapunt sleepte zich voort tot over zes uur, toen een vermoeide voorzitter de ver gadering kon sluiten. i Intussen was het restaurant in de i oude cantine van de school geopend, i Ook dit was een experiment, dat ten Inbraak in Cronesteijn Leiden volle slaagde. De heer De Groot en zijn staf zorgden voor 'n groot aantal prima maaltijden die bij kaarslicht en zachte muziek in de grage reünistenmagen verdwenen. Om acht uur begon het avondfeest Het was het bestuur gelukt een werkelijke muziek te vinden, waar bij het tevens mogelijk was een gesprek te voeren, en dat is uiteraard de bedoe ling van een reünie. Om twaalf uur sloot de voorzitter de feestviering die vele reünisten weer naar hun oude school had gebracht. VOORSCHOTEN INBRAAK Vorige donderdagnacht hebben onbe voegden zich via het toegangshek van N.V. Brandstoffenhandel v/h Konings Van Gent op de Donklaan en daarna via de steenkoolhopen zich toegang ver schaft tot het opslagterrein van de N.V. Shunt, alwaar voor een waarde van on geveer 1500 aan koper (Bouwelemen ten) werden ontvreemd. De politie is hiervan in kennis gesteld en leidt thans het onderzoek. Van de heer C. P. Vliet Vlieland uit de Jac. Juchstraat 8 te Noordwijk, die sinds 25 oktober jl. wordt vermist, is nog steeds geen spoor gevonden. Op het bericht van de vermissing in de kranten en over de radio, zijn ver schillende reacties binnengekomen, die door de recherche nauwkeurig zijn on derzocht. Daarbij is korae'n vast te staan, dat de heer Vliet Vlieland dins dagmorgen 25 oktober, omstreeks 11 uur, door een automobilist nabij de Noordwijkerboekbrug op de weg van Noordwijk naar Voorhout is gezien. J13™1;3 Tf Hij stond met zijn fiets aan de kant van de weg. Waarschijnlijk heeft de man, die wegens ziekte reeds geruime tijd op non-actief was, daar was uit gerust. Dat was zijn gewoonte als hij op familiebezoek te Voorhout ging. De heer Vliet Vlieland is echter niet bij deze familie aangekomen. Wel heeft een Noordwijker hem op die dinsdag middag, omstreeks kwart over vijf, nog gezien nabij het kruispunt Engelselaan- Jacoba van Beierenweg te Voorhout. Vanaf dat moment is hij spoorloos. Ook zijn fiets, een groen herenrijwiel, merk „Locomotief" is tot heden niet gevon den. De familie van de heer Vliet Vlie land vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. De politie heeft echter de waterwegen in de omgeving van Noord wijk afgezocht, doch zonder resultaat De mogelijkheid lijkt niet uitgesloten, dat de man in enigszins overspannen toestand is gaan dwalen. De heer Vliet Vlieland, wiens foto wij hierbij afdrukken, is 52 jaar oud. Hij is pTm. 1.75 m lang, mager postuur, lang gezicht met diep liggende groeven aan weerszijden van neus en mond, grij zend achterovergekamd haar, hij draagt Postzegel. Als Iemand een postze gel van Churchill bezit die 3 dagen vóór dat de zegel is uitgegeven gestempeld is, heeft de zegel dan veel waarde? Antwoord: Normaal gesproken kan een postzegel nooit drie dagen voor uit gifte worden afgestempeld, dus hebben wij hier met een vervalsing van afstem peling te doen, hetzfj moedwillig of per ongeluk dat kunnen wij zo niet zeg gen. Waarde heeft de zegel niet. Het kan voorkomen dat een verzamelaar van stempels er interesse in heeft. Filate listisch gezien is het waardeloos. Burgerlijke staiul Geboren: Eveline Adelheid dr van G. Zoutendijk en M. A. T. Meijs. Elizabeth dr van J.~ Heemskerk en A. dè Wies. Jo- J. van 't Veer en H. A. Zwieten. Petronella Jacoba dr van C. Tempelaars en P. A. Zoetemelk. Thea- dora dr van J. Vooijs en A. van der Plas. Maria Catharina dr van L. P. M. van Velzen en C. E. Romyn. Astrid Birgitte dr van C. H. Bliekendaal en A. M. Kor- ver. Jeannette dr van C. van Egmond en C. J. M. Haver. Zita dr van T. van der Beek en A. W. Brugmans. Johnny Pas cal Vincent zn van D. Schekkerman en S. E. Jacobs. Anne dr van H. E. Röme- lingh en C. A. Höpink. Robert zn van J. Duindam en D. Strijkstra. Casper zn v. C. Pape en M. M. van Eek. Cornelia Ca tharina dr van F. J. Gijsman en E. M. Petit. Robert Adrianus Johannes zn van J. J. Straathof en A. P. van den Berg. Gehuwd: C. Jansen en E. M. W. C. van Delft. Overleden: J. de Groot, 71 jr, echt genote van N. J. Schouten. Y Sahin 27 jr man. E. Dool, 79 jr, vrouw. M. C. No- let 64 jr, man. M. Broeksema, 61 jr, echtgenote van M. A. Ragut. J. Boon 90 jr, wed. van P. van Meygaarden.. J. Kiel, 61 jr, man. S. Overes, 82 jr. man. C. J. Akkerman, 88 jr, man. E. Schef» fers, 70 jr, vrouw. Ah. De afstempeling kan moedwillig zijn aangebracht of door slordigheid met het afstempelen maar men kan ook per ongeluk een fout stempel hebben gepakt maar hoe men het stempel ook bekijkt het is vals, ook al is het met het originele stempel gedaan, omdat men een valse stempel gebruikte. Graf van St. Willibrord. Welke Ne derlandse tekst staat er op het graf van St. Willibrord te Echternach ge schreven Antwoord: Volgens de Luxemburgse ambassade te Den Haag staat er geen enkele tekst op het graf van St. Willi- bord te Echternach. Plastic lym. Mijn zoontje heeft op donkergroen nylon sweater plastic (Faller p.c. 505) gemorst. Waar- aan Vlietweg Zondagmorgen in alle vroegte, tus sen kwart voor twee en negen uur, werd café Cronesteijn, gelegen op de hoek Vrouwenweg-Vlietweg (vroeger gemeente Zoeterwoude. thans Leiden) het toneel van een goed georganiseer de inbraak. Nadat de tuindeur was ge forceerd, hadden de dieven vrij spel. In de toonbanklade vonden de inbre kers een bedrag van f 150.in con tanten. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Aan de Kennedylaan in Leiden Zuid- West werd zaterdagmorgen het Ken- nedy-winkelcentrum ten doop gehou-' den. Een groep van 12 winkeliers rond het Wagnerplein had het Initiatief tot de oprichting hiervan genomen. Dit samenwerkend dozijn had de winkels uitbundig versierd met vlaggen, tet- wijl aan de jeugd ballonnen en kleine vlaggetjes werden uitgereikt. Vóór de Coöp. Boerenleenbank, dependance van die in Voorschoten, hield de voorzitter van de winkel vereniging, de heer A. H. v. d. Horst een korte toespraak voor het samengestroomde publiek, dat door een geluidswagen opmerkzaam was gemaakt op deze gebeurtenis. Vervol gens hees burgemeester van der Willi gen de Nederlandse driekleur. In zijn openingsrede zei de Leldse burgervader, dat 't eens te meer een teken was van de Leldse waardering voor de beroemde Amerikaanse staatsman, dat de mid denstanders zijn naam aan dit centrum hadden willen verbinden, nadat de gemeente reeds een laan naar hem had genoemd. In de foyer van het bank gebouw bracht men wederzijds een toast uit op de toekomst van het Ken nedycentrum. Onder de genodigden be- Een onderonsje op zaterdagmorgen fn Lelden Zuid-West by gelegenheid van de opening van het Keiinedy-winkelcen- truin. V.l.n.r. burgemeester Van der Wil ligen met echtgenote, het echtpaar San- nes, wethouder Plena en geheel rechts met microfoon de heer A. H. van der Horst, voorzitter van de winkeliersver eniging Kennedycentrum. vond zich het college van B. en W. als mede enige raadsleden. Aan mevr. Van der Willigen werden bloemen aangebo den door de 7-Jarige Saskia Erades. lijm Antwoord: Hit ciil^e raiddel dat voftrgèschVëven wordt voor Bét Verwij deren van plastic-iymvlekken, is betten met aceton en daarna uitspoelen met lauwwarm water. Gewone lijm kan men uitspoelen met lauw water. Maar in dit geval kunt u geen aceton gebruiken, daar dit het kunstweefsel aantast. Wy adviseren u daarom de sweater naar een goede chemische reinigingsinstituut te brengen. Wellicht ziet men hier kans de vlek te verwijderen. Trio Hellenique. Ik ben een vurig bewonderaarster van Trio Hellenique en daarom zou ik graag het adres van dit virtuoze trio ontvangen. Antwoord: Trio Hellenique kunt u be reiken via het adres: Spoorstraat 40, Alkmaar (postbus 153). Correspondentieelub. Ik zou graag mét een meisje in Engeland willen cor responderen. Kunt u mij een adres ge ven van een correspondentieclub? Antwoord: Het adres van de wereld- correspondentieclub is Marconistraat 3, Badhoevedorp, de naam van de leider is W. van Oosten, tel. 02968—3313. LEIDSCHENDAM Nieuw orgel voor de Sluiskant te Leidschendam In de kerk van de parochie H.H. Pe trus en Paulus aan de Sluiskant te Leidschendam Is een nieuw orgel in ge bruik genomen. Kapelaan Th. van Veen uit Rijswijk hield daarbij een inleiding waarin hij zijn vreugde uitsprak dat na de gespannen verwachting het orgel, tot stand gebracht door het destijds gevormd kwartjesfonds, thans klaar is. Een orgel is de koning van alle muziek instrumenten en komt eerst dan tot zyn recht als alle aanwezigen bij de ere dienst ook meezingen. Een H. Mis zon der zang is als een dag zonder zon. „Juist door actief meezingen door alle aanwezigen, voelen wij des te meer onze verbondenheid". De inwijding ge schiedde daarna door pastoor H. L. Ne- derstigt. Na deze officiële plechtigheid zong onder leiding van de heer A. van Woer den het parochieel dames- en herenkoor „Klapt in de handen" van pater H. Cle mens CSSR, met voor de eerste maal aan het orgel de heer van Veen Toen volgde orgelspel door de heer Harry Holtman, docent aan het Haagse Con servatorium, die de Dorische Toccata van J. S. Bach vertolkte. Aan de plech tigheid werd medegewerkt door het Haagse Matrozenkoor onder leiding van de heer Sipke de Jong. Gezongen wer den het Kyrie én de Gloria uit de Her dersmis van Lodewijk de Vocht, het O Salutaris van André Caplet en het Ave Maria van Kodaly en vervolgens nog enige internationale kerstliederen. De begeleiding was in handen van de heer Holtman. Tot slot liet de heer Holtman alle kwaliteiten horen van hel orgel in de Orgel-improvisatie op het Cecilialied „Gildebroeders maakt ple zieren". Zowel het Matrozenkoor als de heer Holtman kregen langdurig hand geklap als bewijs van dank voor hun prestaties. Het orgel is gebouwd door de fa. L. Verschueren te Heythuyzen (L.). De dispositie van het orgel 'luidt als volgt: pedaal 30 tonen, 5 registers 604 pypen; hoofdwerk 56 tonen. 8 registers 604 pypen: borstwerk 56 tonen, 7 registers 548 pypen. Het was gisteren een gedenkwaardig ogenblik, toen in de katholieke ker ken. ook in die van de H. Fredericus en Odulphen aan de Zoeterwoudse Sin gel te Leiden, een gezamenlijk schrij ven werd voorgelezen van de oud- en rooms-katholieke bisschoppen in Ne derland. Voor een onbevangen histori cus is het onmogelijk gebleken de schuldvraag aan de scheiding te ont warren. Men zou het 't beste zo kun nen stellen, dat destijds beide partijen meenden goed te handelen. De kwes ties waar het toentertijd om ging, zijn onbelangrijk geworden en vergeeld en Paus Paulus VI heeft, wel niet met deze woorden!, besloten: zand erover! De oorzaak van het konflikt is begra ven. De gevolgen ervan nog niet. Er blijven twee aartsbisschoppen in Utrecht zetelen, die tezamen met hun raadslieden, de weg der eenheid in verscheidenheid zullen gaan bewande len. Het kan een lange, maar in ieder geval vriendschappelijke wandeling worden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 10 nov. tot 16 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Girl with green eyes (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Het Huis van begeerte (volw.) Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. <jntra<Jen. Trianon: Katten (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent 077, Operatie Lissabon (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Een goede dienst vraagt altijd weder dienst, wil men zich niet ondankbaar Marktberichten AMSTERDAM. 14 nov. Vee. Aan voer 191 runderen, prys 3.304.55; 94 varkens 2.053.15. Handel kalm. RIJNSBURG. 12 nov. Bloemen Am. Anjers: William Sun 25-33, Tangerine 25-32, Dusty 20-30, Rose Sim 20-30, Sim rood 25-31. Sim Wit 20-28, G. J. Sim 18-26, Arthur 17-25, Keefer 17-25. Rozen: Baccara 24-28, Seventeen 11- 33, Zorina 20-26, Carol 11-20, Garnet 11-20, Anthurium 35-140, Gerbera 15- 39, Geplozen Chrysanten: Hollands Glory 35-52, William de Lange 25-35, Poolijs 25-30, Herco 21-30 alles p. st. Tros Chrysanten: Tokio 100-210, Roze Bella 180-190, Oranje Wonder 180- 200, Criterium 150-165, Sensation 145- 155. Jozef 135-150, Golden Sael 130- 150, Ind. Polis 125-150, Bonnie 135- 145. Superform 125-135, Sybell 125- 135, Roodkapje 115-130, Red Petrol 100 -125. Little America 100-115, Lyona 85-110. Irissen Wedgewood 350-400, Prof. Blauw 350-400. Freesia's: White Swan 150-200, Aurora 200-230, Stock holm 100-150, Golden Yellow 80-140 alles per bos. ROTTERDAM, 14 november, VEE Totaal aanvoer 1880: slachtrunderen 1295, varkens 585. Prijzen: slachtrunde ren extra kw. 420-450, le kw. 380-415, 2e kw. 345-365. 3e kw. 310-330; varkens extra kw. 253-256. le kw. 247-252, 2e kw. 242-247. 3e kw. 237-242; stieren 390-445; worstkoeien 285-300; slacht- zeugen 205-215; zware varkens 222-232, (alles ct. p. kg). Overzicht aanvoer - handel - pryzen: slachtrunderen: klei ner - redelijk - iets stijver in prys; var kens: groter - kalm. afloop traag - met teruglopende prijzen gemiddeld Iets styver.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3