K.N.V.B.-PRAESES SCHRÖDER UITGELUID MET SPONTAAN „HE IS A JOLLY GOOD FELLOW" f grote probleem Duitse tennisspelers verloren slag tegen Indiase hitte praktisch al op eerste dag Uitstekend weekeinde voor Philidor en LSG I Wel twee met I twaalf goed Scharn zevende in cross van Le Soir Stuurman ontnam eerste punt aan Weerheijm G.S. DERTIENDE DAMTITEL MAANDAG 14 NOVEMBER 1906 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 ZEIST Bij zyn afscheid, zaterdag middag In het buitenverblijf van de KNVB hebben de mannen ,,van de al machtige voetbalbond" het A. L. M. Schro der nog eens gezegd: „Toon, de eerste weken en maanden zul je een gemis voe len". Hy had er negen jaar als voorzit ter van de grootste Nederlandse sport bond opzitten. Nu ging Schroder. Zfjn op volger werd W(im) A. G. M. Meuleman (56 jaar). Het gemis zal Schroder over bruggen met het werk dat zijn zeemle- derfabriek in Oosterhout vraagt, met de adviezen waarom men hem beslist nog dikwijls zal vragen. Toon Schröder stapte op 73-jarigr leeftijd weg als een moderne Piet Hein. „Je vaderlijk gezag, je kennis van zaken, je trouw aan beloften en je helder Inzicht maakten je van kleine Toon grote Toon", sprak E. Egberts na mens de 600.000 leden. Schröder keek er beduusd van. Had hij werkelijk zoveel be tekend voor de KNVB? Er barstte spon taan „he is a jolly good fellow" los en toen Ajax-voorzitter Jaap van Praag het hiep, hiep, hiep", aanhief, viel de zaal, vol voorzitters, secretarissen en officials, hem by met een roffelend hoera". De stem van Schröder klonk zacht toen hij bedankte. Minder hard dan eerder op de middag. „Zorg toch dat het niet erger wordt met de spelverruwing. We moeten er tegenin gaan. Help toch onze scheids rechters. Help hen bij hun zware werk". Zijn betoog was met zorg vervuld. Schrö- ders stem had scherp door de zaal ge sneden. Zijn inleiding tot de jaarverga dering was gebouwd op het grote pro bleem binnen de KNVB. Tenslotte leidde de scheldende voorzit ter zijn opvolger in. „Ik draag je een voor treffelijk corps over", zei Schröder niet zonder trots. Veertien minuten over half vier bonkte A. L. M. Schröder voor het laatst met de voorzittershamer op de tafel. De vergadering was gesloten. In een zijzaal stonden de honderden vertegenwoordigers van voetbalclubs op gepakt om gebruik te maken van de mo gelijkheid met een handdruk de persoon lijke woorden de scheidende voorzitter te bedanken. In die twee volgende uren bleek uit de hartelijke en welgemeende reacties, dat het werk van de heer Schröder ge waardeerd is. Men toonde dankbaarheid voor zrjn beleid, dat zich vooral op finan cieel terrein onderscheidde. Daarnaast viel de heer Schröder op doordat onder zijn bewind het eerste sportcentrum in Neder land tot stand is gekomen, door de legali satie van de toto, de zelfstandigheid van de secties en net stijlvol 75-1arie feest van de bond. Honderden kwamen hem rrmee complimenteren en ervoor bedar- Namens alle leden bood de heer J. Brlnckman een serie cadeaus aan, die de familie Schröder (de heer Schröder had er prijs op gesteld dat zijn echtgenote en kinderen bij dit afscheid aanwezig zouden zijn)verlegen maakte. Het Ingekomen be drag was besteed aan nuttige geschenken. Een greep uit het gepresteerde', radio met pick-up, staande asbak, tafelaansteker, portefeutllle, sigarenkoker, schommelstoel, bedrag onder couvert. Voor mevrouw Schröder was er een parelcollier en een armbandhorloge. Punt van discussie Welgeteld 58 minuten had Toon Schrö der nodig om de weinig Interessante agen da van de bondsvergadering 1966 de laatste onder zijn leiding af te werken. Slechts de gewijzigde amateurbepalingen vormden een punt, van discussie. Stem ming bleek noodzakelijk om het bondsbe- stuur de bevoegdheid te geven een speler op de beroepslijst te plaatsen, wanneer de overtuiging bestaat, dat deze niet meer tot de amateurklasse kan worden gerekend. Ajax-voorzitter Jaap van Praag achtte het noodzakelijk, dat hiervoor eerst het wettig en overtuigend bewijs werd geleverd Slechts zeven bondsafgevaardlgden bleken het bij de stemming met de heer Van Praag eens te ziin. Sabreur Kardolus na barrage tweede ROTTERDAM. Frans Mosman van Shell Amsterdam heeft gisteren in Rotterdam het sterk bezette nationale sabeltoernooi van E.M.M. op zijn naam gebracht. In de barrage versloeg hij de Hagenaar Kasper Kardolus (Zaal Abrahams) met 53. In de poule hadden beide sabreurs vier overwinningen geboekt. Joska Makk (Zaal Bela, Utrecht) werd met drie overwinningen derde en David van Gelder (Zaal Abrahams) met twee over winningen vierde. NEW-DELHI De Duitse tennissers verloren de slag tegen de hitte van New-Delhi in de interzone- finale tegen India praktisch gesproken reeds op de eerste dag. Voor 4000 luidruchtige toeschouwers bracht Krishnan de Duitsers een zware mentale klap toe door de openingspartij tegen de Duitse nummer één Wilhelm Bungert in drie sets (7—5, 7—5, 6—1) te winnen. Vervolgens voerde Jaideep Mukerjea de Indiase voorsprong op tot 2—0 door een zege met 26, 75, 63, 64 op Ingo Buding. De geschrokken Duitsers herstelden zich enigszins door op de tweede dag het dubbel met 6—1. 10—8, 6—4 te winnen van Premjit Lall en Jaideep Mukerjea. Ramanathan Krishnan speelde niet mee. Hij werd gespaard voor de enkelspelen van de laatste dag. De vroegere wereldranglijstspeler, die vrijwel niet meer buiten India komt. bleek nog steeds de beschikking te hebben over de fluwelen dropshots, waarom hij vroeger befaamd was. Bungert probeerde twee sets lang vergeefs het tempo te verhogen, maar stortte daarna volkomen ineen. De Duitser miste een be trouwbare service en had bijzonder veel last van de hinderlijk laag staande zon. Buding liet zich tegen Mukerjea minder imponeren. Hij won de eerste set met 6—2 en leidde in de tweede niet 42. Toen werd ook hij het slachtoffer van de hitte. De service „werkte" niet langer,, volleys gingen in het net. Bij 5—5 ging de angst een woordje mee spreken. Twee dubbelfouten, gevolgd door een een- MAAR IN DUBBELSPEL KWAM DE REVANCHE voudige misser gaven de Indiër een servicebreak en vervolgens de set. Bij 2—3 in de derde set gebeurde hetzelfde en het gaf weinig of de Duitser in de vierde set heftig tegenstand bood. Gedragen door het en thousiasme van zijn landgenoten maakte Mukerjea de beslissende punten op zijn gemak of het hem in het geheel geen inspanning kostte. De tweede dag bracht een herboren Wilhelm Bungert op de baan. Hij speelde als ln zijn beste dagen op het centre court van Wimbledon. Aan zijn vrijwel foutloze demonstratie trok Ingo Bungert zich op Tegen deze druk waren de Indiërs in de eerste set van het dubbelspel in het geheel niet bestand. Daarna verloor Mukerjea in de zeventiende game van de tweede set zijn service en was de partij in feite beslist, toen Mukerjea in de derde game van de derde set opnieuw zijn service niet kon houden. organiserende land Italië komen deze drie landen uit in het eind toernooi, dat van 24 tot en met 27 november zal worden gehouden. West-Duitsland verkleinde op de tweede dag de tegen Tsjecho-Slowakije opgelopen achterstand, doordat Uwe Gottschalk met 6—3. 64 van Jan Kodes won. Ver volgens zegevierde echter Jan Kukal met 6—2. 6—3 over Hajo Ploetz en stelde daarmee de Tsjechische eindzege veilig (3—1). Frankrijk nam tegen zweden in de eerste ronde winnaar tegen Nederland een winnende 3-1- voorsprong. Chrlster Holm maakte het enige punt voor Zweden door een zege met 36. 64. 63 op Daniël Contet. Michel Leclercq zegevierde ln het laatste enkelspel met 6—3, 6—2 over Haakan Zahr. In Helsinki won Engeland tegen Finland ook het derde enkelspel. Mike Sangster zegevierde daarin met 64, 3—6, 7—5 over Pekka Saila. De einduitslag van deze eenzijdige ontmoeting werd uiteindelijk 50. Tennismeisjes Koning Gustaaf-beker Tot de eindronden van het toernooi om de Koning Gustaafbeker drongen dit weekeinde door Tsjecho- Slowakije, Frankrijk en Engeland, Samen met het Betty Stöve heeft de eerste ronde in het enkelspel van de internationale kampioenschappen van Nleuw- Zuid-Wales in Sydney overleefd. Zij won na een hard en enerverend duel van de Australische junior Helen Amos met 10—8 en 7—5. Het tweede Nederlandse tennismeisje Lidy Jansen-Venneboer kwam niet zo ver. Zij moest met 79, 46 haar meerdere erkennen in de 15-jarige Aborigine Evonne Goolagong. Het Leidse Philidor heeft allerminst aarzelend zijn tweede stap in de hoofd klasse van de KNSB-kompetitie gezet. Na hun éclatante succes uit de eerste ron de, waarin landskampioen Rotterdam verslagen werd, braken de Leidse jeunes premiers tegen het Groningse Unltas af bij een stand van 4/2/2. De einduitslag zal vermoedelijk in de buurt van de cijfers 73 liggen. Ook LSG deed het in deze tweede kompetitieronde goed. De match tegen het sterke Haagse DD (met Donner) werd afgebroken bij een stand van 53 voor Leiden. Het staat nu echter al vast dat LSG de drempel zeker zal overschrijden, zodat men zich over het positieve resultaat geen zorgen behoeft te maken. T0PSPELERS STELDEN DE ZEGE VEILIG De topborden van Philidor hebben ditmaal het zware werk opgeknapt. Aangenomen, dat het eindspel van Van den Berg remise wordt (een ietwat on zuivere taxatie deed zijn voordeel te niet) scoorden de eerste vijf borden 4/2 punt, wat in de hoofdklasse toch wel een uitzonderlijke prestatie is. Imposant was de zege van De Graaf, die zyn te genstander met een theoretisch stuk- offer klemzette en vervolgens koelbloe dig afslachtte. Men vindt dit sterke staaltje aan het slot van deze beschouwing. Piket en Kohlbeck voegden hier nog eens twee heel goede overwinningen aan toe, en Berg verrastte vriend en vijand door aan het vijfde bord de geduchte Riemersma te kloppen. Vermoedelijk heeft de Leide- een van de beste partijen uit zij l schaakloopbaan gespeeld, zodat Rie- ima zich voor zijn verlies (in 20 zetten!) echt niet hoeft te schamen. Een snel afgedwongen eeuwig schaak aan het zesde bord bracht de stand op 4% en hierin kwam voorlopig geen wijzi ging. Het was maar goed dat Philidor al zo een grote voorsprong had geno men, want wat er in het laatste uur nog aan kansen verknoeid is laat zich niet beschrijven. Barkema spande wel de kroon door zijn straal gewonnen stel ling (stuk en handvol pionnen meer) nog dusdanig te mishandelen, dat hij verlies praktisch niet meer kan ontlo pen. Ook Etmans vergiste zich, maar zijn tegenstander weigerde van de hem geboden kans gebruik te maken, zodat Leiden nu weer op het volle pond mag hopen. Stam heeft zich als een reus ver dedigd en kompenseerde aldus het „dra- ma-Barkema" afdoende. Hij gaat zon der meer winnen. De hangstelling van Rosdorff tenslotte is nog steeds een vraagteken: we houden het op verlies voor Leiden. LSG: zeker winst LSG op volle oorlogssterkte, dus met de schaakmeester Van Geet en Van den Berg aan de topplaatsen, heeft zich te gen het sterke Haagse DD verzekerd In het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist de zaal was te klein om iedereen te kunnen bevatten nam bondsvoorzitter A. L. M. Schröder afscheid. van de eindzege. Er werden twee par tijen afgebroken, waarvan die van Van der Spek waarschijnlijk verloren gaat, terwijl Van Oosten winst geclaimd heeft Aangezien DD voor deze partij remise heeft aangevraagd, zit het halve puntje, dat nodig is voor de Leidse eindover winning, er dus zeker in. Van Geet heeft drie en een half uur Donner in bedwang kunnen houden. Toen vergalloppeerde hij zich „ergens", moest een kwaliteit en daarmee geforceerd de partij geven. Van den Berg schijnt voor LSG zelden tot opmerkelijke prestaties te kunnen komen. Ook ditmaal kwam hij niet ver der dan remise. Kort daarentegen had er wel zin in, zodat Muilwijk geen schijn van kans had. Een goede zege. De Groot kreeg het, met het trajekt Leeuwarden- Den Haag (wat heeft deze speler toch veel voor zijn klub over!) nog in de voe ten, zeer moeilijk tegen Schendstok. Een resolute koningsmars forceerde echter de remise, die hij, menselijkerwijs ge sproken. gewoon verdiend had. Bekker. deed het weer op z'n Bekkers", d.w.z. fantastisch en onbegrijpelijk, met dit maal een vette één als resultaat. Wei land verloor regelmatig, en Toorman be haalde een secuur winstpunt. Ook Van Deurzen won, door het pionneneindspel net even dieper te berekenen dan zijn te genstander. Partij drs. R. A. G. de Graafdrs/T K. Harms: 1. e4. e5; 2. Pf3. Pc6: 3. Lb5. f5: 4. d4, fe4x: 5. Pe5x, Pe5x; 6. de5x. c6; 7. Pe3!, cb5x; 8. Pe4x, d5; 9. edöxe.p., Pf6; 10. Dd4, Pe4x; 11. De4x Kf7; 12. Lf4, g5; 13. Le5, Lg7; 14. Lg7x. Kg7x; 15. 0-0-0, Ld7; 16. Thel. The8; 17. Dd4 Kf7; 18. Te7+Te7x; 19. de7x. Ke7x; 20. De4 KfS; 21. Dh7x. Ke8: 22. Dg8-f-, Ke7: 23. Dg5x. Ke6; 24. J DEN HAAG. De cijfers van sporttoto 19 zijn: aantal deel- nemers: 682.743; inleg: 952.916,-; eerste prijs: 172.954.-; tweede prijs: ƒ94.339,-; derde prijs: J ƒ47.169,-. Gisteravond hadden zich geen 5 deelnemers met dertien goede voorspellingen gemeld. Wel waren er twee meldingen met twaalf goede uitslagen. J J De uitslagen van de wedstrijden. die gelden voor sporttoto 19, J 1 luiden: AjaxFeyenoord 50 G.V.A.V.—Go Ahead 1—3 Fortuna '54D.O.S. 03 A.D.O.—Willem II 6—1 Xerxes—P.S.V. 4—0 J ElinkwijkSittardia 10 N.A.C.—Sparta 1—1 F.C. Twente—M.V.V. 1—2 Telstar—D.W.S. 0—0 VolendamDen Bosch 00 ir D.F.C.Cambuur 33 Roda J.C.—Fortuna VI. 31 ExcelsiorZ.F.C. 10 Juist ingevuld zag het totoformu- lier er als volgt uit 12 3* AjaxFeyenoord 'X G.V.A.V.—Go Ahead X Fortuna '54D.O.S. X A.D.O.—Willem II X t Xerxes—P.S.VX ElinkwijkSittardia X N.A.C.Sparta X F.C. Twente—M.V.V. 'X Telstar—D.W.SX J VolendamDen Bosch X D.F.C.—Cambuur X 2 Roda J.C.Fortuna VI. X ExcelsiorZ.F.CX Dg6 Ke7; 25. Td3!. Dc8: 26. Dd6 Kd8; 27. Tf3! en zwart gaf op. Mat is onvermijdelijk. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. M. J. van den Berg (Philidor)dr. R. J Planta afg.: drs. R. A. G. de Graaf— drs. J. K. Harms 1—0; J. J. Piket—M. Bij de Weg 1—0; A. J. W. Kohlbeck— S. J. Noorda 1—0; C. C. Berg—M. Rie mersma 10; Th. Piket—M. E. Noord- hoek V2- -V<: M. Stam—drs. W. Knol afg.; A. BarkemaS. R. Snip afg.; W. M. Rosdorff—drs. B. C. Barendsen afg.; drs. M. D. Etmans—M. R. J. C. Wessels afg. Voorl. res. 4% J. H. Donner (DD)—drs. D. D. van Geet (LSG) 1—0: Ch. P. van Weezei— drs. C. B. van den Berg drs. J Muilwijk—J. C. Kort 0—1; B. J. Schend stokmr. A. de Groot Vi; H. A HappelA. van Oosten afg.; drs. W. J H. Stork H. A. P. van der Spek afg.; J. J. Risseeuwdrs. B. V. Bekker 01; M. J. Jacobsondrs. H. Th. Weiland 1—0: A. Breetdr. A. Th. van Deursen 0—1; mr. W. G. BelinfanteJ. Toorman 0—1. Voorl. res. 3—5 BRUSSEL. Op het militaire vliegveld Evere bij Brussel is gisteren traditiege trouw de Cross van Le Soir. het grootste atletiekevencment ter wereld gehouden. De z g. volkscross over 7400 meter lever de een overwinning op voor de Belg Eugène Allonslus, die de afstand aflegde in 23 minuten en 11 seconden. De Duitser Bieseke bezette met negen seconden ach terstand de tweede plaats. De bestge- plaatste Nederlander was Haico Scharn (De Keien. Uden) die als zevende finishte in 23.50. Bij de A-junioren, die 5900 meter lie pen. zegevierde de Belg Puttemans in 19.29- De Nijmegenaar Tom Fairley ein digde als zesde in 20.19. De uitslag van de volkscross luidt: 1. Allonslus (Delg) 7400 m. ln 23.11,0; 2. Bie seke (W-Dld) 23.20; 3. Gysellnck (Belg) 23.24; Het grootste Europese atletiekfeest is de Cross van Le Soir, xoaaraan duizenden atleten deelnemen. Spe cialist in dat soort werk is de Belg Eugene Allonsius, die dan ook het hoofdnummerwon. (De Kelen, Uden) 23.50; 8. Dewachter (Belg) 23.52; 9. Van Nieuwenhove (Belg) 23.56; 10. Marinl (Lux) 23.58; 13. Veldhuizen (Volt, Til burg) 24.06; 14. Zijderlaan (AV Gouda) 24.07; 22. De Bruin (Minerva. Rotterdam). Wereldrecord 30 km LONDEN. De Ierse atleet Jlm Hogan, Europees kampioen op de ma rathon. heeft zaterdag in Engeland een wedstrijd over 30 kilometer gewonnen in de nieuwe wereldrecordtijd van 1 uur 32 min. en 25,4 sec. Het oude record - eveneens in Walton gevestigd stond sinds 16 oktober 1965 met 1.32.34,6 op naam van de Engelsman Jim Johnston. (Van onze dammedewerker LEIDEN I)e Schiedammer Stuur man is de eerste deelnemer aan het toer nooi om het persoonlijk kampioenschap van Zuid-Holland, wie het gelukt is een remise tegen de comfortabel op de leiders- troon zetelende ..Ryswijk"-speler Weer heijm te bereiken. Mede door een neder laag van zijn naaste concurrent Varke- visser tegen de RDG-er Fred Ivens be draagt de voorsprong van Weerheijm vijf punten met nog drie ronden te spelen. Weerheijm is in ieder geval zeker van deelneming aan het Nationale titelloer- Varkevisser moest aan den lijve onder vinden hoe gevaarlijk Ivens junior kan combineren. Deze leidde met een zeer ongebruikelijke zet in een klassieke stand een afwikkeling ln die de Katwijker wel moest nemen, maai' de ooi-zaak werd van zijn verlies. Overigens weid deze partij vooruitgespeeld, zodat Weerheijm bij de aanvang van de tiende ronde wist dat remise voldoende was om verder uit te lopen. Toen de voorzichtige Stuurman dan ook duidelijk op een puntenverde ling aanstuurde, nam de koploper geen Doelpunten Feestelijke Puinhoop Trainer weg Hattrick Wery grote na de rust middag bleef over van bankje tegen lat DOS-man Vergeefs heeft Willem II getracht een gelukkig ver kregen 10 voorsprong te Verdedigen. Voor de rust Ichenen de Tilburgers daar op tenminste enige kans te hebben. Na de hervatting beheerste 'n herboren ADO de wedstrijd volkomen. Drie doelpunten in acht mi nuten gescoord beslisten de ontmoeting in feite. Hou- waart en Maassen zetten de aanvankelijk goed slui tende verdediging van Wil lem II voor zulke moeilijke problemen, dat doelman Schobert, die vooral in de ïerste helft magnifieke red dingen verrichtte, zijn te genstanders vijf maal een Ireffer moest toestaan. Aanvankelijk zag het er lang zo gunstig niet voor de Hagenaars uit. Er waren geen tekenen, dat de in zinking van de laatste wedstrijden was overwon nen. Een blunder van Jan Villerius, die de bal voor de voeten van Timmermans plaatste, kwam ADO zelfs op 'n achterstand te staan, De Tilburgers maakten daarna de fout zich te veel ln de verdediging terug te trekken. ADO kreeg daar door de mogelijkheden in zijn spel te komen. PSV miste in Rotterdam te gen Xerxes de intelligentie om in de aanval gevaarlijk te worden en de achterhoede bleek gemakkelijker te passe ren dan de vele gerenom meerde namen deden ver wachten. Xerxes daarentegen, met een goede basis aan techniek en slimheid van en kele spelers als bijkomende factor, zorgde voor vele goede combinaties met knappe soli De vier doelpunten van deze voorhoede, waarin Hanegem excelleerde, vormden hiervoor beslist geen overdreven belo ning. Reeds ver voor het ein de toonde Xerxes zich hier mede tevreden, maar zelfs de eer viel er voor het vruchte loos ploeterende PSV niet te redden. Slechts Cebinac, Pijs en Van Stippent brachten het elk tot een overigens door Treytel goed verwerkt schot. Voor de heer Boost en moet het een feestelijke middag zijn geweest, want dit duel werd gekenmerkt door een minimaal aantal overtredin gen. Xerxes—PSV 4—0 (1—0). 19 Jacobs 1—0; 58 Jacobs 2—0; 60 Dorjee 3—0; 68 Heyerman 4—0. Scheidsrech ter: -Boosten. Toeschouwers: 10.000. Het zag er in de eerste helft niet naar uit. dat GVAV te gen Go Ahead de eerste ne derlaag op eigen veld tege moet zou gaan. De Gronin gers kregen de beste kansen, maar maakten slecht gebruik van de zwakke momenten in de Deventer verdediging, die het geluk aan haar- kant had. toen Van Tilburg te zacht op het lege doel schoot, waar door Greving de bal kon ach terhalen en kort voor de rust nogmaals bofte na een zware overtreding van Adelaar te gen Beuvink, maar de anders zo trefzekere Petterson schoot de strafschop tegen de paal GVAV liet zich na de rust niet alleen het vertragende tempo van Go Ahead op dringen, maar nam tegen de sterk defensief spelende De- ventenaren ook te veel risi co's. Het drong' te ver op, waarvan Veenstra na snelle tegenstoten tweemaal gebruik maakte. Van het eerst zo machtig lijkende GVAV bleef slechts een puinhoop over. GVAV—Go Ahead 1—3 (1—1) 18 Fritsen 1—0; 39 Kanse laar 11; 70 Veenstra 1—2; 86 Veenstra 18. Scheids rechter Aalbrecht. Toeschou wera 14.000. Enthousiasme en een goede conditie waren de belangrijk ste wapens van Telstar en DWS. De Velsenaren wendden deze voor rust het beste aan. DWS in de tweede helft, waarin het tempo dikwijls hoog lag. De beste kansen kreeg Telstar. Technicus Bond had daarbij net iets te veel tijd nodig en zwoeger Andre ontbrak het aan geluk toen hij door de defensie van DWS heenkwam, maar de bal door doelman Schrijvers nog net tot hoekschop kon worden ge tikt. Rensenbrink bezorgde Telstars doelman Stuy de meeste moeite, maar deze was. evenals zijn gehele verdedi ging goed op dreef. Daarvoor ook bleef het zeer nuttige' werk van Kruiver vanaf het middenveld, zonder resultaat. Scheidsrechter Van Ravens verwees Telstars trainer De Visser in de eerste helft van het reservebankje naar de tribune wegens het geven van aanwijzingen. Telstar—DWS 0—0. Scheids rechter: Van Ravens. Toe schouwers: 10.000. Twee minuten voor het einde kreeg MVV tegen FC Twente de verdiende beloning voor juist iets gaver voetbal, dat de Maastrichtse ploeg in het Stadion Diekman liet zien. Daarnaast bleken de Limbur gei's duidelijk over meer stoot kracht te beschikken. Dat kwam vooral ln de eerste helft tot uitdrukking toen Hoen en van buiten het straf schopgebied drie keer tegen de lat schoot en doelman War- ringa verraste. Ook kogelde Geurten nog eens tegen de paal. Alleen de eerste inzet van Hopnen werd in tweede instantie goed afgewerkt en dat leverde MW een verdien de voorsprong op. Na de rust ging FC Twente meteen fel in het offensief. Pahlplatz kreeg tegen de hem zwaar be wakende Toennaer weinig kansen, maar de gelijkmaker van Bronkers ontstond toch uit een door hem genomen hoekschop. MVV greep de winst ten slotte door Bro- FC Twente—MW 1—2 (0—1) 17 Gfurten 01; 55 Bron- kers 1—1; 88 Brokamp 1—2. Scheidsrechter: Voermans. Toeschouwers: 5.800. DOS heeft in Geleen voor een verrassing gezorgd. De Utrech ters overwonnen Fortuna '54 vakkundig, waarbij Wery de grote man was in de aanval van DOS. Hij scoorde twee doelpunten en had in de der de treffer een groot aandeel. Li deze matige wedstrijd was Wery een der weinige licht punten. Traag spel en on nauwkeurige passes maakten deze ontmoeting voor de 6.000 toeschouwers weinig boeiend. Fortuna zag ln de tweede helft een langdurig offensief niet met doelpunten beloond. De Utrechtse defensie, met Ach terberg en Veenstra als be6te spelers, bleef gesloten en toen daarna Wery bij een uitval de stand op 0—2 bracht, ge loofde Fortuna niet meer in zichzelf. Het derde doelpunt van Invaller Hardeman was nog slechte eeai formaliteit. Fortuna '54—DOS 0—3 (0—1) 33 Wery 0—1; 79 Wery 0—2; 81 Hardeman 0—3. Scheidsrech ter: Dorpmans. Toeschouwers 6.000. Gelijkmaker in slotfaze Sterk defensief spel ln de laatste periode heeft NAC de zege op Sparta gekost. In de forse wedstrijd hadden de Bredanaars ln de 66e minuut een 10-voorsprong genomen, toen Snoek na een pass van Visschers scoorde. Theo Lase- roms en Pim Doesburg gin gen bij dit doelpunt niet ge heel vrijuit, al dient gezegd dat de Rotterdamse doelman weinig kijk op de bal had, die door een wirwar van benen in het doel verdween. NAC legde het accent op de verde diging naar mate de strijd vorderde en al zag het ernaar uit, dat men de overwinning zou behalen, door de verdedi gende acties kon Sparta zich steeds meer ontplooien. Er ontstonden gevaarlijke situa ties voor het doel van Van der Merwe en ln de 89e minuut scoorde de mee opgerukte Bosma de gelijkmaker: 1—1. NAC—Sparta 1—1 (6—0). 66 Snoek 10; 89 Bosma 11. Scheidsrechter: Schalks. Toeschouwers: 10.000. Eerste zege Elinkwijk Sibtardia (zonder Du Hens) kon ln Utrecht de juiste com binaties niet vinden dit in te genstelling tot Elinkwijk dat met Coté en Nieuwenhuys weer in de gelederen, vaak tot redelijk voetbal kwam. Het enige doelpunt ontstond in de 23e minuut toen Sulzle een vrije trap voor het Sittardia- doel plaatste en Nieuwenhuys met een boogbal doelman Vogels passeerde. In de twee de helft werd Elinkwijk op eigen gebied teruggedrongen en moesten de Utrechters het hebben van snelle uitvallen. Elinkwijk kwam zelfs met de rug tegen de muur, maar ont worstelde zich op het laatste moment. Scheidsrechter Roo mer floot net af op het mo ment dat de bal uit een schot van Westra op weg was naar het doel van Vogels en hierin verdween. Uiteraard telde de scheidsrechter dit doelpunt niet Elinkwijk—Sittardia 1-0 (1-0). 23 Nieuwenhuys 1—0. Scheids rechter: Roomer. Toeschou wers: 6.500. overbodige risico's en op zijn voorstel werd vroegtijdig tot remise besloten. Van Leeuwen verspeelde een kostbaar punt aan hekkesluiter Van den Kerkhoff die niet zo zwak is als zijn stand op de ranglijst doet vermoeden. Den Ouden had iets gemakkelijker spel tegen Van Vloten, maar kon een puntenverdeling niet ontlopen. Schoonderwoerd scheen op winst af te gaan nadat hij Van de Wete- rlngh tot een offer had gedwongen. Het werd een onoverzichtelijk eindspel dat ondanks een grote numerieke minderheid van Van de Wetexingh toch remise op leverde Ivens sr en Den Besten deelden eveneens de buit ln een vooraf gespeelde partij. Klnnegen, die met Van der Staalj zou moeten spelen, was door ziekte afwezig. Later kwam van de Haagse kampioen bovendien het bericht dat hij zich op doktersadvies moest terugtrekken. Jam mer. want hij had een mooie kans op de tweede plaats. De wedstrijdleider kon geen onmiddellijke beslissing nemen om trent de resterende partijen van Kinne gen. maar het is een goed gebruik dat deze ln zo'n geval aan de tegenstanders gewonnen worden gegeven. _De uitslagen van de tiende ronde waren- e partijen ^zljn mee telde partij na zijn de dee [^Jeugdkampioenschap we Verkalk 4, Simor Door een gedecideerde overwinning van 128 op RDG heeft GS uit Amsterdam zaterdag het dertiende landskampioen schap behaald. Door nederlagen van E- de Jong F v Rennes en A. J. Ivens kwamen de Amsterdammers tot een im ponerende 71-voorsprong Kennelijk deden zij het toen wat kalmer aan het geen resulteerde in niet minder dan vijf achtereenvolgende remises. In de langst aan de gang zijnde partij redde Linde mans de eer voor de Hagenaars door Adema te verslaan LDV bereikte in Leeuwarden een be nauwde 1010. Constant verloor in Am sterdam met 13—7 van de titelhouder van het vorige jaar. J B. Mede door de 128- overwinning die het Utrechtse OG in 's-Hertogenbosch op Excelsior behaalde, staat RDG thans kansloos op de laatste plaats. De stand na deze voorlaatste ronde luidt: GS 12; JB en Huizum 8: LDV 7; Constant 6; Excelsior en OG 3 en RDG Zaterdag 26 november wordt door alle teams gezamenlijk de laatst ronde in Den Haag gespeeld

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11