HET JEUGDDORP ZUID-WEST MOET NOG MEER BEKENDHEID KRIJGEN Gala gymnastiek-uitvoering tg.v. 50-jarig bestaan „Jahn" Zeven clubs uit Leiden-Noord bijeen in De Zevensprong ZATERDAG 12 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Directeur Leid se Jeugd Aktie G. Steinbach Het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg. dat afgelopen zomer slechts drie weken In gebruik is ge bruik is geweest, zal zodra het seizoen zich daarvoor leent ook op zaterdag en woensdagmiddag worden geopend. Het jeugddorp, dat uit 6 blokhutten, een centraal gebouwtje en enige velden bestaat, is na de zomervakantie nog maar incidenteel gebruikt, maar naar de dir. van de Leidse Jeugd Aktie, de heer G. Steinbach, ons meedeelde zal hier spoedig verandering in komen. ,,Toen het complex op 14 juli klaar kwam, dachten wij dat 't Leidse jeugd werk er wel als bijen op honing zouden afvliegen. Maar zo snel ging het niet. De meeste organisaties hadden hun zo- wierplannen al gemaakt. Men weet wel dat het jeugddorp be staat, maar om er nu gezamenlijk in te trekken, daar is men nog niet toe gekomen. Gezamenlijk ja, want de LSA voelt er weinig voor in elk gebouwtje een apart (gezinde) organisatie onder te brengen. Dan zouden 6 groepen, met Ieder ?yn eigen leiders, in het dorp ko men bivakkeren. Het is onze bedoeling, dat de organisatie, wat de leiding en toezicht betreft, elkaar afwisselen. De Jeugd zelf echter zou tot het jeugddorp - ook als hun organisatie het toezicht «let heeft altijd toegang moeten heb ben. Ook de kinderen, die niet bij een of andere organisatie zjjn aangesloten, moeten de gelegenheid krijgen van het i dorp gebruik te maken. Het zou natuur lijk ideaal zijn, als we daar een vaste j kracht konden aanstellen, maar dat is nog niet te realiseren De Leidse Jeugd Aktie zou al tevreden zijn, als de orga nisatie onderling tot overeenstemming konden komen, om gezamenlijk het dorp te gebruiken. Ook voor de door-de- weekse avonden kan in het dorp em- plooy gevonden worden. De toezicht is echter ook hierbij weer het moeilijke Voor de aanstaande zomer staan er voor het dorp al heel wat evenementen op 't programma. Het Leidse Volkshuis zal in samenwerking met andere orga nisaties het dorp vijf weken bezetten, terwijl het ook bijna zeker is, dat er diverse sport-toernooien zoals trefbal- en voetbaltoernooien worden gehouden. Voor de zomervakanties maken wij ons dan ook niet bezorgd, maar voor de tijden buiten de vakanties moet er een oplossing gevonden worden. Om bij koud, maar verder toch goed weer, het dorp aantrekkelijk te maken zal er een elektrische verwarming aangelegd wor den. Een complex, dat zoveel gekost heeft zal toch zoveel mogelijk geduren de het gehele jaar door gebruikt moeten worden. De Christelijke gymnastiekvereni ging „Jahn" hield gisteravond t.e.v. het 50-jarig bestaan een gala gymnas tiek-uitvoering in de Stadsgehoorzaal. Na de opmars en vlaggengroet, waarbij de goed bezette zaal het lied „Jahn" en het bondslied „KNCGV" meezong, werd de gala uitvoering ge opend door de voorzitter van „Jahn", de heer G. v. d. Knecht. Voordat de oefeningen begonnen, *.rad het tamboer en trompetterkorps van „Jahn" op. waarbij het nummer ,Jahn jubileert" zeer goed aansloeg. Aan de uitvoering verleende de Chr. gymn. ver. „Kracht en Vlugheid" uit Rotterdam en de Chr. gymn. ver. „Door Oefening Kracht" uit Schiedam nun medewerking. De pretentieloze vrije figuren en oefeningen, die door LEIDSE AGENDA ZATERDAG 12 NOVEMBER Kon. Ver. „Litterls Sacrum" Opv. van blijspel „Azouk". Schouwburg, «0.00 uur. Kennedy-winkelcentrum Opening door burdfimeested. mr, G.C. van der ïiitasië" Willigen, Wagnerplein, 10.30 uur. K en O Aanvang curstis gés- en waterfitten. Ambachtsschool, Haagweg, 0.00 uur. ZONDAG 13 NOVEMBER R.K. Lyceum Bonaventura Re- vnie. Mariënpoelstraat, 14.00 uur. MAANDAG 14 NOVEMBER Jahn Jubileumuitvoering. Stads gehoorzaal, 19.30 uur. Sted. R.K. Vrouwenbeweging Bij eenkomst met optreden van het „Utrechts Huisvrouwen Show Orkest'" Anth. Clubhuis, 20.00 uur. Abonnementsvoorstelling Leidse Schouwburg Ensemble speelt „Het Boferskanon", 20.00 uur. DINSDAG 15 NOVEMBER Rijksmuseum v. Oudheden Na jaarsprogramma. Archeologische lezing door dr. P. H. K. Gray. Rapenburg, 20.00 uur. Adelbertvereniging, afd Leiden Jaarvergadering. De Doelen, 20.15 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. De monstratie-avond in 't rijksherbarium, Schelpenkade, 20.00 uur. Jahn Jubileum-uitvoering. Stads gehoorzaal, 19.30 uur. Ned. Roode Kruis, afd. Trombose- dienst Receptie t.g.v. 10-jarig be staan. Administratiegebouw Acad. Zie kenhuis, 16.30 uur. WOENSDAG 16 NOVEMBER Ken O Film van de maand „8^ otte e mezzo". Camera, 19.00 en 21.15 u. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering. Ge- ref. Jeugdhuis, Breestraat, 20.00 uur Selskip „Fryslan" Leiden Kaba retjoun. St. Anth. Clubhuis. 20.00 uur Jeugdorkest ,;De Burcht" Cor eert. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. DONDERDAG 17 NOVEMBER K en O meesterserie Resident!' orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Kath. Volkspartij, kring Leiden Jaarvergadering. Café-restaurant „Den Burcht", 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, lel. 21313, en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Musea en Tentoonstellingen Galerie Walenkamp (Nieuwsleeg) Grafiek George Hadeier c.s. Werkd 11 uur v.m. tot 6 uur n.m., beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif (Janvossensteeg 59): Pop pen van Carla Klein. Dagelijks 10 uur v.m.-8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Tot 7 dec. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Hans v. Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zaterdag 2-5 uur en woensdagavond 7-9 uur (tot 1 dec.). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. Breda-collecte. Dagelijks beh. zond. 10-5 uur. De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen netto geraamde uitgavenbedrag name lijk f527.500,— zal belopen. Gerekend naar gemiddelde uitkeringsbedragen komt dit neer op f3.408,— per per de gymnastiekenthousiasten aan de genodigden vertoond werden waren alleraardigst om te zien en vele malen kletterde het applaus hoog op. Personeel van Sijthoff vierde feest Het personeel van de Uitgeversmaat schappij A. W. Sijthoff, verenigd in de personeelsvereniging „A. NV. S.", heeft gisteren met genodigden in de tot de laatste plaats hezette grote zaal van „Den Burcht" weer volop genoten van de jaarlijkse feestavond. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. Lacourt, opende met een hartelijk woord van welkom in het bijzonder tot de directeur, de heer G. de Flines en de afgevaardigden van enkele zusterverenigingen. Het feestporgramma, waarmede de aanwezigen zich enige uren kostelijk hebben geamuseerd, omvatte een non- stopshow, dat werd gebracht onder het toepasselijke motto: „Ik kan grinniken". Aan het welslagen hiervan werkten mee de conferencier en manipulator Henk Bouwman, de bekende muzikale clown het populaire zangeresje Jeanette van Zutphen, de geestige cas- cadeurs „The Movers", het trio „The Hadory's" ln een spectaculair trampo line-act, terwijl in het bijzonder de jeug dige leden van AWS aan hun trekken kwamen door de medewerking van de Leidse beatgroep „Vijf voor half zes". Het geheel werd voortreffelijk muzi kaal omlijst door het Bonelly-kwartet. Na afloop volgde nog een gezellig sa menzijn, dat werd gevuld met een mas saal bingospel om een aantal fraaie prijzen en een gezellig dansje o.l.v. dansmeester C. Nieboer, waarbij de dans muziek werd verzorgd door het Bo nelly-kwartet. VERGADERING KVP AFD. LEIDEN De aandacht der leden wordt erop gevestigd, dat op vrijdag 18 november een bijzondere vergadering wordt ge houden. Het gaat om twee bijzondere agendapuntenkandidaatstelling voor de 2e Kamer in verband met de verkie zingen in 1967; en een inleiding met debat, waarvoor een lid van de 2e Ka mer is gevraagd. De leden ontvangen zo spoedig mogelijk de convocatie. De plaats van samenkomst zal zijn de pa rochiezaal naast de H. Petruskerk. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond j.l. zijn dan de be slissingen gevallen inzake de nieuwe indeling voor de parencompetitie. De bovenste acht geplaatsten van beide groepen zullen nu gaan strijden om de hoogste eer, nl. het kampioenschap, terwijl de onderste acht ook een afde ling zullen vormen. Dat in groep rood het echtp. Schutte als no. één zou eindigen, was vorige week al bekend. Zij eindigden met grote puntenvoorsprong op no. twee en dit is een felicitatie waard. Mevr. Zwarts en de heer Karstens sr. zijn in het zicht van de haven gestrand en zullen even als de dames Hoogervorst-Zandbergen wier prestaties de laatste weken zicht baar daalden, hun geluk in groep zwart moeten gaan beproeven. De he ren Veldhuyzen-Van Vliet zakten ten slotte van de elfde naar de vijftiende plaats. In groep zwart stelden de heren Jans-Pouw en gebr. Karstens zich vei lig en konden Van Berge Henegouwen- Brummelkamp zich nog juist plaatsen ten koste van het duo Pias-De Vries. Het echtpaar Rompes kon het in de eerste helft niet bolwerken tegen het echtpaar Danz, dat hun eerste plaats dus behield, maar bleef, dankzij een grote overwinning in de tweede helft toch op de tweede plaats. Overigens deden zich in deze groep geen ver schuivingen voor. De eindstand luidt Groep rood: 1 echtpaar Schutte 1450 p., 2 Blom-Danz jr. 1369 p., 3 echtpaar Lenaers 1345 p., 4 echtpaar Van Kla veren 1339 p., 5 Van der Bijl-Zwanen burg 1328 p., 6 dames Van Gelder-De Jong 1325 p., 7 dames Jans-Van Zonne veld 1310 p., 8 Damen-Schippers 1272 p., 9 mevr. Zwarts-Karstens 1242 p., 10 dames Hoogervorst-Zandbergen 1221 p., 11 dames Bosse-Wessels 1179 p., 12-13 Van der Koog-Wesels en echtp. Van Donkersgoed 1170 p., 14 Veldhuy zen-Van Vliet 1168 p.. 15 Duyker-Kieft 1149 p., 16 dames Van Berge Tenegou- wen-Koning 1123 p. Groep zwart: 1 echtpaar Danz 1450 p., 2 echtpaar Rompes 1434 p., 3 Ger- lich-Van Leeuwen 1411 p., 4 Tijssen-De Winter 1369 p., 5 Jans-Pouw 1321 p., 6 Loof-Witkamp 1315 p., 7 gebr. Kars tens 1311 p.. 8 Van Berge Henegouwen Brummelkamp 1291 p., 9 Pias-De Vries 1243 p., 10 De Koning-Van Zonneveld 1239 p., 11 echtpaar Verduyn 1205 p., 12 dames Altink-Van Upwich 1184 p., 13 dames Van der Bijl-Zwanenburg 1154 p., 14 echtp. Stokhuyzen 1110 p., 15 mevr. Van Schendel-Bosse 1072 p., Benoeming Met ingang van 1 nov. is majoor H. L. Ebskamp benoemd en aangesteld tot luitenant-kolonel bij "t dienstvak der militaire administratie. Geboren: Sandra d.v. G. H. Verhoeks en van J. van Kalkeren. Ondertrouwd: Antonie W. van den Bosch, 24 jaar en Anna K. Zwemmer, 22 jaar. Getrouwd: Jacob A. Borst, 20 jaar te Zoeterwoude en Son ja H. L. Kossen, 18 jaar; Dirk C. Apon, 40 jaar en Eli zabeth C. M. van Kesteren, 33 jaar te 's-Gravenhage. ZOETERWOUDE (H.R.) Morgen, zondag 13 november, geeft de toneelvereniging „Liefde voor To neel", voormalig onderafdeling van het NKV, in de grote zaal van „De Drie Eendjes" wederom een toneeluitvoering. Opgevoerd zal worden het blijspel van Max Andrea: „Hoogheid uw kameel staat voor". Gezien het spel van vorige opvoeringen van deze toneelvereniging is een prettige en genoeglijke avond voor de bezoekers gewaarborgd, waarbij men na afloop nog een dansje kan ma ken. Op kondag 19 november wordt deze avond nog eenmaal herhaald. OEGSTGEEST Geboren: Edgar L. P. z.v. J. J. J. Hogervorst en B. H. M. Mooij; Cornelis P. z.v. J. de Mooij en P. J. Batenburg: Janneke M. d.v. J. M. F. Landsmeer en J. E. Jöbsis. Ondertrouwd: C. Ravensbergen en A. van der Vijver. Getrouwd: C. J. van Dijk en T. L. J. Verschragen; E. L. P. Hünteler en J. M. J. Hagendoorn; M. T. Giesen en M. A. Koster. Overleden: C. M. Okkerse; J. H. Ratsema; J. Perfors. Ook voor Alphense Cascarvieten was het de lie van de 11e Niet veel fanfare is gisteravond In de bovenzaal van Avifauna door de amu- sementsvereniging De Cascarvieten het nieuwe carnavalsseizoen 19661967 ge opend. Het was weer als van ouds een vrolijke boel toen om precies 8.11 uur, voorafgegaan door de Borenhofkapel de Raad van Elf, het bestuur en de pages de grote zaal betraden en zich op het podium opstelden. Een aantal leden van de raad der ge meente werden vervolgens tot ereleden benoemd, wat met het gebruikelijke ce remonie gepaard ging. De president van de raad van elf, de heer B. te Riele, sprak een kort welkomstwoord waarna Prins Cascar de Ilde de feestenden toe- Medewerking aan dit feest werd voorts verleend door een drumband uit Arnhem in Oosterse kleding met een he renballet. Het werd ook nu weer een uitbundig feest, ongetwijfeld een goed begin van een veel belovend carnavals seizoen, dat op 7 januari wordt voort gezet met het Prinsenbal en de presen tatie van de nieuwe prins Cascar de Ille. Wit-Gele Kruis te Oud-Ade vraagt aller steun Op de bestuursvergadering van het Wit-Gele Kruis bleek opnieuw, dat de vereniging zich in een voortdurende groei en bloei mag verheugen. De con sultatiebureaus, zowel voor zuigelin gen als voor kleuters, worden druk bezocht en blijken steeds vruchtbaar werk te verrichten. In het voorbije jaar hebben weer vele zieken en ouden van dagen met dankbaarheid genoten van de goede zorgen van de plichtsgetrouwe en ijve rige wijkzuster. Het bestuur is er van overtuigd, dat vooral zij, die van de goede diensten van de vereniging heb ben genoten, haar niet meer zouden willen missen. Het bezit van de consultatiebureaus is een rijke aanwinst gebleken. Het Kruiswerk kan nu zoveel doelmatiger worden verricht. Op de afdeling rust echter een zware financiële schuld. Jaarlijks moet een groot bedrag aan rente en aflossing worden betaald. Het bestuur kan dan ook de jaarlijkse col lectes in de drie parochies niet missen; ze zijn dringend noodzakelijk om aan de financiële verplichtingen te kunnen blijven voldoen. Mag het bestuur op a.s. zondag 13 november op u rekenen? Met het bestuur zal ook de zuster, die in het kerkportaal zelf zal collecteren, u van harte dankbaar zijn. K.V.P. EN DE KABINETSCRISIS Het bestuur van de KVP afd. Oud- Ade deelt mede, dat in de vergadering van maandag 14 november a s. mr. R. J. Nelissen, lid van de Tweede Kamer, een uiteenzetting komt geven van al het gebeurde rond de kabinetscrisis. Inderdaad eist het spel van „Ga heen en kom alstublieft weer terug" wel enige toelichting. Bovendien is er ge legenheid tot het stellen van kandida ten voor de komende verkiezingen. Een belangrijke en actuele vergadering. Precies 8 uur in ..'t Lage Land". LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Vrije Universi teit van Amsterdam is geslaagd voor het kand, ex. rechten de heer H. C. Cusell. Men schrijft ons: Het is reeds enige jaren geleden, dat bovengenoemde kring enige bloei ver toonde. Dit moest anders. Verleden jaar werd een nieuw bestuur samengesteld en werd onder voorzitterschap van rec tor W. J. Wortel „de zaak" grondig aangepakt. Op zijn initiatief is het kringbestuur begonnen met persoonlijke kennismaking met pastoor en bestuur zangkoor van alle parochies in de bol lenstreek. Dit tijdrovende maar desal niettemin prettige werk is nu geëindigd. Bij deze besprekingen werd voorgesteld de Nederlandse Paus Joannesmis van Verhulst in te studeren om eens ge zamenlijk uit te voeren. Zodoende wordt op 15 november a.s. in het seminarie „Leeuwenhorst" te Noordwjjkerhout deze bijeenkomst gehouden voor alle dames- en herenkoren in de bollen streek. 's Avonds om 7 30 uur zal pastoor C. P. de Wit uit Den Haag. diocesaan voorzitter, de Eucharistie met ons vie ren, waarbij dan de Paus Joannesmis zal worden gezongen. Daarna een korte pauze, waarna in de aula door de stu denten van het seminarie enige Grego riaanse, meerstemmige en Nederlandse muziek ten gehore zal worden gebracht. De bedoeling hiervan is de dames- en herenzangers bekend te maken met wat de kerkmuziek momenteel biedt. Ca. 9.30 uur zal deze eenvoudige bijeen komst geëindigd zijn. Ook is door de Kring een orgel- en dirigentencursus georganiseerd. Voor orgel gaven zich 4, voor direktie zelfs 12 kandidaten op uit diverse parochies van het dekenaat. Het ziet er dus naar uit, dat wij de inzinking in onze bollen streek te boven komen! Inlichtingen aangaande bovenstaande aktiviteiten zfjn te verkrijgen bij het secretariaat: mevr. M. P. v. d. Zalm- Langezaal, Herenweg 62, Warmond. Tel. 01711-812. JUBILEUMCONCERT VAN LEIDS MUZIEKGEZELSCHAP „CRESCENDO" IIET LEIDS Instrumentaal Muziek- gezelschap „Crescendo" vierde haar 15-jarig bestaan gisteravond met een concert, een jubileum-concert dus. Dit gezelschap is instrumentaal samenge steld uit mondorgels, melodica's, ac cordeons, mandolines, gitaren en ban jo. Daarnaast nog piano en slagwerk. Men ziet dus: instrumenten zijn er wel. De dirigent W. van Strien heeft in de 14 jaren dat hij de scepter zwaait van al die instrumenten en de bespelers één geheel samengesteld. Voor het bespreken van het program hebben wij geen grote musicologische boekwerken op te slaan. Wij hoorden echt populaire muziek, zoals marsen, opperettepotpourieën en walsen. Bij „Die Lustige Witwe" hoorden we ook zangsolo's en duo's van mevr. Viele- van Strien en de heer van Eijk. Hoe wel mevr. Niele een geschoolde stem verried, was er te weinig lyriek in haar stem; ook het spelelement ont brak in de operette. De heer v. Eijk had dit laatste wel maar zijn stem is niet sterk, maar wel beschaafd. Een goed gezongen lied van Rob Stolz had meer expressie kunnen ver dragen. Ook twee dansparen gaven aan het geheel een bijzondere charme. In het tweede deel van het concert hoorden wij van drie solisten (jong talent) accordeonsolo's. Deze solisten waren inderdaad jong en zij hadden ook talent. Jannie Sival speelde haar nummer zelfs geheel uit het hoofd. De heer Sierat, trompettist, gaf een geslaagde trompetsolo met orkest begeleiding weg. Verder hoorden wij behalve twee marsen nog een Nico- Dostal potpourrie. Alle instrumenta listen hebben door hun enthousiasme onder hun verdienstelijke dirigent vol overgave gemusicieerd. Mogen wij misschien één opmerking maken en dat is deze: men zorge voor gelijke inzetten, vooral bij de over gangen in de potpourries. Een stren gere maatslag daar van de zijde der directie en beter opletten van de andere kant kan veel slordigheidjes voorkomen. Verder hebben wij met veel ge noegen naar Crescendo geluisterd dat op dit jubileum een electronisch orgel werd aangeboden. Een kostbaar ge schenk dat door giften uit de burgerij door het hard werkend damescomité werd bijeengebracht. THEO TEN HOOVEN. VOORSCHOTEN MINIBEURS De Vereniging voor Hulsvrouwen or ganiseert in gebouw "De Werf" nabij de Geref. Kerk op dinsdag 15 nov. a.s. van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur een zg. Minibeurs. De middenstanders etaleren dan prak tische geschenken tot een waarde van 30,00. Op deze beurs kunt u niet kopen, alleen kijken en ideeen opdoen voor de komende feestdagen. Niet leden mogen ook komen kijken. KINDERPOSTZEGELS Dinsdag 15 november start de zegel verkoop in het postkantoor voor de mis deelde jeugd. De dames van de geza- melijke vrouwenorganisaties nemen plaats achter de stand in het postkan toor en trachten u dan zegels en kaar ten te verkopen. De opbrengst is voor de nationale kinderbescherming. Geboren: Johannes Hendrikus, zn v. L. P. van Paassen en A. M. Koot, Eric, zn van C. van der Meer en M. J. Ro denburg, Yvonne Christina, dr van H. A. Duivenvoorde en J. C. Wortman, Mu riel Maria, dr van J. M. H. Blom en G. E. M. Balm, Henry Johan, zn van W. J. Berkhuizen en G. van Winkel. Ondertrouwd: Koenradus Fredericus Joannes van de Valk, 26 jr en Anna Cla- slna Luijnenburg, 21 jr; Antonius Corne lis Maria Belt, 22 jr en Maria Cornelia Borsboom, 25 jr; Johan Carel IJsbrand Ebell, 29 jr en Anna Francisca Gerarda Maria Bomenaar, 24 jr. Getrouwd: W. Kuijt en H. M. de Jong, Overleden; Edouard Hendrikus Marie Povel, 65 jr. STOMP WIJK Wit-Gele Kruis Woensdagavond om 8 uur bestaat er in café „Het Blesse Paard" gelegenheid om ten bate van het Wit-Gele Kruis te klaverjassen. Tevens zal er een rad van avontuur zijn, waarmee men mooie prijzen kan winnen. ALPHEIN AAN DEN RIJN Collecte De huis-aan-huis-collecte voor het geestelijk gehandicapte kind, welke vorige week werd gehouden, heeft in het rayon Alphen a. d. Rijn het prach tige bedrag van ƒ5974,42 opgebracht, hetgeen weer ongeveer 540.meer is dan vorig jaar. Alphen bracht op ƒ2075,81 (waarvan ƒ103,44 in Zwammerdam en 127,63 in Aarlanderveen)Boskoop ƒ2018,17; Ze venhoven 388,— Waddinxveen 470,85 Ter Aar ƒ368,81; Leimuiden 155,65; Rijnsaterwoude 113,33 en Koudekerk a. d. Rijn 383,80. VOLLEYBAL In Clubhuis de Zevensprong aan de Bernhardkade in Leiden Noord kwa men gisteren zeven clubs bij elkaar voor een feestelijke ouderavond. De grote zaal was tot in alle uithoeken gevuld met kinderen, leidsters en ou ders. In groepen voerden de clubleden een gevarieerd programma op van zang en dans, soms gestoken in kle ding van crèpe-papier. soms ook in leuke costuumpjes. Pater M. G, da Ponti, directeur tmt» het jeugdwerk in Leiden-Noord leidde het geheel met vaste,hand. Mej. G. P. M. Heuvel, maatschappelijk werkster en hoofdleidster van het jeugdwerk, regisseerde de acteurtjes en actricetjes in de dop in vlot tempo. Onder andere zagen de ouders gymnastiekoefeningen, een toneelschetsje, bijzonder aardige dansjes en vooral een aantal prettig in het gehoor liggende liedjes. Onder de pauze werd het buffet druk beoocht en gingen da leidstere ijverig verloting, die na afloop plaats vond. Toen om tien uur een einde kwam aan het optreden, nam de jeugd vun 15 jaar en ouder bezit van de zaal voor 'n beathappenlng op de tonen van de band „The Fellows". Die oudere jeugd komt iedere vrij dagavond samen om te dansen in club verband, waarvoor zeer grote belang stelling bestaat. „Het Honk", de club waarvan de jeugdige leden eerder op de avond de voorstelling hadden ver zorgd, is een dependance van De Spreeuwpot. Waar dit clubhuis echter te kampen heeft met geldzorgen we gens noodzakelijke verbouwing (daar over schreven wij afgelopen donderdag) heeft „Het Honk" de beschikking over clubgebouwen, waarin het goed toeven Haagse politierechter Dutje in het park na twee aanrijdingen In de vroege ochtend van 17 juli vond de politie in het Breelofpark te Noordwijk een 22-jarige chauffeur in diepe rust. Het bleek al heel spoedig, dat de man bezig was een stevige roes uit te slapen. Daar was nogal wat aan voorafgegaan. De chauffeur, afkom stig uit Rijnsburg, was met een meisje uit geweest en nadat hij haar naar huis had gebracht, zette hij alleen het feest voort. Dat wil zeggen, er kwa men minstens zes cognacjes aan te pas. Vervolgens ging de chauffeur achter het stuur van de bestelauto zitten, die hij van zijn werkgever te leen had. In de Sterntjesstraat reed hij tegen een geparkeerde auto op, ter wijl even verder ook de auto van een Duitser werd aangereden. Uiteindelijk kwam de jongeman met zijn auto in een bollenland terecht, waarna hij te voet verder ging. Doch hij bracht het niet verder dan genoemd park, waar hij zich ter ruste legde. „U bent beroepschauffeur en dan weet u wel, dat drank er niet bij mag komen", constateerde de Haagse poli tierechter. Volgens verdachte gaat hij nu niet meer naar café's. Hij wist echter niet of de schade al is geregeld. De officier van Justitie constateer de. dat verdachte een vrijgevochten leventje heeft geleid en de gevolgen konden dus niet uitblijven. „Laten we hopen, dat de schoktherapie hem heeft genezen", aldus de officier, die daar naast een week gevangenisstraf eiste, plus intrekking van het rijbewijs ge durende een jaar, waarvan vier maan den voorwaardelijk en aftrek van de tijd, waarin het reeds is ingenomen. De rechter zei de eis nogal mild te vinden, gezien het ergerlijk gedrag van verdachte. Hij veroordeelde con form de eis. Landmijn bekwam pensionhouder slecht De Haagse politierechter was var oordeel, dat de 53-jarige pensionhou der uit Noordwijk, die terzake „het onder vinloed van drank verkerend een auto besturen" zich had te ver antwoorden. niet op de weg thuis hoort. Daarom veroordeelde hij de man tot drie weken gevangenisstraf en c|t- zegging der rijbevoegdheid gedurende twee jaar. De verdachte verkeerde zo onder invloed van drank, dat hij niet had gezien, dat de politie hem stopteken gaf. Dat gebeurde op 22 aug. op de Zeeweg in Noordwijk. De politie was nl gewaarschuwd, dat iemand zig-zag met een auto over de weg reed Een hoofdagent van politie, die de auto zag naderen, gaf de be stuurder een stopteken, doch hij moest snel opzij springen teneinde niet om ver te worden gereden. Er werd een achtervolging ingezet en even verder stopte de auto. Toen de bestuurder de politieauto zag naderen, ging hij er evenwel snel vnadoor. De achtervol ging werd voortgezet en uiteindelijk werd de auto klem gereden, waarbij de politieauto werd beschadigd. Het bleek, dat de bestuurder onvast ter been was en duidelijk onder invloed van drank. Volgens vërdachte had hij een hoe-, veelheid „landwijn" gedronken, om dat hij zakelijk het moeilijk had. Hij was er een middag tussenuit gegaan, zo vertelde hij. Volgens zijn verkla ring, kon hij van het gebeurde zich niets meer herinneren. „Ik reed buiten bewustzijn." De officier van Justitie constateer de, dat verdachte blij mag zijn geen agent te hebben doodgereden. Reeds tweemaal is verdachte voor dronkenschap tijdens autorijden ver oordeeld. „Hij zal wel begrijpen, dat er nu zo een en ander klaar staat", al dus de officier, die een maand gevan genisstraf en twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid eiste. De verdediger zette uiteen, dat ver dachte veel aan hoofdpijnen lijdt en daarom wel landwijn, doch geen sterke drank gebruikt. Hij heeft in zijn be drijf heel wat moeilijkheden gehad. „Ik beloof niets meer te zullen drin ken", aldus verdachte, doch de rechter had daar weinig vertrouwen meer in en veroordeelde zoals gemeld. Goudse Voetbalbond De wedstrijden voor morgen zul len wel voor de nodige spanning zor- Haastrecht en Nieuwerkerk tegen el kaar in het veld komen. Eerstge noemde speelt op eigen terrein en achten wij daarom favoriet. Esto dat de vorige week een daverende klap kreeg zal zich tegen Nic. Boys moe ten herstellen anders geloven wij niet dat in Nieuwveen een zege zal wor- den benaald. Voor Esto dai één wea- strijd achter is op de koplopers is ook i de uitslag van Haastrecht—Nieuwer- kerk van veel belang. RVC za! het in Noorden bij NSV weer moeilijk krij gen doch NSV zal toch minstens wel een gelijk spel weten te behalen. Nieuwkoop dat de vorige week liet zien dat het niet van plan is de on derste regionen te blijven hangen zal in Ammerstol wel beslag op beide punten leggen. Het Boskoopse GDS zal in Capelle bij Zwervers iets meer schotvaardigheid moeten tonen om de winst mee naar huis te kunnen nemen. WSE tenslotte is wel bij mach te bij Soccer Boys de beide punten te behalen. Verlies voor Leidse hoofdklassers De twee hoofdklassewedstrijden, welke gisteravond in de sporthal aan de Morssingel zijn gespeeld, zijn ge ëindigd in nederlagen voor de Leidse teams. Kangoeroes (heren) verloor met 0-3 van het Haagse Zandvliet, terwijl de Argos-dames met 1-3 hun hun meerdere moesten erkennen in Octopus (Alkmaar). Kangoeroes-Zandvliet Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft Kangoeroes een 0-3 neder laag moeten incasseren. De Leidenaars bij wie Jaap Broersma wederom een opvallende prachtrol speelde, misten domweg het nodige vertrouwen in elkaar. En toen Broersma het nodig oordeelde om elke aktie (goed of fout) van het nodige commentaar te voor zien, ging het helemaal mis. Zeker, er zijn ook goede akties geweest, maar de Hagenaars hielden onze stadgeno ten behoorlijk onder druk en wonnen verdiend met 0-3. De cijfers waren: 11-15; 7-15 en 10-15. Argos-Octopus Hanna Wang en Josien v. d. Bosch waren in deze wedstrijd de grootste uitblinksters, maar met zijn tweetjes konden zij onmogelijk op tegen de goed aanvallende Aikmaarse ploeg, die over drie aanvalsters van formaat beschikte, nl. de dames M. Nijden, N. Tijsen J. v. d. Kaar. Een 7-0 achterstand in de le set wist Argos geheel weg te werken (11-11), maar het laatste woord was aan Octo pus: 11.15. Het was voor ons onbegrij pelijk dat coach Henk Kleingeld in de 2e set de hopeloos falende Heieen van Steenwijk (17 fouten achter elkaar!) niet wisselde voor reserve Wil v. d. Wijngaard. Van 9-6 voor keek Argos ineens tegen éen 10-14 achterstand aan en dit was teveel. Met 13-15 ze gevierde ook nu weer Octopus. Ook in de 3e set keek Argos aanvankelijk tegen een achterstand op: 1-5. Josien v. d. Bosch c.s. wisten zich geleidelijk aan de druk van haar tegenstandsters te onttrekken en vooral door het zeer goede spel van Hanna Wang (aanval) Lenie Kneppers en Josien v. d. Bosch (verdediging) won Argos deze set met 15-11. Via 5-6 en 10-8 kwam Argos in de 4e set voor met 12-9. Misverstanden en domme fouten van de Argos-speel- sters gaven Octopus de gelegenheid de bakens te verzetten en door een 13-15 setzege ging de winst mee naar Alkmaar. Tafeltennis prognose Vandaag wordt de 2e helft van de „voorronde" in de landelijke compe titie ingezet. Scylla speelt in Amsterdam tegen het taaie, maar klasse tekort komende VVGA. Een ruime zege voor de Lei denaars is de algemene opinie. In de hoofdklasse kan Docos in ei gen zaal (Potgieterlaan, 18 u.) tegen Xerxes wellicht zoveel inspiratie ach ter de tafel brengen, dat de teleurstel lende nederlagenreeks kan worden on derbroken door een gelijkspel of waar we niet direct in geloven een I overwinning. Scylla 2 ontvangt in zijn eigen zaal 1 het Tilburgse Luto, dat zich niet snel gewonnen zal geven. De Scylla-reser- ves zijn echter duidelijk favoriet. Thuis won ATTC weliswaar van P- SV, maar in Eindhoven zal dat van daag een lastige opgave worden. De Alphenaren zijn mogelijk genoodzaakt met een invaller uit te komen. De Treffers tennist in de Pancratius- zaal tegen de SVE-reserves. De samen- i stelling van dit team wijzigt vaak van wedstrijd tot wedstrijd en de kwali teit ondergaat daarbij eveneens veran dering. De Utrechters kunnen dus pro blemen oproepen. De Treffers maakt dit seizoen zo'n solide indruk, dat de overwinning in elk geval niet in ge- I vaar zal komen. J. Vreburg. U /A lVliVl Xj IN RDC EN LDV 2 AAN WINNENDE HAND IN DISTRICTSCOMPETITIE In de vijfde ronde van de strijd de Leidse districts damtitel maakte LDV 2 geen fouten. De Rijnsburgse dammers bleven eveneens aan de win nende hand, al was de overwinning op Kijk Uit zeer klein (119). De andere Leidse damvereniging DCL heeft nog steeds zijn draai niet kun nen vinden. Nu werd ternauwernood een gelijkspel behaald tegen WDG. De wedstrijd tusen KDC en HDC werd afgebroken in een 9-7 stand voor HDC. In de eerste klasse noteerde DCL 2 zijn eerste overwinning op het uit zeer jonge spelers beslaande Leider dorp 2. LDV 3 en NGD handhaafden zich op ereplaatsen, n.l. door over winningen op Lisse en HDC 2. De ge detailleerde uitslagen luidden: Hoofdklasse: KDC—HDC 9—11; DCL —WDG 10—10; SDV—OGB 11—9; LDV 2—DVN 13—7; RDC 1—Kijk Uit 11—9; SS 1ADC 1 14—6. Eerste klasse: ADC 2—SS 2 10—10; WDG 2—RDC 2 8—12; LDC 2—DCL 2 4—16; HDC 2—NGD 7—13; Lisse— LDV 3 8—12. De stand in de Hoofdklasse is: 1 RDC 5 gesp. 10 pnt; 2 LDV 2 4 gesp. 8 pnt; 3 HDC 5 gesp. 6 pnt; 4 WDG 4 gesp. 5 pnt; 5 SDV 5 gesp. 5 pnt; 6 S.S. 5 gesp. 5 pnt; 7 KDC 4 gesp. 4 pnt: 8 OGB 5 gesp. 4 pnt; 9 DCL 4 gesp. 3 pnt; 10 ADC 5 gesp. 2 pnt; 11 Kijk Uit 4 gesp. 0 pnt; 12 DVN 4 gesp. 0 pnt. De stand in de eerste klasse is: 1 LDV 3 6 gesp. 9 pnt; 2 NGD 4 gesp. 7 pnt; 3 ADC 2 5 gesp. 7 pnt; 4 HDC 2 6 gesp. 7 pnt; 5 WDG 2 5 gesp. 6 pnt; 6 LDC 1 3 gesp. 5 pnt; 7 Lisse 1 5 gesp. 4 pnt; 8 RDC 2 5 gesp. 4 pnt; 9 KDC 2 3 gesp. 3 pnt; 10 S.S. 2 4 gesp. 2 pnt; 11 DCL 2 5 gesp. 2 pnt; 12 LDC 2 5 gesp. 0 pnt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5