m Streekplan Rijnstreek- West doorgelicht (3) CELIBAATSENQUETE ONZUIVER OPCEZET swift l!l l ipieert t.c.v. behalen nationale cllibtitel p a li z e MEDISCHE DIENSTEN „breda-collectie" in academiegebouw geexposeerd punt Heel voetbalminnend Leiden morgen naar Roodenburg-VUC „BERBICE" TE VOORSCHOTEN VAN CULTUUR HISTORISCHE WAARDE opheffing van vliegveld valkenburg in verschiet? ZATERDAG 12 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BISSCHOP VAN ROTTERDAM IN FOLIA-INTERVIEW: Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft zich in het vandaag verschenen nummer van Folia", het onafhankelijke maandblad van de Leidse katholieke studenten, gekeerd tegen de wijze waarop de enquête van negen priesters over een mogelijke ontkoppeling van het celibaat van het priesterambt is georganiseerd. Hij is daarmee het eerste lid van het Neder landse episcopaat dat zich over deze enquête uitspreekt. Het idee als zodanig acht dc bis schop niet verwerpelijk, „want een enquête moet er natuurlijk komen. De wijze van opzet is echter on-*i;'\er. Er is sprake van psychologische be ïnvloeding: ze hebben er een lijst van prominente mensen bij gedaan die hen steunen, en geven je zo het idee dat je niet bij de tijd bent als je niet de." De argumenten pro het celibaat gra ven volgens mgr. Jansen dieper dan de argumenten contra. „Het celibaat is een offer. Het offer is iets goeds." Op de vraag of dit offer iets te maken heeft met het priesterschap antwoord de de bisschop: „Ja, je bent meer be schikbaar als je niet getrouwd bent. Zuiver objectief gezien heeft de celi batair zijn handen meer vrij. Maar de theologische gronden graven nog veel dieper. Bovendien, als je getrouwd en priester bent, komt je vrouw op de tweede plaats." Gisteren is bekend geworden, dat er een grote kans is dat er binnenkort in opdracht van de bisschoppen een enquête georganiseerd zal worden on- LEIDEN EN OMGEVING der de wereldheren om hun meningen te peilen over het verplichte celibaat. Gemeenschappelijke Avondmaalsvie- ringen tussen protestantse en katho- i lieke studenten, zoals die in Leiden nu al soms voorkomen, acht mgr. Jansen blijkens het in Folia" afgedrukte in terview zeèr prematuur. Men dient volgens hem geen eenheid te sugge- x'ercn die er niet is. Eerst moet er overeenstemming zijn over de werke lijke tegenwoordigheid van Christus. Een eventuele encycliek tegen het neo-modernisme /.iet mgr. Jansen niet gaarne komen. ..Er zijn tegenwoordig meerdere middelen. We heben tot nu toe alleen de brief van Ottaviani. Het gevaar van neo-modernisme bestaat. Er is een nieuwe vorm van modernisme aan de gang. Daaronder versta ik: de vernatuurlijking van de openbaring. De theologie van de Kerk zou daarbij in de richting van het humanisme gaan." Leiden Voor alle artsen, die de I weekenddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Apotheken op zaterdag I 12 nov. is in Leiden, voor spoedeisend gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uui bovendien: Centraal Apotheek. Breesti. 74. tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp I wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 13 nov. van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Doeza Apo theek. De Oegstgeestse Apotheek is ge opend. Alkemade en Leimuiden Dkt Mus- kens, Noordeinde 166, Roelofai ends veen, tel. 01713-329. Dkt. Brinkhorst, Stapenseastr. 6, Leimuiden, tel. 01721- j 269. Alphei» aan den Rijn zat. dkt. J. 1 Veenendaal, Rembrandtlaan 31. tel. 2072: zondag dkt. J. Hordijk, Marnix- straat 75. tel. 4703. Zat. apotheek Al- lart, Raadhuisstr. 206 tot 13 uur daarna j apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven Dkt. D. Ragaay Noordstraat 48, tel. 2030. Wijkverpl. zr. P. Bos, Vosholtstraat 2, Zwammerdam. tel. 2566. Dierenarts G. Hofland, Vijver- 1 laan 27, tel. 3798. Boskoop Dr. De Wilde, tel. 2740; wijkverpleging zr. De Haan. tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegoni Dkt. A. v. d. Kaadeu, Hoodstraat 14, tel. 5114 Zr. J. Bakker, j M. Trompstraat 39, tel. 6657. Apotheek I Lisse, Vierkant 223, tel. 02530-3608. j Tandarts H. Meulemans, Gladiolenstr. 31. tel. 02530-4237. Katwijk a. d. Rijn Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755 Katwijk 'aan Zee Dkt. J. J. W. j Schonenberg. Apoth. zie Katwijk-Rijn. I Koudekerk aan der) Rijn voor dok ter zie Leiderdorp. Wijkverpleging zr. v. d. Holst, Rijndijk 200, Hazerswoude. fel; 01714-255. Ook -voor Leiderdorp, Zoeterwoude (H.R.) en Hazerswoude- Rijndyk. Bij ongevallen aan de-Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen, Woubrugge Dkt. J. Nooter, tel. 01729-104 en zr. Visser, Zevenhoven, tel. 01723-264. Leiderdorp Dkt. P. v. 't Woud, Hoofdstraat 40. Leiderdorp. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl. Pa- trijslaan 74, tel. 3039. Tandarts alleen spoedgevallen tel. 070-543035. Wijkhulp Groene Kruis Bonifaciusstr. 2, tel. 3449 Voor ziekenauto tel. 3923. Lisse Apotheek er. tandarts onder Hillegoni. Dkt H. A. Hol, Veldhorst- j straat 50, tel. 3155. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwyk Dkt. C. H. G. Goudriaan, tel. 2338. Voor het Wit-Gele Kruis tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek zaterdag van 8 uur v.m tot 6 uur n.m. De Duinrand. Zondag apotheek aan Zee van 12 tot 13 uur en van 17 tot 18 uur. Noordwijkerhout Dkt. H. C. de j Groof, Duindoornstr. 1, tel. 02533-2910. i Zilk: A. G. T. van der Lugt, Hoogduin- I weg 20. Zilk. tel. 02520-5707. Tandarts H. A. Meulemans. Gladiolenstr. 31, Lis- se. tel. 02530-4297. Wijkverpleging Wit- Gele Kruis, Rusthof 1. tel. 246S Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Wal- chren, Oranjelaan 29, tel.' 52130. Wit- Gele Kruis zr. Warmenhoven, telefoon 51188, b.g.g. 22222. Rijnsburg Zie Katwijk-Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. van Raay, Gouverneurlaan 40, tel. 7777. Valkenburg Zie Katwijk. i Voorhout en Warmond Dkt L. J. H. Lempers, Julianalaan 82, tel. él40. j Voorschoten Dkt. Th. van Schaik, j Juliana van Stolberglaan 62. tel. 3344. Tandarts B. van Wijk, Koningin Julia- i nalaan 32 (melden om 9.30 uur). Apo- j theek zat. Apotheek Voorschoten, Leid- 1 seweg 66, tel. 2525: zondag: Doeza j Apotheek. Doezastraat 31. Leiden, tel. 01710-21313. Wijkverpl.: Wijngaarden- laan, tel. 2177. WERKGEMEENSCHAP „DE RATEL** HOUDT TWEEDAAGSE MARKT Wassenaar Dkt H W. Plink, Prin- senweg 44a. tel. 2075 en dkt. K. de Wit. Jonkerlaan S3, tel. 2460. Apotheek Lang- straat 86. tel. 2141. Storingsdienst gas. water cn electricitcit lel. 2248. Tand arts (zat. en zond. 1S.00-18.30 uur» Lange Kerkdam 62, tel. 4207. Zwa K Gill, tel. I O JAEVEN NAAR I' KONOXC DUSTER ADVERTENTIE hicdei vereniging Swift ter ge ui het hehalen van de burgen lubtitel op de weg in i Q. Wa' .Old Dutch". Vele pro- I KNWU, zagei oester van Koudekerk de eryn, afgevaardigden va rertegenwoordiger8 vai mlnenten uit de wielerwereld en Leidse sportstichting, de hoofdredac- maatschappelyk leven maakten van tour van Televlzler dc heer J. v. Rooy de gelegenheid gebruik om „de vier": en twee krasse oudjes, nl. de oprieh- Cierben Karstens. Bart Zoet. Nol ters van Swift, de heren P. Riethoven Kloi I, Joop Zoetemelk en het en G. Hendriks. VOORTIJDIG GENOEGEN In een artikel over Lodewfjk van Deys- sel schreef onlangs Godfried Bomans: "Bijna niemand heeft de kracht en het uithoudingsvermogen om telkens hc| ogenblik waarop hij leeft, tot op de bo dem uit te puren". Met deze uitdaging in het hoofd daalden we uit onze kluis door het weiland van Omlin af, naar de brullende waterval. Als de "denker" van Rodln hebben we ons op een rots blok geposteerd. Geenszins prat gaande op "kracht en uithoudingsvermogen" poogden we ten minste één ogenblik "tot op de bodem uit te puren". Het schuimende water stortte in tomeloze vaart neer als de voorbijschietende tijd. Lang hebben we ernaar gestaard en op z'n laatst (dat is altijd zo bij het turen naar een waterval) begonnen de rots'en en boomstammen dronken te bewegen en stond het neerschietende water stil. Het was geen voorbijschieten van ogen blikken meer. Het was bét ogenblik en dat ogenblik was de eeuwigheid. Men kan dat niet telkens doen. Het is voor tijdig. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 10 nov lot 16 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Girl with green eyes (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: óathle of the Bulge 14 j. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Het Huis van begeerte (volw.) Dagelijks 2.30. 7.00 eD 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma door de K.F.C. I ontraden. Trianon: Katten (volw.) j Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. j Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent 077. Operatie Lissabon 1 18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. DE VOETBALPROGNOSES Het wordt morgen een heel bijzondere voetbalmiddag voor Roodenburg. UVS speelt niet en daarom is het te verwachten dat heel voetbalminnend Leiden morgenmiddag tussen 2 en 5 uur op het sportpark „Noord" te vinden I is om Roodenburg in zijn strijd tegen hel Haagse VUC aan te moedigen. Nou ja, héél voetbalminnend Leiden. Wij geloven niet, dat b.v. dc UVS'ers naar „Noord" komen om Roodenburg aan te moedigen. Nee, eerder om het speltype van hun stadgenoten eens goed onder de loep te nemen, om daar volgende week als zij Roodenburg in „de Kikkerpolder" ontvangen hun voordeel mee te doen. Morgen wordt ook de wedstrijd EBOHUnitas gespeeld en de uitslag hiervan is heel belangrijk voor Roodenburg. Mocht Unitas er in slagen koploper EBOH een nederlaag toe te brengen en als Roodenburg haar aanhang niet teleur stelt, dan krijgen we volgende week de grote wedstrijd van dit seizoen: UVS tegen (koploper?) Roodenburg. Welke kansen, heeft Roodenburg nu morgen tegen VUC? Volgens ons kunnen de Blauw-zwarten als zij het rustig aan doen een overwinning behalen. Om de voorhoede gevaarlijk te laten zijn is het o.i. wel nodig om (zoals in het laatste kwartier tegen DCV) het duo Heymans-Den Os terug getrokken te laten spelen en Kees van Leeuwen in de spits te laten lopen. Gezinsuitstapje KORRELTJE winning vraagt toewijding, ook TWEEDE KLASSE Gisteren is in het Academiegebouw i de gelegenheid te stellen werken van le-1 ken aan het Rapenburg door prof. Th. Lun-vende kunstenaars in hun eigen omge-stenaars. De foto toont dr. singh Scheurleer, voorzitter van het ving op te nemen. Studerénden kunnen mentor en voorzitter van Leids Academisch Kunstcentrum, de ten- steeds voor een periode van vier maan- mité. voor enkele toonstelling geopend van aanwinsten den een werk naar keuze uit de eollee- werken, die in hel 1966 der z.g. "Breda-Collectie", waar- tie ontvangen. De collectie omvat wer- gebouw zijn opgehangen, studerende jongeren In I groot aantal bekende kun-1 LFC krijgt morgen een debutant in dat naar de tweede klasse op bezoek nl. streek- dia gaat genoot Alphen. De Alphenaren doen het I zeer goed in de nieuwe omgeving en dat moge een waarschuwing voor LFC zijn. j Spelen de LFC'ers als verleden voorspellen wjj een overwinning voor Laakkwartier Evenzo voor Blauw Zw„ rode lantaarndrager Westlan- DERDE KLASSE J' Gans. dewoensdag tegen Sparta, dan kan een et werkco- J aantrekkelijke wedstrijd verwacht wor- van de geexposeerde den rKAW krijgt koploper Laakkw trappenhuis van het tjer Qp bezoek. Gezien de prestaties t het doel Gezien de prestaties beide ploegen in de afgelopen weken, gelijkspel wegslepen V< dachten wij, wel Lugdunum moet morgen tegen Lisse het veld treden. Gezien de weinig ertuigende overwinning van Lugdu- im vorige week op Wilhelmus, zou het erbazen als de Lissenaren 'n Nispen De werkgemeenschap „De Ratel" houdt op vrijdagavond 18 november en zaterdag 19 november a.s. in de grote zaal van het Leidse Volkshuis een tweedaagse verkoopmarkt ten ba te van het materiaalfonds. Aan de feestelijk verlichte en smaak vol ingerichte kraampjes zullen de be zoekers (sters) op het gebied van on der meer textiel, speelgoederen, kunst producten, huishoudelijke artikelen en levensmiddelen tal van zeer voordelige koopjes kunnen halen, hetgeen hun in verband methet komende St.-Nico- laasfeest ongetwijfeld niet onwelkom zal zijn. Er zal eveneens 'n z.g. „vlooi enmarkt" worden gehouden, waarop tal van huishoudelijke-, gebruiks- en kunslartikelen tegen fancy-prijzen van de hand zullen worden gedaan. Onder de vele attracties, waarbij men op „altijd prijs" kan rekenen bevindt zich eveneens de traditionele grabbel ton zowel voor jong als oud. Tevens is er gelegenheid tot het gebruiken van diverse consumpties tegen zeer bil lijke prijzen. Op vrijdagavond en zaterdagmiddag zullen op het toneel diverse clubde monstraties worden gegeven w.o. volks dansen en muziek. De verkoop is geopend: vrijdagavond van 19 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 18 uur. Ter afsluiting van de beschouwin gen over het verslag van de Commissie van Rapporteurs over het door G. S. in gediende streekplan Rynsterek-West en j de Memorie van Antwoord daarop komen j wij thans tot de bezwaren die gerezen! zyn tegen en de opmerkingen die ge maakt zijn over de plannen ten opzichte van het landgoed „Berhice" onder Voor schoten en rond het vliegveld Valken burg. Met betrekking tot „Berbice" dringen zeer vele Statenleden by de G.S. op aan te bevorderen, dat het tracé van rijksweg 11 ter hoogte van die buitenplaats zoda nig worde gewijzigd, dat het landgoed [■houden kan hlij\ tal leden de lo< het t julsl vindt. lede In verband met de Wellicht kan bij „Berhice" enige beperking aan het snel verkeer worden opgelegd. GEMEENSCHAPPELIJK BELANG Welke waarde heeft het landgoed ove rigens voor de recreatie. Is hier niet veel meer sprake van een particulier dan van een gemeenschapsbelang? G.S. wijzen er echter met betrekking tot het voorgenomen tracé van Rijks leg 11 op, dat de vaststelling daar van niet bij streekplan, doch bij bestem mingsplan plaats vindt. Wel moet in de plannen voldoende ruimte worden ge reserveerd voor de aanleg van de weg, doch het ministerie van Waterstaat be slist uiteindelijk over het definitieve Niet temin zouden de Staten uitdruk kelijk uitspraak kunnen doen, dat het landgoed geheel dient te worden ge spaard. Er blijven dan mogelijkheden van verschillende kanten in beroep te gaan bij de Kroon. Het landgoed is momenteel nog parti culier bezit. Gezien de ligging en het fraaie landschappelijke aspect van het landgoed achten G.S. hier voor de toe komst belangrijke reereatiemogelijkhe- uen aanwezig. Dat is dus gemeenschaps belang. waartoe ook medewerkt de gro te cultuur-historische waarde van het uit de 17e eeuw daterende buiten gebouwen en resten van tuinaanleg. Valkenburg Een groot aantal statenleden wijzen er met nadruk op. dat de opheffing van het militaire vliegveld Valkenburg niet al leen wenaelijk, maar ook noodzakelijk Is. Men vraagt zich af of niet alle militaire objecten ln de omgeving die nen te verdwijnen en of G.S. bereid zijn daaraan andere bestemmingen, xoala ge wone bebouwing of recreatie to geven. Men noemt het voorts onbevredigend, dat het tracé voor de prov.weg 4bis nog is ontworpen op de basis van de veronderstelling, dat het vliegveld zal blijven bestaan. Waar hel ontwerp- slreekplan al van de veronderstelling uitgaat dat het vliegveld moet verdwij nen. zou ook voor de weg het meest wenselijke tracé moeten zijn genomen. Men ziet dit tracé dan ais een rechte lijn vanaf de aansluiting van rijksweg' 11 op rijksweg 4, tot aan het duinter rein „De Pan". Er waren echter ook stemmen die be toogden. dat geschikte plaatsen voor aanleg van vliegvelden niet dik ge zaaid zijn. zodat een „bestemming" tot vliegveld niet onjuist is. „Slechts voor militaire doeleinden is het ongeschikt en bovendien in verband met de tech- j nische ontwikkeling overbodig. Nog geen andere bestemming Hoewel het dus niet uitgesloten is. dat het vliegveld Valkenburg binnen 1 afzienbare tijd zal worden opgeheven, j aldus het antwoord van G.S., achten zij j liet afgezien van de vraag of Defen sie de betreffende gronden vrij zal ge ven niet gewenst thans reeds een bestemming daaraan te geven. Een en ander zal te zijner tijd aan de hand van de planologische situatie van de streek op dat mohent, moeten worden Mocht te zijner tijd het vliegveld wor den opgeheven, dan valt te overwegen het verlengde van rijksweg 11 naar de kust een meer zuidelijk verloop te ge ven. Hoe dat verloop dan zal moeten zijn, zal dan nader moeten worden be studeerd. daar een zodanig verloop een extra doorsnijding van het waterwin gebied in de duinen zal betekenen. Het tracé van prov. weg 4 bis zal echter als gevolg van evtl. opheffing van het vlieg veld geen wijziging meer kunnen onder gaan, omdat de aanleg van deze weg urgent is en de werkzaamheden daar door zo spoedig mogelijk dienen te be ginnen. Deze weg zal de nieuwe wegverbin ding vormen tussen Leiden en Katwijk. Als zodanig zal de weg worden aange sloten aan het Katwijkse wegennet en wel via de Kon. Julianalaan, als plaat selijke hoofdader in het Katwijkse woongebied parallel aan prov. weg nr. 1. Bij de aanleg van de.ze weg zal het gedeelte tussen Leiden en de Kon. Ju lianalaan het eerst ter hand worden ge nomen. De dootrrekking naar de kust komt eerst daarna aan de orde. Tertiaire wei; Aandacht is door i rapporteurs ook gevraagd voor de oi worpen tertiaire weg Stompwijk-Voc schoten en men vraagt o.m. deze w door te trekken naar de toekomsti noordelijke randweg om Wassenaar. C schoon toegegeven i het verket dat de kust. met name naar Wassenaarse Slag. verschillende mogelijkheden aan wezig zijn en dat met de weg Stompwijk- Voorschoten slechts wordt beoogd een verbinding tot stand te brengen tussen Voorschoten en Groot-Zoetermeer, Voor schoten heeft nogal bezwaren tegen deze weg door de moeilijkheden, die de weg i uit verkeerstechnisch oogpunt voor Voorschoten zou kunnen opleveren. G. S. wijzen er echter op, dat het tracé van de weg moet worden be schouwd als een reservering van een mogelijkheid, waarbij nader onder ogen kan worden gezien, of de weg een onderdeel kan vormen van een nader te bepalen toeristische route in de Haagse-Leldse agglomeratie. Het overleg over dit laatste punt heeft inmiddels gestalte gekregen in de vorm van een werkcommissie. waarin met de provincie de verschil lende gemeentebesturen zyn verte genwoordigd. Op een vraag, of het tracé voor de pro vinciale weg nr. 4 niet kan worden ver legd terwille van het behoud van het "Warmonderhek" antwoorden G. S. ont kennend. ning in tegen Bodegraven. Zowel RK DEO als Alphia doen het tot nu toe niet zo best. Ondanks het feit dat RKDEO naar Alphen moet geven wy deze club de meeste kans om twee punten rijker VIERDE KLASSE SJC moet het morgen tegen nummer twee van de ranglijst. Concordia, opne men. Concordia speelde vorige week tegen Foreholte niet zo denderend en daarom wagen wij het erop een over winning voor SJC in het vooruitzicht te zien. Voor Tonegido en DOSR verwach ten wij een puntenverdeling, terwijl Al- tior thuis van Archipel moet kunnen winnen. Voor VVSB zal er in Scheve- ningen bij de gelijknamige club wel niets te halen zijn. wat ook geldt voor Fore holte tegen Graaf Willem II-VAC. In de vierde klasse B komen de num mers twee en drie. Wit Blauw RK en DHC tegen elkaar uit. DHC slaagde er verleden week niet in koploper Wasse naar te verslaan, doch de nederlaag was erg klein en daar Wit Blauw RK won van ASC kunnen we een geiykspel mo gelijk verwachten. ASC. dat a.s. zondag weer zonder doelman Onvlee tussen de lijnen komt. zal naar alle waarschyn- lijkheid geen één punt op Quick Steps kunnen veroveren. De twee clubs die de onderste plaatsen in 4b bezetten gaan. als alles volgens de verwachtin gen verloopt, een plaatsje ruilen: m.a.w. j Warmunda gaat van ZLC winnen, LEIDSE VOETBALBOND Eerste klasse. SJZ gaat morgen z'n achtste overwinning behalen en daar van wordt het Hoogmadense MMO de dupe. Wij acht ende MMO'ers nl. niet in staat de Zoeterwouders ook maar enigs zins in toom te houden. UDO kan de kopgroep aardig blijven volgen als zij morgen op eigen terrein LDWS ver slaat. Stompwijkse Boys en Rijpwete- i ing zullen elkaar weinig of niets willen toegeven, evenzo geldt dat voor Rouw koop en Oranje Groen. Voor deze vier clubs een puntenverdeling dus. Ook St. Bernardus en SVLV zullen elkaar weinig toegeven en dus ook voor deze clubs een gelijkspel. Tweede klasse. Leidse Boys komt mor gen niet uit en daar kan Alphense Boys van profiteren door, bij een overwinning op VNL, de Leidenaars de koppositie te ontnemen. WOA zal thuis Meerburg wel aankunnen en VN A is er van verze kerd twee punten te kunnen weghalen bij Unitas L. KRV tenslotte zal het zeer moeilijk krijgen by Weteringse Bovs en ze mogen blij zyn als ze daar een gelijk spel aan over houden. Marktberichten LEEUWARDEN. 11 nov Kaas Commissienotering: Goudse kaas 2.97, Edammer kaas 2.82, Broodkaas 2.78. I Handel kalm. R'VEEN. 10 nov. Bloemen. Sim Rose 24 -43. Sim Rood 1934. Sim Wit 2227. Keefer 30. Sim Arthur 26. Princess Ann 21 —25. Desire 23. Ger- bera 4246. Lelies 67. Cyclamen 80 1.15, Rozen Gnrnette en Carol 22—26, Tradition 15—18, Carla 42. Zorina 27 30, geplozen chrysanthen Diplomaat 21—24, Veritable 57, Chocod 22—25, W. Lange 38- 43. Red Rolanda 2531, Jo sef 26. Vedora 25 p. st. Troschrysan- then Matterhorn 1.45. Luyona SO 1.00. Julia 75—1.10, Bluechip 1.40. Sybel 1.00 1.15, Kaufmann 1.01.5. Iceberg 1.10, Roodkapje 70 -1.10, Bornhoirn 1.00 —1.15, Brigitte 1.10. Bonnie Jean 1.05 1.15, Golden Glint 90—1.05, Superl 'form 85 95, Indianapolis 1.151.65, Rose Bella 1.10, Portrait 1.25- 1.40, Me daillon 85 - 1.05. Roland 90—95. White Hope 95 1,10. Emerentia 1,30. Tip Top 1.10. Criterion 1,401,60, Tokyo 1,00 1.55. Little America 95—1.10, Red Petrol 65—95. Delight 1.30, Sixty 80 1.10. tros gemengd 1.10-1.20, Eiken blad 39—57, Freesia's 60—1.50, Irissen Wedgewood 3.904.40 per bos. RIJNSBURG. 10 nov BLOEMEN Am. Anjers: William Sim 25-35. Tan gerine 20-35. Rode Sim 25-33, G. J. Sim 24-33. Carry 21-32. Rose Sim 23-31, Witte Sim 24-30. Keefer 20-30. Arthur 21-28. Rozen: Baccara 23-68. Pink Sen sation 23-47, Seventeen 14-28. Zorina 20-25, Carol 11-17. Geplozen Chrysan- Len: Hollands Glorie 45-49, Poolys 30- 35, Herco 27-30. Willem de Lange 25- 30 alles per stuk Tros Chrysanten: To kio 150-180. Ind. Polis 125-175. Lvona 140-lfio. Red Petrol 140-160. Rose Bella 130-150. Golden Seal 120-145, Little America 125-140, Sensation 125-135, Superform 110-125. Sybill 115-125, Whi le Hope 100-125, Popcorn 90-120. Free sia's: White Swan 175-255. Aurora 140- 160. Stockholm 120-150, Golden Yellow 801.25, Iri&sen Wedgewood alles per RIJNSBURG, 11 nov. Bloemen Anthurium 35-150, Rozen: Baccara 33- 70, Pink Sensation 23-38. Zorine 24-28, Seventeen 14-25, Carol 11-17, Am. An- I jers: William Sim 16-26, Sim rose 20- I 25. Sim wit 20-25. Carry 20-25, Arthur 15-25. Sim rood 15-25. Tangerine 18- 24. Dusty 20-23, G.J. Sim 17-22, Kee fer 15-22. geplozen Chrvsanten: Hol lands Glorie 52-59. Poolijs 28-30. Herco i 27-29. William de Lange 25-28 alles per stuk, Freesia's: Aurora 150-200. White j Swan 150-200, Stockholm 100-160, Gol fden Yellow 85-150, Irissen: Wedge wood 380-420, Prof. Blaauw 350-400. Troschrysanten: Criterium 150-180. Ro se Bella 140-180. Indianapolis 140-165, Tokio 140-160. Sensation 145-155. Lyo- na 135-150. Brigitte 135-150. Golden Seal 135-150. Superform 135-145, White Hope 125-135, Sybill 125-130, Little America 110-130, Red Petrol 120-130, Popcorn 100-125 alles per bos. KATWIJK A. D. RIJN, 11 nov. Groente I waspeen (p.kist): A-extra 5.00-5.60: A1 3.70-5.10; A2 3.50-6.20: B-extra 4.90-5.10 B1 3.60-5.50; B2 2.00-2.70; Cl 2.10- 2.90; C2 1.00-2.60; breekpeen (per kist) 2.10-4,20; bloemkool (pst.) 1 74-1.11; II 21-58: andijvie I 47-54; II 27-43; boerenkool 21-22; groene kool 24; knol- seld. (p.st.) 15; komkommers (p.st) 30-71; prei 15-17; rode kool 9-19: sla (p.st.) 20; aanvoer waspeen 176.000 kg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3