Later is te laat"over relatie ouders - opgroeiende jeugd Giuseppe di Stefano in Valenteshow SHOW Nog EARLY kortc¥ AMERICAN FURNITURE Hulshof!' Documentaires over Polen, Hongarije en T sjecho-Slowakije TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 NOVEMBER 1966 Niet louter rozengeur en maneschijn Dr. Tans, drs. Nederhorst en andere socialistische leiders moeten tot medio oktober niet zonder zorg het bijzondere congres van hun Partij van de Arbeid tegemoet hebben ge zien. Na fikse nederlagen als die welke de socialisten bij de maart- en mei- verkiezingen te slikken kregen, voelt geen enkele partijleiding zich happy. Bovendien is het als gevolg hiervan in socialistische kringen gaan gisten en kwamen er pressiegroepen in be weging, die nieuwe moeilijkheden beloofden. Denken we in dit verband maar eens aan de actie van de heer Nagel c.s. en aan de brief van on geveer veertig „verontrusten". Dit schiep problemen, omdat het tegemoet komen aan de wens van de pressiegroepen in andere hoeken van de partij weer tot nieuwe onte vredenheid had kunnen leiden. Bo vendien zaten zowel fractie- als partijleiding nogal zwaar aan te kijken tegen het verschijnsel dat de kritiek aan het eigen front tegen be paalde socialistische bewindslieden (dr. Vondeling in de eerste plaats!) niet veel minder was dan de bezwa ren in katholieke kring tegen mr. Cals en dr. Veldkamp of onder de anti-revolutionairen tegen een deel van hun excelenties. Zo beschouwd zijn de motie- Schmelzer en de kabinetscrisis voor de socialistische kopstukken dan ook onverwachte meevallers geworden. We zijn het dan ook direct met de K.V.P.-leiding eens, die de kritiek als zou de motie-Schmelzer zijn ingege ven mede door de hoop bij een crisis en vervroegde verkiezingen van het ongenoegen in de Partij van de Arbeid te kunnen profiteren, be slist afwijst. Vanuit partijstandpunt gezien zijn de socialisten door de re geringscrisis eerder geholpen dan gedupeerd; het vandaag begonnen partijcongres zou zelfs in nog roos kleuriger omstandigheden hebben plaatsgevonden, wanneer drs Schmel- zer in zijn kabinetsformatie zonder socialistische inbreng geslaagd was. Miar al hebben dr. Tans en fractie leider drs Nederhorst dus meer bewegingsvrijheid gekregen dan ze being oktober hadden, het partijcon gres is voor hen toch waarschijnlijk nieteen en al rozegeur en mane schijn. Wat bijvoorbeeld de heer Nagel c.s. onder een radicaler socialistisch beleid verstaat, gaat nog altijd een flink stuk verder dan vele socialis ten zelfs in oppositietijd gewenst achten. Zeker nu in de PvdA erop gespeculeerd wordt, dat er bij de ko mende Kamerverkiezingen profijt zal worden getrokken van het schisma in de Boerenpartij, de machtsstrijd in de anti-revolutio naire kring en de deining die de mo tie-Schmelzer binnen de K.V.P., maar mogelijk meer nog onder niet bij de partij aangesloten K.V.P.-kiezers te weeg gebracht heeft. Een te felle ruk naar links kan de" kans op penetratie in op drift geraakte kringen name lijk gemakkelijker te niet doen. Op het eerste gezicht is het fun dament voor discussies op het bij zonder partijcongres „Socialistisch Bestek 1967" geen onaantrekkelijk stuk. Mits men maar niet te diep in gaat op de vraag, wat gemeten naar sociaal-economische maatstaf op kor te termijn echt te verwezenlijken zal zijn. Immers, ook socialistische econo men die dr. Vondeling bekritiseren om andere redenen dan een te royaal uitgavenbeleid weten zich geconfronteerd met niet zulke bijster gunstige cijfers voor de nabije toe komst. Nu lijkt ons, dat de fiscale plannen in „Bestek 1967" naar hun huidige redactie al niet helemaal aantrekkelijk zijn voor alle groepen in de partij, laat staan dus indien ze onder bepaalde druk nog krasser omschreven worden. Zou de Partij van de Arbeid be wust erop aansturen na de ko mende verkiezingen in de oppositie te gaan, dan behoeft men zich om trent het realiseren van radicale plannen voorlopig natuurlijk nog niet bezorgd te maken en kan men op betere tijden blijven wachten. Maar naast de socialisten die hier voor geporteerd zijn, zullen er zeker anderen gevonden worden die zo niet redeneren, en dus wel rekening wil len houden met reële mogelijkheden om een program te kunnen uitvoe ren, ook al zal dit uiteraard steeds in Nederland moeten gebeuren bin nen het raam van een compromis met regeringspartners. Dit zijn zo enkele hindernissen waarvoor zich ook thans de socia listische kopstukken geplaatst zien. Misschien proberen ze net als de struisvogel de kop in het zand te steken, maar dan zal de eventuele winst van het congres hoogstens ver- kiezingsconjuncturele winst opleve ren. Zo zijn de zorgen van dr. Tans toch wel ietwat groter dan op het eer ste gezicht lijkt. Om van de zorgen van de nog bij het oplossen van de kabinetscrisis betrokken drs. Neder horst maar te zwijgen. Nieuwe programmaserie van NCRV-t.v. Vanavond in dc ether: ..Rue brique", show run Jan Theys Half gelijk HET „Memo 8800", raak getiteld memorandum van de Stichting Weg (waarin onder andere ANWB, K.N.A.C., Bovag, Ral en grote olie maatschappijen samenwerken), Is een kritische beschouwing op de achterstand bij verkeersvoorzlenlngen. Met deze kritiek heeft de Stichting voor vijftig procent het gelijk aan haar zijde. Waar is immers dat het punt verkeersplanning by de overheid lange tijd een zwakke zaak is geweest en dat ook nu nog dlkwyis een vraagteken gezet wordt waar een uitroepteken had moeten staan. Waar is ook, dat de ryksoverheid tekort schiet op het punt van het financieren van verkeers voorzlenlngen, die zy op het dak van provincie en gemeente schuift. Uiteinde lijk komt het geld toch wel uit de schat kist, maar de omweg kost soms nood lottig veel tyd. Maar het gehjk van Stichting Weg wordt maar betrekkelijk, wanneer ze de overheid te geringe financiële offer vaardigheid verwyt, vooral in de relatie tot wat aan fiscale bijdragen recht streeks aan het verkeer gevraagd wordt. Algemene bijdragen uit de schatkist zijn bepaald noodzakelijijk; al was het alleen maar vanwege het grote belang aan goede verkeersvoorzlenlngen ten behoeve van onze economische infra structuur. Maar een prioriteit, die de Stichting Weg claimt, kan, zelfs nu, niet meer zijn dan één prioriteit naast vele anderewoningbouw, ontwikkelings hulp, onderwysmodernisering, enkele dringend gewenste sociale voorzieningen. Daarnaast mag men niet hard roepen, dat van de weggebruikers zelf te grote offers worden gevraagd. Voor een niet belangrijk deel is de verkeersexplosie te wyten aan de groei van het korps gemotoriseerde weggebruikers, die zon der dwingende noodzaak en dan nog vaak zeer oneconomisch rijden. Men kan bezwaariyk daar de gehele gemeen schap voor belasten. Een zekere af remmende werking als gevolg van de fiscale lasten, die het vervoer treffen, zou bepaald niet noodlottig zyn. Mits dan maar geen vitale deeltjes van ons economisch apparaat stroever gaan draaien. Maar dit moet te voor komen zyn. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De AVRO-lelevisle pre senteert zondag 13 november van 21.00 tot 22.10 nur via Nederland 1 in co-pro- duktie met het Zweites Deutsches Fern- sehen, de kUkers de derde show rond de grote artieste Caterlna Valente. Gasten ln deze show z(jn ditmaal Con- ny Froboess, Giuseppe di Stefano, Biache Blrdsong, Peter Cor- nehlsen, Silvio Francesco, Jacques Ary, Professor Olgo, Die Olander, de Sunnies en Cornels en de Nick Castle Dancers. Conny Froboess, die op achtjarige leef tijd als de kleine Cornela de oor spronkelijke versie van „Naar de speeltuin" zong, schoof op die jeugdi ge leeftijd reeds in de eerste rijen van de hitparade. Als piepjong sterretje gestimuleerd door haar vader, een manager, bleef zij op de tienermarkt van uitzonderlijke waarde. Het gevolg was, dat Cornelia weldra haar naam veranderde in Conny, hetgeen haar faam nog meer ten goede kwam. Hierbij memoreren wij schlagers als „Der Sommer geht, der Winter geht". „Zwei kleine Italiener", welk laatste lied zij tezamen met Caterina Valente zingt. De grote vedette in deze show is eigen lijk de wereldvermaarde tenor Giusep pe di Stefano, die in 1921 te Capanla op Sicilië ls geboren. Giuseppe dl Ste fano zong voor het eerst in 1946 in zijn geboorteplaats, n.l. de hoofdrol in de opera „Manon". Zijn grote debuut volgde een jaar later in ADVERTENTIE Bent U er ook afgeweest? Den Haag:Spui/hoek Kalvermarkt de Scala te Milaan. Uit dit optreden resulteerde glansrollen in de grootste opera's van beroemde componisten zo onder meer in operagebouwen als de Metropolitain te New York, de Covent Garden te Londen, de Weense Staats- pera, de Berlijnse opera en de Munt schouwburg te Brussel. De kijkers ho ren Giuseppe di Stefano onder meer in een solo uit de opera „Toska". De muzikale leiding is ook ditmaal ln handen van Dave Grusln. Voor de re gie zorgt Clark Jones en produktie- coördinator is Jef de Groot. De decor ontwerpers zijn Horst Hennic- ke en Cor Hermeier. Opruimen van misverstanden (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Onder dc misschien wat alarmerend klinkende titel „Later is te laat" start de NCRV-televisie binnen kort een serie programma's over de relaties tussen de ouderen en de jon geren. Werd vorig jaar in de reeks „Een op de tien" aandacht gevraagd voor de bejaarden, ditmaal ls de camera gericht op een nog grotere bevolkingsgroep, namelijk alle ouders en hun opgroeiende kinderen. Het worden vijf studiodocumentaires van een kwartet van NCRV-medewerkers be staande uit Piet Pons, samensteller. Jan van Hillo. presentator, Han Baartmans. regisseur en Nick Bogaart, producer. Jan van Hillo zegt van deze vijfdelige serie, dat in „Later is te laaf' proble men in de huiskamer gebracht zullen worden, waarmee vele kijkers dageiyks worden geconfronteerd. Uiteraard kan de televisie geen oplossing in al die pro blemen geven, maar zij kan wel probe ren het inzicht te verbeteren, de afstand tussen de generaties te verkleinen en vooral begrip te vragen voor de toe komst van jong en oud. Immers de ouders zullen hun kroost moe ten leren leven in deze toekomst, terwijl geen vakbond, opleiding of bemidde lingsorgaan hen kan inlichten over de toekomst die ons allen te wachten staat. De misverstanden die thans over de op groeiende jeugd bestaan, omdat een hele groep langharigen doo'lopend in de be langstelling staat en vaal: de toon aan geeft, moeten uit de weg worden ge ruimd. Samensteller Piet Pons wil de kloof tussen ouderen en jongeren hel pen verkleinen door enig begrip voor elkaar te kweken. Men zal dan moeten beginnen met het slechten van de voor ingenomenheid. Jongeren realiseren zich niet die vooroordeel als ze de ouderen verwijten: „Wat hebben jullie van de wereld gemaakt?" En de oudere, ge vestigde generatie doet er evenmin goed aan. voorbij te zien aan de uitingen van de jeugd in hun groei naar volwassen heid. De jeugd idealiseert niet de be- HoogTVpunten NED. I: 15.30 Monitor; 21.00 Caterina Valenteshow; Ned. II: 21.20 N.T.S.-kunstprogramima ..Beweging". Maandag NED. Ij 19.35 Tel uit je winst, t.v.-qulz; 20.20 Avondvullend programma over Hongarije; NED. II: 20.25 Wij maken een musical, documentaire; 21.20 Nipo-these. politiek programma Dinsdag NED. I: 20.20 De drukke bruids nacht. operette van Jacq. Of fenbach; 20.55 Vanavond in Nieuwspoort; NED. n: 21.00 u. De zondares van Parijs, film. NED. I: 20.30 Op de drempel van het leven, film van Berg man; NED. II: 20.01 De graaf van Monte Christo; 21.15 Uit Bellevue. kunstzinnig program- Donderdag NED I: 18.15-19.00 en 19.20— 20.00 uur Dukla Praag-Ander - lecht; 20.20 Hooikoorts, spel van Noël CowardNED. II 21.15 Herb Albert en de Tijuna Brass Vrijdag NED. I 19.05 Fanclub: 21.35 Mies-en-scène: NED. II 21.00 Thyestes, tragedie naar Sene- Zaterdag NED. I 13.00 uur Aankomst St.- Nicolaas; 19.10 Batman; 21.25 „Moord is taboe", Treffer-ver haal; NED. II 20.25 De man van UNCLE; 21.25 Onzes In- Later is te iaat", onder deze titel brengt de N.C.R.V. een serie televisieprogramma's over ouders en de opgroeiende jeugd. Staats secretaris Egas en samensteller Piet Pons (zittend) in gesprek met reikte welvaart en weigert apatisch te gaan staan tegenover de conflicten van •nu. Integendeel, dank zij een verbeterde opleiding en een bredere kyk via de massamedia op de gehele wereld zoekt de jongere nieuwe idealen om een betere maatschappij te scheppen. De tijd dat de ouders hun eigen zeker heden en normen zag overgenomen door him kinderen is voorbij. Gevestigde tra dities en opvattingen worden uitgehold en door nieuwere vervangen. Vele vaste zekerheden van nu, zowel in moreel als maatschappelijk opzicht zullen misschien over twintig jaar al verdwenen zijn. Piet Pons vindt het daarom noodzakeiyk om samen met de kinderen bewust al deze feiten onder ogen te zien. In menig huiskamer zal het twistgesprek moeten worden vervangen door een gezamenhjk zoeken naar alle veranderingen, met behoud van alle onvervangbare geeste lijke waarden die het leven zinrijk maken. De samenstellers, die in de eerste afleve ring zuilen behandelen ,,De verhouding tussen de generaties", pretenderen niet met deze serie een allround-opleiding te geven aan oudere en opvoeders. Ze beogen alleen, dat deze vijf uitzendingen een stimulans zullen betekenen voor een beter begrip en verstandhouding tussen de ouderen en de jeugd. Milo Anstadt bezocht Oost-Europa (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De 46-jarige televisieregisseur Milo Anstadt, bij de kijkers vooral bekend om zijn regie van „De bezetting" en de t.v.-rechtbank, heeft voor de VARA drie documentaires gemaakt over Hongarije, Polen en Tsjecho-Slowakije. In elk van deze landen verbleef hij een maand. Het eerste resultaat van zijn reizen wordt maandagavond op Nederland I vertoont, namelijk een documentaire over Hongarije. Geëngageerd met zijn onderwerpen Milo, die zelf van Poolse afkomst is en in Lemberg werd geboren, woont al ruim 35 jaar in ons land. Zijn ouders emigreerden van. Polen naar Amster dam. Hij was op de gereformeerde lagere school een uitblinker en wist zich in twee jaar tyds de moeiiyke Nederlandse taal eigen te maken. Zijn taal- en stijlgevoel dreef hem in de journalistiek. Na enige tyd als redacteur bij het oud-illegale week blad „Vrij Nederland" werkzaam te zijn geweest, kreeg hij een werkkring op de redactie van de radionieuws dienst van het A.N.P. Voor de V.A.R.A. schreef hij toen een t.v.- spel ter gelegenheid van het gouden jubileum van de diamantbewerkers- bond. Daaruit volgde een aanstelling bij de V.A.R.A.-televisie als regisseur producer. Zijn grootste interesse wekt de infor matieve en culturele taak van dit medium. De heer Anstadt wil met t.v. de belangstelling van de kijkers wekken voor allerlei mogelijke so ciale, culturele en politieke onder werpen. Maar de eerste opzet daarbij is om goede voorlichting en informatie te geven. In een neutrale behandeling van een thema gelooft hij niet. In tegendeel. een ïegisseur zal altijd min of meer geëngageerd moeten zqn met zijn onderwerp. Terugkomend op zijn reis door Oost- Europa, vertelt hij dat de verande ringen in het klimaat van deze landen na het einde van de stalinistische heerschappij opmerkelijk is. Uiteraard wensen de bewoners van deze landen ook nu nog meer persoonlijke vrijheid in woord en geschrift. Maar dat ze gebukt zouden gaan onder een com munistische knoet, is beslist onwaar. De opstanden in Polen en Hongarije in 1956 hebben wel degelqk een poli tieke verandering teweeg gebracht. Een figuur als Janos Kadar, die tien jaar geleden door de Russische bezetters naar voren werd geschoven, mag zich thans in een betrekkelijke populariteit verheugen. Het volk is van mening, dat hij een einde heeft gemaakt aan de communistische ter- Dat de levensomstandigheden in de af gelopen periode van tien Jaar ook gunstiger zijn geworden en de ADVERTENTIE I Spit, Spierpijn] DAMPO Hongaren meer genuanceerd denken over het huidige systeem en zyn aan pak van de problemen, hoopt Milo Anstadt in zijn documentaire duidelijk te maken. Op de vraag welke van de drie landen nu zijn meeste belangstelling heeft getrokken, verklaarde hy onomwonden „Polen". Het is per slot van rekening zijn geboorteland en hij spreekt de taal nog vloeiend. Johnny Speights werk kennen we dank zij de t.v. al vry goed. Het beste vin den we nog steeds zijn „De speelmak kers" dat destijds een memorabele opvoering kreeg met Enny Meunier en Ton van Duinhoven. Wat minder was ..De treincoupé" en „Als er geen zwar ten bestondendat nogal gerucht makende voorpubliciteit kreeg, vonden we een regelrechte tegenvaller. VPRO- t.v. bracht gisteren een „vroeg" stuk: Ryder gaat naar huis. Het was onthul lend voor karcht én zwakheid van de Britse auteurs. Zwakheid: hij leunt helemaal aan tegen Harold Pinter, wiens absurdistische trekjes hij overneemt zonder erin te slagen bij de kijker de deernis te wek ken die b.v. de „randfiguren" ln' De Huisbewaarder oproepen. Het is kwalijk daarbij dat hij met vry goedkope ef fecten werkt door allerlei „ergs" te suggereren dat achteraf weer wordt afgezwakt. Kracht: ondanks de doorzichtige „ge maaktheid" van dialoog en handeling toont hij zich ook hier vaak een voor treffelijk kenner van het theatrale effect. Hü werkt met een dubbele bo dem. maar doseert zijn climaxpunten ■to handig over het hakkelige verloop dat de toeschouwer toch tot het einde gespannen blijft kijken. Rigisseur Jack Dixon leek bepaald een affiniteit voor dit ge-Pinterde stuk te hebben. Hij bracht alle sterke punten ervan naar voren ln een opvoering die voortreffelijk bezet was met Hans Croiset als de psychopathische sleutel figuur, Joop Admiraal als de zwakbe gaafde tegenpartij en Anny de Lange als een canailteuze pensionhoudster. Vooraf werden we heel lang en nogal vervelend, doorgezaagd over bruggen ln „Vorm en functie". Dick Verkijk bracht uit Joego-Slavië een reportage mee over de politieke situatie in dat land. Rede lijk geslaagd, maar toch niet van het informatieve niveau dat we van deze man hadden verwacht. Verkijk heeft getekend voor enkele superieure docu mentaires. Dat schept (haast grieze lige!) verplichtingen. Vg. Het „talenwonder" van het Jaariykse „Knokkefestival", Jan Theys, werd vierendertig jaar geleden in Vorst geboren. Na het doorlopen van de verplichte scholen, raadde z'n moeder 4 hem aan de kleermakersschool te gaan volgen. Doch na vier jaar, als hq zijn 4 diploma voor het werken met schaar en draad behaald heeft, kruipt het 4 bloed waar het niet gaan kan en Jan gaat naar het „toneel". Allemaal 4 rozegeur en maneschijn was het echter niet, want grote verdiensten lieten vooreerst lang op zich wachten. Pas toen hij in 1962 voor het eerst ging experimenteren als presentator, liep alles van een leien dakje. Talloze aan- biedingen stroomden binnen. Fred Rombouts vervaardigde rond deze ietwat bescheiden, maar zeer sympathieke figuur een serie shows, waarvan de K.R.O.-televisie vanavond onder de naam „Ru brique" de eerste op het r scherm brengt. Gasten zijn onder anderen Anneke Grönloh, „Les quatre Provinciales", Jan Blaaser en Huub Matron. (Nederland I, 20.20). .Zoo ZoO (lanstest De AVRO-televisie begint haar avond- J programma met een nieuwe aflevering 011 Will 0111c l 711'cf" van „Zoo Zoo", het maandelijkse dieren- Uff rt lil LlliS U-V9V programma, dat gepresenteerd wordt* door Anton van Hooft" met medewerking van dr. Jan van Haaften, verbonden aan het ITBON Instituut voor Toegepast Biologisch Onderzoek der Natuur. Na AVRO's Danstest 1967, die ditmaal wordt gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht en waarin als speciale gasten zullen optreden „The Blue Diamonds". 4 wordt overgeschakeld naar ..Concordia" te Bussum. waar Willem Duys in zijn rechtstreekse „Vuist" weer de nodige gasten zal ontvangen. 4 (Nederland II, 20.01). J Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19 00 Nieuws in het korts 19.01 Pipo de clown: KRO: 19.05 Telixer: tijdschrift voor de jeugd, 19.35 Christus voor alleman; bijbelprogramma; NTS: 20.00 Joura.; KRO: 20.20 Rue Brique. showprogr., 2 21.05 Bonanza, bv-film, 21.55 Brand- punt; NTS: 22.20 Journaal: KRO: 22.25—22.45 Brandpunt (vervolg). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort; AVRO: 20.01 Zoo Zoo: programma over dieren, 20.25 AVRO Danstest '67. 21.05 Voor de vuist weg. NTS: 22.10—22.15 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: Kernfysica (6) (herhaling van dinsdag ji.). Zaterdag t NEDERLAND I NCRV: 16.00 U ziet maai-programma over mensen en hun t liefhebberijen. 17.00—17.45 Voor de jeugd. Hedenavond l HILVERSUM I (402 ml Gevarieerd t platen progr.. 8.55 Praatje. 19.00 Nws. f 19.10 Radiokrant. 19 30 RVU: China, f lezing. NRU: 20.00 Operetteconcert, f 20.55 Twee generaties, gesprek, 21.15 Volksmuziek, 21,35 Gevar. cultureel 1 programma 22.10 Parlementair week- f- overzicht. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio- kamerorkest, omroepkamerkoor en Omroepdubbelkwartet: moderne muz., J 23.55 Nieuws. f- HILVERSUM II (298 m) AVRO: l Nieuws, 18.15 Praatje. 18.20 Pianospel. f- 18.30 Jazzrondo. 18.50 Informatie over f informatie. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 f. Kunstkroniek, 20.00 Nieuws. 20.05 Het oude liedje: notities uit Oostenrijk, t 20.30 Instrumentaal kwartet en zang, 1 20.50 Boekbespr.. VARA: 21.00 Repor- tages congres PvdA. 21.40 Stereo: Om- t. roeporkest, 22.30 Nieuws, actualiteiten, 22.55 Gram., 23.55 Nieuws. I RADIO- VERONICA (192 m) 18.00 Gevar. progr.. 18.15 Veronica's jukebox 1 (groeten, wensen en verzoekplaatjes), 19.00 Joost mag het weten. Hits van t morgen en overmorgen. 20.00 Cowboy- muziek. 21 00 Gevar. propramma, 22.00 J; Programma voor Spaans sprekende f. mensen in Nederland met Isabelle, 22.30 Jazzjournaal. 23 30—1.00 Gram. Willem Duys, compleet met eeuwige j goudvisbalt vanavond weer een 1 "(Nederland II, 21.05). München); 3. Mlchail Glinka: Een le' voor de tsaar (3e en 4e bedrijf 98 m Koren van de Opera te Belgrado, Ork van de Association des Concerts Lam ,.J4) 20.00 Gevarleer- 4 de muziek, 22.05 Kamermuziek, 23.05 Jazz. 4 NDR-WDR (309) 19.30 Klass. muziek, 4 0.15 Jazz. ENGELAND BBC (1500) Pr0f,rj;. 30 Amus. muz Zaterdag J Jan Theys. het talenwonder van 4 Knokke", vanavond voor het eerst met een eigen show. (Nederland I, 20.20). HILVERSUM I (402 ml KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.. 7.30 Nieuws, 7.32 Geestelijke liederen. 8 00 Nieuws, 8.10 -j Djinn: gevar. progr., (8.30 Nieuws en 9.35 Waterstanden), 12.15 Indrukken 4 van de politieke bijeenkomsten van de -J KVP en PvdA. 12.25 Voor land- en 4 tuinbouw. 12.40 Overheidsvoorlichting: De familie Van Buuren praat weer J over 't verkeer. 12.50 Religieus nieuws, 4 13.00 Verzoekplaten voor de militairen. 14.00 PM: Zaterdagmiddagprogramma, j, (met onderbreking voor reportages uit Amsterdam en Rotterdam van de pol. bijeenkomsten van de KVP en PvdA). a NRU: 16.30 Franse les; KRO: 17.00 Voor de tieners. a 4 HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymn.. 7.23 4 gram. muziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram., 9.40 Amusementsmuziek. 10.00 Gevar. progr.. (11.00 Nieuws). 12.15 Lezing, 4 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Congres PvdA. 13.00 Nieuws. 13.15 v.d. 4 jeugd. 14.55 Jazzmuziek. 15.25 Gram.. Congres PvdA. (16.00 Nieuws). 16.45 Licht ensemble. 17.05 Amateursprogr., 17.30 Radioweekjoumaal. J HILVERSUM III (240 m en FM-kan): NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Orkestmuz., 9 30 Muziek van het Leger des Heils. 10.00 Nieuws. 10.02 Mod. muziek, 10.30 Lichte muziek. (1100 Nieuws). 12.00 Nieuws, 12.02 Lichte muziek, actual., 4 reportages, 13.00 Nieuws. 13.02 Tiene- rnma, 14 00 Nws, 14.02 Velvet voices. 14.30 Toppers van toen. 15.00 Nieuws. 15 02 Kiosk. 15 30 Nederl. orkesten. lfi.00 Nieuws 16.02 Lichte muziek. 17.00 Nieuws, verder tot 18.00 Sportshow. RADIO VERONICA (192 m) - 7 00 4 Schoon schip - Opgeruimd programma J voor de (vrije) zaterdagmorgen, waarin opgenomen: 9.00 Country en western hits, 9 30 Hollandse nieuwe. 10.00 Ver- zoekprogr. v. d vrouw. 11.00 Kwartier gevarieerd, 11.15 The Dutch Swing College Band. 11.30 Schip schoon; 12.00 Toppers. 12.15 Hits a gogo. 12 45 Gevarieerd programma, 13 00 Veronica's Teenager Muziek Express, 13 45 Party - Talentenjacht, 14.00 J Veronica's Nederlandse Top 40. 16.00 4 Tips voor de top 16 30 Platenpalet. 16.45 Kwartier gevar. 17 (10 Favorieten Express: progr voor de hele familie. door Tineke 17 30 The Teenbeat.rlub J BRUSSEL Ned. (324) 12.03 Lichte muz.. 4 Singerzaal te klein voor fans van Danny Kaye (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Zoals bekend treedt de befaamde Amerikaanse humorist Danny Kaye woensdagavond 23 november ln de Singer Concertzaal te Laren op voor televisie en radio ten bate van Unicef, het kinderfonds der Verenigde Naties. Zij die vijf gulden hebben overgemaakt op postgiro 1920 ten name van Danny Kaye, Den Haag. met vermelding „en tree". lopen de kans dat zij dit unieke gebeuren in Laren zelf kunnen mee maken. Naar thans blijkt zijn er al zo veel stortingsbewijzen binnengekomen, dat de Singerzaal al ettelijke malen uitverkocht is. Een loting moet uit komst brengen, want er is slechts plaats voor 240 gasten. NTS en Unicef hadden verstandiger gedaan als ze meteen een van de vele grotere zalen, die ons land telt hadden gereserveerd voor dit eve nement, in plaats van deze kleine studioruimte te Laren.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2