PARKEERTERREIN GEREGRACHT KAN ZATERDAG AL GEBRUIKT WORDEN Utrechts Studentenkoor en orkest ook te Leiden succesvol Bollencorso: „van" of „voor" de bollenstreek? Men denkt aan doortrekking naar Haarlem TURKSE ARBEIDER IN NOORDWIJKERHOUT VERONGELUKT LEIDSE MUZIEKSCHOOL VRAAGT SUBSIDIE AAN GEMEENTE LISSE Antiekveiling te Leiderdorp uitgesteld UW MENING UITEENLOPENDE RESULTATEN VAN LEIDSE BADMINTONTEAMS Tienjarig toneel „De Grunerie" te Oegstgeest voerde „Rare Gevallen" op NIEUWBOUW ESTEC TE NOORDWIJK VINDT GEWOON DOORGANG Volgend jaar operationeel KATH. WERKGEVERS KRING LEIDEN DEELDEN IN ONBEHAGEN ROND CRISIS Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars hield haar eerste grote veiling PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966 Hoewel liet parkeerplein aan de Ge- regracht pas morgen officieel zal wor den opgeleverd heeft een enkele automo bilist zijn plaatsje al gevonden. Op het ogenblik kan druk parkeren de laatste werkzaamheden nog bemoeilijken, maar zaterdag kunnen ongeveer honderd automobilisten terecht op dit grote par keerplein, dat niet meer dan een steen worp verwijderd ligt van het winkel apparaat en de warenmarkt in de Leidse binnenstad. De geregelde weggebruiker zal be merkt hebben, dat Leiden, waar de nood immer steeg met de toeneming van dè verkeersintensiviteit, inmiddels flink vordert met de oplossing van het par- keervraagstuk. Door de gestadig voort schrijdende sanering van de binnenstad en de verwezenlijking van de doorbraak- plannen zijn de laatste Jaren steeds ter reinen in de binnenstad vrij gekomen voor het parkeren. Komt men op het ogenblik de stad binnen vanaf de Lammenschansweg dan kan men in de omgeving van de Ko- revaarstraat binnen een afstand van en kele honderden meters op drie grote parkeerterreinen terecht op de Gane- markt, op de doorbraak van het Leven daal en vanaf morgen ook op de Gere- gracht. In hartje stad, op het Pieters kerkplein, dat via het Steenschuur of Jan van Houtkade-Doezastraat goed be reikbaar is, kunnen bovendien ook nog een ruim honderdvijftig auto's een plaats- Je vinden. Uitstekende parkeerplaatsen liggen bovendien achter de Hooigracht, de He rengracht en ook 's zaterdags op de Kaasmarkt vanwaar het slechts en kele minuten lopen is naar de markt, de warenhuizen en de winkels van de Leidse „city". Het terrein aan de Geregracht heeft, evenals de parkeerplaats aan het Le vendaal, niet de definitieve bestem ming van parkeerruimte. Mettertijd, als de gemeente de eigendom van vele tus senliggende panden en percelen heeft verworven, zal de ringweg om de bin nenstad aangelegd kunnen worden. Dat is evenwel geen zaak van de ene dag op de andere en derhalve heeft de ge meente het besluit genomen te laten parkeren op de gronden, die vrij geko men zijn voor de uiteindelijke ringwe gen. Tegen de tijd, dat de wegaanleg aan bod komt hoopt men de plaatsen, die wel definitief bestemd zijn voor 't par keren, in eigendom verkregen te hebben. Foto: Het parkeerterrein aan de Gere gracht, waar men vanaf morgen terecht kan. Omdat dit plein niet de definitie ve bestemming van parkeerplein heeft, werd het door de gemeente met een mi nimum aan kosten aangelegd. Voor de verharding en bestrating gebruikte men het materiaal, dat beschikbaar kwam bij afbraak en wegverbetering elders In Commissie stelt vaste datum Enige tyd geleden vond er met een groep mensen uit de „Bollenstreek" een gesprek plaats, waarbjj ook terloops het Corso ter sprake kwam. Een der aanwezigen maakte de opmerking, dat men het Corso verder moest laten gaan dan Hillegom, Lisse en Snsscnheim. Deze opmerking raakte by sommigen de verkeerde snaar, want zo beweerden zy, het corso is „voor" de. Bollenstreek Anderen meenden dat zuks te eng Is bezien, te conservatief. Het corso is „van" de Bollenstreek, maar „voor" de honderdduizenden, die men wil trachten naar de Bollenstreek te trekken. Kijk naar Aalsmeer. Dat corso trekt naar Amsterdam. Rijnsburg laat zijn corso naar Leiden gaan. Waarom zou de „Bollenstreek" dan zijn corso niet doortrekken naar Haarlem? Als dat mogelijk was en men zou het corso bij voorbeeld kunnen doen eindigen op de nu „lege" Grote Markt, waar men zeker het gehele corso kan opstellen, dan zou men zich geen mooiere plaats als finish kunnen voorstellen. Maar waar het corso ook naar toe gaat, men moet het altijd zo blijven zien, dat het is en blijft het corso „van" maar niet „voor" de Bollenstreek. Het is bedoeld om honderdduizenden uit binnen- en buitenland op te wekken dit festijn te komen zien. Per saldo dient het ook als reclame voor de „bol" waar de bloem het eindproduct van is. VASTE DATUM Een zeer voornaam punt is een vaste datum te bepalen, waarop het corso zal rijden. Binnen- en buitenlandse reis- bureau's kunnen geen reizen uitschrij ven, als ze niet zeker zijn van de datum. Het corso-comité heeft daarom als vaste datum gesteld: zaterdag 29 april. B(j een vroeg bloeiseizoen van de hyacinthen zullen dan koelcellen voor de bewaring van de hyacinthenbloemen moeten worden ingeschakeld. PROPAGANDA Door het corso-comité is de heer Th. Zwetsloot aangezocht om te onderzoe ken, welke wegen bewandeld kunnen worden om meer propaganda voor het Bloembollencorso te maken. De heer Zwetsloot is op dit gebied geen onbe kende. waarvan hij o.m. getuigd heeft in de jaren, dat hij voorzitter was van de voorlichting of propaganda-commis- sie van de „Keukenhof". Genoemde heer heeft zich bereid verklaard hieraan wel te willen meewerken, als hij ook ande ren bereid zou vinden dit probleem aan te pakken. Hierbijwerd op de eerste plaats gedacht aan de A.N.V.V. als on misbare schakel door haar vertegen woordigingen in alle omringende lan den en in de V.S. in de propaganda in het buitenland. De ANW heeft zitting genomen in een kleine commissie, waar in ook de voorzitter van „Haarlem's Bloei", de heer W. v. Willige, zitting heeft willen nemen. Natuurlijk mocht men ook de Commissie voor Onpersoon lijke Reclame voor het Bloembollenvak niet uit het oog verliezen. De directeur van 't Bureau Onpersoonlijke Reclame, de heer Walter Roozen, heeft zijn mede werking in deze commissie toegezegd. Zo is het mogelijk te onderzoeken op welke wijze het corso een ander aan zien kan krijgen. Het is echter niet de bedoeling wijzigingen aan te brengen in het bestaande corso-comité, dat nu byna twintig jaar geleden met dit corso is gestart en het groot heeft gemaakt. WAS WERKZAAM BIJ ROTOGRAVURE TE LEIDEN Elf Turkse gastarbeiders, werkzaam bij de Rotogravure Maatschappij te Leiden en wonende in het Parkhotel te Noordwykerhout, stapten woens dagmiddag tegen drie uur uit de NZH- bus op de Gooweg uit, óm zich naar het hotel te begeven. Eén van hen, de 27-jarige gehuwde Sahin, stak direct achter de bus om de weg over. Hij werd aangereden door een uit de richting Noordwijkerhout komende auto, bestuurd door een bij Estec werk zame inwoner van Amersfoort. Het slachtoffer werd enkele meters mee gesleurd en moest ernstig gewond worden overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Daar is hij in de loop van de avond overleden. WARMOND Zondag 13 november a.s. zingt hel Alma Materkoor uit Leiden tijdens de avondmis om half zeven in de St. Matthiaskerk te Warmond. Uitgevoerd wordt de „Messe de Minuit" van Mare Antoine Charpentier en de 150ste Psalm" van César Franck. Het koor staat onder leiding van dirigent Jan van der Meer; aan het orgel Pieter Jansen. RIJNSBURG RIJNSBURG, 18 nov. Bloemen Am. Anjers: Farah Dibah 31.41, Tange rine 30-40, Carry Sim 29-39, rode Sim 28-39, rose Sim 30-38, G.J. Sim 28-38, witte Sim 30-37, Arthur 27-36, Keefer 27-35, Rozen: Baccara 30-61, Pink Sen sation 22-58, Seventeen 18-33, Zorina 20-27, Carol 11-19, Garnet 11-19, An- thurium 35-115, geplozen Chrysanten: Hollands Glorie 48-52, Clingendael Eli te 35-45, Bornholm 30-38, Poolijs 33-36, Herco 28-33, Gerbera 14-33 alles p. st., Irissen: Wedgewood 380-400, Freesia'st White Swan 175-250, Stockholm 180- 210, Aurora 100-150, Golden Yellow 90- 125, Troschrysanten: Red Petrol 155- 175, Harald 150-175, Tokio 150-175, Roodkapje 145-175, Oranje Wonder 140-165, Indianapolis 135-165, White Hope 145-160, Lyona 140-160, Sensation 135-145, Golden Glint 125-135, Super- form 125-135, Sybill 115-130, Golden Sael 100-130, Popcorn 110-125 alles per IN VERBAND met het 13e lustrum van de Studentenvereniging SSR afd. Leiden concerteerde gisteravond het Utrechts studentenkoor en orkest, dat juist van een succesvol toernee door Ita lië was thuisgekomen, zij het door de natuurrampen in Italië drie dagen te laat. De vele indrukken en successen in het anders zo zonnige land werden uit gedrukt door het Italiaanse volkslied in een werkelijk opmerkelijke bewerking van de dirigent Jaap Hillen voor de aanvang te spelen en te zingen. Onder leiding van Jan de Breed, de 2e dirigent, werd het programma be gonnen met een compositie van de in 1821 te Rotterdam geboren Nederlander Pieter Hellendaal, een bekende violist en organist, nl. zijn Concerto grosso op. 3 no. 1 voor strijkers. Het werk ver toont, hoe hecht en degelijk ook van bouw, sterke Italiaanse en Handel- invloeden, maar het werd door de Utrechtse studenten streng en tijdeigen gespeeld, hoewel wij de tempi iets snel ler hadden willen horen. Hierna nam Jaap Hillen zijn plaats achter de lessenaar in en onder zijn ver dere hechte leiding werd allereerst uit gevoerd de Kleine Mis in A dur van Joh. Seb. Bach. Hieraan werkten als solisten mede Maria Suchel die vooral in het „Qui tollis peccata mundi" blijk gaf over een prachtig instrumentaal ge luid te beschikken en voor Bach's wer ken het juiste timbre heeft. De alt Lyda Hoogenblrk-Spoon ver- LEIDSE AGENDA DONDERDAG 10 NOVEMBER Kamer van Koophandel en Fabr. van Rynland Openbare ledenvergadering en werkbezoek aan gemeente Rijnsburg, 14 uur. Propaganda-actie Ned. Kath. Vak verbond Verzamelen zaal Maria Gij- zensteeg (naast Overdekte), 19 uur. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Lelden Vervolgcursus. Gebouw G.G. en GJ5., Roodenburgerstraat, 20 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER Jahn Gala-gymnastiekuitvoering t.g.v. 50-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. T entoonslellingen Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Grafiek Georgee Hadeier c.s. Werkd. 11 uur voorm. tot 6 uur nam, beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif (Janvossensteeg 59): Perma nente actuele affiche-tentoonstelling: da gelijks 10 uur voorm.—8.30 uur nam. (behalve zaterdag en zondag. ving op het laatste moment Marian Dleleman. Lyda Hoogenbirk heeft een heel pret tige altstem, maar te lyrisch voor Baöh. Haar stem ligt overal goed en is, lijkt ons, voor het lied buitengewoon ge schikt. Ook Jan Heye, de bas, was verhin derd, maar in zijn plaats zong niemand minder dan de internationaal beroemde Bern. KrutJsen. Reeds zijn. inzet in het „Adoramus" bewees zijn grootheid. En hoe vol inhoud werd zijn solo „Domine Deus". IJ ET KOOR glorieerde vooral in het slotkoor „cum Sancto spiritu". Dit was werkelijk sublieme koorklank. Jan Hiller heeft met deze Mis van Bach getoond wat hij met amateurs kan doen. En koor èn orkest waren vol komen op elkaar ingesteld. Ook de obligaat spelers, de violist en de fluitspeelsters evenaarden bijna be roepsmusici. Een psalm van J. P. Sweelinck voor koor a capella, hoe moeilijk ook, kreeg een juiste vertolking. De melodie omspeling door polyfone stemmen slaagde voortreffelijk. Van Heinrieh Schütz, een beroemd heid uit de periode vóór Bach en Han del (hij werd in 1585 geboren), die hoe wel vasthield aan de traditionele vocale polyfonie toch in zekere zin een ver nieuwer was van de toemalige kerk muziek, van deze Schütz zong en speel de de Utrechtse studenten het Magni ficat voor dubbelkoor. Jan Hillen heeft bepaald „feeling" voor deze oude mu ziek. Het Magnificat klonk inderdaad zoals wij ons dit voorstellen dat het in de 17e eeuw gezongen werd. Twee Madrigalen van Hendrik An- driessen verplaatsten ons ineens in deze tijd. Met élan en grote geestdrift werden zij gezongen. Het dankbare ap plaus noopte tot herhaling van het 2e Madrigaal Ah! Ewlva Bacco. Maar vóór deze Madrigalen speelde een der orkestleden zeer verdienstelijk een hoboconcert van G. Ph. Telemann, waarin wij zeer goede momenten kon den bewonderen maar over het alge meen speelde het orkest te zwaar van klank er tegen, waardoor de hobo er niet boven uit kon komen. Maar Henk Knöps is op de goede weg een be kwaam hoboïst te worden. Na afloop heel veel bloemen van en voor iedereen. Ook heel veel enthousias me zoals onder studenten gebruikelijk. En toen de zaal leeg liep hoorden we nog Io Vivat zingen en instrumenten namen het over. THEO TEN HOOVEN De antiekveiling die morgenavond in Leiderdorp zou worden gehouden ten bate van de restauratie der her vormde kerk, is enkele weken uitge steld. BEDANKEN BELANRIJKER DAN TROUW t Geachte redactie. Wat is dat toch voor een eigenaardige mentaliteit, om openbaar bekend te ma ken dat men ergens voor bedankt heeft Eerst de heer prof. Gielen. nu pater Ponsioen en een heer Goddijn, voelen er behoefte aan openbaar bekend te ma ken, dat ze bedankt hebben voor de KVP. Toen ze lid werden hebben ze dat toch ook niet laten publiceren? Of is bedanken ergens voor belangrijker dan lid worden of trouw blijven? Of achten zij zichzelf zo belangrijk? B. en W. zijn er (voorlopig) voor De stichting Leidse Muziekschool heeft b. en w. van Lisse verzocht om subsidie voor zes uit deze gemeente afkomstige leerlingen, die voor het cursusjaar 1966-1967 op deze school staan ingeschreven. Het subsidie wordt aan de hand van een overgelegde be groting geraamd op 1.311.- t.w. voor .instrumentaal onderwijs" 5 leerlingen 260.- is 1.300.- en voor „algemene muzikale vorming" 1 leerling a 11.-. egel is hierbij, dat de niet in Leiden ■voonachtige leerlingen de werkelijke kosten van het muziekonderwijs in rekening worden gebracht, eventueel verminderd met de van hun woonge- meente ontvangen bijdrage. De kosten worden begroot op 665.- per jaar per wekelijks lesuur van GO minuten. Daar de leerlingen lessen van gemiddeld 40 minuten ontvangen ko men de kosten per leerling per les op plm. 445.- per jaar. Indien door de gemeente geen subsidie wordt ver leend van 260.- per leerling per jaar. komt voor rekening van de leerling plm. 445.- in plaats van 185.- Ook in Lisse is vorig jaar een mu ziekschool opgericht. Voor deze school bestaat een zeer goede belangstelling. In elk geval in het eerste jaar zal het muziekonderwijs op deze school zich beperken tot de algemene muzikale vorming. De kosten hiervan zijn gering en kunnen wel door de ouders worden gedragen. Wanneer met het instrumen taal onderwijs een aanvang wordt ge maakt zullen ook de kosten van deze school aanzienlijk stijgen. Verwacht kan dan ook worden, dat de Stichting Muziekschool Bloembollenstreek na enige tijd bij de betrokken gemeente besturen eveneens met een verzoek om subsidie zal komen. B. en w. me nen, dat tegenover een dergelijk ver zoek in beginsel een positief stand punt zal moeten worden ingenomen. Daar de muziekschool in Leiden het zelfde doel bepogt als de in deze ge meente gevestigde school, stellen zij de raad voor het verzoek in te willi gen. Hierbij zouden zij af willen zien van subsidiëring van die onderdelen van het muziekonderwijs, die reeds op de muziekschool in Lisse worden gegeven. Voor de „algemene muzikale vorming" ware dus geen subsidie aan de Leidse Muziekschool te verstrekken. Zodra in deze gemeente op de mu ziekschool instrumentaal onderwijs kan worden genoten, zou subsidiëring aan de Leidse Muziekschool eveneens achterwege kunnen blijven. De subsi diëring aan deze school zal dan ook een aflopend karakter hebben. B. en w. stellen de raad voor om voor het cursusjaaar 1966/1967 aan de Leidse Muziekschool een subsidie te verlenen voor de uit deze gemeente afkomstige leerlingen, die op 1 maart van het cursusjaar nog geen 18 jaar zijn en instrumentaal muziekonderwijs gedurende genoemd cursusjaar hebben gevolgd en daarvoor een krediet be schikbaar te stellen van 1.300.- Even tuele subsidieverzoeken van de Leidse Muziekschool voor volgende jaren zul len aan de hand van de dan bestaande situatie moeten worden bezien. RlJnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Twee- huysen, Babs v. Everdingen, Hans van Dtnteren en Ben Wolffs. Geopend zater dag 25 uur en woensdagavond 79 uur (tot 1 december)., De tienjarige toneelver. „De Grune rie" voerde gisteravond in de zaal van liet Willibrordgebouw „Rare Gevallen" ten tonele. Een klucht in drie bedrijven, geschreven door George Batson en ver taald door J. C. Rademaker. De heer J. C. Jans sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezigen onder wie wet houder J. J. Thorn, mevr. Gouverneur van Deene (raadslid KVP), de presi dente van het Kath. Vrouwengilde mevr. J. Staal-van Sandvliet; de heer Th Kuipers namens de LTB. alsmede afgevaardigde van de KAV en later op de avond kwam pastoor N. A. Comman deur een kykje nemen. „Rare gevallen" was een niet al te ingewikkeld „lachertje", waar men in de zaal veel plezier aan heeft beleefd. Het draaide allemaal rond een dochter des huizes, die op het punt staat te trouwen met een rijke jongeling om zo de familie een rooskleurige financiële toekomst te bieden. Z(j wordt door haar moeder aangevuurd, alleen de vader blijft nuchter. Êen rjjke tante moet de familie aanzien verschaffen in de ogen van de a.s. schoonmoeder èn -zoon. Intussen duikt er een „oude vlam" op die tracht het a.s. huwelijk te torpe deren hetgeen natuurlijk lukt. Maar al eer het zover is moet hij de rol van de rijke tante spelen. Voeg hierbij voorts nog een schilderij waarin een vermeen de schat aanwezig is waarop een twee tal jongelieden jacht maken, dan is het recept voor een groot aantal „rare ge vallen" rond. Overigens kon 't gegeven nóg zo raar gaan, toen het doek viel kon men zich vergenoegen over het feit dat er i.p.v. één zelfs drie trouwpartijen van kwamen. Medespelenden van de Grunerie deden het leuk en vlot, slechts in enkele on derdelen was meer vaart op zijn plaats geweest. Kees Bulk als Tony Pipet- speelde een enthousiast partijtje mee evenals mevr. Toos Wester als de bru tale, over het paard getilde dienstbode, die in feite de baas was ln huis. De familie „Grey" die opzag tegen de rijk dom van de „Digberries" werd gespeeld door mevr. B. Mooi-Werkhoven als moe der, P. Noordover de vader en C. van Baarlen als dochter. Nico Boekee speel de met gepaste ernst de ernst van a.s. bruidegom die op het laatste moment meer zag in Dolly Laurel, leuk ten tonele gevoerd door Ankie Kralt. Noe men wij voorts mevr. T. de Mooy (mrs. Digberry), A. Wildenburg als Roger Hornblow, Marfjke Quist (één van de drie tantes Miranda Gow), Nel Heems kerk (als Lady Lovelace), W. v. d. Mey (als Suzie Jones) en tot slot Gijs Noord over die voor een burgemeestersfiguur zorg droeg. In de pauze de grote verloting en na afloop een gezellig samenzijn o.l.v. de heer Jans, met medewerking van de vrolijke Volendammers die bij zoveel toneel hun costuuma maar thuis hadden gelaten. Veglo en Smash, uitkomend ir landelijke districtscompetitie, hadden een rustige week en konden zich, door dat zij geen wedstrijden behoefden te spelen, nog eens extra voorbereiden op de komende zware wedstrijden. Alleen de districtscompetitie werd de afgelopen week verspeeld. De Leidse teams (Veglo 4. LBV 2, Racketeers 1-2 en AVOC 2) kwamen in hun wedstrij den tot sterk uiteenlopende resultaten. LBV 2 had een enerverende wed strijd tegen de Haagse badmintonver eniging Drop-Shot 6. In deze uitwed strijd speelden de Leidenaars toch nog de winst in handen van Drop-Shot 6. In beide heren-enkels speelden J. Pieète en B. Regeer een goede partij, die zij wonnen respectievelijk van R_. v. Peursen en C. Smits met 15-11 4-15 15-9 en 15-8 15-8. Met de dames ging het in de twee dames-enkels niet zo best. waardoor beide tot een nederlaag werden gedwongen. In het tweede ge- mengd-dubbel konden mej. B. v. d. Waals en de heer B. Regeer tegen mej. L. v. d. Bol-J. v. Beek geen redding brengen en deze partij werd dan ook in drie games in het voordeel van Drop-Shot 6 beslist met een punten- verschil van 12-15 18-13 en 8-15. Ver der ging ook het heren-dubbel in drie sets verloren met nogal uiteenlopende cijfers. Merkwaardig genoeg wonnen de Leidse dames mej. B. v. d. Waals en mej. H. Lunenburg wel hun dames- dubbel, terwijl beiden hun dames enkels hadden verloren. Deze laatste partij werd na drie games omgezet in winst voor LBV 2, zodat de Leidenaars tenslotte toch nog met een kleine ne derlaag van 3-5 naar huis gingen. Veglo 4 was een van de weinige Leidse verenigingen, die een overwinning wis ten te behalen. Zij speelden een thuis wedstrijd tegen een badmintonvereni ging uit Alphen a. d. Rijn, genaamd ZIGO. Hierbij werden door het team van Veglo uitstekende partijen ge speeld. Alleen het eerste heren-enkel van Broekhof ging in winst over van de tegenpartij, die werd gespeeld door P. Barkey. Setstanden: 5-15 en 12-15. Het tweede heren-enkel van R. Zecha tegen W. Kibuw won eerstgenoemde in twee sets van 15-11 en 15-9. Ook de dames leverden goed spel en zegevier den dan ook met grote cijfers. Het eerste dames-enkel werd gespeeld door mej. Tramper, die uitkwam tegen me vrouw Stouffer en met overtuigende cijfers won: 11-3 en 11-0. Mej. O. van Werkum volgde mej. Tramper door met 11-3 en 11-6 te winnen van haar tegenstandster. Als laatsten speelden de dames Tramper en v. Werkum het dames-dubbel tegen mevr. Stouffer en mevr. v. Ginkel. Ook hier zegevierde weer Veglo 4 met een uitslag van 15-8 en 15-1. Hierdoor kwam de eindstand tenslotte op 8-0, wat dus een bijzon dere prestatie was van de Leidenaren. Racketeers 1 ging het vorige week niet zo goed af, want zij verloren in de uitwedstrijd tegen BCG1 met 3 tegen 5. Racketeers 2 speelde afgelopen zon dagmorgen tegen de Haagse badmin tonvereniging SHILO). Ook deze keer kreeg Racketeers 2 een nederlaag te incasseren van 0-8. De tegenstanders waren zeer sterk, maar Racketeers gaf ondanks de nederlaag toch geducht tegenstand. AVOC 2 kwam uit in de thuiswed strijd tegen MVO 5. Het werd hier een overwinning voor de bezoekers met 'n uitslag van 3-5. Het eerste heren-enkel van R. Hanson, die uitkwam tegen J. Kneefel, ging al direct verloren met 9-15 en 6-15. Het tweede heren-enkel echter kon door P. v. d. Maat in winst worden omgezet met een puntenver- schil van 15-13 en 15-8. Hierdoor kwam de totale stand op 1-1. Beide dames, W. Peterse en R. Tichelhoven, verlo ren hun dames-enkels met resp. 7-11, 6-11 en 3-11, 1-11. Het tweede gemengd- dubbel van mej. R. Tichelhoven-R. Hanson tegen mevr. J. Bobert-J. Knee fel konden de Leidenaars niet win nen, ondanks het minimale verschil in de tweede set van 14-17. De heren R. Hanson-P. v. d. Maat wisten in hun he ren-dubbel een zege te behalen op hun tegenstanders, M. Drensen-W. v. Aghten, waardoor AVOC 2 zijn grote achterstand toch nog iets inliep. Alle hoop was nu gevestigd op het dames- dubbel, dat ondanks de grofe tegen stand van AVOC 2, toch nog in ver lies overging. Het lukte de Leidse ver eniging derhalve niet om tot een ge lijkspel te komen. Tot slot speelde de Zoeterwoudse badmintonvereniging Meerburg een uitwedstrijd tegen Zwyndrecht. Meer burg boekte een 8-0 overwinning. Op gemerkt kan nog worden, dat de Meer- burgers alle partijen in twee sets uit speelden. Vooral mej. De Vrind blonk in haar spel uit. ZOETERWOUDE Geslaagd Mej. A. C. Vink, Wei- poortseweg, slaagde te Rotterdam als voet- en schoendeskundige, Pedicure. De raad van ESRO, de Europese organisatie voor ruimte - onderzoek, komt op 31 november in Parijs bijeen om vast te stellen hoeveel dit grootste van de Europese ruimtevaartorganisa ties in de komende budgetperiode van drie jaren zal besteden. Er zijn teke nen die er op wijzen dat in sommige hoofdsteden op enige beperking van de bestedingen van ESRO is aange drongen. Eén van die tekenen is de huidige temporisering die merkbaar is geworden bij Estec. ESRO's centrum voor ruimtevaarttechnologie dat over enkele jaren het grootste ruimtevaart- centrum van West-Europa zal worden. Aldus het Alg. Dagblad. Naar de redenen voor deze tempo risering kan de directie-assistent van Estec te Noordwyk, de heer J. R. Verwijnen, alleen maar gissen, redenen zullen misschien worden gemaakt, wanneer over enkele weken in Parijs zal worden beslist over het nieuwe budget voor drie jaar door de raad van ESRO. Niet optimistisch is de heer Her wijnen over de wijze waarop de raad van ESRO de voorstellen van de stal van Estec over inschakeling van de industrie bij het toegepaste ruimte vaartspeurwerk zal worden ontvan gen. Dit streven wordt al enige tijd door de ESRO afgeremd. De temporisering van ESRO heeft echter geen invloed op het tempo van de bouwactivtieiten op de terrei nen van Estec te Noordwijk. In de eerste helft van volgend jaar zal Estec operationeel zijn, d.w.z. dat het dan in werking kan treden als „ze nuwcentrum", waar alle gegevens bin nenkomen, die om de aarde draaiende kunstmanen van ESRO vergaren en naar de aarde seinen. Dan zullen alle gebouwen van Estec in gebruik zijn genomen. Tegen het einde van dit jaar komt in het gebouw, waarin op den duur alle kunstmaangegevens zul len binnenkomen, de grote computer zaal, gereed. Visioenen van Tweede Kamerlid drs. L. van Son De eerste bijeenkomst van de Kring Leiden van de Holl. Kath. Werkgevers vereniging in het nieuwe seizoen stond in het teken van het onbehagen rond de regeringscrisis in ons land. Op deze kwestie werd uitvoerig ingegaan door drs. L. J. M. van Son, lid van de KVP- fractle in de Tweede Kamer en een aantal jaren geleden secretaris van de vereniging. De heer Van Son zei te hopen, dat door het politiek dieptepunt heen gekomen zou worden tot een zui vering. De KVP-politicus gaf een uiteenzet ting van de voorgeschiedenis, financieel en economisch, die tot de huidige crisis heeft geleid. Op Prinsjesdag werden wij ten slotte geconfronteerd met een aantal feiten: een matige gang van za ken, onrust bij het bedrijfsleven, een tekort van 300 miljoen op de betalings balans enz. Daarbij kwamen nog prog noses, opgedist door de regering-Cals: de prijzen zullen stijgen tot 4.5 pet. mits de loonstijging beperkt blijft tot 3.5 pet. in 1967de groei der investe ringen is 0,0 en de werkloosheid zal, ge middeld in den lande, oplopen tot 2 pet. Zwaartepunt Deze prognose achtte de heer Van Son erger dan het tekort van 300 miljoen, welk bedrag op grond van begrotings- gegevens in 1968 nog groter zou zijn, waardoor een „gat" zou vallen van rond de miljoen. „Hier ligt het zwaartepunt van onze bezwaren", aldus de heer Van Son, die verder uiteenzette, dat de re gering niet van zins was haar beleid te buigen: „de zaak is gezond, het bekleedt. dekkingspatroon is volkomen verant woord", aldus de regering-Cals. Zakelijke overwegingen hebben geleid tot de motie-Schmelzer, welke even nuchter als duidelijk werd gesteld. Het was geen stellingname tegen de PvdA. Demagogie De motie was gericht op zelfbescher ming van de lagere bevolkingsgroepen. Het stelde de heer Van Son teleur, dat men in het Nederlandse volk blijkbaar gevoeliger is voor drogredenen en emo tionele kreen in de pers dan voor een zakelijk verhaal. De demagogie viert hoogtij. „Als wij onze zaak niet kunnen verkopen, komen we na de verkiezin gen in een nog grotere misère terecht", zei de heer Van Son, die verder be toogde, dat het bedrijfsleven een grote rol speelt bij het beïnvloeden van de publieke opinie. Als visioenen zag spr., dat in de ko mende jaren de greep van de overheid op het bedrijfsleven vaster zal worden. Ook de planmatigheid op de economie zal sterker worden; de Russische eco nomie b.v. wordt al door computers ge regeerd. Tenslotte zag de heer Van Son (een schrikbeeld), dat de grote partyen verliezen gaan lyden, waardoor 'n nare impasse kan ontstaan door winst by de splinterpartijen. Volgens spr. betekent dit een afglijden naar een „sterke man", die dan uit de uiterste linker hoek of uit de uiterste rechterhoek komt. Nade inleiding ontspon zich een dis cussie, die wel duidelijk het algemeen gevoel van onbehagen demonstreerde. De heer P. A. de Jong werd als voor zitter opgevolgd door de heer H. I. J. Schrandt. De heer J. Hjten, vice-voor- zitter, zag van het voorzitterschap af wegens z(jn vele functies die hij reeds Gisteravond hield de Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars haar eerste grote veiling van dit seizoen in het Logegebouw aan de Steenschuur. De belangstelling was deze keer niet zo groot als wij gewend waren, doch dit was eerder een nadeel voor de afwe zigen, daar er nu minder liefhebbers Over ruim 130 kavels verdeeld was een keur van oude zegels van Neder land en haar vroegere koloniën ten verkoop ter tafel gebracht, waarvan diverse stuks of.per kavel van meer dan f 50.aan cataloguswaarde bevat ten. En juist de ouderdom der zegels, alle van prachtige kwaliteit ongebruikt of gebruikt, maakte de kavels voor velen tot een begerenswaardig stuk. Concurrentie Veilingmeester, de heer A. Ouwand, hanteerde met vaardige hand de ha mer en wist op handige wijze de con currentiezucht tussen deze liefhebbers los te krijgen, zodat het loven en bie den alleen reeds een bezoek aan de veiling waard waren. De meeste ka vels brachten een goede prijs op, hoe wel slechts in een enkel geval de ca taloguswaarde werd bereikt. In nog geen twee uur werkte de heer Ouwehand alle 130 kavels onder zijn hamer weg, en om tien uur gin gen vele kopers tevreden naar huis. Burgerlijke stand Geboren: Gerarda Maria Johanna d.v. J. ,G. Warmenhoven en M. B. Kors; Geert Harm z.v. R. F. Nieveen en L. L. Lotz; Eduard Leonardus Johannes z.v. L. J. Krul en L. M. de Kroes; Andrea d.v. B. J. J. van Abswoude en A. C. G. Moer kerk; José d.v. B. C. de Nobel en H. P. Hanno; Johannes z.v. D. Evers en H. W. V. van Leeuwen; Hannelore Pauline d.v. C. van Geen en A. H. Wolff; Pieter Ron- ny z.v. B. M. B. Rijlaarsdam en A. van Oosten. Overleden: N. M. Leget 82 jaar vrouw, A. Wagenmakers 76 jaar man. ZOETERWOUDE- LEIDERDORI' Kaartavond Meerburg Morgen, vrijdag 11 november, prijsklaverjassen in de kantine van het clubgebouw onl 20.00 uur precies.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4