Klaproosdag in Leiden Studenten krijgen per tv college PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 NOVEMBER II ZATERDAG A.S. Ten bate van het Nederlands Oorlogs- gravencomité wordt zaterdag in Lelden wederom de jaarlijkse klaprooscolleete gehouden. De bestemming, die aan deze nationale collecte nu reeds twintig jaar wordt gegeven, betekent het inlossen van een ere-schuld tegenover hen, die in Leidse Dovenschaakclub „Revanche" Het zestal van Revanche is weer schaakkampioen van de Kon. Ned. Do- vensportbond geworden, dank zij o.a. een 6-0 overwinning op Vodopi (Den Haag). De grotes wisselbeker van de K-NJD.S.B. Is voor de tweede maal in ons bezit gekomen! T.O.G. (A'darn en Maasstad (R'dam) behaalden resp. 2e en Se plaatsen. Revanche houdt op 10 december a.s. een kampioensfeest, ter gelegenheid van één en twintig jaar be- Een goede dag van Revanche, want de tiental won in de competitiewedstrijd van de Leidse schaakbond met 6^4-3% van Voorschoten III, na arbitrage uit slag! Op T november l.L mocht de heer Andries Stikkelorum het bijzondere feit herdenken dat hij 60 jaar geleden lid was geworden van het Leidse Man nenkoor „Kunst na Arbeid". In het eigen nieuwe repetitielokaal aan de Oude Vest 171 werd dit natuur lijk luisterrijk herdacht. De heer B. Bakels. voorzitter, overhandigde de ju bilaris een oorkonde, vervaardigd door de Oegstgeestse kalligraaf C. v.d. Kaaij, terwijl de leden hun attentie onder streepten met een royale platenbon. Voor mevr. Stikkelorum waren er fraaie chrysanten. Onnodig te zeggen dat de avond zeer geanimeerd verliep onder het zin gen van menig mooi mannenkoornum mer. In zijn dankwoord memoreerde de heer Stikkelorum dat de maandag avond (repetitieavond) in zijn .leven steeds een weerkerende bron van vreugde was geweest. Ook hoopte hij dat het koor groter en sterker mocht worden omdat dan alleen het oudste Leidse Mannenkoor ..Kunst na Arbeid" nog vele jaren van zich mag doen spreken. HET LEIDSCH KAMERKOOR BLIJFT VOORTBESTAAN Er Is onlangs melding gemaakt van opheffing van het Leisch Kamerkoor, wy vernemen echter, dat deze ophef fing geen doorgang vindt, mede naar aanleiding van de vele reacties van te leurstelling. Het Leids Kamerkoor zal de traditie handhaven om jaarlijks Bachs Johannes Passion uit te voeren. De eerstvolgende uitvoering is bepaald op vrijdag 24 februari 1967 in de Zui- derkerk. Het secretariaatsadres is nu: mej. A. C. Lavaleye, Hooglandse Kerk- gracht 16. Burgerlijke stand Geboren: Angélique Petronella Jo hanna d.v. A. P. M. Koenen en M. M. Deventer; Annette d.v. D. v. Eg- mond en L. Driebergen; Dirk Richard z.v. D. Twigt en M. Maagdelijn; Gis- bert Johannes z.v. W. J. Bouw en M. M. G. v. d. Wolf; Leo z.v. L. Rood akker en J. M. de Tombe; Monique d.v. C. Cornet en J. Hoppenbrouwer; Ronny z.v. D. Kruit en H.G. E. Haverkamp; Martha d.v. S. Tegelaar en S. v. Es; Frangois Jan Frederik z.v. D. Grave- land en M. J. v. Driel; Herman Jan Gregorius August z.v. A. Stroes en G. M. J. Fernhout; Johannes Paulus z.v. P. G. Wensveen en M. J. Zoetemelk: Stony Dave z.v. L.N. de Vries en C. J. H. v. d. BosAntonie Nicolaas z.v. W. A. de Vogel en C. A. v.d. Hoek; Martin Cornells z.v. J. Kuik en G. Overvliet; Son ja Margaretha Jacoba d.v. W. M. Dusoswa en T. A. M. Wort- man; Hendrik z.v. H. M. Langeveld en J. v. d. Starren; Robertus Ronaldus z.v. J. J. Guldemond en E. S. Warmond. Gehuwd: J. W. R. Kimmel en M. Verboog. Overleden: N. Baars 57 j., m.; Q. Tulen 70 j., m.; N. F. A. Ammerlaan 47 j., m.j E. P. v. Gijlik 89 j., vr. de oorlogsjaren mede voor onze vrij heid vielen. Het Nederlands Oorlogs- gravencomité heeft sinds 1945 duizen den nabestaanden van geallieerde mili tairen, die in ons land een oorlogsgraf vonden, op zjjn kosten voor een graf- hezoek laten overkomen. De opbrengst ook van deze collecte maakt het mogelijk om met dit nog steeds niet voltooide voort te gaan. Dui zenden nabestaanden in Amerika, Enge land. Canada. Nieuw Zeeland. Australië en in nog vele andere landen wachten op het ook door hen zo vurig verbeide ogenblik eens te staan rond het graf van een geliefde dode. begraven in een voor hen vreemd land. Uw gift van a.s zaterdag brengt dit land voor velen weer wat dichterbij. De Britse oud-sti ijdersorganisatie. die gert de chao, het werk van het Nederlands Oorlogs- gravencomité zeer waardeert, heeft ook dit jaar 33 klaprooscollectanten uitge nodigd om in de paasvakantie een be zoek aan Londen te brengen. Ongeacht dë inhoud van een collectebus heeft ie dere collectant een gelijke kans om tot deze 33 Engelandvaarders te behoren, woordigen een waarde Collectanten, die zich zaterdag voor dit 5tuk. In andere delen v Sympathieke doel beschikbaar stellen, den verschillende kruimeldiefstallen kunnen die dag in het gebouw "De gepleegd. In het clubhuis De Spreeuw- Hoeksteen" aan de Garenmarkt een col- pot werd bijvoorbeeld f 400,- tot f 500.- lectebus afhalen. aan .spaargeld van de leden ontvreemd. LEDEN VAN „OUD-LEIDEN" MAAKTEN KENNIS MET „HENDRICK DE KEYSER" De verkeerssituatie in Leiden vormi zoals bekend een groot vraag stuk, dat met veel moeite tot een op lossing gebracht gaat worden. Toch lijkt het niet nodig te zijn, dat een- maal vastgestelde plannen niet ten uitvoer gebracht worden. Hoe staat het met de voetgangerslichten bij de Gijzelaarsbank? En wanneer wordt de ver-gevaarlijke verkeerstoestand bij de Houtbrug verbeterd door het plaat sen van verkeerslichten? Daar verer- >'an dag tot dag. Wie zou dat achter deze zaken :r spoed werd gezet? Uit de bedrijfsgebouwen van scheepsbouwerij Boot aan de Surina- mestraat zijn in het afgelopen week einde of daarna twee walkie-talkies ontvreemd. De toestellen vertegen- in f 600.- per de stad Vergadering van de Natuurvriend" OVER DRIE JAAR WEER EEN „AQUA HORTUS"? De vereniging van aquarium- en terrariumhouders ..De Natuurvriend" heeft gisteravond in 't „Petruszaaltje" (Lammenschansweg) haar maandelijk se ledenbijeenkomst gehouden. Dat „Natuurvriend" en de door haar be stuur georganiseerde voorlichtings avonden. zich in de belangstelling van een steeds groeiend aantal leden mo gen verheugen, werd ook gisteravond weer eens duidelijk bewezen door het feit, dat het verenigingszaaltje (met ruim 100 zitplaatsen) tot aan de laatste plaats bezet was. Deze grote belangstelling ging ditmaal uit naar de lezing van de bekende Haagse aquariaan, de heer A. F. Vester, die hierin tal van interessante en leer zame bijzonderheden verèelde over bekende en onbekende vissen. Het deed de, onlangs nieuw gekozen, verenigingsvoorzitter. de heer J. M. Nieboer (die voordien enige jaren als bestuurscommissaris fungeerde) zicht baar veel genoegen, dat hij in zijn openingswoord, zowel de heer Vester. als zo'n groot aantal belangstellende leden (w.o. zes nieuwe) welkom mocht heten. Keuring Na een vlotte afwerking van een aantal huishoudelijke agendapunten, kon de voorzitter nu reeds bekend maken, dat het bestuur, gezien het enorme succes van de tentoonstelling .Aqua Hortus', had besloten om over drie jaar wederom een dergelijke manifestatie op aquaria-gebied op touw te zetten. Spreker kon hier nog aan toevoegen, dat begin volgend jaar met een grootscheepse huiskeuring van de aquaria bij de leden zal worden gestart en wel met de voornaamste bedoeling uit deze aquaria een aantal te selecteren voor de komende tentoon stelling. Teneinde ook deze tentoon stelling weer tot een groot succes te maken, werden de eerste contacten met diverse instanties inmiddels reeds gelegd. Dat deze aankondigingen grote bijval kregen, behoeft nauwelijks ver melding. Fascinerend Daar de heer Vester niet alleen een vlot verteller, doch tevens een bij uit stek deskundige op aquariumgebied is. vond hij voor zijn lezing een zeer aandachtig gehoor. Aan de hand van een 40-tal zeer fraaie kleurendia's, waarmede hij tevens het gesproken woord accentueerde, vertelde en toon de hij de Natuurvrienden vele bijzon derheden inzake de voortplanting, de groei, de leefwijze en het voedselpro bleem van een groot aantal, zowel in ons land bekende als nog onbekende vissen. Uit het geheel kwam weer eens duidelijk naar voren, dat niet alleen de nieuwelingen, doch zeker ook de „oude rotten nog veel over hun hobby kunnen leren en tevens ook hoe fas cinerend een aquarium toch kan zijn. Dat de Natuurvriend-leden een en ander bijzonder waardeerden, bleek overduidelijk uit het langdurig applaus, waarmede het dankwoord, dat de voorzitter aan het eind van de avond tot de heer Vester richtte, werd on derstreept. Conservering en behoud van oud stedeschoon Gisteravond werd in De Lakenhal een bijeenkomst gehouden van leden der Ver. Oud-Leiden, waarop de heer W. Raue uit Amsterdam een inleiding hield over doel en werk van de Vereniging „Henörick de Keyzer". Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van Oud-Leiden, prof. Th. Lunsingh Scheurleer, zette de heer Rauc j allereerst ontstaan, doel en werkwijze van de ver. ..Hendrick de Keyzer" uit een. Daarvoor moeten we teruggaan naar de 19e eeuw, toen alom de slopers hamer hoogtij vierde. Niet alleen min der riante buurten in de steden vielen daaronder als slachtoffer, maar ook de betere om plaats te maken voor nieuw bouw. Menig gaaf en typerend histo risch stadsbeeld verdween. In het begin van de 20ste eeuw kwam er een krachtiger optreden tegen deze schennis en ter bescherming van het oude stedeschoon werd door een finan cieel sterke combinatie in 1918 de ver. ..Hendrick de Keyzer" opgericht, met het doel aankoop, veilig stellen en evtl. exploitatie van oude bouwwerken. Be gonnen in Amsterdam, werd het werk terrein al spoedig verbreed. Kocht de ver. in 1918 zestien panden (waarvan 14 in de hoofdstad), thans bestaat het bezit uit 163 panden, verspreid over 48 gemeenten. Niet alleen koopt de ver. deze oude panden, zo nodig worden ze ook zo veel mogelijk in de oude toestand ge restaureerd, waarbij natuurlek aan dacht wordt besteed aan modern com fort en aanpassing aan moderne ex ploitatie. De panden moeten daarbij na tuurlijk van architectonisch belang z(jn, b.v. van de bouwmeesters Hendr. de Keyzer. Vredeman de Vries, Vingboons, e.a. Ook z.g. streekarchitectuur is waard behouden te blijven en voorts panden, die in het verleden een belangrijke rol in het maatschappelijk leven hebben gespeeld, zoals onder meer het mooie Reghthuysje in Nieuwkoop. Na deze uiteenzetting vertoonde de heer Raue een groot aantal prachtige dia's, waarbij vele interessante bijzon derheden werden verteld. Deze licht beelden waren onderverdeeld in vier groepen: voorbeelden van panden „waar het om gaat", gerestaureerde panden, LEIDSE UNIVERSITEIT van het wetenschappelijk onderwijs, menlijk met het geven van colleges per televisie. Het gaat hier om een aantal basisvakken voor zowel de studie soci ologie als psychologie, die worden gedo ceerd door prof. dr. J. J. M. Van Tul der en prof. dr. J. P. van Geer. Eind deze maand zullen de opnamen in Utrecht worden gemaakt, zodat begin volgend jaar de eerste serie in gebruik kan worden genomen. 150 OPNAMEN Het totaal aantal (ampex) opnamen, aldus vervolgt "Het Vaderland" zal ca. 150 zijn. waarvan de ene helft zal be staan uit hoor-, de andere helft uit prac ticumcolleges. De beide hooieraren ver wachten dat de gehele collectie te grote contact hoogleraar-student; de voordelen zijn echter, dat men de colle ges kan geven wanneer men wil en voor zoveel tegelqk als men wil. Heeft-een student een bepaald college niet begre pen, dan kan hij het bandje eventueel opnieuw draaien. Nu is het niet zo, dat de studenten hun beide hoogleraren niet meer te zien krijgen. De zogenaamde ..vakeigen colleges" worden op normale wijze gegeven. panden, die in restauratie zijn en ob jecten, die thans in voorbereiding zijn, om daarmee de problemen aan te tonen, waarmee men te maken krijgt. Onder de bouwwerken, die in het be zit zijn van de ver. „Hendrick de Key- ser" bevindt zich o.a. het perceel He rengracht 82 te Leiden, in welk pand de ver „Pro Juventute" is gevestigd. De aanwezigen waren zeer voldaan over deze zeer instructieve lezing en prof. Lunsingh Scheurleer bracht na mens hen hartelijk dank aan de heer LFC - Hermes DVS uitgesteld De voor hedenavond vastgestelde wedstrijd LFCHermes DVS is in ver band met de toestand van het terrein uitgesteld tot nader order. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 9 NOVEMBER Centre Culturel Francais de Leyde Cours „Arthur Rimbaud et l'existentia- lisme" Rapenburg 43, 20 uur. Stichting Huize Roomburgh Ope ning bejaardencentrum, 15 uur. Hollandse Kath. Werkgeversvereni ging, kring Leiden Bijeenkomst, rest. v. d. Heijden, 16.30 uur. Utrechts Studentenkoor en -orkest Concert, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars Vergadering. Gebouw Steenschuur, 20 uur. DONDERDAG 10 NOVEMBER Kamer van Koophandel en Fabr. van Rijnland Openbare ledenvergadering en werkbezoek aan gemeente Rijnsburg. Propaganda-actie Ned. Kath. Vak- 1 verbond Verzamelen zaal Maria Gij- zensteeg (naast Overdekte), 19 uur. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden Vervolgcursus. Gebouw G.G. en G.D., Roodenburgerstraat, 20 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER V.O.L.A. LEZING - FILMAVOND Gisteravond hield de Vereniging van oud-leerlingen der ambachtsschool haar maandelijkse bijeenkomst in de kantine van de school aan de Haag- weg. Het bestuur van de VOLA had de Stanley Works (Nederland) N.V. te Den Haag, uitgenodigd voor haar leden en donateurs een avond te ver zorgen. De heer Vergunst, vertegen woordiger van Stanley, hield 'n korte inleiding over het gebruik van scha ven. Aan de hand van de film; „Scha ven" werd dit nog verduidelijkt. Na de pauze hield de spreker een inleiding over de vervaardiging van Schaven, Pompschroevedraaiei s en Hamers. Vervolgens was er gelegen- heid tot het stellen van vragen. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter de heer Vergunst voor het gebodene. Tentoonstellingen Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Grafiek Georgee Hadeier c.s. Werkd. 11 uur voorm. tot 6 uur nam, beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif Janvossensteeg 59): Perma nente actuele affiche-tentoonstelling: da gelijks 10 uur voorm.—8.30 uur nam. (behalve zaterdag en zondag. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart. Wil Twee- huysen, Babs v. Everdingen, Hans van Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zater dag 25 uur en woensdagavond 79 uur (tot 1 december). Musea Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). LEIDERDORP INSLUIPER IN GEMEENTEHUI» Enige amateur-inbrekers hebben gelopen nacht getracht een brandkas het gemeentehuis te kraken. De ingt pers verschaften zich toegang tot gemeentehuis door een raam open wrikken. Nadat de nogal naive pogl was mislukt zijn ze zonder ook mai iets mee te nemen door de deur we vertrokken. Een autobus van de NZH kwam avond om 18.45 op het kruispunt Pf sandsnoepweg-Acacialaan in een en botste tegen een lantaarnpaal op noemd kruispunt. De lantaarpaal kon de druk weerstaan en ging tegen de grond, bus kwam er enkel met wat bliksch» Tien tennisbanen in Leidschendam Het ligt in de bedoeling op de aan gemeente Leidschendam in eigendo toebehorende terreinen aan de Veuri laan-Mauvelaan achter de boerderij vj de heer Koot, tien tennisbanen aan leggen verdeeld in twee sets van 5 bant met daartussen een plantsoenstrook. het daarneven liggend terrein (achti de boerderij "Oost Duivesteijn") zijn da nog hockeyvelden geprojecteerd terwj het tevens de bedoeling is tussen tennis- en hockeyvelden een waterpart leggen. Voor de uitvoering van dit pn ject is een bedrag geraamd v duizend gulden waarin een stelpost opgenomen van 200-duizend gulden va een kleedgebouw annex kantine. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Jahn Gala-gymnastiekuitvoering t.g.v. 50-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal 19.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Aanwinstenlijst R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Hogewoerd 57 Ontwikkelingslectuur. Bouwn groepen van 30 35 studenten, die naar twee monitors kunnen kijken. De basis vakken waar het om gaat zijn beschrij vende statistiek, waarschijnlijkheidsbe rekening, normale verdeling, toetsings- en schattingstheorieën en regressie en correlatierekening. NORMALE WIJZE achtigheid in de kerk; De apen door S. Eimerl e.a.; De dieren en hun ge drag; Doelmatigheid in het maatschap pelijk werk; Drenth: De psychologische test; Eén wereld of geen wereld; Flet cher: Het lichtende kruis; Frobisch: Ik had een meisjes lief; Fromme: Over de liefde: Goodstein: Grondbegrippen van de wiskunde: Goudge: De wijsgerige as pecten van de evolutie; Groskamp-ten Have; Hoe hoort 't eigenlijk?; Guar- Hoewel beide hoogleraren evenals de dini: De Kerk van de Heer; Hameete- curatoren der universiteit, die per slot man: De spoorwegen van Midden- en van rekening toestemming moesten ge- Zuid-Europa; idem: De spoorwegen van ven voor de aanschaf van twee moni- de United States en Canada; Hartmann: tors en de 150 ampex-opnamen, zich be- De beschaving maakt ons ziek; Have- wust zijn van de bezwaren, die een der- mann: Dialectiek zonder dogma; het gelijk noviteit met zich mee kan bren- weer; Hermand: Het celibaat in discus gen, achten zij de voordelen toch te sie; Hils: Samen aan het werk; Van 't groot om niet tot deze televisie-colleges j Hof en Tegenbosch: op bezoek bij over te gaan. kunstenaars; Horringa: Ondernemings- TIMDELERCLUB NEEMT LOOPJE MET SCHIJNMORAAL EN BURGERFATSOEN - NIELWK00PS OUDSTE INWONER WORDT HONDERD JAAR DE LEIDSE amateurtoneelgroep „Timdelerclub" bracht gisteravond voor een talrijk publiek een vlot ge speelde uitvoering voor het voetlicht in de Leidse Schouwburg van een blijspel van Lesley Storm „Toontje heeft een paard getekend". Burgerlijkheid schijnheiligheid worden in dit stuk een ondeugende glimlach ontmaskerd Sluimerende tegenstellingen tussen dokter, die zich bij al zijn daden af vraagt wat de buurt er wel van z< sal. en zijn vrouw, die zich het liefs spontaan uit, leiden tot een hooglopen de ruzie met als gevolg een veront waardigde echtgenote, die haar heil bi haar ouders gaat zoeken. Die zijn aller minst te spreken over het weinig beeldige gedrag van hun dochter, al nu een andere dochter op het pun) staat te trouwen. De opstandige vrouw maakt flink wat anti-reclame tegen het huwelijk, zodat schoonzoonlief, die zijn trouwpartij toch al zag als onont koombaar noodlot, goed de schrik te pakken krijgt. Hij vindt in zijn aan staande vrouw voldoende burgerlijk heid terug om voor de toekomst te vre- gelopen en trouwlustige dochters het leven onder de bedisselzucht van zijn vrouw als een knellende halsband er vaart en er een avondje tussenuit trekt. De chaog is volkomen als de a.s bruide gom een nachtje wegblijft met zijn on dernemende schoonzus en daarmee het bruidje 'n zenuwinzinking nabij brengt. Het zou echter geen blijspel zijn als alle verhoudingen niet weer tot de gewone misschien wat verbeterde propor ties zouden worden teruggebracht. De harmonie wordt hersteld door 't zoontje van het half gestrande echtpaar met een tekening van „grootmoeders ont bijt" won hij de eerste prijs in 'n nieuws blad. Te bedenken, dat de tekening van een „realistisch weergegeven" paard in de gang thuis tot alle moeilijkheden aanleiding had gegeven! kelingen gniffelend volgt en voor ont hutsende commentaren zorgt, een kos telijke vertolking. Bep v. d Wijngaard- de Vries speelde met grote natuurlijk heid de rol van de verongelijkte vrouw Riet Krispijn-de Wolf beeldde uitste kend de eerzuchtige en autoritaire fa milie-moeder uit, die alles in huis tot de kleinste puntjes regelt. Wim Ouwer- kerk vertolkte vlot de vaderrol, die de gunstige tijdsomstandigheden te baat neemt en het juk van zijn vrouw even afschudt. Minder sterk waren Wim Hofs, Joop Segaar en Gina Zuidema. Bijrollen vervulden Agnes Ouwerkerk- v. d. Blij, Greet Schutte-v. d. Vegte, Kees Schutte en Nel van Hoorn-Geel met wisselend talent. De regie werd ge voerd door Kees Schutte, de decors, eenvoudig van uitvoering, werden ver vaardigd door Hans v. d. Wijngaard. Bloem van een bloem in Leidse Schouwburg Tussen de bedrijven een toneeluitvoe ring van de Timdelerclub door in de Leidse Schouwburg gisteravond trad 't duo Peter de Jong en Donald ten Hoo- ven op met zang en gitaar. Vóór de ge sloten toneelgordijnen brachten ze enke le levensliedjes ten gehore, onder andere het bekroonde "Een bloem van een bloem". Hoewel het optreden wat in boette aan kracht door de gebrekkige verstaanbaarheid werden de nummers door het publiek algemeen gewaardeerd. latei werd li ij hulponderwijzer Ie llavelterberg. De heer Smits heelt gedurende 45 jaar op verschillende plaatsen de jeugd onderwezen. Na zijn pensionering in 1931 vestigde hij zich te IJmuiden en trok na het overlijden van zijn vrouw In bij bestuur in de moderne samenleving; Jelles: Het grote handwerkboek; Joan nes XXIH: Geestelijke nalatenschap; Karrer: De christelijke eenheid; De Kool: Werkloosheid door automatise ring; Kluckhohn: Anthropologic en mo derne samenleving; Lepp: Veranderend normbesef; Lilly: Mens en dolfijn; Mar row: Naar een gezonde onderneming; Obeck: Isometrie; Oostveen: Liefde als wapen; Opinieonderzoek; Perquin: De pedagogische verantwoordelijkheid van de samenleving; Van Praag: Mens en onderneming morgen; Raju: Oostterse en westerse wijsbegeerte; Recente ont wikkeling in de natuurwetenschappen; Reteig; Van rollen tot hollen; Sanson: Leven met God in de wereld; Sauvy: Het probleem van de overbevolking; Schillebeeckx: Wereld en kerk; Schutz: Levensmoed en gemeenschap; Szesesny: Religies antwoorden op 31 vragen; Su zuki, From en De Martino: Boeddhisme en psychoanalyse; Taal: Door vrijden- ken tot christelijk geloven; Vandenberg: Evoluerend Godsbesef; Vedder: Mongo- lisme; Verhoeven: Rondom de leegte; Van Weerlee: Wat de provo's willen; Van Wely en Willems: Ergonomie. Nederlandse romans. Beekman: He melrijk zonder heiligen; Dellart: De mistgrens; Fabricius: Weet je nog. Yos- hl?; Gijsen: Klaaglied om Agnes; idem: De vleespotten van Egypte: Hellinger: Dollars; idem: Messen; Van Kampen: Corsicaans avontuur; Kelk: Souvenir van een zomer; Niemeyer: Eiland op stelten; Oosterbroek-Dutchun: Tegen jou zeg ik ja. Vertaalde romans. Amberg: De wilde jaren; Braithwaite: Ben jij daar. Jack?; Bates: Dat ene ogenblik; Comandini: Dokter in Alaska; Ekert-Rotholz: Pion nen en pioniers; Geelmuyden: De grote reden; Gourdon: Zolang de vrees re geert; Kades: Het tribunaal; Lartéguy: De huurlingen; Lederer en Burdick: Gekke lui, die Amerikanen; Liepman: Kareltje; Michener: Karavaan in Af- Hiro- shima; Mortimer: En die man kiest een vrouw; Richter: Keuromnibus; Searl: Het pelgrom project; Simenon: Maigret omnibus 3; Westcott: De zesde ko- Vrijdag viert Nieuw- koops oudste inwoner, de heer Siebe Smits, zijn honderdste ver jaardag in het be jaardencentrum „Aar en Amstel". De jari ge, die op deze hoog bejaarde leeftijd nog bijzonder vitaal Is, tverd in 1866 te Dok- ghanistan; Morris: Het zaad Engelse romans. Bagley: Wyatt's hurricane; Barstow: A kind of loving; idem: The watchers on the shore; Bing ham: Lucinda; Capote: In cold blood; Dickens: The room upstairs; Fleming. Miss Bones; Wallace: The millpond; Walker: Come back. Geordie; Wilson: Hall of mirrors. NIEUWKOOP Gunningen. Gegund door het archi tectenbureau G. F. Stroek te Oude We tering: bungalow te Noorden, Nieuw- zijn dochters koop voor de heer j c Beck te Am_ sterdam, aan de Gebr. Akerboom te Rijpwetering; villa te Nieuwkoop aan de Noordense weg voor de heer C. G. Müller te Amsterdam, aan de fa. J. Kinkel en Zn. te Lelmuiden. in Haarlem. Reeds 11 Jaar woont de honderdjarige, die drie dochters en drie zoons heeft (oudste 71, jongste 55) in „Aar en Amstel", waar hq nog volop aan 't gemeenschaps leven deelneemt. RIJNSATERWOUDE Gunning Gegund door architecten bureau Stroek te Oude Wetering: woon huis aan de Herenweg te Rijnsaterwou- de voor J. Hartveld te Rijnsaterwoude, aan de fa. A. van Rjjn en Zn, aannemer, te Langeraar. GEVESTIGDE PERSONEN in de week van 24 t/m 31 okt. J. Tóth en fam., Pieterskerkkoorsteeg 1, cafetariahouder; A. H. Klokke en fam., Kanaalweg 43, arts; E. A. F. de Vries-Vermond en fam., Alexanderstr. 49; B. de Jong en fam., Plantijnstr. 30; H. T. Wong en fam., Amethisthof 16, administratie-ambtenaar; J. Leeuwen burg en fam., Plantijnstr. 66: J. M. F. Finkensieper en fam.. Witte Singel 18; P. E. J Verheyen-Maes en fam., Wag- nerplein 46; M.J. Larmonie en fam., Terweepark 3; J. v. Kuik. Breestr. 16; H. J. de Graaf, Witte Rozenstr. 27a, reclame-assistent; W. M. v. d. Meij, Houtlaan 55. 11. verpleegster; M. de Groot, Houtlaan 55, 11. verpleegster; R. F. A. Simonis, Rijnsburgerweg 31d; J. J. Gerlings-Smit, Rijnsburgerweg 18; A. H. M. Singeling, Van 't Hoffstr. 15B; H. C. Kneppers, Schapensteeg 3, lera res N.O.; H. C. Brink-Scott, Houtlaan 17; M.J. Maccow-Ketelaar, Wagner- plein 98, onderwijzeres; W. H. Rassers, Plantijnstr. 40; E. M. Bruggink, Bethle- hemshof 14. kleuterleidster; E. J. Sandvoort. Plantijnstr. 46; J. M. A. Vollaers. De Mey v. Streefkerkstr. 54; P. C. T. M. Jonkheer, Herengracht 6; C. C. Kerkhof-Mos, Rapenburg 60, secre taresse; B. D. v. Beuningen, Apothe- kersdijk 28; G. J. M. Heruer-Kompier, Hoge Rijndijk 41; H. P. Gallacher, Aal markt 16; F. H. J. v.d. Assen, Buys Ballotstr. 49; J. P. Terwiel. Langebrug 27; J. Kist, Breestr. 14. rijksambte naar; D. Das. Breestr. 14; M. V. Rade maker, Bakh. Roozenboomstr. 17; J. J. Heimans, Burggravenlaan 103; W. P. M. L. Cools, Burggravenlaan 151; J. P. M. v.d. Geest, v.d. Brandelerkade 5: A. W. M. Rassers, Plantijnstr. 40; Jonk heer C. D. v. Panhuys, Rijnsburger weg 77b; N. E. Mac Gillavry, De Rid derstraat 5; H. Vermeer-v. d. Stok, Boerhaavelaan 2; H. G. v.d. Hert, Was- straat 29; A. Reedijk, Haarlemmerstr. 270; C. v. Waard. Kneppelhoutstr. 25, gasfitter; J. E. Markus. Oude Rijn 176; B. Y. M. Verschoof, Burggravenlaan 107; L. V. Dijkhoff. Koningstr. 58, la borant; J. A. Verboon. Hogewoerd 165a, verkoopster; A. J. Hundepool, Rijn en Schiekade 116B; M. H. Hietbrink, Ho gewoerd 30; C. J. E. Lammens, Groen- hovenstr. 16; R. T H. v. Gelderen, Breestr. la; J. Lankhaar, Hoge Rijn dijk 22 (Z); T. E. HogenEsch, Zoeter- woudsesingel 78, chemicus; A. P. Ver- bage, Marislaan 45; F. v. Proosdij, Amethisthof 15, gemeente-ambtenaar; I. C. v. Driel, Jan v. Goijenkade 29; M. A. T. v Hussen, Diefsteeg 19; T. W. C. M. v. Hussen, Diefsteeg 19; IJ. de Vries-Glastra v. Loon, Plantijnstr. 55; J. Biemond, Zoeterwoudsesingel 81, verkoper; C. Mooij, Noordeinde 18; J. A. Brandt, Witte Singel 94. VERTROKKEN PERSONEN van 27 okt. t/m 2 nov. G. Boersma en fam., Boerhaavelaan 2a. naar Apeldoorn, Frisolaan 40; W. C. A. de Jong en fam., Handelstr. 25, n. Lei derdorp, Hartelstein 11; J. Cornelisse en fam., Boerhaavelaan 92, n. Oegst- geest, A. v. Neslaan 305; H. Philippo en fam., Seringenstr. la, n. Hazers- woude, J. v. Goijenstr. 40; J. van der Luit en fam., Acaciastr. 2, n. Rijns burg, Piet Heinstr. 42; J. G. Metten en fam., Haarlemmerstr. 206, n. Capelle a/d IJssel, Buizerdhof 187; G. v. Zon neveld en fam.. Vliet 44. n. Hasker- land, Bisschopsweg 12a; G. P. J. Beijer en fam., Janvossensteeg 6, n. Woer- Marislaan 62; B. J. M. Moritz. Breestr. den. v. Helvoortlaan 17; A. Maljaars 143a, n. Delft. H. de Grootstr. 132: J en fam., salonwagen Valkenb.weg, n D v.d Star. Kanaalweg 84. n. Utrecht Bunnik, Beverweerseweg; C. J. D. j Biltstr. 98 bis A; K. Schuit, Houtstr. i Slegtenhorst en fam., Vijf Meilaan 109. n. Leiderdorp, Hartelstein 9; S. v. d. Berg en fam., Groenesteeg 37D, n. Et- ten en Leur. Rijsselslr. 9; W, L. Deen en fam., Rijndijk 130. n, Brummen, Zeemanstr. 4; A. J. v. Dijk en fam., Witte Rozenstr. 21, n. Ermelo, Horster- weg 64; C. J. de Graaf en fam., Ving- boonshof 16, n. Middelburg, Dam 35; C. J. den Otter en fam., Ravelstr. 6, n. Haren (Gr.), Rijksstraatweg 377; J. G. W. Diebeis en fam.. Corn. Schuytlaan 94, n. Leiderdorp, Hartelstein 5: E. P. v. Westendorp en fam., Boerhaavelaan 88, n. Voorhout, Reigerlaan 22; J. E. A. v. Ruitenbeek en fam., Zoeterw singel 107, n. Lisse, Valkstr. 19; P. J. Nieu- wenhuizen en fam., Herenstr. 19, n. Epe, Hoge Hagt 82; J. B v. Staden en fam., Haarlemmerstr. 186a, n. Rijs wijk (Z.H.), W. v. Rijswijckstr. 26; M. A. Kaashoek en fam., Plantsoen 9, n. Amstelveen, M. Lutherweg 9; J. A. de Weerd en fam., Langebrug 19, n. Doorn, v. Heemskerklaan 9; J. F. A. G. König en fam., Langebrug 1, n. Rot terdam, le Middellandstr. 112a; G. J. N. Smelt, Hoge Rijndijk 236, n. Bodegra ven, Dronensingel 85; R. D. Ramondt, Langebrug 6d, n. 's-Gravenhage, Do- venetelweg 91; J. C. Veerman, Van de h Waalsstr. 6, n. Rotterdam, Quadenoorl to 141; P. Kors. Plantage 14, n. Amstei li dam. Stadhouderskade 28 II; L. S. Vei heij-Joppe, Tib Siegenbeekstr. 26, r y Arnhem, Bontekoestr. 29 II; F. C. Sehiel v reek, Nieuwe Rijn 104, n. Rotterdanj Schiebroeksesingel 37; J. M. Chaudrorl v Evertsenstr. 33a, n. 's-HertogenboseH Vasco da Gamastr. 15; W. A. J. vu Hecking Colenbrander, Hoge Rijndijl n 144, n. Oegstgeest, A. v. Neslaan 5041 G. Hoogenboom-Hoefman, Hansens j t 60. n. Woubrugge, Gerbr. Swartlaai 54; V. Y. Doornik-v. d. Vet, Oosterdvd fl straat 19. n. 's-Gravenhage, BuitenoJ t 218; J. Stolwijk-Leune, Sieboldstr. 3u j n. Boskoop, Azalealaan 27; M. Boer.-] f ma, Boerhaavelaan 2a, n. Apeldoorn j Frisolaan 40; C. W. Veerman-de Jond Houtlaan 55, n. Rotterdam, Quaden-I i oord 141; D. v.'t Spijker-Noort, Hout- i laan 55, n. Maarssen, Schaepmanstr. 106; G. M. A. Boers-Geuke, Vijf Mé plein 154, n. Hazerswoude, Rijndv 249; J. M. Dreckmeier-Lawalata, V 's-Gravensandestr. 123, Indonesië; P. v. Logchem-Zeegers, H. de Grootse 10. n. Rijswijk (Z.H.) Henr. R. Hop straat 33; C. Beekman. Vivaldistr. 3! n Groot Brittannië: B. Zandvliet, Ve.-' distraat 147. n. 's-Gravenhage. P. Ree straat 22; H. Petersen, Damlaan 5, r Leiderdorp, Steenbakkerslaan 3; J. T Rohreij. De Bazelstr. 45. n. 's-Graven hage. Van Boetzelaerlaan 3; G. M Oudemans, Bilderdijkstr. 1, n. Amen- foort, Jac. Catslaan 46; M. P. R. C. Aelst, Uhlenbeckkade 9, n. 's-Graven hage, Brusselselaan 2; M. B. A. Netiü Zaanstr. 124, n. Zoeterwoude, Schen- kehveg 28; S. H. Owel, «Voorstr. 42, n Voorburg, Franse Kerkstr. 13a; H Mühlenbeck, Witte Singel 89, n. 's-Gra venhage, Brusselselaan 2; A. v. d. Bo gaard, Hogol. Kerkgracht 56, n. Arn hem, Velperweg 158; G. du Urban: Wasstr. 31, n. Enschede, Minkmaatstr 161: J. E. M. Wiesman, Zaanstr. 151, r. Rotterdam, Berninistr. 166; M. Beek ma, Burggravenlaan 161, n. Valkenis- se. Drie Turkenlaan 31; A.S. v. Ai- tena-v. d. Krieke, Hoge Rijndijk 34, r. Spijkenisse, Winston Churchilllaar 13G; M. A. Markiet, Maresingel 36, n V. S. v. N.-Amerika; A. Dubbeldam Kapteynstr. 42, n. Duitsland; W. P. Vink, Wald. Pyrmontstr. 33, n. Zoe terwoude, Zudibuurtseweg 25b; S. C, Lam, Stationsweg 7-8, n. 's-Gravenha ge, Korte Poten 3; W C. M. Linden- hoff, Rijnsburgerweg 97, n. 's-Graven hage, Warmoezenierstr. 87a; J. Conde. Rijnsburgerweg 10, n. Canada; L. Las- conia, Rijnsburgerweg 10, n. Canada: B. v Ommeren. Brederostr. 23, n. Rhe- nen (U.), Rijksstraatweg 158; M. L. Machouri, Groenhovenstr. 11, n. Voor hout. Rembrandtlaan 34; J. C. Coumou Plantsoen 5, n. Amsterdam, Vondelstr 168 bov.; L. Huibregtsen, Levendaai 95a, n. Oegstgeest. A. v. Neslaan 504: A. H. L. Warnau, Lorentzkade 33, n Rotterdam, Fr. v. Borselenstr. 9a; J. B. v. d. Have, De M. v. Sstreefk.str. 54, n 's-Gravenhage, Laan v. Eik en Duinen 142; M. Göbel, Turfmarkt 10, n. Oegst geest, Leidsestraatweg 3; S. J. van dei Burgh, Pesthuislaan 4, n. Laren (N.H.) Leemzeulder 35; E.A. Gijsbers, Plant soen 45, n. 's-Gravenhage, Weimarstr. 115; M. P. F. Berger, Boerhaavelaan 31. n. Voorburg, Laan v. Leeuwesteyn 26: R. Josselet. Noordeinde 2a, n. - merend. Wheredijk W 54; F. A. Rooijen, Javastr. 8. n. Arnhem. Jacob -Gravenhage. Duchattelstr. 2; E H. R. M. Heslenfeld, Lammenschansweg 102, n. 's-Gravenhage, Carel Reiniersz- kade 35; A. M. Kreeft, Jacq. Perkstr. 9. n. Katwijk, Piet Heinlaan 68; R. Mi nkowski, Witte Singel 27, n. Amster dam, Minervalaan 50II; J. H. Mens Fiers Smeding, Witte Singel 96/97, n Nijmegen, Postweg 99; C. Kruijff, Klikspaanweg 17. n. Soest, Heideweg 29; P. H. C. Diekstra, Rijnsburgerweg 10, n. Bloemendaal, Kennemerweg 19: A. Tauran, Hoge Morsweg 24, n. Oegst geest. Witte de Withlaan 24; C. C. Olie. Houtlaan 55, n. Oegstgeest, Re- gentesselaan 24; M. Slinger, Houtlaan 55. n. Utrecht, Bosboomstr 1; M. Man- intveld, Kanaalweg 11, n. Leiderdorpi Laan v. Ouderzorg 137; W. Diersman, Bronkhorststr. 36, n. Haarl.meer, Jhr. v. d. Polltsr. 43; F. H. Habibe, Oude Singel 58, n. 's-Gravenhage, Nassau Odijckstr. 16; H. A. M. Veeren, Stad houderslaan 30, naar 's-Gravenhage, Mient 332; I. A. de Vos, Tig Siegen beekstr. 13, n. Amsterdam, Nic. Maes- straat 85 hs; M. A. A. Hoogland, Zoe terw. singel 52, n. Voorschoten, Paga- ninidreef 70; L. N. v. Dijk, Boerhaave- j laan 7, n. Zweden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4