Voorschoten kijkt over eigen grenzen heen KERKEVEILING ALPHEN AAN DEN RIJN WOENSDAG 9 NOVEMBER Dure verf-happening bij benzine-pomp LDV BOEKT KRAPPE ZEGE OP EXCELSIOR C UITSLAGEN VAN DE L.V.B. Goudse Voetbalbond DE LEIDSE COURANT DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 1 D Intergemeentelijke samenwerking in het bijzonder met Leiden Zwembad zwemt ergens De eerstkomende jaren zal de ver dere ontwikkeling van de gemeente Voorschoten veel aandacht vragen. Nu de grenswijziging met de gemeente Lei den en enige omliggende gemeenten achter de rug is en de grenzen van het eigen gebied voor de toekomst vast liggen, zal er naar gestreefd moeten worden tot een harmonische ontwikke ling te komen. Door verschillende plano logische maatregelen zullen de bestem mingen vastgelegd moeten worden om tot een logische afbouw te geraken. Een groot gedeelte van het gebied is reeds opgenomen in bestemmingsplannen. Voor enkele onderdelen dient hieraan nog nader gestalte te worden gegeven. In dit jaar is door de raad het z.g. kom- plan vastgesteld. Hiermede is een goed klimaat geschapen voor de ontwikke ling van de kern. Een herziening van het plan Noord Hofland is in voorbereiding. Dit onder vindt enige vertraging door een nood zakelijke nadere studie voor wat be treft het meest noord-westel(jke gebied en het nog niet geheel vaststaande tracé van rijksweg nr. 11. Bij de voorbereiding van bestem mingsplan is een serieuze studie nodig van welke algemene voorzieningen voor de gemeente moeten worden getroffen. Aangezien Voorschoten deel uitmaakt van een belangrijk woongebied van de randstad Holland zal by deze studie be slist over de eigen grenzen moeten wor den gekeken m.a.w. verschillende zaken zullen moeten worden aangepakt door inter- en/of bovengemeentelijke samen werking. Deze zaken zyn van groot be lang voor de gemeente Voorschoten. Naast de problematiek van de inter gemeentelijke samenwerking behoeft de eigen aanpak van de gemeentelijke z ken de grootst mogelijke aandacht o. het tot ontwikkeling brengen van 't ce: trum. de huisvesting van het ambtelijk apparaat, het treffen van verkeersvoor- zieningen, sportaccommodatie, ligt in de bedoeling om in de huidige zit tingsperiode te komen tot een inventa risatie van datgene aan openbare zondere voorzieningen, waaraan Voor schoten naar verwachting in de toe komst behoefte zal bestaan. Daarop aan sluitend zou dan kunnen worden geko men tot een prioriteitsbepaling. Als gevolg van het toegenomen water verbruik en een grotere afname in ver band met een vermeerdering van het aantal aansluitingen dienen maatregelen te worden getroffen om de watervor- ziening voor de toekomst te waarbor gen. Al enige tijd zijn besprekingen gaande over een koppeling van de water leidingnetten van de gemeenten 's-Gra- venhage, Leiden, Wassenaar en Voor schoten. Wanneer de onderhandelingen tot een positief resultaat lelden, zal de begroting 1967 van het waterbedrijf on getwijfeld een ander beeld geven, terwijl een verhoging van de tarieven onvermij delijk zal zrjn. Volkshuisvesting. Door een belangrijke stijging van de- rente op de kapitaalmarkt is een stag natie in de bouw van premie- en vrije- seccorwoningen waar te nemen. Nieuwe plannen worden slechts aarze lend ter hand genomen en de afzet van de in aanbouw zijnde woningen verloopt bepaald niet vlot. Was eerst de rem op de woningbouw het contingent thans is het de kapitaalschaarste. Mede als ge volg van de gerezen financieringsmoei lijkheden zijn de plannen voor het ont wikkelen van een bouwstroom in het gebied Noord Hofland nog niet tot rea lisatie gekomen. Het zal van de ontwikkeling van de kapitaalmarkt afhangen in welke mate er in het jaar 1967 woningbouw kan plaats vinden. De aankondiging van het ZOETERWOUDE KLAVERJASSEN Woensdagavond om 8 uur wordt in ..Ons Huis" aan de Dorpsstraat weer een aanvang gemaakt met de traditio nele serie klaverjaswedstrljden. De op brengst hiervan is bestemd voor de bouw van een nieuw Herv. Jeugdcentrum de kerkrestauratie. S. J. Z. TRAINING De buitentraining wordt deze week stopgezet. Met ingaing van a.s. don derdag 10 november trainen alle groe pen in het gymnastieklokaal bij de Aloysiusschool. De tijden zijn als volgt: 6-7 uur eerste groep pupillen; volgende week is de andere groep aan de beurt. 7-8 uur junioren. Deze week de C-groep volgende week de B.-groep. 8-9.30 Senioren. De terrelncommissie en andere aktie- ve leden worden opgeroepen voor za terdagmorgen 10 uur. Dan zullen de schijnwerpers en ander verlichtingsma teriaal verwijderd worden en naar de winterberging worden overgebracht. OEGSTGEEST Bevolkingsonderzoek op tuberculose - Vrijdag a.s. 11 nov. wordt in het Pa tronaatsgebouw. Rhijngeesterstraatweg 43. met het bevolkingsonderzoek op tuberculose begonnen, dat zal duren tot en met 22 november a.s. De tijden van dit onderzoek zijn: maandag, woensdag en donderdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. en dins dag en vrijdag van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot 21.30 uur. Voor het on derzoek worden personen van 15 jaar en ouder opgeroepen. Men wordt verzocht zich te houden aan de tijd vermeld op de oproep kaart. Als dit niet mogelijk is, kan men zich ook op een der andere boven aangegeven tijden melden. In dien men een oproep voor het avond- onderzoek heeft ontvangen en men kan eventueel 's morgens of 's mid dags komen, wordt met nadruk ver zocht dit te doen. Het avondonderzoek wordt daardoor ontlast. Wanneer men niet aan het onderzoek deelneemt, wordt verzocht de reden van niet- deelneming te vermelden op de achter zijde van de oproepkaart en deze terug te bezorgen (gemeentehuis of onder- zoeklokaal). Op maandag 21 november van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, en op dinsdag 22 november van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot 21.30 uur is er nog gelegenheid deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek voor degenen die nog niet zijn geweest. voornemen van de regering tot het in het leven roepen van een heffing voor bewoners van woningwetwoningen hun inkomen boven een bepaald niveau uitgaat, kan een wezenlijke bijdrage be tekenen tot het bevorderen van de op schuiving. Tot en met de maand sep tember 1966 zijn er in dit jaar in totaal 157 woningen gereed gekomen t.w. vrije sector 53 woningen, premiesector 77 woningen en woningwetsector 27 wo ningen. Openbare werken. De vuilverwerking heeft reeds lang de aandacht van het gemeentebestuur. Veel voorbereidende arbeid is terzake verricht. Formeel gezien is de situatie nog steeds zo, dat de gemeente Voor schoten conform een raadsbesluit van 1962 deelneemt in de gemeenschappelijke regeling inzake de stichting en exploi tatie van een vuilverwerkings- en com- postbedrijf. Juist tegen laatstbedoeld be drijf is er in de Raad nog al eens ge maand tot voorzichtigheid. Hiermede rekening houdend en ge zien de stand van de onderhandelingen, is het waarschijnlijk, dat b. en w. na overleg en in overeenstemming met de deelnemende gemeenten, binnen niet al te lange tijd een voorstel zullen doen tot uittreding. Verwacht wordt dat hiervoor in de plaats zal komen een aansluiting by de vuilverbrandingsinstallatie, geëxploiteerd door de gemeente Leiden. Een ander object is de rioolwaterzuiveringsinstalla tie, dat in 1967 alle aandacht behoeft. Ten aanzien van de komplannen is bij beschikking van de minister van Volkshuisvesting bericht ontvangen, dat uit 's Rijks kas een bijdrage wordt toe gekend tot ten hoogste een bedrag van 500.000.in de kosten van een ge deelte van de sanering. Deze steun is van bijzonder groot belang, daar hierdoor de verwachte grote tekorten, die het gevolg zijn van de sanering, iets meer dragelijk zullen worden. De afbraak van de z.g. Voor- en Achterkazerne heeft inmiddels zyn beslag gekregen. „WQ hopen en vertrouwen dat met medewer king van de middenstand en in overleg met de mlddenstandsadviescommlssie spoedig resultaten kunnen worden ge boekt met de ontwikkeling van het cen trum opdat het hart van de gemeente een beter aanzien krijgt. Zwembad. Vorig jaar deelde het college mede, dat het zijn streven was om in 1966 een ontwerp voor een te bouwen zwembad aan de raad voor te leggen. Er doen zich evenwel omstandigheden voor. die nopen tot een nadere studie wat betreft de plaats van vestiging van dit bad. Uit een advies van de Ver. van Ned. Gemeenten is n.l. gebleken, dat de op pervlakte van de gereserveerde grond in het bestemmingsplan „Bijdorp" te ge ring is. Naar het zich laat aanzien ope nen er zich nu nieuwe perspectieven o.a. door de opneming van recreatiegebieden in het streekplan o.a. begrensd door de wyk Bijdorp, de Kniplaan, de Veurseweg en de Vliet. Met betrekking tot de recreatiegebie den hiervoor bedoeld kan het college mededelen, dat voor de opzet van deze zaak een werkcommissie genaamd ,,'s-Gravenwoude" in het leven is geroe pen in welke commissie vertegenwoor digers van de provincie en alle belang hebbende gemeenten zitting hebben. Deze ontwikkeling in aanmerking ne mende acht het college dat het aanbe veling verdient een oordeel over de si tuering van een zwembad op te schor- Contact Scholen-Voorschoten. De contacten met de gemeente Scho ten in België beginnen steeds meer vorm te nemen. Op allerlei gebied zijn ei contacten gelegd, die door een kennis making zijn gevolgd. Genoemd kunnen worden een bezoek van de Lathyrus vrienden aan Voorschoten, een bezoek de Doudfabriek N.V. Etn. P. C. Boschmans aan de N.V. Koninklijke Goud- en Zilverfabriek van Kempen Begeer, een bezoek van leden van tennisvereniging aan de tennisclub Fo- rescate en een tentoonstelling van kunst- werke van Schotense en Voorschotense kunstenaars, gehouden in beide gemeen- •n nog onlangs het optreden van de Toneelmaatschappij „De Verbroedering". In het voornemen liggen verder nog an dere toneeluitwisselingen, het optreden een koor en enige schoolcontacten. O JA! EVEN NAAR PEONONCI voor een modieus NACHTHEMD ADVERTENTIE Iedere koper op onze velling heeft kans op een GRATIS REIS NAAR PARIJS VOOR 2 PERSONEN (5 dagen met voll. pension en excursies) LFC - Hermes DVS LFC speelt morgenavond op het LFC-terrein weer een oefenwedstrijd tegen een semi-profclub. Tegenstander is ditmaal Hermes DVS, dat in de volgende opstelling zal uitkomen: doel: Bravenboer; achter: Monster en v. d. Heiden; midden: Rijken, Marei en Flaes; voor: v. d. Burg, Valk, Van Koo- ten, v. d. Griend en Heskamp. De opstelling van LFC is als volgt: doel: Van Leeuwen; achter: D. Sira en G. v. d. Heijden; midden: L. de Jong, H. Sira en P. de Jong; voor: Gübler, Rietkerken, J. v. d. Starp, R. de Wit en Nieuwenburg. Finale districtskamp. (vierde klasse) libre klein biljart De finale om het districtskampioen schap biljarten 4e klasse, libre klein bil jart, zal gehouden worden op 11 en 12 november a.s, in het clublokaal van de biljartvereniging „Piet Gijs" te Noord- wijkerhout. Voor deze eindstrijd plaatsten zich de volgende spelers: Jac. van Dorp, b.v. Vios, moy. 1.9 Gelevert, b.v. Piet Gijs, moy. 1.93; J. Hogervorst, b.v. Sportrust, moy. 1.93; L. van Ee. b.v. K.O.T.; moy. 1.89; W. van Schie, b.v. Zeekant, moy. 1.88; L. Degenaars, b.v. de Turk, moy 1.81; N. v. van Houten, b.v. de Beurs, moy. 1.86; N. d. Mey, b.v. Piet Gijs, moy. 1.97. Standen Leidse korfbalclubs zondag, de vol- Overgangsklasse Swift Vicus O. Spangen PSV Roda Rust Roest Sperwers Danaiden KNS Trekvogel Quick Fort una Achilles Tjoba Phoenix GKV Eureka 8—12 lste klasse 8—11 Fluks 7—13 8—11 HSV 7—10 8— 9 DKC 8—10 5— 8 ODO 7— 8 7— 8 Zuiderkw. 7— 7 8— 8 De Algem. 7— 6 8— 5 OSCR 8— 6 9— 5 Ons Huis 7— 3 9— 1 Swift 8— 3 A 2e klasse B 6—11 Rozenburg 7—10 7—10 Merwede 7— 9 6— 9 TOV 7— 8 7— 8 Crescendo 88 8— 8 6— 7 7— 7 6— 6 7— 5 Animo 7— 5 6— 2 5— 4 8— 2 Olympiaan 7— 3 Voor de Leidse kantonrechter Een 18-jarige byryder uit Voorscho ten stond terecht, omdat hy zich In de avond van de 28ste juni j.l. in zyn woon plaats aan een ergeriyke baldadigheid had schuldig gemaakt. Uit het door de kantonrechter, mr. W. de Koning ter zitting geleide onderzoek kwam onder iar voren, dat de jongeman op vermelde avond aan het hoofd van een troep vrienden en belangstellenden naar de Dorpspomp in de Voorstraat was ge gaan om vervolgens enige potten met witte verf over deze pomp uit te gieten. Tot dit doel had hy de verf enige dagen tevoren gekocht. De pomp, eigendom de gemeente Voorschoten, moest uiteraard weer verfvry gemaakt wor den. Kosten 127.—. Ingevolge de inhoud van het proces verbaal kwam de kantonrechter tot de conclusie, dat de jeugdige byrijder blijk baar een soort „happening" wilde hou den en voor de bijwoning hiervan te voren een aantal vrienden en bekenden had uitgenodigd. Verdachte ontkende een en ander met nadruk. „Ik heb zelf geen verf gegooid en er alleen maar naar staan kijken", verzekerde hij de kantonrechter. „U heeft destijds tegen de politie bekend, dat u de dader hetgeen door vier van uw vrienden nog eens werd bevestigd", aldus het repliek van de rechter, die overigens weinig waardering toonde voor verdachtes Ergeiyke baldadigheid Zo ook trouwens de officier, mi A. J. v. d. Bruggen, die naar aanleiding hiervan in zijn requisitoir opmerkte „Toen verdachte bemerkte, dat het hem geld ging kosten, trok hij zijn bekente nis en schoof de schuld op 'n ander". Hy vond het bewy's, dat verdachte zich een ergerlijke baldadigheid had schul dig gemaakt overduidelijk bewezen en vroeg toewijzing van de gemeentelijke schadeclaim t.b.v. 127.In verband hiermede beperkte hij zijn eis tot een boete van /-25.subs. 5 dagen. „Ik deed het echt niet en gaf het al leen maar tegen de politie toe, omdat ik bang was op m'n bliksem te krijgen". probeerde verdachte dwaas tegen de bewijzen in alsnog zijn onschuld aan het rechtscollege te slijten. Mede gezien de getuigen-verklarin- gen twijfelde de kantonrechter niet aan het feit, dat verdachte de schuldige van deze „happening" was geweest. Hij vond het feit dermate ernstig, dat hij de jon geman veroordeelde tot een boete van 30.subs. 6 dagen (de max. straf openbare baldadigheid) waarna hij te vens de schadeclaim toewees. „Ik kan helaas niet hoger gaan" zo sloot hy deze zaak af. Al met al werd het voor de byrqder een dure „happening". „VOYEUR" Een 20-Jarlg Jongeman uit Katwyk moest zich verantwoorden, omdat hy op 18 augustus J.l. In het duinterrein van de Leidse Dulnwatermaatschappy en dus op verboden terrein ophield en by zyn aanhouding door een duinwach ter tevens een valse naam had opgege- In discrete termen vermeldde de duinwachter In zyn proces-verbaal, dat trapt" by diens meer dan gewone be langstelling voor zich langs het duin- terrein bevindende minnekozende paar tjes. Achteraf bleek, dat hij niet ten onrechte had getwijfeld aan de juistheid van de door verdachte opgegeven per sonalia. Verdachte ontkende tenstelligste naar minnekozende paartjes te hebben „ge gluurd". Overigens was zyn verklaring inzake zijn aanwezigheid op verladen gebied en het opgeven van een valse naam nogal verwarrend en dermate on geloofwaardig, dat het rechtscollege een en ander zichtbaar verbaasd aanhoorde. Zijn „pleidooi" kwam hier op neer: „Ik liep daar, omdat ik naar m'n a.s. schoon vader, die zich in dat terrein moest be vinden, zocht. Omdat die vent. die mij aanhield zich niet als politieman be kend maakte, vertrouwde ik de zaak niet en gaf daarom een valse naam op". Gezien de ongeloofwaardigheid ervan namen de magistraten verdachtes ver klaring, die overigens ook dwars tegen de bewijzen inging, voor „kennisgeving" aan. De officier hekelde verdachtes „gluren" en poging om, door middel van het opgeven van een valse naam, zich aan een vervolging te onttrekken in hoge mate en eiste twee geldboetes van resp. 25.en 35.subs. 12 dagen. Verdachtes verzoek om uiterste cle mentie resulteerde uiteindelijk in een vonnis van tweemaal 25.boete subs. 5 dagen en een niet mis te ver stane waarschuwing van de rechter. f 40- VOOR KAUW „Ik ben een liefhebber van vogels en dacht werkelyk, dat een kauw een schadelijke vogel was". Aldus verklaar de een 20-jarige kantoorbediende uit Den Haag, die terecht stond wegens een overtreding van de jachtwet. Zyn overtreding liield in, dat hy In Leider dorp, alwaar hy by een vriend op be zoek was, met een windbuks een kauw had doodgeschoten. Inzake de schade- lykheid van een kauw, bleef de „vogel liefhebber" het antwoord schuldig. Voor een vogelliefhebber en -kenner keek hy niet zuinig verbaasd toen de kantonrechter hem vertelde, dat een kauw tot beschermde vogelsoorten be hoorde. De jongeman vond plotseling 'n andere, z.i. blijkbaar schuldverlossende uitweg en zei: „Die kauw zat daar op een platje, dus op particulier terrein en dat valt dus niet onder de jacht- „Ook op een particulier terrein is het verboden op beschermde vogels te ja gen, dus overtrad u wel degelijk de jachtwet" moest de officier verdachte in dit opzicht „teleurstellen". In zijn requisitoir keurde hij verdachtes daad scherp af en eiste zowel een boete 50.subs. 10 dagen als de beurdverklaring van de in beslaggeno men windbuks. „Die is van m'n vriend", probeerde verdachte deze schadepost ongedaan te maken. Het baatte hem niet, want hoewel het vonnis 40. subs. 10 dagen werd, de buks werd v< beurdverklaard. TAFELTENNIS Geflatteerde nederlaag voor ATTC in de Koekstad ATTC heeft in Deventer tegen het geduchte Swift niet kunnen bolwerken. Met 19 werd er verloren. Op vry- wel alle punten waren de Devente- naren sterker, al Is de score 91 wel wat geflatteerd. W. Baerveldt zag zich in zijn eerste party geplaatst tegen 'n fel aanvallende speler en kon niet voorkomen, dat de Deventenaar in een fiks tempo moest party naar zich toetrok. M. Wssel moest het in de tweede partij opnemen tegen ex-international J. van Hummel. On danks fel verzet moest hy zijn partij in twee games gewonnen geven. Roggeveen, weer terug van militaire dienst uit Duitsland, kwam in zyn par tij nog wat vastheid te kort en verloor zijn partij met klein verschil. Het dubbelspel bracht fel aanvallende Deventerspelers tegen 'n verdedigend AT TC-dubbel. In drie games werd ook deze partij in het voordeel van Swift be slist. W. Baerveldt verloor na een span- nede 2de set. Stand 05. J. Roggeveen verloor ook zijn tweede partij in twee games en dat bracht de overwinning bij Swift. M. Wessel speelde in zijn tweede partij byzonder vast, en dat bracht het eerste winstpunt by ATTC. W. Baerveldt verloor ook zijn derde partij in drie games, terwijl M. Wessel Roggeveen ook geen positief resultaat meer behaalden, zodat de eindstand 1- was bereikt. ATTC 3 verloor in Delft met 73 van Phoenix 3. H. v. d. Hurk was in goe de vorm en won twee keer. A. Leynse voegde daar één winstpartij aan toe. Mej. A. v. d. Boom kon niet tot winst komen. Het dubbelspel werd eveneens verloren. ATTC 4 zorgde voor een gunstig ge luid. zij versloegen hun tegenstanders met 64. Zowel B. van Triest en E. de Graaf en C. Verheul wonnen twee keer. Het dubbelspel werd verloren. Bert v. d. Helm wint Internat, tournooi in Enschede Zondag j.l. heeft Bert v. d. Helm het internationale tournooi in Enschede op zijn naam gebracht. Hij kwam hierdoor in het bezit van de Wisselzuil. In de finale kwam hij uit tegen landgenoot Caret Deken, die hij met de cijfers 2116, 2114 versloeg. In het herendubbel drongen Bert v. d. Helm en Ed v. d. Berg door tot de finale, waarin ze het hoofd moesten buigen voor het duo Bert Schoofs - Carel Deken. Ellen Kort verloor in de halve finale van de lastige Ria Bog- mans. In het damesdubbel werd voor de jarige Ellen Klatt en Ellen Kort de weg naar de finale ontzegt door Mary van Ruiten en Veronica v. d. Laan. Ereklasse dammen Scylla 3, uitkomende in de over gangsklasse, wist met 64 te zegevie ren over Elan. Dit was vooral te dan ken aan Ellen Kort, die driemaal winst boekte. Nico Weeber en Nico De Leidse dammers, nu weer onder aanvoering van Cees Varkevisser, had den een fortuinlijke start. De tegen stander van Kleyn moest al na 2 uur capituleren, toen hij een 5 om 2 toe liet. Het had er toen alle schijn van, dat LDV deze wedstrijd met grote cij fers zou gaan winnen. Alb. Huisman was een schijf voorgekomen en Uit- tenbogaard had een betere stand. Doch het pakte geheel anders uit. Al gauw bleek dat de winst van de bovenste borden moest komen. Bronstring speelde een zeer bizarre partij tegen de kampioen van Noord- Brabant N. Koeken en Varkevisser kon een overmacht-eindspel in zijn voordeel beslissen. Ong, die tegen zijn vorige club speelde, was geheel uit Overwinningen voor Kangeroes-teams Zowel het dames- als het reserve herenteam van Kangeroes behaalde gis teravond in de thuiswedstrijd tegen resp. Die Raeckse 2 (Haarlem) VDO (Uithoorn) een overwinning. Bij de dames werd het een duidelijke 30 zege voor het Leidse team, terwijl de heren, na een vlot begin de zaken later wat al te nonchalant aanpakten, waardoor zij op het nippertje met 31 konden winnen. KANGEROES—DIE RAECKSE 2 (dames) Ruim een kwartier te laat begon deze wedstrijd, doordat Wil Goedhart door treinvertraging niet op tijd aanwezig kon zijn. En aangezien Kangeroes slechts met zes speelsters aanwezig was, moest er wel gewacht worden. Toen de wedstrijd was afgelopen was dit kwartier al lang weer ingelopen op het tijdschema, want in nauwelijks 'n half uur was de wedstrijd afgelopen. Kangeroes demonstreerde een duide lijk waarneembaar technisch over wicht en drukte dit ook in cijfers uit: 15—6, 15—9 en 15—10. De Haarlemse dames maakten er vooral in de ver dediging weinig van en zodoende kon den vooral Ans Vrielink, Kitty Kosto Wil Goedhart met goede smashes punten aan de lopende band scoren. KANGEROES 2—VDO (heren) Ook het reserve-herenteam van Kan geroes kwam in de le en 2e set heel gemakkelijk tot setwinst. Ook in deze wedstrijd waren de Leidenaars de be tere ploef, maar toen Kangeroes 2 eenmaal met 20 voorstond na set winsten van 154 en 1510 gingen zij er een grapje van maken. VDO zette zich nu goed schrap en wist, weliswaar met klein verschil, de derde 1618. Aanvankelijk kon Kangeroes 2 deze tegenvaller niet goed verwerken. Zij geraakten wat uit hun spel, waarvan VDO profiteerde om in de 4e set een voorsprong te ne- 47. Langzaam maar zeker wis ten de Leidenaars zich echter weer te herstellen en het was vooral Peter Kwestroo, die met zijn harde smashes onrust zaaide in de VDO-defensie. De Uithoornse ploeg probeerde alles om de set uit het vuur te slepen, maar dit lukte hen door een gebrek aan techniek en inzicht in het spel niet. Kangeroes 2 won tenslotte deze 4e set vorm en bezorgde LDV een nul. tussen was het voordeel van HuismsH en Uitten bogaard door hun tegenst: ders te niet gedaan. Voor Uittenbogaard zelfs zo, dat de: kon opgeven en Huisman niet verdi dan remise kwam. Tenslotte maaktei v. Maaren en v. Hove remise. De gedetailleerde uitslag luidt: C. Varkevisser (LDV)-J. Hobbelen (Excelsior) 2-0, E. P. Bronstring-M Koeken 2-0, H. C. v. Maaren-J. CraaJ. nen 1-1, B. Slegtenhorst-M. Sluiter 1-L| W. J. Kleijn-R. v. d. Heuvel 2-0, Th Uittenbogaard-J. A. Galan 0-2, J. Klin-, kenberg-J. v. d. Heuvel 1-1, F. W. Ong J. v. Liept 0-2, A. J. Huisman-W. val Esch 1-1, A. B. v. Hove-W. Pieters 1-1 totaal 11-9 voor LDV. A.s. zaterdag komt LDV uit teger'| Huizum. Deze wedstrijd wordt gespeek te Leeuwarden:. De overige uitslagen luiden: G.S.-J. Blanlkenaar 11-9, Constant- RDG 15-5, Ons Genoegen-Huizum 8-12 De stand na de £>e ronde is: 1 GS 10 p. 2 Huizum' 7 p., 3/5 J. Blankenaar en Constant 6 p., 6 E xcelsior 3 p., 7/8 RDG en Ons Genoegeati 1 p. UITSLAGEN LEIDSE BILJART BOND lste klas UVS-Spijkerba2k Zuid-Centrum Carambole-Katwyk V riendschap-Marspoort Spoortje-TOP 2de klas Vierkantje-Carambole de Waag-Rynegom Klein Minerva-E»e Heul TOG-Landzicht Vrlendekring-DVH 3de klas Katwijk 2-Caramlx)le 3 Scheepje-Zuid 3 Zuid 2-Wachtje Spijkerbak 2-Landzicht de Hul 2-Rynegom 2 4de klas TOP 2-DVH 2 Vriendschap 2-Waag 2 Landzicht 3-UVS 2 Vriendekring 2-DVS Centraal-Spykerbak 3 5de klas Zuid 4-Spoortje 2 UVS 3-Zijlpoort Rljnegom 3-de Heul 3 Spykerbak 4-TOG 2 Centrum-Katwyk 3 6de klas Scheepje 2-de Heul 4 Vierkantje 2-DVH 3 Carambole 4-Vriendekr. 3 62 de Waag 3-Wachtje 2 Witte Hen-Katwyk 4 7de klas UVS 4-Zuid 5 Zyipoort 2-Landzicht 4 de Heul 5-K1. Minerva 2 Katwyk 5-DVH 4 Carambole 5-TOP 3 8ste klas Vriendsch. 3-K1. Minerva 3 62 de Heul 6-Carambole 7 62 Spoortje 3-Centraal 2 26 Carambole 6-Morspoort 2 71 Zuid 5-de Waag 4 26 9de klas TOP 4-Vierkantje 3 Morspoort 3-DVH 5 de Waag 5-Spijkerbak 5 Witte Hen-Vriendschap 4 6—2 Landzicht 5-Zuid 7 62 6—2 6—2 0—8 6—2 2—6 6—2 6—2 Voorzitter D. Bemelman van de Ren en Tourvereniging „De Bollenstreek' was maandagavond zeer tevreden over het afgelopen seizoen. Vooral wat be treft de mooie wedstrijden, welke ge organiseerd werden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan en die veel publiek hebben getrokken dank zij het fraaie najaarsweer. Ook de twee dagen-sluitingsrit kan als bijzonder geslaagd aangetekend worden in de analen der vereniging. In verband met de training raadde hij sterk aan om deel te nemen aan de hometrainings avonden in het Verenigingsgebouw in De Engel te Lisse en de cycle cross training in de Duinpoort, 's zaterdags middags. Het was de heer Bemelman een ge noegen om aan de drie winnaars van de wedstrijden van renners van de Tour de Lisse in het kader van de jubileumwedstrijden de prijzen te mo gen uitreiken, namelijk aan 1 F. v. d. Berg. 2 R. van der Veek en 3 K, Dui venvoorden (allen op gewone fietsen), terwijl J. de Ridder de eerste prijs had behaald op de afd. race-fietsen. Vervolgens werd door de heer W. Metz uit Haarlem aan de renner H. Zuiderduin de „W. Metz-beker" uitge reikt, waaraan hy de beste wensen voor de toekomst vastknoopte. Hij be treurde het dat er zo velen zyn onder de renners van de afgelopen jaren, die met goede successen beginnen en dan spoedig afzakken omdat ze het nodige doorzettingsvermogen niet kunnen op brengen. Hy spoorde de renners met hy de jongeman op „heterdaad had be- veel aandrang aan om vol te houden. BENOEMING HOOFDINGELANDEN HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Dijkgraaf en hoogheemraden van he' Hoogheemraadschap van Rynland ma ken bekend: I. dat in de op 4 november 1966 gehouden vergadering van vertegen- woordigers van de betreffende colleges van burgemeester en wethouders ter be noeming van een hoofdingeland-plaats- vervanger voor het gebouwd eigendom ln de gemeente Aalsmeer en Haarlem mermeer als zodanig is benoemd de heer L. Brouwer te Aalsmeer, zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door de ontslagname als zodanig van de heer H. P. Th. Kolk te Aalsmeer. n. Dat ln de op 7 november 196( gehouden vergadering van vertegen woordigers van de betreffende colleges van burgemeester en wethouders ter benoeming van een hoofdingeland en een hoofdingeland-plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Kat wijk, Noordwyk en Wassenaar zyn be noemd: a. de heer C. van der Plas te Kat wijk tot hoofdingeland, zulks ter voor ziening in de vacature, ontstaan door ontslagname als zodanig van de heer H. P. Bloot te Katwijk; mevr. A. J. Le CoultreFoest te Wassenaar, tot hoofdingeland-plaatsver vanger, zulks ter voorziening in de va cature, ontstaan door de ontslagname als zodanig van de heer E. M. Schade te Wassenaar. HL Dat door burgemeester en wet houders van Haarlem tot hoofdingeland wegens het gebouwd eigendom in die gemeente zyn benoemd de heren mr. O. P. F. M. Cremers en W. F. Happel en tot hoofdingenand-plaatsvervanger de heren J. M. F. van Velsen en mr. J. G. Bettink. ZATERDAG Reg. Jeugdconip.: Quick Boys-Gouda 00. Senioren: 1. WSB 1-GWS 1 1—1, VWS 1-MVKV 1 3—2, Woubrugge 1- Kagia 1 03. IA. RCL 3-Rouwkoop 2 11. 2B. Kagia 2-Ter Leede 3 13, Koude kerk 3-Oegstg. 3 14, RCL 4-Quick B. 7 3A. Haz. B. 3-RCL 5 3—2, Meerb. 1- ARC 6 0—0. 3B. SVOW 5-RCL 6 1—2, Woubr. 4- Haz. Boys 5 72. 3C. GWS 3-VWS 3 6—1, Lelden. 3- Quick B. 8 15, Sleutels 2-Rijnsb. B. 6 2—2, UVS 2-Lisser B. 4 2—1. 3D. Quick B. 9-Katwijk 6 1—1, Sleu tels 3-Lisser B. 5 11. 3E. Katwyk 9-Lisser B. 6 41, Noord- wijk 5-Leiden 5 60, Quick B. 10-Ter Leede 5 44. GWS 4-Katwijk 8 0—6. 3F. GWS 5-Unitas L. 1 2—3, Ter Lee de 6-Haz. Boys 6 11. 3G. Haz. Boys 7-Rijnsb. B. 8 311, Lisser B. 7-TAVV 5 1—3. 3H. MVKV 3-Katwijk 10 3—1, Oegst- geest 6-Katwijk 11 16, Unitas L. 2- Lisser B. 8 43. Junioren. A. DOSR al-Lugdunum al 5—2, Katwyk al-UVS al 1—4, SJC al- ARC al 21, Roodenb. al-Noordwyk al 3—1. Al. Noordwijk a2-Lisser B. al 21, RCL al-Haz. Boys al 51, Rouwk. al- Leiden al 31, Ter Leede al-Rynsb. B. 1 2—1. A2. Lisser B. a2-Quick B. a3 08. A3. Koudekerk al-ARC a3 181, RCL a3-ARC a2 0—6, SVOW al-SVOW a2 12—0. BI. ARC bl-Rijpwet. bl 3—3, DOSR bl-Alph. B. bl 0—1, SVOW bl-Altior bl. St. Bern. bl-Alphen bl 06. B2. Alphen b2-Alphia bl 1—1, Wou brugge bl-Koudekerk bl 02. B3. Alph. B. b2-Alphen b3 63. Al- tior b2-TAW b2 0—0. WOA bl-St. Bern. b2 31. B4. SJC bl-Foreh. bl 4—1. Teyling. bl-SJC b2 4—0. B5. Lisser B. bl-Teylingen b2 11, Noordwyk b2-SJC b3 0—3, SJC b4- Warmunda bl 34, WSB b2-Foreh. b2 0—2. B6. Foreh. b3-Teyling. b3 012. B7. Q. Boys bi-Katwijk bl 2—1, Roo- denburg bl-SVLV bl 7—1, Docos bl- UVS bl 0—1. B8. KRV bl-Roodenb. b2 01. Lugd. bl-Oegstgeest bl 10. VWS bl-Leiden bl 8—3. LDWS bl-VNL bl 2—1, Or. Groen bl-ZLC bl 3—3, SJZ bl-VTL bl 2—1, UDO bl- Leidse B. bl 2—8. B10. LFC b2-Roodenb. b3 1—0, Do- •s b2-SVLV b2 6—0. Bil. Quick B. b5-KRV b2 2—2, Lug- dunum b2-Rouwkoop b2 12. B12. Katwyk b3-Roodenb. b5 00, Leiden b2-St. Boys b2 1—1, UVS b5- Docos b3 22. Cl. DOSR cl-Alph. B. cl 10—0, Haz. Boys cl-St. Bern. cl 80. Wet. B. cl- Koudekerk cl 24. C2. ARC c2-Alphen c2 2—1, SVOW cl-Wet. Boys c2 10, Woubrugge cl- DOSR c2 2—1, MMO cl-Haz. Boys c2 0—10. C3. Haz. Boys c3-DOSR c4 Alph. Boys c3-Koudekerk c2 03, Wetl Boys c3-Altior c2 3—5. C4. Lisser B. cl-Lisse cl 110, SJC cl-Teylingen cl 2—1, WSB cl-Noord- wijk cl 0—4, Foreh. cl-Warmunda cl 0—10. C5. Ter Leede c2-Kagia cl 31, Fo- reholte c2-WSB c2 0—7, Lisse c2- SJC c3 41, Teylingen c2-Lisse c3 40. C6. Ter Leede c3-Foreh. c3 51, WSB c3-SJC c4 5—1, Lisse c4-War- munda c2 13, Teylingen c4-WSB c4 70. C7. Quick B. cl-Docos cl 20, UVS cl-Katwyk cl 2—0, LFC cl-Roodenb. cl 0—1. C8. Leiden cl-RCL cl 08, KRV el- Meerburg cl 3—1. SJZ cl-Oegstg cl 9—3, SVLV cl-VNL cl 8—0. C9. Rouwk. c2-Katwijk c2 0—1, UVS c2-Quick B. c2 16 Docos c2-Lugdun. c2 3—0. C10. Quick B. c3-UDO cl 10—1 Roo- denburg c3-UVS c3 0—5. Leidse B. cl- ZLC cl 104, Stompw. B. cl-SVLV c2 1—8. C12. Oegstg. c2-Quick B. C5 0—3 Roodenb. c5-Quick B. c6 1—3. C13. Docos c4-Meerb. c2 91 VNA c2-Roodenb. c6 11—0, VNL c2-SJZ c2 ZONDAG 1. Stompw. B. 1-Or. Groen 1 3—1 SJZ 1-Rouwkoop 1 8—3, UDO 1-Riip- wetering 1 1—2. LDWS 1-MMO 1 1—2. IA. Docos 2-Teyling. 2 0—1 SVLV 2-Foreh. 2 4—2, LFC 3-LDWS 2 4—1 1 Vy°A 1-KRV 1 4-3. Wet. Boys 1-Meerburg l 1i J Jt XyS„B 3'SJZ 2 3-2. Alphen 3- Alphia 2 0—0, Meerburg 2-Riipwet 2 7—0, Lisse 4-UDO 2 3—2. 2B. UVS 4-Warmunda 2 11 VNL 2-SVLV 3 4—3, Altior 3-Roodenburg 1—5, SJC 3-Alph. B. 2 4—3. 3A. Docos 3-WOA 2 0—0 MMO 2- J^ngen 3 2—2, St. Bern. 2-Lugd. 5 3B. Roodenb. 5-ASC 3 20 War- munda 3-VTL 2 24. 3C. LDWS 3-SJC 5 33, Meerb 3- Roodenb. 6 2—7, St. Bern. 3-Wet B 2 4—3. DOSR 4-LFC 5 8—0. 3D. ASC 4-SVLV 4 4—1, Leidse B 2- Altior 4 6—0, UDO 3-Docos 4 3—4. 4A. VTL 3-Leidse B. 3 2—2, Rooden- burg 7-Lisse 6 1—15, Alph. Boys 4- Lugdunum 6 50. 4B. Roodenb. 8-Docos 5 102, KRV •St. Bern. 4 14, Rouwkoop 3-Alphen 4 1—0, Teylingen 5-Foreholte 4 1—6. 4C. Alphia 4-Meerburg 4 90, Fore- holte 5-SVLV 5 8—2. 4D. LDWS 4-Alphen 5 02, Unitas L. 3-Docos 6 61, Warmunda 4^SJC 7 4E. Docos 7-ASC 5 2—3, UDO 4- LFC 6 5—3, ZLC 4-Foreh. 6 8—1. 4F. UDO 5-Unitas L. 4 3—3, DOSR 5-Wet. Boys 4 4—2. 4G. Alph. B. 5-Leidse B. 4 1—1, ASC 6-Unitas L. 5 3—3, VNL 4-VTL 4 8—1. 4H. Altior 6-Alph. B. 6 2—9, St. B. 4-UDO 6 34, WOA 4-DOSR 7 2—11. 3J. Unitas L. 6-St. Bern. 5 4r-4, MMO 5-UDO 7 1—2, Leidse B. 5-VTL 5 1—3, Lisse 10-DOSR 8 5—2. Veteranen. 4K. UVS 7-Roodenb. 11 2—5. 4L. TSC 7-Alph. Boys 7 3—1. Junioren. Al. Docos al-SVLV tf1 3—8, UVS a2-St. Boys al 3—0, Foreh. al-ASC al 26, LFC al-Warmunda al 5—3, Teylingen al-WSB al 5—2. A2. Altior al-Alphen al 4—1, St. Bern. al-Wet. Boys al 100, DOSR a2- Alphia al 25. A3. ZLC al-Or. Groen al 33, KRV al-LDWS al 6—3. A4. SJC a2-UVS a2 6—4, Lisse a2- Roodenburg a2 54. A5. Docos a3-WSB a2 08, War munda a2-Roodenb. a3 20. A6. ASC a3-Docos a4 10—1, WSB a3-Teylingen a3 12, SVLV a3-VNA al 4—3. A7. Meerb. a2-Altior a2 4—1, MMO al-DOSR a3 9—5. Alphen a2-Wet. B. a2 32, Alphia a2-St. Bern. a2 18. ZATERDAG 1. Bodegraven-RCV 42. Moercap.- Rijnstreek 13, WDS-Schoonhov. 10, Waddinxveen-Zwammerdam 33. Res. 1. Gr. Ammers 2-Waddinv. 2 30, Jod. Boys 3-Zwammerd. 2 102, Bodegraven 2-Spirit 4 2—5, RCV 2- Be Fair 2 0—3. 2A. Zwammerd. 3-Sportlust 3 23, Bergamb.-Zwervers 01. 2B. Sportlust 4-Jod. Boys 6 44, Boskoop 2-Gr. Ammers 3 36, Jod. Boys 5-Be Fair 4 66. 3A. Zevenhov.-Sportief 2 20, Bos koop 3-Sportlust 5 52. 3B. WDS 3-Zevenhov. 2 60, Zwam- merdam 4-Bodegraven 4 23. Gr. Ammers 4-Zevenhoven 3 104, RCV 4-Gr. Ammers 5 31. ZONDAG 1. RVC-Nic. Boys 42, Nieuwkoop- Esto 62, Amm. SV-Soccer B. 41, Nieuwerk.-NSV 1—0, Zwervers-Haas trecht 0—2, GDS-WSE 0—1. Gouda 4-Moercapelle 2 33, Moordrecht 2-Bergamb. 2 1—3, Donk 3-Nieuwkoop 2 2—2, Gouderak 2-ONA 4 22, Bodegraven 2-Unio 2 21, VEP 2-Schoonhoven 2 23. 2A. Haastrecht 2-Nieuwerk. 2 00. 2B. GSV 4-VEP 3 1—2. _2C. Olympia 5-Stolwyk 3 2—3. 3A. Oudewater 2-Olympia 6 32, Gouda 6-Waddinxveen 2 13. 3D. Unio 4-Lekkerkerk 5 53. 4A. Nic. Boys 4-Woerden 4 24. 4B. Haastrecht 4-Moordrecht 4 62, Bergamb. 4-Amm. SV 3 51. 4C. WSE 3-Nieuwerkerk 6 71. 4D. Stolw. 6-Nieuwerkerk 7 51. 4E. ONA 8-Donk 6 15, Soccer B. 4- GDS 4 4—3. 4F. Esto 6-Moordrecht 5 14, GSV 8-Donk 7 2—3. 4G. Waddinxveen 5-Boskoop 5 28, Gouda 9-VEP 6 7—2, Gouderak 4-Amm. SV 4 2—1.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4