tesa Geen binnensport in Zaa 1 ber g-com pl ex Bert Zoet nam de Vlugt uit Sassenheim naar Waarde KREBBERS BRILJANT IN SONATE VAN GABRIEL FAURE DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT Wethouder S. Sannes in Leidse raad: MENINGEN VERDEELD OVER DE HUURPRIJS Het fabrieksgebouwencomplex,»t'det bepaald w van Zaalberg tussen de Veste- straat en Uiterstegracht zal voor- lopig niet bestemd worden voor i sport- en culturele, verenigingen. De inrichting daartoe zou een in vestering van drie ton vergen. Wel zullen tafeltennis, judo, K O- cursussen en toneelgroep Imperi- I um ondergebracht worden in het complex van Van Wijk en Heringa aan de Vestestraat. Aldus een me dedeling van wethouder S. San- nes, gistermidag tijdens de ver gadering van de Leidse raad ge daan bij de behandeling van het voorstel tot verhuur van het Zaal bergcomplex. De raad, die onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. C. van d.er Willigen stond, was niet onverdleeld gelukkig met deze kans minder voor sport en cultureel leven in Leiden. De heer Van der Vliet (Prot. Chr.) drukte het college op het hart in elk ge val te blijven uitkijken naar andere mogelijkheden. Binnen tien nidnuten had de raad al tien agendapunten achter de rug. Bij het voorstel tot toekennen van presen tiegelden aan de leden van de commissie voor de Beroepschriften vroeg mevr Geelkerken-Brusse (Prot. Chr.) wie er in die commissie zitting zouden nemen De voorzitter gaf hierop te kennen, dat er nog geen namen genoemd kunnen worden zolang de zaak niet geheel rond is. Vervolgens ging de raad akkoord niet het verstrekken van ruim 14.000 gulden voor extra voorzieningen aan de brandweerkazerne. De heer Nessen (Noodraad) zei, dat men de voltom- sebakeling op 220/380 volt wel eens eerder had kunnen bekyken. Volgens de voorzitter was dit niet mogelijk ge weest, bovendien vertoonde de installa tie slechte leidingen die vernieuwd moe- Bij het voorstel tot verhuur van het fabriekscomplex tussen Vestestraat en I Uiterstegracht verduidelijkte wethouder Piena waarom het college de minumum huurprijs had bepaald op 47.000 gulden, ofschoon de huuradviescommissie ge- I adviseerd had tot een maximum toelaat- bare huur van 84.000 gulden. Bij de speling tussen dezq bedragen is reke ning gehouden met onderhoud, afschrij ving en zakelijke lasten. Wethouder Sannes antwoordde op een vraag van de heer Van der Vliet, dat met voortvarendheid gewerkt wordt aan een rapport over de binnensporten; het eerste deel hiervan is reeds gereed. De Iwer Roorda (PvdA) stond vreemd te kijken, zoals hij zei. Hij had steeds gedacht, dat de 47.000 gulden huurprijs Snoep verstandig eet 'n appel door de toekomstige bestemming van het complex als ver enigingsonderkomen. Zonder meer kon hij niet met dit voorstel akkoord gaan. De lieer Ham (KVP) vroeg zelfs aan B en \V het voorstel terug te nemen. Het verschil tussen gevraagde en ge adviseerde huurprijs was hem niet dui delijk. De heer l)e Itler (Prot. Chr.) gat te kennen dat in de commissie wel degelijk de indruk bestond, dat het complex door de verenigingen gebruikt zou gaan worden. Het voorstel kwam in stemming en werd aangenomen met 38 stemmen; tegen waren de heren llam en Roorda. De raad besloot tot verkoop van bouwterrein in het uitbreidingsplan Leiden-Morskwartier aan de firma A. Ph. Kuyl. o.m. voor de bouw van 28 eengezinswoningen. De PSP-fractie was op principiële gronden tegen Mevr. Geelkerken juichte het voorstel toe, maar vond het jammer, dat het plan niet eerder in de raad was gekomen. Wethouder Piena antwoordde, dat het bouwterrein pas goed ter beschikking was gekomen na het doortrekken van de Vondellaan. Delegatie bevoegdheden Over het voorstel tot delegatie van bevoegdheden aan B en W werd lang durig gedelibereerd. Vooral de heer Frans (PSP) maakte bezwaren. De voorzitter drukte de raadsleden op het hart, dat het college echt niet in staat geacht mocht worden, b.v. de stad Lei den voor 15 mille (in het voorstel ge noemd bedrag als maximum koopsom) van de hand te doen. De heer Den Dubbelden (PvdA) kwam met een amendement waarbij de koop som maximaal op 15 mille en de ver koopsom niet meer dan 2500 gulden zou mogen bedragen. De heer Frans amendeerde eveneens en wilde, dat er alleen sprake zou zijn van het aankopen van onroerende goederen. Het amende ment-Frans werd verworpen met de stemmen van de leden Pompe. Koppen. Roorda, Frans, De Bruyn en Koopman voor Het amendement-Den Dubbelden kreeg de steun van 16 voorstemmers; het werd evenwel met 22 stemmen te gen verworpen. Scholendienst De instelling van een Scholendienst bracht voor de laatste maal de tongen los. De heer Lijten stemde met het voorstel in, maar plaatste bezwaren. Zo vroeg hij of er bij de opzet van deze dienst rekening mee was gehouden, dat ingevolge art. 83 lid 2 bis van de op het L.O. bijzondere schoolbesturen met de gemeente een overeenkomst kunnen sluiten inhoudende, dat 't grote onderhoud van de onder de schoolbestu ren staande scholen door de gemeente wordt verzorgd tegen betaling van nader vast te stellen bedrag. Verder vroeg hij zich af. of de bezetting de nieuwe dienst wel voldoende zal zijn om een efficiënte gang van zaken bij de dienst te waarborgen. Een eerder uitgebracht advies, de directeur ge meentewerken als hoofd van de scholen dienst aan te wijzen achtte hij o wenst. De resultaten van de voorge stelde proefperiode van twee jaar wacht te hij met belangstelling af. Mevr. Geelkerken verwachtte een ver betering in de efficiency op de open bare scholen. De heer Duyverman (vvd) sprak van een „moeilijke geboorte-' van het voorstel. De neer Roorda (PvdA) uitte zijn waardering, hoewel het plan ,i. op zich niet goedkoper is: de kosten an gemeentewerken plus scholendienst zijn hoger dan die van gemeentewerken inclusief de scholendienst. Efficiency Wethouder Sannes antwoordde als aarn. wethouder van financiën daar de heer Harmsen wegens ziekte afwezig Hij betoogde, dat het voorstel ge was op organisatie en efficiency van stuk gemeentelijk werk. Uit onder zoeken was gebleken, dat de kosten van openbare onderwijsvoorzieningen in Lei- aan de dure kant zijn. Het verband met gemeentewerken zal blijven be- ri De grotere voorzieningen zullen door g.w. worden uitgevoerd, omdat deze dienst een grote technische inbreng In tegenstelling tot een suggestie de heer Roorda achtte hij het niet nood zakelijk, de directeur van gemeentewer ken te belasten met de scholendienst; dit zou een extra belasting van deze func tionaris betekenen. Het ligt nadrukke lijk in de bedoeling, dat het hoofd de scholendienst onder eigen vei woordelijkheid werkt en geen verant woording schuldig is aan de directeur van g.w., alleen aan de wethouder. De heer Lijten kreeg ten antwoord, dat wat in de wet is vastgelegd ook gehandhaafd moet blijven. De raad gaf tenslotte zijn goedkeuring aan het voorstel. Ook de overige agendapunten ging men Snoep verstandig eet 'n appel Burgerlijke stand Geboren: Jolanda d.v. J. N. Crama en I. de Wolf: Geertje d.v. A. van Muijen en S. E. Kühn; Dirk J. J. C. z.v. K. D. Ruiter en A. E. Otte; Wen- dela H. d.v. C. den Hollander en B van Hal; Geertruida F. W. d.v J. Kwestro en W. van Hove; Cornelis J z.v. C. Zuijderduijn en T. Ouwehand, Linda d.v. A. Burgemeestre en A. M. van Elk; Arendje L. d.v. C. Dijkhuizen en C. Schaap; Erik R. z.v. A. P. M Weenink en W. C. M. Dijkmans; Cle- mond G. A. F. M. z.v. R. M. L. E. de Voort en G. M. A. Staats; Ronald E. z.v. A Vlaanderen en E van Steenber gen; Johannes z.v. W. De veling en W. van den Berg; Eric K. z.v. W. A. Perdon en R. H. Marck; Wouter J. z.v. J. Hoogeboom en A. A. van der Vet; Tanja I. d.v A. Brouwer en W. Slierings; Cornelia d.v. P. Barnhoorn en J. van der Plas; Miranda d.v. E. Kanbier en C. M. Maharaj; Diana d.v P. van Wensveen en W. Azier; Eduaid D. C. z.v. C. P. P. Alkemade en B M. Deen; Gijsbert z.v. J. Imthorn en G. Visser; Willem z.v. C. de Vreugd en P. Meijvogel; Carolina H. d.v. J. Wacht en C. M. A. van der Drift; Miranda d.v. J. van Staveren en K. J. E. Ver kade; Marcus C. L. M. z.v. J. W. E. P. van Amsterdam en E. M. L. van der Reep: Oswaldo A. V. z.v. E. V. Spa don en E. L. M. van Gent; Albertus z.v. D. Lindhout en M. Star; Niels z.v. A. van Laatum en B I. van Houten; Jacobus H. z.v. B. J. W. Goedhart en W. van der Meer; Jan T. z.v. J. H. P. van Diggelen en M. Broere; Michael R. z.v. M. A. Uijtermerk en R. N. Arens; Willemijnlje d.v. D. de Jong en W. Verbeek; Marjan J. d.v. J, J. Egger- mont en M. J. H. Molenaar; Adnana d.v. L. A. J van der Zwet en P. Hij- man; Cornelis L. P. z.v. M. C. Koster en M. J. van den Aardweg. Overleden: E. S. J. Krüger, 74 jaar, vrouw; J. J. Contant, 72 jaar, man; L. J. H. M. van der Velden, 6 jaar. zoon; J. de Mooij. 86 jaar. wed van A. C. Hagendijk; H van Duijn, 54 jaar. man; F. Quivooij, 92 jaar, vrouw; N Korenhoff. 75 jaar, echtgenote van G. Delfos; J. M. du Croix, 82 jaar, vrouw. J. Pieterman, 81 jaar, man; J. Bekooy 76 jaar, man; M. J. W. Schmidt, 55 jaar. echtgenote van S. J. P. Donker sloot; W. Honders, 65 jaar, man. Gehuwd: G. J. Selman en N. A. Elenbaas; J. T. J. Vogelezang en H. T. M. de Jeu. Oudercomité St. Leonardus BEROEPSKEUZE NA SCHOOLTIJD NIET TE OVERHAAST DOEN In de aula van de St. Leonardusschool vond giste,rtavond de eerste bijeenkomst van het seizoen plaats. Even over acht heette voorzitter P. de Ridder de aan wezigen van harte welkom en het ver heugde hem dat er door zovelen gehoor was gegeven aan <1.- uitnodiging. In zijn welkomstwoord betrok de lieer De Ridder de spreker, de heer C. J. van den Burg, verhonden aan de Stichting Katholiek Bureau voor School- en Be roepskeuze te 's-Gravenhage. Het onderwerp van zijn voordracht was de mogelijkheden te overzien voor kinderen, die van de lagere school af komen. Bij jongens van 11 en 12 jaar valt er nog niets te zeggen over de be roepskeuze. Spreker onderscheidde 3 periodes in de keuze van het beroep. Eerst is er sprake van een fantasie keuze, die buiten de werkelijkheid staat, dan spreekt men over de aftastende keuze waarbij men rekening houdt met de capaciteiten en tenslotte is er de realistische keuze. In het laatste sta dium is men inmiddels al 16 of 17 jaar geworden. De heer Van den Burg wees er met nadruk op, dat de keuze na de lagere school niet bepaald mag worden door Cadeautje inpakken? tesa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! •T PLAKBAND DAT KLEEFT! PAUZE Reünie Bonaventura heeft een gewijzigd programma Zoals elk jaar vindt ook dit jaar de reünie van het R.K. lyceum St. Bona ventura weer plaats op de tweede zon dag in november. Dit jaar echter met een gewijzigd programma, dat voor velen de mogelijkheid schept de ge hele reünie mee te maken. De :üme begint dit jaar "s middags :e uur met een H. Mis, waarna drie uur in de kantine een koud hapje kan worden gegeten, aan geboden door de rector. Om vier uur vindt de vergadering plaats, waarop ditmaal de plannen voor de lustrum viering van volgend jaar besproken zullen worden. Na het einde van deze vergadering bestaat er voor de reünis ten en hun introducées gelegenheid tot dineren in het speciaal ingerichte res taurant. Om acht uur begint dan het avondfeest in de kantine. Komaan! zeiden we tot elkaar, op I St. Willibrordszondag in Katwijk zjjn- I de komaan! Laten we hutje bij mut je leggen en een kaars opsteken bij de beeltenis van deze beschermheer van ons vaderland. Het bedrag was spoedig bij- i een. Zelfs de meest progessieve zag er j wel wat in een biddend vlammetje te I ontsteken op de plaats waar de dappere man ons land was binnengestapt, op de dag af dat hij in de hemel was uitge stapt. Er waren in de parochiekerk kaarsen voorradig, met een praktisch doosje lucifers erbij. Zij lagen bij de ikoon van de „Altijddurende Bijstand". Wetend dat Willibrord een groot Maria- vereerder was. zagen we er geen been in eeD kaars te roven. Het doel heiligde 1 het middel, al voerde het middel niet tot het doel. Wij konden de kaars niet meer kwijt! In de Katwijkse kerk was er niet het geringste spoor van Willi brord te vinden. Wel een beeld van pas toor Jeroen van Noordwijk! Ten einde raad besloten we de kaars terug te brengen bij de „Altijddurende Bijstand", die. als we ons niet vergissen, geamu seerd glimlachte over de mislukte roof- PUNT HET KIND EN DE NIEUWE CATECHISMUS Voorlichtingsavond voor ouders te Oegstgeest Gisteravond werd In de grote zaal van het Willibrordgebouw te Oegstgeest door de heer A. M. E. T. Vreeburg, docent aan het seminarie "Leeuwenhorst" te Noordwykerhout een inleiding gehouden met als onderwerp "Het kind en de nieu we katechi8mus". Dit op uitnodiging van de vereniging van ouders van katholieke leerlingen aan de scholen te Oegstgeest. Een groot aantal ouders toonden hun be langstelling voor het boeiende betoog van de spr. De beide moderatoren kape laan .1. Kloosterman en pater P. de Bruin waren eveneens aanwezig. De voorzitter der oudervereniging, de heer j bijbel i Is het misschien niet een beetje te veel hooi op de vork nog geen drie weken na het verschijnen van de nieuwe kate- chismus met concrete gegevens te ko men "Ik wil slechts! een aantal kantte keningen geven met wat de nieuwe ka- techi8mus de jeugd te bieden heeft en werd de jeugd overladen met feitenmate- hoe wij ze er mee opvoeden. Vroeger de H. Schrift was vaak onsamenhangend, riaal, het onderricht met betrekking tot Als kind boeide je vaak de geschiedver halen maar de lijn ontging je van wat testament, geloofsleer T. v.d. Hammen sprak een kort woord van welkom. De heer Vreeburg wilde twee dingen gaarne vermijden, op de eerste plaats: een klachtenboek over vroeger en nu en tweedens dat men datgene, wat er nog te wachten staat met wantrouwen beziet. werd gebracht, aldus beroepskeuze, maar door de studiege schiktheid. Hij stelde dat een kind op deze leeftijd zijn beroep nog niet kan kiezen. Bij het bepalen van een verdere opleiding voor het kind moet men oppas sen niet te „laag te grijpen" inaar ook moet men oppassen dat men het kind niet te veel belast. Keuzemogelijkheden. Na de lagere school zijn er voor het kind een 20-tal schooltypen waaruit ge kozen kan worden op grond van zijn stu diegeschiktheid. Het is niet mogelijk dan al aan een bepaald beroep te denken voor een bepaald kind. Er zijn maar liefst 4500 beroepen in Nederland en 10.000 verschillende functies. De wegen (schooltypen) die naar deze beroepen kunnen leiden werden door spreker aangeduid. Hij zette enige schooltypen uiteen en wees op de mo gelijkheden van de nieuwe Onderwijs wet. waarvan volgend jaar het eerste stadium ingaat. Bestuurswijziging. Voor de voordracht bracht de voor zitter van het oudercomité de heer De Ridder, dank aan mevrouw A. v. Pari don -Haverkom. die om reglementaire redenen het bestuur ging verlaten. Zij we.-d verrast inet een ruiker bloemen voor het vele werk dat zij voor het co mité heeft gedaan. Door het afscheid van mevrouw Pari don en een uitbreiding van het aantal leden is het oudercomité thans als volgt samengesteld: de heren P. de Ridder i voorzitterA. v. Winden, mevrouw A. BerbéeHop. de heren A. J. J. v. d. het hogeschoolterrein. Paridon en J. Bodei LEIDSE AGENDA „De ver. Hendrik de Keyaer". De Laken hal, 20 uur. Chr. Toneelver. „De Timdelerclub" Opv. van „Toontje heeft een paard gete kend", Leidse Schouwburg, 20 uur. Ver. van oud-leerlingen der ambachts school Voorlichtingsavond. Kantine Techn. school, Haagweg. 20 uur. Aquarium- en terrariiiinhouderaver. „De Natuurvriend" Algemene leden vergadering. Petruszaaltje, 20 uur. Kath. Nat. Bond van E.H B.O., afd. Leiden Aanvang-diplomacursus. Ge bouw G.G. Vitale SSR-vereniging - 65 jaar oud - nog niet met pensioen Het snelverkeer, dat gisteren in het avondlijk spitsuur door Leiden raasde, was op sommige punten genoodzaakt even vaart te minderen voor een bonte stoet studenten, die voorafgegaan door de jeugdband van K. en G. in vijf ca lèches en twee postkoetsen in achttien de-eeuw s tempo door de straten trok ken. De sherry vloeide rjjkelyk. aller wegen klonken vrolijke melodieën en opgewonden stenunen: het was feest bij SSR. Deze reformatorische studenten vereniging viert dezer dagen niet meer dan traditionele uitbundigheid het 65- jarig bestaan, ofwel het dertiende lus- Een afvaardiging was gistermorgen van Schiphol naar Enschede vertrok ken om een bezoek te brengen aan de jongste Hogeschool in Nederland te Dricnerlo. Ten grondslag aan de keuze van déze plaats lag de overweging, dat Leiden als oudste universiteitsstad een traditie over te dragen heeft aan jon gere universiteiten. Met een Friendship van de NLM vloog het gezelschap naar Drienerlo met de eervolle bedoeling de burgemeester van Enschede te benoe men tot officieel bullenbewaarder van de Hogeschool, waarvan hij ook curator is. De studiegenoten uit het Overijsselse werden ook in ruime mate betrokken in de activiteiten van de Leidse deputa tie Aanvankelijk was het plan ge- ■eest symbolisch een zuil te slaan op de studeD- spreker die zich herinnerde hoe h«.' juiat pastoor Beukers was die toen al getracht heeft hier een "nieuwe wind" te laten waaien. Het eerste punt in de benadering van de jeugd is te breken met de zuivere onderrichting en meer hun mentaliteit te beinvloeden in een bepaalde richting, ze te leren over de kleine begrenzing heen te zien: spreken over God. de Goddelijke waarheden, hoe God zich met de kinderen bezighoud. Door de jaren krijgt het kind concrete begrippen mee. Spr. woog het vóór en tcgeu van die methode af. "Je kunt de mensen iets meegeven, maar daarmede zjjn het nog geen gelovigen. Wat doet U met de wijsheid zolang ze in het theoretische vlak blijft? De nieuwe ka- techisnius is het boek dat een neerslag wil zijn van de weg tussen het oude en het nieuwe traditionele geloof vind men in dit boek alles terug met de nieuwe perspectieven. Er wordt afgerekend met zwaarwichtige termen en uitgegaan van het gewone leven. Spr. was enigszins be vreesd dat het boek in de kast zou ver dwijnen. En dat is de bedoeling niet want het grote verwijt bij het verdwij nen van de katechisnius op de scholen kinderen thuis komen wat „Dat wordt minstens 39 millimeter regen!" „Jij moet ook altijd alleen aan je statistiek denken!" KORRELTJE Marktberichten ROTTERDAM. 8 nov. Vee Aan voer totaal 3241; weekaanvoer 5086; slachtrunderen 210; gebruiksvee 861, vetle kalveren 200; graskalveren 434; nuchtere kalveren 1183; lopers 111: biggen 1; paarden 17; veulens 4; scha pen of lammeren 189; bokken of geiten 31. Prijzen: resp extra kw„ le kw„ 2e kw., 3e kw. Slachtrunderen 415 445, 375—410, 340—360, 305—325: vette kalveren 435—450. 415—435, 380—400. 360380; stieren 385445; worstkoeien 280295; kalf- en melkkoeien 1000 1450; vare koeien 7001050; vaarzen 650850; pinken 450625; graskalve ren 275—425; nuchtere kalveren 160 170; mestkalveren 145220; slachtpaar- den 260330: lopers 110—125: scha pen 100135; lammeren 105145. Marktoverzicht: respect, aanvoer, han del en prijzen: Slachtrunderen: als •orige week - lui - vooral niet hoger moeten wij ze antwoorden! De mening dan gisteren; killf. en melkkocien: ge :ngemeenschap daar bleek een beetje huiverig voor „verzuiling" te zijn, en daarom werd dat punt van het pro gramma achterwege gelaten. Bij het sociëteitsgebouw aan de Ho- gewoerd aangeland de luchtreizigers waren op het Schuttersveld opgewacht door de thuisblijvers werd het spek takel voortgezet in verhoogd tempo. Intussen meer passend bij deze tijd. Op het Flad- derwijs ook der Ball trad de „eigen" stadgenote sproken. De heer v.d. Hammen dankte Margie Ball op met haar Gamblers, wat spreker aan het einde van de avond voor of wie dat ook mogen zijn, muziek de zeer waardevolle gedachten, die hij kwam er uit en de vonken van het de aanwezigen had medegegeven, feestvuur sloegen eraf. Sociëteitsspe- Wjj „moeten" proberen de nieuwe ka techisnius tot geestelijk eigendom te ma ken. we moeten het overdenken, beme- diteren en herkauwen". Er ia de laatste tijd de priesters verweten dat zij de men sen in de kou laten staan, in verband met de katechese verwijt men hen dat zij zich terugtrekken, modernistisch zijn en vaak maar "meehollen". De priester is beperkt in zijn mogelijkheden, zij zijn zeer bewogen, aldus spreker, iedere priester probeert juist het beste te geven wat hij zelf aan geloof heeft, aldus spr. Na een korte pauze werden nog vele vragen gesteld over de wijze waarop het kind ontvankelijk is te maken door b.v. te beginnen met wat inderdaad ver halen zijn en gelijkenissen. Geen gedeel ten die het kind kunnen beangstigen. Met betrekking tot de voorbereiding voor de eerste H. Communie, dat oudera zich er op moesten instellen dat kinde ren wel eens met verhalen thuis konden komen waar zij het niet helemaal mee eens waren, want kinderen zijn vaak leraar of lerares. De heer Vreeburg raad de de ouders aan voeling te houden met het onderwijzend personeel om bij dit onderricht één lijn te kunnen trekken. de zijde van het on geruststellend woord ge- 20 i Geopend voor spoedeisende geval- G.D., Roodenburgerstraat, jen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Snoep verstandig eet 'n appel Bert Zoet, de man, die in 1964 met I eens Bahamontes toonde na het beha- i de tijdrijders het Olympisch goud won len van de overwinning in de Ronde in Tokio en sindsdien als professional j van Frankrijk. Terwijl Toledo van i wielrenner vele overwinningen in bin- dolle vreugde op stelten stond was de i buitenland behaalde, is gister- „Adelaar" na zijn intocht heimelijk middag in zijn woonplaats Sassenheim onder zeer grote belangstelling in het huwelijk getreden met de Voorhoutse Marjan van der Vlugt. Na de huwelijkssluiting in het ge meentehuis van Sassenheim door bur gemeester J. baron van Knobelsdorff begaf het paar zich door een ereboog van Swift-renners en de Televizier- ploeg naar de auto's, welke hen naar de honderd meter verder gelegen St. Pancratiuskerk bracht, alwaar door kapelaan Somerwil de huwelijksinze gening werd verricht. De predikatie werd gehouden door kapelaan Mourits, die met vele voorbeelden duidelijk maakte, dat ook een sportman zich afhankelijk kan en mag weten. Zoals lopen naar de kathedraal zijn gele trui op het Maria-altaar neer te leggen. De kerkelijke huwelijkssluiting werd gevolgd door een zeer druk bezochte receptie in hotel „De Oude Post" te Sassenheim waar het jonge paar van een lange rij bewonderaars, vele vedet ten uit de Nederlandse wielerwereld en officials zoals Kees Pellenaars. Joop Middelink en het Swiftbestuur de ge lukwensen en een schat aan cadeaus in ontvangst kon nemen. De trouwerij was tevens min of meer een afscheid van Sassenheim, want hel echtpaar Zoet zal zich gaan vesti gen in het Zeeuwse Waarde. Tussen gemeentehuis en kerk kwamen de eerste felicitaties al los van de vele wielervrienden. Terwijl het echtpaar heeft plaats genomen op de fiets, waarmee Bert het brood op de plank moet rijden, kijkt Gerben Karstens (links) toe. Jo de Roo verhin dert niet het aanknijpen van de dat zijn ploeggenoot •ortijdig demarreert. T entoonslellingeii Galerie Walenkamp Nieuwsteeg t Grafiek Georgee Hadeier c.s. Werkd. 11 uur voorni. tot 6 uur nam, beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif Janvossensteeg 5»): Perma nente actuele affiche-teDtoonstelling: da gelijks 10 uur voorm— 8.30 uur nam. (behalve zaterdag en zondag. Rijnland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Twee- huysen, Babs v. Everdingen, Hans van Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zater- Herman Krebbers en Danièle Dechenne concerteerden in Zuiderkerk dag 25 >nd in de Zuiderkerk een vrij groot aantal muziekminnenden heeft toebereid, is een kostelijk kleinood geworden in het seizoenprogramma. Het optreden van Herman Krebbers en de pianiste Danièle Dechenne werd een muziekgebeuren van een zeldzaam hoog gehalte. Het is in de loop der jaren overbodig geworden steeds maar weer in alle toonaarden de uitzonderlijke kwaliteiten van de violist Krebbers Le bezingen. Er valt gewoon niets nieuws meer van hem le vertellen. Ook gister avond toonde hij zich in drie werken een superieure grootmeester op de vier snaren in een intens muzikaal spel, ge paard met een perfecte techniek Da nièle Dechenne was aan de vleugel een zeer bekwame en geheel op Krebbers ingestelde tegenpartij. Haar krachtige aanslag doel echter in de akkoestiek de Zuiderkerk wat te vol en domi- (tot 1 december). woensdagavond 79 nerend aan, vooral bjj Van Hemel Brahms. De sonate van Fauré evenwel kreeg ook van haar een grotere ver fijning door een wat ingetoomd spel. De tweede sonate van de in 1892 te Antwerpen geboren Nederlandse com ponist Oscar van Hemel, een leerling van Pijper, was meteen al een aange name inzet. Het is gematigd-moderne muziek met een impressionistische in slag. Deze sonate munt uit door leven digheid en lyriek, die bij Hegman Kreb bers tot volle ontplooiing kwamen door de edele en volkomen doorzichtige toon die deze violist schept Een schitterende vertolking kreeg ook de tweede sonate in A gr. t. op. 100 van Joh. Brahms, de z.g. Meistersinger- sonate, omdat het begin ervan overeen komst heeft met Walthers „Preislied". Het is een sonate die met voorkeur wordt gespeeld, maar de uitvoering door Krebbers had waarlijk geen voorkeur nodig. Dit was Brahms, zo warmklin- kend en expressief als we maar zelden Gabriel Faure, deze vaak onderge waardeerde dichter van de meest fijn zinnige Franse muziek, werd wel het excellente hoogtepunt van het concert. In dit werk kwamen beide solisten tot een diep doorleefd musiceren, dat voor ons een vervoerende belevenis werd. Met name het allegro vivace en het allegro quasi presto (met een mooi mo tief, dat Faure later gebruikte in Jardin de Dolly, uit de Dolly-suite) werden verbluffend knap en briljant voorge dragen. Het ovationeel applaus, dat Krebbers en Danièle Dechenne ten deel viel, ont lokte twee zeer gewaardeerde toegiften: een verstild adagio uit Brahms' derde sonate voor piano en viool en een re prise van het Indringende en markante allegro vivace uit Fauré's zojuist ge speelde sonate, waarmee een einde kwam aan een paar magnifieke uren. T. P. iets williger - prijshoudend; vare koeien: als vorige week - rustig - even lager: vaarzen en pinken: tame lijk - stroef - vooral niet hoger; gras kalveren; iets groter - matig - prijzen van vorige week moeilijk te handha ven; vette kalveren: iets meer - vlot - hoger; nuchtere kalveren: even ruimer - stil - gedrukt; slachtpaarden: ge woon - lui - iets minder; lopers en biggen: groter - kalm - ongewijzigd; schapen en lammeren: matig - willig - goed prijshoudend. BODEGRAVEN. 8 nov Kaas Aan voer 51 partijen Goude kaas. Prijzen: le kwal. 3.50—3.56: 2e kwal. 3.45—3.49. extra kwal. 4.04. Handel: kalm. R.A. VEEN, 7 nov.. Bloemen Am Anjers: Sim Rose 4364; Sim Rood 32 —58; Sim Wit 29—32; Esperence 35 39; Princes Ann 30; Harvest Moon 29; Fanfare 32. Witte Lelies 6469. Gerbera 3849: Garnette en Carol 1825; Duisburg 1121; Zorina 20 31; Baccara 4554; Coral Princes 44 56; Tradition 34—36; Carla 52—56; Ge plozen Chrysanten: Hoeks Glorie 49 53; Diplomaat 3242; Kaufmann 23; Chocod 3034; Red Rolinda 2933; Little America 1722; Bornholm 18 25: Clingendaals Elite 3445; Wim Lange 47; Indianapolis 47 p. stuk. Tros- chrysanten: Superform 301.50; White Hope 1.101.50; Roodkapje 1.201.65; Kaufmann 1.35; Sybil 1.001.60; Bon nie Jean 1.45—1.60; Julia 1.30—1.65: Little America 1.451.60: Bornholm 1.001.65; Popcorn 851.25; Indiana polis 1.35—1.40; Madeion 1.60; Tokyo 1.551.75; Preludium 1.60; Golden Glint 1.201.50; Medaillon 1.301.50; Portrait 1.701.75: Golden Seal 1.30; Jacob Maris 1.60; Luvona 1.60; Eiken blad 5562; Freesia's 751.38; Iris sen: Wedgwood 3.804.15; Van Vliet 1.25 per bos. RIJNS1H RG 7 nov. Bloemen Free sia's: White Swan 200-250, Aurora 150- 175, Pimpernel 150-175, Stockholm 100- 150, Golden Yellow 100-150, Irissen 400- 420, Tros Chrysanten Herald 190-210, Roodkapje 180-200, Tokio 175-200, Lyo- na 160-200, Sensation 160-195. Golden Seal 150-190, Golden Glint 150-175. Pre ludium 150-170, Indianapolis 150-170, White Hope 130-170, Sybell 135-165, Su perform 135-160, Popcorn 125-150 alles per bos. Anthurium 35-115, Gerbera 18- 36. Rozen: Baceara 33-82, Pink Sensa tion 24-56, Zorina 25-34, Seventeen 18- 33. Garnet 18-22, Carol 18-22. Am. An jers: Crowly 35-51, Arthur 35-50, Wil liam Sim 35-50, Tangerine 34-48, Fa- rok Orba 35-47, Carry 33-47, Witte Sim 30-47, Rode Sim 30-47, Rose Sim 30-47, G. J. Sim 30-45, Keefer 30-45. Geplozen Chrysanten: Hollands Glorie 58-62. Clingendael Elite 35-45, Hereo 35-40, Poolfjs 30-35, Kaufmann 20-23 alles per stuk. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Kand. ex. ge schiedenis de heer A. G. H. van Mee- keren (Rotterdam) en mevr. E. A. P. Boeke-de Clercq Zubli (Noordwijk). VALKENBURG Woonruimte-commissie De maan delijkse vergadering van de woon ruimte-adviescommissie kan op 8 nov. geen doorgang vinden en zal worden gehouden op dinsdag 15 november 1966 des avonds om 8 uur in het raadhuis.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3