VOORSCHOTENSE BEGROTING 1967 WUST TEKORT AAN VAN DRIE TON SLEUTELGAT VAN EN OVER DE CLUBS DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 NOVEMBER 196S B. fNEMEN DIENSTVERLENINGS RECHTEN OP DE KORREL De conceptbegroting van Voorschoten voor het dienstjaar 1967 wijst een tekort aan van 260.699,34. Het geraamde tekort ondergaat nog enige wijzi gingen als gevolg van enige nog niet verwerkte aanpassingen. Een ongunstige invloed gaat uit van in een brief van het ministerie van finan ciën opgenomen voorlopige berekende verlagingen van de algemene uit kering uit het gemeentefonds met een bedrag van 39.910,68 in verband met de grenswijziging per 1 juli jl. Het begrotingstekort wordt hierdoor verhoogd tot 300.610,02. Op de post onvoorzien is rekening gehouden met een bedrag van 3.00 per inwoner. Het college is ernstig verontrust over het geraamde tekort. Een vergelijking van de cijfers van de primitieve begroting 1966 met de huidige, levert een nadelig verschil op van 77.579,63. Hiervoor zijn ver schillende oorzaken: de aanzienlijke stijging van de kapitaalslasten, de stijging Dijk™an en Nell; bouw van de loonkosten en de toeneming van de kosten van sociale zorg. tieklokaal in Adegeest Weliswaar konden ook de uitkeringen uit het gemeentefonds hoger worden den Hyacinthstraat. geraamd, doch deze blijken toch onvoldoende te zijn om het accres der uitgaven op te vangen. Het spreekt vanzelf, dat, nu het college van b. en w. in zijn nieuwe samenstelling nog maar sinds kort in functie is, dit in dit stadium bijzonder moeilijk een therapie kan geven om de begrotingspositie te ver beteren. Het eigen belastinggebied van de gemeente is vrij beperkt en ver schillende belastingen en retributies zijn de afgelopen jaren reeds aanzienlijk opgetrokken. ten. niet tot uitvoering kunnen worden gebracht. Het college noemt: aanleg «tamriool ten behoeve van de aansluiting op de Leidae rioolwaterzuiveringsinstal latie; aankoop en bouwrijp maken van diverse gronden; reconstructie Veurse- weg c.a.; bouw van een 2-klassige per manente school voor de prot. chr. kleu terschool „De pringplank"; idem voor de openbare kleuterschool „De Speel doos"; reconstructie verkeerstraverse Veurseweg/Leidseweg; aanschaffing hoogwerken voor het electriciteltabe- drijf; uitbreiding kabelnet in Noord Hof land. aanschaffing gasmeters voor Noord Hofland; kosten aansluiting van electriciteit en water voor percelen Burgerlijke stand KOSTEN REINIGING STERK GESTEGEN Niettemin heeft het college de in druk, dat bepaalde retributies nog eens onder de loupe genomen moeten wor den. Het college heeft hierbij die rech ten op het oog. welke verband houden met de rechtstreekse dienstverlening aan de inwoners. De sterke stijging van b.v. de kosten van de reinigingsdienst nood zaakt ons te overwegen de reinigings rechten tot een zodanig peil op te trek ken, dat een grotere kostendekking ver kregen wordt. Eveneens zou een ver hoging van de rioolbelasting kunnen worden overwogen. Het benutten van de geschetste mogelijkheden zal er welis waar toe kunnen bijdragen, dat het be grotingstekort vermindert, doch een sluitende begroting kan hiermede niet worden verkregen. Daarom zullen b. en w. ook de grootst mogelijke aandacht moeten besteden aan een beperking van de gemeentelijke uit gaven. Het is echter bekend, dat wan neer eenmaal een bepaald verzorglngs- peil is bereikt, het niet alleen vaak on mogelijk. doch ook onverantwoord is, om dit aan te tasten. Het zal daarbij echter zaak zijn een ongelimiteerde ver dere uitzetting van de gemeentelijke uit gaven zoveel mogelijk te voorkomen. Het is echter duidelijk dat. daar in Voorschoten nog zeer vele kostbare voorzieningen zullen moeten worden getroffen, zonder een aanzienlijke ver sterking van de inkomsten, de begro tingspositie voor dit alles bijzonder weinig perspectief biedt. Bepaalde wer ken zullen doorgang moeten vinden, zo als de aansluiting op de rioolwaterzui veringsinstallatie van de gemeente Lei den, de vuilverwerking, de reconstructie van de Veurse/Leidseweg. de sanering en reconstructie van de dorpskern en de bouw van een ambtswoning. Met kracht zal dan ook gepleit moeten worden voor een versterking van de inkomsten uit het gemeentefonds. Het aanvragen van een aanvullende uitkering is noodzake lijk. Fiiiaiicieriiigsresultaten Bij de beschikking van de ministers van financiën en van verkeer en water staat is per 1-12-1965 afgekondigd een centrale financiering voor de Nederland se gemeenten. Dit heeft voor Voorscho ten tot gevolg gehad, dat sinds haar in voering slechts een bedrag van 781.000 aan vaste finaniceringsmiddelen is ont vangen, terwijl een bedrag van 6.500.000 nodig is. B. en w. zijn hier over zeer teleurgesteld. Het gevolg is echter, dat vele noodzakelijke voorzie ningen, waartoe de raad heeft beslo- Wethouder van financiën opende Middenstands najaarsbeurs te Voorschoten In het bijzijn van het voltallige col lege van b. en w. werd gisteravond de Najaarsbeurs van de Middenstand ge opend door wethouder dr. M. S. Kam- minga. De middenstand heeft initia tieven en is bereid tot samenwerking. De gemeente heeft in deze alleen een stimulerende en coördinerende taak. De gemeente heeft hiervan al meer dere malen blijk gegeven, o.a. bij de instelling van de koopavond en het ontwerpen van het plan „Centrum". Reeds eerder is eens een beurs gehou den en het is verheugend, dat dit eve nement zich thans herhaalt. Wellicht wordt het nu een jaarlijks terugke rend evenement. Mr. J. Indemans, de algemeen secre taris van de Kon. Ned. Middenstands bond sprak enkele woorden over mid denstandsaangelegenheden. Hij wilde geen propagandaspeech afsteken, doch meer voorlichting geven. Hij bena drukte het belang van organisatie. De middenstander wil nog teveel zelf doen en blijft daardoor verstoken van hulp en advies van instanties, die hij onmogelijk kan missen. Op landelijk niveau staat de organisatie in contact met de regering op regionaal gebied met de provinciebesturen, terwijl plaatselijk contact met de gemeente van groot belang is. U doet er daarom verstandig aan U niet afzijdig te hou den. Na deze openingswoorden werd een rondgang gemaakt langs alle stands van de 20 deelnemende mid denstanders. „Vogels van diverse plui mage". Het gehele Cultureel Centrum staat thans tot zaterdagavond elf uur vol koopwaar. De jeugd heeft zich reeds actief getoond en heeft aan de oproep van de organisatoren gevolg gegeven door vele bloemstukjes in te sturen, die de hal van het Cultureel Centrum opfleuren. Een jury zal be slissen wie de prijzen heeft gewonnen. Er is veel te zien op de beurs: potterie, technische apparaten, meubelen, diver se soorten drank, rijwiel en bromfiet sen, t.v.. radio, foto-artikelen en le vensmiddelen. De beurs is geopend hedenavond tot elf uur en zaterdag van 2 tot 11 uur. LEIDEN VOORSCHOTEN Maandag 14 november houdt de KVP. afd. Voorschoten, de jaarverga dering in ..Ons Eigen Huis". Leidse- weg 102. Naast het huishoudelijk ge deelte is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de leden van de frac tie van de gemeenteraad over punten van actuele gemeentepolitiek. Tevens zal de vergadering afscheid nemen van de heer G. Schrama, oud-wethouder en ereburger van Voorschoten. Mej. G. M. Wiegerink en de heer J A. Schrama jr. hebben bedankt voor lid maatschap van het bestuur. Het be stuur zou in de vacature van mej. Wiegerink voorshands niet willen voorzien. In de vacature van de heer Schrama stelt de afdelingsvergadering voor, drs. C. J. M. Meershoek, Bizet- laan 18. Drs. J. R. Eysink Smeets en mr. Th. C. Esselaar hebben bedankt voor het lidmaatschap van de kring vergadering Leiden. Het bestuur stelt voor, in hun plaats te verkiezen de heren A. I. J. Maas en drs. C. J. M. Meershoek. LEIDERDORP Geslaagd. Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het kand.-ex. wisk. ingenieur de heer H. Itzlg Heine, te Leiderdorp. Eén dag voor vol Geboren: Marion Jeanette, d.v. J. W Koning en K .Ouwehand; Jolanda. d.v J. B. van Meijgaarden en W. Jasperse; Barendina. d.v. J. L. van Kempen en B Baart; Sebastianus W. J., z.v. J. J. M. Bakker en J. T. Smits; Michael, z.i Kabela en M. P. Guillen Fernandez; Ni- colaas C., z.v. P. B. Heljkoop en M. J. M. Koelewijn; Elisabeth J., d.v. J. R. van Reek en W. H. Berdenis van Berle- kom: Elisabeth M., d.v. N. van Leeuwen en E. M. S. Corel; Anna E., d.v. G. A. Spek en J. M. M Habraken; Maria J., d.v. H. T. van der Meij en C. C. Hen- Ondertrouwd: W. T. M. Willems en M. T. Kok; E. J. van den Berg en D. van Gelderen; L. P. Braakman J. M. van Wijk; M. Ouwerkerk en A. E. Bloemzaad; J. H. W. J. Leising en W. A. M. Tetteroo; J. M. Duijnstee en T. M. Willems; C. J. Fuchs en J. A. G. Kanbier; F. H. Beerenfenger en M. C. Verhoeven; R. A. J. Habes en C. G. M. Juffermans; F. Stouten en S. Vermond; M. B. J. Verkuijl en A. M. W. Schoonenberg; J. D. F. de Winter en G. A. Wijnands; E. W. G. Oppelaar en A. A. P. Bloemink; G. A. Brandt en H. Klomps; H. Noort en S. B. Jas perse; D. G. Wijnveldt en J. E. van Venetien. Gehuwd: C. Guldemeester en M. Klijn; C G. A. W. Nibbelink en E. M. W. Ha- neveld; A. van den Oever en L. G. L. Kroeze; N. Hollebeek en J. C. H. van Leeuwen; H. Stikkelorum en L. Vlek, J. J. Boetekees en C. J. M. Meijer; A. C. Vis en G. B. Verhoeks; G. F. H. M. Soon- tiëns en F. E. P. M. van der Helm; F. Ottenhof en N. F. Pezaro; B. F. Lind- hout en L. E. Sira. Overleden: C. J. Hemmel, 64 jaar. w.v. J. Wilkens; H. J. Fagel, 77 jaar, man; D. J. A. Witte. 1 jaar, zoon; H. de Graaf, 56 jaar. man; C. M. Klaus, 60 jaar, e.v. F. J. Zimmer; J. Schouten, 82 jaar, e.v. J. A. Teger; W. H. Franken, 23 jaar, aangezien indruk kunnen krijgen hoe het er in de grote wereld aan toe gaat, In het klein, maar zichtbaar dreigend woedde in de Sleutelstad een koud oorlogje. Het machtsevenwicht werd evenwel keurig in stand gehouden. Evenredig met het aantal dreigemen ten, dat van te voren was geuit een regen van rookbommen zou op de parade van „Pro Patria" neerdalen als men beliefde te geloven wat luid ruchtig was aangekondigd kracht, waarmee de Leidse politie zich stortte in een „bewapeningswedloop". Zowel 's morgens tijdens de parade als 's middags tijdens de excercitie op het Pieterskerkplein was de Leidse politie op volle oorlogssterkte aanwe zig. Een groot gedeelte van de over heidsdienaren kwam er geüniformeerd rond voor uit, dat men er stond het gezag en de rust te handhaven; een nog groter gedeelte van de Leidse Hermandad toch wel een heel appa raat als men alle leden op een klein stukje Leidse grond bijeen ziet hield zich „stil" en opvallend onop vallend. De goede vrede in onze stad is be waard gebleven. Het feestje van het bepluimde schutterskorps is niet in bloed en tranen gesmoord en de rook bommenfabrikant j es kunnen zich weer met ongekneusde koppen op de studie boeken werpen. Een eerlijke vrede, zowel voor „Pro Patria" als de op ponenten. Beiden zijn één dag voor vol aangezien. En daar was het alle maal om begonnen. Voor het eerst in Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp: zaterdagavondmis Morgen, zaterdag 5 november, zal voor het eerst in de parochies van Lel den, Oegstgeest en Leiderdorp een H. Eucharistieviering plaatsvinden die geldt voor het vervullen van de zondags plicht. Deze zaterdagavondmis kan voor al voor degenen die zondags moeten werken, voor moeders van jonge kinde ren en voor hen die 's zondags vroeg op reis willen b.v. voor familiebezoek, uitkomst bieden. De aanvangstijden van deze zaterdag avondviering zijn voor elke kerk: H. Lo- dewijk, 7.15; Herensingelkerk 7.00; H. Petrus 7.00; Hartebrugkerk 7.30; H. Leonardus 7.00; H. Antonius 7.00; Oegst geest 7.30; Meerburg, Leiderdorp 7.00; Maria Middelares, Haagse Schouw, 7.00. GEHANDICAPT VEGLO TEGEN KORTENAER IN HET OFFENSIEF LEIDSE AGENDA VRIJDAG 4 NOVEMBER Leids Zolder Cabaret café-chan- tant. Auberge Franqaise, Kloksteeg 19, 21.00 uur. KWJ filmavond. Vertoond wordt: „Lieve, lieve John". Zaal Zomerzorg, Stationsweg, 20.00 uur. ZATERDAG 5 NOVEMBER Stichting Leidse Jeugd Actie voor stelling Scapino-ballet. Leidse Schouw burg, 14.30 uur. Tokheim N.V. cabaretavond. Ant. Clubhuis. 20.00 uur. Jazz Society Folk Beat 14 optr. Matt. Matthews en zijn trio. Hockey- kantine Roomburg (ingang einde As serstraat), 20.00 uur. OEGSTGEEST Kettingbotsin Vanmorgen om half 11 vond een ket tingbotsing plaats op de Haarlemmer straatweg. waarbij drie auto's waren be trokken. De voorste wagen wilde links af slaan en remde daardoor ietwat af. De beide achterop rijdende wagens kon den niet tijdig bijremmen en gleden ge zamenlijk op de eerste wagen. Het onge luk bleef tot materiële eohade beperkt, Er zijn afgelopen week door zes verschillende Leidse badmintonvereni gingen weer zeer uiteenlopende wed strijden gespeeld. Behalve het lande lijk spelen van Veglo en Smash, was er ook weer in de districtscompetitie een grote drukte te bespeuren. Er kwamen zelfs enkele Leidse badmin tonverenigingen tegen elkaar uit, b.v. Veglo 4-LBV 4. Opmerkelijk is verder het aantal teams, (maar liefst 16) die allen deelnemen aan het landelijk klas sement of aan de districtscompetitie. Veglo had te kampen met uitvallers, zowel in het eerste als in het tweede team, waardoor vooral het tweede team het bijzonder moeilijk kreeg. Veglo 1 moest het in een uitwed strijd opnemen tegen Kortenaar 1. On danks het uitvallen van mevi\ Van Echten, wist Veglo 1 een bijzonder gro te zege te behalen op Kortenaar 1, nl. 7-1. E. Guèrin wist, evenals N. Fea, het heren-enkel in winst om te zetten. Alleen het eerste dames-enkel van mej. Omtzigt tegen mevr. Albert, ging over in het voordeel van Kortenaer 1. In het tweede dames-enkel speelde als invalster mevr. v. Balgooy, die onge traind toch een voortreffelijke wed strijd speelde. In het eerste game was mevr. v. Balgooy nog wat onwennig in het spel en verloor dit dan ook met 3-11, doch in de tweede en derde game werden de rollen omgedraaid en won mevr. v. Balgooy met 11-6 en 11-3. Verder werden alle overige partijen met winst in de wacht gesleept. Veglo 2 verloor de thuiswedstrijd met 3-5 van MVO1. De Leidenaars moesten met twee invallers spelen, om dat o.a. M. v. Balgooy geblesseerd was en deze waarschijnlijk voor de gehele verdere competitie uitgeschakeld is. De beide invallers waren mej. Tampers en de heer C, Neijs, die beide toch zeer goed speelden. Het eerste heren-enkel van J. Guèrin tegen Lammers won eerstgenoemde met 15-8 en 15-5. Doch C. Neijs liet zijn tweede heren-enkel verloren gaan. Mej. Tamper speelde als invalster een goede tweede dames enkel en door haar doorzettingsver mogen wist zij haar partij in voordeel te doen eindigen. Het heren-dubbel werd ook in winst omgezet, maar het bleef tenslotte toch bij verlies van Veglo 2. Vegol 3 kon een genoegen nemen met een gelijkspel van 4-4 tegen Ex celsior 2. Ook Veglo 3 speelde met in vallers. Verloren werd o.a. het eerste heren-enkel en het tweede dames enkel. Het dames-dubbel wist Veglo 3 in winst om te zetten, wat hier dus een bijzondere prestatie was van de dames. Maar de overige partijen moes ten toch worden overgelaten aan de beide heren; v. Leeuwarden en Jap- mensing, die door hun felle tegenstand in nog enige partijen de eer wisten te behalen. Veglo 4 won van een andere Leidse badminton vereniging, LBV 4, met maar liefst 8-0. In de heren-enkels werd overigens nog behoorlijk spel ge leverd, maar in de dames-enkels had Veglo 4 niet veel tegenstand. In het tweede gemengd-dubbel wisten mej. Opdam en R. Molenbeek de party nog net in twee games te laten eindigen, ondanks de felle tegenstand van mej S. Slijkhuis en R. Kemper. Smash 1 kwam tegenover Vyfslui- zen te staan, waarmee Smash 1, on danks moeizaam spel van de dames, het toch nog tot een gelijkspel wisten te brengen. Het eerste heren-enkel van E. Spadon tegen J. Kroon, kon Spadon na een enigszins moeilijke start toch als gewonnen beschouwen. De volgen de overwinning kwam van M. Hofste de, die in zijn tweede heren-enkel zijn tegenstander met 15-9 en 15-5 klopte. Het zat de dames niet mee en deze verloren beide him dames-enkels. Het tweede gemengd-dubbel van mej. B. Grimbergen-J. Meyers tegen mevr. Frase-J. Kroon werd tenslotte 'n over winning voor Smash 1. die deze partij in een enerverend spel van drie sets bracht tot de uitslag van: 10-15, 15-8 en 15-6. Het eerste gemengd-dubbel werd een grote nederlaag voor Vijf sluizen 2. Maar daarentegen moest Smash 1 het in het heren-dubbel af leggen, want de heren M. Hofstede- J. Meyers tegen J. Kroon-P. Beanch konden na een verlenging in het twee de game niet van hun tegenstanders winnen en zodoende eindigde deze par tij met 10-15 en 16-18. In de laatste partij, het dames-dubbel, stond Smash 1 op de valreep, doch de dames wisten deze laatste partij, ondanks hun in spanning, niet in het voordeel van hun vereniging te laten eindigen, waardoor de gehele wedstrijd in een gelijkspel werd beëindigd. LBV 1 kreeg de afgelopen dinsdag in een thuiswedstrijd een 2-6 neder laag te incasseren van de Haagse ver eniging Panache 1. De Leidse punten werden in dit geval veroverd door mej. I. Koolstra en onverwacht door het heren-dubbel. LBV 2 kwam, vooral door het sterke spel van de dames, tot een gelijkspel tegen VEDO 2. LBV 3 speelde in Den Haag tegen Eclair 1. Ondanks goed spel kwam LBV 3 toch niet verder dan een ge lijkspel; 4-4. Tegen DEV0 2 kwam LBV 3 in een thuiswedstrijd met 5-3 uit de bus. LBV 4 daarentegen verloor in Den Haag van DEK 2 met 3-5. De jeugdige spelers van LBV 4 hebben hiermede toch een redelijk resultaat behaald, want hun tegenstanders waren uit eindelijk veel sterker. ARKA-Leiden huldigde twee jubilarissen 'De materiële positie van de ambte- ir is gelukkig niet meer zo, dat men het nodig oordeelt in groten getale naar vergaderingen van de ambtenaren te komen om druk uit te oefenen", aldus de heer J. A. Detmerg, voorzitter van de afdeling Leiden van de ARKA gister avond tijdens de jaarvergadering. "Ge lukkig ziet nog wel een flink aantal leden het nut van de vereniging zelf in al was het alleen maar om waakzaam te blijven en om te speuren naar punt jes, die voor verbetering in aanmerking komen". Wat dit laatste betreft: de le den van de afdeling Leiden ARKA maakten gisteravond een bijzon der tevreden indruk, want in iets dan een uur tijd -inclusief de pauze- kon de agenda van de jaarvergadering afge handeld worden waarna de enige tien tallen aanwezigen nog ruimschoots de tijd hadden om vrienschappelijk met el kaar van gedachten te wisselen. Een vergaderpunt waar we evenwel zeker niet aan voorbij willen gaan was de hul diging van twee jubilarissen. De heer Tj. Wiersma vierde op 27 september zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de Ste delijke Lichtfabrieken en de heer W. J. Kriek herdacht op 1 oktober de dag. waarop hy 45 jaar geleden plaats achter de bestuurstafel van de ARKA. Ook de heer Tj. Wiersma is bestuurslid van de afdeling. Hij vervult daarin de belangrijke functie van penningmeester. De beide jubilarissen, die op hun jubi leumdag al door het bestuur werden ge complimenteerd en een stoffelijk blijk van waardering hadden ontvangen, wer den op deze ledenvergadering door de heer Detmers nog eens in het zonnetje gezet waarbij gewezen werd op het vele. dat beiden als ARKA-lid en bestuurslid voor de afdeling hebben verricht. Zowel met de beschtyvingsbrief voor het alge mene ARKA-congres, dat op 8 novem ber in Arnhem wordt gehouden als met het aanwijzen van Leidse afgevaardig den had de vergadering weinig moeite. Het in de beschrijvingsbrief gestelde on derschreef de afdeling zonder op- of aan merkingen en als afgevaardigden wer den aangewezen de heren Krom, Kriek, Wiersma, Ham en Detmers. Tijdens de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat de afdeling Leiden zich voorstelt het contact met de leden in de buitengemeenten iets meer te aktive- ren. In het voornemen ligt het op korte termijn een contactavond te beleggen met de aangeslotenen in Alphen aan de Rijn en de ambtenaren in de gemeenten rond Alphen. Volgend jaar bes'taat de ARKA 50 jaar. Voorzitter Detmers wekte de aan wezigen op in eigen kring om te zien naar kandidaat-leden: "De ARKA heeft in het verleden haar bestaansrecht ten volle bewezen, doch willen wij onze in vloedrijke stem behouden of vergroten dan zullen wij voortdurend moeten trach ten iets te doen aan verhoging van het ledental". Jaarvergadering van Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland houdt donderdag middag 10 november om 2 uur een open bare algemene ledenvergadering. Aan de orde zijn o.m. de vasts te hing van de legeskosten voor het jaar 1967, de vaststelling van de verordening op de heffing vein opcenten en bespreking van de begroting voor het jaar 1967. De be groting voor 1967 is bijna 50.000,-, ho ger dan vorig jaar. De uitgaven, welke Afscheid P. Trommel feestelijk gevierd bij N.V. Vereenigde Houthandel Leiden Vanmorgen in alle vroegte werd de viering ingezet van het afscheid van de heer P. Trommel by de Vereenigde Houthandel N.V. 's-Gravenhage-Oegst- geest te Leiden. Het feest zou eigen lijk later op de dag begonnen zijn in restaurant Den Vergulden Turk in aanwezigheid van alle oud-collega's, maar omdat de burgemeester op dat tijdstip bezet was, werd een kleine viering vooraf gehouden in de huise lijke kring aan de Hoge Morsweg. „N.V.'s veranderden, U bent geble ven", merkte de burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen in zijn toespraak op, hiermede doelend op de vele naamsveranderingen, die de hout handel, waar de heer Trommel werk zaam is geweest, in de loop der jaren heeft ondergaan. De burgemeester achtte een toewijding en trouw, als die waarvan de heer Trommel blijk had gegeven, een voorbeeld voor de jongeren. „Uw kwaliteiten zijn voor de onderneming van groot belang weest, vooral uw ervaring, die U de jongeren hebt doorgegeven." Vervolgens speldde de burgemees ter het erezilver, behorend bij de Or de van Oranje Nassau, de heer Trom mel op de revers. Deze koninklijke onderscheiding ontving deze voor zijr 43-jarige trouwe dienst bij de onder neming, die hij verlaten. In restaurant Den Vergulden Turk zet- ten directie en personeel de hee Trommel later op de morgen nog een letterlijk en figuurlyk in de bloeme tjes. De directeur van de onderne ming, de heer J. C. Mulder, sprak al eerste woorden van dank tot de schei dende werknemer. „Dit wil ik niet zo li zeer een afscheidsfeest noemen, maai veeleer een huidebijeenkomst", aldu. j: de directeur. Hij bood een draagme t daille in zilver van de ridderorde, dii de burgemeester had uitgereikt, aan als blijk van waardering vanwege onderneming. De heer Wiersma, adj-dir. van di Houthandel Pont, het moederbedrij' ".'i in Zaandam, overhandigde de hee- 'j Timmer namens de Maatschappij voo hu Handel en Nijverheid het vererend ge tuigschrifi met bijbehorende draag *J medaille. Bovendien bleek zijn danl voor de dienst van de heer Trommel sinds 1923, uit een geschenk ondei couvert. De procuratiehouder van de V.H., df heer J. Op den Kelder, bood namen het administratief personeel 'n hobby werkbank aan en de heer H. van d Water namens het overig personeel 'i tafelgas-aansteker met toebehoren. Tenslotte vertolkte de heer Buisma van de zusteronderneming Houthande Vreeburg uit Voorburg de dank va met pensioen gaat alle Haagse collega's, door de aanbie ding van een geschenk. gedekt worden door de ontvangsten, op bezoek. Beide ploegen lijken ons aan worden geraamd op 508.800,-. De grootste post is die van de salarissen en toelagen, nl. 241.900.-. Na de vergadering, welke ongeveer een uur in beslag zal nemen, staat een excursie op het programma naar Rijns- burg. De leden van de Kamer zullen al daar door het gemeentebestuur worden ontvangen In het Raadhuis, Docos A s. zondag heeft Docos 1 Zwetsloot, J. Klein, A. de Vrind, F. geen wedstrijd. Om 12 uur zyn de wed- strijden als volgt; Docos 2-Teylingen 2, Docos al-SVLV al en Docos a3- VVSB a2. Om 12.15 uur ASC a3-Docos a4, om 12.30 Roodenburg 8-Docos 5, om 14.30 Docos 3-WOA 2, UDO 3- Docos 4, Unitas 3-Docos 6 en Docos 7- ASC 5. Zaterdag: 1.30 Katwijk c3-Do- cos c3 en UVS b5-Docos b3; 2 uur Do cos bl-UVS bl, Docos c2-Lugdun. c2 en SVLV c3-Docos c5; om 3.30 Docos b2-SVLV b2. Quick B. cl-Docos cl en Docos c4-Meerburg c2. Pupillenwed- strijden op zaterdag: SVLV bb-Docos bb 1.30 uur, LFC aa-Docos aa 2 uur, LFC a-Docos a 3uur en SVLV b-Docos b 3.30 uur. VNL Zaterdag: pup.: ZLC aa- VNL aa, 11 uur; LDWS bb-VNL bb, 1 uur; jun.: LDWS bl-VNL bl, 2.30; SVLV cl-VNL cl, 2.30, vertrek 1.45 per fiets vanaf Bosh.kade; VNL c2- SJZ c2, 3.30. Zondag; VNL 2-SVLV 3. 2.30; VNL 4-VTL 4, 12 uur. SVLV Zaterdag: pup.: SVLV SJZ a. 3.45; SVLV aa-SJZ aa 1. SVLV b-Docos b 1.30; SVLV bb-Docos bb 3.30; jun.: Roodenburg bl-SVLV bl 3.30; Docos b2-SVLV b2 3.30; SVLV cl-VNL' cl 2.30; Stompw. Boys cl- SVLV c2 2.30; SVLV c3-Docos c5 2.—. Zondag: SVLV 2-Foreh. 2 12—, VNL 2-SVLV 3 2.30, ASC 4-SVLV 4 2.30; Foreh. 5-SVLV 5 2.30; Docos al-SVLV al 12.—; SVLV a2-Lisse a3 2.30; SVLV a3-VNA al 12.—. HOCKEY Siseo Door op 4 sept. j.l. met resp. 81 en 32 te winnen van de eerste teams van VW (Amsterdam) plaat sten dames 1 en heren 1 zich voor de tweede ronde in de stryd om de „Am sterdam-beker" (dames) en de „Tres longbeker" (heren). A.s. zondag reizen de beide teams naar Zaandijk om al daar in het kader van de tweede be kerronde de strijd aan te binden met de teams van Kraaien. De beide teams van Kraaien spelen in de tweede klasse van de KNHB-competittie, dus zullen de Siseanen het ongetwijfeld niet ge makkelijk krijgen om ook deze ronde door te komen. Afgaande op de com petitieresultaten zijn zij in Zaandijk zeker niet kansloos. De opstellingen zien er als volgt uit: dames 1: Ria Stuifzand. Joke Beekman. Ankie Bark, i Joke Aalders. Ank van Putten. Olga Kruisman. Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussel; heren 1: Frans van Adrichem, Karei Köllmann, Ben van Adrichem, Vincent Bus, Gijs Groene- wegen, Hans Smiet, Ben Ramakers, Lex van Hoof, Jacques Gerries, Ben van Brussel en Miechel Gerris. Voor de overige teams ziet het wedstrijdpro gramma er als volgt uit: dames 2- HDM 5 (13.15); dames 3-HGC 6 12 (uur); HLC b-meisjes A 11 uur); jon gens a-Hudito b (zaterdag 15 uur); jongens b (zondag 14.30). AVOC1 speelde in de zaal aan de Marnixstraat tegen LUSV en kwam daar tot een eervolle puntenverdeling. De AVOC-spelers startten in hun eer ste partijen, het dames-enkel van Bep Marijt en het heren-enkel van Bram Hageman, overrompelend, maar in de volgende partijen konden de studen ten de score weer in evenwicht bren gen en een voorsprong nemen. Zowel het dames-dubbel (Helma Loomans- Bep Marijt), het tweede heren-enkel (Fred Goddijn) als de tweede dames- ter J. M. Toebosch. Het programma VCL S. J. Z. Zondagmiddag om half drie ontvangt het eerste elftal het Voorscho- tense Rouwkoop. Deze ploeg neemt met 6 punten uit evenveel wedstrijden een bescheiden plaats in op de ranglijst. De merkwaardige doelcyfers 5-5 wijzen er op'dat de grote kracht hier In de ver dediging schuil wat de belofte inhoudt van een interessante krachtmeting met de schotvaardige aanvalslinie van de thuisclub. De opstelling luidt: doel G. van Cromvoirt, achter: C. Overdevest, L. Bosman en L. v.d. Ham, midden: Jac. Olsthoorn en G. v.d. Geest, voor: Jac. Slingerland. J Koek, P. Beereboom. L. CresceDdo 2. 2e k|asM.. De Algeraêne 4- Veen en Chr. Bosman. Scheidsrech- 7.,irtPri,.vartjpr nnnnïHon s.vipmq n KORFBAL Overgangsklasse: Roda-Vicus Oriëntis, Danaïden-Sperwers. Eerste klasse; Fluks-De Algemene, Zuiderkwartier-OSCR. Tweede klasse; Crescendo-TOV, KNS- Achilles. Leidse Bond. Eerste klasse: Noorder kwartier 1-De Algemene 3, Vicus Or. 3- Crescendo 3; Fluks 5-KNS 3; Madjoe 1- single (Fiet Kukler) moesten LUSV worden afgestaan. De duo's Ha- gemijn-Goddijn en Loomans-Hageman slaagden er daarna nog in een voor sprong te nemen, maar het werd toch een puntenverdeling doordat mej. Kukler en de heer Goddijn in het 2e mixed-dubbel het onderspit moesten delven. AVOC 2 bracht het tot een nederlaag tegen Mariahoeve 5: 2-6. In het redden van de Leidse eer hadden de dames wederom een groot aanddeel. want mej. v.Maat won haar enkelspel, ter- wyl mej. R. Tichelhoven met de heer Hanson een zege bevocht in het ge mengd-dubbel. AVOC 2 krijgt nu nog een kans in een uitwedstrijd, die over enige tijd xal worden verspeeld. luidt verder: Zaterdag; SJZ bl-VTL bl 3.30 uur. SJZ cl-Oegstgeest cl 2.00 uur, VNL c2-SJZ c2 3.30. Znodag: WSB 3- SJZ 2, SJZ al-Meerburg al 12.00. Meerburg. Zaterdag slechts drie wedstrijden. Rijnsb. Boys b2Meerburg b2, 13.00 uur. Vertrek per busje vanaf het Meerburgterrein 12.00 uur. Meer burg lb—LFC bl. 15.30 uur. Meerburg 1 zaterdagARC 6, 13.30 uur. Voor zondag staan vier wedstrijden op het program. Alphia 4Meerburg 4. 12.00 uur. Vertrek 11.00 uur vanaf het Meerburgterrein. MeerburgRooden burg 6, 10.00 uur. Meerburg 2Ryp- wetering 2, 14.30 uur, Weteringsse Boys 1Meerburg 1, 14.30 uur. Vertrek 13.30 uur vanaf het Meerburgterrein. Opstel ling i doel* B. de Lange; aheter; P. Zuiderkwartier 3; Danaïden 5-Vicus O. 4; Jun. A: Eureka-Danaïden, Noorder kwartier-Ons Eibernest, Trekvogels-Zui- derkwartler, For tuna-Spangen. Jun. Bl: Crescendo-HSV, Vicus Or.-Ready, Die Haghe-GKV, HKV-KNS. Jun. C: De Algemene-Noorderkwartier B-Danaïden B-Fluks A, Crescendo B-Madjoe A. Ad- spiranten: le kl. Vicus Or. A-De Alge mene A, Danaïden A-Fluks A, Noorder kwartier A-Zuiderkwartier A. 2e kl. Da naïden B-Vicus Or. B. Noorderkwartier B-KNS B. Crescendo B-Zuiderkwartier B. 3e kl. De Algemene B-Madjoe A, Da naïden D-Danaïden C. Zuiderkwartier- C-FlukS B. 4e kl. Fluks C-Noorderkwar- tier C. Madjoe B-Crescendo C. Zuider kwartier D-Danaïden E. elkaar gewaagd, zodat het eindresul taat niet ver van een gelijkspel zal af liggen. De opstelling is: Dames: Mari anne Luysterberg, Ank v. Dam, Leny Kok, Corry Cornelissen, Els Luysterberg, Joke Schouten. Heren: Ignas de Jong, Hensing, Ton Ouwerkerk, Aad Schouten. Frans Corneliösen, Kees Cornelissen, Jan Het programma voor de overige teams van Crescendo ziet er als volgt uiti Madjoe 1-Crescendo 2, Vicus Or. 3- Crescendo3. Jun: Crescendo A-HSV, Crescendo B-Madjoe A, Adsp: Crescen do B-Zuiderkwartier B. Madjoe B-Cres cendo C. Pupillen: Danaïden B-Crescen do A. Bona Stars boeken nieuw record The Bona Stars kunnen na hun over winning op Argurf van vorige week trots zijn op een nieuw record. Zes jaar lang komen de Stars uit in de landelijke klasse. Niet een keer tot zondag jl. was het de Leidenaren gelukt de eerste 5 wedstrijden met een zege af te sluiten. In het seizoen '62-'63 starten de Stars met 4 gewonnen wedstrijden toen was het Antilopen uit Haarlem dat de Leid se inzinking benutte. A.s. zaterdag zal j de zesde zege in successie een feit wor den. De Stars binden dan de strijd aan met het Rotterdamse Zuid, vorig sei zoen een gevreesd tegenstander nu een figurant. Dit danken de Rotterdammers aan het weggaan van spelverdeler Hoek. die thans bij Punch in Delft tromfen viert. De Stars spelen thuis in hun trainingszaal aan de Mariënpoelstraat daar de Rotterdammers op zondag niet sporten. Opstelling: K. Pley, H. Stol, A. en P. de Jong, O. den Hollander, A van Slingerland, H. Kaper en H. van Mameren. Programma: 4-11: 21.30 Achillus 1-Bo- na Stars 2, 21.00 Blitz b-Bona Stars c,jjj 5-11: 14.00 dames 3-Esso, 19.00 Kwiek- sport-dames 2, 20.20 Storks a-Bona Stars b, 19.45 Rowic-dames 1. 6-11: 14.15 Bona Stars 3-Te Werve 2, 15.30 Bona Stars 4-Suvriki 3. 7-11: 17.00 Plesman b-Bona Stars a. 8-11: 19.001 Argus b-Bona Stars a. 9-11: 19.00 Su- vruki-dameS 2. Eredivisie heren: 4-11: 20.30 Punch-SVE, 20.00 Flamingo's-Suvriki. 5-11: 20.101 DED-US. 6-11: 21.30 Herly-AMVJ. Eredivisie dames: 4-11: 21.15 HOC-DTV. 5-11: 21.20 Blue Stars-White Stars, 20.00 BOB-AMVJ. 6-11: 19.00 Landlust-Agon, 20.15 Herly-DED. 8-11: 20.10 Giants- DTV. 10-11: 20.10 Blue Stars-Landlust, Landelijk: 5-11; 20.00 Vlubbers-Excer- citia. 20.00 Asvu-Giants, 20.00 Argus- FAC, 15.30 Bona Stars-Rotterdam Z. GEWICHTHEFFEN Bij de onderlinge wedstrijden welke' de „Spartaan" maandag jj. organi seerde zijn er goede prestaties gele verd. Vooral de atleten W. Turenhout, J. van Loon en D. v. 't Riet kwamen goed voor de dag. De uitslagen waren: F. MartJt 62.5, 57,5, 80 is 250 kg.; S. Holswilder 85. 85, 110 is 280 kg.. W. Turenhout 90. 85. 110 is 285 kg.; J. van Loon 95. 90. 115 is 300 kg.; D. v. 't Riet 110, 100. 130 is 340 kg. Zondag a.s. nemen aan de kampioen schappen van West-Nederland de vol gende atleten deel: 2e klas F. Maryt, A. Swagers, W. Turenhout, S. Hols wilder en J. van Loon.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4