Sprookje in spreektoneel voortreffelijk gebracht door „Studio" VIER WEKEN VOOR AMATEUR-INBREKER EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 KINDERBOEKENWEEK '66 9 aan Leiden niet onopgemerkt voorbij gegaan. Vele boekenzaken in de stad namen de gelegenheid te baat om ln hun etalages een schat aan kleurige, leuk geïllustreerde kinderboeken ten toon te spreiden, waarin wel duidelijk tot uiting kwam, hoe grote vlucht de kinder lectuur heeft genomen. DANKZIJ een initiatief van de Openbare bibliotheek „Reu- vens" en de R.K. Openbare Biblio theek werd de kinderboekenweek gistermiddag voor 60 k 70 Leldse kinderen een waarlijk feest. In het filiaal aan de Kagerstraat, dat beide bibliotheken sinds 2 jaar, gezamenlijk beheren, werden er ver haaltjes voorgelezen en het jonge volkje luisterde zeer aandachtig naar de wederwaardigheden van de boze reus en de vuurspuwende draak, dat aan de fantasie van Annie M. G. Schmidt ten grondslag lag. de wat gro tere kinderen, die van de eerste t.ra. de zesde klas, gelegenheid om naar hartelust te puzzelen. Het was de kunst om na een aantal voor werpen bekeken te hebben, die her en der ln de bibliotheek stonden, de titels van enige „echte", klassieke sprookjes, waarbij die voorwerpen hoorden, te raden. Toffees als troosprijs en voor de winnaars natuurlijk boeken, waar onder het mini-kabouter-sprookjes- boek, maakten het feest compleet. Het door Anton Koolhaas geschreven spel in drie bedrijven „Niet doen, Sneeuwwitje" is gisteren met groot suc ces door leden van de toneelgroep Studio opgevoerd in de Leidse schouwburg. Het was een van de drie toneelvoorstellingen, die door K. O. worden georganiseerd in samenwerking met het Leids Acade misch Kunstcentrum (L.A.K.). Het is een zoals niet zeer diep gaand dan toch spectaculair spel met van „Sneeuwwitje" is gekozen als cen traal punt. Wat de titel betreft: het ver haal gaat, dat Anton Koolhaas deze heeft ontleend aan een gebeurtenis, die hij in zijn prille jeugd meemaakte. Hij raakte toen zo onder de indruk van een toneeluitvoering van „Sneeuwwitje", dat hi) toen Sneeuwwitje door de boze stief moeder werd belaagd, uitriep: „Niet doen, Sneeuwwitje". Is dat juist, dan betekent dat wel een plausibele verkla ring voor de door hem gekozen vorm van dit spel. Kinderimpressies werken soms een heel verder leven na. De schrijver zegt in een begeleidend woord zelf van het spel: „Op een gege ven ogenblik, als dochtertjes wat onbe reikbaar worden voor hun ouders, zon der dat zij zelf al weten, wie of wat zij eigenlijk zijn, dwalen ze als het ware door 'n soort bos. Daar komen ze weer uit te voorschijn en dan kan het goed af gelopen zijn of slecht in het bos van Sneeuwwitje, waar met vergiftige appels wordt gewerkt. De jalouzie is zo'n ver gif. dat iedereen belaagt en 't meisje uit „Niet doen, Sneeuwwitje" is omringd door allerlei soorten jalouzie voordat ze het weet. Veel ervan gaat aan haar voorbij, behalve de verlatenheid, die mo gelijk gecompenseerd wordt door het vermoeden, dat er liefde bestaat. En dat vermoeden is al heel wat". Op dat thema is het spel gemaakt. Motieven van het sprookje komen er in te pas en vooral ook het verlangen, dat dochtertjes, tijdens die periode in het bos, niet iets ergs zal overkomen. Niet alleen dat het thema bijzonder is, ook de door Koolhaas gekozen vorm is dat. Het is echt spreektoneel, echter met voldoende actie daartussendoor, om een hele avond te kunnen boeien. „De fi guur", gespeeld op onnavolgbare wijze door Frans Vorstman, riep tussen de scènes door verschillende suggesties en vragen op, maar daarnaast fungeerde hij ook als „de figuur", die het spel doet verlopen zoals het moet. Tijdens werkzaamheden aan een woning aan de Haven is de 50-jarige loodgieter W. Vink uit Leiden gister middag omstreeks half twaalf van een 4 meter hoge steiger gevallen. Hij maakte de tuimeling ,toen hij op het uitstekende gedeelte van een plank stapte en deze omhoog wipte. Op de begane grond aangeland voelde de heer Vink pijn in heupen en voeten. De EHD bracht hem voor nader onder zoek naar het Diaconessenhuis. In aansluiting op het bericht in onze editie van maandag j.l., waarbij we melding maakte de tuimeling, toen hij op V. en D., kunnen we nog mededelen, dat de gestolen goederen een geza menlijke waarde vertegenwoordigden van 26.000.- In totaal werden 193 dames- en herenpolshorloges ont vreemd in gouden, verchroomde alu minium en doublé uitvoering. Zij wa ren van de volgende merken: Velona, Croma, Anker en Rado. Bovendien werden nog tal van andere gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Het in het begin van dit jaar afgebrande pand van de fa. Van Geelen, Haar lemmerstraat 55 (t.o. Rex theater) wordt a.s. zaterdag 5 november, weer in gebruik genomen. De fa. Arnoldus, keukeninstallatiebedrijf, die reeds ge ruime tijd op de Minnebroersgracht gevestigd is, opent hier een filiaal. Met de opening van dit filiaal heeft de fa. Arnoldus een nieuwe branche aan de Haarlemmerstraat toegevoegd. Bewondering moeten wij ook hebben voor het prachtige, ruige spel van Mar lies van Alcmaer als de Koningin, die meent de schoonste van het land te zijn, doch getrouwd met een seniele en impotente koning, haar lusten wil uit vieren en daarbij tewerk gaat op een wijze, die er niet om liegt en bovendien met behulp van gechanteerde moorde naars haar streken verbloemt. De ja louzie speelt de grote rol, vooral tegen haar stiefdochter, de dochter van de ko ningin, „een meisje", gespeeld door de jonge Hebe Visser. Dat leitmotiv wordt omrankt door het gespeel met een ver giftige appel, waarvan behalve Sneeuw witje ook een homofiel het slachtoffer wordt. Voor deze rol was Bram van der Vlugt verantwoordelijk (de bekende dr. Finlay van een TV-strip). De andere spelers sloten zich daar met meer of minder succes bij Carol van Herwijnen als de vriend de homofiel, die zich aan diens Invloed ontrekt, Ad Noyons en Erik Plooyer als jagei's, Ingeborg Uyt den Bogaard, die de rol van de verjaagde min of meer ver tolkte. Een prachtige figuur was die van de koning, gespeeld door Wim de Haas, met zijn overgangen van het bom bastische naar het seniele en andersom. Paul Brandenburg was het wilde zwijn dat gedood werd door de jager om het leven van het meisje te redden. Kleinere rollen werden gespeeld door Lou Lan- dré als de prins en Jaap Hoogstra in een dubbelrol van een kabouter en een hof- dienaar. Voorts kwam er nog een onbe kende lilliputter aan bod, die samen met de kabouters voor de komische noot zorgde. Was de spelvorm origineel, ook de decors, die steeds moesten wisselen van bos naar paleis en andersom, synchroon met de muziek en de bosklanken. Voor deze decors, zowel als voor d< kénde Kees van Iersel. Een volbezette schouwburg na afloop enthousiast. Voor de ictrices waren er de gebruikelijke bloemen, Waarvan de levenstijd al wat ver was gevorderd. W. PRINS, Benoemingen en promoties Leidse Universiteit Aan de universiteit van Amsterdam Is met Ingang van 1 november jl. dr. H. J. Drossaart Lulofs uit Lelden benoemd tot gewoon hooieraar in de wijsbegeerte van de klassieke oudheid. Prof. Drossaard Lulofs werd in 1906 in Amersfoort geboren. Hij studeerde aan de Leidse universiteit theologie en oude talen en promoveerde in 1943 aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Van 1938 tot 1961 was hij als leraar in Grieks, Latijn, oude geschiedenis en Hebreeuws werkzaam op middelbare scholen in Den Haag, Amersfoort en Emmen. Sindsdien Musea Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). T en toonstellingen Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Grafiek Georgee Hadeier c.s. Werkd. 11 uur voorm. tot 6 uur nam, beh. maan dag (tot 18 november). De Ruif (Janvossensteeg 59): Perma nente actuele affiche-tentoonstelling: da gelijks 10 uur voorm.8.30 uur nam. (behalve zaterdag en zondag. Rynland-flat (ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Twee- huysen, Babs v. Everdingen, Hans van Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zater dag 2uur en woensdagavond 79 uur (tot 1 december). Volleybal-overgangsklas Kangeroes (d) behaalt ruime zege in Haarlem De uitwedstrijd van Kangeroes (dames) tegen het Haarlemse Alliance '22 heeft onze stadgenoten de volle winst opgele verd. In het Haarlemse Krelagehuis kwamen Ans Vrielink c.s. tot een zeer ruime 30 zege. Slechts in de eerste set is er enige tijd sprake geweest van gelijk opgaande strijd. Tot 56 wisten de Haarlemse da mes bij te blijven, maar daarna nam Kangeroes duidelijk het heft in handen. Keiharde smashes van Adry v. d. Pias- Smit, Wil Goedhart en Kitty Kosto sloe gen nu steeds weer enorme gaten in de Haarlemse defensie en met 815 schreef Kangeroes deze set op haar naam. Na het verlies van de le set was de tegenstand van Alliance helemaal ge broken. Alleen al met de service scoor den onze stadgenoten punten aan de lopende band en door tweemaal met 2-15 te zegevieren werd het tenslotte een dui delijke 03 zege voor Kangeroes, dat door deze overwinning langzaam maar zeker oprukt naar dt kopgroep van over gangsklasse xn. i was hy als wetenschappelijk hoofdamb tenaar voor Aristotelische studiën ver bonden aan de Leidse universiteit. Eveneens met ingang van 1 november is dr. Th. van der Hammen uit Lelden benoemd tot gewoon lector in de Paly nologie. De heer Van der Hammen werd in 1924 in Schiedam geboren. Hij studeerde aan de Leidse universiteit, waar hij in 1949 het doctoraalexamen Geologie met Paleontologie en Plantkunde aflegde. Van 1948 tot 1951 was hij wetenschap pelijk assistent bij het rijksmuseum var Geologie en Mineralogie. Hij promoveer de in 1951 in Leiden op een proefschrift over „Late-glacial flora and periglacial phenomena in the Netherlands". Van 1951 tot 1959 was hij hoofd van de af deling Palynologie van de „Servicio geo- logico nacional te Bogota, waar hij te vens „professor de catedra" was aan nationale universiteit van Columbia. Met ingang van 1 oktober 1959 werd hij benoemd tot wetenschappelijk medewer ker aan het geologisch en mineralogisch instituut van de Leidse universiteit, hij tevens een onderwijsopdracht in de Palynologie vervulde. Aan de Leidde Universiteit is vandaag de heer J. van Borssum Waalkes, tenschappelijk medewerker bij de Hortus Botanicus van de Rijksuniversiteit te Groningen, op een proefschrift, getiteld "Malesian Malvaceae revised", bevor derd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen. Promo tor was prof. dr. C. G. G. J. van Stenis. Het proefschrift dat ook verschijnt in het door het Rijksherbarium te Leiden uitgegeven botanische tijdschrift "Blu- handelt over de in Indonesië er BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De stand van de parencompetitie na de speelavond van dinsdag J.l. is als volgt: Groep A: 1 Biesot-van Weizen 676, 2 Kuyt-Eldering 650. S v. d. Burg-v. Ingen 633, 4 Janson-Rip 620, 5 echtp. Tljssen 608, 6 Vr(jenhoek-v. Helvert 606, 7 da mes Stlgter-v. d. Ende 595, 8 echtp. De Vrind 589, 9 dames Sier-van Zijl 587, 10 De Vries-Lodder 568. 11 mevr. Vrijen- hoek-Rompes 561, 12 v. d. Steen-Kap pers 507. Groep B: 1 De Vries-Biesot sr. 653, 2 Bloemhoff-Duiser 651, 3 v. Raaven- swaay-Engels 649, 4 echtp. Jansen 621, 5 Rodenburg-Wesseling 615, 6 KUnken- berg-Smittenaar 610, 7 Kammeraat-v. Kempen 594, 8 dames Bernhard-Bon 572, 9 mevr. Vroom-Foppen 570, 10 Robbers- Lepelaar 565, 11 mevr. Derogee en part ner 560, 12 Selier-v. d. Vlist 540. Groep C: 1 Dek-Goedhart 589, 2 Kooy- man-Hemmers 555, 3 Middelham-Beu- gelsdijk 532, 4 echtp. Holleman 513, 5 echtp. v. Kempen 509, 6 v. d. Bergh-Wes- seling 507, 7 mevr. Harloff-Harloff 464, 8 echtp. Lauwaars 452, 9 mevr. Winkler Prins-Goddijn 449, 10 Vreeburg-Bieg- straaten 426, 11 Riel-v.Egmond 391, 12 Reus-de Heer 373. Tentoonstelling aanwinsten 1966 Breda-collectie in het L.A.K. Vrijdag 11 november zal de voor zitter van het L.A.K., prof. Th. Lun- singh Scheurleer in het Academiege bouw een tentoonstelling openen van aanwinsten 1966 der z.g. Breda-collec tie. Het doel van de Breda-collectie, een initiatief van de brouwerij „De Drie Hoefijzers" te Breda, is om stu derende jongeren in de gelegenheid te stellen werken van levende kunste naars in hun eigen omgeving op te nemen. Studerenden kunnen steeds voor een pariode van vier maanden een werk naar keuze uit de Breda- collectie ontvangen. De collectie bestaat thans uit 160 werken van eigentijdse kunstenaars van gevarieerde richting. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 3 NOVEMBER Stichting voor huish. en gezinsvoor lichting, Oegstgeest Bijeenkomst over moderne textiel, eigenschappen en onderhoud. Witte Huis, 20.00 uur. Arka, afd. Leiden Ledenvergade ring. Rest. Van der Heijden, Breestr. 20.00 uur. Propaganda-actie N.K.V. Verza melen bij parochiehuis Petruskerk, v.a. 19.00 uur, VRIJDAG 4 NOVEMBER Leids Zolder Cabaret café-chan- tant. Auberge Frangalse, Kloksteeg 19, 21.00 uur. KWJ filmavond. Vertoond wordt: „Lieve, lieve John". Zaal Zomerzorg, Stationsweg, 20.00 uur. ZATERDAG 5 NOVEMBER Stichting Leidse Jeugd Actie voor stelling Scapino-ballet. Leidse Schouw burg, 14,30 uur. Jazz Society Folk Beat 14 optr. Matt. Matthews en zijn trio. Hockey- kantine Roomburg (ingang einde As serstraat), 20.00 uur. ZONDAG 6 NOVEMBER Zusters Dominicanessen receptie t.g.v. 50-jarig bestaan. Huize St. Maar ten, St. Jacobsgracht, 11.3012.30 uur Memorie v. antwoord over twee weken omliggende landen voorkomende Malva- woordlng wordt gegeven van hun ns geving, kenmerken, verspreiding standplaatsen. Bij onderscheiden besluiten van College van Curatoren der Leidse Universiteit zijn Drs. L. L. E. Braes, wetenschappe lijk ambtenaar in vaste dienst by de Sterrekunde, met ingang van 1 sept. 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse benoemd; Dr. N. G. Brink, voor het tijdvak van 26 aug. 1966 tot 1 april 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbe- scherming benoemd; Dr. H. Okuda, voor het tijdvak van 1 sept. 1966 tot 1 sept. 1967 tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Sterrekunde benoemd; Drs. M. N. Spijker, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Centraal Reken instituut, met in gang van 1 nov. 1966 tot wetenschap pelijk medewerker in vaste dienst be noemd. De memorie van antwoord op de ongeveer 340 door de Leidse raads leden gestelde vragen (het vorig jaar waren het er 229) zal rond 18 novem ber a.s. verschijnen. Zoals bekend zal de openbare behandeling van de be groting 1967 door de raad op donder dag 8 december a.s. een aanvang ne- VOORSCHOTEN TENTOONSTELLING VAN VINCENT v. GOGH-REPRODUCTIES Van 10 t.m. 17 december zal in het Cultureel Centrum een tentoonstelling worden gehouden, gewijd aan het leven i werk van Vincent van Gogh. De tentoonstelling bestaat uit 'n gx-oot aantal reprodukties, voox-zien van een verklarend onderschrift. Naast het werk Vincent van Gogh zal ook het leven deze grote Nederlandse kunstenaar worden belicht. De collectie, welke is samengesteld door de Rijksdienst voor Roerende Mo numenten, heeft een zeer educatief ka rakter en is als zodanig bijzonder in teressant voor de schooljeugd, die dan ook in klasseverband een bezoek aan de tentoonstelling zal brengen. Ook voor volwassenen is de tentoon stelling zeer aantrekkelijk en daarom zal het Cultureel Centrum ook 's avonds geopend zyn. Nadere mededelingen omtrent toe gangsprijzen en openingstijden zullen nog worden gepubliceerd. Geboren: Martine Christel, dr van G. J. ter Beek en J. Bek; René Eduard Evert, zn van B. E. W. Brouwer en Y. A. van Veen; Werner, zn van N. D. Russchenberg en G. Kolenbrander, Pie- ter, zn van W. v. d. Veer en M. C. Burer; Paul, zn van J. van Katwijk en A. E. M. Westgeest; Jeannette, dr van A. Wig- bers en J. v. d. Bosch; Miranda Maria, dr van J. P. v. d. Pouw Kraan en F. E. Kollau; Eduard Adrianus, zn van A. Th. B. Lindeman en A. C. Meegdes; Alexan der Theodorus Jannes, zn van H. J. Wis- sink en M. J. P. van der Meer; Dirk Jan, zn van J. H. van der Zeep en D. van der Griend; Rudolf Maarten, zn v. H. L. J. Wijsman en B. Rijsdam; Mark Jan, zn van J. J. J. Nederhof en B. C. M. Zuiderwijk. Geti'ouwd: A. W. Verweij en W. H. M. Portman; H. J. A. van Veen en G. A. M. Duynisveld; J. Nell en C. E. van Ipen- burg; J. van Es en J. S. H. van der Burg; W. Zoixneveld en J. J. Westhoek. Overleden: Gerard Cornells Magré, 45 jr; Jacobus Stauthamer, 70 jr. LEIDERDORP „DE VRIJHEID" Aan de door „De Vrijheid" te Lei derdorp uitgeschreven schietwedstrijden gehouden op 23 okt. en van 24 t.m. 29 okt. jl. werd deelgenomen door 116 schutters, waaronder 8 dames, die o.a. afkomstig waren uit de plaatsen Am stelveen, Barendrecht. Berkel, Den Haag, Haarlem, Monster, Noordwijk. Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Wassenaar. De volgende resultaten betreffende de 3 hoogst geclasseerden werden daarbij geboekt t.w.: Korps: 1. H.P.S.V., Den Haag, 223 p. 2. De Vrijheid, Barendrecht, 220 p. 3. Blijf voor 't Land, Noordwijk, 219 p. Vaste baan: 1. L. Maat, Wllhelmina, Vlaardingen 145 p. 2. C. van Roon. 145 p. 3. P. Hooger, De Vrijheid, Amstel veen 145 p. Personeel: 1. J. Coppers, Wllhelmina, Vlaardingen 49 p. 2. J. Vakenburg Jr., Juliana, Wassenaar 49 p. 3. C. Schep, Watex-loo, Berkel 49 p. Vrije baan: 1. A. Smout, Oranje Nas sau, Den Haag 30 p. 2. J. Vierdag, Oran je Nassau, Den Haag 30 p. 3. C. Schep, Waterloo, Berkel 30 p. De rangschikking voor bovenstaande banen vond plaats aan de hand van ge schoten steunseries. Kampioen Zuid-Holland van De Vrij heid: A. Molenaar, De Vrijheid, Ba rendrecht 143 punten. VOOR DE HAAGSE POLITIERECHTER GELD NODIG OM TE TROUWEN „Kom, ik ga eens inbreken", over dacht in het nachtelijk uur van 23 mei een 22-jarige monteur uit Leiden, toen hij zich op het station te Voorburg bevond. Hij pakte een ijzeren staaf, sloeg daarmee een ruit in, en met een schroevendraaier als werktuig, open de hij een lade. Daarin lag een enve loppe met trajectkaarten, waarvan hij er zich drie toeeigende. Met dezelfde schroevedraaier probeerde hij vervol gens de brandkast te openen, waartoe hy dat werktuig in het slot van de brandkast stak. Doch de schroevedraai er brak af. „Beetje amateuristische poging", constateerde de Haagse politierechter over deze „kraak". Doordat verdacht gebruik had ge maakt van de gestolen trajectkaart, werd dit bij een treincontrole ontdekt en zo kon de dader van de inbraak worden aangehouden. „Ik wilde graag trouwen en had geld nodig", zo verklaarde de jongeman zijn handelwijze. De proeftijd van een vorige veroor deling tot twee weken gevangenisstraf hing verdachte nog boven het hoofd, doch dit had hem blijkbaar niet weer houden de inbraak te ondernemen. De eis luidde thans vier weken ge vangenisstraf, waartoe de rechter ver oordeelde. HOOIBERG IN BRAND DOOR NALATIGHEID Het "was op Öe warme zomèrse dag van 10 juli jl., dat een 52-jarige r teui^ uit Leimüiden bezig was met her stelwerkzaamheden aan de kap van een hooiberg op een boerderij. Hij maakte .daartoe gebruik van een brander, teneinde een gat te maken in een paal van de hooiberg. Er was nog pl.m. twee meter hoog oud hooi opgeslagen en tijdens het branden len vonken in het hooi, waardoor brand ontstond. Wegens zijn schuld aan de brand had de man zich voor de Haagse politierechter te verant woorden. Hij gaf toe bij nader inzien wel onvoorzichtig te hebben gehan deld. Hij had het herstelwerk van de hooiberg aangenomen en meende dat het gebruiken van de snijbrander geen kwaad kon, omdat hij het apparaat op flinke aftsand boven het hooi gebruik te. Hy had weliswaar een emmer wa ter bij de hand gezet, doch toen een maal de brand uitbrak, kon hij daar niets meer mee uitrichten. Wel had hij in allerijl nog de zuurstofcilinders weg kunnen slopen. Voorts had hij de kal veren in de aangrenzende stal losge maakt en uit de stal gedreven. De hooiberg werd geheel verwoest, zowel de stal als het aangrenzende w huis konden gedeeltelijk worden be houden door de brandweer. „U had beter natte kleden of zo op het hooi kunnen leggen", zo opperde de rechter. Een deskundige van de rijkspolitie verklaarde, dat verdachte niet alleen te dicht boven het hooi zijn werk had verricht, doch ook op te korte afstand van de hooiberg zelf. Hij had beter de paal kunnen losmaken en elders 't werk verrichten. Op een vraag van de rechter deelde verdachte mee, onbekend te zijn met het totale bedrag der schade. De ver zekering had die intussen aan de be trokken landbouwer vergoed. „Maar u zult er vermoedelijk ook nog wel over horen", veronderstelde de rechter. De officier was van oordeel, dat een kind wel kon begrijpen dat hier ern stige gevaren ontstonden, laat staan iemand als verdachte, die voortdurend met snijbranders enz. omgaat. Hij heeft zeer onvoorzichtig gehandeld en spr. eiste f250 boete. De raadsman, mr. Meyer, moest toe geven, dat het ontstaan van de brand aan de schuld van verdachte is te wij ten, doch spr. wees erop, dat verdach te nog nimmer een dergelijk feit heeft veroorzaakt. Blijkens verklaringen, is verdachte een zorgvuldig werker, die uitstekend bekend staat als vakman. Van het gebeurde is hij sterk onder de indruk geraakt en hij zal in het ver volg zeker voorzichtiger zijn. De politierechter wilde dat wel aan nemen, vooral nu de gevolgen zo ern stig zijn geweest. Hij volstond daar om met opleggen van f 150 boete of 15 dagen hechtenis. NA ACHT BORRELS IN AUTO OP STAP „Jongens, ik ben hardstikke fout", zo luidde de bekentenis van een 42- jarige Amsterdamse bloemist, die door de politie te Wassenaar was aangehou den, omdat hij slingerend met de door hem bestuurde auto over de Katwijk- seweg reed. Nu was deze bekentenis meer het gevolg van dronken openhartigheid, dan een vlotte bekentenis, want de Haagse politierechter constateerde, dat indien verdachte echt zo overtuigd was van diens onbekwaamheid 'n auto te besturen, hij niet achter het stuur had moeten zitten. De bloemist had eerst in Katwijk en vervolgens in Noordwijk flink wat drank ingenomen, totaal wel acht bor rels zoals hij verklaarde. Toen zijn meisje vanuit Wassenaar opbelde om haar te komen halen, stapte verdach te in de auto, doch de politie maakte een einde aan de gevaarvolle rit. De officier van Justitie eiste drie weken gevangenisstraf benevens ontzegging der rijbevoegdheid gedurende 1 jaar. De verdediger betoogde, dat verdachte in elk geval veilig van Noordwijk naar Wassenaar was komen rijden en vroeg clementie, omdat verdachte niet uit zijn zaak kan. Het vonnis werd twee weken gevan genisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. Vpor iedere abonnee die U op De Leidse Goui'ant aanbrengt ont vangt U 52 kaarten en 2 jokers) De nieuwe abonnee ontvangt De Leidse Courant gedurende 14 dagen gratis! De Leidse Courant thans een krant van groot formaat, met een smaakvolle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schrijvers en corres pondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze graag gelezen SPORTKRANT! Vul nog heden onderstaande bon ln. Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM: ADRES: PLAATS: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: Vit de omgeving Schenking voor gemeente Nieuwkoop Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan heeft het bedrijf Vanandel - Metallicus N.V. de gemeente Nieuw koop een schenking gedaan van 2000 gulden. Dit bedrag dient ten goede te komen aan de Nieuwkoopse ge meenschap. Over een bestemming van het geld kan nog niets definitiefs worden meegedeeld. Wellicht kan het worden besteed als eerste aanzet voor een Gezondheidscentrum. Over de be steding zal t.z.t. de raad een nader voorstel worden gedaan. Het vaandel van „Pro Patria" neigt voor Prins Berahard. KOUDEKERK A. D. RIJN CONCERT Dinsdag 8 november a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Koudekerk a.d. Rijn concert plaats vinden georganiseerd door het Kouderkerks blaasquintet "Con certino". Medewerking verleend het Chr. Mannenkoor "Die Rhtjnse Sanghers" uit Bodegraven. Aanvang 8 uur n.m. Ondertrouwd: A. Hogenes 31 jaar en M. Leenheer 19 Jaar. LEIDSCHENDAM NOODKERK IN NIEUWE PAROCHIE Thans is een begin gemaakt met de opbouw van de noodkerk voor de paro chie in de wijk Prinsenhof aan de Prin ses Carolinelaan. Deze noodkerk heeft gedurende 5 jaar dienst gedaan in Lei den en zal voor de opbouw ongeveer 31.000,- kosten. Verwacht wordt dat de opbouw in het laatst van deze maand gereed zal zijn en dan in gebruik geno men kan worden. Tot bouwpastoor is benoemd de wel- eerw. Heer Th. te Meij, die als titel voor zijn te bouwen kerk heeft genomen „Ge- dachteniskerk Paus Johannes XXIII". BODEGRAVEN Een losarbeider uit Bodegraven had reeds geruime tijd moeilijkheden met zijn broer en op een kwade dag stak hij de geparkeerde auto van zyn broer in Dat feit bracht hem in aanraking met de Haagse politierechter doch bij de be handeling der zaak liet hij verstek gaan. De Officier van justitie constateerde, dat dit temeer de onverschilligheid van verdachte in deze zaak tekende. Het optreden van verdachte vond spr. wel zeer ergerlijk en hy eiste twee maan den gevangenisstraf. De rechter veroordeelde conform die

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4