1 V i* ,j „Pro Patria" paradeerde voor beschermheer Prins Bernhard O' KLAVERBLAD KOFFIE DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor „Pro Patria" voorby trok aan het podium, waarop prins Bernhard had plaats genomen, kreeg de praeses van de Leidse Studentenweerbaarheid, de heer K. A. Houtzager, uit handen van de koninklijke beschermheer twee herinnerings vaantjes. Op de vaantjes, korenblauw van kleur, zyn de monogrammen van het koninkiyk paar geborduurd. INCIDENTEN BLEVEN UIT BIJ HET KLEURRIJKE FESTIJN Voorafgegaan door de Koninklijke Militaire Kapel en gevolgd door de studenten weerbaarheden uit Utrecht, Amsterdam, Delft, Groningen en Wageningen heeft „Pro Patria", de Leidse Studen tenweerbaarheid, geparadeerd voor prins Bernhard, sedert 1938 "beschermheer van „de Leidsche studenten vereeniging tot vrij willige beoefening in den wapenhandel". Alles bijéén was de parade, waaraan door meer dan 900 manschappen, onderofficie ren en officieren werd deelgenomen, een feestelijke en kleurrijke gebeurtenis, een goede opening van een klinkende, maar koude feestdag, die door enige duizenden Leidenaars langs de route werd gadegeslagen. De Leidse politie had ook uitgebrei de maatregelen getroffen om de parade ongestoord te laten verlopen. Voor de aanvang van het défilé bleek, dat de Leidse politie op volle sterkte langs de route aanwezig was. De ploeg uit de nachtdienst was niet met verlof ge stuurd, terwijl het politiepersoneel, dat volgens rooster pas deze middag had moeten opkomen, vervroegd was opge roepen. Naast de vele geüniformeerde agenten waaronder ook leerlingen van de Wassenaarse politieschool waren ook vele overheidsdienaren in burger geconcentreerd in de directe omgeving van het stadhuis, waar prins Bernhard. gekleed in het uniform van inspecteur van de Landmacht, de pa raderende studenten en compagnieën Grote politiemacht op de been De parade van het honderdjarige „Pro Patria" is, de luidruchtige toe zeggingen uit „zekere kringen" teil spijt, ordelyk en zonder incidenten ver lopen. Als men de verhalen mag ge loven lagen in vele studentenhuizen hele voorraden rookbommen opgeslagen het procédé voor de vervaardiging van deze apparaten was per provocatie in de Studentenmensa verstrekt maar men heeft wijselijk afgezien van plannen tot ordeverstoringen. Mariniers, Jagers en leden van het Gar de Regiment Prinses Irene aan zijn in specterende ogen liet voorbijtrekken. De beschermheer van „Pro Patria" moest daarbij wel eens een oogje dicht doen, want de exercitie van de studen ten verliep niet altijd even vlekkeloos. De parade stond onder commando van kolonel Th. W. Wessels, comman dant van de Koksschool en de in Lelden gelegerde militairen, die na de mars door de binnenstad vanaf de Lammen- schansweg naar de Doelenkazerne, alle deelnemers ontving aan een lunch in de Doenlenkazerne. Geen demonstratie Tegen het houden van de parade was in bepaalde kringen van Leidse Studenten, met name in die van de Leidse Studenten Vakbeweging, nogal wat aversie. Zij hadden o.m. op het Prytaneum een pamflet laten circu leren waarin men wordt opgeroepen tegen de parade van „Pro Patria" te demonstreren. De opstellers van het pamflet, „Tegenprovocatie" genaamd, hadden toestemming gevraagd om te mogen demonstreren met de leuzen: „Pro Patria naar Vietnam", „Stop Soldaatje spelen" en „Geen taptoe Leiden". De toestemming werd gewei gerd. Dertig Leidse studenten het is niet aan te nemen, dat dit een an dere groep is, dan bovengenoemde hebben tevens een brief aan de universiteit geschreven, waarin zij hun verontwaardiging uitspreken over het feit dat de Rector zijn me dewerking verleent aan de viering van het 100-jarig bestaan van „Pro Patria". De schrijvers vinden „Pro Patria" een uiting van extreem na tionalisme en zinloos militair ver toon en suggereren de Rector de jubilerende vereniging in zijn rede aan te raden zichzelf op te heffen. Aanleiding tot overdenking Prins Bernard, beschermheer van „Pro Patria" heeft zich ook In de discussie gemengd door middel van een artikel Maar één rookbommetje Precies kwart over tien werd de geduldig wachtende menigte, de surveillerende, zeer gespannen agenten, ter hoogte van het Stad huis opgeschrikt door een rook ontwikkeling, die zich voordeed bij de boekenzaak „Boek en Blad". Daar bleek waarschijnlijk des nachts een rookbom bevestigd te zijn aan een ontspanningsscha kelaar van de neon-reclame op 'n horizontale gevellijst. In de ijle winterse kou vervloog daar de hoop van de protesterenden, want dit ene rookbommetje was een welkome afwisseling voor de vele kleumenden. Een zak met zand bluste eventuele complicaties. Prins Bernhard sloeg dit inci dentje, ongeveer 25 meter van hem vandaan, met interesse gade. in liet orgaan van het Leldsch Studen ten Corps "Virtus Concordia Fides". De prins schrijft, dat het eeuwfeest van Pro Patria aanleiding geeft tot de overdenking of een dergelijke vereni ging In deze tjjd nog bestansrecht heeft, nu van enkele zijden een meer kritische instelling wordt waargenomen tegen ge vestigde Instellingen en vertrouwde waarden. Zonder zich uit te spreken of deze kritiek al dan niet gerechtvaardigd Is, meent de prins dat In de vereniging eigenschappen zijn terug te vinden die tot de grondbeginselen van de mense lijke samenleving behoren. Prins Bernhard heeft het bescherm heerschap van "Pro Patria" in 1938 aanvaard, nadat "Pro Patria" het ge ruime tijd zonder beschermheer of -vrouwe had moeten doen. Na de dood van prins Alexander, in 1884, besloot „Pro Patria" bij gebrek aan prinsen, het beschermvrouwschap der vereniging aan prinses Wilhelmina aan te bieden, maar koningin Emma antwoordde geen be slissingen voor haar dochter te willen nemen, deze moest er later zelf maar over oordelen. Met het gevolg, dat het bescherm"heer"schap van de vereniging lange tijd onvervuld bleef Slechts één n de vele rookbommen, welke de laatste dagen gefabriceerd werden, explodeerde tijdens de parade en wel achter de neonreclame van een tydschrlften- handel voor het Stadhuis. Daar bleef het by. Voorts waren er ook nog twee borden met het opschrift: „Homo ludens In uniform" de spelende man ln het uniform en „Dank zy Pro Patria kunnen wjj veilig slapen". MEISJE TE HILLEGOM ONDER TREIN GEDOOD Vanmorgen is bij de spoorwegover gang aan de Pastoorslaan te Hille- gom, welke overgang is beveiligd met z.g. automatische halve bomen, een 18-jarig meisje onder een in de rich ting Leiden rijdende trein geraakt en op slag gedood. Het slachtoffer ver bleef tijdelijk in deze omgeving. Het ongeval gebeurde om kwart voor acht. Het treinverkeer in de richting Leiden onderbond daardoor ongeveer veertig minuten vertraging. Ook de treinen uit de richting Leiden hadden met lichte vertragingen te kampen, doordat deze het trajectge deelte, waar het ongeval had plaats gevonden, slechts met sterk verminder de snelheid konden passeren. Om onge veer half negen was het treinverkeer weer normaal. LFC MAAKTE EEN UITSTEKENDE INDRUK TEGEN DE SPARTA-PROFS Van der Heyden mist penalty en geeft kans op gelijkspel weg LFC heeft gisteravond als sparring partner van het Rotterdamse Sparta zo'n goede indruk achtergelaten, dat men zich kan afvragen hoe LFC in de onderste regionen van de tweede klas se KNVB is terechtgekomen. De LFC- ploeg heeft deze competitie nog niet zo goed gespeeld als in de licht wed strijd van gisteravond tegen Sparta en menig supporter verslaakte de zucht O JA! EVEN NAAR PrOnOtlCG pyjama of nachthemd Wedstrijd week vervroegd SIoos verdedigt doel in Neptunus-UVS Op verzoek van Neptunus zal de wed strijd Neptunus'-UVS, welke was vast gesteld voor 13 november, a.s. zondag gespeeld worden. Het aanvangsuur is 12 uur. De veldopstelling van UVS is hetzelfde als vorige week. Doelman Ver meer zal vervangen worden door Sloos. Snoep verstandig eet 'n appel „Deden ze het 's zondags ook maar zo Vanzelfsprekend heeft Sparta de ge hele wedstrijd de toon aangegeven, maar -zowel verdedigend als soms aan vallend maakte LFC een goede indruk. Pas na ruim een half uur spelen kwam Sparta door halfspeler Kemper aan 'n voorsprong, toen deze uit een directe vrije trap zo hard inschoot, dat de ge hele LFC-verdediging pas in de gaten had dat de vrije trap genomen was, toen de bal al in het doel lag, 0-1. On middellijk daarna was het weer raak. Keeper v. Leeuwen raakte uit balans en Eykenbroek kopte met een boog de bal in de touwen. 0-2. Nog voor rust kreeg LFC de verdiende tegengoal, een schot van Hans v. d. Starp werd met de grootste moeite door ster-keeper Pirn Doesburg, die overigens enkele malen geen safe indruk maakte, weg- gestompt, waarna de bal voor de voet van Gübler kwam. die niet aarzelde en raak schoot: 1-2. Na rust, waarin niet zo toepasselijk het „Hand in hand kameraden" had weerklonken, werd v. Leeuwen ver vangen door Herman Roedoe. LFC kreeg in de achtste minuut na rust de kans gelijk te komen, toen v. d. Hey den, na een onnozele overtreding op de rand van het strafschopgebied, een penalty kreeg toegewezen. Doesburg had echter geen enkele moeite met zijn slappe schot. Een kwartier later was het aan de andere kant wel raak, toen Eykenbroek een overtreding van D. Sira tegen Vermolen mocht afstraf fen met een strafschop: 1-3. De Leidse Football Club was daardoor nog geens zins uit het veld geslagen en ging moedig verder en zo waar gelukte het Hans v. d. Stap uit een voorzet van Rietkerken te scoren, 2-3, met welke stand de wedstrijd ten einde kwam. Als LFC de inzet van gisteravond de gehele verdere competitie uitspeelt, dan kan het bestuur van deze club er ver trouwen in hebben, dat een beter* klassering in het verschiet ligt. hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! Loting tweede ronde LSB-kampioenschappen Vrijdagavond begint om half acht de tweede ronde van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Schaak Bond. Zoals gebruike lijk speelt men in het Dorpshuis te Leiderdorp. De loting voor deze ronde heeft het volgende resultaat opgele- Groep 1 (Hoofd- en Eerste klasse): 1 A. Geyer-J. Turk. 2 J. C. Kort-A. Smit, 3 J J. Piket-J.J. Wouters. 4 A. A. Schuering-W. de Haas. 5 A. Kohl- beck-C. C. Berg. 6 dr. P. Hörchner- Jerry Bey. 7 drs. M. D. Etmans-W. Donker, 8 P. J. Piket-H. C. Kleiweg, 9 H. S. Mertojo-T. P. v. d. Berg, 10 W. G. Demmendal-C. J. Verbiest. 11 J. Koet-J. J. Bizot, 12 J. H. Willemsen-P. de Jong, 13 A. D. Kardol-L. Berendse. Groep 2 (Tweede klasse): 1 L. J. Spierenburg-J. M. v. d. Maat, 2 J. L. Schuurman-C. v. Tol, 3 D. de Laaf- P. C. v.d. Leek. 4 C. H. Erbrink-R. Weber, 5 D. G. v. Oostveen-T. Teleng, 6 J. A. G. Verkuyl-F. G. R. Hoefer, 7 J. Boelee-A. K. D. Wepster. De zon in een fles De Kuyper is erin geslaagd de zon ln een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zonrljpe bessen. En let wel: Bessen De Kuyper nog steeds in de hélellter-fles. ADVERTENTIE OUDE SINGEL TWEE MAANDEN AFGESLOTEN Met ingang van maandag 7 november zal de Oude Singel tussen Nieuwe Bees tenmarkt en Nieuwe Mare tijdelijk wor den afgesloten' vóór alle rijverkeer in belde richtingen. Dit houdt verband met de aanleg van een rioleringssysteem in de Oude Singel. Tot nu toe lozen wonin gen en bedrijven aldaar nog rechtstreeks in het water van de Oude Singel/Vest. Het werk zal niet normaal werkbaar weer ongeveer twee maanden in beslag De omleidingsroute voor het weg verkeer zal met de Gebruikelijke borden worden aangegeven. De autobussen van Maarse Kroon zullen gedurende deze werkzaamheden omrijden via Maresin- gel en Nieuwe Mare. Eveneens van tij delijke aard zijn de opheffing van het éénrichtingverkeer op de Korte Mare en het instellen van éénrichtingverkeer op de Alkemadebrug in de Oude Singel (al leen richting Oude Herengracht). Baby door verstikking om het leven gekomen De anderhalfjarige David Witte is gistermorgen in zijn ouderlijke woning aan de Witte Singel te Leiden om het leven gekomen door verstikking. Ver moedelijk is hij in de slaap omgedraaid en is het tuigje, waarmee hij aan het matrasje was gegespt, in een dubbele lus om de hals gekomen. LEIDERDORP ZOETER WOUDE- Kaartavond Meerburg A.s. vrijdag 4 november is er weer een prijsklaver- jasavond van de afdeling voetbal. Zoals gewoonlijk om 8 uur in de kantine van het clubgebouw. Bart Zoet verhuist na zijn huwelijk naar Waarden (Zeeland) De succesvolle wielrenner van de Tele- visierploeg en lid van het Leidse "Swift", Bart Zoet (24), zal op 7 november a.s. zijn handtekening onder een voor hem nieuw contract gaan zetten, waardoor hij dan de wettige echtgenoot zal wor den van Marianne v.d. Vlugt uit Voor hout. De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden om half twee 's middags in de trouwzaal van het Sasstenheimse ge meentehuls. De kerkelijke Inzegening zal volgen in de St. Pancratiuskerk, eveneens te Sassenheim. De receptie zal plaats vinden in restaurant "De Oude Post" en het zal daar zeer zeker een grote drukte worden, gezien het feit dat Bart vele relaties ln de wielersport heeft. Wij noemen alleen maar de Tele- visieren met hun leider Kees Pellenaars. Bart heeft als plaats van vestiging Waarden in Zeeland gekozen, waai heel toevallig aan een nieuwe woning is gekomen. Deze plaats' is voor hem te vens voordelig gelegen ten opzichte van z(jxl beroep, dicht bij het tralninscen- trum en bij ztjn werkterrein nl. België, waar wel de meeste coursen gehouden worden. Organisatie van Zoeterwoudse katholieke middenstand op nieuwe leest geschoeid Verschenen Fruitteelt In kleine tuinen door Piet Dekker; uitg. Kosmos, Amsterdam (Reeks Weten en Kunnen). Ik, robot door Isaac Asimov; Prisma Boeken, Utrecht. Christina van Zweden door Barbara Cartland, uitg. Ad. M. C. Stok, Den Haag. Fanina. de Vestaalse door Pierre Sabbagh en Antoine Graziani; uitg. Ad. M. C. Stok, Den Haag. Knut selen in liuis door Piet Marée; Prisma Boeken, Utrecht Van rollen tot hollen door E. A. O. Reteig (Groei en bewegin gen van het jonge kind); uitg. Kosmos, Amsterdam. Geschiedenis van de wetenschap in de ne.gentiende eeuw. Hans Joachim Stö- rig. (Prisma-boeken). „De Kerk van de heer". Romano Guardini. Uitgeverij Paul Brand. Minette, prinses van Engeland. Mar garet Irwin. Ad. M. C. Stok. Zuid-Hol- landsche Uitgevers Maatschappij. Portret van Tunesië door J. Domi- nicus: N.V. Uitgeverij Klaroen, Den Anton Phiilps (De mens de onderne mer), P. J. Bouman, Prismaserie. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Dagboek van een dokter. Dokter X. Uitg. De Fontein, Utrecht. Een Koninkrijk voor een lied. Ira Morria. Uitg. Ad. M. a Stok, Den Haag. De grote structurele veranderingen hebben ook hun stempel gedrukt op de organisatie van de Zoeterwoudse katho lieke middenstanders. Er is veel gewij zigd sinds de oprichting van een plaat selijke afdeling onder de naam „de Han ze" in 1918. De benaming middenstan der is nu ook op een geheel andere groep van toepassing dan 58 jaar geleden. In ZOETERWOUDE Weer Verkoopactie in St. Nicolaastijd Een aantal Zoeterwoudse zakenmen sen, heeft gisteravond tijdens een bijeen komst in zaal Roeleven besloten ook dit jaar het kopen ln de Zoeterwoudse za ken rond de 5e december weer aantrek kelijk te maken met de speciale aktie. Vorig jaar werd de aktie gevoerd on der de naam „tientjesregen". Ook nu weer zijn tenminste 100 prijzen van 10, beschikbaar. Bovendien zullen de bejaar den gaan profiteren van het kopen in de Zoeterwoudse zaken. Een bedrag van ƒ250,komt ten goede aan de bejaar densociëteit. De gezamenlijke uitgave van een reclamekrant met advertenties van de onderscheiden zaken zal nu achter wege blijven. Wel zal er voor de aktie onder het publiek reclame worden ge voerd. De veelheid van folders waarin de zaken hun waren presenteren zal wel weer losbarsten. In de periode van 21 nov. tot 5 dec. zullen de kopers bij aan koop van 2 gulden telkens een gratis lot ontvangen voor de niet te versmaden prijzenregen. Pit '54 tafeltennis. Ook deze week is weer gebleken dat de Pit '54-teams weer een woordje meespreken deze competitie. Het le damesteam won met 73 van Cebusta 1. A. Beereboom en Fiet v. d. GeestSchuur bleven hier ongesla gen. Het 2e team won met 64 van het sterke Wibats 1 uit De Haag. Ook hier twee dames met 3 overwinningen t.w. Coby v. d. Helm en Lenie Koek. Het 3e team verloor ook hun derde wedstrijd nu met 82. R. v. Leeuwen en Riet Salm wonnen ieder één partij. Het le herenteam behaalde een mon steroverwinning op Salamanders. Team 2 was deze week vrij. Het 3e team speelde gelijk tegen Du- risol 1. H. Starrenhurg won al zijn par tijen en J. v. d. Helm 2 maal. Ook het 4e team speelde gelijk en wel tegen NSSS 3. .T. Koek bleef hier onge slagen en G. Verhagen won 2 maal. P. Opdam kon niet tot winst komen. Team 5 won met 8—2 van Avanti. W. Hoogeveen en C. v. Leeuwen lieten zich beiden 3 maal feliciteren, wat W. v. d. Brink éénmaal gelukte. Het 6e team verloor met 6—4 van Den Burcht 7. J. van Teylingen won 2 maal en H. v. Klink en J. v. d. Akker 1 maal. De junioren meisjes 1 en 2 speelden tegen elkaar. Het le won met spreken de cijfers 100. Het le jongensteam won met 64 van Steeds H.T.S.B. en het 2e verloor met 100 van Play Fair 1. navolging van de grote organisatie zal zy voortaan de naain dragen NKOV, Nederlands Katholiek Ondernemers Ver bond, afd. Zoeterwoude. Het programma met en voor de leden ondergaat ook verandering. De dalende belangstelling voor een avond met een spreker of inleider, is een belangrijk punt van bespreking geweest bij de voorbereiding van het nieuwe winter- programma. Verheugend was wel de dikwijls diepgaande gedachtenwisseling die 'n kleine groep van geïnteresseerden kon hebben op een dergelijke avond. Men wil dit in het a.s. seizoen uit gaan brei den door te pogen gespreksgroepen te vormen. Het ligt in het voornemen om hiermee 4 keer bijeen te komen om o.l.v. een deskundige leider een bepaald onder werp, de ondernemer betreffende, te be handelen. Hiervoor zal speciaal de aan dacht van de jongeren worden gevraagd maar ook de onderen en de dames zijn welkom. Tijdens een bijeenkomst op 17 november zullen de meningen gepeild worden en kunnen de aanwezigen zelf bepalen voor welke onderwerpen de meeste belangstelling bestaat. Programma-onderdelen uit voorgaan de Jaren die een goed onthaal vonden by de leden komen ook dit jaar weer aan de orde. De kaartliefhebbers kunnen weer hun krachten meten, terwyi ook de bezinningsavond in de vastentijd ge handhaafd blijft. Voor de derde keer zal tot besluit van het seizoen de populaire autoralley worden gereden. M arktberichten DEN BOSCH, 2 nov. Vee Totaal 6927; runderen 1955, graskalveren 539, vette kalveren 527, nuchtere kalveren 1327, schapen 189. geiten 14, fokzeu- gen 9, slachtvarkens 460, biggen 1079, slachlrunderen 828. Prijzen: melk en kalfkoeien 1000-1575, guste koeien 760- 1150, graskalveren 350-550, kalfvaar- zen 950-1175, guste vaarzen 875-1175, pinken 600-825, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 150-290. weideschapen 85-125, dr. zeugen 450-525, biggen 59- 76; p. kg gesl. gew.: sl.runderen extra kw. 4.20-4.45, id. le kw. 3.80-4.10, id. 2e kw. 3.35-3.70. id. 3e kw. 3.05-330, vette stieren 3.70-4.30, worstkoeien 2.80 -3.00; p. kg. lev. gew.: vette kalveren le kw. 4.40-4.70, id. 2e kw. 4.10-4.70, id. 3e kw. 3.70-3.95, nuchtere sl.kalve ren 1.35-1.80 (p. st. 35-75). slachtzeu- gen le kw. 2.05-2.10, id. 2e kw. 1.98- 2.03, sl.varkens 2.18-2.32; vette scha pen 85-130, vette lammeren 90-135. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, ruimer, lui. duur; guste koeien, groter, stug, staande; jongvee, ruim, traag, prijshoudend; vette kalveren, minder, vlot, hoger; nuchtere sl.kalveren, groter, vlugger, weinig veranderd; schapen en lamme ren, korter, williger, vaster; fokzeu- gen, minder, stil, lager; lopers en big gen, tamelijk, rustig, stabiel; slacht vee. behoorlijk, gunstiger, gehand haafd: slachtzeugen, minder, gedrukt, gedrukt. BARNEVELD, 2 nov. Pluimvee Aanvoer plm. 21.000 stuks. Handel vlot. Prijzen (in per kg): slachtkip- pen: wit 1.301.40; zwart 1.401.55; rood 1.601.70. Slachtkuikens 1.55 1.60. Snoep verstandig eet 'n appel PAUZE RUILEN WORDT HUILEN Prof. dr. I. Boerema te Amsterdam, chirurg van wereldnaam, heeft in een interview met „Elsevier" o.a. wat ge zegd over het verpleegsterstekort. „Bij velen hunner won het inzicht veld dat het verpleegster zyn een baantje is zoals typiste De zakelijkheid verdrong de barmhartigheid Het is de achteruitgang in deze gevoelens (van moraal, van offerzin, van naas tenliefde) van een heel volk, die hier in tot uiting komt. De materiële voor uitgang wordt algemeen zo begeerd, zo gewaardeerd, dat ook deze kleine groep vrouwen in die roes wordt mee gesleept". De woorden „van een heel volk" zijn door ons benadrukt, hetgeen wel volgens de bedoeling van prof. Boere ma zal zijn. Men hoeft de verpleeg sters niets kwalijk nemen. Het gehele volk gaat vooruit in welvaart en ach teruit in naastenliefde. Dat is een ruilen dat op huilen uitloopt. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Strangers of the night (18 j.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bathle of the Bulge (14 j.) (Ardennenoffensief 1944) Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: De boekaniers (14j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma ontraden. Trianon: Rififi ln Parijs (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.80, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De onoverwinnelijke drie (14J.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Vergeet nu even, wat we de eerst volgende zes weken 's middags eten, en glimlach eens! KORRELTJE Snoep verstandig eet 'n appel ROELOFARENDSV., 2 nov. Bloe men Am. Anjers: Sim Rose 3351; Sim Rood 34—49; Sim Wit 34—35; Sim Arthur 3436; G. J. Sim 3338; Esperence 3437; Keefer 36; Lelies 62; Ficus 1.001.10; Cyclamen 901.45; Rozen: Carla 5780; Baccara 5075; Tradition 3236; Garnette en Carol 1623; Geplozen Chrysanten; Diplo maat 3843; Clingendaal's Elite 30 45; Red Rolinda 2931; Bornholm 20 27; Little America 22; George Baker 30; Indianapolis 5459; Jacob Maris 2128; Alec Bedser 2028 p. st.; Troschrysanten: Superform 1.06-1.29; Roodkapje 1.301.60; Rose Bella 1.11 1.15; Lucida 711.01; Bornholm 1.16 —1.35; White Hope 80—1.30; Tip Top 721.12; Yellow Indianapolis 1.40 1.65; Golden Glint 1.20—1.36; Golden Orphê 841.07; Davine 1.25; Sybil 1.01 —1.34; Medaillon 1.09—1.25; Jacob Ma ris 1.20—1.49; Escorte 1.04—1.09; Dr. Wasscher 1.101.19; Grace 1.001.20; Breitner 881.14; Snijgroen 3341; Irissen: Wedgwood 4.404.55; idem Van Vliet 1.09; Freesia's 4383 p. bos. I.EIDSC'HENDAM, 2 nov. EIEREN: Aangevoerd waren 72.200 klppeleren. De noteringen waren voor 28.00 eieren no. 0 16,70-/ 17,45:15.200 eieren no. 1 15,25-/ 16,00; 28.000 eieren no. 2 14, 30-/ 15,15; 16.600 eieren no. 3 13,30- 14,00: 7600 eieren no. 4 12,60-/ 13,40; 1200 eieren no. 5 11,50-/ 12,35; 300 ei eren no. 6 9.50-/ 11,15; 500 kneus 9,80-/ 10,00. Rynsburg 2 nov. Bloemen Am. Anjers William Sim 32-46, Rode Sim 30-45, Car rey 32-44. Tangerine 30-42, Rose Sim 30-41, Witte Sim 30-40, Dusty 30-40, Keefers 25-35. Anthurlum 65-145, Ger- bera 18-40. Geplozen Chrysanten: Clln- gendaai Elite 3S-44, Diplomaat 30-40, Jacob Marls 19-22. Rozen: Baccara 36- 71, Pink Sensation 24-46, Zorina 18-34, Seventeen 18-31, Carol 11-18 alles pet- stuk. Tros Chrysanten: Tokio 180-200, Polls 170-230, Golden Seal 150-170, Ly- ona 140-170, Jacob Maris 140-150, Gol den Glint 135-150, Superform 125-140, White Hope 125-135, Red Husser 125- 135, Sybille 110-135, Popcorn 110-130, Witte Bonnie 120-130. Golden Orphy 90- 110. Irissen: Prof. Blaauw 350-540, Wed- gewood 200-250, Excelsior 150-200, Free sia's: White Swan 125-200, Stockholm 75-150, Aurore 80-130, Golden Yellow 55-144 alles per bos. TER AAR, 2 november. GROENTE Kassnfjbonen afw. 1.05, stambonen 1.80, witte pronkbonen 65-1.05, Boeren kool 28, andijvie 20-44, idem afw. 8-16, prei 30-35, witlof 79, idem stek 12. rode kool 16-20, groene kool 21-22, gele sa- voyekool 17-18, winterpeen 16, spruiten Ax. 54-82, Bx. 26-57 alles per kilo. Sla 17-23, bloemkool 68-96, idem stek 29-35, komkommers 26-57 alles per stuk. Sed- dery 6-10, peterselie 10 per bosje. Toma ten Export: A extra 8.20, al 8.10-8.40, B extra 8.90, BI 7.50, C. extra 7.40, Cl 7.30, CC. 3.30, tomaten binnenland: Ax. 2.10-5.60, Bx. 2.70-6.90, Cx. 2.10-3.70, CCX. 210 alles per bakje van zes kilo. Spruiten A. 1.02-1.05, B. 97-1.06, C. 80, D. 70 per kilo. Boerenkool 2.20 per kist.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3