3)a £eidóe (Eomant Jan Teulings geeft een geheel eigen Maigretinterpretatie Wegen kosten meer door stijging met 50 pet grondprijzen Eerste aflevering zondag op het scherm Groot verschil met K. Brusse Akkertjes GELD verdween en verscheen Hotel van Oranjereizen ingestort r s e "0? o „Oranjeman' tóch terug bij Eerdmans TELEVISIE RADIO Vrijdag a.s. geen „Mies PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 Bemiddelaar Biesheuvel AN de demarche der A.R. in de formatie-Schmelzer zitten behal ve diverse interessante ook vreemde kanten. Eén daarvan is het feit, dat de demissionaire vice-premier mr. Biesheuvel zich persoonlijk met de interventie heeft ingelaten; niet al leen bij het geheim beraad in A.R.- kringen, maar ook bij het overbren gen van het nieuwe voorstel aan de formateur. Wat is het merkwaardige in de gang van zaken? Om te beginnen de gezamenlijke komst van de heren Roolvink en Biesheuvel: het opko men als duo bewijst dat de machts strijd in de A.R.-kring nog lustig voortduurt en dat om formateur Schmelzer duidelijk te maken dat hij nu echt met een voorstel namens de hele partij te maken heeft, de beide coryfeeën samen naar de Alex- anderstraat getogen zijn. Maar nog vreemder is dat mr. Biesheuvel op die manier actief be trokken is geraakt in een poging om te komen tot behoud van het kabi net, waarvan hij politiek een der belangrijkste kopstukken is. De vice-premier mengt zich op die manier in de controverse tussen twee van de componenten die de po litieke basis van het kabinet-Cals vormen: de KVP en de socialisten. Over een oplossing waarbij de demissionaire regering aan het be wind zou blijven (al dan niet met de opdracht de Kamerverkiezingen te vervroegen) zouden wij ons zake lijk gezien kunnen verheugen. Maar wanneer drs. Schmelzer meent dat zoiets moeilijk te verenigen val met de opdracht die hij probeert uit te werken, mag niemand verwonderd opkijken. Zeker niet nu mr. Biesheuvel per soonlijk de rol van bemiddelaar op zich genomen heeft. Zoiets betekent dat de zittende formateur gedoemd wordt voor „His masters voice" te spelen. Zeker op het moment dat drs. Schmelzer een beetje succes begint te krijgen bij de formatie van een min derheidsregering stelt hem de invita tie van mr. Biesheuvel voor een penibele beslissing. Een intrigerende vraag dringt zich daarbij nog bij ons op. Wat denken mr. Cals en dr. Vondeling ervan? Want mr. Biesheuvel was toch im mers een der meest geprononceerde verdedigers van de solidariteit van de afgetreden regering! Banbliksems van Confrontatie WAT wij verwachtten ia gebeurd: de verontruste katholieken, die zich verzameld hebben in de groep Confron tatie, wijzen de nieuwe katechismus af. Zij doen dit bij monde van een zich in de anonimiteit hullende theoloog, die het boek met aandacht heeft gelezen en er tal van ketterijen in heeft aangetroffen. Ketterijen in de strikte zin van het woord, die vallen onder de gebruikelijke formule: „Wie dit of dat leert, hij zij in de ban''. Het gaat in concreto over de katechismusleer inzake het wonder, de erfzonde en de eucharistie. Op andere punten wordt de samenstellers van de nieuwe katechismus moedwillig verzwij gen, dubbelzinnigheid en zelfs listigheid in het formuleren verweten. Uiteraard is het duidelijk stelling nemen in zulk een gewichtige zaak het goed recht van de groep Confrontatie. Wij moeten hem er zelfs dankbaar voor zijn, omdat het de godsdienstige situatie in ons land weer een beetje verheldert. Maar onze dankbaarheid zou nog groter zijn geweest, indien Confrontatie aan de verheldering van de situatie zijn volle bijdrage zou hebben geleverd. Door bij voorbeeld duidelijk te zeggen, dat het zijn aanval niet alleen richt op het Hoger Katechetisch Instituut te Nijme gen maar op de bisschoppen van Neder land. Want die zijn het. die de opdracht tot het samenstellen van de nieuwe kate chismus hebben gegeven en zijn inhoud voor hun rekening hebben genomen. Niet in alle details, niet in alle punten en komma's, maar zeker wel in de uit eenzettingen, die door Confrontatie ket ters, dubbelzinnig of listig zijn bevonden. Wij menen te weten, dat Confrontatie slechts een klein percentage van de Nederlandse kerk achter zich heeft. Maar dat doet er weinig toe, want ook kleine groepen hebben het recht om hun mening te zeggen. Zij hebben zelfs het recht om iets wat zij als ketterij be schouwen ook als ketterij te bestempe len Maar daardoor plaatsen zij zich wel in een heel aparte hoek: de hoek name lijk waar geen prijs meer wordt gesteld op een eerlijk gesprek maar alleen nog met banvloeken wordt geslingerd: de hoek ook, waarin met opzet noch Paus Joannes noch zijn concilie hebben willen staan. Confrontatie moet het de rest van katholiek Nederland niet euvel duiden, Indien het van deze vrijwillige keuze met aandacht kennis neemt. PAPIEREN STORTREGEN VOOR ADAMO Dick Houwaart in „Vragenvuur" (Van onze radio- en t.v.-redacteur) DEN HAAG Dick Houwaart tot vorige weekche f van de NCRV-aetua- liteiteiirubriek „Attentie" is van avond te gast in het programma „Vragenvuur" van de VARA. De heer Houwaart beantwoordt vragen van studenten van de Vrije Universiteit te Amsterdam en van jonge journalisten uit het Gooi. De uitzending is te be luisteren om 21.85 uur, op de 298 meter band. Vanavond in do Hhcrï ..Overval in de Pacific". spannende a von turen fil in „Overval in de Pacific", de A hoofdfilm van hedenavond a voert de toeschouwer aan A boord van een onderzeeër, die a niets anders te doen heeft dan i gezagvoerder, die aan de voor- a i matroos moet waarschijnlijk 1 geleden dat het televisieteam van de VARA werkte In de omgeving van de Quai des Orfèvres in Parijs, waar 't imposante okergele gebouw van de Police Judicaire en het monumentale Palais de Justice staan. Onder regie van Eimert Kruidhof maakte, de uit stekende Belgische cineast George Laurent toen de nodige opnamen, die de komende weken in de nieuwe Mai- gretserie zullen worden gebruikt In een Brasserie aan de Pont Neuf be spraken regisseur en medewerkenden, waaronder vele als echte flics ver klede figuranten de scènes uit het draaiboek „Maigret en zijn dode". Aan de met zink bedekte toog („au zinc") dronk commissaris Maigret zijn aperitief met zijn inspecteurs, en als wij niet beter hadden geweten dan zouden wij er zeker van zijn dat Sl- menon, de schrijver van de talloze bekende speurdersromans J. Teulings voor ogen moet hebben gehad toen hij gestalte gaf aan zijn Parijse politie commissaris. Maar velen weten dat (ADVERTENTIE) Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijnen griep! TILBURG (ANP) Na het verbreken een verloving tussen een 23-jarige Tilburgse kapster en een 33-jarige Griek een bedrag van 13.000 gulden be stemd voor huwelijksaankopen, vermist. Het geld dat door de voor diefstal be vreesde moeder van de aanstaande bruid uit voorzorg onder een karpet op een der slaapkamers was verborgen, is ver moedelijk door de Griek gevonden en meegenomen. SHRDLUUUUWWW meegenomen. De man is spoorloos. Ge bleken is intussen dat de Griek ln eigen land gehuwd was. n onlangs overleden oud-inwoner van de gemeente Laren hield er een heel wat betere mentaliteit op na. De man die jarenlang financilëe steun had ontvangen van de gemeentelijke sociale dienst, heeft uit dankbaarheid hiervoor aantal gebruiksvoorwerpen en sie raden aan de gemeente Laren nagelaten. Totale waarde van de nalatenschap be draagt ongeveer 14.000 gulden. B. en •an Laren hebben de raad voorge steld de nalatenschap te aanvaarden en de opbrengst toe te voegen aan de re serve die is gevormd voor de stichting een nieuw zwembad. Onder de Amerikaanse gewoonten, die naar Europa zijn overgewaaid of -gevlogen behoort ook het inhalen van hoog geplaatsten met een „tikkerteep", een stortbui van papiersnippers, verscheurde tele foonboeken of doodgewone confetti. Zo'n welkom viel ook Adamo te beurt, toen hij gisteren na een lang tournee terugkeerde op het vlieg veld van Brussel. Jubileumexpositie in Mauritshuis DEN HAAG (A.N.P.). Ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen „Mauritshuis", de Koninklijke Biblio theek en het Koninklijk Penningkabinet in Den Haag zal in het Mauritshuis van 5 november tot 5 Januari a.s. een histo rische tentoonstelling worden gehouden. Deze drie instellingen werden in het leven geroepen in 1816. De toen aan hen overgedragen collecties kwamen uLt het bezit van de stadhouders Willem IV en Willem V. De tentoonstelling zal een overzicht geven van de oorsprong van de huidige verzamelingen tot plus minus 1830. Naar aanleiding van het 150-jarig be staan vindt vrijdagmiddag 4 november in de Rolzaal ln Den Haag een officiële herdenkingsplechtigheid plaats tijdens welke prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer IN TOEKOMST RIJSTROKEN VAN 2 BIJ 3 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG- Sedert de intrekking van de wet vervreemding landbouwgron den zijn de grondprijzen gemiddeld met 50 procent gestegen. Dit is door minister Suurhoff gezegd in een mondeling overleg met de Tweede-Kamercommissie Verkeer en Waterstaat over het wegen bouwprogramma voor 1966 en met name de vertragingen daarin. Blijkens het verslag van dit in juli j.lj gehouden overleg heeft deze prijsstijging van grond ook voor de financiering de wegenbouw belangrijke gevolgen gehad, De totale kosten van wegenwerken zijn er 10 20 procent door gestegen. Op het ogenblik schat men de voor de aanieg van één kilometer autosnelweg benodigde hoe veelheid grond op 7 hectare, dat is circa eenderde meer dan vroeger nodig was. Minister Suurhoff heeft voorts desge vraagd verklaard, dat bet de bedoeling is b(j de aanleg van alle autosnelwegen de mogelijkheid tc creëren in de toekomst het aantal rijstroken van 2 x 2 op 2 x 3 te brengen. Bij de aanleg van wegen in het kadei van de regionale industrialisatie wordt doorgaans gerekend met een moge lijke uitbreiding van 2 tot 2x2 rijstroken. Minister Suurhoff stelt voorts, dat de door de kostenstijging noodzakelijk gewor den vertraging in het wegenbouwprogram ma 1966 geen wijziging in de volgorde uitvoering van de plannen met zich meebrengt. ..Er is soms slechts een ver schuiving ln het tijdstip waarop met de uitvoering is of wordt begonnen", aldus de minister. Minister Suurhoff ontkent voorts in haar algemeenheid de stelling van de aan- dat de aanbestedingsprijzen niet of nauwelijks zouden zijn gestegen. Vol- een rede zal uitspreken en vervolgens gens de minister is ln 1965 in vergelijking minister Vrolijk de tentoonstelling zal I met 1961 de prijs voor b.v- kleine vla- openen. ducten gemiddeld met 60 procent per vler kante meter gestegen. De kosten van een kubieke meter beton stegen in dezelfde tijd met circa 45 procent. Voor grote via ducten zijn de prijsstijgingen 20 procent per vierkante meter en 40 procent per kubieke meter beton geweest. Voor een volledige realisatie van het wegenbouvvprogramma 1966 zou 400 a 500 miljoen gulden nodig geweest zijn. Volgens de prognoses zal echter eerst in 1969 een bedrag van 433 miljoen gulden voor het wegenfonds beschikbaar z(jn. tert is ingestort. Talrijke wandelaars die, genietend van het mooie weer de laatste dagen, een bezoek aan kasteel Caestert brachten, kwamen tot de ont dekking dat de toren van het oudste deel van het kasteel totaal is verwoest. In het kasteel gelegen op het Belgische deel van de St. Pietersberg, is een café gevestigd, dat met mooi weer door tal rijke Maastrichtenaren wordt bezocht. Het kasteel is als hotel gehuurd door „Oranjereizen" te Valkenburg. Honder den vakantiegangers uit het bele land brachten het afgelopen seizoen daar hun vakantie door. Een deel van de va kantiegangers was ondergebracht in het thans ingestorte gedeete. Bij de instor ting werd de hotelkeuken geheel ver woest, terwijl ook de eetzaal voor een deel beschadigd werd. Het oude gedeel- in het complex is na de instorting meer te gebuiken wegens nog steeds dreigend instortingsgevaar. Toevallig was op het moment van de instorting niemand in de nabijheid en be vonden zich ook geen personen in de keuken, die anders onherroepelijk onder tonnen puin zouden zijn begraven. Het gevaar voor instorting bestond reeds niet alleen in ons land, maar vooral in Frankrijk tal van uiteenlopende acteurs in de onsterfelijke rol van Maigret zijn opgetreden. We denken aan de beroemde Jean Gabin, aan Harry Nauer en de spitse Louis Jou vet De t.v.-kijkers in ons land zullen zeker niet Kees Brusse zijn vergeten, die met zijn bekende understatement de befaamde speui-der voor de came ra's creëerde. Desondanks geloven wij dat Jan Teu- l'ngs het van Brusse wint in zijn felle, kittige, karakteristiek van de fictieve en legendarische commissaris Jules Amadee Frangois Maigret. Teulinas vereenzelvigt zich meer met zijn slachtoffer. Deze houding geeft grotere dramatische kracht aan speurdersverhaal. Immers de politie commissaris komt volgens de 6Cheppei Simenon altijd ten tonele als hel eigenlijke drama bijvoorbeeld eer moord al gepleegd is. Daarom zoe ken Jan Teulings en de regisseur eer nauwere binding met de persoon var de dode, o.m. door het binnensmokke len van bepaalde dramatische gebeur tenissen. Ook bij de monoloog-inte rieur gedraagt Teulings zich veel doordachter en consequenter dan zijn voorganger Kees Brusse. Regisseur Kruidhof toont zich een vakman van het zuiverste water door de knap gefilmde fragmenten van George Laurent onmerkbaar in te schuiven in de opnamen, die in de Nederlandse studio's zijn gemaakt. Men heeft de Nederlandse t.v.-decors natuurgetrouw nagebootst aan de hand van foto's van de Parijse inte rieurs. Slechts de insiders bemerken de verschillen, maar de t.v.-kijker zal de dislocatie nauwelijks opvallen. Het ligt in het voornemen van de VARA televisie met ingang Een procent van Denen heeft geen radio of tv (Van onze omroepcorrespondent) KOPENHAGEN (UPI) Een onder zoek naar de luister- en kijkdichtheid in Denemarken heeft uitgewezen dat slechts één procent van de Deense bevolking geen radio- of t.v.-toestel bezit. Van de bevolking heeft 78 pro cent een radio- en een t.v.toestel er ongeveer 80 procent heeft alleen teie- Het programmablad wordt door 96 pro cent van bevolking bekeken, alvorens men de uitzendingen gaat zien. Meer dan twee miljoen mensen zien het nieuws. De Zweedse televisieuitzen dingen worden door 10 procent der Denen gezien en ongeveer 2 procent kijkt regelmatig naar Duitse televi sieuitzendingen. (ADVERTENTIE) ZO BOEIEND IS NU DEZE WEEK: O Zolang burgemeesters van grote steden, voorzitters van Kamers, hoogleraren, com missarissen van de Konin gin en economen lid van zo'n arbeiderspartij kunnen zijn, kan je niet verwachten dat... Overdag verkoopt hij warme worstjes, croquetten en patat, 's Nachts snoept de man in Amstelveen van planeten. O Kindje ziek? Moeder in het ziekenhuis! O Nederlandse jongen met even veel ondernemingslust als haar zingt zich een spaarpot bij elkaar en wil zijn studie niet afmaken. Maar BB en haar huidige man waarderen zijn zangkunst. O Het sprookje van de welvaart. De conférence die Mr. Paul van Vliet hield bij HET HUWELIJK heeft hem na- deel bezorgd. Kan het nog gekker dan in Cali- fornië waar het leven begint bij twaalf en eindigt bij vijfentwln- De kleine kale behanger uit Lübeck kan doorslaan... en miljonairs uit de hele wereld houden hun hart vast dat'ie het zal doen! O Striptease in het Louvre ZO BOEIEND IS PANORAMA DEZE WEEK En niet alleen deze week: èlle weken! Koop een los nummer voor 55 cent. Dan ziet u, dat de opsomming hierboven slechtseen kleine keus is uit het vele span nende en boeiende materiaal, dat Panorama uit de hele wereld heeft verzameld f Nog verstandi ger: stuur naam en adres op een briefkaart aan Panorama- Haarlem. Dan heeft u voortaan Panorama thuis voor 45 cent per maand, om de vier weken een van de zes Maigretverhalen op het scherm te vertonen. Hoe de schrijver Simenon over deze nieuwe Hollandse Maigret denkt kon den wij hem moeilijk vragen. Hij die met zijn meer dan 300 romans grote roem en uiteraard hoge winsten ver gaarde, woont in een enorme witte villa in Epalinges in Zwitserland. Het luisterrijke gebouw bevat een over dekt zwembad en de vensters van tal loze kamers geven uitzicht op eer schitterend landschap. Zijn secretares se vertelde ons aan de telefoon dat Georges Simenon op reis was. standbeeldje van Maigret in Délfzijl, gemaakt door de Utrechtse beeldhou wer Pieter d'Hont, is echter een bewijs hoezeer Nederland heeft meegeleefd met het kunstenaarschap van de telijke vader van Maigret. r te patrouilleren en onder bevel staat van r schriften strikt de hand houdt. De dood v f worden toegeschreven aan deze houding. Een opdracht om een officier, be- r last met een zeer gevaarlijke spionageopdracht, te brengen op een door de Japanners bezet eiland, roept weer problemen op. want het zou in strijd j r zijn met de geldende regels. De tocht met de duikboot en het uitvoeren van de missie, levert spanning op in de juiste zin van het woord. Er is geen 4 r sprake van vulgaire sensatie ongetwijfeld een verdienste van deze film, a f James Garner en Edmond O'Brien spelen de voornaamste rollen met de be- x r heersing, die kennelijk aan Amerikaanse marineofficieren in oorlogstijd is a r eigen geweest. „Overval in de Pacific" is een mannenfilm. dat wil zeggen. r ze wordt overwegend door mannen gespeeld. Maar als er enkele scènes met a dames zijn, dan laten deze hun aanwezigheid duchtig gelden f (Nederland I 20.30) 4 F) E vorige maal dat de AVRO een show van Hermlen en Gert Timnier man uitzond, ging dat. ln de vorm van een partijtje. Gisteren was het die van een bruiloft en dat- lijkt ons té toe vallig om „toevallig" te kunnen zijn. Alsof Gert wil zeggen: „Goed, voor bruiloften en partijen; en wat dan En eerlijk, daar is niets op te zeggen. De feestjesbouwers op bruiloften en partijen hebben een heerlijke taak een heel eigen genre. Gert vat die taak op zijn manier serieus op: het genre is bij niet weinigen geliefd. Daarom willen we zo'n programma onder dit duidelijke etiket best accepteren. We zijn overigens zelf na een kwartiertje naar „n" overgeschakeld, waar d< NTS onder de titel „Tussen hemel er aarde" een fascinerende film vertoon de die een Franse expeditie in 1959 In Nieuw-Guinea maakte. Jammer dat de fUm eerst nu vertoond werd. een voortreffelijke inleiding geweest zijn op een grote zomertentoonstelling van Papoeakunst in het Rijksmuseum. Vjoew, 't nieuwe AVRO-jeugdprogram- ma viel enorm tegen. Het was beloofd als „kritisch en openhartig", maar de wijze waarop kleine en grote kunst werden aangepakt was amateuristisch en vervelend. Eeö soort Minjon-t.V. maar dan niet zo goed. AVRO's Televizier tenslotte gaat hoe langer hoe meer de grote voorbeel den van KRO en VARA navolgen. En zulks doende leest men zienderogen. Ook gisteren was men de actualiteit weer goed op het spoor. Houden AVRO, of liever, nóg beter! Vg. Van onze omroepcorrespondent) IHLVERSUM De hoofdonderwijzer van de Hervormde lagere school in Marram (Friesland) de heer H W. Hamnier, die zaterdagavond Theo Eerdmans voor de t.v. van repliek diende bij diens ..ouiz-vragen' oraniehuis. zal óók in de laatste ronde verschijnen. Dit ondanks de vele reacties op het op treden van Theo Eerdmans en diens provocerende vragen over de historie van ons koningshuis. Vooral het ano nieme briefje dat de heer Eerdmans voorlas en waarin werd gevraagd waar de naam ..Der Nederlanden" vandaan komt. Het zou zo zei de heer Hammer aarzelend, verband houden met onechte kinderen van Nederlandse koningen, die deze naam dragen. De heer Eerdmans geeft toe, dat hij nimmer dit anonieme briefje had mo gen voorlezen, laat staan gebruiken. Het werd hem vlak voor de uitzen ding ln de handen gestopt, overigens verklaarde hij nadrukkelijk geen re publikein te zijn en als men in de huiskamer een andere indruk zou hebben gekregen, dan heeft men ken nelijk niet goed geluisterd. De heer Hammer krijgt vele brieven, waarin hem zelfs wordt aangeraden te te stoppen met de quiz. of de quiz leider scherper aan te pakken. De heer Hammer blijft er rustig onder Hij wil de duizend gulden winnen om er zijn verhuizing naar Leerdam mee te betalen. Eerste uitzending van ..Rue Brifue" HILVERSUM Vrijdagavond 11 no- j vember zendt de KRO-televisie vin I Nederland I, de eerste aflevering uit I van een nieuw amusementsprogramma dat als titel kreeg: Rue Brique. Het j Is 'n showmagazine waarin Jan Theys als gastheer optreedt. jSherlock Holmes, de waas uit de kunst De NCRV-tv start haar avondpro- gramma met de 2e aflevering uit de BBC-serie. „Sherlock Holmes", on- der de titel „De 6 Napoleons". Daar- r v na wordt overgeschakeld naar „De J Waag" in Haarlem, waar voorvechtster nummer een van de folk-song Coby J r Schrijer in haar Troubadoursclub als gasten ontvangt: Robin and Jimmy, r die op hun beurt weer al gastheren optreden voor Steve Benbows en D. Poons. J Na het maandelijks cultureel NCRV-kijkschrift „Uit de kunst" gewijd aan r de praktische resultaten van het Cultureel Accoord tussen Nederland en België wordt met de rubriek „Attentie voor sport" weer een plaatsje in- r geruimd voor een tak van ontspanning. Dr. O. Jager tenslotte besluit het programma met een korte nabeschouwing van de voorbije dag. r (Nederland II 20.01) 22.00 Klassieke DRAADOMROEP (4e lijn) Mühle, Herz-Schm jers, Margie, My kinda love. DJango. 4 't be that way, All the things you 4 Relaxing. Always, Battle Royal, a t the woodslde. Donderdag r Andra Martin en James Garner rr in een scène uit de spannende r avonturenfilm, „Overval in de i Pacific". (Nederland I 20.30) Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.30 Teleac: De boerderij als onderneming, 19.00 Nieuws, 19.01 Pipo de Clown, 19.05 Mijn vrienden in de wereld, tv-film. 19.15 Openbaar Kunstbezit, 19.30 Mona: Filmster contra hulsvrouw, tv-film, 19.55 Uitzending Socutera. 20.00 Journ!, 20.20 Uitzending v. d. P.v.d A„ 20.30 Overval in de Paoific. speelfilm. 22.00 Het proces van Neurenberg, documen- taire. 22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. NCRV: 20.01 Sherlock Holmes, tv- feuilleton. 20.50 Liedjesprogr, 21.15 Maandelijks cultureel kijkschrift. 21.45 Attentie voor sport. 22.05 Overdenking. NTS: 22.10 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Koorzang. 18 30 Spectrum. 18.50 Walsmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Radio- krant. 19.30 Leger des Hcilsmuziek. 19.45 Werelpanorama, 20.00 Dankstond voor gewas en arbeid. 21.00 Oude kamermuziek. 2115 Gevar. programma. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Lezing, 23.10 Oude muziek. 23.20 Rteren- mirte HILVERSUM II (298 m> VARA: 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending va nde P.v.d.A.. 18.30 Platenmarkt, 19.05 Dansorkest. 19 30 Artistieke staal kaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. 20.55 Ik loop door het. land. licht programma. 21.10 Gram.. 21.35 Vragenvuur. 22.00 Liedjes programma. 22 30 Nieuws, actualitei ten, 22 55 Radio Jazz magazine. 23.30 Jazzorkest. 23 55 Nieuws. RADIO VERONICA <192 m) - 18 00 Veronica's Jukebox met verzoekjes, groeten en wensen. 19 00 Joost mag met wetenHot honderd USA, 20 00 Klass. verzoekplatenprogr.. 22.30—1.00 Gevarieerde gram. muziek. HILVERSUM I (402 m> KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Gram., (7.30 Nieuws). 8.00 4 Nieuws. 8.10 Kamennuz., 8.30 Nieuws, i 8.32 Voor de huisvrouw. <9.35 Water- a standen). 10.00 Licht muziekprogr.. j 11.00 Voor de zieken; VPRO: 11.30 Lezing. 11.45 Uit de Haarlemmermeer. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 i Nieupws, 12.40 Actualiteiten, 13.00 Pro memorie. 13.05 Gram.. 13.45 Voor de j vrouw. 14.15 Kamer- en koormuziek. J TROS: 14.45 Klass. muziek. 15.15 Voor de vrouw; NCRV: 15.45 Stereo: klass. kamermuziek, 16.00 Bijbeloverd., 16.30 4 Muzikale herinneringen, 17.00 Voor de j jeugd, 17.15 Nederlandse liederen, 17.30 3 Stereo: Gram. muziek. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 3 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymn., 7.20 1 Liohte gram. muziek, 8.00 Nieuws, 8.10 Actualiteiten, 8.15Gram. muziek. (8.30 de groenteman), 8.50 Morgenwijding, jj 9.00 Klass. orkestwerken, 9.40 Lichte A gram. muziek voor oudere luisteraars, J io.00 Voor de kleuters, 10 10 Arbeids- vitaminen, (11.00 nieuws), 12.00 Stereo Orkestmuziek, 12.27 Voor land- en tuin- j[ bouw. 12.30 Orgelrecital: amusements- muziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal, 13.30 Stereo: Semi-klassieke liederen, 14.00 Beiaardmuziek, 14.15 Lezing voor J de vrouw. 14.30 Muziek uit Nieuw- Zeeland. 15.00 Voor de zieken, 16.00 Nieuws. 16 02 Unesco, gesprekken, 16.15 Stereo: Mod. orkestmuziek. 16.35 Indo 4 Amerikaanse dansen, 17.00 v. d. Jeugd. J HILVERSUM m (240 m en FM-kan.): NCRV: 9.00 Nieuws, 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nieuwa 10.02 Dixie- landmuziek 10.30 Nieuwe gram.platen, 1 11 00 Nieuws. 11.02 Nederl. hitparade. 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten uit binnen- en buitenland. 13.00 Nieuws, 13.02 Gevar. muziekprogr., 14.00 Nws. 14.02 Gram.: KRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Sportprogr., 16.00 Nws. 16.02 Actualiteien, 16.05 Tiener- magazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actual., verder tot 18.00 Verzoekplatenprogr. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Muziek terwijl J u werkt (verzoekplatenprogramma), vrouwenverzoekprogr. v d. huisvrouw, 12.00 Muziek bij de lunch; 14.00 J Van Concertzaal tot jukebox. 15 00 Voor alle zieke vrienden van Veronica. 16 00 Donderdagmiddagparade, gezellige muziek voor jong en oud. 17.15 Favo- rieten express: Teenertoptuneparade, J 17 45 Platenpalet tot 18.00 uur. BRUSSEL Ned. (324) 12.03 Tot de min of meer regelmatig terug kerende gasten in deze door Fred Rombouts geregisseerde serie beho ren: Albert Mol, Jan Blaaser, Huub Matron, Jan Willem ten Broeke en Gerard Cox, die ieder een eigen ru briek voor hun rekening nemen. Aan deze eerste aflevering werken mee: Anneke Grönloh, Lee Quatrea Provin- ciales, Rien van Nunen, Jan Blaaser, Huub Matron. Gerard Cox en Jan Willem ten Broeke. Jack Buiterman leidt het orkest en schreef bovendien de arrangementen. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Na de moeilijkheden die de afgeloj>en week rond het t.v.- prograninia „Mies-en-scène" zijn ont staan, kwam eindelijk het verheugen de bericht dat de samenstellers Mies Bouwman. Erik de Vries. Nieo Scheep, maker en Joris van den Berg toch weer vrede hadden gesloten met de VARA. Thans vernemen wij, dat de eerstvolgende t.v.-uitzending van „Mies-en-scène" op vrijdagavond 4 no vember alsnog geen doorgang kan Nu niet wegens een verschil van mening tussen beide partijen, maar tengevolge van het feit, dat de VARA-t.v. haar technische faciliteiten voor die avond bij de NTS heeft ingetrokken, toen verleden week het conflict zich toe spitste. dat een uitzending niet meer tot de mogelijkheden werd gerekend. Thans is de NTS niet meer in de ge legenheid om op korte termijn alsnog een extra reportagetrein af te staan en op te stellen bij het gebouw „Fras- cati" in Amsterdam. Douglas Wïlmer als Sherlock Holmes en Nigel Stock als zijn assistentdr. Watson in de BBC-serie over de grote mees- terspeurder. (Nederland II 20.30)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2