1 1 1 Gemeentelijk commentaar op kritiek bij ontruiming pand Fijnzinnige humor in „Le Soupirant" anders dan andere DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT Naar aanleiding van de gisteren door Westlandia, welk" bedrijf hij per ons gepubliceerde brief van de heer april 1965 heeft voortgezet tot 1 a. waarin deze zich beklaagt de gang van zaken rond de ont- ïing van het perceel Hogewoerd 43, waardoor hij naar zijn mening door de gemeente Leiden tekort zou worden gedaan, geven wij hieronder het com- ntaar, dat na informatie te be- igder plaatse van de meente verstrekt werd. taar volgt de door de heer Brands gestelde punten op de voet: Ad 1 en 2. De gemeente verkreeg het door de heer Brands gehuurde pand in eigendom op 26 oktober 1960. Op het tijdstip dat de heer Brands voor de ontruiming van zijn pand Hogewoerd no. 43 een vergoeding van 30.000.- van de gemeente vorderde, had de gemeente nog geen enkele belang bij de directe ontruiming van dit pand, omdat de panden tussen de St. Jorissteeg en Krauwelsteeg, zowel aan de zijde van het Levendaal als aan de zijde van de Hogewoerd nog in eigendom van de gemeente moesten worden verworven en ontruimd. Toch is de gemeente zonder enige wettelijke verplichting hiertoe bereid geweest de heer Brands bij voortijdige vrijwillige ontruiming van zijn pand schadeloos te stellen tot een bedrag van 15.000.-, alsof de ontruiming van het pand door de gemeente zou zijn geëist. Op een schadeloosstelling van 30.000.- kon onder de bestaande wet telijke voorschriften door de heer Brands geen aanspraak worden ge maakt. De heer Brands bleef niettemin bij Enige mogelijkheid De gemeente bleef slechts de moge lijkheid over te gelegenertijd langs gerechtelijke weg ontruiming van het pand Hogewoerd 43 te vorderen, en de aan de huurders van het pand toe komende vergoeding ingevolge de Wet van 8 december 1961 door een Kan tonrechter te doen vaststellen. Bij brief van 14 juni 1962 schreven B. en W. van Leiden aan de heer Brands, met aanbieding van een scha deloosstelling ad 15.000.-: „Wij raden u aan om uw standpunt ten aanzien van ons aanbod niet te bepalen alvo rens hieromtrent het advies te heb ben ingewonnen van terzake werkelijk deskundige raadslieden en uw beslis sing goed te hebben overwogen". Op 26 september 1962 werd aan de Kon. Ned. Middenstandsbond te 's- Gravenhage als antwoord op haar brief van augustus 192 na uiteenzet ting van de feiten door B. en W. van Leiden medegedeeld: „Wij betreuren het voor de heer Brands, dat hij ons voorstel zonder meer van de hand heeft gewezen". Op deze brief van 26 september 1962 heeft de evengenoemde bond niet verder gereageerd en dus ook niet de juistheid van het daarin gestelde be streden. Ad 3. Zoals hiervoor reeds *ópge- merkt, wordt de aan de huurders toe komende schadeloosstelling bij ge dwongen ontruiming ingevolge de eerdergenoemde wet van 8 december 1961, niet door de gemeente doch door de Kantonrechter vastgesteld. Vervangend pand Ad 4. Bij het eerste verschijnen voor de Kantonrechter te Leiden op 17 juni 1965 heeft de heer Brands gesteld het. pand Kort Rapenburg no. 4 te Leiden als vervangend pand te hebben ge kocht. Aan de Kantonrechter is bij de ontruimingsprocedure overgelegd een uittreksel van het handelsregister van de Kamer van Koophandel, waaruit blijkt, dat de heer Brands het perceel Kort Rapenburg no. 4 heeft gekocht met de daarin aanwezige fruitwinkel Snoep verstandig eet 'n appel Rob Rotteveel sticht avondatelier in Leiden De beeldende kunstenaar, tevens me dewerker bij de kreatieve therapeuti sche afdeling van de psychiatrische kli niek Jelgersma Rob Rotteveel opent de Hooigracht nr. 32 een z.g. avondate lier "a slwerkruimte voor allen, die aan hun vrfle tijd inhoud willen geven door te tekenen, boetseren of te schilderen". Het atelier is voor dit doel geheel ver bouwd en aangepast aan de individuele werkwijze, die Rob Rotteveel met zijn mensen gewend schijnt te zijn. Die zul len in de gelegenheid gesteld worden te experimenteren, zowel op het gebied van begonden expressie, b.v. het werken naar model, als op dat van de vrije expres'sie. Het atelier, dat vrijdagavond a.s. in formeel zal worden geopend, is voor de deelnemers voorlopig geopend op maan dag- en woensdagavond vanaf 7 tot 9 uur 9.30. Men kan echter ook slechts op een dezer avonden komen. De m dag Is bestemd voor het tekenen of I seren naar de natuur, de woensdag het vrij werken met zelf gekozen mate riaal. De initiatiefnemer voltooid 1964 te Amsterdam een opleiding M. O.- Onderwerp „Wereldvrede" Lions organiseren opstellenwedstrijd wereldvrede nastreeft met praktische middelen, bestaat vijftig jaar. Ter ge legenheid hiervan heeft de vereniging een opstelwedstrijd opgezet, waaraan jongeren van 14 tot 21 jaar kunnen deelnemen. De wereldprijs bedraagt f90.000,Voorts zijn ,_1": prijzen te april 1965 heeft voortgezet tot 1 aug. 1965, volgens zijn erkenning bij de tweede comparitie voor de Kanton rechter, om de daarin aanwezige voor raden uit te verkopen, waarna de heer Brands dit bedrijf heeft gesloten en het pand daarop heeft laten ver duwen en opnieuw inrichten. Daarna heeft de heer Brands het ind Kort Rapenburg 4 aan zijn zoon F. Brands verhuurd en op 10 jan. 1966, dus tijdens de loop van de ge rechtelijke onteigeningsprocedure bij de Kamer van Koophandel laten In schrijven, dat het in dit pand uitge oefende bedrijf eigendom is van zijn zoon W. F. Brands. Dit bedrijf wordt gedreven onder dezelfde naam als het bedrijf, gevestigd in het pand Hoge woerd 43, te weten „Leidse Fruit Centrale", welke naam met grote letters in neon-licht op de gevel prijkt. Hieruit mag worden afgeleid, dat het bedrijf niet van de zoon is, doch van de heer Brands zelf, dan wel dat de heer Brands voornemens is zijn bedrijf te staken en zijn handelsnaam „Leidse Fruit Centrale" aan zijn zoon heeft overgedragen. Uit de aangegeven gang van zaken blijkt, dat de heer Brands het pand Kort Rapenburg 4 aanvankelijk heeft gekocht als vervangend pand voor zijn eigen bedrijf. Dat hij nadien het pand heeft verhuurd aan zijn zoon en zich daardoor in de onmogelijkheid heeft gesteld zijn bedrijf in dit pand voort te zetten, is een beslissing, die hij vrijwillig heeft genomen en mocht nemen, doch welke hem het recht ontzegt zich erover te beklagen dat hij ben ontruiming van het pand Ho gewoerd niet de beschikking heeft over een vervangend pand om daarin zijn bedrijf voort te zetten. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 27 OKTOBER K. en Oaanvang cursus zelf game lan spelen. Museum voor Volkenkunde, 19.00 uur. K. en O. aanvang psychologische cursus. Snouck Hurgronjehuls (Rapen burg), 20.00 uur. NKV, Lelden Propaganda-aktie. Ver zamelpunt parochiezaaltje Maria Gflzen- AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen T entoonslellingen dag. vanaf 4.30 Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Tentoonstelling schilderijen enz. Vedijk De Ruif (Janvossensteeg 59): Perma nente actuele affiche-tentoonstelling: da gelijks 10 uur voorm.—8.30 uur nam. (behalve zaterdag en zondag. Rijnland-flat (Ingang Bachstraat): tentoonstelling Fer Hakkaart, Wil Twee- huysen, Babs v. Everdingen, Hans van Dinteren en Ben Wolffs. Geopend zater dag 2—5 uur en woensdagavond 7—9 vrijdag 9 1. 31 okt.). Snoep verstandig eet'n appel K. O.-film van de nuiand R MOET NU MAAR een getrouwd 1 worden", zo luidt de Nederlandse vertaling van Pierre Etfiix' Le soupirant, en Franse speelfilm, die gisteravond .Is film van de maand van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. in het Ca- erathteater werd vertoond. Aan de hoofdfilm ging een bijzonder aardige documentaire over Parijs vooraf. Met dichterlijke vertellingen leidden onbe kende gidsen de nieuwkomer door de donkere straatjes van de Franse hoofd stad, die alle hun eigen historie hebben. Moorden en parapsychologische ver schijnselen, heksen en intriganten doe- op als men zich in de avondsche- door het oude Parijs op weg be geeft. De zeer ver achter ons liggende tijden drukken nu nog hun stempel op sommige wijken. wereldvreemde burgerzoon zich in het wufte leven van dancings en music-halls zijn gebrek aan aanpassingsvermogen uit zich in de meest onverwachte han delingen. Hij wil op ieder moment het liefst zo gewoon, conformistisch moge lijk zijn, maar juist daardoor valt hij op. j is bang om te vallen en daardoor ken de mensen hem na. PIERRE ETAIX die deze eenzelvige, meelijwekkende komiek op 't witte doek brengt, bereikt in deze rol een ver wonderlijke subtiliteit, die veel actie overbodig maakt. Zijn gezicht staat in De collecte van het Prinses Beatrix Fonds, die in de week van 17 tot en met 22 oktober 1.1. werd gehouden, heeft in de gemeente Leiden 5.668,92 opgebracht. Dit is 1200,- meer dan verleden jaar. Wij zijn zeer verheugd over dit mooie resultaat, dat door de gulheid van de Leidse burgerij en de inspanning van een groot aantal collectanten kon worden bereikt. Het Bestuur van het Prinses Beatrix Fonds, afdeling Leiden, betuigt aan allen, die hun medewerking heb ben verleend, hun zeer hartelijke dank. Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het exa men propedeutisch natuurkundig in genieur, de heer A. F. B. Reijngoud uit Leiden. het teken van de vanzelfsprekendheid, als hij onbegrijpelijke en lachwekkende dingen doet. Er moet nu maar eens ge trouwd worden, inderdaad, maar het is duidelijk dat dit manneke er niet zo gauw toe komt. Hij voert eindeloze ge sprekken met zichzelf, stelt zich voor hoe het zal zijn, als hij de galante part ner van een wonderschone vrouw zal zijn.. Als echter het eenvoudige Zweedse meisje, dat bij hem thuis logeert, hem ten huwelijk vraagt, weet hij zich geen raad, en staat nog te duizelen, als ze al weer vetrokken is naar haar land. Een zuiver kunstwerk, deze film, die het be wijs heeft geleverd, dat de Franse film kunst tot grootse prestaties in staat is. constante kwaliteit Sl Toneelspeler en TV-acteur Ramses Shaffy 25 STUKS f 1.50 EEN LAURENS PRODUKT BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Marieke, d.v. J. Lips en P. A. Huis; Jozef Willem, z.v. G. A. J.v. d. Voort en W. M. Schrama; Jan Adri- aan, z.v. H. J. J. Roelofs en P. B. du Pon; Johanna Alida Aghata, d.v. J.N. v. Gijlswijk en A. J. Zonneveld; Willem Herman Antonio, z v. W. Steensma en A. Villar Avellaneda; Willem, z.v. W. helmus Maria, z.v. A. S. de Wit en A. de Jong en A. Koppe; Johannes Wil- M. C. Vergeer; Jacqueline Elisabeth A- gatha Anna, d.v. J. N. van der Horst en E. P. M. van Leeuwen; Jacobus, z.v. E. Ackerm'ans en J. Schaap; Yvonne Zeilstra; P. v. Tongeren en K. E. Riet man; A. R. Verboom en H. van Steen- wijk. Overleden: P. W. van der Meijden, 70 jaar, echtgenote van J. Pelt; G. Hors- 56 jaar, man; s! A. Filipo, 76 jaar, van P. Boot; G. Meijvogel, 61 jaar, Vit de raadsstukken van Leiderdorp VERBOUWING OUDE POSTKANTOOR TOT SECRETARIE KOST 100.000,- Onlangs hebben Ged. Staten goed keuring verleend op het raadsbesluit tot aankoop van het pand Hoofdstraat 6, het oude postkantoor, ten behoeve van de uitbreiding van de secretarie. B. en w. hebben aan architect Middelkoop te Lei den opdracht gegeven tot het maken van een plan Daar het gebouw gedurende een aan tal jaren zal moeten dienen voor huisves ting van enkele secretarieafdelingen, voordat kan worden overgegaan tot de bouw van een nieuw ra noodzakelijk te treffen om te komen tot een verant woorde en deugdelijke huisvesting deze secretarie-afdelingen. Daarom h men de architect opgedragen een te maken voor een sobere, doch ver NIEUWE VERBINDING LEIDEN-OEGSTGEEST gebouw i woorde verbouwing. De aard van de te verrichten zaamheden maakt het noodzakelijk dit werk onderhands namelijk een vert: de opdrachtgever en de uitvoerder, ten einde een zo goed mogelijk resultaat te verkrijgen". Aldus b. en w. in de toelich ting bij het raadsvoorstel, waarin de medewerking van de raad voor de be schikbaarstelling van het krediet en de onderhandse aanbesteding gevraagd B. en W. van Leiderdorp s Geen zondagvoetbal Voorlopig geen voetbal op zondag in Leiderdorp. In antwoord op een vraag van drs. G. H. van 't Klooster, gesteld de laatste gemeenteraadsvergadering, Het eerste kunstwerk ln de „uitvalsweg" van Leidi Oegstgeest door de Kikkerpolder is gereed: Het zal echter nog wel enkele jaren duren voordat deze uitvalsweg ge bruikt kan worden, omdat vele andere kapitaalswerken de voorrang kregen. de verbinding LeldenOegstgeest door de Kikkerpolder loopt van het geplande verkeersplein op het Schuttersveld vla het viaduct op de kruising Maredijk- Spoorlyn achter de sportcomplexen van de Oegstgeestse Hofdijck. LEIDSE UNIVERSITEIT R.K. Studentenver. Sanctus Augustinus installeert nieuw bestuur Gisteravond is onder grote belangstel ling het nieuwe bestuur van de r.k. stu dentenvereniging „Sanctus Augustinus" geïnstalleerd. Hiermee is de overgangs fase voorbij, waarin twee achtereenvol gende besturen elk omstreeks tien maanden zitting hadden. Aldus is de bestuursoverdracht van februari ver schoven naar eind oktober. Het nieuwe bestuur is als volgt sa mengesteld: B. H. A. Klep, praeses; M. M. van der Gaag, vice-praeses; mej. E. M. E. Huysmans, ab-actis I; L. B. A. J. M. Kortmann, quaestor; méj. A. E. G. M. ab-act i n; R. J. A. M. Micl vele kleine Als titel van het opstel heeft de organisatie gekozen „Wereldvrede". Aanmeldingen voor Leiden en omgevnig: A. Thomassen, mk, Oude Singel 248a, Leiden, te kunnen beginnen zijn reeds enkele acties gestart; binnen kort gaat men de reünisten benaderen, Tijdens dezelfde vergadering werd ee nieuwe commissie voor het Eigen Huis geïnstalleerd, aan wie de exploitatie van het pand is opgedragen, PROMOTIES De heer J. L. Stratenus werd heden bevorderd tot doctor in de faoultelt der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „Fotoreaoties enige aromatische ethers en esters". Promotor was prof. dr. E. Havinga. De heer P. P. M. Groenewegen, gebo- e Heerlen en thans wonende te Lei den, hoofdassistent bij het Gaubius Instï-. werd heden bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift ge titeld „Dielectric behaviour of solid hy drogen Ioide and Hydrogen Bromide." Promotor was prof. dr. C. J. F. Bött- De heer E. R. M. G. van Itterbeek beek uit Kessel-Lo (België), leraar aan de Rijksmiddelbare Normaalschool te proefschrift getiteld „Socialisme et po- èsie chez Pèguy. De le 'Jeanne d'Arc k l'affaire Dreyfus". Promotor was prof. BENOEMING DRS. KOK WIELING dam is benoemd drs. Kok Wie Lim Leiden. Drs. Lim volgt dr. J. Font> op, die onlangs een benoeming aan het museum of fine arts te Boston aan vaardde. De heer Lim is Japanoloog en was voordien als wetenschappelijk amb tenaar le klas verbonden aan de afdeling Japanse taal en letterkunde vai universiteit te Lelden, LEIDERDORP WIJZIGING WINKELSLUITINGEN Een aantal te Leiderdorp gevestigde detaillisten in elektrotechnische artike len, radio- en tv-toestellen, verwarmings- kookapparaten, ijzerwaren en gereed schappen, rijwielen, sanitair, huishoude- ljjke artikelen en galanterieën, te weten n Duyvenbode, A. de Lange Zn., C. W. Pouw, S. van Rossum, S. Schal- kers Zn en T. H. Wand, heeft ver zocht te bevorderen, dat de welkelijkse verplichte winkelsluiting, welke thans op dinsdagmiddag is bepaald, verplaatst wordt naar de maandag, ten einde vol ledig in staat te zijn de vijfdaagse werk week door te voeren. Na adviezen van verschillende kanten te hebben ingewon nen zijn b. en w. van Leiderdorp van oordeel, dat er geen bezwaar bestaat de maandagmiddag in plaats te stellen van de verplichte sluiting op dinsdag middag. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars hield druk bezochte vergadering gelvt i Ver. lelaars in het Loge-gebouw aan de Steenschuur weer uitstekend be zocht, terwijl de voorzitter, de heer A. de Best, bij de opening meedeelde, dat de vereniging nog steeds groeit gezien de 11 nieuwe leden die deze maand werden ingeschreven. Bovendien zijn er op de ballotage-lijst voor de volgende keer weer 11 leden ingeschreven. Snoep verstandig eet'n appel a.s. zijn 124 kavels ingebracht van me rendeels uitstekende kwaliteit en alleen van Nederland en koloniën en overzee se rijksdelen. Sportieve strijd. Daar tegen de notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door de se cretaris de heer H. Gaykema geen be zwaren waren, werden deze onder dank zegging goedgekeurd. De heer Gayke ma wuifde deze dank echter af naar mevr. W. F. KlaassensVan der Loo, die meestentijds deze minder prettige taak op zich neemt. De heer A. Ouwehand hanteerde weer op ouderwetse manier de hamer bij de veiling van 40 kavels, waar dikwijls een sportieve strijd om wer Daar de rondvraag geleverd, iets opleverde. de hobby geruime tijd beschikbaar, die gezellig dooh ook nuttig werd overeenkomst met de voetbalvereni ging RCL gehandhaafd moet worden. B. en w. hebben zich by hun standpunt niet laten leiden door bezwaren van principieel religieuze aard, wel door de praktische overwegingen, dat het veld niet te intensief bespeeld moet worden om zijn bruikbaarheid te behouden. Be zwaarlijk is het ook op zondag te laten spelen in verband met de belangen van de vereniging, die voortspruiten uit de verwevenheid van de eigendommen. ONTWERP VOOR VLAG VAN LEIDERDORP Na verkregen advies van de Hoge Raad van Adel stellen b. en w. voor voor de gemeente Leiderdorp een vlag vast te stellen, Identiek aan het gemeentewapen met de volgende omschrijving: „Vier kant, bestaande uit een wit veld, waai'op in het midden zijn aangebracht rode sleutels, kruislings met de baarden boven, terwijl daaroverheen golvende blauwe baan loopt, vai broekzijde haar de andere rijde". In 1964 ging de raad van Leiderdorp niet akkoord met een ontwerp gemeentevlag, waarop in plaats gekruiste sleutels twee kruisende rode banen zouden voorkomen. De raad be sloot in 1964 tevens de Hoge Raad var Adel om advies te vragen. Agenda gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert op maandag 31 oktober 's avonds te 8 uur en krijgt o.a. de volgende voor stellen te behandelen: voorstel tot vast stelling van het krediet (ƒ450.000) in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1967voor stel tot wijziging van het raadsbesluit betreffende de exploitatie van de jacht haven; voorstel tot wijziging der orde ning op de heffing en invordering van reinigingsrechten; voorstel tot het ver lenen van medewerking voor de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen voor de R.K. school aan de Ericalaan; voorstel tot instelling van een ouderraad voor de openbare kleuterscholen; voor stel tot instelling van een ouderraad voor de openbare lagere scholen; voorstel in zake de verhuur van de zolder van de openbare lagere school aan de Kom van Aaiweg ten behoeve van balletlessen; pand Hoofdstraat 6 voor de secretarie aanbesteding daarvj beschikbaar stellen a de inrichting van w« an het tot onderhandse voorstel tot het een krediet voor - en bergplaatsen tevlag; voorstel tot verhuur van de Zijl laan en Meijepoldermolen; voorstel tot verhuur van de veestal, staande bij de boerderij Munnikenweg 2, een daarbij aansluitende strook grond aan de Stich ting M'Hala Panzi Postgroep West; voorstel tot verhuur van enkele percelen grond aan de Amro-Bank N.V. en de Algemene Bank Nederland N.V.; voor stel tot verhuur van een strookje grond aan H. G. van der Maas te Leiderdorp; havens in de Pinksterbloem en de Splin terlaan; voorstel tot het ongegrond ver klaren van een bezwaarschrift tegen de aanslag wegen- en rioolbelasting 1966; voorstel tot vaststelling van een nieuwe winkelsluitingsverordening; voorstel tot geslotenverklaring voor bepaalde voer tuigen van het viaduct van rijksweg 4a over de Ericalaan-Mauritssingel; voor stel tot verpachting van enkele percelen grond aan de heren T. J. en D. van der Wolk; voorstel met betrekking tot ver ordeningen en voorschriften in verband met de grenswijziging der gemeente; be spreking van de bouwnota. LEIDERDORP Een eigen home voor gehandicapte padvinders in Leiderdorp Het bestuur van de stichting tot be hartiging der belangen van de M'hala Panzi Postgroep West heeft de gemeen te Leiderdorp benaderd over de mogelijk heid' voor huisvesting van deze padvin- dersgroep. De groep bestaat uit licha- meljjk gehandicapte padvinders, afkom stig uit de agglomeratie Leiden-Den Haag, die een eenvoudig onderkomen zoekt omdat haar troephuis in de ge meente Voorschoten wegens het realise ren van een bestemmingsplan moet ver dwijnen. B. en w. van Leiderdorp zijn van me ning, dat de plaatselijke overheid aan alle jonge mensen optimale kansen moet bieden om tot ontplooiing en ontspan ning te kunnen komen. Met name dient dit te geschieden, wanneer het gaat om de belangen van een aantal gehandicapte jonge mensen tebehartigen die in groeps verband werken aan de vorming van hun persoonlijkheid en door deze vorm van vrijetijdsbesteding belangstelling kun nen krijgen voor een maatschappij, waar- ;n zij met hun handicap zullen moeten leven. Niet alleen uit sociale overwegingen moeten deze jongeren geholpen worden, maar ook omdat het werk van de Neder landse padvinders positief gericht Is Bij kinderboerderij Daarom hebben b. en w. met het be stuur van de stichting bezien welke mo gelijkheden er zijn om een padvinders- onderkomen in Leiderdorp te vestigen. De aandacht viel daarbij op de boerderij Munnikenweg, in pacht gegeven komt te liggen, wordt gehandhaafd bestemd voor kinderboerderij, annex prentenkabinet en theeschenkerij. De boerderij leent zich ook uitstekend als onderkomen voor deze padvlndersgroep, omdat zij niet alleen vrii eemakkeliik te bereiken is, te midden v gelegen. Wanneer de vrij van de boerderij staan de padvindersgroep in de veestal gebruik wordt gegeven, zal i levende have van de kinderboerderij voorlopig nog voldoende ruimte over blijven. Een klein gedeelte van 't land bij deze boerderij kan dan als speelter rein in gebruik worden gegeven. Mo menteel is deze boerderij met omliggen de grond tot 1 mei 1967 verpacht aan de heer J. J. de Graaf. De heer De Graaf heeft er geen bezwaar tegen, indien op genoemde datum een gedeelte van de boerderij met een stuk land van ca. 50 x 50 m. aan de padvinders in gebruik wordt gegeven. Uitgaande van een pachtprijs van 1900 gulden per jaar voor de hele hoeve kan als vergoeding voor het gebruik van de veestal en een stuk land een bedrag van 400.— per jaar berekend worden, aldus het preadvies. B. en w. stellen de raad voor tot ver huur van een gedeelte van de boerderij te besluiten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3