Leids gemeente-ontvanger F. Verstegen schrijft brief aan Burgemeester en Wethouders Vluchtelingenactie bracht in Leiden 50 mille op Graficus Wout van Heusden Acht zich door gang van zaken in eer en goede naam aangetast De heer F. Verstegen, gemeente ontvanger van Leiden heeft het vol gende schrijven gericht aan het college van B. en W. betreffende de proble men rondom zijn ontslagaanvrage: Naar aanleiding van le. het gesprokene in de vergadering van de gemeenteraad van 17 okt. inzake ingekomen stuk no. vraagde ontslag; 2e. hetgeen hieromtrent in de pers is medegedeeld; 3e. de toelichting die ik heb gegeven op de door u gestelde vragen in de vergadering van uw college van 21 oktober j.l.f heb ik er behoefte aan u tot mijn verweer en ter wille van een juiste geschiedschrijving het volgende mede te delen. Bij monde van de plaatsvervangend voorzitter van uw college werden mij de volgende vragen gesteld: a. waarom hebt u in februari, bij uw overschrijving naar Bergen. goedkeuring gevraagd meester en wethouders gen domicilie te hebben? bUBer- b. U bent toch wel bekend met het voorschrift vervat in artikel 81 van de gemeentewet betreffende de woonplaats van de ontvanger. Afd. a. Mijn antwoord op vraag a. kan alleen maar in het licht der his torie worden gegeven. Toen ik in sep tember 1961 plannen had in Bergen te gaan bouwen, heb ik burgemeester pliceert dat ik daar werkelijke plaats kreeg en wanneer men de voor schriften betreffende de bevolkings boekhouding hierbij betrekt, komt men tot de conclusie, dat men ingeschreven behoort te staan in de gemeente waar men werkelijk woont. De door u gestelde vraag had dan ook beter kunnen luiden: „Waarom hebt u niet in april 1962 uw verhuis- biljet opgevraagd, doch dit eerst in februari 1966 gedaan?" Mijn antwoord op deze vraag zou dan zijn geweest: om persoonlijke redenen. Noch afspra ken, noch bepalingen van het ambte narenreglement legden mij de ver plichting op uw college goedkeuring te wagen of een adresverandering te zenden. In mijn personeelsdossier be vindt zich overigens een adreswijzi gingsformulier van mij, gedateerd april 1962. Met het vorenstaande wil ik stellen, dat ik, ten aanzien van het bepalen van het tijdstip waarop ik mij in Leiden zou laten uitschrijven, dus geheel vrij was. Dit zou da mede kunnen verklaren dat geen bedenkingen waren tegen het aanvaarden van het wethouderschap Afd. b. Het voorschrift van artikel 81 betreffende de woonplaats burgemeester, dat van overeenkomstige toepasing is op de ontvanger (artikel 114), is mij uiteraard bekend. Er is echter een verwarring der geesten ontstaan en men heeft bij alles wat men aan voorschrift ge meend heeft te moeten aanhalen ver zuimd de beheersverordening van de DKK (verzamelnummer 8 - 1955) te raadplegen. In artikel 2 van die ver ordening is de taak van de dienst omschreven. Deze taakomschrijving heb ik ook bij herhaling opgenomen in mijn jaarverslagen. Deze jaarver slagen werden ook aan de raadsleden toegezonden. Toen de raad in 1954 de samenvoe ging van het ontvangerskantoor met de gemeentelijke volkskredietbank be handelde hetgeen zou leiden tot het instellen van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer en kredietwezen, zei de toenmalige wethouder Van dei- Kwaak: wij gaan iets nieuws maken. Er kwam dus geen personele unie waarbij het ontvangerskantoor bleef bestaan en ondergetekende tevens be last werd met de functie van hoofd- van de volkskredietbank, neen, er kwam iets geheel nieuws. Het perso neel van het ontvangerskantoor en dat van de V.C.B. werd personeel van de D.K.K. Voor de werkzaamheden die de ontvanger krachtens de wet zijn opgedragen zowel kasbeheer als financiële administratie ging hij gebruik maken van de diensten van de D.K.K. (art. 2 onder a). De ont vangersfunctie was dus een „lege huls" geworden en omdat de wet een ont vanger voorschreef, kon die functie toen nog niet worden opgeheven. Ove rigens was Leiden op dit punt goed op weg in de richting die zich i lieverlede verder ontwikkeld heeft thans belichaamd is in art. 127 a. Nu kan de functie van ontvanger wél worden opgeheven. Sedert 1954 was de ontvangers functie dus een zuiver formele aan gelegenheid geworden en aan de ver melding in hoofdstuk II van de ge meentebegroting moet slechts admi- nistratief-technische betekenis worden toegeschreven. In feite was de functie van ontvanger dus een lege huls en die van directeur D.K.K. de hoofd functie. De raad sprak dit een en andermaal uit n.l. a bij het vaststellen van staat A betreffende de bezoldiging van de hoofden van dienst en b bij het be palen van een standpunt naar aanlei ding van de door de pensioenraad ge maakte opmerkingen over mijn functie. Het briefpapier van mijn dienst heeft ook slechts als ondertitel .ontvanger der gemeente". Dat de functie van directeur D.K.K. de hoofdfunctie is, is helemaal niet vreemd; een soort gelijke constructie is ook niet enig in den lande. De directeur van het giro kantoor der gemeente Amsterdam is ook tevens ontvanger dier gemeente (vanwege het wettelijk voorschrift). Met inachtneming van het voren staande is het begrijpelijk dat bij mijn verzoek van 1962 het toenmalige col lege het accent legde op mijn functie van directeur D.K.K. en hierin ver moedelijk een uitwijkmogelijkheid zag van de aangehaalde bepalingen van de gemeentewet daterende uit 1851, en mij als directeur D.K.K. toestond in Bergen te wonen. Niet alle leden van uw college kun nen met deze achtergronden bekend zijn. Zo is dit b.v. het geval met de huidige wethouder van financiën, voor wiens verdediging van het voorstel van b. en w. ik overigens veel waar dering heb. Zijn adviseur had hem echter op de beheersverordening van mijn dienst attent moeten maken. Aan *de opmerkingen van degene, die zich geschonken. De bedoelde functionaris had zich beter bij zijn eigen leest kun nen houden, instede zich te gaan ver diepen in gemeenterechtelijke en daar mee samenhangende onderwerpen. Hierdoor is uw college van de hoofd zaak afgedwaald en is de bij-zaak over belicht. Door deze gang van zaken zijn mij handelingen toegedicht die raadsleden deden zeggen, dat ik des wege diende te worden berispt. Elke berisping, reprimande of aanmerking wijs ik echter met kracht van de hand. In de 26 jaar dat ik in Leiden heb gewerkt is er op mijn werk, noch op mijn kantoor, noch op mijn kennis van zaken iets te zeggen geweest. Dat ik mijn ontslag heb gevraagd vloeit voort uit de door mij toege zegde medewerking, toen uw college in principe reeds besloten had art. 127 a van de gemeentewet toe te pas sen. Indien de raad mijn ontslag niet zou hebben verleend, zou ik zelf daar over niet zo rouwig zijn geweest. Doch afgezien hiervan moet mij ten slotte nog van het hart dat. indien een wethouder, die mij op 7 oktober j.l. vraag a. schriftelijk voorlegt en aan wie ik op 10 oktober d.a.v. ver zoek hierover met hem een gesprek te hebben, aan dit verzoek zou hebben voldaan, over de informaties zou heb ben beschikt, die thans in deze brief DE LEIDSE COURANT kunnen bepalen. Door de gevolgde gang van zaken ben ik nu „de zonde bok geworden en ik acht my daar door in eer en goede naam aangetast. Ik moge uw college naar aanleiding van deze brief dan ook verzoeken te willen bevorderen dat ik volledig wordt gerehabiliteerd. Voor de goede orde bericht ik u nog dat ik een af schrift van deze brief heb gezonden aan de leden van de gemeenteraad en aan de plaatselijke pers. Hoogachtend. F. VERSTEGEN Directeur van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer en kre dietwezen tevens ontvanger dei- gemeente Leiden. In de vergadering van de gemeente raad van 17 oktober is gedurende twee uur in geheime zitting over bo vengenoemde aangelegenheid beraad slaagd vóór deze in openbare zi haar beslag kreeg. Aangezien uiteraard niet op de hoogte zijn van hetgeen in de besloten zitting is be sproken, is het ons bij gebrek aan volledige informatie niei mogelijk het schrijven van de heer Verstegen van enig commentaar te begeleiden. Ook met ingezonden stukken over het raadsbesluit kan men veiliger wach ten tot het raadsbesluit van B. en W. en de Raad inzake van bovengenoem de brief openbaar wordt gemaakt. - DINSDAG 25 OKTOBER Oegstgeests Herv. Kerkvoogdij bepleit subsidie van gemeente in exploitatie-tekort De Kerkvoogdij der Hervormde Ge meente te Oegstgeest heeft het volgende adres gezonden aan de gemeenteraad: Wy hebben kennis genomen van het voorstel van b. en w. dezer gemeente aan uw vergadering om op ons verzoek om plaats bij de Groene- of Willibrordkerk een geldelijke bijdrage voor de begraaf- afwijzend te beschikken. Naar aanleiding gende, ter verduidelijking van de moti vering van ons verzoek, onder uw aan dacht te brengen. 1. Ofschoon wettelijk een bijzondere begraafplaats, is de begraafplaats bij de Groene kerk in feit altijd de alge mene begraafpiaats der gemeente Oegst geest geweest: niet alleen de leden onzer hervormde gemeente, maar ieder inwo ner van Oegstgeest kan daar worden begraven. Dit betekent, dat van oudsher uw gemeente op eenvoudige en zeer wei nig kostbare wijze aan haar verplichting, neergelegd in art. 13 van de wet op de lijkbezorging, heeft kunnen voldoen. 2. Het voorgaande brengt naar onze mening mede, dat. nu de exploitatie van de begraafplaats jaarlijks een niet on aanzienlijk tekort oplevert, de hervormde gemeente, deshalve de leden dier ge meente, kosten dragen, welke redelijker wijs en wettelijk ten laste van de bur gerlijke gemeente zouden moeten ko- JEUGDORKEST „DE BURCHT" STAL IN KEULEN DE SHOW tmerhand een orkest van internatio nale allure te worden. Na dit jaar al in het Duitse Krefeld en in het Bel gische Charleroi te hebben opgetre- Keulen. In deze zo n 850.000 ii tellende stad wordt elk jaar door de stadsspaarbank (als reclamestunt) in samenwerking met de politie en de sportbond een groots muziek- en sport- festival georganiseerd, waarvoor groe pen uit allerlei landen worden uit genodigd. Dit jaar ontving ook het festatie te komen verlenen. Daartoe vertrok het orkest in de prille morgen van zaterdag 22 oktober j.l. naar de stad, bekend om haar Dom, de „eau de cologne" en de Keulse potten. De eerste uitvoering vond middags plaats voor kinderen; 's avonds gevuld met een 5000 volwassenen. Voor een dergelijk massaal publiek traden de 90 Leidse jongens en meis jes o.l.v. hun eminente dirigenten W. Dat het optreden van „De Burcht" de Keulse show stal, bewijst wel het feit, dat de Westdeutsche Rundfunk 's middags in een rechtstreekse radio reportage alleen „De Burcht" Amerikaanse lucht machtkapel werd zij de lieveling van het Duitse publiek, hoewel de andere optredenden ook tot uitstekende groep van de Keulse politie op ver lichte motorfietsen, acrobatiekgroepen, wielrenners, politiehonden, die, bij de beesten af, een partijtje voetbal ten beste gaven, een Duitse politiekapel, een zeer spectaculaire groep jonge vendelzwaaiers uit Gent e.d.). Al met al was het een zeer geslaagd evene ment, dank zij de organisatie en de accommodatie, die wij in Leiden voor dergelijke gelegenheden nog zo Stadsgehoorzaal 's Zondagsmorgens trad het Leidse orkest nog op voor de (wees)kinderen van één van de grootste kindertehuizen van Keulen. Vooral ook daar onder vond het met een programma, dat startte met „Colonel Boogey" en via allerlei-soortige nummers (w.o. zelfs Glen Millermuziek!) eindigde met het „When the Saints een heel war me en dankbare belangstelling. Aan 7000 "school- de sporthal rondrit door Keulen vooraf, o.l.v. een Nederlands sprekende gids. Gezien de internationale ervaring van het orkest dit jaar, zien wij met belangstelling uit naar de prestaties van „De Burcht" op eigen bodem, wanneer zij n.l. op 17 november in de Stadsgehoorzaal voor eigen bliek zal concerteren. Uit dit oogpunt is het toek< en subsidie in het jaarlijks exploi- ekort o.i. alleszins billijk en ver antwoord. 3. Nu heeft de financiële advis v gemeente wel betoogd, dat ploitatie zonder tekort zou kunn ichot!), doch blijven wij bestrijden. Het dat de wijze, waarop de exploitatie-opzet is benaderd, ten onrechte niet uitgaat •an de werkelijke toestand, deze groten deels negeert vezig is, maar een historisch, onder de .lonumentenwet vallend kerkgebouw, lat als aula moet worden gebruikt. Uiteraard zijn de jaarlijkse kosten daar- hoger dan van een bescheiden aula. :ien, dat het niet in gedeelte van deze kos- brengen ten laste van de beg^af- Maar wij juist Integendeel is dit ministratief volkomen verantwoord. Ge zien het gebruik, dat van de kerk bij begrafenissen wordt gemaakt, is het aan genomen percentage o.i. niet te hoog. In de tweede plaats moeten wij stellen dat het personeelsbestand evenmin groot is. Dat er een volledige werkkracht bij deze begraafplaats aanwezig moet zijn, die tevens doorlopend toezicht kan uit oefenen op de gang van zaken, is o.i. onloochenbaar. Tevens fungeert hy bij de gewone kerkdiensten als koster, waardoor een deel van zyn wedde ten laste van de algemene rekening der kerk komt. De praktijk heeft uitgewezen, dat naast deze functionaris nog een hulp kracht voor de werkzaamheden nodig is. Deze bescheiden personeelsbezetting is tot nog toe voldoende, maar in elk ge val noodzakelijk. De cijfers, welke in de rapporten van het Verificatiebureau worden genoemd, kunnen hieraan niet afdoen. Wij vragen ons trouwens af, of het redelijk te noe- kostenbedrag, ontleend aan in gemeentelijke plantsoen diensten, zonder meer geldend te ver klaren voor de exploitatie van een kleine begraafplaats als de onderhavige. Ove rigens mogen wij hier onze eerder ge- Ruim 500, voor hel meerendeel welijke, Leidse vrijwilligsters hebben gisteravond in Leiden, in aansluiting op de televisie-uitzending over Tibet, een beroep op de bevolking gedaan. Gisteravond om 11 uur was het bus sen inleveren geblazen op de Steen- schuur bij de Sociale Dienst, waar menigeen heel wat uurtjes heeft zit ten tellen. De opbrengst in Leiden was in totaal f50.000. (Voorlopige raming). de cijfers 1 dane mededeling enige tijd geleden is gebleken, uitbeste ding van het onderhoud der beplantingen aanmerkelijk hogere kosten zou mede- 4. Op grond van het bovenstaande n gen wij uw vergadering met aandra verzoeken ons een jaarlijkse subsidie de exploitatie van de begraafplaats willen toekennen. Ons verzoek, vervat in onze brief van 9 maart 1965, om de financiële mede werking uwer gemeente voor de uitbrei ding der begraafplaats, willen wij hier tegenover terugnemen. Het college van Kerkvoogden, w.g. Dr. W. J. MAAN, voorz. w.g. Mr. J. B. BOOL, secretai Oudercomité Hartebrug MEVR. M.CLARENBEEK-VAN KLAVEREN OVER DE MOEILIJKE TAAK OPVOEDEN schenkt drie prenten aan gemeente Leiden De Rotterdamse graficus, aan wie door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen van Leiden op 16 september j.l. de vijfjaarlijkse Rembrandtprijs voor grafiek werd uitgereikt, heeft het Leidse gemeentebestuur een keuze van drie werken uit zijn oeuvre aan geboden. Het gemeentebestuur, dat de schenking onder dank heeft aanvaard, liet de keuze vallen op de prenten „Paardje", Brandingen „Zonsondergang" De gekozen werken zijn te zien geweest op de tentoonstelling die ter gelegenheid van de uitreiking der Rembrandtprijzen in het stedelijk museum De Lakenhal werd gehouden. 4 „ZUSTER GEORGE MOET STERVEN" BLACK COMEDY WERD KLUCHT DOOR NIEUW ROTTERDAMS TONEEL abonnementsvoorstelling in de geslagen, wij i Leidse schouwburg van de black Comedy „Zuster George moet ster ven" (The killing of sister George) door het Nieuw Rotterdams Toneel, is meer een klucht geworden dan een tragi-comedie, zoals dat in wezen eigenlijk bedoeld was door de schrij ver Franc Marcus. Deze opvatting van regisseur en vertaler Robert de Vries moge dan bij het publiek zijn aan- M. Clarenbeek - Van Klaveren een spreekbeurt hield over de taak, die ieder op zijn schouder genomen heeft: n.l. het opvoeden. Nadat de voorzitter van het ouder- de heer Van Haasteren, mevr. M. Clarenbeek - Van Klaveren, een bekend auteur van kinderboeken en oud-medewerkster aan het radiopro gramma „Moeders wil is wet", had verwelkomd en ingeleid, kregen de boeiende en ongetwijfeld leerzame spreekbeurt over het op voeden van kinderen te horen, welke toegelicht werd met ervaringen, die opgedaan. Zij behandelde het kind van de baby- tot de adolescentie- periode en bleèf vooral bij de school tijdperiode langer stil staan. haar raadgevingen^ van slechts ne aard waren spreekt voor daar ieder kind anders is en dus altijd een pasklare oplossing één drie gevonden kan worden. LEIDSE AGENDA DINSDAG 25 OKTOBER Rijksmuseum van Oudheden archeo logische lezing door prof. W. B. Emery, 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden „Peerke Donders" Aanvang- diploma cursus. Gebouw GG en GD (Roodenburgerstraat), 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden „Peerke Donders" Vervolg- i GD (Rooden- AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48. tel. 21060. Burgerlijke stand Gehuwd: W. Hensbergen en J. M. van den Berg; A. A. Focke en S. S. Jansen; C. J. B. Richters en T, W. M. van Zandwijk; V. van Mastrigt en J. E. J. Groenewegen; H. Honsbeek en J. Ladan; A. P. den Hartog en F. J. Koet: J. A. M. Kuijlaars en W. I. Beij. Geboren: Pieter z.v. P. Kuijt en M. Krijgsman; Cornelis P. A. z.v. C. Sip en A. Dool; Jan z.v. G. Kralt en J. Heemskerk; Ronald z.v. W. Jamoel en G. J. de Jong; Erik z.v. W. Jamoel en G. J. de Jong; Monique H. A. d.v. L. P. den Hoed en A. M. C. Bouwens; Ingrid M. J. d.v. F. J. Stofmeel en M. J. van der Top; Mark J. z.v. J. J. J. Nederhof en B. C. M. Zuiderwijk; Jean P. z.v. A. H. van Dijk en A. van der Bent; Monica J. M. d.v. A. H. van Dijk en J. C. M. Molenkamp; Willebrordus z.v. W. van Egmond en K. van Grootveld: Jacqueline L. d.v. J. Korbee en W. J. Zuijderduijn; Pe- tronella J. G. d.v. P. van Houten en J. M. Turk; Gerarda J. d.v. J. A. de Rapper en A. P. Fasel; Elizabeth M. d.v. C. B. Saraber en D. A. W. Groot; Josephus F. z.v. T. J. Meijer en J. a'. C. M. van den Muijsenberg; Diana d.v. A. du Prie en E. Rozier; Petronella J. A. d.v. F. A. M. van der Valk en J. M. Zandbergen: Richard z.v. B. Eder- veen en P. C. Hendriks; Perry G. J. z.v. G. J. van Doorn en A. M. L. Tuinder; Cornelis A. P. M. z.v. A. P. M. Dobbe en E. A. Eberhart; Cathy A. d.v. J. J. M. Zandvliet en T. G. Bis schop; Richard J. M. z.v. J. J. M. Zandvliet en T. G. Bisschop. Overleden: A. van der Meer. 80 jaar, vrouw: J. Kuzee, 67 jaar, vrouw; M. M. Verwer. 80 jaar. echtgenote van J nar verslag 1965 „Reuvens" Cultureel centrum en bibliotheek onder één dak op Pieterskerkgracht gelegen- dal j spreiding). Gistermorgen werd het huwelijk voltrokken tussen de heer V. van Mastrigt (23) en mej. C. Groenewegen (22). De bruid is kleuterleidster aan de kleuterschool de „Engelenbak" te Leiderdorp. De_ kinderen van deze school vormden bij de kerk „de Menswording" achter de Splinter laan huwelijk in deze noodkerk. erehaag. Pastoor J, Baten SJ. voltrok hei eerste dat mevr. M. Clarenbeek - Van Klave ren meende, dat de jeugdbeweging haar tijd wel gehad had en zij van die Enige toehoorsters dachten daar ken nelijk anders over en zo kon een levendige discussie ontstaan. Na af loop dankte de heer Van Haasteren mevr. M. Clarenbeek - Van Klaveren en de aanwezigen, die ondanks de vluchtelingenactie een lezing over het opvoeden van het kind toch belangrijk gonoeg hadden gevonden om t# komen. openbare bibliotheek „Reuvens" komt I een terrein aan de Pieterskerkgracht in aanmerking. De gedachten gaan uit naai één gebouw voor de volksuniversiteit 11 I Kunst en Ontwikkeling als Cultureel j Centrum èft de Openbare Bibliotheek, volledig en directie had. Hoewel de verbouwing en de nieuwe inrichting van de hoofdbibliotheek een grote verbetering hebben gebracht, is in de praktijk toch gebleken, dat de tegen woordige ruimte voor de bestaande be hoefte te klein is. dat uitbreiding van de studiezaal, zowel als van de krantenzaal wenselijk zou zijn. Ook bezit het tegen woordige gebouw geen ruimte voor het ,n de Jeugdbibliotheek, ullei tmeiiiyke exploitable iarverslag meldt verder dat de /e vestiging van het filiaal Zuid- id 1967 gerealiseerd zal worden, leuw te bouwen ulo-school op de hoek Churchilllaan- Van Beinumlaan zal daarvoor ruimte worden gereserveerd. filiaal Houtkwartier hebben de besturen van de beide Leidse Open bare bibliotheken (de Roomskatholieken en "Reuvens") besloten ook dit filiaal ge zamenlijk te exploiteren. vatting de bedoeling van de schrijver niet geheel recht doet wedervaren. Deze geeft n.l. een persiflage op een nu al zes jaar durende radiostrip van de B.B.C.: „Mrs. Dale's Diary" (in dit stuk „Applehurst" geheten), 'n soort keukenmeidenroman, waar iedere Lon- j dense huismoeder het werk voor laat 1 staan. De strip is van het gewone stramien, het verhaal van een platte- landsdoktersvrouw, waarvan de hoofd personen in die twintig jaar nauwe- j lijks ouder zijn geworden. Maar achter deze dagelijkse verto- ning èn achter de persiflage van Mar- l cus verbergen zich twee contrasteren- j de werelden, die van de glamour en j die van de realiteit van het leven van een door een radiostrip populair ge- i worden actrice. Marcus vlecht daar een lesbische verhouding doorheen, hetgeen de tragiek van dit vrouwen- j leven nog des te scherper doet uit komen. Dat alles schijnt ons voor de regie echter geen reden de zaak te veel in het kluchtige te trekken. CMly van Stekelenburg speelde de rol i van de gefrusteerde actrice June Bruckridge, die thuis een bazige en grofbesnaarde huisgenoot is van de Lesbische Alice McNaught, goed ver- tolkt door Annet Nieuwenhuyzen. Zeer jammer was het echter, dat in het tweede bedrijf beider spel afzakte tot een niet meer dan dilettantistisch j peil in de slechie zin van het woord, j Het leek wel of ze zich schaamden voor de idioterie, die ze in het kader j van het spel moesten uithalen. Rie Gil- huys had ook haar dag niet als de blasé-venijnige Mevrouw Mercy Croft, j die er op uit is om June de rol in de radiostirip te ontnemeir en daarbij l allerlei huichelachtige motieven le j berde brengt. Coba Keiling maakte van haar kleine rol als de helderziende j Madame Xenia een creatie zonder al j teveel charge, in tegenstelling met de andere rollen. Maar alles bij elkaar kon het spel niet die bevrediging geven, die ervan mag worden ver- wacht. Hoe het zij, publiek bleek enkele wat grove uitspraken de hoofdpersc VNA-WETERINGSE BOYS In een in sportieve sfeer gespeelde wedstrijd heeft Wet. Boys zondag een ruime en verdiende overwinning behaald op VNA. Van «de aanvang af ging Wet. Boys in het offensief en reeds in de tweede minuut kopte rechtsbuiten B. Möllers de Boys naar een voorsprong. De Boys gingen door en wederom 2 min. later werd het door midvoor P. v. Velzen 0—2. Vijf i later i het i Van Na een half uur spelen werd het door de midvoor 13 en vijf min. voor rust werd het zelfs 23 door dezelfde speler. Na rust ging Wet. Boys echter door en j VNA werd geheel in de verdediging ge-1 drongen. Na een kwartier werd het dooi rechtsbinnen v. d. Bosch 24 en vijf min. later door dezelfde speler 25. De boys kregen nog verscheidene goede kan- l sen doch in deze stand kwam geen ver-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4