ook VOOR JOU IN DE KRANTENTUIN EEN JAAR IN VUFDE KLAS MET PIET HEIN ONS KNUTSELHOEKJE HENNY LANGEVELD: TOPPERS THE TEE SET: binnenkort aan de top? PAGINA DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 OKTOBER lMt Nu moet ik jullie nog vertellen dat het plan van die kermis al lang en breed besproken was, met de vriendjes Hans en_Ton. Ze waren dus met z'n vieren. e de beste vrije middag trok- met de trekkar op uit. De aren gul en dadelijk bereid i wat speelgoed by elkaar te zoeken, poppemeubalement, goed. De kar v lang niet alle i helemaal ;n ze hadden nog Moeder schrok wel volle kar zag. Moest dat allemaal huis? De jongens wilden alles schuur brengen. veel te koud voor de jongens, werken. Nee, ze mochten wel een hoek van de zolder gebruiken. De hele week werd er getimmerd, gezaagd en geverfd. Met z'n schoten ze fijn op. Na een week heel wat werk verzet, 't Was ei zier om naar dat uitgestalde speelgoed te kijken. Ze zouden de kermis op een zaterdag houden, dus vrijdagsmiddags moest al les klaar gemaakt worden. Met span ning zaten de jongens naar de weerbe richten te luisteren. Gelukkig, alles was gunstig, geen wind geen regen. De avond te voren werd de tuin ve sierd. Aan de takken van bomen struiken werden sliertjes serpentines en zilverpapier gehangen. Verder nog enige lampions, die ze in een kist op de zolder gevonden hadden, 't Begon echt feestelijk uit te zien. Nu werd de tuin in vakken verdeeld door gespan nen touwlijnen, dat waren de „tenten" Een werptent met ballen, een ringen- weiptent, touwtjestrekken, kregen en op dé schutting stonden de ringen met de roos getekend. Dat vond iedereen nog de mooiste tent. Het zi tje van de timmerman kwam met tonnetje zaagsel aandragen, daarin werden kleine cadeautjes verstopt er ze hadden een grabbelton. De prij zen met nummers erop, werden de vol gende morgen keurig neergezet. Na veel geharrewar werd besloten dat ie der kind een dubbeltje per keer moest betalen. Op school werd het zoveel gelijk bekend gemaakt. Iedereen, ook de kleuters, was welkom als ze ten minste een dubbeltje bij zich hadden. 's Morgens om tien uur zou de pret beginnen. Piet-Hein, Hans en Ton den op tijd bij het tuinhekje uit te kijken. Zouden er veel kinderen ko men? Ja, hoor, daar kwamen ze al op fietsjes, met een broertje of zusje ach terop, op stepjes of gewoon lopend. Zus Liesbeth zou de dubbeltjes in ont vangst nemen en degenen die niets ge wonnen hadden kregen als troostprijs een speculaasje. Jongens, wat een belangstelling, 't Was soms zo druk dat Liesbeth de kin deren in een rijtje liet wachten om aan de beurt te komen. De dubbeltjes stroomden binnen. Kinderen met blijde gezichten, gingen naar huis, met een autotje, boek, puzzel, pop of beest, on- Eén keer moest Liesbeth tussenbeide komen. Een jongetje had een autootje gewonnen, maar het sleuteltje ontbrak. Het joch stond te gillen en wou niet naar huis. Teneinde raad ging Lies beth boven in huis nog eens zoeken en ja, het sleuteltje van moeders wekker tje p^ste precies. Maar ja, dan kon moeder haar wekkertje 's avonds niet opwinden! Nou, vooruit dan maar, ze zouden dan wel weer zien. Het jochie ging met een blij gezicht naar huis. Om één uur waren de prijzen op. Het geld werd geteld. Er waren 47 dub beltjes. Moeder maakte er 50 van en 's avonds kreeg de pater het geld van de Wat was dat een leuke dag geweest. (wordt vervolgd) Oplossing van de vorige opgave. Deze keer hebben we twee boeken verloot. De gelukkigen zijn: Mieke den Eisen. Zuidbuurtweg 8 Zoeterwoude Er kwamen ook nog goede oplossingen binnen vanWim van Zoest, Bodegraven Karin de Jong, R.A.-veen, Nellie van Leeuwen, Voorhout, Ineke van Leeu wen, Zoetermeer, Ria van Schie, Al phen, Els v.d. Berg, Rijpwetering, Ti-1 Ju: neke Bos, Zoeterwoude. I aer" En Kees pakte de kat, die op de mus sen zat te loeren. Maar ook de kat krijgt zijn deel Hij krijgt melk en brood van het beste "meel. De hond krijgt een strikje aan zyn halsband En een bakje lekkers, gevuld tot de rand. Jan geeft zijn konijn wat extra lof Even een doekje en het hok is vrij van Martin Broxterman Warmond. Ik ben geboren op 20 maart 1957 om ongeveer 3 uur. Toen ik ruim 10 mnd. was, kon ik al lopen. Al heel gauw ging ik de buurt in, om een snoepje. Bij mijn oma wist ik de koektrom mel al heel gauw te staan. Ik groeide voorspoedig op tot een flinke jongen. Met mijn vierde jaar ging ik naar d« kleuterschool. Daar kregen we school- melk. Als de melk erg koud was, werd ze voor de kachel gezet en dat vond ik niks lekker. Na de kleuterschool ging ik na; grote school. Daar zat ik in de e klas bij juffrouw Rombouts. In de tweede klas zat ik bij juffrouw Sweet en die vond ik nogal aardig. Met mooie cijfers ging ik over naar de derde klas. We hielden dezelfde juf frouw tot Kerstmis en toen kregen we juffrouw Croes. die heel, heel aardig was. Nu zit ik in de vierde klas by meneer Van Bennekom. Deze neer vind ik ook aardig. Ik zit al twee maanden bij hem. Want onze school is 16 augustus al begonnen. Ik doe mijn best om weer met goede cijfers Kok Jansen, Leiden: NAAR MADÜRODAM In de vakantie ben ik met vader, moeder en mijn broer naar Maduro- dam geweest. We gingen 's morgens by negenen met de trein weg. We zijn ook nog naar een tante geweest: daar gingen we 's avonds met de auto naai toe. We gingen pas 's avonds naai Madurodam om de lichtjes te zien. te komen moesten we kaar- We nog In 1831 besteedde een 16-jarige Amerikaanse scheepsjongen z'n vrije tijd om een nieuw type pistool te ontwerpen. trommel men noemt 't dan ook 'n trommelrevolver. De jongen was 'n zekere enige jaren later i grote betekenis •g Sar Colt patent op zijn pen (d.L het alleenrecht 't te vervaardigen of te laten vervaardigen). Het wapen kan zes scho ten achter elkaar lossen in tegenstel ling met de toenmalige pistolen, die slechts één of twee schoten konden afgeven zonder herlading. Maar de revolver van Colt moest bij 't laden in drie stukken uit elkaar, waf maakte, dat zyn vondst eigenlijk nog maar een halve meevaller was. 't Laden duurde Maar heel toevallig leerde de jonge Colt hoofdman Samuël Rangers van de Texas-Rangers kennen. Deze hielp Hans stond eens aan dachtig te kijken naar de zwarte bosslak, die :aam over de weg gleed en daarbij een lang zilveren spoor ach terliet. „Waarom heeft zij geen huisje op haar rug, dig kan opbergen net als de andere slakken' vroeg hij aan z'n vadei „Nee, dat heeft ze we als e aantocht is, kan zij zich helemaal daaronder samentrek- Bovendien heeft aar weinig vijan den; de meeste dieren lusten haar niet, omdat slijmerig hem de fouten van z'n vinding te beteren, zodat 't wapen geschikt werd om van de rug van zijn paard af heel nuttig en snel gebruikt te kunnen worden. Het gevolg van beider samen werking was 't ontstaan van de „Wal ker Colt" die heel veel bij ging dragen om respect af te dwingen voor de Rangers bij 't uitroeien van ordeloos heid en bandietenwezen. Zij hebben heel veel bijgedragen bij 't veroveren en daarna 't beschaven van de Wild- West-gebieden. en «ven later was het droog en wa liepen verder. Bij de ingang kregen we een boekje waar alles over Ma durodam in stond. Het waren haast allemaal gebouwen. De rondvaart vond ik erg leuk. Als je goed keek, zag je de ijzeren riemen, die voor de boten waren. Een kwartier later gingen de lichtjes branden. Dat was pas mooi. Je kon Schiphol van dichtbij zien. De vliegtui gen konden rijden. Naast Schiphol zag je een heel drukke verkeersweg. Ik vond het prachtig. Later gingen we huis. We "hadden de bosbodem CIRCUS-OPGAVE Jürgen, 'n goed schil- l haar veelvuldig Nieuwe raacio. Eenmaal a, d, m en e tweemaal r en tweemaal t Daarbij ook nog eenmaal o. Welke Hollandse stad heet zo? II. Welke meisjesnaam verandert in een jongensnaam als je de eerste letter weglaat? III. Verschillende dieren uit de dieren tuin zijn weggevlogen en weggelopen. Ga je ze mee vangen? Zodra ze terecht zijn vormen ze een plaats. enzang. drecht. heze, temidden van z'n twaalf Arabische volbloed- hengsten. Jürgen had scherpe ogen in zijn hoofd en daarmeg had hij terstond opgemerkt, dat één der paarden iets anders was dan de anderen, of liever zich anders gedroeg dan de overige elf. Gaan jul lie de tekening Krantentuin Leidse Courant, Papen- gracht Leiden. Briefkaarten met 12 c postzegels. misschien wel iemand i. arden j onder jullie, die ontdekt. waarin 't éne paard zich Tante Jo en van anderen onder- scheidt, 't Zit nietin kleur of lichaamsbouw! Wat wordt '1 moeilijk, maar wie 't raadt, mag afwijking heet. Dat no< ten welk loten "voor een aardig boek. Maar dan I heeft op 't plaatje dat dier? moet je ook raden, hoe een paard met I CORRESPONDENTIE Daar komt eerst Ad van Niekerk, Bo degraven met een versje, dat hij zelf gemaakt heeft, over: DIERENDAG Dierendag is de dag van alle dieren, Van de Paarden, honden, katten, zelfs van de mieren. Leon denkt, „ik ga de vogela voeren, de een fijne dag gehad. Martien Aniba: OP DE 3 OKTOBER-KERM1S Ik ben met mijn vader en moeder naar de kermis geweest. Het was er heel druk en erg modderig. Papa en ik zijn in de botswagentjes geweest en daarna zijn we poffertjes gaan eten. Ik kreeg een flesje Coca-Cola. We zyn toen verder gaan kijken en kwamen bij de bootjes, daar mocht ik in en ook in de rupsbaan. We zijn ook nog oliebollen gaan kopen. Die waren erg lekker. Ik mqcht ook in het hoge rad en in het spookhuis. Op weg naar huis kocht papa nog paling, maar die was erg duur. Thuis kregen we paling bij de hoterham. Ik heb er vier opge geten en toen ben ik naar bed gegaan. Suzan Holswilder: 3 OKTOBER Het feest begon al, toen we naar de taptoe gingen kijken. Dat was heel leuk. Daar zag je kinderen lopen van gymnastiek, van korfbal en van judo. Mijn vriendin liep met de muziek mee. Daarna gingen we naar de kermis. Wat was het daar druk! In de botsauto's was het zo leuk, daar botste je tegen iedereen aan. Met mijn kleine broertje ben ik in de draaimolen geweest. Je moest proberen een pluim te pakken, maar dat was niet gemakkelijk. Ik kreeg een suikerspin. Die was heel lekker. Later ging ik hengelen en won een filmster, Cliff Richard. Met het touwtje-trekken won ik een armband een spel kaarten. Toen gingen we iar huis. Dat was wel jammer. De volgende dag was het zondag, dus geen kermis. Maar de volgende dag gingen we weer. Eerst ging ik touwtje-trekken en won een poesje, dat kon piepen. Het hoge rad vond ik eng. Met het ballengooien won ik balletje, maar fnijn vader won er pop mee. Ik ging weer touwtje- trekken en won een balletje. Ook heb ik nog een keer gehengeld. Verder kreeg ik nog een stuk worst en ben het spookhuis geweest. Intussen kwam de optocht, muziek, veel paar- groepen. Na de optocht iven op de kermis ge weest. Ik ging toen in een vliegtuigje mijn broertje in een bokstent. Het begon steeds harder te regenen de grond werd heel vies en mod derig. Overal lagen plassen. We gin- huis. Daar heb ik me gauw uitgekleed. We gingen lekker brood met- paling en toen ging ar bed, want de volgende dag moest ik weer hard rekenen en taal doen. Cocky: DE KERMIS Ik ben 3 oktober naar de kermis geweest. Eerst naar de taptoe, dat avonds. Die zondag heeft het hard geregend. Op 3 oktober heeft het eerst hard geregend. We zaten café en hebben daar gé- wacht tot het droog was. Toen kwam de optocht. We zagen mijn tante mee lopen. We- zijn door de stad geweest en naar de kermis. Eerst ging ik keer in de draaimolen. Daarna kreeg ik chocolade-ijs met slagroom. toch zo lekker. Bij het naar huis gaan kreeg ik nog een zakje Chips, 's Avonds gingen we niet meer weg. Moeder stak de gashaard aan, heel fijn. Voor ik naar bed ging kreeg ik limonade met een sprits- koek. Dat vond ik lekker. Toen ik bed ging sliep ik meteen. Mijn broer Peter is alleen op stap gegaan zijn vriend, maar hij heeft niet veel genomen. Alleen is hij wel in de botsauto's geweest en anders haast nergens in. Tot de volgende week. Dag kinders. TANTE Jo en OOM TOON. Wilt U iets weten is daarvoor nodig? Zijn deze scholen ge subsidieerd? Zyn er alleen dag-, school- of ook avondopleidingen? Antwoord: Er z(jn in de omgeving van Alphen aan den Rijn veel handels- Wij zullen u enkele adressen geven en dan kunt u over school en opleiding in formeren bij de directie. Leiden: R.K. Handelsavondschool St. Pieter, Oude Vest 193. Middelbare handelsavondschool „Kennis is Macht", Plesmanlaan 1, Gem. handels avondschool, Koninginneweg 3. Utrecht: Gem. middelbare handels avondschool. Palmstraat 22. R.K. Middelbare handelsavondschool, Nobeldwarsstraat 9. Gem. middelbare handelsavondschool, (dagschool) Palmstraat 22. 2-MARKSTUK. Kunt u ons zeg gen of een 2-markstuk met de beeltenis Keizer Wilhelm II; jaartal 1906, Antwoord: Uw munt is niet meer geldig of in omloop. Hij is van (niet al te best) zilver en de verzamelwaarde hangt gro tendeels af van de kwaliteit waarin hij bewaard is gebleven. Voor gemiddeld tot mooi tot zeer mooi tot zonder slij tage kunt u die o.i. stellen op resp. rond 2,50, 4,50, 7,50 en 10.-. Een ge heel perfect stuk wellicht 15,-. Deze zijn bedoeld als richtlijn bij ruil onder particulieren. Handelsprijzen zullen nog hoger liggen; inkoopsprijzen van de Marietje houdt niet van Buller! NOG EENS NONESUCH Rhythm and Blues groep „None such" is geformeerd uit: „You know who?", „De Moenpiepers" en het kwar tet Dick Koster. Alphens beatgroep „You know who?" Is niet meer, en dat ondanks het feit, dat vele leden van Alphens Club 66 deze groep eertijds tydens een poll als eerste de vijfde keer was het zover. W ereldkampioen accordeon de hele streek. „De Moenpiepers" misten hun or- ganiste: Dlneke Heruer, de jonge Leid se, die we al eertijds ontmoetten tij dens het Elmior-concours hier ter ste de, is naar de formatie van manager Lodewijck den Hengst uit Boskoop ge- switched. En Lodewijck vond in eigen Kwartet dus. Overigens willen de jongens en en het meisje de zaken flink gaan aanpakken, als we dat zo horen. Een fanclub van 250 leden - de volgende maand waarschijnlijk al de le gram- mofoonplaatopnanie een tournee door Duitsland in de kerstvakantie. En dan ook nog twee mensen die hen mu zikaal en zakelijk coachen: Lodewijck en Bertus Menken! Vrijdag 7 oktober vormt Leide- naar Henny Langeveld (25) een van de personen, die door Mies Bouwman in haar programma-en- scène op grond van de actualiteit in de kijker wordt geplaatst. Hen ny, tot voor kort vrijwel nog geen grote internationale en landelijke bekendheid genietend, wordt er door Mies én de „jonkies" van de Amsterdamse accordeonver eniging „VIOS" gefêteerd, ten aanschouwen van kijkend Neder land. Terecht, want Langeveld, taxichauf feur, gehuwd en vader van een doch tertje, is op zondag 25 september in HET VERMELDEN WAARD.. FRANSE BLITZ-T0ER The Motions hebben dezer dagen van zich doen spreken in Frankrijk! Woensdagavond zat beat-mlnnend Frankrijk aan de teevee gekluisterd, toen de Haagse, beatgroep via een rechtstreekse uitzending uit de Pary- 8e „La Locomotive" te zien was op de beeldbuis. Daarna was het nog niet over: nóg twee keer stonden de ma kers van topper „Every step I take" voor de camera's, terwijl de radiosec tie van de ORTF hen ook uitnodigde voor een optreden. MARGIE BALL: SAN REMO In de Teenbeatpoll mocht ze dan „slechts" eeen vierde plaats bezetten onder onze va derlandse zangeressen, met 3540 punten, tijdens het eerstkomen de songfestival van San Remo maakt de Voorschotense dan toch maar weer haar opwach ting. Gaat Nederland hiervoor in de toekomst tóch meer be langstelling aan de dag leggen dan voor het eigen respectieve lijk Eurovisie songfestival NAPOLEON WEER HIER! Napoleon XTV is dezer dagen in ons land, om er onder meer opnamen te maken voor VARA's tienerprogramma „Fanclub". „I'm in love with my little red tricycle" en „Doin' the Napoleon" heten de nieuw i de Amerikaan. LENTEKLOKJES Alphens meisjeskoor „De Len teklokjes" heeft onlangs een grammofoonplaat volgezongen met kerstliederen. Het koor, dat wordt geleid door Dirk van Vliet, zal te beluisteren zyn mét Caroline Kaart. Organist Feike Asma en gitarist nd- koming van deze LP, JEUGD- GEMEENTERAAD Burgemeester en wethouders van Zoetermeer hebben dezer dagen van een aantal jongeren een voorstel voorgelegd gekre gen om over te gaan tot op richting van een jeugdgemeente- raad. De jongeren willen hier door hun politieke belangstelling vergroten en door die samen komsten van hun eigen raad be ter begrip gaan krijgen voor eenleder die een andere gods dienstige overtuiging is toege daan. De te vormen jeugdge- meenteraad zal moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de politieke partijen, die óók in de grote raad van deze toekomsti ge stad afgevaardigden hebben. Versailles wereldkampi oen accordoen geworden! Tot dan toe heeft hij al vier keer meegedongen naar de Coupe Mondiale de l'Accor- deon, hij werd achtereenvolgens 16de, zevende, zesde en vijfde. Dit jaar trekt hy nóg eens de stoute schoenen aan, na een weloverwogen studie en voorbe reiding. Op het programma voor de deelnemers staan: prima vista-spel, een verplichte compositie en een vrij werk. In Henny's geval is dat het Kon- zertstlick opus 79 van Carl Maria von Weber. Die zondag betekent voor de bewoner van de Leidse Kanaalstraat een hoogtepunt In zijn leven: hij wordt uitgeroepen als wereldkampioen. Na een optreden voor de Franse teevee volgde die zondagavond de prijsuitrei king. Huldigingen Maandagavond 20 september arri veert de wereldkampioen in zyn woonplaats. Bloemen, gelukwensen op Leldens station. Stralende men sen, bly, dat „hun" Henny het ge presteerd heeft, om na „K en G" weer een wereldtitel mee naar huis te brengen! Ruim een week later staat hem de huldiging van de zyde van het gemeentebestuur van Lei den te wachten. Burgemeester rar. G. C. van der Willigen overhandigt hem een fotoboek van Leiden en Werkmans Wilskracht brengt hun plaatsgenoot een serenade. Een tri omftocht naar Henny's woning en een feestje-na in deze woonstede volgen. AVRO-radlo engageert tus sen de bedryven door de man, die op zyn zevende begon met accordeon spelen, voor een optreden. NAAR ALBION THE SANDY COAST van 20 tot en met 31 oktober op tournee door En geland! Mét Millie, van „My boy Lol lipop". JOOP OP DE PLAAT de Haas en Hans Dercksen ook die oud-Leidenaar Joop Stokkermans aan. Hy speelt: „Napoli, suite pour le pi ano", van Francis Poulenc. OP KRAAIEP00TJES Literair talent dat móet er los barsten onder de jongeren van Leiden en omgeving. Althans, dat vinden een drietal leerlingen van het stedelijk gym- en Bonaventuralyceum, die de zer dagen het literair tijdschriftje „Neo-Ter" op „kraaiepootjes" hebben gezet. Literaire pennevruchten, je kunt ze ter plaatsing aanbieden bij correspondentieadres Rhijnvreugd 6, Zoeterwoude. Eén plaat In „Mles-en-Scène" op 7 okt. ver klaart hy: „Juist in 'n concours als In Versailles kun je je kwaliteiten de monstreren. Klassieke muziek kan men immers wel degelijk op accordeon spelen". En memorerend, dat tot dan toe slechts één grammofoonplaat van hem is uitgekomen: „Inderdaad, ik ben taxichauffeur. Maar ik hoop van mijn hobby nu toch wel mijn beroep te ma- Beroeps Dat zit er natuurlijk wèl In! Im mers, een Harry Mooten, een Addle Kleingeld, een Coen van Orsouw zy vinden allen hun beroep mét het instrument, waarmee overigens niet alleen bruiloften en partijen dienen te worden vereenzelvigd, zo heeft de wereldkampioen al in diverse inter views verklaard. Leiden zal metter- tyd dus niet meer een wereldkampi- uit voorraad leverbaar. DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Gé Hofenk Muziek- en grammoioonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 schreven door Motion Rob van Leeuwen, is een nummer, dat in een geheel eigen sound wordt „gemaakt" door The Tee Set, een beatgroep uit Delft. The Tee Set bestaat uit: "ambi, organist en mondhar- aonicaspeler. Houdt van stil- .e. karnemelk met warme aardappelen en heel har len. Watjes in zijn eigei vindt hij dan wel prettig. Buddy, zanger en leadgitarist. is ten zeerste te vinden voor waterskiën en oude auto's. Spencer Davis is een van zijn favorieten. Adoe, drummer. Gezellige leuke meisjes vindt hij enorm. Evenals The Small Faces en The Incrowd. Polle Boogschutter, begelei dingsgitarist en zanger. Min- naar van melk. The Motions en dankbaar publiek. Slome Japie, Basgitarist. Kun ij— je alles geven behalve patat-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6