ZEBRAPAD SOMS ALLESBEHALVE VEILIG... EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN 1 PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 OKTOBER 1966 DAG DER VERENIGDE NATIES HERDACHT IN HET LEIDSE VOLKSHUIS Dank zij de activiteiten van de Leid se Commissie voor Internationale Sa menwerking wordt elk jaar ook in de Sleutelstad aandacht geschonken aan de Dag der Verenigde Naties. In het kader van deze jaarlijkse her denking werden gistermiddag in het I^eidse Volkshuis voor leden ven vrou wenorganisaties en vrouwenverenigin gen uit Leiden en Oegstgeest films ver toond over Kasjmier en Tibet, welke films door mr. C. J. M. Kramers werden toegelicht. Mr. Kramers, die van 1952 tot 1955 verbonden was aan de Nederlandse am bassade in Karachi en New Delhi, gaf o.m. een uiteenzetting over de geschie denis van het veelomstreden Kasjmier, over de geografische en klimatologi sche omstandigheden in dit gebied en over de geschiedenis van het ontstaan van het conflict tussen India en Pa kistan. In dit verband schetste mr. Kramers tevens de bemoeienissen van de Ver. Naties in het conflict om Kasj mier. welke bemoeienissen niet tot een oplossing van het conflict hebben ge leid maar waardoor toch in elk geval een oorlog op grote schaal is voorko men. Het conflict om Kasjmier is vol gens mr. Kramers zowel voor India als Pakistan van een gevoelige poli tieke betekenis. de oorzaak „Con A more*' zingt „Die Scliöpfung" Als eerste van de Leidse Oratorium verenigingen geeft de Chr. vereniging „Con Ainore" op 25 oktober a.s. in de Stadsgehoorzaal een uitvoering. Geko zen werd „Die Schöpfung". een van de twee meesterwerken die Joseph Haydn in zijn laatste levensjaren te Wenen componeerde. „De Schepping" is een kunstwerk van ongekende schoonheid en behoort met „Die Jahres- zeiten" altijd nog tot de meest beken de en geliefde oratoria. Het eerste deel wordt besloten met het beroemde koor „Die-Himmel er- zahlen die Ehre Gottes", het tweede deel met het jubelkoor „Vollendet ist das grosse Werk, der Schöpfer sieht's Ambtsaanvaarding van lector drs. E. Marx Mara°Pet lector in - organisatie en van het personeelsbe leid, gistermiddag in het Groot Audi torium van de Leidse Universiteit heeft uitgesproken, geven wij de vol gende samenvatting. De les was ge titeld: .Een bijdrage tot organisering van reorganiseringsmethoden". Onder bovenstaande titel wordt een bijdrage gegeven tot de leer der re organiseringsmethoden. Bedrijven en instellingen buiten het bedrijfsleven zien zich herhaaldelijk genoodzaakt de opbouw van hun organisatie ingrij pend te wijzigen in verband met de snelle maatschappelijke (incl. weten schappelijke) veranderingen. Met be hulp van methoden van reorganisering trachten managers en directeuren, veelal bijgestaan door organisatie-ad viseurs, het veranderingsgebeuren in ganisatorisch knelpunt kan dikwijls met verschillende methoden benaderd worden. Er is dan een veelal niet nvoudig keuzeprobleem, welke ethode in de gei sche verhoudingen dient. Drs. Marx behandelt vier soorten van reorganiseringsmethoden: de tech nologische methoden, de structurele methoden, de trainingsmethoden t procesmethoden. De methoden worden onderscheiden naar het punt van en tree in de organisatie, d.w.z. naar het primaire effect, dat zij in de organi satie veroorzaken. De doelstellingen vaji de methoden zijn secundaire ef fecten. die men met behulp van de methoden kan bereiken door de in vloed van de primaire effecten op de organisatie als geheel. Veranderingen in een organisatie kunnen impliceren, dat van de leden der organisatie een grotere en meer persoonlijke inzet wordt gevraagd bij hun taakverrichting. Deze wijziging in de houding van individuele personeels leden en in de cultuur van groepen personeelsleden vormt een doelstel ling, die in de procesmethoden en in de trainingsmethoden is ingebouwd. Er zijn ook vele reorganisaties, waar bij deze grotere en meer persoonlijke inzet van de leden der organisatie niet aan de orde is. Voor het effectueren van deze reorganisaties komen ge zien de aard der ingebouwde doelstel lingen de technologische en struc- I opgeleide or nisatiedeskundige in verhouding de organis.deskundigen met economi sche, technische of andere opleiding. mede in het godsdienstige vlak. (Kasjmier is overwegend Mohamme- Aangezien de Dag der Verenigde Na ties ditmaal in het teken zal staan van de Tibetaanse vluchtelingen, voor wie zoals bekend in ons land een grote blik semactie gevoerd zal worden, werd er op deze vrouwenmiddag ook een film over dit onderwerp vertoond. De bijeen komst werd geleid door mevrouw P. H. SmitsWitvliet, die van de gelegenheid dames te in Leiden lezing ovt an de Uneco. welk lustrum zal worden herdacht met een r Tibetaanse kunst op een nog bepalen datum. De zaterdag j.l. op de Nie markt ontvreemde blauwe 2 is gisteren in Den Haag onl ruggevonden. HERDENKING VON SIEBOLD IN LEIDSE HORTUS EN VOLKENKUNDEMUSEUM In de Hortus Botanicus van de Rijks- hooglera universiteit zijn gistermiddag kransen gelegd bij het borstbeeld van de arts en kenner van Japan jhr. dr. Ph. F. van Siebold, onder meer door de Japanse ambassadeur T. Ushiroku en door een lid van de Duitse Ambassaderaad dr. E. Obermayer. Deze kranslegging werd verricht in ver band met 't feit, dat Von Siebold 18 okt. 1866 overleed. Voordat men tot de plechtigheid overging, hield de Neder lands-Japanse Vereniging in het Groot- Auditorium een korte bijeenkomst, waarop de directeur van de Hortus en Leidse bouwplannen in Leiderdorp (nog) niet van de baan Naar aanleiding van een vraag, gesteld door een raadslid van Leiderdorp aan b. en w. van deze gemeente, over geruch ten. dat de plannen voor een Leids bouw- contingent in Leiderdorp van de baan zouden zijn, wordt van de zijde van het Leids gemeentebestuur meegedeeld, dat hiervan geen sprake is. Het betreft hier het bouwen van 100 huizen in de woning sector, premiewoningen en in de vrije sector. Negentig procent gen ongeveer anderhalf jaar oud ten goede aan Leidenaars. Wel kan gezegd worden, dat het een slepende affaire is en dat de realisering van de plannen er niet rooskleurig uit- INDRUKWEKKENDE LIJST stateerde de* Officier van justitie in de zaak tegen een 19-jarige jongeman uit Leiden, die in het nachtelijk uur te Leid- schendam door de politie was aangehou den. omdat hij slingerend op de brom fiets reed. De indrukwekkende lijst gaf een ruime variatie van kwalijke feiten waaraan verdachte zich ondanks diens jeugdige leeftijd heeft schuldig gemaakt, zoals vernieling, mishandeling, diefstal en K. H. Karstens iets die Von Siebold 1 de botanische studies K. von Deutsch-Japanische Gesellschaft in Ba- yern sprak over zyn illustere voorvader, waarby hy de nadruk legde ook op zijn Ook zitter eniging, prof. di bold en de beoefening van de Japanolo- gie in Nederland, wnarvan hij de grond legger is geweest en dr. Ouwehand. De ze gaf een kritische toelichting op de kleine tentoonstelling, die is ingericht in de aula. Op deze „Sieboldiana" zijn wat voorwerpen, platen, tekeningen en boekwerken te zien uit de tijd dat Von Siebold verbleef in Nagasaki en Edo (het tegenwoordige Tokio). R.K. Bond van Bejaarden te Leiden avondje uit met „De Speelgroep" H LEIDSE amateurtoneelgezel schap „De Speelgroep" verzorgde gisteravond voor de r.k. Bond van Be jaarden in het Antónius Clubhuis een uitvoering van het blijspel „Mijnheer Pim komt even aan". Een gezellig hui selijk stuk, waarin de bejaarden zonder enige moeite eigen omstandigheden kon den terugvinden. Er werd daarom ook met veel aandacht gekeken naar de ko mische situaties en geluisterd naar de algemene wijsheden, die vanaf de plan ken de zaal fb werden gestuurd. Het gehele verhaal berust op een sa menspel van misverstanden. De jonge pittige Dinah wil trouwen met kunst schilder Brian, maar kan hiervoor niet de toestemming verkrijgen van haar voogd George, die tevens haar ooi De vrouw van George, Olivia, is vroeger al eens gehuwd geweest met een oi delijke schurkachtige figuur, die zijn einSe gevonden scheen te hebben Australië. Scheen, jawel, want plotseling verschijnt een zekere mijnheer Pim, die komt vertellen dat hij samen met Oli via's vroegere echtgenoot uit Australië naar Engeland is gereisd. Olivia zijn dus voor de wet sinds hun huwelijkssluiting als ongehuwd te beschouwen. George vindt dit heel onplezierig en wil er meteen maar werk van maken, een scheiding te bewerkstelligen tussen Olivia en haar vroegere echtgenoot en tevens hertrou- wet, van de kerk en van de hemel weer ,.in orde" bevonden te worden. Olivia maakt van deze kans echter 'n gunstig gebruik en dwingt George haar opnieuw ten huwelijk te vragen terwijl ze tege lijkertijd de eis stelt dat haar nichtje Dinah en haar verloofde Brian ook mo- De Japanse ambassadeur legt een krans bij het borstbeeld van Von Siebold in de Leidse Hortus. „Er viel g. te praten", deelde de politieman als ge tuige mee, die verdachte volkomen dron ken vond. De Officier van justitie zei dat ver dachte zich nergens lets van aantrekt en daarom eiste hij drie weken gevange nisstraf waarvan twee weken voorwaar delijk benevens ontzegging der rijbe voegdheid gedurende zes maanden. De rechtbank veroordeelde conform die eis. n trouwen. Deze vrouwelijke chantage in door George niet worden ontlopen tenslotte stemt hij toe. Happy end i twee trouwpaartjes: Olivia en George opvoering ons inziens geen toppres tatie van toneelkunst. Als men echter bereid is te aanvaarden dat de spelers de rollen in hun schaarse vrije tijd heb ben ingestudeerd dering opbrengen voor de ontspanning inziens mevr. T. v. d. Mevden-Brou- wers als Olivia. Ook nicht Dinah, Wille- mien de Rooy, speelde niet bepaald to neel op het toneel, hetgeen van de an deren wel gezegd moet worden. Wisse lend talent dus in de toneelgroep, ir de zaal echter een grote gemeenschap die in zijn geheel genoten heeft van kele uren er volkomen „uit" zijn. ZONDAGMORGENGESPREK Het zondagmorgengesprek a.s. z< dag 10.30 in de Gehoorzaal richt zich op bijzonder praktische vragen. Dr. J. C. C. Rupp, directeur van het Akade- misch vormingscentrum Bedrijfsleven te Utrecht, kapelaan C. Heijnen de Petrusparochie aan de Lorentzkade en de predikant voor Bijzonder of Ex perimenteel Kerkewerk dr. F Schoonheim zullen het onderwerp: Ge zag en Vrijheid in de Werksituatie toe lichten en de vragen van bezoekers beantwoorden. Uiteraard neemt dr. J. C. C. Rupp in dit zondagmorgengesprek een centrale plaats in. DRIE TWEELINGEN Gisteren heeft Leiden er drie twee lingen bijgekregen. Het zijn de broer tjes Ronald en Richard, zoons van het echtpaar Van Abswoude-Mijnders, zusje en broertje Yvonne en Hermanus van het echtpaar Tuinhof de Moed- Sip, en de tweeling Isaac en Helena van het echtpaar Piket-Laterveer. Burgerlijke stand C. C. MaiJenburg; Branko Francesco Maria. z.v. C. M. J. A. van der Geest en F. M. Geraedts; Ronald Marius Rernardus. z.v. J. C. N. van Abswoude en A. P. Mijnders; Richard, z. v. J. C. N. van Abswoude en A. P. Mijn ders: Jette. d.v. M. B. Abott en L. Möl- ler; Miranda, d.v. D. Spaans en P. J. Dijkhuizen; Petrus Johannes, z.v. P. A. J. Devilee en M. A. H. Nozeman; Her manus Jacobus, z.v. H. J. Tuinhof de Moed en P. F. R. Sip: Yvonne, d.v. H. J. Tuinhof de Moed en P. F. R. Sip; Isaac z.v. I. Piket en K. Laterveer; Helena Johanna, d.v. I. Piket en K. Laterveer; Ellen Annemarie, d.v. B. Valkenburg M. Schneiders; Kitty, d.v. Musea Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag, van 9- zondags 1-5 uur). Vragen aan B. en W. van Leiderdorp Leidse bouwplannen in Leiderdorp van de baan B. en w. va iet raadslid J „Zoals bekend, heeft zich onlangs op nieuw een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij een langs de openbare weg ge parkeerde vrachtauto betrokken was. Al hoewel het probleem van in onze ge meente geparkeerde vrachtauto's al ge ruime tijd de aandacht van uw college e lk u vragen, of het recente ongeluk u wellicht aanleiding geeft aan de oplossing van dit probleem thans pri oriteit te verlenen, desnoods, gezien de beschikbare middelen, door uitstel van Is het college bereid de raad mede deling te doen of de berichten als zouden de plannen om met Leidse contingenten gaan bouwen op Leiderdorpse grond ti de baan zouden zijn, op waarheid ja of neen?" Vluchtellngenactie In het kader van de Europese Vluchtelingenactie '66 zal ook in Leiderdorp maandag a.s. een huis aan huiscollecte worden gehouden. Deze aktie heeft ten doel vluchtelingen uit Tibet een redelijke wijze van bestaan te verschaffen. Tegelijkertijd met deze collecte, die om half negen aanvangt, zal er op radio en tv aandacht worden besteed aan deze grootscheepse aktie. die onder beschermheerschap staat van prins Voor de Leidse kantonrechter RIJP VOOR DE SLOOP 1 Dat er nog steeds automobilisten zijn, die nabij of op beschermde voetgan gersoversteekplaatsen een gevaar vor men voor overstekende en zich veilig wanende voetgangers, kwam weer eens uitvoerig ter sprake in de zaak tegen een 22-jarige vertegenwoordiger uit Soest. Men nam de Soestenaar bij zonder kwalijk, dat hij op 19 juni j.l., aldus de getuigen, met vrij hoge snel heid een voetgangersoversteekplaats op de Boulevard te Katwijk was opgere den terwijl een jeugdige voetganger aan het oversteken was. De knaap werd door de auto enkele meters weg geslingerd en moest met enkele kneu zingen ter observatie in het zieken huis worden opgenomen. door het niet tijdig genoeg oversteken", verklaarde de verdachte zijn gevaarlijke overtreding. „U verklaarde destijds tegen de po litie, dat U wist dat daar een over steekplaats was, hetgeen een reden te meer was om goed uit te kijken en niet met een snelheid van ruim 50 km door te blijven rijden", zo antwoordde de kantonrechter, mr. W. de Koning, direct. Veilig oversteken De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen. legde er in zijn requisitoir de r druk op, dat een zgn. „zebrapad" WETENSCHAPPELIJK GESPREK OVER HET NEMEN VAN PROEVEN OP DIEREN De stichting Landelijke Werkcommis- sie Laboratoriumdieren zal op vrijdag 11 november in het fysiologisch labora torium der rijksuniversiteit te Leiden een openbaar sysposlum houden over „de toelaatbaarheid van het dierenexperi- Prof. dr. W. K. Hirschfeld, voorzit ter van de stichting, zal spreken over „de controle van experimenten op die ren in andere landen", prof. dr. J. Le ver, hoogleraar in de dierkunde aan de V. U. te Amsterdam, over „Is experi menteren met levende dieren geoor loofd?" en prof. dr. M. Tausk, buiten gewoon hoogleraar ln de theoretische endocrinologie aan de rijksuniversiteit De stichting landelijke werkcommis- sie laboratoriumdieren, in 1965 opge- rihct, enige jaren geleden tegenwoordigers van alle Nederlandse universiteiten, het Nederlands kanker instituut, de grote overheids- en semi- overheidslaboratoria en de industrie. De belangrijkste doelstelling van de stich ting is het streven naar een zodanige kwaliteit van laboratoriumdieren, die in Een 25-jarige kweker uit Rijnshurg was het min of meer met de kanton rechter eens, toen deze tijdens het onderzoek van zijn zaak terloops merkte: „Van je buren moet je het maar hebben". Deze opmerking sloeg op het feit, dat de kweker op 6 augus tus j.l. even de auto van zijn buurman, een 27-jarige kweker, had geleend, hetgeen voor hem nogal schadelijke gevolgen had. Bij een overigens nogal onbetekenende aanrijding op de Vliet N.Z. ter plaatse, kwam de politie na melijk tot de ontdekking, dat de ge leende auto totaal rijp voor de sloop en bovendien niet tegen W.A. vi kerd was. „Een gevaar op de weg", las de kantonrechter onder mee het politierapport. „Daar wist ik echt niets van en het viel mij ook niet op", voerde verdachte tot zijn verdediging het voertuig mankeerde. Wel vond hij tevens, dat de buurman verdachte tevoren had moeten waarschuwen. verdachte tot de categorie van mobilisten behoorde, die voor over stekende voetgangers nog steeds een groot gevaar opleveren. In het onder havige geval liep het met het slacht offer nog betrekkelijk goed af; maai de afloop had, aldus de officier, even zo goed dodelijk kunnen zijn. Gezien de ernst van het feit, eiste hij zowel een geldboete van 150.- subs. 30 dagen als de voorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Daar verdachte destijds verklaarde, dat hij de knaap vanwege het slechte weer en dito zicht niet had zien over steken, keken rechter en officier zicht baar verwonderd op toen verdachte in zijn laatste woord zei: „Hij rende plotseling dat zebrapad op, dus kon ik er niets aan doen". De rechter rea- liegen". In zijn vonniswijzing hekelde hij verdachtes wijze van rijden en houding. Hij bracht de geldboete wel iswaar tot 100 subs. 20 dagen terug, doch vonniste de vertegenwoordiger voorts met een onvoorwaardelijke ont zegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden. Hat H vele gebreken, die de auto v üat ,aehad kunnen ontdekken en de: schijnlijk dan ook wel ontdekt had, doch desondanks door was blijven rijden. Hij eiste t.a.v. het jyjden me dat vehikel een geldboete van 150. subs. 10 dagen en dezelfde correctie inzake de veroorzaakte aanrijding. „Ik kon er echt niets aan doen", aldus verdachtes laatste woord. De rechter nam dit niet zondei niste conform. De buurman liet verstek gaan. Dit belette de officier echter niet tegen hem de navolgende straffen eisen: 200.- boete subs. 50 dagen inzake de orttbrekende WA-verzeke- ring; 100.- boete subs. 20 dagen voor het laten rijden met een „rijp-voor- de-sloop" veh ":el alsmede de vernie tiging van Rijkswege van het in be slag genomen „voertuig". De „buur man" werd bij verstek tot de geëiste boeten etc. veroordeeld. OP DE REM Een 43-jarige metaalbewerker uit Rotterdam stond hierna terecht, omdat hij met zijn auto op Rijksweg 4 onder Leiderdorp auto links had ingehaald en deze yolgeus by een zwenking nici links dermate had „gesneden", dat de be stuurder ervan slechts door op „de rem te gaan staan" een botsing had kunnen vermijden. Twee getuigen bevestigden deze fei- zonder roekeloos en gevaarlijk had gehandeld. Veel wist verdachte zich niet meer van een en ander te herin neren en zijn verklaring berustte op waarschijnlijkheden. Zo zei hij onder meer: „Hij doemde waarschijnlijk plot seling uit een zijweg voor m'n auto op, zodat rechts inhalen" de enige mo gelijkheid was om hem te ontwijken en dus een botsing te voorkomen." „Ik reed al vanaf Amsterdam op die weg en doemde dus niet plotseling voor hem op," weerlegde de bestuur der. „Ac£> ik weet ook niet precies meer wat er is gebeurd", gaf ver dachte toen maar toe. „Een onaanvaardbare zaak. Op deze wijze ontstaan er maar al te vaak de meest ernstige ongevallen", zo merkte de officier op. Hij eiste dan ook zo wel een geldboete van 100.- subs. 20 dagen als de voorwaardelijke ont zegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik heb nog nooit een overtreding begaan en ben geen wegpiraat", zo benutte verdachte zijn laatste woord. „Het leek hier anders veel op weg- piraterij" vond de kantonrechter, die tenslotte vonniste met 75.- boete subs. 15 dagen alsmede de gevraagde de MINNEKOZEN BIJ HOGE SNELHEID Voorts deden zich nog 2 vrijwel ana loge zaken voor. In beide zaken moesten de verdachten, een 40-jarig automo bilist uit Noordwijk en een 35-jarige automobilist uit Alkemade zich antwoorden voor de niet alleda wijze, waarop zij het verkeer in ge- In beide gevallen werden de feiten geconstateerd door twee toevallig ach ter de verdachten rijdende Rijkspolitie mannen. Beide verdachten lieten wij selijk verstek gaan, doch hadden des tijds wel, aldus het proces-verbaal, volmondig toegegeven, dat zij „ver keerd hadden gehandeld" door al rij dende te gaan minnekozen. Tegen bei de verdachten eiste de officier, gezien de ernst van de feiten, een geldboete van 150.- subs. 30 dagen alsmede de onvoorwaardelijke ontzegging van hun rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maan den. In beide gevallen luidde het vonnis 150.- boete subs. 30 dagen en de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd yan 8 maanden, 52 kaarten en 2 jokers) ontvangt De Leidse Courant gedurende 14 dagen gratis! De Leidse Courant thans eei opmaak. De beste journalia pondenten werken er aan r Als OUVERTURE iedere maandag onze graag gelezen SPORTKRANT! Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende NAAM: ADRES: 1 PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse NAAM: Betaling zal geschieden per: week kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Invulling opzenden rn*i: Papengracht 32, LEIDSE AGENDA WOENSDAG 19 OKTOBER Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en plant kunde lezing. Breestraat 20.00 u. Centre Culturel Francais de Leyde Cours „Initation aux existentia" mes". (Rapenburg 43), 20.00 uur. DONDERDAG 20 OKTOBER zaal, 20.00 uur. Ver. Oud-Leiden prof. Th. H. Lun- singh Scheurleer spreekt over „De stadhouders als verzamelaars". De Lakenhal, 20.00 uur. VRIJDAG 21 OKTOBER y. voor Toonkunst Lelden Tatrai kwartet. Zuiderkerk, 20.00 uur. Hinderwet- en bomvtoezichtver. 42e jaarvergadering, Stadsgehoorz., 10.45 T entoonslellingen Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" t/m 10 okt.) De Lakenhal. - Tent. van werken an Co Westerik en grafiek van Wout Heusden (t.m. 16 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt) Grafiek van Marijke Man (tot 1 nov. dag. vanaf 4.30 uur). Boérhaavezaal Schilderijen en te- iningen van G. de Wit (tot 23 okt. Lg. van 2.30-5.30 en van 7.30-9.30 uur). LISSE LEENT RUIM DRIE TON Voor aankoop villa en aanleg vuilnisbelt de raadsvergadering bijeen beslissing inzake het aangaan van een vaste geldlening. Met kennisgeving af wezig de heren M. Montagne (ziekte), H. de Vroomen (buitenland) en G. de Vos (vakantie). De voorzitter, burge ter mr. Th. M. J. de Graaf, stelde zeer op prijs dat de Raad in zo grote getale opgekomen was. Als enig agendapunt werd aan de orde gesteld het aangaan van een vaste geldlening groot 310.000,- bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rente ■an 7 met een looptijd van 15 jaar. De voorzitter deelde mede, dat deze gel den gebruikt zullen worden voor finan ciering van de aankoop van de villa van de fam. Eenhuis (naast het Gemeente huis) en de aanleg van de nieuwe vuil nisstortplaats. Door de raadsleden wer den over dit punt geen vragen gesteld, zodat dit agendapunt zonder bespreking Carnegie-diploma voor 18-jarig meisje uit Haarlemmermeer De 18-jarige Antonia Maria Grootaert uit Rijsenhout (Haarlemmermeer) ont ving dinsdag tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis te Hoofddorp het di ploma van het carnegie heldenfonds, eeD certificaat dat alleen wordt uitgereikt aan degenen #die'met groot gevaar voor eigen leven eén moedige daad verrich ten. De 18-jarige Rijsenhoutse deed dit op 19 april, toen zij haar vijfjarig broer tje en driejarig zusje van de brandende zolder redde. Zij deed het helemaal al leen en kwam naar later bleek nog maar net op tijd. NOORDWIJK AUTO IN DE SLOOT Een 34-jarige chauffeur uit Noord- wijk geraakte op de Herenweg met zijn wagen van de rijbaan of toen hij krachtig moest remmen voor 'n auto, die van de Zwarteweg komend, geen voorrang verleende. De personenauto van de Noordwijker kwam daarbij in een naast de Herenweg gelegen sloot terecht. De bestuurder bleef onge deerd KERKEVEILING TE R0EL0FARENDSVEEN WEER GROOT SUCCES In de parochie „St. Petnis Bander staat men voor de zware zorg om 1 komen tot de bouw van een nieuw kerk. Diverse acties hebben reeds voc een flink geldbedrag gezorgd. Maar a men weet dat voor deze bouw een b< drag met z. gebeu ren. Ook de werd dit keer geheel voor dit doei ge- Voor de voorzitter van het actie-c mlté, de heer A. L. Verdel, was h een genoegen deze kerkeveiling met e woord van welkom te mogen inleide Hij bracht dank aan alle medewerkers en schenkers van de talrijke goederen alsmede aan notaris A. H. J. Lohmare en de heren van de H.B.G., met hun be langloze medewerking weer een groot aandeel hadden i velling. En dit werd het inderdaad. Ni een wat traag begin kwamen de paro chianen weer in groten getale naai Pancratluszaal waar weer een zeer zellige en geanimeerde stemming i wezig was. Uiteraard was dit zeer vorderlijk voor de kooplust, en er v dan ook weer flink geboden. Gezien de doelstelling van deze avond dan ook begrijpelijk dat men elkaar NOORDWIJK TE LAAT VOOR WERK, DAN MAAR DRINKEN De 47-jarige timmerman uit Noord- wijk was te laat opgestaan om tijdig op zijn werk in Katwijk te kunnen komen. Weliswaar was hij van huis vertrokken, doch toen hij constateerde niet op tijd te zijn, had hij het er die dag maar vi genomen. Dat wil zeggen, hij had aardig wat op genomen, een glaasje of tien jenever en dan nog zo een en ander. Na de rondgang in café's belandde hij op voor hem vroeger bekend terrein bij een ander café waar indertijd de kaste lein enkele hulzen verderop woonde. Toen de timmerman de deur der ning zag openstaan, stommelde hij n: binnen. Doch kwam nauwelijks de trap op, toen de bewoonster de timmerman ontdekte en hem verzocht te verdwijnen. „De kastelein was al negen jaar ge leden verhuisd, u was kennelijk e tijd uit die buurt gebleven", con de de Haagse politierechter nu merman wegens huisvredebreuk terecht moest staan. De man kon zich weinig of niets van het gebeurde herinneren. „Er is met hem al heel wat aan de j hand geweest als gevolg van de drank", wist de Officier van justitie. Omdat ver dachte thans een ontwenningskuur on dergaat. wilde de Officier hem nog een kans geven en eiste 40.— boete. kroeg" waar- Sluiting vvielerseizoen „De Bollenstreek" Voor de wielrenners van „De Bollen streek" wordt in het komende weekend het wielerseizoen op de weg afgesloten met een dubbele wedstrijd. Ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan van de j wielervereniging heeft het bestuur deze sluitingsrit wat groter van opzet ge maakt dan in voorgaande jaren. De amateurs moeten tijdens deze twee dagen een afstand rijden van ongeveer 140 km., verdeeld over twee dagen 140 km., verdeeld over 60 op zaterdag (start 3 uur) en zondag 80 km. (start half 10). Ook de andere categoriën rij den deze twee dagen. Voor de amateurs is de eerste prijs niet minder dan een nieuwe herenf'ets, die beschikbaar werd gesteld door de heer Soet uit Hillegom, j een trouw supporter van de wielerver- i eniging. Naast deze fiets zijn er mooie ereprijzen voor de deelnemers. Beide wedstrijden worden verreden op par- j Van de aktiviteiten die „De Bollen streek" deze winter voor haar renners gaat ontplooien zijn al enkele vastge steld. Zo gaan de renners deze winter de cycle cross beoefenen in de duinen achter Noordwijkerhout nabij café „De wedstrijd voor de Zuid-Hollandse clubs. De conditie-training wordt weer gehou den in het Rijgersbos te Lisse en het gymnastiekgebouw achter de Engelkerk. Op de woensdagavonden wordt er weer op de rollen gereden met tevens gele genheid tot vele andere bij-sporten. Dit gaat gebeuren in het verenigingsge bouw bij de kerk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4