S)e£eicbeSoii^ant Leven van koningin Victoria in beeld [Vanavond in de ether j [TELEVISIE antenne; ItADIO Fa. J. N. GEIJER PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 OKTOBER 1966 Cals-fractie en de kiezers QnDER het bepaald niet botte mes van televisiecommentatoren zijn gisteravond tijdens de „Brandpunt"- uitzending knopen van de politieke crisis bewerkt. Indirect werden hoofdrolspelers mr. Cals, drs. Schmelzer en mr. Aalberse met el kaar geconfronteerd; hoe hoofs zij zich persoonlijk ook ten opzichte van elkaar gedroegen, politieke toenade ring was er niet. Voor mr. Aalberse is er het feit dat de fractie en het partijbestuur van de juistheid van de kritiek op het financieel beleid in de koers- Cals overtuigd zijn; hij koestert de hoop dat de partijleden en de kiezers ook tot dit inzicht zullen komen. Voor de afgetreden minister-presi dent ligt er het feit dat de fractie (en dus ook het partijbestuur) de ge volgen van haar vorige week inge nomen standpunt heeft moeten weten. Daarnaast heeft hij nu de twijfel, of behalve de omstreden paar honderd miljoen in feite ook niet het beleid-Cals in zijn totaliteit door politieke vrienden op de pijn bank is gelegd. Kabinetsleden, fractie en par- ijbestuur, ze lopen nu met hun grieven, hun zorgen, hun illusies en hun desillusies. En de partijleden en de kiezers? Die komen pas over een paar maanden echt aan bod, op z'n vroegst dan nog wel. De tijd kan vele wonden helen. Maar voor de kiezers zal de KVP in elk geval precies duidelijk moeten maken waar nu het standpunt Schmelzer-Aalberse ten opzichte van het program-Cals en het beleid-WD ligt. Mr. Cals heeft gisteravond terecht kort maar nadrukkelijk daar nadruk op gelegd. Die nadruk ligt er volgens ons ook al bij de aan hangige kabinetsformatie. Tijd voor „derde" partijen beslist niet voorbij J^OREN op de molen van de niet schaarse politieke commen tators, die zo graag de christen democratische centrumpartijen uit Nederlands staatkundig bedrijf zouden zien verdwijnen. Eerst komt het kabinet-Cals ten val op een manier die de meningsverschil len binnen K.V.P. en later ook binnen de anti-revolutionaire partij in een politieke crisis vastlegt en nog geen twee dagen later betoogt een katholiek hoogleraar, prof. jhr. dr. F. Al ting von Geus au, dat de tijd van de confessionele partijen snel voorbijgaat. Wie dit zo verstaat als zou een confessionele partij ,,oude stijl" met de antithese als één van haar opvallendste kenmerken en sterk ste wapens geen bestaansrecht meer hebben, vindt ons aan zijn zijde. Ook wie constateert, dat de drie bestaande grotere confessio nele groepen de passende nieuwe uitrusting in verschillende opzich ten nog niet gevonden hebben, eveneens. Maar wanneer lands belang en parlementaire democra tie hiet gebaat zijn bij het hand haven van een K.V.P., A.R.P. en C.H.U. „oude stijl", ze zullen het nog minder zijn bij de radicale opheffing van die partijen, gelijk vele liberalen en socialisten zo graag zouden willen. We praten ditmaal maar niet lang over de misère elders met een twee-partijenstelsel, over de erger nis en lusteloosheid waarmee daar vele kiezers gadeslaan, hoe de parlementaire beslissingen vaak afhankelijk worden van een machtsstrijd binnen de politieke partijen zelf. Volstaan we met de overtuigde uitspraak dat als men hen zou dwingen te kiezen vele katholieken en protestanten tegen heug en meug socialistisch of libe raal zouden stemmen en dat hun entree binnen de V.V.D. en Partij van de Arbeid daar binnen de kortste keer de al aanwezige vleu gelvorming tot ieders ongenoegen en tot vermindering van de veel geprezen politieke duidelijkheid zou vergroten. WANT laat men er geen doekjes omwinden; binnen de V.V.D. is het zelfs in haar oppositietijd blijven rommelen en dr. Tans heeft reden om de K.V.P.-fractie op zijn blote knieën te danken, voor de ongevraagde hulp tot leniging van de spanning waaraan de Partij van de Arbeid wegens haar linkse, nog meer linkse en allerlinkste pressie groepen al maandenlang bloot stond. Het trouw blijven van vele katho lieken en protestanten aan de con fessionele partijen is dan ook in aanzienlijk mindere mate aan tra ditionalisme of geloofsroutine te wijten dan bijvoorbeeld tators in de socialistische en libe rale pers blijven volhouden. Het is eer een intuïtieve afkeer van partijen die in de verte aan mar xisme of aan de „laissez-faire"- mentaliteit doen herinneren. Het simpele feit is, dat er honderd duizenden staatsburgers zijn die louter op politieke gronden noch de koers van onze socialisten, noch die van onze liberalen lusten. Voor sommige tegenstanders van een zaak op politiek of sociaal terrein moge dit onbegrijpelijk zijn, het is niettemin een feit. En wanneer men bijvoorbeeld we zien nu maar even voorbij aan de rechten van de mens hen zou dwingen om te kiezen tussen de Partij van de Arbeid of de V.V.D., dan zouden ze zich even ongeluk kig voelen als de hongerige, die men de keuze laat tussen zuur brood en aangebakken aardappe len (waarmee we uiteraard beide genoemde partijen niet met on deugdelijk voedsel gelijk willen stellen) Natuurlijk, het confessiona- lisme is in Nederland op drift geraakt en wel even radicaal als het vroeger hoogtij vierde. Maar de katholieken, die de deconfessio- nering van de politiek voorstaan, moet men de ruimte en gelegenheid, gunnen om zich over de partij vorming te bezinnen op een andere manier dan de opdeling tussen liberalisme en socialisme. Natuurlijk mag een op moderne leest geschoeide christen-democra tische partij geen super-C.H.U. zijn, ondanks de lovende woorden die een wat verlaat jubileumnum mer van het Christelijk-Historisch Tijdschrift deze maand bij monde van dr. I. N. Th. Diepenhorst weer over het „vrijheid-blijheid"-begin- sel uit. Natuurlijk behoren conflic ten als aan de motie-Schmelzer ten grondslag lagen, uitzondering te blijven en alleen een vrije loop te krijgen, wanneer de kiezers ge legenheid krijgen daar het hunne over te zeggen. WE hebben er open oog voor, dat het einde van het confes- sionalisme in onze partijen de mogelijkheid tot aansluiting bij andere vergroot. Maar „mogelijk heid vergroten" is iets anders dan „uitsluitend als alternatief over laten". Voor wie elke centrumpartij uit den boze is, valt natuurlijk moei lijk te aanvaarden, dat synthese iets anders is als opportuniteits- traditie. Maar laat men het vraag stuk dan van de praktische kant benaderen: zou Nederland werke lijk gelukkiger, welvarender, beter bestuurbaar en democrati scher zijn bij een bestel waarin de keuze feitelijk beperkt blijft tussen een socialistisch links en een liberaal rechts? Wij achten de tijd voor „derde" partijen beslist niet definitief ver leden, zelfs niet onvoltooid ver leden. Anderhalf jaar geëist voor poging tot moord MAASTRICHT (ANP) Wegens po ging tot moord op zyn echtgenote werd gisteren door de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht anderhali jaa- gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftyd van 3 jaar geëist tegen de 52-jarige betonwerker J. van E. uit Geleen. De man werd er voorts van be schuldigd zijn 28-jarige stiefzoon met een aardappelschilmesje ernstig aan de linkerpols te hebben verwond. De betonwerker trachtte op 28 maart van dit Jaar een verzoening tot stand te brengen met zijn vrouw die ge- schelden van hem leefde. Samen met hun stiefzoon zaten zij om half twee in de nacht ln een bar te Geleen. Toen de man zijn vrouw een vuurtje voor haar sigaret aanbood weigerde zij dit en vroeg oen lucifer aan een onbekende man. Dit werd de betonwerker te veel. Hij greep het mesje en stak zijn vrouw diep ln de ADVERTENTIE H. J. C. PAARDEKOOPER Schenkelweg 2a Zoeterwoude. Tel. 01715-326 Blokprogramma van NCRV-t.v. Maria de Booy in de hoofdrol -♦it**************************************** Hedenavond (Van onze o mroepcorr es pondent HILVERSUM Zondagavond 23 okto ber start de NCRV-televisie op het ma ..Koningin Victoria". Zoals de titel reeds zegt, is de legendarische Engelse vierdelige serie die de NCRV in de ko mende week op het scherm zal brengen. De serie bestaat uit de gedramatiseerde episodes uit het lange leven van konin gin Victoria, die dc Engelse auteur Housman heeft niet de pretentie gehad het leven van Victoria historisch verant woord vast te leggen. Wel heeft hij uit de veelheid van feiten, anecdotes, brie ven en dagboeknotities (Victoria hield van vrijwel alles nauwkeurig aanteke ning) een levendige kaleidoscoop van scènes gepuurd die samen een geroman tiseerd, maar stellig geen suikerzoet portret oproepen. De auteur schreef in .totaal 31 eenakter- tjes. die spelen tussen 1837 en 1898, tus sen de vooravond van de troonsbestij ging van de jonge prinses en de levens avond van de oude koningin waarin DE nieuwe serie van KRO-t.v. „Wit boek" ging gisteren van start met een aflevering over Roemenië. De serie lijkt ons een goéd initiatief. Natuur lijk Is er in de sectie „vreemde landen en volkeren" volop buitenlands (en dus goedkoper) materiaal aan de markt. Gelijktijdig met Witboek „coör dineerde" de NTS op II een film over Saoedi-Arabië. Maar speciaal b(j reportages van achter het IJzeren Gordjjn prefereren we toch eigen werk. We hebben in dergelijke reportages, vooral als ze uit West-Duitsland stam den, nogal eens een „gekleurdheid" opgemerkt die bepaald geen objecti viteit suggereerde. Als er dan nog van een Nederlandse tekstbewerking sprake is. weet men als kijker hele maal niet meer waar men aan toe is. Dit Witboek, dat bovendien ook aan niet-politieke facetten aandacht be steedde, leek met voorzichtige objec tiviteit te zijn samengesteld. Henk Extra-voordeel: het programma werd niet doodgepraat. Waar commentaar overbodig was. b.v. de pakkende beelden van een begrafenis, bleef het achterwege. Waar men kritisch moest zijn werd die kritiek zakelijk gehou den; waar men in beeld of woord kon prijzen bleef dit niet achterwege. Witboek komt elke twee maanden. Het belooft een interessante reeks te worden. Uiterst interessant was „Vanavond in Nieuwspoort", geheel gewijd aan de kabinetscrisis en weer uitspraken op leverend die vandaag voorpagina- dervraagd werden drs. Schmelzer, die in vriendelijke bewoordingen niets zei (niet onbegrijpelijk overigens); Nico Cramer van de parlementaire pers die prof. Zijlstra als komend premier Aal- in voortreffelijke vorm, de KVP- voorzitter zeer kennelijk nerveus on der Frits v. d. Poels scherpe vragen. Regisseur Willibrord Frequin maakte er met telkens close-ups van de „tegenstander" voortreffelijke tele- Tussendoor: eerste aflevering van De wrekers. Viel ons (nog) niet mee. Niet genoeg voor een parodie en weinig haar 60-jarig regeringsjubileum het laatste hoogtepunt vormde De NCRV heeft voor dit blokprogramma beperkt tot dertien afleveringen, gebun deld in vier delen, waarbij de bate van de chronologie, begrijpelijkheid en aan trekkelijkheid gebruik is gemaakt van Door deze selectie komen enkele aspec ten als bijvoorbeeld Victoria's rijke kin derschaar, de politiek en het conflict met haar moeder nauwelijks of niet aan de orde. Hierdoor kon men zich con centreren op het meest wezenlijke van de ruim 50 jaar welke deze serie be strijkt. Vijf jaar geleden maakte de NCRV uit Engeland reeds een kort filmpje waarin Maria de Booy als koningin Victoria en de helaas overleden Cruvs Voorbergh als minister Melbourne speelden. Dit korte filmpje zal men in het eerste deel van koningin Victoria opnieuw kun nen zien. want het is ook opgenomen in dit blokprogramma Onder regie van Stefan Felsenthal is er zes maanden ge werkt aan deze produktie. Er werkten een groot aantal vooraanstaande acteurs en actrices aan mee. als Maria de Booy. (die men ziet als 18-jarige en 80-jarige vorstin) Ank van der Moer. Jobs van Zuvlen. Frits Butzelaar. Jan Apon. Ton Kuijl. Tom van Beek. Heieen Pimen- tel Vera Bondam. Bab Wijsman en Paul Cammermans. Regeringscommissaris voor radio en t.v. ging heen gende afleveringen beter. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM In de burgerzaal van het Hilversumse raadhuis heeft gister middag de heer M. van Veen afscheid genomen als regeringscommissaris voor radio en televisie. Dit geschiedde in aanwezigheid van minister mr. M. Vrolijk, vele promi nente figuren uit de wereld van de overheid en tal van omroepbestuur- ders. De demissionaire bewindsman inr. Vrolijk dankte de heer Van Veen, die Tlï jaar lang zijn functie voor treffelijk had uitgeoefend. „Het was een zware post, die vaak een stootblok betekende tussen Den Haag en Hil versum". Maar de heer Van Veen be zat het talent om de overheid niet alleen voor te lichten over omroep- zaken, maar tevens fungeerde hij vaak als pleitbezorger voor de Hulversumse plannenmakers. Namens de NRU sprak de voorzitter mr. A. B. Roosjen, die eraan herin nerde dat de toenmalige staatssecre taris mr. R. Höppener bij dit af scheid eveneens aanwezig niet alleen de grondslag legde voor een wettelijke regeling van het omroep bestel, maar ook de heer Van Veen destijds aanzocht voor de verant woordelijke taak van regeringscom- Geen achterstand in rijkspensioen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de toekenning van wetswijzigingen waardoor talloze p« worden herberekend. de Kamerlid ir. Van Di. De bewindslieden vraagd niet te kunnei iswaardige achterstand terstand, die bestaan heeft, door de ingrijpende i het SGP-Twee- terstallig pensioen worden uitgekeerd, deze bedragen voor de belastingbetaling te verdelen, over het aantal achterstalli- Politiek en vakbeweging insthandel Martinus Liernur Zeestr. 53 Den Haag exposeert van 22 oktober ;ot 11 november werk van Kees Ah- irea en Piet Nieuwenhuysen. DOOR de verwikkelingen rond de motie-Schmelzer is onbedoeld de verhouding tussen de katholieke poli tieke vakbeweging actueel geworden. Elk woord dat daarbij gevallen is, moet men maar niet op een goudschaaltje wegen: wanneer de heer Mortens van het N.K.V. bijvoorbeeld als zijn mening kenbaar maakt, dat het handhaven van de eigen politieke partij thans veel minder urgent is dan het blijven voortbestaan van de katholieke vakbeweging of de katholie ke gezondheidszorg, dan kan men met even veel recht net andersom redeneren. Maar het voornaamste knelpunt is nu wel, .of prominente katholieke vakbonds bestuurders belangrijke politieke func ties moeten blijven waarnemen. Tussen N.K.V. en Katholieke Volks partij ligt de kwestie wel erg scherp, maar laten we toch niet vergeten, dat bijvoorbeeld ook in socialistische kring de verhouding lussen vakbeweging en partij niet altijd koek en ei is, hoewel dan precies als bij meningsverschillen tussen de A.R. en het C.N.V. de ontevre denen onder het lagere kader zich het hardst roerden en de kopstukken niet de kat de bel aan binden. Bij het N.K.V. loopt het nu anders. Degenen die de be slissing van vrijdagmorgen blijven bil lijken, hopen dat het meningsverschil achteraf kan worden opgehelderd: men Hj (zelfs had beter zo kun: het niet achterwege meende te kunnen laten) dat er geen misverstand mogelijk zou zijn geweest. Nu staat immers voor de buitenwereld vast, dat er minder sprake is van een misverstand dan van een ver schil in visie. Een verschil in visie is nu in ieder geval gerezen terzake van de goede mogelijkheden die een samenvallen van politieke functies met hoge posities in vakbeweging, bedrijfsleven en maat schappelijke organisaties bieden. De heer Mertens voelt het meeste voor het ver breken van hinderlijke banden; we kun nen zijn standpunt begrijpen en volgen, mits het maar niet over de gehele linie toegepast behoeft te worden. Het derdaad een post die zich moeilijk laat verenigen met bijvoorbeeld een lidmaat schap van de Tweede Kamer of het be stuur van een politieke partij. Het poli tiek beleid vergt soms beslissingen, waartegenover de vakverenigingen en maatschappelijke organisaties zich vrij moeten kunnen opstellen. Maar dit mag' niet betekenen dat de vakbeweging personeel geheel vrij moet zijn van banden met de politiek. Dan kan men hetzelfde gaan vergen van meer combinaties en dan blijven er niet zo heel veel Kamerleden meer over en wordt het gevaar van echt represen tatieve samenstelling van fracties le vensgroot. Ook het advies, dat in poli tieke colleges gekozenen dan tijdelijk maar de banden met hun achterban moe ten afbreken, is maar ten dele juist. Met name de kritiek, die ministers vanuit politiek-bevriende fracties en partijen te verduren krijgen, bewijsyhoe gemakke lijk men door de noodzaak van meer zelfstandigheid in een isolement kan komen te verkeren. Maar anderzijds moeten parlemen tariërs met bijzondere bindingen zich van hun bijzondere plichten bewust zijn. Ze kunnen niet op de éne plaats „ja" en op de andere „neen" zeggen; ze moe ten weten dat ze enerzijds opgewekt zul len worden tot fractiediscipline en ander zijds tot trouw aan het één of andere niet-politieke „moederhuis' zowel de groep waarmee ze bijzondere relaties hebben als de politieke organen moeten derhalve oog hebben voor de bijzondere problemen die bij zulke parlementariërs of partijbestuurders het zelfstandig han delen en oordelen met zich meebrengt. In het geval van de motie-Schmelzer is mogelijk misschien meer bij de uit werking en de verkoop van die motie dan wat betreft haar zakenlijke inhoud daarmee te weinig rekening gehouden. Dan gaan er bij fractiegedrang situaties ontstaan, als die vanwaaruit een N.K.V.- voorzltter gaat zeggen: „Ik niet meer op twee stoelen zitten". ses Beatrixtonds. zo.00 Journaal en weeroverz., 20.20 Uitzending ARP. 20.30 inburgeren. 21.00 U spreekt met uw speelfilm. 22.40 NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws ui het kort. VPRO: 20.01 De avon turen van Tom Sawyer (deel 1). 20.30 Concert voor jonge mensen. 21.20 Randfiguren, 21.50 De toekomst van het christendom, programma n.a.v. de teach-in: God, na de dood van God. NTS: 22.05-2210 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m> NCRV: 18.00 Stereo: Holland Festival 196ti: Harmonie- en fanfareconcert (opn.). 18.30 Spektrum: nieuws uit de protes tants-christelijke organisaties. 18.50 Lichte grammofoonmuziek. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heilsmuziek (gr.). 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.). 20.15 NRU: Stereo: Concertgebouworkest en soliste: klas sieke en moderne muziek. NCRV: 22.30 Nieuws. 22.40 Poëzie om te zingen: voordracht en muziek. 23.20 Stereo: Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.Ï5 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Partij van de Ar beid. 18.30 Lichte grammofoonmuziek met praatje. 19.05 Dansorkest. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. 20.55 Ik loop door het land. licht progr.. 21.10 Gram. 21.35 Vragenuur, politieke vragenbeantwoording voor de jeugd. 22.00 Memoires der Lichte Muze (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Radio Jazz Magazine. 23.25 Stereo: Instrumentaal ensemble: oude muziek. 23.55-24.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m> - 18 00 Veronicas jukebox, gezellige muziek. 19.00 Joost mag 't weten. Hot Honderd (Nederland I 21.00) De VPRO-tv begint haar uitzending Tom Sawyer, concert de eer"e, muring van d« meu- J we jeugdserie „De avonturen van pn rrmrlfi rrnrpn Tom Sawyer"> direct gevolgd door Lil I UIlUI 1^.111 Vil een aflevering uit de serie „Concert voor jonge mensen", waarin dit maal de „humor in de muziek" behandelt zal worden. In de serie „Randfiguren" tenslotte presenteert Ernst van Altena vanavond een programma, dat gewijd is aan de in 1960 overleden Franse dichter Paul Fort. de schepper van een onmetelijk groot oeuvre van ge makkelijk aansprekende probleemloze poëzie. Aan deze aflevering werken mee: Ina van Faasen, Luc Lutz, Miel Cools en Marconiek. De begeleidende muziek wordt uitgevoerd door Jaap Frank (fluit), Jan Blok (gitaar), Tom Dissevelt (bas) en Chris Dekker (drums). Nederland II, 20.01) „Haffner symfonie van Mozart Lange tijd is de „Haffner Symfonie" hét concert van Mozart geweest v- concertbezoekers. Dat maakt dit concert echter nog niet opvallend, wél het feit, dat Mozarts glimlach, die zelfs tijdens de meest bewogen muzikale momenten in zijn concerten aanwezig bleef, in de „Haffner Symfonie" verdwenen is. Hij begint hier een voorloper van Beet hoven te zijn. Het Concertgebouworkest o.l.v. Jean Fournet en met solistische medewerking van de pianist George van Renesse voert dit -werk vanavond uit. Verder kan men in het ruim twee uur durende concert luisteren naar Mozarts „Concert voor piano en orkest no. 20 in d kl. t. KV 466", de „Sym fonische dansen" van Hindemlth en „La Valse" van Ravel. De uitzending kan stereofonisch beluisterd worden. (Hilversum I, 20.15) Tony Wendice (Ray Milland) is getrouwd ,.U spreekt met UW met de rlJke Margot prinses Gracla van Monaco, toen nog bekend onder de fum- mnnrflpnciftr film naam Grace Kelly). De man is radeloos IIIUUI ULIIUUI III lil ala hij bemerkti dat zij grote sympathie heeft opgevat voor de schrijver Mark Halliday (Robert Cummings). Voor Wendice dreigt namelijk het geld van zijn vrouw buiten zijn bereik te komen en kostte wat het kost probeert hij dat te voorkomen. Hij zoekt contact met een zekere Lesgate (Anthony Dawson) een vroegere schoolkameraad, die gespecialiseerd is in het opknappen van vieze zaakjes om zijn vrouw uit de weg te ruimen. Hierbij spelen een aktetas, de telefoon en een schaar een grote rol. Dat is de inhoud van „U spreekt met uw moordenaar", welke de NTS vanavond via Nederland I uitzendt. Voor wie het nog. niet wist: de regie wordt gevoerd door Alfred Hicheock. Er staan de> toeschouwers lus een paar spannende uurtjes te wachten(Nederland I, 21.00) Donderdag HILVERSUM II (298 m) AVRO: 8.00 Nieuws, actual.. 8 15 Gram.. (830 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Orkestmuziek. 9 40 Gram muziek, voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 12,27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Lezing, 12.40 Stereo: Licht instrument, ensemble, 13.00 Nieuws. 13.10 Joum., 13.30 Stereo: Nijm mod. liederen. 1 HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Porder: lichte grammofoonmuziek met praatje, met om 7.30-7.32 Nieuws. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8 10 Klassieke grammofoonmuziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammo- 11.45 Streeksgewijs: informatie uit Zuid-Limburg. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten;' 13 00 Pro memorie: 13.05 Oude kamermuziek (gr.). 13 45 14.15 Pianorecital: TROS: 14.45 klas- 15.15 NCRV: 15.45 Stereo: fluitkwartet (gr.): 16.00 Man en'vrouw schiep hij hen: studiodienst; 17.00 voor de jeugd; 17.15 Nederlandse muziek. 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM ni (240 m en FM-kan NCRV: 9.00 Nieuws, lichte vocale muziekjes. 1000 Nieuws. 10.02 Dans muziek. 10.30 Nieuwe langspeelplaten, 11.00 Nieuws. Nederl. hitparade. 12.00 Nieuws. 12.02 actual, reportages en veel muziek, 13.00 Nieuws, actual.. 15.05 Sport. 16 00 Nieuws, actual., 16.05 Tie- 17 00 Nieuws, actualitei- -18.00 Verzoekplatenprogr. 9.00 Verzoekplatenprogr drijven. 10.00 Koffietijd met 11 00 Verzoekplatenprogramma v huisvrouw: Mona Caroll (Juliet Proiose) en lucht machtsergeant Mike McCluskey (Denny Miller) in een scène uit de lige muziek voor jong en oud. 17 01 Internationale muziek; 17.15 Favorle een express een teenertoptuneparade; j 17 45 Platenpalet door Jan van Veen liederen en liedjes; 17.30 Stereo: Lich- k te grammofoonmuziek. Priesterarts preekt in t.v.-hoogmis lijn, die tevens d ater Van Schijnd el kwam in 1949 dat hij elf jaar bij toeval terech op medisch te Hij had zich nam ren vooral bezig elijk.die eerste e gehouden met lenbouw en orga isatie van het o wijs in het bisdo m Jabalpur. Toe met verlof in het vaderland was hij een lijst me yeel voorkom ziekten onder de bevolking in waarmee hij geen raad wist. lie zorg en belangstelling voor het le ven van zijn medemensen, noopte hem een volledige universitaire studie van acht jaar te volgen aan de hoge scholen in Groningen en Utrecht, ge volgd door een anderhalf jaar durend- de specialisatie in de chirurgie te Rot terdam. lij vertrok in 1959 weer naar India, ver gezeld van het Eindhovense artsen- paar Hessen en de financiële rugge steun van de Philipsstad in de vorm van de actie „Jabalpur-ziekenhuis". Het ziekenhuis is er inmiddels geko men als streekhospitaal in Kastra in centraal India. De plaats van het echt paar Henssen is inmiddels overgeno men door een Brahmaans artsen-echt- ADVERTENTIE) grote keuze Geboorte aankondigingen Botermarkt 26, Leiden, Tel. 20519 Monsterboeken ter inzage. bedden, de boi ■Kleindochter Fratelliniin Elsinks Koopermolen" AMSTERDAM De komende veer tien dagen zal Annie Fratellini, klein dochter van een van de drie beroemde Franse clowns in Amsterdam de familie traditie hoog gaan houden. In het thea terrestaurant „De Koopermolen" treedt zij als gast van Henk Elsink op in een nummer dat zang. dans, clownerie en muziek omvat. In januari is zij weer in Nederland, ook in „De Kopermolen", maar dan ook voor de tv. Els Buitendijk naar NTS? ster bij de NCRV. Naar wij vernemen, bestaat er grote kans, dat zij binnen afzienbare lyd als presentatrice gaat meewerken aan de programma's van ld bij deze omroep, had bespre om op^ andere wijze worden, tegemoet te komen. Naast haar t.v.-werk verleent mevr. Brandt haai' medewerking aan hoorspelen, hetgeen zij zal blijven doen. De NCRV betreurt haar vertrek maar heeft vol ledig begrip voor de beslissing, die mevrouw Brandt heeft genomen. seert van 22 oktober tot en met november schilderijen, collages plastieken van Maria Marga Car

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2