BADDOEKEN Jeugd van Bataven en Holland in finale competitie mm DE LEIDSE COURANT EEUWFEEST JAPANKENNER VON SIEBOLD WORDT IN LEIDEN PLECHTIG HERDACHT Een van zijn nakomelingen komt hulde brengen Door de Nederlands-Japanse Vereni ging wordt op dinsdag 18 oktober eer herdenking gehouden van jhr. dr. Phi- 14.30 uur Kranslegging bij het borst beeld van Von Siebold in de Hortur Botanjcus_ der Rijksuniversiteit, Rapen- •of. dr. W. K. H. Karst korte toespraak de betekei Siebold voor de botanisch) Nederland schetsen. 15.30 uur Bijeenkomst ii zaal van het Rijksmuseum Dr. Friedrich-Karl von Siebold, ge- schaftführendes Vorstandsmitglied dei Deutsch-Japanischen Gesellschaft ir. Bayern, over zijn illustere voorvader. De voorzitter van de Nederlands-Ja- panse Vereniging, prof. dr. F. Vos. za vervolgens een korte voordracht houdei over Von Siebold en de beoefening der Japanologie in Nederland. In aanslui ting hierop zal het bestuurslid, dr. C. Ouwehand, een kleine, maar represen tatieve tentoonstelling van „Sieboldia- Siebolds levensloop De arts en kenner van Japan, dr. Von Siebold, die op 17 februari 1796 te Wiirzburg werd geboren en op 18 ok- hebben, verbleef hij van 1823 tot 1830 als arts op Deshi- ma. Zowel te Nagasaki als te Edo (het huidige Tokio) onderrichtte hij, zeer vele Japanners in diverse Westerse weten schappen. Na zijn terugkeer in Neder land heeft hij zich bijzonder verdienste lijk gemaakt door zijn verbreiding van kennis omtrent Japan in de ruimste zin van het woord. Zijn collectie van ethnografiea is do gTondslag van het huidige Rijksmuseum voor Volkenkunde geworden, terwijl zich In de Hortus Botanicus der Rijksuniver siteit te Leiden talryki gebrachte bom plai bevinde Originele Amerikaanse snoezig bedrukt met ro dessin. 50 x 100 cm., male prijs 2.75. Nü bijzonder AP1 voordelig. "/R slechts LiiiU Aanvragers van paspoorten wordt het in Leiden gemakkelijk gemaakt Naar aanleiding van deze week ver schenen berichten in de pers over een belangrijke vereenvoudiging in 't ver krijgen van paspoorten in Den Haag, is het nuttig erop te wijzen, dat sedert begin 1966 in Leiden een mogelijk nog eenvoudiger en veiliger systeem wordt toegepast. Het Bureau Paspoorten gaat daarby uit van een drietal gegevens. Ten eerste stijgt het aantal aanvragen van nieuwe paspoorten voortdurend (van 1964 op 1965 met 21 procent). Ten tweede pleegt het grootste deel van de aan vragers pas kort voor zijn vakantie reisdokumenten aan te vragen, wat tot oponthoud bij de loketten aanleiding geeft. En tenslotte is het voor vele poort een dubbele gang naar het stad- Bij het zoeken naar een oplossing voor deze bezwaren is ook de „Haagse" oplossing overwogen. Men heeft hier van echter afgezien omdat men bij in voering van dit systeem bevreesd was voor vergissingen bij het inplakken van de zegels alsook omdat een opge- geplakte zegel grotere mogelijkheden biedt tot falsificaties achteraf. i een systeem, waarbij de EEUWTENTOONSTELLING H. G. WELLS IN UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK In de Universiteitsbibliotheek wordt donderdagmiddag 13 oktober een ten toonstelling geopend die is samengesteld De tentoonstelling bestaat uit werken van Wells, waaronder zeldzame boeken en andere geschriften. De heer Michael Thorpe, van de universiteit van Leiden, zal een korte inleiding houden, getiteld „Do you remember mr. Wells?". De tentoonstelling blijft tot het einde van de Jaarvergadering van Leiderdorpse KVP Gisteravond werd in het Dorpshuis de jaarvergadering gehouden van de afdeling Leiderdorp van de KVP. 1 Op het terrein van de Lichtfabrie- ken aan de Maresingel is de 26-jarige j chauffeur C. Kemp uit Pijnacker om ongeveer 11 uur gewond geraakt toen hij, staande op een oplegger, de lier i waarmee de oplegger beladen moest worden, met een touw wilde starten. Hierbij gleed het touw uit zijn handen en verloor hij het evenwicht en tui melde op de grond. Met een gebroken rechterpols werd de onfortuinlijke chauffeur naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. In de nacht van 12 op 13 oktober I is ingebroken in een pand I Lammenschansweg waar een kantoor machinebedrijf is gevestigd. De da- j der(s) hebben zich toegang verschaft I tot de bedrijfsruimten door een boven- I licht in het dak. Verschillende ver- I trekken werden doorzocht, maar niets I werd opengebroken. Uit in de showroom zijr al gereedschappen ont elektrische boortol. Uit de kamer van de directeur wordt sigarettenaansteker verir Baas W. Kooien - 40 jaar bij Touwfabrieken - onderscheiden met zilveren „Oranje-Nassau'' Juridische Zoldervondst van wijlen prof. Meyers wordt in nieuwe uitgaven voortgezet jubilaris bij de „Verto" te Leiderdorp gehuldigd, die het bedrijf niet minder dan veertig jaren trouw is gebleven. Dit keer was het de heer W. Kooien, baas in de afdeling Spinnerij. De Nederlandse Organisatie voor Zui- ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. mr. R. Feenstra, hoogleraar in het Romeinse recht en zijn geschiedenis aan de Rijksuniversiteit in Leiden, een subsi die verleend voor de uitgave van het tweede deel der „Observationes tumul- tuariae Novae" van Willem Pauw. Naar Verwacht wordt, zal dit deel aan het einde van dit jaar of anders begin 1967 Van de pers komen. Het eerste deel van de „Observationes" werd bereikt onder supervisie van wijlen prof. mr. H. F. W. O. Fischer en verscheen na diens dood la januaria van het jaar 1965. Na het overlijden van prof. Fischer heeft prof. Feenstra de leiding van deze uitgave op zich genomen. Het tweede deel zal nog door een derde en laatste worden ge volgd, dat vermoedelijk in de loop van 1968 het licht zal zien. In een onderhoud met prof. Feenstra vernam het A.N.P. dat de vermaarde LaidM jurist prof. mr. E. M. Meyers in op de zolder van een Amsterdamse boekhandel de handschriften van Corne lls van Bynkershoek en van diens schoonzoon Willem Pauw ontdekte. Van Bijnkerhoek was een prominente rechtsgeleerde, wiens naam vooral op het gebied van het volkenrecht nog be kendheid heeft, maar die ook een groot kenner was zowel van het antieke Ro meinse recht als van het in zijn tijd gel dende Romeins-Hollands recht Van 1703- 1743 was hij successievelijk lid en voor zitter van de Hoge Raad van Holland en Zeeland. Willem Pauw bekleedde de ze functies bij genoemd college van 1740- 1787. Zowel Van Bijnkershoek als Pauw hielden van al de door hen mee behan delde zaken in totaal meer dan 5.000 nauwkeurig aantekening. Van deze zaken gaven zij niet alleen de uitspra ken, maar ook de door de partijen aan gevoerde argumenten, alsmede de door de raadsheren in raadkamer uitgespro ken meningen, waaruit men kan zien hoe uiteindelijk de uitspraken van de Hoge Raad tot stand kwamen. Prof. Meyers heeft er voor gezorgd, dat de verzameling van Van Bijnkers hoek werd uitgegeven, waarvoor hij een subsidie van de regering van de Uni» van Zuid-Afrika wist te verkrijgen. Het lag dus voor de hand, dat. na de uitgave van Van Bijnkershoek-collectie, die van Willem Pauw aan de orde zou komen en dit werd met Z.W.O.-subsidie mogelijk gemaakt. Het manuscript is in het Latijn geschreven, met hier en daar enkele zinnen in het Nederlands er De publikatie is zeer belangrijk om dat zij ons een Indruk geeft van de Expogé startte seizoen met kijkje in Berlijn Tenslotte zij vermeld, dat het bewuste handschrift sinds 1954 aan de universi teitsbibliotheek in Leiden toebehoort. Het berust in het juridisch studlecen- LEIDSE AGENDA VRIJDAG 14 OKTOBER Kath. Volkspartij, kring Leiden Vergadering, „Den Burcht", 20.00 uur. Russisch Ballet (Ken O), Stads gehoorzaal, 20.00 ZATERDAG 15 OKTOBER Leidse Jazz-society Folk Beat Kwartet Dick Vennink, kantine Room burg. 20.00 uur. Speeltuinvereniging „Zuiderkwar tier" Kindercabaret, clubgebouw. 14.00 uur. ZONDAG 16 OKTOBER afdeling, de heer J. Nievaart, met een geestig toespraakje de jubilaris een kist sigaren aan. De heer S. Schalkers bood namens zijn mede-collega-chefs de har telijke gelukwensen aan. Als oud-colle ga en voorzitter van de jubileumcommis sie bood de heer Jac. Stouten baas Koo ien twee parasols en een enveloppe inhoud aan bestemd voor van een vlag, waarbij de heer A. een boeket anjers' voegde. Namei Ondernemingsraad bracht de hec Houps de hartelijke gelukwensen o De heer Kooien was 16 jaar, toen hij in dienst trad van de N. V. Verenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. Hij werd in de afd. Spinnerij geplaatst, in welke afdeling hij veertig jaren werkzaam is geweest. H(j begon in een onder-afde ling, Kluwerlj, als jongmaatje. In 1941 werd hy aangesteld tot onderbaatf in de afdeling Papiersnijderij. Al spoedig volgde zijn promotie tot baas over die afdeling. Toen voor de groep bazen des tijds de mogelijkheid werd geschapen tot 't volgen van een cursus, was "t baas Kooien, die daaraan deelnam en zijn jjver beloond zag met het behalen van het IVIO-Sleuteldiploma. Op velerlei ge bied heeft de heer Kooien zich in het bedrijf verdienstelijk gemaakt. Zo was hij vele jaren EHBO'er/verbandmeester. I aande^/: ïiT VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN ren was hij penningmeester "•niging van Volks'tuinders; ny is i eeua Vertrokken personen van 28 sept. t/m jten aan. Vpordal der Spinnerij en vele leden van het Kan toor- en technisch personeel de gelegen heid kreeg de jubilaris te feliciteren sprak deze woorden van dank tot de sprekers voor de ondervonden waarde ring in woorden en geschenken. Leidse bedrijven actief betrokken bij expositie Europoort '66 in Rotterdam Europort 66 is in vijf jaar geworden tot de grootste maritieme tentoonstelling in Europa. Van het bescheiden begin van deze vakbeurs, die het eerste jaar slechts een deel vin de Ahoy hallen besloeg, is niets meer te merken. Door een constante en bijzonder ge zonde groei (dit jaar zal weer 40 pet instellingsru! vaktentoonstelllngen. Een aanwijzing voor de groei van Eu roport is in ieder geval het feit. dat in november a.s. niet minder dan 45 ver schillende merken scheepsdieselmotoren zullen worden getoond, waaronder vele merken in diverse typen. Een dergelijk aantal is in de geschiedenis van de ma ritieme tentoonstellingen een unicum Europort 66 zal worden gehouden van 8 t.m. 12 november a.s. in het RAI-ge- bouw te Amsterdam. Openingstijden da gelijks van 10.00—18.00 en van 19.30— 22.00 uur. Zaterdag 12 nov. zal de ten toonstelling om 18.00 uur gesloten wor- Lentsch, Motorenfabriek „De Industrie", Kon. Ned. Grofsmederij en Kon. Noord en Zuid-Hollandse Redding Mij, N.V. Ver. Touwfabrieken. Volkstuinders; hij is reeds 20 jaren penningmeester van de Vis club. ^Ook mannenkoor hij deel uitgemaakt. Van 1966: destijds bestaande H A H p0lak-v. Kins en fam. Oran- iunicum je&rt- 143 Leiderdorp, Bloemhofstr. 8; H. de afd. Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Tentoonstellingen e penningmeester. Huldiging Bij ontstentenis var sprak de bedrijfsleider, lenzang, de jubilaris tc en voor de wijze, waarop hij als baas 17; J. A. E het bedrijf had gediend en voor de vak- de Grootsti bekwaamheid daarbij aan de dag gelegd. De heer Vogelenzang betrok Ook de echt genote van de jubilaris in de aan haar gebrachte hulde en bezegelde zijn fam. Van Vollehovenpl. 53 Oegstgeest, Homerusln. 1; C. W. Elderhorst en fam. Roomburgerln. 18a Noordwijk, Scheve- ningsestr. 1; K. v.d. Bos en fam. Verdi- str. 191 IJsselstein, M. Louiseln. 18; W. G. Wulffers' en fam. G. Kasteinstr. 66, Leidschendam, Grav. Jul. v. Stolbergln. 947; F. C. J. v. Loenen en fam. Fred, v. Edenln. 55, Oegstgeest. Cartesiusln. F. Bonnet en fam. Hugo T, Delft, Bob. Toussaintpln. !29; J. J. Eekhof- en fam. Beeth< main. 41, 's-Gravenhage, v. Blanken- burgstr. 83; J. W. v.d. Eerden Witte Singel 27, A'dam, Nic. Maesstr. 118; J. P. Beukers Witte Singel 106, Duitsland; J. Winters Groenhovenstr. 25. Delft, Oude Delft 202; E. W. Lemckert Merel- str. 23, Utrecht. Julianaweg 242; M. G. P. J. Meurkens Nachtegaalln. 15. Oegst geest, Pr. Bernhardln. 50; H. D. Dukker, van Oldenbarneveltstr. 16, Z'woude Hoge Rijndijk 127; L. J. Hazenberg Rijnsbur- gerweg 10, Utrecht, Jos Haydnln. 2; P. J. E. Redmond Rijnsburgerweg 10, 's-Gravenhage, Sportln. 600; C. D. Vij- Tent. „Kunst Oudheden (Rapenburg). de Eeuwigheid" Heusden (t.m. 16 okt.). woorden met een handdruk. Tensl< reikte hij aan de heer Kooien de gebrui kelijke geschenken uit: het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij voor Nij verheid en Handel met zilveren insigne, de gouden V. T.-speld, een gouden arm bandhorloge en een enveloppe met in houd. De burgemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, beklemtoonde niet al leen de trouw van de jubilaris, maar in stelling voor het bedrijf, niet alleen zijn werk. maar ook blijkend ui vele functies, die hy in diverse perso- I neelsverenigingen vervult. Spreker prees jubilaris Kooien, die als baas "in de branding" staat. De burgemeester kweet zich tenslotte van de aangename taak baas Kooien de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau uit te reiken. I Mede sprekende namens zijn collega, de heer K. Kuperus1, bood de chef der hem, Debussystr. 5 n, D. P. B. Raadhuisin. 42; G. Sluijts' Morskade 14a, de Wit en fam. Timorstr. 8 Vlijmen, P. Tilburg, Kruisherenstr. 24, E. J. L. H. Breughelstr. 21; J. J. Kwestro en fam. j Tan, Maresingel 13. Hengelo O, Gabr. Evertsenstr. 13 Rotterdam. Albertistr. Metzustr. 17; A. C. M. van Ruiten, Ma- 16; J. W. Lepelblad Bachstr. 360, Suri-1 redijk 25c Noordwykerhout, Westeinde name; W. J. Dijkmans' Hoge Morsweg j 60; J. C. de Bruin, Maredijk 46, R'dam, 112, Australië; M. E. Wisse Terweepark j Straatweg 13; E. F. M. Lintjens Boer- 3 Noordwijk, Bosweg 8; E. M. C. Korte- j haveln. 24. 's-Gravenhage, Balistr. 22a Koning Rijnsburgerweg 10 ^Alphen Rijn, Mamixstr. 73; W. E. v.d. Blij Maresingel 46a Alphen a.d. Rijn, Ceder- str. 63; M. J. C. H. v. Woensel, Lammen schansweg 102, 's-Gravenhage, Franken- slag 70; H. H. J. Zaalberg-Mussert Lam- 92, Katwijk. Boulevard M. E. Margadant Boerhaaveln. 162, Zut- phen. Spitaalstr. 1; M. v. Keimpema, Houtln. 55, Katwijk, Meeuwenln. 91; M. L. Ruhaak Houtln. 48, Almelo, Sluiskade 62; R. W. de Widt Joh. de Wittstr. 44, Enschede, Zwiksln. 5; W. A. Salman v. Hogendorpstr. 58, Alkmaar, Lang) de i 134; L. J. B. Boga"ards Lammens'chans- 59: P. Winstemius, P. Paaltjenspad 7 Het de le de Expogé gisteravond inge luid met een lezing, verlucht met dia's, van hoofdbestuurslid pastoor H. M. Stoelinga over de Berlijnse Muur. De inleider werd met grote belangstel ling gevolgd op zyn tochten door het gesplitste Berlijn, waar hij op zijn bromfietsje langs de enige toevoer- weg door Oost-Duitsland heen was ge trokken. Spreker nam ook een kijkje in de rode helft van de geïsoleerde stad. waar het hem onder andere opgevallen was. dat de levensmiddelen nog steeds op de bon waren. Aan beide zijden van de „muur" hebben beide partijen gro te borden geplaatst waarop verschil lende beschuldigingen en verwensingen te lezen staan. Als de Oost-Duitsers met megafoons een propagandarede- voering naar de westzijde laten schet teren schakelen de Amerikanen aan deze kant een viertal speakers in waar uit onvervalse Beatlemuziek klinkt. Al les bij elkaar een nogal kinderachtig gedoe. De Oost-Duitsers noemen de de Na de pauze vertoonde pastoor Stoe linga nog een aantal dia's over een in spectietocht van het hoofdbestuur langs Musea Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur) BELASTINGDIENST UIT „NIEUWEROORD" De belastingdienst Leiden heeft huize Nieuweroord vroeger een buiten plaats verlaten. De afdelingen die hier waren ondergebracht, zijn ver huisd naar het nieuwe gebouw aan het Stationsplein. het Academisch Ziekenhuis te huis- RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht: de heren G. G. G. Borst (Rijs wijk) en J. W. A. H. Leenen (Leiden). Kand. ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer J H. Winkelman (Schiedam). Kand. ex. Godgeleerdheid: de heer L. H. C. Friederich (Leiden). Kand. ex. culturele antropologie: de heer C. de la Par ra (Den Haag). BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Uitslagen van de huishoudelijke paren competitie van bridgeclub „De Sleutels". Standen per 11 oktober: Groep A 1. Kuyt-Eldering 419. 2. Biesot-v. Wei zen 397; 3. v. d. Burg-v. Ingen 387; 4. Vrijenhoek-v. Helvert 371; 5. echtp. Trjssen 363; 6. dames Stigter-v. d. Ende 357; 7. Janson-Rip 356; 8. de Vries-Lod- der 346; 9. dames Sier-v. Zijl 340; 10. Vrijenhoek-Romp) Steen-Kap- .ep B -aay-Engels 402; 2. Roden- burg-Wesseling 401; 3. Bloemhof-Duiser 379; 4. Robbers-Lepelaar 374; 5. de Vries-Biesot sr. 371; 6. Kammeraat-v. Kempen 364; 7. Klinkenberg-Smitte- Bernhard-Bon 341; 11. Selier-v. d. Vlis 317; 12. mevr. Vroom-Foppen 295. Groep C 1. Middelham-Beugelsdijk 291; 2. echtp. Holleman 290; 3. Dek-Goedhart 287; 4. Koopmdn-Hemmers 270; 5. echtpaar v. Kempen 264; 6. v. d. Bergh-Wesse- ling 245; 7. dames Winkler Prins-God- dijn 232; 8. mevr. Harlooff-Harlooff 228; 9. Reus-de Heer 202; 10. Vreeburg- Biegstraten 198; 11. echtpaar Lauwaars 191; 12. Riel-v. Egmond 182. H. M. Winsemius-Jansen, J. van Goijen- kade 44 beide. Leiderdorp. L. v. Ouder zorg 73; D. de Vries Margrietstr. 2, Heemstede, Borneostr. 65; W. Boom, Margrietstr. 28, Nieuw Zeeland; P. Bont je Bakh. Roozenboomstr. 37, Noordwijk, Huis ter Duin 64; J. Sjardin Hoge Rijn dijk 135, Hoogeveen, Brinkstr. 5; D. B. v.d. Waals, de L. de Kanterstr. 13. Har- denberg, Vermeerstr. 84; K. J. de Lijster Lammenschansweg 37, Gorinchem, Ban- neweg 57; J. S. Klep Lammenschans weg 22. België; R. L. Huigens, Lorentz- kade 13, Amstelveen, Uilenstede 58; A. B. van Rijn, Roomburgerln. 28. 's-Gra- venhage, Iepln. 28; M. Zimmerman, v.d. Utrecht, An- I S. Bakhuyzenln. 3, Utrecht, Kx eg 373, Katwijk. Abeelpl. 5; H. B. Koi Kapteijnstr. 65. Alphen a.d. Rijn. Mar- nixstr. 73; C. M. Scipio-Deijkers Bea- trixstr. 29, 's-Gravenhage, Herscheldstr. 32; R. S. J. Lie Pauw Sam Verdamstr. 56 Leiderdorp, Schoutendreef 2; I. Beur se-Beekman, Melch. Treubln. 43, Venlo, Meidoornstr. 85; C. Verschoor, Plantage 4, Katwijk. Commandeursin. 38 bov.; Y. J. Yeh Breestr. 177. Venlo, Parade 25; Jonkvrouwe M. C. Botermans-de Roij van Zuidenwijn, J. v. Houtkade 26, Bem- mel, Teselaar 28; A. S. Mulderije Hoogl. Kerkgracht 42 A'dam, Herman Gorter- str. 7hs; B. Leigh Levendaal 35a Oegst geest, v. Cuykln. 8; T. E. C. M Ubbink- Kok Bui drosdreef 24; C. A. K. de Kruijf-Overduin 36 bis.; H. C. A. J. A. J. M. Verhagen Witte Rozenstr. 16, Oegstgeest, Juliana- Hoge Rijndijk 54. Oss, Wilgenstr. 87M. laan 2b; S. E. v.d. Blij-Bink Titus Brans- malaan 27, Alphen a.d. Rijn. Cederstr. 63; E. M. J. L. Vroom v.d. Waalstr. 42 R'dam, Pr. Julianaln. 60; A. Porta-Ber- gada Roomburgerweg 2a, Dordrecht, Aalscholverstr. 8; M. H. Hille Rapen burg 54. U. S. A.; D. Gloudemans Hoog- Copernicusstr. 139 n; F. v. Duuren de Goejestr. 45 Voorschoten, Wijngaarden laan 37; B. Warnar, Hoge Morsweg 103, Culemborg, Slotstr. 13; G. B. Pelt-Grün- feld Borneostr. 29a, Katwijk, Overrijn 7 R. v. Eijk Leeuwerikstr. 5, Oostvoorne, Noordweg 1; W. J. M. v. Dijk, Rijns burgerweg 10, Bussum, Pr. Beatrixpl. 22, S. Rinck Rijnsburgerweg 10. Zwijn- drecht, Nijhofstr. 10; H. J. Webbers Jouberstr. 26, Katwijk, Overrijn 7; G. Oost Boöhuizerlaan 2, Heemstede, Ach terweg 5; D. A. Stigter J. v. Goijenkade 9, A'dam, a.b. ligg Homweg; J. T. van Putten Klikspaanweg 10, 's-Gravenhage, H. Zwaardecroonstr. 8; J. v. Duin Klik spaanweg 30, Noordwijk, Dobbelman- duin 18: K. A. Haase Titus Brandsmaln. 41 's-Gravenhage, van Blankenburgstr. 83 i J. Molleman-Maas Titus Brands- Raamsteeg 57, Huizen Crailoseweg 116; M. Steenhard, Groen- hazengracht 13. Steenwijk, Jan Steen- str. 33; J. H. la Rivière, Hogewoerd 82a Hilversum, Witte Kruisln. 6; L. M. Beurskens Noordeinde 2a, Tilburg, Sti- veSantplein 31; E. C. Zomerdijk Rapen burg 116, Haarlem, Floraplein 27; A. C. Schuijt Haarlemmerstr. 149, 's-Graven hage. Hogeweg 12; H. v.d. Hofstede, Herengracht 13, Haarlem. Hasselaers- plein 31; B. A. W. A. Elands, Hooigracht 15, Tilburg, Dr. Ahausstr. 2; W. J. Tie- Thorbeckeln. 723; A. J. C. Veenstra, Noordeinde 2a, 'a-Gravenhage, A. Pier- sonlaan 145. beurtenissen van het afgelopen j; waarin twee verkiezingen werden gehouden en waarbij bleek dat, even als vrijwel in het gehele land, ook in onze gemeente een terugslag in het aantal stemmen te constateren viel. Het jaarversiag van de secre taris meldde een drukke agenda van bijeenkomsten en vergaderingen. Door afwezigheid van de heer Koeken, leider en rapporteur van de werkgroep kon ditmaal geen over zicht worden gegeven van de werk groep die regelmatig 1 maal, en soms tweemaal per maand bijeenkomt. Het verslag van de penningmeester gaf een somberder beeld. Dit prijkte met een tekort van 240.42. Het be stuurslid drs. N. Blans is doende komen tot oprichting van een jc gerenkring. In Leiderdorp zijn onge veer 300 jongeren die in aanmerking komen voor toetreding tot deze kring. Binnenkort, op 27 oktober, zal een poging worden gedaan om deze jon gerenkring van de gr.md te krijgen op een dan te gouden bijeenkomst in het Dorpshuis. In de bestuursvaca- ture werd voorzien door de verkie zing van de heer J. Th. de Jong. Hierna was men genaderde tot hei punt Gemeentepolitiek. De heer Tie- ken gaf een overzicht van het ge meentebeleid die het afgelopen jaar is gevoerd en besprak tevens de punten waaraan men in de komende periode speciale aandacht zal schen ken. Uitvoerig werd hierna van ge dachten gewisseld en speciaal onder wijs en scholenbouw, en wat daar- meen samenhangt, besproken. Bij de rondvraag kwam o.m. tet sprake de parkeermoeiiijkheden en vooral de veiligheid van het verk< waarbij bleek dat de situatie op het kruispunt Acacialaan - Berkenkade Persant Snoepweg nog verre va ideaal is. Maar hopelijk wordt dit beter als de complete verkeerslich teninstallatie gereed is. Ondanks de geringe belangstelling kon de voor zitter aan het slot van de vergade ring constateren dat deze een geani meerd en zeker vruchtdragend ver loop had. Promotie J. M. F. Jaspars uit Leiderdorp De heer J. M. F. Taspars, geboren U Maastricht en thans wonende te Lei- j derdorp, docent in de sociale psycho logie aan de Leidse universiteit, werd gisteren bevorderd tot doctor in de I faculteit der sociale wetenschappen op een proefschrift getiteld „On social perception". Promotoren waren prof. dr. A. M. J. Chorus en prof. dr. J. P. van de Geer. Samenvatting proefschrift; Na een uitvoerig overzicht van de litteratuur op het gebied van de sociale perceptie, wordt verslag uitgebracht van een aantal experimenten. Onderzocht wer den: De aard van de z.g. impliciete persoonlijkheidstheorie; De relatie van deze theorie met de persoonlijkheid van de waarnemer; Hel tot stand ko men van de indruk die men zich van iemands persoonlijkheid vormt; De gelijkbaarheid van verschillende VRIJDAG 14 OKTOBER 1966 Actie voor restauratie Leiderdorps Herv. kerk Als de weersomstandigheden het niet verhinderen, zal het chr. tamboer- en pijperkorps K. en G. te Leiden, dat on langs in Kerkrade een wereldkampioen schap behaalde, zaterdagavond van half 8 tot half 9 op het verlichte RCL-veld aan de Hoogmadeseweg een non-stop show geven. K. en G. werd hierom ge vraagd door de financiële restauratie commissie van de Herv. gemeente, die de kerkvoogdij een jaar geleden, naast een bouwkundige commissie uit de ge meente, instelde. Men zal weten dat de kerk aan de Hoofdstraat al in restaura tie is. De toren werd afgebroken en de voorgevel is nu zo goed als hersteld. Op het ogenblik wordt het portaal ge restaureerd. De kerk dateeert uit 1620. Het gehele restauratieplan beloopt een bedrag van ƒ450.000 waarvan de Herv. gemeente zelf ongeveer 100.000 zal moeten bijeenbrengen. De thermometer van inkomsten en toezeggingen is reeds gestegen tot boven de ƒ40.000. K. en G. komt belangeloos naar Lei derdorp. Het bestuur van RCL stelde het veld pro deo ter beschikking en ook het gemeentebestuur werkte soepel en Het terrein den geopend. Er is uitsluitend toegang via de officiële ingang Hoogmadeseweg. Het spreekt vanzelf dat ieder de kassa zal moeten passeren. Volwassenen be talen ƒ1.50, kinderen beneden 15 jaar i 75 cent. Tegelijkertijd wordt met een groot scheepse lepeltjesactie begonnen. Er is een speciaal restauratielepeltje vervaar digd met een afbeelding van de Herv. kerk zoals zy wordt. Tenslotte mocht het weer de muzikale show zaterdagavond onmogelijk maken, dan is K. en G. bereid het de volgende week zaterdag. 22 oktober, nog eens te ATLETIEK Voor de laatste maal in het seizoen 1966 zullen enkele Leidse teams aan een Landelijk Kampioenschap officieus meedoen. Het betreft nl. de ontmoeting (a.s. zondag te Vlaardingen) tussen de meisjes en jongens A-B-teams, welke op de eerste twee plaatsen geëindigd zijn in één van de districtscompetities. Het tekent de kracht van de Leidse atletiek, dat ook hier weer enkele teams uit de Sleutelstad op het voorste plan meestrijden. De opstellingen van de ploegen is als volgt: BATAVEN: 100 m A: C. Cival, Ch. Jaspers. J. Hogenboom; 80 m B: L. Vis ser. M. v. d. Poel. M. v. d. Harg; hoog A/B: B. Koek. W. v. Noort. I. v. Win den; kogel A/B: R. Ammerlaan, L. Roo- vers, A. Overdevest; ver A/B: M. v. d. Harg, M. v. d. Poel, W. van Noort; dis cus AB: A Overdevest, L. Roovers, R. Witteman; 4 x 80 m AB: J. Hogenboom, M. v. d. Harg. Ch. Jaspers. C. Cival. HOLLAND; 100 m jun. B: Maljaard v. d. Gugten. Rob Poelman, Piet Bouw- John Bey, Harry Wim Kanbie OEGSTGEEST nout Peter Antoon, z.v. J. A. van dei- Snoek en A. M. van Rhijn( Cornelis, z. v. C. de Vroedt en H. van Malde: An neke Arda, d.v. P. J. van Helsdingen en C. J. Mens Fiers Smeding. enkele andere variabelen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Thea Anthonia. dr.v. L. Kralt en M. .1. Noort; Teunis Mathijs, z.v. N. J. Jonkers en A. van der Meij; Elisabeth Adrians, d.v. M. Boot en E. A. Rodenburg; Use, d.v. 1. Kruts en E. M. van Zoen; Johannes Marinus, z.v. J. M. Jonk en A. M. Kiebert; Onno. z.v. J. Naber en P, C. M. van Duijn; Marion, d.v. C. de Mooij en M. C. Teljeur. Geboren; Carla, dr van P. Lardee en G. van Winkel, Claudia, dr van A. E. H. Dam en M. Doelman, Cornelia, dr van C. Schalkers en L. J. Krijgsman, Edwin Paul, zn van A. G. J. Huijbens en H. E. Bergman, Monica, dr van S. v, d. Mee en M. Zweistra, Leonardus Adrianus Maria, zn van J. Devllee en H. A. S. Groen, David Matthijs, zn van S. D. Vriesendorp en K. Mauve, Dirk. zn van A. van der Meij en T. van Duijvenbode, Heike Maria Caecilia, dr van T. H. Nul- kes en R. B. Beschorner, Ernestus Leo nardus Maria, zn van J. P. Warmerdam J. Fellings en M. M. B. T. Limpens, Maarten, zn van P. Hoek en A. Paap. Ondertrouwd: C. J. Boers en G. M. A. Geuke, L. F. Manduapessy en P. Colpa, W. K. G. Geerts en M W. Zeilstra, J. J C. de Jong en C. Breedeveld, A. A. Focke en S. S. Jansen, H. C. Brummelkamp en A. van Leeuwen, C. Guldei Klyn, H. L. Schrijer en I. C. Arkeveld, J. J. Boetekees'en C. J. M. Meijer, A. A. Edelaar en J. M. van der Kwartel, H. Honsbeek en J. Ladan, A. F. Nix en P. C. van Staden, C. J. B. Richters en Zandwijk, W. Hensbergen en Berg, J. Joosting Bunk .Is, J. H. R. Schoonderwoerd den Bezemer en P. R. Mitchell. Getrouwd: C. A. Kerbusch en W. Ligt- voet, P. J. Gouw en J. de Water, H. E. de Vreede en G. Kranenburg, D. de Wolf en H. Vermond, G. J. W. Overwater en M. A. Werdmuller. Overleden: C. van der Burg, 50 jr, e. v. C. J. Pieper, J. de Wolf. 79 jr., m., B. H. J. Heijdemann, 74 jr. m„ H. Marree, 77- Jr, e. v. G. A. L, van der Reyden. A: Chris Bierman, Gideon den Tex. Al- bert Filippo, 1500 m jun. A: Robert Strik, Wim van Roekei, Felix Juliën; hoog jun. A/B: Jan Ruysink, Robert Strik, Dennis v. d. Water; kogel jun. B: Gilbert Keller. Rob Poelman. Mal jaard v. d. Gugten: speer jun. A: Theo Staal, Wil Veen, Erik Visser; ver jun. A/B: John. Scherner-Voest, Dennis v. d. Water, Theo Staal; diskus jun. A/B: Jan Ruysink. Wil Veen, Erik Visser; 4 x 100 m: v. d. Gugten, Den Tex, Bierman, v. d. Water, Ruysink (keuze uit). Reser ves: Roger Tiesema. Peter Joris, René Strelzijn. Cor van Leeuwen, Casper Baarda. vergangsklasse; Vicus O- PSV, Eindhoven-De Danaïden, le klas se: De Algemene-Swift (zat. 3 uur), LKB le kl.: Fluks 5-De Algemene 3, KNS 3-Crescendo 2, Danaiden 4- Noorderkw. 1, Crescendo 3-Madjoe 1. 2e kl.: De Algemene 4-Danaiden 5, Vi cus O. 4-Fluks 6. KNS 5-KNS 4. Ju nioren A. Eureka-Spangen, Danaiden- Fortuna, Ons Eibernest-DKC, Noorder- icus O., KNS-Ready. Jun C: kl: :endo Algei Zuiderkw. A-KNS A. Noorderkw. A- Fluks A. 2e kl. Noorderkw. B- Zuider kwartier. B. Danaiden B-KNS B. Vicus O. B-Crescendo B. 3e kl. Fluks B-Da- naiden D, Zuiderkw. C-De Algemene B. Danaiden C-Madjoe A. 4e kl. Madjoe B- Zuiderkwartier D, Fluks C-Crescendo C. Crescendo gaat a.s. zaterdag op bezoek bij het Zeeuwse Animo, een lastige te genstander. Onze stadgenoten zijn o.i. echter niet kansloos. De opstelling is. De dames: Marianne Luysterberg. Ank van Dam, Corry Cornelissen, Leny Kok, Els Luysteri: broek. De he Cornelissen, Kees Cornelissen, Ton Ou- werkerk, Jan Hensing, Aad Schouten. Het programma voor de overige teams ziet er als volgt uit: KNS 3-Crescendo 2. Crescendo 3-Madjoe 1. Jun.: HKV- Crescendo A. Crescendo B- Fluks A. Adspiranten Crescendo A-Vicus O.. A, Vicus O. B-Crescendo B, Fluks C- Crescendo C. Pupillen Zuiderkw. A- Crescendo A. 1, 14 uur); Groen Geel 4-heren 2, jr; meisjes a- HGC d, 12 uur; HDS igens a, 11 uur. De beide eerste s zullen in de volgende opstelling Aalders, Marian v. .Brus man, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussel; heren 1: Frans van Adri- chem, Peter Gerris, Karei Köllmann. Hans Smiet, Gijs Groenewegen, Vincent Bus, Ben Ramakers. Lex v. Hoof, Jacq. Gerris, Bert van Brussel, Miechel Gerris.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4