AFDELING LEIDEN NIET ACHTER NIEUWE DEFINITIE VAN DE KVP Beethovens Vijfde Pianoconcert magistraal door Magaloff vertolkt PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 OKTOBER 1968 „Als vrije vereniging van burgers wil de KVP de inrichting en het bestuur van de Nederlandse staat beïnvloeden op de grondslag van haar christelijke opvatting over de mens en de samenleving. Het meest wezenlijke van de christelijke opvatting is de opdracht van de liefde tot God en de medemens". Deze nieuwe definitie van de KVP, gegeven in het ontwerp basisprogram is gisteravond tijdens de vergadering te Leiden van de KVP de inzet geweest van een zeer langdurige discussie. Prof. mr. W. L. G. Lemaire, voorzitter van de afdeling, betwijfelde met sterke argumenten of de KVP zich met deze definitie wel voldoende zal onderscheiden van de andere politieke partijen. Het doel, voor het zoeken naar een nieuwe formulering kan wellicht het samengaan met andere partijen geweest zijn. doch de uitkomst, aldus prof. Lemaire, is helaas weinig bevredigend. Geen onderscheid met andere partijen De afdelingsvoorzitter betoogde, dat hij in de nieuwe definitie min of meer een vangnet zag, omdat het eigene versluierd wordt. Het wezenlijke van de KVP, die zich in haar werkpro gram immers o.m. richt op de ency clieken, komt nauwelijks of in het ge heel niet tot uitdrukking. De tweede zin van de begripsomschrij ving - liefde tot God en de medemens - schrijven nagenoeg alle Nederlandse partijen in hun vaandel - besloot men uiteindelijk deze definitie te laten vallen en te vervangen door: „Het meest wezenlijke van de christelijke opvatting is gelegen in de nakoming van de zedenwet." De geanimeerde inleiding van het basisprogram, zo bleek uit het debat en de stemmingt heef. nochtans niet de onverdeelde sympathie van de afde ling. Velen wensten gewoon ergens het woord katholiek gehandhaafd te zien. „Andere partijen doen in het geheel geen toenaderingspogingen" en „in feite verandert eigenlijk niets", werd uit de vergadering opgemerkt. Een door mr. C. Sloothaak inge diend amendement op de passage over het koningschap kwam niet door de stemming. Bij amendement wenste men opgenomen te zien, dat het aan de Grondwet gebonden koningschap van het Huis van Oranje nog steeds van grote betekenis is voor het wel zijn van land en volk. Nu en in deze omstandigheden voldoet het koning schap. maar doen zich andere om standigheden voor dan moet een dis cussie mogelijk zijn, zo stelde men. j De meerderheid van de vergadering j was evenwel van mening, dat het amendement niet méér kracht zou kunen geven aan het reeds relative rend gestelde artikel van het ontwerp basisprogram. AGENDA LEIDSE RAAD De gemeenteraad van Leiden, verga dert op maandag 17 oktober te veertien uur. Te behandelen onderwerpen: le Notulen van de vorige vergadering; '-2ê mededelingen; 3e ingekomen stukken; 4e voorstel tot het verlenen van. eer vol ontslag aan de heer F. Verstegen als directeur van de gemeentelijke dienst kasbeheer en kredietwezen, tevens ont vanger der gemeente. 5e benoeming van een directeur van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer- en kredietwezen, tevens ontvanger der gemeente. 6e Benoeming van een leraar in de lichamelijke oefe ning aan de Louise de Coligny-HBS. 7e Benoeming van leraren aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school. 8e Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Stichting Roomsch-Katho- lieke Scholen om medewerking ten be hoeve van zijn kleuterschool aan de Cé- sar Franckstraat 3, voor de inrichting van het vierde lokaal. 9e Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen om medewerking voor de aanschaffing vain gymnastiekmateriaal voor het gym nastieklokaal van zijn ulo-school aan de Potgieterlaan. 10e Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen en meu bilair ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. aan de Johan Wage- naarlaan 14. 11e Voorstel inzake dele gatie van bevoegdheden met betrekking tot de benoeming van leraren in tijdelij ke dienst en onderwijzers in vaste dienst. 12e Voorstel inzake het verlenen van een voorlopig voorschot aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen op de ex tra-vergoeding, bedoeld in artikel 73, lid 8, van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1964. 13e Voorstel tot het vast stellen van de vergoedingen in de ex ploitatiekosten waarop de besturen van de bijzondere kleuterscholen over het jaar 1965 aanspraak hebben. 14e Voor stel inzake verhoging van het bedrag per leerling van de openbare scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs over het jaar 1965. 15e Voorstel inzake verpachting van het complex "Den Burcht". 16e Voorstel inzake het ont trekken van de Vispoort aan het open baar verkeer en tot het verkopen van deze poort aan Vroom en Dreesman Lei den N. V. 17e Voorstel inzake verhuur aan het bestuur van de Christelijke Kweekschool van een perceel grond, gelegen nabij de Poelwetering. 18e Voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor betaling van schadeloosstel ling en andere kosten verbonden aan de ontruiming van het dan de gemeente in eigendom toebehorende, in de noord- zuidverbinding gelegen perceel Hoge- woerd 43. 19e Voorstel inzake onteige ning van eigendommen, gelegen in de Merenwijk. 20e Voorstel inzake onteige ning van eigendommen, gelegen in het Morskwartier. 21e Voorstel tot het on bewoonbaar verklaren van 38 woningen, gelegen in het bouwblok tussen de Oranjegracht, Zuidsingel, Oosterkerk straat en de Waardgracht. 22e Voorstel tot het verhoging van het maximum be drag tot hetwelk in 1966 kasgeldlenin gen en rekening-courants*chulden kun nen worden aangegaan. 23e Voorstel in zake verhoging van het in het raads besluit d.d. 13 mei 1963, no 138, tot het aangaan van een rekening-courantover eenkomst met de A-kring Zuid-Holland a Bescherming Bevolking vermelde ma ximum bedrag van 100.000,tot ƒ250.000,24e Voorstel tot het aan gaan van een tweetal geldleningen tot een totaal van 2.632.000,25e Voor stel tot het gesloten verklaren van een gedeelte van de Goejestraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee in de richting van de Hoge Rijndijk. 26e Voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden voor het plaatsen en verven van waarschuwings hekken langs walkanten bij uitmondin gen van wegen en langs enige gedeelten van de Schelpenkade. Kreten en dooddoeners Het ontwerp werkprogram kreeg nog meer kritiek dan het basisprogram te te verduren. Algemeen was men van oordeel, dat „het wemelt van de kre ten, dooddoeners en algemeenheden", terwijl nog zeer veel wenselijkheden voor opname in het program in aan merking komen. Op het gebied van de buitenlandse politiek: behalve voor bovengrondse en ondergrondse kern proeven ook een verbod voor proeven onder water. Op sociaal gebied: een klein eigen risico voor ziekenfonds patiënten („de weinige artsen krijgen dan misschien eens iets meer tijd voor de ernstige gevallen"), bij verande ring van werkkring ongeschonden overheveling van pensioenrechten. Ter kennis van het kringbestuur zal ook gebracht worden, dat de af deling Leiden voorstander is van meer coördinatie in het salarisbeleid bij het VHMO, toetsing van het ambtelijk ap paraat op efficiency en van uitbrei ding van de preventieve politiële taak. Onredelijk en remmend voor de wo ningbouw acht de afdeling Leiden het voorts, dat bij uitbreidingsplannen alle kosten van het bouwrijpmaken per woning worden omgeslagen. De aanleg van wegen, de verlichting, de groenvoorziening moet op een andere wijze gefinancierd worden dan via de grondprijs van een woning. Aan het begin van de vergadering besloot men onder applaus tot vaststelling van een motie, waarin de erkentelijkheid be tuigd wordt voor de jarenlange en deskundige leiding van de KVP-raads- fractie door de heer P. C. A. ten Broek. Zoals bekend keerde de heer Ten Broek na de laatste gemeente raadsverkiezingen niet meer in de Leidse gemeenteraad terug wegens het overschrijden van de gestelde leeftijdsgrens. De afdeling Leiden zal in novem ber nogmaals bijeenkomen vóór het stellen van kandidaten voor de ko mende Tweede Kamerverkiezing. Gistermiddag heeft dr. M. Schneider, directeur van de Nederlandse School voor de journalistiek te Utrecht, onder zeer grote belangstelling afscheid genomen als hoofd van het bureau Pers en Voorlichting van de Rijksuniversi teit van Leiden. Op de afscheidsreceptie in het Academiegebouw werd het woord gevoerd door de rector-magnificus prof. dr. K. Hidding, de assistent van de heer Schneider te Leiden, de heer N. Laterveer, die mede sprak namens mej. O. Wille en een plant aanbood, en de waarnemend president-curator der universiteit, mr. J. A. L. NI. Loeff. In een dankwoord noemde dr. Schneider het belangrijk, dat de Leidse univfersiteit als enige universiteit in den lande begrepen heeft, dat als men public relations wil bedrijven, men de public relationsman de gelegenheid moet bieden, de „ins" en „outs" te leren kennen. In Leiden is dit gebeurd. Hij zei blij te zijn, dat het begrip voor de noodzaak van het contact met het curatorium. Velen hebben dr. Schneider de hand gedrukt bij zijn afscheid, onder hen bevond zich ook (zie foto) de opvolger van de scheidende functionaris, de heer H. Reinhardt (links; in het midden mevrouw Schneider). Prof. De Laet besprak ontwikkelingsgeschiedenis Kelto-Romeinse tempels Over dit onderwerp hield prof. dr. S. J. de Laet van de universiteit van Gent gisteravond een lezing in de Academie, waar in verband met de restauratie van de collegezaal van het Rijksmuseum van Oudheden, de najaarslezingen wor den gehouden. De opgravingen, ondernomen door het Seminarie voor Archeologie der Rijks universiteit te Gent, te Destelbergen (Oostvlaanderen), waar een urnenveld en sporen van een Romeinse nederzet ting in stratigrafisch verband werden gevonden, leidden tot een nieuw onder zoek van het probleem van de oorsprong van het Kelto-Romeinse tempelgebouw Spreker toonde aan dat in West- en Noord-West-Europa sedert het neoli- thicuni een enge verwantschap heeft be staan tussen het grafmonument en het heiligdom, zowel naar vorm als naar inhoud. De ontwikkelingsgeschiedenis van het Kelto-Romeinse tempelgebouw kan wellicht tot omstreeks het midden van het 3e millennium vóór onze jaar telling terug worden gevoerd. SCHADELOOSSTELLING ONTRUIMING HOGEWOERD 43 De gemeente heeft de ontruiming gevorderd van het aan haar in eigen dom toebehorende, in de noord-zuid verbinding gelegen, perceel Hogewoerd 43, alhier, bevattende een winkel met magazijnruimte. In het terzake gevoerde geding heeft de kantonrechter te Leiden op 20 april 1966 vonnis gewezen. Hierbij is de huurder, de heer F. Brands, veroor deeld tot ontruiming, uiterlijk op 1 maart 1967, van het pand, terwijl de gemeente bij de ontruiming aan de heer F. Brands een schadeloosstelling dient te betalen. Voorts is de gemeente veroordeeld tot betaling van de helft van de proceskosten van de heer F. Brands. Tenslotte komt voor rekening van de gemeente het honorarium met bijkomende kosten van de rechtsge leerde raadsman van de gemeente. B. en w. stellen voor beschikbaar te stellen een krediet van f4.985,16 in to taal voor de uitbetaling van de scha deloosstelling bij ontruiming van het perceel Hogewoerd 43 te Leiden op 1 maart 1967, de voor rekening van de gemeente komende proceskosten, en het honorarium met bijkomende kos ten van rechtsgeleerde raadsman van de gemeente. Nieuwe leden van adviescommissie Woonruimtewet Het vorig jaar benoemde de Leidse raad tot leden van de Commissie als bedoeld in art. 8 van de Woonruimte- wet 1947. de heren J. Ravestein, re presentatief voor de hypotheekhouders; P. C. A. ten Broek, als vertegenwoor diger van de huis- en grondeigenaren: N. Langezaal. namens de vakbeweging (NW); W. Zwikker. namens de vak beweging (CNV); J. J. Meerburg, ir verband met deskundigheid op het ge bied van woninge^ in technisch en sociaal opzicht; B. de Kier, gelet op kennis en ervaring in sociale aange legenheden in het algemeen. Ingevolge het aangehaalde artikel geldt deze benoeming voor één jaar, zodat de leden dezer Commissie op 22 oktober a.s. aftreden. De heren P. C. A. ten Broek en B. de Kier hebben medegedeeld dat zij niet opnieuw be noembaar zyn. B. en w. hebben de gezamenlijke vakorganisaties, de Federatie van wo ningbouwverenigingen, alsmede df Leidse Bond van Huis- en' Grondeige naren verzocht in deze aangelegenheid voorstellen te doen. In overeenstemming met de in ant woord hierop van genoemde organisa ties ontvangen voorstellen bevelen b. en w. de volgende' dubbeltallen aan: I) 1. de heer J. Ravenstein, 2. de heer L. Zitman, representief voor de hypotheekhouders; II) 1. de heer O. Th. J. Bik, 2. de heer B. Bakels. re presentatief voor huis- en grondeige naren; III) 1. de heer N. Langezaal, 2. de heer A. J. Frèrejean, namens de vakbeweging (NW); IV) 1. de heer W. Zwikker. 2. de heer J. H. Heij, mens de vakbeweging (CNV); V) 1. de heer J. J. Meerburg, 2. de heer H. Weizen. bestuurders van woningbouw- verenieingen. in verband met hun des kundigheid op het gebied van woni gen in technisch en sociaal opzicht. Omtrent de voordracht voor benoe ming van een lid als opvolger van de heer B. de Kier is overleg gepleegd met het Seniorenconvent. Gelet op zijn kennis en ervaring in sociale aangele genheden in het algemeen, bevelen b. en w. voor benoeming aan de heer J. G. Lamers, lid van de raad. Feestelijke viering 40-jarig bestaan speeltuinvereniging „Zuiderkwartier" In het kader van.de feestelijke viering van het 40-jarig jubileum van de Leid- sche Speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier" hebben het bestuur en de jubileum commissie aan alle kinderen een feest programma uitgereikt, dat o.m. de vol gende aktivitelten omvat. Op woensdag 12 okt. wordt een poppenkastvoorstel ling- gegeven voor de kinderen van 3 t.e.m. 5 jaar in het clubgebouw "t Zuid-" je". Aanvang 2.30, zaal open om 2 uur. Vrijdag 14 oktober wordt er een pro- paganda-rondgang gehouden door de wijken van het Zuiderkwartier met rhe- dewerking van het jeugdorkest "De Burcht". Verzamelen 's avonds om 7 uur op het speeltuinterrein. Op zaterdag 15 okt. voor de kinderen van 6 t.e.m. 14 jaar een cabaretvoor stelling in de recreatiezaal van de HCW aan de Zoeterwoudseweg. Aanvang 2 ur, zaal open 1.30 uur. Na afloop volgt een verrassing in het clubgebouw. Het slot van het feest vormt een bal lonwedstrijd op 29 okt. te 15.30 uur, waaraan alle kinderen kunnen deelne men. Deelnemerskaartjes zullen worden uitgereikt op maandag 10 okt. 's middags om vier uur in het clubhuis. Dis is mo gelijk zowel voor alle kinderen in de leeeftijd tussen 3 en 14 jaar alsmede voor de kinderen van donateurs-trices. Giften ter bestrijding van de onkosten worden met dank aanvaard door de heer L. D. Planjer, Leliestraat 11a te Leiden. VERKOOP GROND VISPOORT Vroom Dreesmann Leiden N.V., alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen aankopen de Vispoort, groot ongeveer 117 m2. Aanvraagster is voor nemens om mede op deze grond het plan tot uitbreiding van haar waren huis ter plaatse te realiseren. Daarbij zal tevens in vervangende fietsenber ging worden voorzien. Aangezien genoemde n.v. de enige belanghebbende bij de Vispoort is, be staat er naar de mening van b. en w. tegen deze verkoop geen bezwaar. Aan het besluit tot verkoop dient vooraf te gaan een besluit tot onttrek king van de Vispoort aan het open baar verkeer. Leids scheidsrechter fluit interland in Kopenhagen De heer W. J. M. Schalks uit Leiden zal op 26 oktober in Kopenhagen ais scheidsrechter fungeren in de vriend schappelijke wedötrijd Denemarken-Is- raël. Hij wordt hierbij geassisteerd door Zweedse grensrechters. Residentie-Orkest zette concertenreeks overrom pelend in De reeks van acht abonnementscon certen door het Residentie-Orkest in Leiden, dit seizoen te geven, is gis teravond in een volle Stadsgehoorzaal overrompèlend ingezet. Het program ma liep van pompeus vuurwerk tot verbijsterende en obsederende oer- klanken uit 't heidense Rusland. Daar tussendoor klonk een vijfde pianocon cert van Beethoven, zo magistraal door de Russische pianist Nikita Magaloff vertolkt en van zo veel spanning voor zien. dat er bijna een geheel nieuwe muziek ontstond. Voor dirigent Wil lem van Otterloo was dit concert een grandioze bekroning van het voorbe reidend werk. Direct al een verrassing was Han dels in 1749 gecomponeerde Music for the Royal Fireworks. Zelden hebben wij deze suite zo gloedvol en feestelijk horen verklanken. Het orkest had waarlijk geen aanloopperiode nodig om geïnspireerd te raken; Van Otter loo kreeg zijn musici meteen mee in een bezielde en triomfantelijke uit voering. Een eclatant succes vervolgens werd het vijfde pianoconcert in Es op. 73, in 1809 door Beethoven geschre ven. De 64-jarige Rus Nikita Magaloff geen onbekende bij het Leids pu bliek toonde zich opnieuw 'n groot meester aan de vleugel. Hij is werke lijk een Beethovenvertolker par excel- lance: een krachtig toucher, waarnaast een bewonderenswaardige verstild- heid, zelfs tederheid opvalt. Dit concert lijkt Magaloff op het lijf geschreven door de tegenstellingen van heroïek en verstilling. G«en wonder dat dit werk, zo vaak beluisterd en soms van zijn kracht ontdaan, gister avond tot een uitzonderlijke gebeurte nis werd. Van Otterloo en het orkest volgden Magaloff bekwaam in een ede le wedijver, die geladen was met span ningen. die vooral in het tweede deel dirigent en orkestleden tot de grootste accuratesse noopten. Het publiek ont haalde de solist op een ovationeel ap plaus. waarin Magaloff dankbaar di rigent en orkest liet delen. Men liet de solist na zijn prachtige spel slechts node van het podium gaan. Na de pauze gaf Van Otterloo met zijn orkest een fascinerende uitvoering van Strawinsky's Le Sacre du Prin- temps van de barbaarse introductie via schrijnende dissonanten en hortende cadansen, die de ene toehoorder over weldigen en de ander afstompen, tot een bijna onderaardse verheerlijking van de lente die in wild stortende stro men en lawines machtig tot klank komt. Opnieuw oogstten dirigent en uitvoerenden zeer veel succes bij het publiek, dat aan het einde staande enthousiast dankte voor deze superieu re prestatie. T. P. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heer E. D. Wlersma, Leiden; Kand. ex. geschiedenis de heren E. G. T. v. d. Wall, Geldermalsen en A. I. T. Vroyenstein, Woerden; kand. ex. Chi nese taal- en letterkunde de heer W. P. H. Adelaar, Kapellen, België. Jaarverslag Leidse Brandweer Aan het jaarverslag 1965 van de Leid se brandweer hebben wij de volgende ge gevens ontleend; Branden: Schoorsteenbranden 20 13) Binnenbranden klein 46 52) Binnenbranden groot 1 Uitslaande branden klein 10 4) Uislaande branden groot1) Scheepsbranden 2 Buitenbranden 87 (111) Autobranden 14 180 (181) Oorzaken van de branden Spelen met vuur, baldadigheid 56 Brandstichting 3 Kachel, fornuis, oliestookinrichting 20 Schoorsteen 22 Electrische installatie, toestel 6 Blikseminslag Broeiing, zelf-ontbranding 2 Explosie, ongeluk 1 Motoren 6 Petroleum, benzine, spiritus 3 Olie. vet, teer, mastiek 6 Sigaar, sigaret, as. sintels 2 Lasapparaat, schilderslamp 5 Vliegvuur Militaire oefeningen Onvoorzichtigheid 30 Aanrijding Overige oorzaken 6 Onbekend - 11 Het totaal aantal alarmeringen bedroeg: Branden 180 181) Geruchten van brand 74 78) Baldadige meldingen 11 6) Hulpverleningen 318 308) Eerste Hulpdienst 1211 (1158) Hulp aan andere gem2 1) Totaal 1796 (1732) VOOR HEKKEN LANGS WAL KANTEN ƒ25.500,— p verschillende plaatsen in de stad, raar een straat uitmondt tegenover .en gracht, is de markering van de walkant onvoldoende of is in het ge heel geen markering aanwezig. Het be hoeft geen betoog, dat hierdoor, voor al bij duisternis en mist, zeer gevaar lijke situaties voor de weggebruikers kunnen ontstaan. Teneinde hierin verbetering te bren gen hebben b. en w. een plan doen opstellen, dat voorziet in het plaatsen van een aantal nieuwe waarschuwings hekken, waafvoor in totaal 175 ml hek werk nodig is, en in het rood-wit schil- len riaar raming f 13.500,bedragen. Voorts wordt het in het belang van de verkeersveiligheid noodzakelijk ge acht, dat op enige gedeelten van de smalle Schelpenkade een afscheiding langs de walkant wordt aangebracht. Met deze voorziening zal naar raming tn bedrag van f 12.000,zijn gemoeid. Aan de raad wordt gevraagd de be nodigde gelden beschikbaar te stellen. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 12 OKTOBER Adelbertverenlging, afd. Leiden. Bijeenkomst met inleiding over „De po litieke eenwording van Europa". Rest. ,De Doelen", Rapenburg) 20.15 uur. K. en O. Aanvang cursus prak tische autotechniek voor beginners. Autowerkplaats ambacht?school (Haag- weg). 19.30 uur. O. Aanvang cursus fotogra- beginners. Van Voorthuysen- school (Pieterskerkhof 4a), 20.00 uur. O. Aanvang cursus schil- j Aan de Stichting Klinisch hoger derwijs te Rotterdam is geslaagd voor het examen semi arts de heer H. M. Le- gas te Leiden. In de maand september 1966 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 4.446.717,25 en terugbetaald ƒ4.355.578,22. Het aantal nieuwe boek jes bedroeg 574 en het afbetaalde boekjes 393. Op 5.722 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 217,676,- bijgeschreven. Er werden 1.281 spaar- bus'jes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 53.941,19. Het tegoed der 62.414 inleggers bedroeg aan het einde der maand 78.641.069,28. 9 Op de hoek van de Kraaierstraat en de Hogewoerd verleende een 19-jarige inwo ner van Leiderdorp gistermiddag om kwart voor zevën met zijn motorfiets geen voorrang aan een auto, die van rechts kwam en werd daardoor aange reden. Met een gebroken sleutelbeen moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het bestuur van de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren deelt mede, dat, dankzij de hulp en inspanning van talrijke collec tanten en collectrices en de offervaardig heid van de burgerij, de jaarlijkse col lecte 3.263,89 heeft opgebracht (vorig jaar ƒ2.011,10). Op vrijdag 14 okto ber a.s. vindt in de Stadsgehoorzaal de uitvoering plaats van het Russisch Bal let. In verband met de geplaatste tribu nes, is het niet mogelijk publiek na aan vang binnen te laten, alvorens het pau ze is. De bezoekers worden verzocht vóór 20 uur plaats te nemen. De in Utrecht gevestigde organisatie ARTIES TENPALET brengt zaterdagavond 15 oktober, aanvang 7.30 uur, weer een programma ln de psychiatrische inrich ting Endegeest in Oegstgeest. Belange loze medewerking verlenen zangeres Franciska Fleminger, accordeonist Will Couré, goochelaar Robini en het zang trio De Kozanies. Zij zijn allen reeds voor radio en televisie geweest; De Ko zanies maakten enkele maanden geleden hun eerste gramofoonplaat. De vol gende heren, afkomstig uit Leiden, slaagden voor een prop. examen aan de Technische Hogeschool te Delft. Het zijn voor civ. ingenieur de heren G. J. V. Hotze, M. J. M. du Prie en J. Vermeer. Voor het prop. ex. Electrotechnisch in genieur slaagde de heer C. T. Koole. Vrachtwagen rijdt door onveilig sein Vanmorgen om kwart over 10 heeft een vrachtwagen met zijn laadbak de spóftróófhen van"-) hfet' "bfbfwëfe^ation nabij de Vink afgebroken. De wagen reed door het onveilig sein heen, ter wijl de bomen nog niet helemaal wa ren opgehaald. Het kenteken van de doorgereden wagen is opgenomen. De N.S. en politie konden nog geen ver dere bijzonderheden geven. LEIDERDORP Geboren; Jolanda, dr van D. Postma Wielrijder op bestelwagen Op de kruising Rhijngeesterstraat weg-Schoutenburgstraat verleende gif termiddag een wielrijder geen voorranj aan een bestelwagen, komende van d. Rhijngeesterstraatweg. De wagen ko; de fietser niet meer ontwijken. De wie rijder is bewusteloos en met ernstig hoofdwonden in het AZL opgenomen. AARDGASBUIS GESPRONGEN Ontploffing voorkomen Aan de Aaltje Noorderwiellaan te Lël ■n namen de inwoners gisteravond ron sterke gaslucht waar d waarschuwden' de politie. De aardg.v leiding ter plaatse bleek te z\jn gespron-: gen ter hoogte van het bejaardentehuis Een grote hoeveelheid gas ontsnapt, en leverde direct ontploffingsgeva zodat de politie en de brandweer omgeving moesten afzetten en e verbod moesten opleggen. Personeel i de Stedelijke Lichtfabrieken hebben I lek gedicht. Om tien minuten ove was het euvel verholpen. OEGSTGEEST Kon. E.H.B.O. Oegstgeest viert zilveren bestaan De Koninklijke Nederlandse Vereni- ging EHBO, afd. Oegötgeest is i vijfde lustrum toe. De afdeling gaat da' vrijdag 14 oktober bescheiden vieren een receptie en een bijeenkomst in hei patronaatsgebouw aan de Rhyngeester straatweg, by de parochiekerk Willibrordus. De receptie begint om 7 uur en word om 8 uur gevolgd door een gezellige eenkomst die belegd is door de lustrum- commissie. Het programma vermeld; o.a. een verloting, filmvertoning aantal vraagtekens, die een verrassing zullen inhouden. De lustrumcommissie wordt gevormc' door de dames mevr. L. v. d. Vorm- Becherer als voorzitster, mej. dr. C. Eikelenboom als secretaresse, mevr. C. j Elskamp-v. d. Horst en mevr. T. v. dj Swaagh-van Ham. Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft slaagde voor het prop. ex. civiel Ingenieur de heer P. S. Kamma. Geboren: Eelco Clemens Reinier, z.v. J. C. J. Könings en Th. J. Heere; San dra Adriana Maria. d.v. J. Kempen en J. M. P. Waasdorp; Alexandra Adriana, d.v. L. Langelaan en H. L. van der Meer: Maria Johanna, d.v. N. C. God- dyn en W. M. van Dam; Carolina Ma ria, d.v. C. A. G. M. Oudshoorn en M A. G. van der Krogt; Robert Petrui Maria, z.v. J. M. G. den Hollander en M. J. A. van der Lubbe; Karen Wilhel- mina,-d.v. R. E. Tyburec en H. M. H. Blok; Allda Willemina, d.v. Paauw en W. J. M. de Mooij; Randolll Theodorr Philip, z.v. T. L. P. Berg en A. van Dalen; Johanna Wille-, mijja? G. C. OÉfllard en 1 Boggars; Ronald, z.v. D. A. de Ruite' en M. T. G. Heinsbergen; Bastiaat.1 Olivier, z.v. J. W. de Jongh en G. M,| Dedecker. Ondertrouwd: Hubertus L. F. Sloot haak, 24 j., en Maria C. E. Janssen, 241 j., D. de Hoop en M. S. van Dalen; H. A. Middelkoop en M. J. A. Oortmeljer. Getrouwd: N. J. M. Spring in 't Veld en J. A. T. Witteman; L. J. M. de Groot en M. J. H. de Vetten; P. C. Kru- se en W. P. C. Josemans; J. C. Smit en L. van den Oever; G. Wleske en J. M. Vahrmeyer; F. Schreuders en C. A. Bais; P. H. Hoogland en M. J. R. An dre. Overleden: M. E. Bitter, w.v. C. Jans sen; T. C. van der Maat; G. Wacker- zapp, e.v. P. J. de Vet. PSYCHE WEER OP HAAR VOETSTUK deren Rembrandtlyceum (Hoge Rgn- dijk), 20.00 uur. en O. Toneelgroep Studio speelt enkele eenacter^ van Slawoinir Mrozek. Leidse Schouwburg. 20.00 u. Tentoonstelling Sam Middleton. Opening, Academiegebouw (Rapen burg), 16.30 uur. DONDERDAG 13 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, „Peerke Donders" Vervolg- is. Gebouw G.G. en G.D. (Rooden- burgerstraat), 20.00 uur. Ned. Ver. van ex-politieke gevange- •n uit de bezettingstyd, afd. Leiden. Spreker pastoor H. M. Stoelinga de BerUjnse Muur. Nieuw Minerva, 20.00 uur. en O. Aanvang cursus weven iedereen. Van Voorthuysenschoo) (Pieterskerkhof 4a), 19.30 uur. en O. (Leiderdorp). Aanvang as kralenwerk en kersttafelver siering. Groene Kruisgebouw, Berken- kade, 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschans 7, teL 23553. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Maarten, z.v. M. Meyvo el en A. N G. Ouwehand; Hugina, d.v. van der Meij en A. van Duijn; Jo hanna, d.v. N. Rietkerken en M. S. Kamphues; Arendje Haartje, d.v. C. Guijt en M. van den OeverRichard Daniël Adrianus, z.v. W. D. Dusoswa en C. E. Balkeneinde; Beatrix, d.v. L. van Vliet en J. G. Baars;Elisabeth Gerar, dina, d.v. C. G. Hundersmarck en E. de Jong. Gehuwd: J. J. de Graaff en G. Seve- rijnen. Overleden: P. van Zuijlen, 47 jaar, an; J. Schipper, 70 jaar. man; D. M. Laman, 81 jaar. man; G. van Vliet, 88 jaar, wed. van M. Splinter VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft slaagde voor het prop. ex. civiel ingenieur de heer T. F. M. Steine- flHËfc Gistermiddag hebben gemeentewerk lieden het ongeveer drie weken geleden door vandalen vernielde bronzen beeld, voorstellende Psyche („Fragiel symbool van de vlinderachtige liefde van Eros") weer op zijn oude plaats, het plantsoen tje Zeemanlaan hoek Lorentzkade te ruggebracht. bronzen strip werd getrokken en in het gras gegooid, is 1,20 m. hoog. Het stond er sinds 1956 en is gemaakt door de beeldhouwer Th. v. d. Namer. De prijs was toen 3000. We zullen hopen, dat de sculptuur ge- vrywaard zal biyven van de lusten van hen, die zich niet ontzien hun schen- nende handen zo zinloos aan een kunst werk en een sieraad voor de stad t« slaan.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4