Eeuwfeest van Nieuwveense parochie plechtig ingezet DUIZEND WANDELAARS TIPPELDEN MEE IN LEIDSE HUTSPOTWANDELTOCHTEN SCYLLA SPEELDE BELCRUM NAAR EEN OVERTUIGENDE NEDERLAAG Bonaventuralyceum brak riem in finale schoolroeiwedstrijden bij „Die Leythe" Verhaar - op van de zenuwen (aalt op horden en polsstok „Zekere" promotie ging niet door TREFFERS RIT ROELOFARENDSVEEN ROEKTEN TWEEDE ZEGE IN SUCCESSIE Docos kwam tegen JSV niet tot winst MAANDAG 10 OKTOBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Michiel Philippua zn van H. Burgering en A. van Vugt; Arnaldo Jan Marco Cornelia zn van E. Lachi en P. N. Durieux; Karen Wilhelmina dr v. R. E. Tyburec en H. M. H. Blok. Her- manus zn van H. de Graaf en T. Mul der. Willem zn van J. Wolters en C. Smit. Maria Cornelia dr van G. A. M. v. Wetten en A. C. M. van Nierop. Overleden: J. A. van Klink 60 jr, echtgenote van C. M. van der Zwet. J. W. A. Spiegeler 67 jr. man. H. Schoo 86 jr. man. P. Kraijenoord 67 jr. wed. v. J. van den Berg. R. T. Kraan 4 jaar. „WORDT NIEUWE, STEEDS ZICH VERNIEUWENDE MENSEN" Het eeuwfeest van de Nieuw veense St Nicolaasparochie is gis teren op plechtige wijze ingezet met een pontificale Eucharistie viering. gecelebreerd door Rotter dams bisschop, mgi4 M. A. Jansen. De rijk versierde kerk was geheel gevuld met genodigden en leden van de jubilerende parochie gemeenschap. Bij het H. Offer werd assistentie verleend door de ken W. A. Nicolaas van Poeldijk, bud-kapelaan, als diaken, en door de nieuwe parochieherder pastoor P. H. L. van Ingen, sub-diaken. Door het gemengd koor der paro chie werd uitgevoerd de Missa Pontificalis van Perosi. Bij de in trede van de bisschop werd het Ecce Sacerdos van Herman Strate- gier gezongen. De plechtigheid werd uitgeluid met Jubilate Deo van Hendrik Andriessen. In zijn feestpredikatie herinnerde de bisschop, uitgaande van de betekenis van de eucharistie als dankzegging, aan het vele goede, dat het eigen parochie leven aan Nieuwveen heeft gebracht. niet in het minst door de eminente herders. Hy dacht daarbij aan pastoor Kersbergen, eertijds pastoor te Nieuw veen, die hem als student had ge- coached; pastoor Snel, die ondanks zijn langdurig ljjden zoveel voor de parochie had gedaan, en pastoor Schretlen, die de bisschop huldigde na een vruchtbaar pastoraat. De parochianen gaf de bisschop als devies het woord van de apostel Pau- lus: „Wordt nieuwe, steeds zich ver nieuwende mensen". Zeker in deze tijd moeten- wij het oude, eeuwige geloof op nieuwe wijze benaderen. Mgr. Jansen dacht daarbij aan het vaste punt van het Concilie, waarvan het vuur der vernieuwing over de we reld was uitgegaan. En juist op deze blijde dag was hij gelukkig, ook voor de Nederlandse Kerk een duidelijke vrucht van deze conciliaire bezieling te kunnen aanbieden in de vorm van de Nieuwe Katechismus. Hij hoopte, dat onder goede begeleiding deze bezinning op de geloofsrijkdom ook de Nieuw veense kerk zou vernieuwen. Koffiemaaltijd. Na de H. Mis ontving het kerkbestuur de bisschop in de aula van (,St. Ursula" voor de koffiemaaltijd. Hier zaten mede aan o.a. vele oud-parochiegeestelijken, zoals pastoor Molenaar, kapelaan Ba- Pierre Balledux op 80ste verjaardag als regisseur geëerd door Wassenaars toneel De Wassenaarse toneelgroep „Incog nito" heeft vrijdagavond In het Jeroen* huls In de Kerkstraat een extra uitvoe ring gegeven ter viering van de tachtig ste verjaardag van haar regisseur, de heer Pierre Balledux. Een week tevoren was mede op ini tiatief van een der Incognito-bestuurs- leden de heer Balledux door een co mité van vrienden een receptie te zijnen huize aangeboden. Voor de extra uitvoe ring van vrijdagavond was de keuze gevallen op een toneelspel „Kruispunt op 2000 meter" door Luuk van Sasburg achter welk pseudoniem zich een Wassenaarse dame bleek te verschuilen. In een kort Inleidend woord verwel komde de voorzitter van de toneelgroep, de heer J. C. Thomassen de burgemees ter van Wassenaar en zijn echtgenote. Wat het toneelspel betreft, „Kruis punt op 2000 meter" bleek een interes sant toneelverhaal dat zich afspeelt in een berghut en dat een kenschets wil geven van het verschil tussen de echte bergbevolging en de stedelingen, die naar boven komen om de bergsport te beoefenen. De vlotheid van de uitvoe ring bleek jammer genoeg wat te lij den onder haperingen wat de rolkennis betreft. Getrouw aan de naam van hun groep hullen de speelsters en spelers zich in anonimiteit. Namen noemen gaat dus moeilijk. Een uitzondering zouden we willen maken voor de jeugdige vertolk ster van de rol van Marty Traut, die haar debuut maakte. Aan het einde van de avond sprak burgemeester mr. W. J. Geertsema een gelukwens uit aan het adres van de heer Balledux en prees hij de prestaties van .Incognito", de'enige Wassenaarse to neelgroep, die de strijd tegen de televi sie nog heeft weten vol te houden. SASSENHEIM G. W. S.-SLEUTELS 2-0 (0-0) Een man en macht verdedigend „Sleu- is er tot een kwartier na de rust in geslaagd de stand op 0-0 te houden. konden dit, omdat GWS tot op dat moment bleef volharden de bal door het midden te spelen, wat een kolfje de hand van Sleutels was, die af en toe met 9 man stonden te verdedigen. Tel daar 7 aanvallende spelers van GWS bij op en het is begrijpelijk dat doelpun ten uitbleven. Toen GWS echter via de kreeg het spel een geheel ander aanzien. Er ontstonden een groot aantal kansen die echter door te gehaast spel onbenut bleven. Uiteindelijk won GWS nog met 2-0 dankzij een treffer van aanvoerder Handgraaf die de bal uit een vrije Schop is inkogelde: een prachtig doelpunt. Het tweede doelpunt ontstond uit een goede combinatie waardoor v.d. Mey al leen voor doel verscheen en geen fout maakte. ZOETERWOUDE K.H.B.O.-cursus Morgen, dinsdag avond, gaat in het Wit-Gele Kruis-ge- tjouw aan de Korte Miening een nieuwe EHBO-cursus van start die georgani seerd wordt door de plaatselijke R.K. E.H.B.O. Sint Lidwina. De opleiding mocht zich in het verleden altijd in eer goede belangstelling verheugen. Ook ni is er weer een aantal gegadigden, maai nog meerdere inschrijvingen zijn moge lijk, voor deze nuttige lessen. Inlichtin gen bij mevr. Overdevest—Welp, Elout- straat 17 en de heer J. van Diemen, Wei- poortseweg 93a. tel. 382. VOORSCHOTEN BROMFIETS OP AUTO Zaterdagmiddag is de 25-jarige brom fietser W. S. A, uit Voorschoten op het kruispunt Radhuislaan-Vlietzicht in bot sing gekomen met de auto van de 26- jarige C. M. A. de G., eveneens uit Voorschoten. De bromfietser verleende geen voorrang en is met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding het AZ opgenomen. LISSE LISSER BOYS VERGADERDE Onder leiding van voorzitter D. Schaap werd vrijdagavond een verga dering van de voetbalvereniging „Lis- ser Boys" gehouden in de kantine van het Gem. Sportpark. De voorzitter me moreerde, dat de nieuwe shirts het uit stekend doen en de l'inanciële zijde daarvan ook goed verlopen is, want het is heel wat om rond 250 leden in een nieuw shirt te steken met een bijdrage van de vereniging. Dit kan de kas niet dragen, daarom wordt op zaterdag 15 oktober een „bliksem- oliebollendag" gehouden en zullen 12000 oliebollen in hoogstens IVj uur aan de man worden gebracht. Een hele organisatie, maar met alJer medewer king kan het voor elkaar worden ge bracht. De heer G. Mol bracht een gunstig rapport uit over een uitgebreid kas- onderzoek. De penningmeester moest in zijn verslag over de financiën me dedelen, dat er een nadelig saldo is, dus de oliebollenactie dubbel moet slagen. In de vacature van de heer A. de Krey werd met bijna algemene stemmen gekozen de heer J. Bliek. NOORD WIJKERHOUT Geboren: Robert J. A., z.v. N. Delfos en H. C. Blussé van Oud Alblas; He lena G. M., d.v. J. P. Warmerdam en I H. G. J. van Haaster; Jacoba. d.v. Een overzicht van de plechtigheden 1 A. J. P. Zuidhoek en C. C. M. Diels; tijdens de Eucharistieviering in de 1 Catharina J., d.v. T. J. Vink en E. T. M. Heemskerk; Irene M. H. M., d.v. J. C. M. van Paridon en H. M. Steen- voorden; Stephanus J. F, z.v. H. J. M. Ruigrok en M. J. M. Zwaaneveld; Mar kus P., z.v. M. G. Kneppers en M. J M. Wisman. Ondertrouwd: J. T. van Hunnink en L. J. Laros; C. II. Koster en G. C. van den Burg. Getrouwd: J. J. Elfering en A. P van Resteren; H. H. C. M. Heemskerk en C. M. den Elzen. Overleden: Johannes A. van Berg, 68 jaar, echtgen. van P. Jansen. rendsen, rector Van Adrichem, majoor aalmoezenier Keesen, kapelaan Netten en kapelaan Groeneveld. Rector Schlat- mann had de leiding bij deze bijeenkomst Het woord werd gevoerd door burge meester Breen, die de wensen van de gemeente Nieuwveen vertolkte en her innerde aan de drie oude huisjes met hun gevelstenen: geloof, hoop en liefde. Dat is de inhoud van de Boodschap, nu hnndprd jaar gebracht, waarvoor ook de gemeente erkentelijkheid diende te Pastoor Schretlen haalde persoonlijke herinneringen op en was dankbaar de vernieuwde kerk aan zijn opvolger te hebben mogen overdragen; „zonder schuld" verklaarde hij met rechtmatige trots. Voorts werd nog het woord ge voerd door deken Nicolaas en pastoor Van Ingen. De gebroeders De Boer ver zorgden de muzikale omlijsting met spe ciaal gecomponeerde liedjes en eigen tijdse melodieën. Ook naar buiten straalt de glans*va» het eeuwfeest uit: kerk en toren teke nen zich des avonds lichtend tegen de donkere lucht af doordat enkele schijn werpers op het gebouw gericht staan. Hedenavond is in de aula van „St. Ur sula" de feestavond „De kerk in het midden" voor genodigden. Een herha ling van deze avond vindt plaats op dinsdag en woensdag a.s., telkens om acht uur des avonds. OEGSTGEEST GESLAAGD Aan de Technische Ho ge School te Delft is geslaagd voor het examen propedeutisch scheikundig inge nieur de heer F. P. Hagenaar te Oegst- geest. WASSENAAR GESLAAGD Voor het examen pro pedeutisch scheikundig ingenieur is aai de Technische Hoge School te Delft ge slaagd de heer H. Hattum. Oudste deelnemer ivas 81 jaar kring Leiden voor de achtste maal in werden gehouden, nog steeds zowel grote als nationale belang stelling van de wandelsportliefhebbers staan, is wederom duidelijk tot uitdruk king gekomen. Toen omstreeks drie uur de laatste deelnemer vanuit de Roma- nuszaal aan de Lange Mare was gestart, konden de organisatoren onder algehele leiding van dé heer C. A. J. van Late- steijn namelijk vaststellen, dat ditmaal circa 1000 wandelaars over de afstanden van 5, 10, 15 of 20 kilo meter op pad waren en naast de 260 individuele tippelaars, ditmaal 34 ver- enigingsgroepen met een totaal van 740 leden stonden ingeschreven. OUDE GARDE „oude garde" was nu vertegen woordigd door de 81-jarige heer J. Her mans uit Bilthoven (die op de 10 km- tocht startte) en de Leidse wandelsport- nestor, de 79-jarige heer C. W. v. Oost veen, die haast vanzelfsprekend weder om het 20 km lange parcours succesvol uitliep. Het nationale karakter van dit wandelfestijn werd weer eens duidelijk geaccentueerd door de deelname van individuelen en wandelgroepen uit o.a. Vlissingen, Roosendaal, Bilthoven, Rot terdam, Den Haag en Utrecht. ONTZET (TENDE) BELONING Zoals reeds bekend hebben de belo ningen, welke na een volbrachte tocht worden uitgereikt, betrekking op de tra ditie van Leidens Ontzet. Ditmaal kon den alle deelnemers (er waren geen uit vallers) aan hun unieke verzameling een sierglas met de afbeelding van df Leidse Universiteit toevoegen en dc groepen een lepeltje met een dito af beelding. De deelnemende verenigingen warer ditmaal: Terbreij (1 groep): De Kreek (6 groepen); Morgen (2 groepen); De Steps (2 groepen); Vlug en Goed (1 groep); De Natuurvrienden (1 groep); Semper Avanti (1 groep), alle uit Al phen aan den Rijn;^ WIK (1 groep), Marktberichten ROTTERDAM, 10 okt. Vee Aan voer totaal 1569; slachtrunderen 1105, varkens 464. Prijzen: slachtrunderen extra lew. 4.15-4.45, le kw. 3.75-4.10, 2e kw. 3.40-3.65, 3 ekw. 3.10-3.30; varkens extra kw. 2.45-2.50, le kw. 2.40-2.45, 2e kw. 2.35-2.40, 3e kw. 2.30-2.35; stie ren 3.95-4.40; worstkoeien 2.90-3.05; slachtzeugen 1.95-2.10: zware varkens 2.10-2.20. Marktoverzicht, resp. aan voer, handel en prijzen: slachtrunde ren, kleiner, levendiger, iets hoger varkens, iets minder, redelijk, iets min- AMSTERDAM. 10 okt. - Vee - Aan voer 234 runderen, prijs 3,30-4,40; aan voer 78 varkens, prijs 2,92-2,98. Han del: kalm. RIJNSBURG, 8 okt. - Bloemen - Geplozen chrysanten: Diplomaat 50-57, Clingendaal Elite 41-53, Alec Bedser 30-36, Bornholm 25-35, Breitner 15-30, Regalia 15-30, Migoli 10-25, Rozen: Baccara 14-46, Pink Sensation 6-25, Zorine 19-22, Seveleen 10-15, Carol 6-8, Tulpen: Pinken 75, Roland 68. Am. Anjers: Joker 20-25, Tangerine 12-20, William Sim 11-18, Rode, Witte en Rose Sim 10-17, Dusty 10-17, Liever 9-15 alles per stuk; Ornithogalum 300 -550, Dahlia's 220-450 per 100. Freesia's White Swan 75-100, Golden Yellow 20-65, Tros Chrysanten: Polis 160-180, Lyona 150-170, Tokio 150-170, Davine 85-125, Lilian Hoek 60-95, Joke 55-95, Lucia 50-100, Roland 70-100, White Hope 75-105, Koens Elite 65-90, Tip Top 60-85. Golden Orfi 50-65. Juweel Wieklaar il groep); Jong Kralingse 40.75, Golden Delight full 40-75. Grace Veer (1 groep), alle uit Rotterdam: SDS (6 groepen), Den Haag; Hofman- school (1 groep), Voorburg (Z.-H.); Benschops Bloesem (1 gr.oep), Ben schop; Antilopen (2 groepen), Nieuw Vennep; Sparta (2 groepen), Leider dorp; De Zwervers (1 groep), Voorscho ten: Zwieten (1 groep), Zoeterwoude; DVO (2 groepen). Hillegom; De Rip pers (1 groep). Rijpwetering; The Quick NOORDWIJK KERKEVEILING Op maandag 24 oktober a.s. wordt de jaarlijkse grote kerkeveiling gehouden ten bate van de parochiekerk van St. Jeroen. In de komende weken zal de commissie weer haar rondgang doen voor het inzamelen van inzendingen. Geef met gulle hand en maak weer een echt parochiefeest van. 50-70, Irissen 65-125 alles per bos. LEIDEN, 7 okt.. Groenten Aard beien 18, aardappelen 18, andijvie 8-12, snijbonen 87-128, stambonen 57-126, kroten gekookt 55, rode kool 6-11, groe* ne kool 12-17, prei 12-24, spinazie 56-63, spruiten A 40-56, B 31-42, C 25-27, to- LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 612 okt. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Aimes vous Brahms? (volw.) Dagelijks: 2.30, 700 en 9-15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Sherlock Holmes contra Jack the Ripper (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Hoe steel ik een miljoen (A.L.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.20, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefhebben. Prolongatie (str. vol- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Chinese avonturen in China (A.L.) prolongatie. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 ën 9.15 uur. Rex: Een vreemeling in Sacramento (14 j.l. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9,15 uur. PUNT -M ■-p Hf Alia, doe het nou zelf maar 's! KORRELTJE Het komt er eigenlijk alleen maar op aan wat men is; wat men was doet niet veel meer terzake. maten A 3,90-4,00, B 3,90-4.05, C 3.05, CC doorgedraaid, witlof 1,18-1,78. Per 100 st. bloemkool 14-43, komkommers 12-17, sla 4-11. Per 100 bos: uien 14-22. TEFELTENNIS PECHDe sehoolvier van het Bo- naventura Lyceum kan er over meepra ten. Gistermiddag, tijdens de finale van de jaarlykse schoolroeiwedstrijden op het Galgenwater, werden zij er door uit geschakeld. Een gebroken riem, nauwe lijks 100 meter na de start Het Bonaventura Lyceum had zich met het Gymnasium rechtsstreeks ge plaatst in de finale van de vier met stuurman, het nummer waarop de scho lieren ieder jaar eikaars krachten meten, nadat zij zes weken lang van de Leids'e vereniging „Die Leythe" deg elegenheid het Bonaventura Lyceum was afgeval len. roeiden het Gymnasium en het Rem brandt Lyceum boeg-aan-boeg op. Het kwartet van het Gymnasium -Jongeneel, Kamminga, Meelkens, Helering en stuur man Klerks- won tenslotte met gering verschil. Voor Die Leythe, dat dit week einde zijn "onderlinge" hield, was de spannende roeiwedstrijd overigens het slot van een wat trieste dag. Er werd een opmerkelijk groot aantal riemen ge broken en dat gaat in de papieren lo pen. Het voortbestaan van de school- roeiwedstryden zou er wel eens door in gevaar kunnen komenBij het stijl hebben gehad zich in het roeien te be-1 roeienmeisjes, ging de overwinning met kwamen. 1 - - - Als derde finalist meldde ziel herkansingen de ploeg van het Rem-1 tweede eindigde het Gymnasium, terwijl brandt Lyceum. In de eindstrijd gaven de Leoise de Colligny op .de derde plaats de ploegen elkaar weinig toe. Nadat beslag legde. Scylla heeft de tweede competitiewed strijd eveneens in een overwinning om gezet. Dit weekeinde werd Belcrum, dat vorige week met 10-0 van AMVJ verloor in Breda naar een 7-3 nederlaag ge speeld. Aanvoerder Gé Bakker was ongenaak baar en stond geen enkele game af te gen Leo Zandvliet, Cees Mertens en Leo Cornelis,. Giel Kuiper won van de zwak kere Corneliö (21/13; 21/17), maar moest tegen Zandvliet en Mertens het onderspit delven. Tegen Zandvliet stond Kuipers nog met 20-17 in de derde game op winst, maar de grotere routine van de Brabander bezorgde Zandvliet op 't nip pertje de oyerwining 19/21, 21/12, 22/20. Zandvliet zorgde tevens voor een ver rassing door de drievoudig nationale SPARTAAN NIET IN HOOFDKLAS kampioen Bert v.d. Helm te verslaan met 21/18, 18/21, 21/18 werd v.d. Helm een illussie armer. Het dubbelspel werd een zege voor onze stadgenoten, zodat de einduitslag 7-3 werd. In verband met de Internationale kampioenschappen van Nederland, die a.s. weekeinde in Utrecht worden gehouden, staan er a.s1. zaterdag geen wedstrijden op het programma. Het tweede team van Scylla behaalde in de hoofdklasse een 9-1 overwining op St. Servaas uit Maastricht. Ed Fal- laux en Ton v.d. Helm bleven ongesla gen, Wil van Zoelen verloor van Hoog. Scylla 3 bracht het er minder goed af. Met 9-1 moest dit team haar meer dere erkennen in BDC (Den Haag), Nico Weeber redde de eer voor Scylla door Langeveld te verslaan. I 24 sec I 400 Een man zal zich bjjzonder ongeluk- i 50 se< kig gevoeld hebben na de promotie- sec..., wedstrijd van de Spartaan te Rotter- j 800 dam. Gerrit Verhaar een trouwe club- i 1.57.2 makker uit Paardekoopers ploeg bad 1.57.3 Wielrennen Door de vele wedstrij den welke de renners van de wielerver eniging „Sassenheim en Omstreken" de laatste maanden, met wisselende suc- :n, hebben moeten verrijden, kon eerst gistermorgen weer een clubrit worden verreden. Alle gestarte gingen na afloop met prijs huiswaarts. Tot slot had nog een belangrijke gebeurtenis plaats. De heer A. Schrama overhandigde voorzitter De Zwart nl. een trainingspak voor de ren ner met de beste prestaties van het af gelopen seizoen, t.w. Piet van Duin. Hierbij sprak hij de wens uit dat spoedig alle renners in dit mooie pak zouden fietsen en hierin een stimulans zouden zien nog meer hun best te gaan doen. Dit trainingspak werd geschonken door de Parijse onderneming „Facom", waar voor fa. Roeleven Schrama bemidde ling verleende. Er zjjn momenteel be sprekingen gaande tussen de wielerver eniging en de „Facom" om tot adoptatie van de vereniging door genoemde onder neming te komen. De uitslagen van de clubrit waren: 1. Jan de Zwart, in 45 min. afgelegd 22.400 m., 2. Chris de Zwart, in 45 min. afge legd 21.800 m., 3. P. van Duin, in 45 min. 21.650 m„ 4. H. Witteman, in 45 min. 20.900 m. Jeugd: 1. H. Giele, in 25 min. 12 km.; 2. Th. van Ruiten, in 25 min. 11.700 m. poch in de polsstokhooghak de aanvangshoogte van 2.40 m. niet te halen. Verscheidene malen dit seizoen passeerde hjj de 3 meter, en juist nu de ploeg geen punt kon missen, haal de hij er geen. Overmand door de zenuwen begon hij zijn 400 m. horden, stapte mis bij de 2e horde en verliet geheel van de kaart de baan. Weer 0 punten. Triest voor de atleet, triest voor De Spartaan, die hierdoor zijn promotie verspeelde. De Spartanen vochten tot het einde om het goed te maken, Zelfs Henk v. d. Poel nam, na behandeld te zijn in een ziekenhuis voor een geblesseerde welverdiende ft?' dc ?,°'s weer h»"d 11.2 sec., Gys der Linden 11.7 m.: 1. Rob Heemskerk (PSV) ec., Gijs der Linden (Spartaan) Kees Floo (Spartaan) 24.3 sec. m.: Martin v. d. Heuvel (DOS) Wim v. Gerven (Spart.) 52.2 Hans Ransdorp (Spart.) 54.1 sec. m.: 1. Henk Brouwer (Ciko) m., 2. Wim v. Gerven (Spart.) 3. Nico Warmerdam (Spart.) Gerven liep op de 3.10 m. Wim 400 m. naar eei Beelen stelde zijn aanhang niet teleur en won de 1500 m. en 5000 m. op laatstgenoemd nummer draaide Bert Smit prachtig mee in het spoor van de Ned. kampioen en stelde z'n persoon lijk record weer scherper. Harry Dahl- kamp kwam hinkend en springend tot 13-04 m., een nieuw record voor De Spartaan PSV DEGRADEERT Wat de andere verenigingen betneft. had ook PSV reden tot treuren. De Eindhovenaren, zonder Eef Kamerbeek in het strijdperk getreden, eindigden 'als laatsten en degradeerden dus na^ir de le klasse. Ciko uit Arnhem zal de bloemetjes wel buiten gezet hebben. Deze nieuwe vereniging uit een fusie ontstaan, promoveert naar de hoofd- UITSLAGEN 100 m.: 1. Rob Heemskerk en Bob Vos (PSV) 10,9, Piet Wildenburg (Spar- 2.02.5 1 1500 m.: 1. Piet Beelen (Spart.) 3.57.5 m., 2. Arie Meeuwisse (Spart.) 3.59.5 m. 5000 m.: 1. Piet Beelen 14.42.2 m., 2. Bert Smit 14.59.4 m. 110 111. horden: 1. Jan Parlevliet (Ci ko) 15.6 sec., 2. Fred Rooyakkers (Spart.) 18.2 sec., 3. Bas Rooijakkers (Spart.) 18.7 sec. 400 m. horden: 1. Jan Parlevliet (Ci ko) 57.2 sec., 2. Bas Rooyakkers (Spart.) 60.9 sec. Verspringen: 1. Jan de Gruyl (DOSi 6.69 111.. 2. Harry Dahlkamp (Spart.) 6.55 m., 3. Jan Ransdorp (Spart.) 6.01 m Hoogspringen- 1. Piet Wildenburg Spartaan) 1.85 m., 2. Henny Lang - clubrecord. Piet veld (Spart., 1., o«o- Hinkstap: 1. Martin Zijl (Zaanland) 13.10 m.. 2 Harry Dahlkamp (Spart.) 13.04 m.. 3. Henny Langeveld (Spart.) 12.71 m. Speewerpen: 1. Piet Spijker (PSV) 60.74 m„ 2. Jan Ransdorp Spart. 42.38 m.. 3. Harry Ransdorp (Spart.' 41.56 m. Kogelstoten: 1. Edward de Noorlan der (DOS) 14.11 m.. 2. Fred Prins (Spart.) 11.59 m„ 3. Jan Aarts (Spart.) 11.89 m. Discuswerpen: 1. Martin Zijl (Zaan land) 44.34 m., 2. Fred Prins (Spart 36.74 m.. 3. Jan Aarts (Spart.) 33.76 m. Polshoog: 1. Hena Koning (DOS) 3.30 m., 2. Henk Poel (Spart.) 3.10 m. 4 x 100 m.: PSV 44 sec., Spartaan 44.9 sec. 4 x 200 m.: DOS 23.03 m„ Spartaan 3.30.2 sec. Totaaluitslag: DOS 23033 p., Ciko 22506 p., Zaanland 21446 p. (promo veert), Spartaan 21373 p., PSV 21287 p. (degradeert). Bijna 30 jaren is in Roelofarendsveen de tafeltennis-iport van betekenis ge weest. Begrijpelijk heeft men in dit grote aantal jaren perioden gekend van glorieuze triomphen, maar ook heeft men hierop galaten perioden van teruggang moeten aanvaarden. Ken merkend voor de sportieve geest is echter steeds geweest dat men, indien nodig, wist terug te slaan. Vorig jaar moest men met weemoed toezien dat het eerste team uit de ere-klas, de hoogste sport op de Nederlandse tafel- tennisladder, moest degraderen naar de hoofdklasse. Blijkbaar is men ech ter vol goede moed om dit verloren terrein weer te herwinnen. Immers na dat de eerste wedstrijd in deze com petitie door De Treffers met 82 was gewonnen van SVE. werd 't zaterdag avond in de Paneratiuszaal tegen het Rotterdamse Eendracht al spoedig dui delijk dat men zich volledig inzette om ook hier de volle winst te behalen. Niet dat het zonder meer een walk over werd, integendeel, want aan span ning ontbrak het beslist niet. Echter de getrouwe supporterskring was ge tuige van een zeer levendige en aan trekkelijke strijd, met als matchwin ner no. 1 Kees Vesseur, die, behoudens het dubbelspel, in deze wedstrijd on geslagen bleef. In zijn openingspartij legen Geerling verloor Vesseur de eeiste game met 2117, maar de tweede game kwam met gelijke cijfers op zijn naam, waar na hij in de beslissende game even eens met 2117 de volle winst op bracht. In zijn partij tege: en won met niet minder dan 9—1 van SVE 3 uit Utrecht. Hier bleven Dick v. d. Meer en Ton Hoogenboom onge slagen, terwijl Wout Heemskerk voor twee overwinningen zorgde. Ook het dubbel was hier een zege voor De Treffers. De uitslagen voor de bekerwedstrij den bij de jongens waren als volgt: Docos DDe Treffers C 010; Docos ADe Treffers B 46; Docos DDe Treffers C 010; Docos ADe Tref fers B 46. Voor de halve finale beker speelden de meisjes De Treffers A tegen VVV B en wonnen overtuigd met 63. Hier bleef Joke Vesseur on geslagen en won Henny Kerkvliet twee maal en Nelly v. Ruiten eenmaal. Op zaterdag 22 okt. spelen zij in Den Haag de finale. Zaterdag a.s. wordt voor de jongens in de Paneratiuszaal de halve finale gespeeld en wel tegen Scylla. Al met al resultaten die ook voor de toekomst van De Treffers be slist wel enige waarborg in zich heb- Ook de tweede wedstrijd van de com petitie had voor Docos geen gunstig verloop. Docos ontving JCV uit Vught, een tegenstander van wie vorig seizoen nog gewonnen werd. De I.eidenaars trokken dit keer aan het kortste eind en verloren met 82. Toch is er een licht puntje. G. v. d. Klaauw, die dit jaar Koetsveld was het verloop nog span- zijn debuut in de hoofdklasse maakt. PIET BEELEN nender. Met minimaal krachtsverschil won hij de eerste game met 22—20, waarna hij eveneens met het geringst mogelijke verschil n.l. 1921 de twee de game aan zijn tegensiander moest laten. Ook hier was de derde game in het voordeel van de Veender en met 2118 bracht hij ook deze match-point op zijn naam. Tegen Baumgarten had Xees Vesseur eveneen; drie games nodig, maar in de beslissende game nam hij dan ook geen enkel risico en won onbedreigd met 2115. Jacques van Ruiten stelde tegen Baumgarten misschien iets teleur door de eerste game in een zeer spannende strijd met 2123 te verliezen, waarna hij zich in de tweede game wel her stelde, maar in de beslissende derde toch de eer aan zijn tegenstander moest laten. Ook tegen Koetsveld was het verloop zeer spannend, maar hier bracht hij in de 3e game met 2115 de winst op zijn naam. Tegen Geerling nam hij tenslotte geen enkele risico I en won onbedreigd met resp. 2110 en 1 2111. De derde man van De Treffers j Jos. v. d. Veer bleef hierbij niet ten achter. Wel verloor hij in drie games van Baumgarten, maar zowel Geerling I als Koetsveld moesten m twee games de eer aan de Veender laten. Het dubbel was een overwinning voor de Rotterdammers, zodat de eind- uitslag 73 in het voordeel van De Treffers kwam. Ook het tweede team I van De Treffers liet zich niet onbetuigd heeft zich geenszins door zijn tegen standers laten overtroeven. Hij toonde zich nu al beduidend sterker en kwam verscheidene keren dicht by een game- overwinning. Van Ham was voor JCV de sterke man en zette al zijn partijen in winst om, waarby hij zelfs geen game ver speelde. Dit ondervond als eerste J. v. Veen (01). maar T. l'Ami bracht te gen De Wit de stand weer in even wicht. G. v. d. Klaauw deed het vervol gens tegen Paro lang niet zo slecht. Na dat hij de eerste game verloren had, maakte hij in de tweede een achter stand van 1520 goed. In de verlen ging kon hij het echter niet redden (2123). Tegen de verwachting in haal de JCV ook het dubbelspel binnen (13) en vergrootte de voorsprong vervolgens tot 16. Toen pas kon T. l'Ami een tegenpunt scoren tegen Paro. De beide resterende partijen waren voor JCV I zij het met klein verschil zodat een eindstand van 2—8 bereikt werd. Alleen de junioren speelden nog be kerwedstrijden, waarvan de volgende uitslagen Docos aTreffers b 46; Docos b 28; Docos dTreffers c 010. RTC a 3—7; Docos c—Effect '54 b De leden wordt nog meegedeeld, dat de contactavond, die vanavond in de Docos-kantine in de Kikkerpolder ge houden wordt, om precies kwart vóór acht begint.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3