HANDZETTER G£*?w. Fantasierijke lifter verborg zich als nijlpaard KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 iXtT H0R5J SVB'ERS UIT ALLE STEDEN, VERENIGT U De Hongertocht, waarmee de lande lijke Studenten Vak Beweging vandaag wil protesteren tegen het beurzenbe- leid van minister Diepenhorst, dreigt dramatisch te zullen verlopen. Heden morgen om kwart voor zeven kwamen de demonstranten uit Amsterdam, die het hele traject te voet hadden afge- leg, bij de Leidse Sterflat aan. Het waren er, als men een delegatie uit Wageningen (per bus aangevoerd) er bij optelt, slechts vijf-en-twintig, die de uitvalspoort naar het begeerde eind doel, Den Haag, hadden gehaald. Woordvoerders van de uitgeputte Am sterdammers vertelden, dat de slechte konditie van de deelnemers een aan zienlijk aantal uitvallers ten gevolge had gehad. Of dit kwam door gebrek aan voedsel werd niet officieel beves tigd; het lijkt ons sterk, want er was een geweldige pan met erwtensoep aan wezig om het moreel op peil te hou den. Er i was ook een politieauto als vertegenwoordiger van de overheid, waar men het, gezien de spandoeken die men meevoerde, kennelijk niet mee eens was. Een typisch Tour-trekje was de aanwezigheid van een tweetal be zemwagens, waarin de ongelukkigen, wier weg over blaren ging, konden bij komen. Er liepen ook enkele meisjes studenten mee. „Honger" in beslag genomen Bij de Sterflat voegde zich het Leidse contingent, dat ook al niet indrukwek kend was. In totaal waren er maar een stuk of tien Leidenaren die de tocht aandurfden. Evenals tijdens de pro testdemonstratie tegen Diepenhorst, enige tijd geleden in Leiden gehouden, moest de politie nu enkele spandoeken in beslag nemen, en wel die waarop een niet van te voren aangevraagde tekst stond. Deze bleek in dit geval uit het onschuldige woordje „honger" te bestaan, maar niet aanvragen kan natuurlijk niet getolereerd worden, zo dat de rechercheur met een opgerold spandoek op de fiets in de richting van het politiebureau verdween. Vanmiddag zal het Haagse verkeer wel duchtig voor de voeten gelopen worden door verschillende groepen de monstranten. Dan zal namelijk, naast de SVB-demonstratie, ook de nationale demonstratie van de Nederlandse Stu dentenraad tegen Diepenhorst en zijn beleid worden gehouden. De Leidse Studenten Raad heeft gis teravond in een vergadering de afzon derlijke demonstratie van de SVB ver oordeeld, althans dat deden de NSA- en de PSO-fracties, die de meerder heid hebben. Beide fracties menen, dat door een gesplitste demonstratie de minister van Ó&W slechts in de kaart gespeeld zal worden. SVB moet breuk helen In dezelfde vergadering kwam het in cident van 19 september jl. ter sprake. De SVB had n.a.v. die gebeurtenis na melijk geweigerd om samen met de NSA en de PSO stelling te nemei gen het beruchte, in beslag genomen geschrift „Provoklamatie", dat eerder op de Mensa was uitgedeeld. De SVB had toen zelfs de vergadering verla ten. De SVB betichtte de LSR van Mussert-, Moskou-, Franco- en Sala- zar-methoden. In universitaire krin gen vraagt men zich af, of de SVB deze breuk in de LSR nog zal kunnen Zieke overvalpoging met plastic pistooltje De lifter die aan de kant van de Rijksweg AA stond, zag eruit als een student, en daarom wilde de 31-jarige bewoner van Hoofddorp -best even stop pen om hem mee te nemen. Nauwelijks was de wagen weer op gang gekomen om de ingezetenen naar Rotterdam over te brengen, of de bestuurder keek in de loop van een revolver, die dreigend op hem wan gericht. „Stoppen", beval de gunslinger, de 23-jarige Leidse stu dent J. S., maar daar wilde de liftgevër niets van weten. Om zijn argumenten kracht by te zetten, begon S. vervolgens met de loop van het pistool (dat later kopie van een echte knaller bleek te zijn) in de ribben van de bestuurder te porren. Er ontstond een handgemeen, ten gevolge waarvan de automobilist de macht over het stuur verloor. De middenbermbeveiliging beperkte de schade tot een ingedrukte linker voor kant. Toen de wagen voor de tweede maal tot stiletand was gekomen, koos de overvaller het hazenpad en vluchtte de polder in. Snel daarna werd de ach tervolging ingezet door een tweetal militairen, die op Rijksweg 4A aan het lesryden waren, en leden van de Wasse- naaree politie, die met dezelfde bezig heden bezet waren. Ook een aantal bur gers voegde zich bij hen en toen enige tijd later een afdeling van de inmiddels gealarmeerde Leidse politie arriveerde, het een komplete klopjacht gewor den. De situatie ter plaatse is echter zodanig, dat het zeer lang kan duren voor iemand gevonden wordt. Er zijn daar in de polder boomgaarden, bosjes, sloten, kortom, genoeg mogelijkheden 1 zich te verbergen. De manier, waar- S. zich echter verscholen hield was zo origineel, dat het werkelijk een stom Met K. en 0. naar de Himalaya JAN BOON, Fons Driessen, Charles Duf our en Jan de Lint maakten in de herfst van 1964 een Himalayatocht, waarbij de Nederlandse vlag kon wor den geplant op een nog maagdeiyke top in het Manaslu-massief. Jan Boon heeft tydens deze expeditie een kleuren film gemaakt, die een beeld geeft van de vermoeienissen en teleurstellingen, die de ploeg niet bespaard zijn gebleven. Door gebieden, die waarschijniyk nog niet eerder door Europeanen werden be gaan, trok de groep van vier met een negental dragers - die halverwege door yaks werden vervangen - naar het dak van de aarde, waarbij de Mont Blanc, de hoogste berg in Europa (4810 m) in het niet verzinkt. De koude, het zuur stofgebrek, alles is dubbel zo zwaar als in de Alpen. Het indrukwekkende relaas van de bestijging van de 7000 meter hoge piek in Nepal, dat de leden van K en O in sterke mate heeft ge boeid, was zeker een goede opening van het nieuwe winterseizoen. i dat i an toch binnen kon inrekenen. Een agent liep langs een sloot waarop een dikke laag kroos lag. Plotseling wordt zyn aan dacht getrokken door een onverklaar bare rimpeling in het groene oppervlak. Hy kykt nog eens goed en ziet dan tot zyn grote verbazing de contouren van de gezochte onder de slotebry. S. had er zorg voor gedragen dat zyn mond, neus en ogen net even boven de water spiegel uitstaken, maar die waren ook met kroos bedekt, zodat het niet zou opvallen. Een dergeiyke methode wordt ook by nyipaarden waargenomen. De man werd vervolgens in onoogiyke toe stand op het droge gehaald en omzichtig naar het Leidse politiebureau overge bracht. In zijn verklaring voor zyn laakbare gedrag zei hij, dat het zijn bedoeling was geweest om de reaktie van automobilisten op een plotselinge overval te testen. Voorts gaf hij wel toe even van de auto gebruik gebruik hebben willen maken, maar hy zou hem na enige tijd toch weer op de juiste plaats hebben teruggezet. Optreden van K. en G. ten bate van Leiderdorps Hervormde Kerk Naar wij heeft het bestuur van het Chr. Tamboer- en Pyperkorps Kunst en Genoegen te Leiden positief gereageerd op het verzoek een optreden in Leiderdorp te verzorgen ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Dit verzoek aan deze wereld kampioen van Kerkrade Is uitgegaan van de financiële restauratiecommissie van de Leiderdorpse Herv. Gem. Niet alleen de senioren maar ook de junioren van K. en G. -zullen hun medewerking verlenen aan de show op zaterdagavond 18 oktober van half 8 tot half 9. Deze medewerking zal gratis zyn. Als ook de medewerking van de voetbalver eniging RCL die, na een gunstige reac tie van het Leiderdorpöe gemeentebe stuur, het hoqfdveld aan de Hoogmade- seweg, waarop avondverlichting moge- ïyk is, voor dit doel beschikbaar heeft gesteld. Ofschoon K. en G. het program- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 28 SEPTEMBER Opening openbare kleuterschool "De Klimop", De Mey van Streefkerkstraat 16.00 uur. Leidse studenten Raad buitengewone vergadering i.v.b. met bezuinigings maatregelen regering. Prytaneum, 20.00 Selsklp "FryslAn" Leiden de jouns 8 üre yn St. Anthonlus Clubhuls, Mare 43, Tetman de Vries mei "De wr&ld ures mei elkoar". DONDERDAG 29 SEPTEMBER Hoofstadopperette: opv. "Zwei Herzen im Dreivlerteltakt". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Coop. Leldsche groenteveiling receptie 25-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 17.00 uur. Leidse Assurantie-club causerie over le vensverzekering en geldontwaarding. Stationsweg 35 aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Lei den „Peerke Donders" Vervolgcursus 20 uur, Gebouw G.G. en G.D. (Rooden- burgerstraat). VRIJDAG 30 SEPTEMBER N.K.V. Byenekomst voor alle ka derleden. Rest. „Eigenzorg" (Stations weg 29), 20.00 uur. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. ma voor dit uur nog niet heeft vastge steld, mag worden aangenomen dat het een aantal selecte nummers tot uitvoe ring zal brengen. 450.000,— Het spreekt vanzelf dat men in Lei derdorp opgetogen is over de medewer king die men voor de uitvoering van dit idee van alle kanten ontving. Nadere berichten volgen nog. De restauratie van de Herv. Kerk is al begonnen, de voor gevel, waar de toren is afgebroken, staat geheel in de steigers. Dat isf nog maar de eerste etappe. De gehele restau ratie van de kerk is begroot op onge veer ƒ450.000,De Herv. Gem. moet ervan uitgaan dat van haarzelf een aan deel van 100.000,wordt verwacht. Zy heeft reeds voor ongeveer 40.000, ingetekend. Meer dan 15.000,is al ontvangen. Geiyktijdlg met het optre den vai^ K. en G. begint een lepeltjes- aktie. Benoemingen in commissies en raden Uit de Commissie voor het Onderwys werden maandag door de Leidse raad benoemd tot gedelegeerde van de ge meente van ,,De Ambachtsschool" en de „Vakschool voor Meisjes" wethouder S. Sannes, in het bestuur van de r.k. technische school „Don Bosco" en de r.k. vakschool voor meisjes, de heer J. Lyten, idem in de Ver. voor Chr. Ny- verheidsonderwys mevr. mr. I. Geelker- ken-Brusse, idem in M.S.G. dr. J. P. Duyverman, idem in de Ver. tot bevor dering van de opleiding tot Instrument maker de heer W. H. Koopmans en in „Kennis is Macht" de heer F. Gransch. Tot leden van de Raad van bestuur van het Industrieschap de Grote Polder wer den herkozen de heren J. Lijten en mr F. Portheine. Tot leden van de Krediet- beoordelingcommissie werden benoemd de heer J. C. J. Lambermont (tevens voorzitter), mevr. J. M. v. d. Blom- Vyibrief en de heren drs. G. J. de Bruyn, J. C. Elstgeest en M. Somme- ling. In de"Algemene Raad van het rechtspersooniykheid bezittend lichaam „Gem. Gasvoorziening „Zuid-Holland" werden tot leden benoemd mevr. N. A. d. Haan-Groen en de heren P. S. Harm- sen, J. C. J. Lambermont, B. de Kier, E. R. Frans, J. van Baaren en mevr. J. M. v. d. Blom-Vyibrief en tot plaats vervangende leden de heren S. Menken, C. J. Plena, W. G. den Dubbelden, M. G. J. Ham, J. C. Elstgeest, W. Pompe en dr. J .P. Duyverman. Tot bestuurslid van de Stichting Leid se Avond h.b.c. werden benoemd de he ren dr. J. P. Duyverman, J. J. v. Riesen en dr. J. M. Roosenschoon, idem tot lid van de Raad van Begeer van de Sport stichting de heer J. van der Lelie. Ten slotte werd de heer A. Lagerwey be noemd tot leraar in de lichameiyke oefening aan hat Rambrandtlyceum. Heden, 28 september, herdenkt pater G. A. J.. Sluiter van de Leonardus-paro- chle aan de Haagweg de dag, dat hij 12 jaar geleden tot priester werd ge- wyd, een dag van bljjde en dankbare herinnering. Zondag a s. te 9 uur zal de Hoogmis uit dankbaarheid worden opgedragen. Door het kinderkoor, waarvoor pater Sluiter zich byzonder beyvert, zal in samenwerking met het herenkoor de Missa Pontificalis van Perosi worden gezongen. Des middags van 12.30 tot 1.30 uur bestaat er gelegenheid de jubilaris in de pastorie geluk te wensen. ZWEMDIPLOMA'S TE LEIDERDORP Zaterdag j.l. is er voor de laatste maal in dit seizoen voor het diploma A of B gezwommen. De geslaagden waren: Diploma A: Annemarie de Jong, Elly Vermond, Hans van Ekdom, Anneke Braamsma, Karin Herberts, Jacqueline Kruyt, Marga van Wee, Martine Ham, Steven Ekdom, Liliane v. d. Wiel, Wilma Wassenburg, Eelco Kooper, Helma Fa- ber, Elly Kiyn, Cobi Quist, Inge Spies, Peter Maas, Fokke Mlnnema, Marian v. Velzen, Chris Velemeyer, Petra Stikke- lorum, Wibo Venema, Ellen v. d. Hey- den, Ruth Kuypers, Dirk Slemstra, Ton Hoogeveen, Wim Vreeswijk, Marinus v. d. Ploeg, Marian de Bóndt, Hannelore v. Nood. Elly van Galen, Rob van Egmond, Eric Viertelhausen, Maartje ten Hoorn, Hanny Paulides, Jurgen van Win, Arco Cuperus, Peggy Keuzenkamp, Annelies van Iterson, Anne v. d. Meer, Henk van Velzen, Jan Pander, Rosa van Bemme- len, Jaap Droste, Sonja Schrama, Mar cel v. d. Meer, Margreet Groesbeek, Rla Heemskerk, Ruud Slierings, Douwe Dyk- ma, Roel Vring, Frans Vogelaar, Anne marie v. d. Boeg, Johnny Garis, Frans Wickel, Rosa van Hofwegen. Conny Schrama, Nico v. d. Meer, Maaike le Grand, Janneke van Bergeyk, Nel Ver hoog, Freek Koops, Leny v. d. Heden, Jan Sloos, Arna v. Klaveren, Attee Rys- bergen, Roel Schemkes, Marijke Ziek. Diploma B: Martha Jonker, Jan de Leeuw, Karin Peereboom, Annet van van Dijk, Ben Koens, Freddie Sameting, Lyke Mac Lean, Anne v. d. Horst, Ma rijke van Diemen, Helma van Offeren, André Wendt, Peter Ulrich, Jos mund, Lydla Vermond, Bart Quist, Frans Allaard, Arjan ten Hoorn, Ida Schorn- verwoer, Roland Nlns, Jan de Vries. DE POST EN DE POLITIECONTROLE OP 3 OKTOBER De „Rykspolltle" maakt bekend dat zy ln het district Leiden in de avond van drie oktober door extra patrouilles toezicht zal houden op bet onder in vloed besturen van voertuigen. Dit om de feestvreugde geen onverwacht pret tige nasleep te bezorgen en de ver keersveiligheid te behartigen. Op 3 oktober a.s. zullen de postkan toren te Leiden, Leiderdorp en Oegst- geest tot 10.00 uur zyn geopend voor de normale dienstuitvoering. De post agentschappen zullen die dag gesloten zijn. De lichting van de bybrievenbussen' zal om 09.00 uur en 16.00 uur geschie den. Aan het hoofdkantoor zal de laat ste lichting plaats vinden om 19.00 uur. De le briefostbestelling zal op normale wijze worden uitgevoerd, uitgezonderd aangetekende stukken. Pakketpostbe stelling vindt niet plaats. De openstel ling voor de Telegraaf- en Telefoon dienst biyft ongewyzigd. Ook Leiden gaat Tibetaanse vluchtelingen helpen Burgemeester Van der Willigen heeft de vrouwelijke ingozetenen van Lelden door middel van een brief opgeroepen steun te verlenen aan de Europese actie ten bate van de Tibetaanse vluch telingen In India en Nepal. Een inlei dend „persoffensief" zal worden Ingezet op donderdag 20 oktober a.s. en worden voortgezet op vrydag 21 en zaterdag 22 oktober 1966. Het doel hiervan Is twee ledig: het zal de bevolking eonfronte- net de nood van Tibetaanse vluch telingen en de aandacht vestigen op do Europese televisie- en radiouitzending maandagavond 24 oktober a.s. van tot 20.50 uur, de radio met een speciaal klankbeeld, de televisie op het zelfde uur met een actiefilm. Klankbeeld en actiefilm zullen beide gewyd zijn aan de noden van de Tibe taanse vluchtelingen. Klankbeeld en actiefilm zullen worden gevolgd door oproep aan Iedere Nederlander om iets te doen, nl. om een gave gereed te leggen, die nog diezelfde avond buis huis zal worden afgehaald. Ge hoopt wordt dat op deze avond te 20.50 n alle Nederlandse gemeenten vrij willigers hun hulzen zullen verlaten en, leder in zyn of haar wyk, zullen ophalen wat door de bevolking is gereed gelegd. Niet alleen Nederland zal op 24 oktober 1966 in actie komen voor vluch telingen; minstens 15 andere Europese landen zullen hetzelfde doen. Het zal de eerste keer zijn dat 300 miljoen Europeanen voor een humanitair doel n zullen optrekken. Als de Euro pese actie slaagt zullen naar schatting 200.000 vluchtelingen geholpen worden. Van het „Vluchtelingenactie-Comité 24 oktober 1966" maken deel uit de dames: A. van Achterberg-Boemink, Fagelstraat 21, Leiden: mr. J. J. Booy- Staveren, Hoge Rijndijk 97, Zoeter- woude; M. Buurman-d. Hollander. Cro- nesteynkade 18. Leiden; Th. Creyghton- Edering, Levendaal 1, Lelden; W. van Dum-Nederhoed, Lorentzkade 46, Lei den; R. Eerdmans-CIignett, Zoeterwoud- sesingel 51, Leiden; N. C. Key-Stuur- Burggraven laan 187, Leiden; A. Kriest-de Haan, Tesselschadestraat 12a, Leiden; N. Kuiper-Hazewindus, Aal markt 14. Lelden; N. Majolee-Blans- jaar, Tesselschadestraat 22a, Lelden; S. Piena-Buiteveld, Hartmanstraat 17, Lei den; H. C. Pont-Res8elman, Gerrit Kas- teinstraat 20, Lelden; J. Schoutenvan der Wiel, Lage Ryndyk 136, Leiden; dr. J. C. Sobels, Prinses Irenelaan 46, Oegstgeest; C. Uphoff-Visser, Roemer Vtsscherstraat 21, Leiden; G. A. M. v. Welyi-van Deene, Breestraat 12, Leiden; B. Wondergem-Annokkee, Kort Galge water 21, Leiden: M. van Wyk-Hohwü, Fruinlaan 16, Lelden. By Koninkiyk besluit van 16 septem ber 1966 is met ingang van 1 oktober 1966 benoemd tot Algemeen Inspecteur van het Korps Rykspolltle ln de rang van Inspecteur-Generaal der Rykspoll tle, de heer W. de Gast, thans Dirige rend Officier der Rijkspolitie le klasse, Territoriaal Inspecteur van het Korps Rykspolitle ln het ressort 's-Graven- De heer De Gast werd op 1 maart 1953 aangesteld als Adjunct-Inspecteur van Politie te Leiden en op 1 januari 1953 bevorderd tot Inspecteur van Politie al- Aan de Econ. Hogeschool te Rotter dam is geslaagd voor het kand. ex. econ. wetenschappen de heer B. J. Maas- yk te Leiden. DIPLOMAZWEMMEN „DE WATERVRIENDEN" In het zwembad „de Overdekte" slaagden maandag de volgende „Wa tervrienden" voor het A-diploma: An neke v.d. Salm, Elly v.d. Poel, Ria Borst, Margriet Onderwater, Jos v.d. Drift, Hans Stavleu, Andries v. Iter son, Peter Voorzaat, Cornells Spieren burg, Arthur L. Borgsteyn, Cornelis Stokkel, Marian Vister, Nora Smits, Elsje G. Rozema, Cocky Dubbelaar, Ingeborg Constandse, Wilma Siebert, Daphne v.d. Leek, Huibert v. Spunter, Frans R. Urban. Het diploma B werd behaald door: Wilhelmien de Koning, Dorien v. Nie- kerk, Henny Heshusius, Ada Pardon, Margot Leget, Ineke v. Houten, Rudy Dubbelaar, Robby Dubbelaar, Harry Berk, Tom V&ser, Peter Janson, Hans v. Hemert, Peter v. Riet, Hellen Ver- kuylen, Henneke Redel, Liesbeth Ver sluis, Marjolein de Heids, Grada Kee- reweer (ziek); Willemijn Berk, Henny v. Kampen; Rudy Scheffer, Martin v. d. Veen, Kees Halstein, Adriaan Sas burg, Jan Heshusius, Hans v.d. Woerd, Wouter Mielo, Ludi Zandvliet, José Mathot, Elly de Graaf, Ria Rijsbergen, Conny Kinkelaar, Gonny Kiel, Attie de Ridder, Leendert Knopper, Johan- nus Ottenhof, Jan van 't Oosten, ziek; Abram Veefkind, Aart Redel, Pieter v.d. Luit, Sjaak Ooijendijk, Lourens Cerdijn. LEIDSE UNIVERSITEIT ZWO-subsidie voor conservator van Museum van Volkenkunde De Nederlandse Organisatie voor Zul- ver-wetenschappeiyk Onderzoek heeft enige tyd geleden drs. Gan Tiangtek conservator van de afdeling China van het /rijksmuseum voor volkenkunde ln Lelden, een subsidie verleend voor de be studering van volkskunst ln China en ln de Chinese gemeenschappen in Hong kong, Indonesië, Maleisië, Singapore en Bangkok. Op zyn reis heeft dra. Gan Tjlangtek een zeer ryke collectie volks kunstvoorwerpen verzameld voor het museum, welke hy nu aan het bestude ren en interpreteren is tegen de verschil lende achtergronden, waartegen deze voorwerpen werden vervaardigd. Het is zyn bedoeling om de resultaten van zyn studiereis en van dit onderzoek te zyner tyd in druk neer te leggen. Aan de universiteit is gistermiddag tot doctor ln de letteren gepromoveerd de heer G. H. S. Schokker. Het proef schrift, waraop de heer Schokker zyn doctorstitel behaalde, gaat over een oud Sanskrit drama, geschreven door Sya- milaka uit Kashmir en is getiteld "The Padatadltaka of Syamllaka a test-cri tical edition, part 1". Promotor was prof, dr. F. B. J. Kuiper. De Nederlandse Or ganisatie voor Zulverwetenschappeiyk Onderzoek heeft dr. Schokker destyds 1962 tot maart 1963 in India door te brengen, teneinde microfilms van de handschriften van de "Padatadltaka" iri Indiase bibliotheken te maken. Voortrf verleende genoemde organisatie hem do flnancleele middelen om zyn profeschrift te laten drukken, LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd aan de universiteit voor kand. ex. Engelse taal en letterkunde mej. G. G. J. Vellekoop (Voorburg), kand ex. Duitse taal en letterkunde de heer J. de Bok (Den Haag), doet. ex. geschie denis de heren H. A. Molenkamp (Lel den), B. B. v. Dongen (Lelden), kand. ex. geschiedenis de heren W, M. Ros- dorff (Leiden), J. L. Timmerman (Bet- veld), doet. ex. notarieel recht de heer A. Korbelek (Lelden). i subsidie verleend VOORSCHOTEN PROMOTIE Aan de Nederl. Hogeschool te Rot terdam Is gepromoveerd tot doctor ln de Econ. wetenschappen de heer A. P. Barten (met lof) op een proefschrift, getiteld „Theorie en empirie van een volledig stelsel van vraagvergciykln- i novembergen". Promotor was prof. dr. H. Theil. (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig eeD BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behooriyke beloning. Jaariykse winstdellng. Eventueel vergoeding van reiskoeten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, sal daadwerkelijke medewerking worden verleend. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Vertrokken personen ln de week van 7 t/m 14 september J. N. Kanters en fam., Rapenburg 52, Spykenisse, Sta ringplantsoen 5a. B. Sterenborg en fam., Korevaarstr. 23, Amerongen, Overstr. 55. J. Frankhuyz enen fam., Ed. v. Bei- numstr. 91, Rheden Gld„ Willem de Feschlaan 33. J. A. Ponsloen en fam., Schubertlaan 58, Haarlem, Jan Gyzen- kade 399. G. W. M. van Zonneveld, Stal- paerthof 3. Mlddelharnis, Oranje Nas- saustr. 9. H. A. Verboon en fam., Ryn dyk 250, Voorschoten, Schaperlaan 9. P. A. Wackie Eysten en fam., J. v. Goyen- kade 11, Wassenaar, Papeweg 43. J. A. P. de Volder en fam., Brahmslaan 69, Goirle, Kalverstraat 14. A. H. Hensing fam., De Genestetstr. 2, Den Haag, Lindestr. 40. J. van der Mey en fam., Boshuizerkade 105, Ede Gld., Kamper foelielaan 25. W. H. P. M. Sonneveldt— d. Kuil, v. Banchemhof 10, Ned.'An tillen. E. van Meygaarden en fam,, Jac. Catslaan 16, Breda, Bavelselaan 221. C. M. de Groot-Levarht, Javastraat 64a, Haarlem, v. Deventerstr. 17. G. Mid delkoop en fam., Tomatenstr. 57, Den Haag, Pr. Maurltslaan 60. W. A. Lin- schooten en fam., Koninginnelaan 17, Ryswyk Z.H., Louis Bouwmeesterstraat 147. J. de Wilde en fam., le Binnenvest gracht 26, Oegstgeest, Dorpsstr. 82. D. de Wit en fam., Bakkersteeg 9a, Leideri dorp, Dr. v. Rhynstr. 29. C. den Os, Mul-, dersstr. 30, Oegstgeest, Surinamestr. 2. an der Linden, Vingboonshof 2, en in der Lindenvan der Kool, Hout laan 55, Noordwyk, De Ruyterstr. 12. S. W. M. Bouthoorn, Ryndyk 262, Katwyk, Overrijn 1. T. E. Neger, Hooigr. 13-27, A'dam, Jan Tooropstr. 156. M. C. v. d. Reyden, Kalvermarkt 7 a, Boskoop, Gouwestraat 1. J. J. Dessens, Oude Rijn 43a, R'dam, Veelzigtatr. 5g. J. C. H. Sturm, IJsselkade 26, Noordwyk, Duin weg 43. C. W. H. Klein, Alexanderstr. 4, Bergen NH„ Loudelsweg 20. T. de Wolf Degelet, Herensingel 2b, Leiderdorp, Steenbakkerslaan 24. J. H. E. v. Kra lingen, Mauritsstr. 16a, Utrecht, Agnie- tenstr. 2. J. M. de Bruin, Surinamestr. 110, R'dam, Van Malsenstr. 13. J. Hoog land, Mezenstr. 2, Coevorden, Gramsber- genstr. 3. E. Benedlcto, Rynsburgerweg 10, Canada. Y. C. M. A. van Dam, Beet- hovenlaan 2, 's-Gravenhage, Roerstr. 10. H. J. Halghton, Plantsoen 81, Tilburg, Goirkestr. 162. M. J. Helmond, Breestr. Den Haag, Frankenstr. 24. I. van Opdorp, Rijnsburgerw. 10, Hellendoorn. Nyverdal, Dahllastr. 19. J. J. Slothou wer, Joh. Wagenaarlaan 8, Den Haag, Schoutendreef 63. D. Coutlnho, Klik- spaanweg 15 en M. R. Coutlnho-Confu- riU8, Boshof 9, Ver. St. v. N. Amerika. U van Eek-Puype, Mozartstr. 67, Leid- chendam, Veurse Achterweg 133. A. J. Woltman, Afke Jeltje, Utrecht, Majella- park 32. N. van den Berg, Groenhoven* straat 11, Voorburg, Heeawykstraat 117. V. N. van de Panne, Haagweg 50, Rot terdam, Mathenesserln 452. C. M. Ver tind, Storm Buyslngstr. 8, Schiedam, L. Achterweg 14. A. E. Kuipers-v. d. Spree Tesselschadestr. 34, Hazerswoude. Bos boom Toussaintatr. 7. A. Pool-Wierda. Jullanakade 34, Alphen a. d. Ryn, Steek- 49, Leiderdorp, Zljldyk 22. A. van den Holst, Pr. Frederlkatr. 9a, Warmond. Warmundastr. 27. J. D. van Tongeren, v. Speykstr. 8a, Pljnackcr, Statlonsstr. 38. Jonkvrouw M. H. Offerhaua-Bas Backer, Boerhaavelaan 244, en P. L. Of- ferhaus, Boerhaavelaan 282, Oegstgeest, Aert v. Neslaan 612. R. C, Schokker. Boerhaavelaan 272, Oegstgeest, Aert v. Neslaan 307. W. M. C. Zemel, Houtlaan 55, Lelrauiden, Dorpsstr. 62. M. Mik, Rynsburgerweg 10, Wassenaar, Loulse- straat 46. J. J. van Beelen, Bronkhorst- straat 2a, Doorn, Drift 20. A. E. Guyt- Dykstra, Falckstr. 17, Katwyk, Drie- plassenweg 58. W. Yntema, Zoeterwoud- seweg 58, Leiderdorp, Lindelaan 29. J. Burgerhout, P. de la Courtstraat 95, Schoorl, Voorweg 14. C. Melchior, Roo-i denburgerstr. 19, Den Haag, C. v. By- landtlaan 17. B. van Lierop, Temminck- straat 14, Den Helder, Buitenhaven 5. L. G. Bordewyk, Kasteelhof 5, Delft, Mei doornlaan 4. E. R. Reve, Kersenstr. 23, Den Helder, Hoofdgracht 14. W. P. Neu teboom, Herengracht 120, Sassenhelm, Menneweg 69. R. F. Wiellnga, Hooigr. 94, Oegstgeest, Aert v. Neslaan 312. R. A. Wlnckel, Nieuwe Ryn 46, Eindhoven, Boerhaavelaan 50. J. M. G. Oudshoorn Gertges, Oude Vest 17, Oegstgeest, Wit-i te de Withlaan 28. A. W. van Hoof, Oude Vest 45, Duitsland. W. A. Pool, v. d. Brandelerkade 7, Alphen a. d. Ryn, Steekterweg 9a. M. W. van Maanen, Buys Ballotstr. 68. Den Haag, Fuchsia straat 79. D. L. Kuenen, Cobetstr. 43. Utrecht, Amsterdamsestraatweg 404. G, E. M. Asma, Duyvendakstr. 13, Zoeter- woude, Hoge Ryndyk 126. M b K. Ben Amar, De Goejestr. 40, Leiderdorp, Zyi- dtjk 22. D. J. v. d. Salm-Vlttali, Hugo de Vrlesstr. 88, Den Haag, Spui 164a. M. M. Wiesman, 4e Binnenvestgracht 2a, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 1157. W. Vermeer, Hogewoerd 14, Haarlem, Reyer Anslostr. 56. J. A. G. D. Boelsums, Hoge woerd 154, Den Haag, Aronskelkweg 30 J. L. Meilink, Mandenmakerssteeg 7, R'dam, Breedveldsingel 39. J. W. van Campen, Plantsoen 83, Katwyk, Prlnce- straat 21. Gevestigde personen ln de week van 7 t/m 14 september I. C. Clements en fam., Haagweg 254, Ingenieur. H. E. Ro denburg en fam., Tomatenstr. 82, con troleur mach.fabr. A. M. C. Brussel en fam., Haarlemerweg 10. marechaussee. M. A. Kaashoek en fam.. Plantsoen 9, lector. W. A. L. Duljndam en fam., Boer haavelaan 150, chemicus. H. Smit en fam., Hoflaan 93, broodbakker. J. N. J. Caspers en fam., Oude Singel 224, teke naar. E. A. van de Weg en fain., J. P. Coenhof 2, militair. J. S. Nagtzaam en fam., Lusthoflaan 1. P. van Woerden en fam., Onyxhof 24, leraar. C. de Zoeten en fam., Herenstraat 116, leraar. F, J, Avis en fam., Onyxhof 25, leraar. J. Happee en fam., Cobetstr. 51, predikant. J. J. Jansen,Fagelstr. 31, 1.1. med. ana liste. M. M. Janfi, Varkenmarkt 7, fa brieksarbeider. A b M. Haouarl, Lam mermarkt 58, haspelaar. J. M. Gouver neur. Kanaalstr. 29, kantoorbediende. M. B. A. Chaaro, Lammermarkt 58. M. Ak- sal, textlelarb., M. Bslbsl. fabrieksnrh. en A. Boukhidous, arb. touwfabr., allen Kraaierstraat 2. A. J. W. Pluyms, Hoge Ryndyk 146. W. Leder, v. Ledenberchstr. 4. lerares M O. M. L. wysmuller, Witte Singel 37. J. H. C. Bos. Hoogl. Kerkgr. 48, onderwyzer. F, J. J, L. van Dongen, Doezastraat 13a, beheerder automatiek, A. Nlcolal, Hoge Ryndyk 270a. B. R. W, Kalkman. Jan van Houtkade 30. J. C. Kort, Boerhaavelaan 37. F. J. Stoker, Bernhardstraat 8. M. C. Wolffensper- ger. Kanaalweg 40. M. L. J. de Bruin, Turfmarkt 3. L. T. Meyer, Cobetstr. 10. M. A. Drlessen-Koek, Bakh. Roozen- boomstr. 24. H. J. M. Schlllemans, Ger rit Doustr. 29a, onderwyzeres. A. Belj, Ringkade 7, hanrlzetter. A. E. M. Beyer, Lage Morsweg 7. A. Wydleks, Bachstr. 252, kantoorbediende. P. H. M. Backers, Beestenmarkfl 7a. F. J. Winkler, Oudé éVst35. E. J. J. Groenen, Zeemanlaan 20. T. Visser, Marlalaan 45, bibliotheekjes, H. P. Phlllpoom, onderwyzeres en A. M, C. G. E. Algra, chauffeuse, beiden Bach- straat 186. J. H. G. F. Cobben, Haven 24b. M. A. Ketting, Franchlmontlaan 55. T. Marynis, Hooigracht 39. B. v. Wyk v. B^Jevifigh-Postma, Rynsburgerweg 119a, D. IJbema-Ouwehand, Herengracht 43i R_ van Leeuwen, Rossinlstr. 3. T. M. Dwars-Steger, Bachstr. 148. J. M. Grif fioen-Smal, Kaarsenmakersstr. 7. E. v. Raan, Janvossensteeg 46. A. D. Verlln- de, v. Sllngelandtlaan 9. H. R. Kortram, Onyxhof 17, leraar wiskunde. K. Huis man, Joh. dc Wlttstr. 33, C. Wltteman, Atjehstr. 53, hulsschilder. A. W. Tam- pung, Schubertlaan 92. N. Oter, Drift straat 64, fabrieksarbeider. P. Podrla, Leemansstr. 67, arbeider grofsmederij. R. P. M. Lamp, Noordelnde 44a. H. W. C. Couzyn, Utr. Jaagpad 25. J. A. Blank, Oude Vest 35. P. A. v. Brummelen, Hof- laan 22. M. L. Stoffels, Bartókstraat 1. J. B. Dufour, Noordelnde 18. H. P. van Kampen, Kapteynstr. 1. T. M. T. Vrl- sekoop-Lange, a.b. w.s. Roosevelstr. 10. A. Nauta, Cobetstr. 13. H. F. de Boer, Boommarkt 4a. M. J. de Willigen, Molch. Treubloan 53. J. W. A. van Ommeren, Plet PnaltjenspfLd 1. P. H. Schoemaker, Korte St. Agnlotenstr. 8. J. van de Pol) Spaarnestr. 53. J. E. Delslng, Dlefstceg 6b. M. Hulzlnga, Bachstr. 144. F. H. Fockema Andreae, Rapenburg 12. J. K, W. F. Goossens, Hartesteeg 2a. W. H. Comellsscn. Stationsweg 21a. J. M. C. Beskers, Stationsplein 74. J. H. de Vries, Boshuizerkade 6. R. W. F. Vooren, Sta tionsweg 11. M. A. Werner, Oude Singel 58. J. J. Klopper, Noordeinde 52. G. J. M. Oude Engberlnk, Rynkade 13. H. B. Blommers. De Laat de Kanterstr. 13. A. H. Wessellng, Burgrgavenlaan 103. D. J. van der Vos, Witte Singel 99. M. Schouten, Haarlemmerstr. 111. F. W. G, Leeman, Burgsteeg 1. P. A. J. Nout, Hoge Ryndljk 42. G. Dlephuia, P. Pnal- tjenspad 8. F. J. Voerman, P. J. Blok- straat 41. A. de Bruyne, Lammenschann- weg 78. T. Doorduin, Boerhaavelaan 7, laborante. P. W. A. T. v. d. Laan, Room burgerlaan 59. P. M. Jansen, Witte Sin gel 79. B. H. Venekamp, Diamantlaan 262. A. R. Wlersma, Herengracht 80. H. J. Toonen, Noordelnde 2a, militair. F. Rijsbergen, Zaanstr. 151, hulp ln do hulshouding. M. Mlnderhoud, Bachstraat 78, onderwijzeres. T. G. M. Zonneveld, Bachstraat 230, secretaresse, K. D. Koorn, HnngscHtraatweg 10, ass. ac countant, S. M. C. Lut, Bachstraat 110, onderwyzeres. G. J. Kragt, Lorentzkado 76. C. M. A. de Jong, Rynsburgerweg 167, 1.1. verpleegster. PI J. Stol, Room burgerlaan 55, laborante. M. H. W. Pe ters, Noordelnde 50. C. W. de Nle, T. de Labye, M. M. A. Bruyn, M. H. Splint (analiste), M. D. Schwartz, A. de Haan (verpleegster), M. L. van den Berg, C. Brouwer, C. L, van Veen (verpleegster), en J. H. van Dam, allen (tenzij anders vermeld) leer ling-verpleegsters, met als adres Hout- laan 55. 1. A. Glrlgorle, M. A. Blonk, C. Ger- rlts, A. Admiraal, F. W. F. v. d. Eerden (1.1. O.K.-assistente i, E. de Groot, B. Gunters, A. den Hertog, L. M. de GUzel, M. Stolker, M. B. Wagenaar, M. C. A, van der Zon, M. L. Schuurman, P. H. C. Dlekstra, L. Meijer, J. Landman, D. M. van Grondelle, E. C. van Dyk, H. G, Stolk, M. Y. M. Ottevanger, A. C. Stee- gcra, J. M. H. Schrler, J. C. van leeu wen, M. M. Kruis, T. C. van den Kolk, N. Clay, C. P. M. Rotteveel, 8. M. Ko ning. I. F. van Dyk, A. M. Ruiter, A. van den Berg (verpleegster), J. A. M. Hil- lenaar, G. C. Delfos. A. S. Teutellnk. S. C. vnn der Horst, T. S. W. Bakkers, H. Focko, C. H. Hazenoot. G. C. P. van der Zwaan en M. de Wit (zuigelingen- hulp), allen (tenzy anders vermeld) leerling-verpleegsters met als adres» Rynsburgerweg 10.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5