SLIPPER BIJ DE GROOTE VINK KOST HAAGSE STUDENT FLINKE GELDBOETE Wassenaarse politie arresteerde insluipers en inbreker PAGINA 4 Allo c-iltlc-. DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1966 Voor de Leidse kantonrechter Onder de vele verdachten, die maan dag voor de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Koning terecht stonden en zich aan een min of meer grove verkeers overtreding hadden schuldig gemaakt, bevond zich een 21-jarige student uit Den Haag. Hij moest zich verantwoor den, omdat hij in de avond van de 28ste juni J.I. met zijn auto een bocht in de Vinkweg met een te hoge snel heid in ging en tengevolge hiervan al slippende op het linkerweggedeelte was gekomen. Aldaar ontstond toen een vrij hevige botsing met een tegenligger die in zoverre nog goed afliep, dat er alleen maar materiële schade en drie lichtgewonden waren. Uit de drie in het proces-verbaal op genomen getuigen-verklaringen kwam onder meer naar voren, dat verdachte met een snelheid van cifca 75 km/u de bocht was ingegaan. Toen hij merkte, dat hjj de bocht niet kon afronden trapte hij hard op de rem met als ge volg, dat hij al slippende de bocht zou zijn uitgevlogen als de tegenligger zijn „baan niet had gekruist". De kantonrechter kwam een en an der niet zo vreemd voor, omdat een bloedonderzoek had uitgemaakt, dat verdachte tevoren een flinke hoeveel heid alcohol had gedronken: In tegenstelling tot zijn destijds te genover de politie afgelegde verklaring waarin hij zijn schuld volmondig toe gaf, bestreed verdachte ter zitting de hem ten laste gelegde feiten. Zo zou hij niet harder dan circa 50 km/u hebben gereden en had de tegenligger hem aangereden en niet andersom. Omdat de tegenligger hem aanreed was hij op het linkerweggedeelte terecht geko- De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, legde er in zijn requisitoir de na druk op, dat hij zich aan de getuigen verklaringen hield, temeer omdat ver- dachtes herziene verklaring tal van onwaarschijnlijkheden bevatte. De waarheid was zijns inziens, dat verdachte door drankgebruik te veel risico's had genomen en tegenvolge van een te hoge snelheid zijn fout niet tijdig genoeg meer kon corrigeren. Ge zien de ernst van het feit, eiste hij een geldboete van f 250,subs 50 dagen en de onvoorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Op grond van de getuigen-verkla ringen achtte ook de kantonrechter de feiten afdoende bewezen en had ver dachte zich zijns inziens inderdaad aan een grove roekeloosheid schuldig ge maakt. Inzake de geëiste geldboete vonniste hij conform. De gevraagde ontzegging van verdachtes rijbevoegd heid stelde hij ditmaal nog voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. SLEEP ZONDER VLAG EN W.A. Een 48-jarige sloper uit Leiden had met een door hem bestuurde auto een andere auto gesleept en de sleepkabel niet met een rode vlag gemarkeerd. Het gevolg was, dat op de Voorscho- tenseweg bij het oversteken van een rijwielpad een bromfietser tegen de kabel was opgereden en een flinke val had gemaakt. Bovendien bleek ach teraf, dat de auto waarmede de sloper reed niet tegen W.A.-verzekerd was. „Ik vergat een rode lap aan die kabel te bevestigen" gaf verdachte toe. In zake de ontbrekende verzekering ver klaarde hij. „De auto, waarmede ik die andere auto sleepte was eveneens voor de sloop bestemd en daarom niet ver- „Iedere auto, waarmee u op de weg verschijnt, dient verzekerd te zijn" antwoordde de rechter. Hij eiste twee geldboeten van res pectievelijk f 50,en f 100,subs. 30 dagen en de voorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter wilde de geëiste voorwaardelijke ontzegging ditmaal nog laten vallen. Inzake de gevraagde geldboeten vonniste hij echter conform, omdat verdachte deze correcties zijns inziens inderdaad volkomen verdien de. GEEN NOTITIE VAN WEG TIJDENS MAKEN VAN NOTITIES „Ik lette even niet op, omdat ik een aantekening in mijn notitieboekje maakte", aldus het excuus van een 20- jarige vrachtautochauffeur uit Voor schoten. Omdat hij even niet oplette reed hij met zijn vrachtauto op de Veurseweg pardoes tegen een aldaar De officier releveerde in zijn requi sitoir nog, dat verdachte al noterende met een zeer hoge snelheid had gere den, hetgeen werd bewezen door de vrijwel volkomen vernieling van de personenauto. Hij nam verdachte dit gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel bijzonder kwalijk. Daar de chauffeur nog een blanco strafregister had wilde hij diens rijbe voegdheid ditmaal nog niet in het ge ding brengen en bepaalde h\j zijn eis tot een geldboete van f 100,subs 20 dagen. „Ik kan zo'n hoge boete onmogelijk betalen, want ik ben thans in militaire dienst", reageerde verdachte prompt. „Ook hierin voorziet de wet. want U kunt Uw straf gaan uitzitten en nog wei. zo u dit verzoekt, tijdens Uw vrije week-einden" aldus het repliek van de kantonrechter. Het vonnis werd f 75.subs 15 da gen. Of verdachte die 15 dagen inder daad gaat uitzitten, kwam niet meer ter sprake. Verdachte liet zich er al thans niet verder over uit. Aangehoudenen opereerden ook in Leiden en omgeving De Wassenaarse politie heeft in de af gelopen dagen een tweetal Insluipers en een inbreker gearresteerd, waardoor een groot aantal gevallen van insluiping en diefstallen niet alleen ln Wassenaar maar ln vele andere gemeenten tot klaar heid is gekomen. Vrijdagmiddag kreeg de politie een telefoontje van een bewo ner van de MeJJendellSeweg, die gezien had, dat twee jongelui, in het bezit van een bromfiets, zich verdacht ophielden bij verschillende woningen., Korte tijd later kon het tweetal op de Groot Hae- sebroekseweg worden aangehouden, de 23-jarige W. K. en de 20-jarlge J. H. v.d. L., belden uit Leiden en beiden werk zaam in het bouwvak. Terwijl de jongelui op het bureau aan de tand werden ge voeld kwam er een aangifte van een be woonster van de Prinses Marielaan, dat er uit haar keuken twee portemonnees met in totaal ongeveer 160,waren ontvreemd, vermoedelijk door een inslui per. De twee aangehoudenen bleken zo ongeveer dit bedrag op zak te hebben. Zij bekenden in de Prinses Marielaan na insluiping de twee portemonnees te heb ben gestolen, en zij bekenden ook een diefstal aan de Oud Wassenaarseweg. Daarbfj bleef het niet. Het tweetal, dat er een gewoonte van maakte in nietaf- geöloten keukens en huizen' binnen te dringen bleek zich in Amsterdam 8 maal aan een dergelijk feit te hebben schuldig gemaakt, ln Haarlem 3 keer, in Leiden 4 keer, in Den Haag 3 keer en in Kat- wQk, Noordwyk en Rotterdam ieder 1 keer. De totale buit bedroeg ruim 2000,-. Zaterdag werd de politie gealarmeerd CANADESE MINISTERS BEZOCHTEN VEILING TE ROELOFARENDSVEEN door een bewoner van de Wittenburger- weg. Een zoontje van de buren had, toen hy thuiskwam, een inbreker zien weg vluchten. Hij had zich de toegang tot het huis verschaft door het indrukken van een keukenruitje. Op de Zijdeweg werd de man door per mobilofoon ge waarschuwde rechercheurs aangetrof fen, met onder zijn jas een geldkistje, dat hy in de woning aan de Wittenbur- gerweg had ontvreemd. Een verrekijker fototoestel, die hij 40-jarig jubileum bij ELKA te Lisse Vrijdag a.s. zal bij de Elka kisten fabriek te Lisse het feit herdacht wor den, dat de heer J. J. Smid 40 Jaar bij dit bedrijf in dienst is. Na aanvan kelijk zyn krachten als machinebank werker te hebben gegeven in Brabant, waar hy geboren werd, ging hij naar de Staatsmijn „Emma" in Limburg en werkte voorts nog in Brussel, om ver volgens in 1925 naar Lisse te komen op aanraden van een vriend. Hij werd aangesteld als monteru doch wist in de loop der jaren op te klimmen tot chef van de afd. zagerij, in welke afdeling htj met 12 man personeel onder zich be gon, welk aantal in de loop der jaren steeg tot 70 man. De heer Smid is nu 70 jaar, wat men zeker niet aan hem zeggen zal. Om ge zondheidsredenen nam hy afscheid als chef van de zagerij en treedt de laatste jaren op als cantinebeheerder waardoor hij het contact met het personeel blijft onderhouden. Het zal hem vrijdag wel niet aan belangstelling ontbreken! MODE-SHOW WAS UITSTEKEND. De afd. Lisse-Hlllegom van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen heeft een goede entrée gemaakt van haar wintercam- pagne met een mode-show. die dins dagmiddag in het parochiehuis aan de Bondstraat te Lisse gehouden werd. Er was van de zijde van de dames grote be langstelling en de show op zich is uitne mend geslaagd. Alles was voortreffelijk verzorgd door de firma's, die aan het geheel hebben medegewerkt. Het was de firma War- necke die de nieuwste confectie liet zien. de firma Messchers wist bjj iedere vorm van kleding een passende hoed te laten zien, terwijl het bedrijf „Anti lope" (alle uit Lelden) er mooie tassen bij liet dragen door de mannequins. De Lls8er firma Spiekeman verzorgde het kapsel van de dames, terwijl door „Inoxa" uit Amsterdam in practijk werd gebracht hoe de make-up dient te zijn. Deze middag slaagde uitstekend! Op 4 oktober komt mevra Hamaker voor de dames spreken over het onder werp „Kleine kinderen, kleine zorgen, grote kinderen, grote zorgen". LISSER FEESTEN De Llsser najaarsfeesten, welke dit- ONTMOETIN GEN JAN VREEBURG VAN L'ESPERANCE LAAT ALLES BIJ HET OUDE meegenomen had hU weggegooid toen j maal een zeer speciaal algemeen volks- betrapt werd door het1 feestkarakter dragen, werden dinsdag- thuiskomende jongetje. Het bleek de 30- jarige W. N. uit Leiden te zijn, een goede bekende van de politie met een 30-tal veroordelingen op zijn naam. Zijn werk wijze bestond uit het opzoeken van wo ningen waar niemand thuis was. Voor alle zekerheid belde hij dan aan. Kreeg htj geen gehoor, dan brak hy in, meest al door het vernielen van een ruitje. Het id voorgekomen -ook in Wassenaar- dat er na het aanbellen wel opengedaan werd. In dat geval vertelde hy dat hy op zoek was naar de St. Ursulaklinlek. Eenmaal heeft iemand hem zelfs met de auto naar de kliniek gebracht De man bekende enkele inbraken in Was senaar en bromfietsdiefstallen in Leiden en Den Haag. middag ingezet met de opening Lunapark, waarvan velen een druk ge bruik maakten. In de avonduren wer den door de straten van Lisse de vroiyke klanken van de Boerenblaaskapel uit Noordwijkerhout gehoord ter aankondi ging van de volksfeesten. De dag van heden (woensdag) staat ln het tekeji van de kinderfeesten. Donderdagmorgen om half acht grote viswedstrijd waar voor een flink aantal deelnemers ..it de streek zich heeft laten inschrijven. Om 9 uur de behendigheidswedstrijd voor automobilisten met een merkenteam- wedstryd en des middags om 12 uur zul len de traditionele harddraveryen een aanvang nemen. Er is een bedrag van 4000.aan pryzen beschikbaar. Gemeen terand s vergaderin g LEIDSCHENDAM HOUDT DE BOOT AF: GEEN WOONWAGENKAMP IN GEMEENTE Raad met 10 tegen 9 contra vestiging Sinds maandag vertoeft In ons land een gezelschap landbouwdeskundigen uit Canada waaronder ook de Canadese mi nister of Forestry and Rural Develop ment (boswezen en plattelandsontwikke ling) Hon. Maurice Snuvé, en minister Agriculture (Landbouw) Prov New Brunswick Hon. J. A. Levesque. ZQ zijn hier In Nederland voor een studie bezoek. Maandag hadden zy hiertoe een gesprek ter oriëntatie met de Neder landse minister van Landbouw mr. Bles heuvel en Ir. HerweiJer van het depar tement. Dinsdagmorgen ging het gezel schap een tocht maken per autobus met als eerste reisdoel een bezoek aan de bloemenveiling te Roelofarendsveen. De ingang naar het gebouw was ge tooid met de Nederlandse driekleur aan de ene zyde en de Canadese vlag aan de andere zyde. Dit gebaar maakte op het gezelschap reeds een prettige indruk, naar zy later in een ongedwongen ge sprek ln de bestuurskamer der veiling verzekerden. Zy werden hier verwel komd door de directeur der veiling, de heer A. R. Heima, en de voorzitter de heer A. H. Verdel. Nadat de koffie was geserveerd werd door ir. H. G. Kulpérie van de Cultuur Technische Dienst een uiteenzetting gegeven over hetgeen In de ruilverkaveling te Roelofarendsveen la tot stand gebracht. De directeur der veiling gaf met ult- I oio: De telelo oste van de V ling biedt minister l^-vesque anjers aan; voorzitter A. H. Verdel kijkt aantal inwoners zullen De hoofdschotel van de maandag avond gehouden gemeenteraad was het voorstel tot vaststelling bestemmings plan Woonwagenkamp. Dit kamp is volgens de gemeente Den Haag nood zakelijk omdat het reeds In Den Haag gevestigde kamp geen voldoende ruimte biedt voor de wagens In het agglome raat Den Haag. Den Haag achtte het noodzakeiyk een tweede regionaal kamp te stichten ech ter in agglomeraat verband nl. voor Den Haag, Voorburg, Ryswyk. Wateringen, Naaldwyk, Monster, Zoetermeer en Leid- schendam. Volgens de planologische dienst is de vestiging ln Leidschendam het meest geschikt, omdat Leidschen dam daarenboven ook de gewenste plaatsruimte heeft nl. in het agrarisch gebied aan de Middenweg. Over dit onderwerp is enige uren ge debatteerd. Eerste spreker was het nieuw geko zen KVP-raadslid de heer H. J. Bunnik, die ln een tot in byzonderheden afdalend betoog zyn verwondering uitsprak over de haast, waarmede dit voorstel in de raad wordt gebracht. Voorts betwyfelde spr. of het geprojecteerde punt aan de Middenweg voor de Haagse agglomera tie wel centraal gelegen is. „Waarom maakt het gemeentebestuur zo'n haast en wordt niet gewacht op de totstandko ming van de op stapel staande woon- wagenwet De voorzitter, burgemeester Kolf- schoten merkte op dat de besprekingen u over de vestiging van 'n woonwagenkamp 111 teeds ln 1949 zyn begonnen, zodat van een te haastige behandeling van deze zaak niet gesproken kan worden. Voorts deelde de burgemeester mede. dat met alle tot het agglomeraat behorende ge meenten alle aspecten zijn bekeken en vg. dat deze gemeenten de door Leldschen- borki't "ia"1 te maken kosten naar rato van het ■ergoeden, ook wat betreft eventuele uitgaven vanwege de algemene bystandwet. gebreid cyfermateriaal een overzicht Noordheyiaan van de ontwikkeling ter plaatse, als- mede van de gestegen omzetten aan de Ir. H. F. de Jonge (VVD) deed samen bloemenveiling. Met grote interesse be- j niet zqn fraktiegenoot de heer H. L. van luisterde het gezelschap dit. hetwelk 1 Dongen het voorstel de vestiging u Burgemeester Kolfschoten deed nog een laatste poging met een buitenge woon gemotiveerd betoog maar de raad bleef, zij het met de kleinst mogelijke meerderheid 10 tegen 9, van mening dat het woonwagenkamp voor de Haagse agglomeratie niet per sé in Leidschen dam gevestigd moet worden. Tegen stemden de 4 VVD'ers, 3 KVP'ers nl. de heren Bakker, Van Vliet en mevr. Alma, 2 leden van de Prot. Chr. en het lid van de Boerenpartij. De overige punten van de lange agen da werden in vlug tempo afgehandeld. Bij een desbetreffende vraag deelde wethouder Van der Laan mede dat het voorlopig nog wel 5 jaar zal duren eer de voormalige trambaan tot verkeers weg zal worden gemaakt. Boerenraadslid uit Leidschendam distancieert zich Het lid van de gemeenteraad de heer G. W. Stapel heeft in de gemeenteraads vergadering ter geruststelling van zyn mederaadsleden verklaard, dat als na onderzoek mocht biyken dat het lid van de Eerste Kamer de heer ir. Adams, nationaal-80cialistische neigingen heeft gehad, hy zich volledig van zijn party- genoot Adams zal distanciëren. AVO-collecte Onder het motto „Als het geld voorop gaat liggen alle wegen open" doet het collectecomité in de week van 3-8 oktober weer het jaariyks be roep op de vrygevigheid der ingezetenen ten behoeve van gehandicapten. Ondanks alle officiële regelingen (zo als Algemene Bystandswet, enz.) wordt nog steeds en geregeld o.a. op de AVO een beroep gedaan op financiële hulp verlening ten behoeve van minder-vali- den. Er zjjn nog collectanten nodig. De genen die aldus een steentje willen by- dragen kunnen contact opnemen met het secretariaat, Landscheidingsstraat 15, tel. 4107. Musea vooral ook bleek uit de vele vragen die hierop volgden. Z.Ex. Sauvé toonde zich ook zeer ge ïnteresseerd in de werkwyze van het b loemenvellen en liet zich over deze wijze van verkoop van produkten uitvoe rig voorlichten. Voorts sprak hij zyn grote bewondering uit voor dit prachtige veiling gebouw en zyn aangevoerde veilinggebouw en zyn aangevoerde mooie bloemen. Het gezelschap van ruim 20 personen mocht hierna allen een prachtig boeket gemengde anjers in ontvangst nemen. Vervolgens werd een rondrit gemaakt door het Veense tuinbouwgebied en aan enkele bedryven een bezoek gebracht. Vanuit Roelofarendsveen vertrok het ge zelschap naar Noordwyk voor een stu die van het inwateringsplan Langeveld. Ook zal nog een bezoek gebracht worden aan de pas begonnen ruilver kaveling Geestemer-ambacht by Alk- agenkamp te doen plaats hebben, dit voorstel stelde hy voor dat b. hun voorstel voorlopig terugnemen. Voorts vreesde de heer De Jonge dat als Leidschendam de vestiging van een 'woonwagenplan afwyst, Ged. Staten onze gemeente zullen verplichten toch een kamp te stichten. De burgemeester achtte de vestiging aan de Noordheyiaan onmogeiyk omdat daar in de onmiddelUjke omgeving Hulp en Heil is gevestigd en de stichting kas teel Duivenvoorde bezwaren zullen ma ken waarby dan nog komt dat volgens de uitbreidingsplannen bij de Noordhey iaan de aan te leggen algemene begraaf plaats geprojecteerd is. De heer H. Bakker (KVP) conclu deerde uit de stukken dat de vestiging ln Leidschendam een uitsluitend belang Is voor de Haagse agglomeratie en in geen enkel geval in het belang van Leidschendam, de Noordhyiaan Molenmuseum „De Valk" Dag. in verband met 105 uur, zondags 15 uur. maan- MMHBHIdagi gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan); Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) Tentoonstellingen Mus. v. Oudheden (Rapenburg)., Tent. „Kunst voor de Eeuwigheid" (t'm 10 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt). Foto's van H. J. M. Hoogeveen. (Tot 27 sept. dag. vanaf 5 uur). Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg). Schild, en objecten van Wm. Breddels. (Vanaf 9 sept. tot 2 okt.). "Voordat ik hieraan begon was ik vertegenwoordiger in huishoudelijke artikelen", zo begint Jan Vreeburg (50, en al bijna drie jaar van zjjn leven aan de distribuerende kant van de tap van café 1' Esperance aan het Rapenburg), "maar mjjn vrouw, Rietje, had al heel wat ervaring met het cafébedryf. Ze hielp wel eens by familie of kennissen, of by Leenen, ze heeft ook haar Horeca- en tabaks diploma. En och, goed beschouwd zat het er wel een beetje in, want we hebben allebei kasteleins In de fami lie zitten. Toen we erin trokken, dat was op 23 december 1963, had ik al een soort plan de campagne ln myn hoofd. Alles laten zoals het was. Geen modernisering, want dat doodt de sfeer. Vooral geen Juke-box. Bur gers en studenten moeten elkaar bly- ven ontmoeten. En dan het biljart, dat moest het centrum biyven. Dat biljart weet je, dat ls myn anlmeer- meisje. Ze ls nu vijftig. Welk café doet me dat na? Het ls 's middags, drie uur, een rustige tyd ln café 1' EsJpérance. Zo af en toe komt er iemand de scheme rige. gezellige ruimte binnen. Er wordt-natuuriyk-gebiljart en het ge klik van het ivoor op het warme groene laken schept samen met het verlokkend getinkel van de glazen die aan de tap worden ingscehonken een echte, intieme cafésfeer. "Af- schryvers" roept een stem ln de deur opening. Het biljart is inderdaad erg in trek. Jan Vreeburg weet daar meer over te vertellen. "We gaan om half elf open. als de werksters klaar zijn en de koffie bruin ia. Dan wordt het groene neonlicht aangestoken. Lach niet, maar als dat gebeurt slaat er een golf van vreugde door de Universiteitsbibliotheek aan de over kant van het Rapenburg. Dan weten de heren studenten dat we weer open zyn en dan zijn ze in twee tellen hier om een kopje koffie te drinken of om even een keutje te leggen. Soms hoor je ze al op de brug roepen van "af schrijvers!" en als er ys ligt op het Rapenburg nemen ze de korste weg. We hebben een blljartklub, DHS. Dat betekent De Harde Stoters. Iedere woensdagavond wordt er gespeeld, uitsluitend driebanden. De partyen gaan tot dertien punten, dat is een ongeluksgetal, weet je. We hebben hier wel eens series van negen gehad, wat natuuriyk heel goed is. Toch doen we niet mee met de kompetitie, want we willen dat het onder ons blijft. De klub wordt ieder Jaar ont bonden en vervolgens weer opgericht. Binnenkort gaat het spul weer be ginnen, dus gaan we een dezer dagen selecteren wie er mee mogen doen, want je kunt er niet te veel hebben, het duurt zo toch al van oktober tot april. Er is animo te over voor dat toernooi. De sfeer is dan ook heel bij zonder. Laat ik u vertellen dat er vorig jaar één deelnemer was die ie dere keer voor uit Rotterdam over kwam, omdat toen ook een van de deelnemers, een student, voor langere tyd ln Nijmegen moest zyn. Nou, hy kwam er geregeld speciaal voor naar Lelden sporen Kèjenagaan Dat laatste zouden we ook kunnen zeggen na de volgende mededeling van Jan Vreeburg, die vertelt dat voor iedere poedel een cent ln de ge- zameniyke kas van DHS wordt ge stort. Na afloop, in april, biykt er zo'n 150 gulden ln te zitten, met an dere woordenKèjjenagaan! De deur vliegt open en een opgetogen student in rok gluurt naar binnen. Jan Vreeburg weet onmiddeiyk wat dit betekent. "Er iS weer iemand ge slaagd", verklaart hy, "ik zal maar even het biljart gaan dichtdekken. 'In een oogwenk loopt 1' Esperance vol met een groot aantal feestelijk uitgedoste mensen, die samen met groepjes studenten en burgers, voor wie de gang naar T Esperance een dagelijkse, niet meer weg te denken gewoonte ls geworden, de lokaliteit tot een knusse harington maken. Het ivoorgetik heeft plaats gemaakt voor een gezellige stemmenrabarber, en de Stoere cafélucht is voor korte tyd verdrongen door yi dameswaas. Een ouderejaars begint in 1' Esperance met afscheid te nemen van zyn jonge "Het zyn byna uitsluitend derde jaars en oudere die hier komen", zegt Jan. "Jongerejaars worden zoveel mo gelijk geweerd. We zyn hier tenslot te geen kinderspeelplaats. En zoveel dames als Je nu ziet, dat ls normaal ook ondenkbaar. Meestal komen ze met hun vriendje, of soms met z*n tweeën. Maar het zyn toch altyd stu dentes. hoor, die er komen. Zoge naamde "verdachte vrouwen" pik Ik er zo uit en die komen niet verder dan de drempel. Als je al zo lang in Leiden woont, dan weet je wel wat er te koop is op dat gebied, by wyze van spreken dan". Jan Vreeburg zwygt even en zegt dan: "Maar gelukkig komen verve lende situaties byna nooit voor, zoals vechtpartyen en zo. D'r wordt wel eens iemand bezopen, maar dan gaan ze meestal zonder bezwaren weg. Prettige dingen daarentegen maak Je hier veel mee. Als Rietje en lk van vakantie terugkomen, dan staan er steevast een paar bloemstukken, met kaartje^ erbij, waarop zoiets staat als "fyn dat je er weer bent, we heb ben zo'n dorst gehad". En dan ben-j Je maar een week weg geweest! Ook als we jarig zyn merken we vaak dat de stamgasten je niet alleen zien als degene die voor zijn brood je glaasje voltankt. Er bestaat hier een band tussen de klant en ons. die nu eens niet strikt zakeiyk is. We zijn, dat mag je gerust in de krant zetten, het grootste kredietbedrijf van Lelden. Dat is natuurlijk ook helemaal niet zakelijk, maar het gaat opperbest. Je moet wel begrypen dat ik dat in de regel alleen maar bij studenten doe. Nou, en af en toe betalen ze dan een deel van de rekening af, of soms komt het voor dat er één een paar weken verdv\it en dan opeens een grote flap op de tap legt. Het is alle maal een kwestie van onderling ver trouwen". Een van zijn drie zoons komt bin nen met de hond, Tijl Uilenspieghel van de Reigersberg. "Die heeft Rietje gekocht met het geld dat ze ver diend heeft met koffleschenken tij dens het lustrumtoneelstuk op het Pieterskerkhof. Toen was het hier ook stampvol", weet Jan zich te her inneren. "Na afloop van de repetities kwam de spelerstroep hier vaak bor relen. Mijn zoon Wim (19, HBS'er en verwoed fotograaf) heeft toen foto's van de voorstelling gemaakt, en daar voor heeft Hugo Claus, de schrijver, hem nog een boek met een opdracht erin gegeven. Ja, Hugo Claus kwam hier ook vaak. En Samkalden. Samkalden is de beschermer van de kleine kroegjes, wist Je dat niet? Die heeft indertyd een wet verzacht, die het bestaan van kleine kroegjes byna onmogeiyk maakte. Nou, die is hier ook een keer geweest. Iemand wees me hem aan, anders had ik hem niet herkend, hoor. Misschien was hy wel op in spectie. langs de kleine kroegjes Het is hier echt een zoete inval, altyd zo geweest ook. Ze weten de weg naar de huiskamer, en dan komen ze soms wel eens boven: "Riet, m'n knoop is eraf," of "Mag ik naar de TV kyken?" Ze zijn hier echt kind aan huis, weet je, en dat vinden we leuk. Dat geeft Espérance z'n eigen karakter. Jan Vreeburg, ex-vertegenwoordi ger, kykt uit het raam naar het Ra penburg waar de duisternis de con touren doet vervagen. "Ik heb er geen spyt van", is zyn konklusie BURGELIJKE STAND LEIDEN Geboren: Raymond Lodewijk z.v. K F. Tjeng A Fa en C. Bulten; Annette Corine a.v. C. H. de Vries en A.C. v.d. Meij; Erik z.v. J. v. Valderen en E. W. Arentsen; René Johannes Gerardus z. v. M. W. Krapels en J. M. Sloos; Mar cel z.v. W. de Keizer en H. v. Ryn; Jeannette d.v. J. A. A. v. Biezen en L Altenhoff; Adelina Angela d.v. T. Pi- sanu en Neeleman- Johanna Maria Magdalena d.v. P. T. Duivenvoorde en M. M. v. Ginkel; Edwin z.v. W. H. J Philippo en W. G. Vinkesteün; Willem z.v. W. Dreef en E. de Wolf; Johanna Wiilemia d.v. G. C. Gaillard en T. M F. Bogaars; Jolanda Maria Wilhelmina Gesina d.v. J. T. A. v.d. Laar en M. G Roeffen; Karen Wilhelmina d.v. R. E. Tyburec en H. M. H. Blok. Gehuwd: W. Leenen en H. J. Phi- PÖverleden: H. Lubbers 86 j., e.v. W Ober: G A. Driessen 64 j„ m.; T. C v.d. Maat 70 j.. m.; A. C. Blok 40 j. m WJ. v. Zuijlen 57 j.. m.; P v.d. Hoe ven 72 j.. e.v. J. A. Jansen; J. v. Duyn VALKENBURG Zingende familie op bezoek A.s. donderdagavond geeft het Chr. Jeugd koor „De Lofstem" haar jaarlijkse zang avond in de Ned. Herv. kerk, waaraan medewerking wordt verleend door de fam. Kortekaas uit Noordwyk aan Zee. de heer Wim v. d. Panne, organist te Voorburg en de heer J. Raas, piano, van het seminarie te Warmond. Aanvang half 8. Programmaboekjes 1.des avonds aan het kerkgebouw. Wie dit beluisteren wil doet verstandig zo vroeg mogelijk aanwezig te zyn. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2£ tot 29 september zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind. 14 jaar (geprolongeerd) Dagelijks ook zondags 2.00 en 7.30 u. Lido: Beau Geste (18 jaar) Dageiyks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Gangster Lady (14 Jaar) Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio; 100 Briques et des tuiles (Honderd miljoen franc, gewassen en gestreken) 18 jaar. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Invasie op „Ambush Bay" Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „Papa, mogen we mee naar de tand arts om te kijken hoe de kies getrok ken wordt?" KORRELTJE Indien men verstandig wil schijnen, moet men het ook zijn; anders is het beter zijn mond te houden. A. M. Marktberichten ROTTERDAM. 27 sept. Vee Aan voer totaal 2895, weekaanvoer 4696; alachtrunderen 150, gebruiksvee 753, vette kalveren 208, graskalvereo 390, nuchtere kalveren 987, lopers 12,-biggen 34, paarden 13, schapen of lammeren 302, bokken of geiten 37. Slachtrunderen 420—445, 375—410 335—360 310—325, vette kalveren 390410 370390,345 365 335345, stieren 395440, worst koeien 290310, kalf- en melkkoeien 1025—1450. vare koelen 775—1100, vaar zen 675875, pinken 500625, graskal veren 350450, nuchtere kalveren 170 180, mestkalveren 230300, slachtpaar- den 280330, biggen 6595, schapen 90120, lammeren 100135. Markt- overzicht: slachtrunderen iets minder, lui, als gisteren, kalf- en melkkoeien tameiyk, redeiyk, ruim prijshoudend, vare koeien iets meer, slepend, gedrukt, vaarzen en pinken, gewoon, rustig, prijs houdend, gT as kalveren iets meer, tame iyk, Iets hoger, vette kalveren kleiner, vlot, wat styver, nuchtere kalveren minder, kalm, stabiel, slacht pa arden matig, redeiyk, iets lager, biggen als vorige week, tameiyk, onveranderd, schapen en lammeren kleiner, goed, prys- houdend. LISSE, 27 sept. Bloemenveiling. Ook het bygoed biyft nog steeds graag, vooral de crocussen brengen hoge pry zen op. Irissen: White Perfection zift 8 6.10; idem zift 7 4.55; Imperator zift 8 5.70, idem zift 7 4.75; Idem zift 6 3.10. Prof. Blauw zift 10 9.80; idem zift 9 9.50; idem zift 8 8.70. Golden Harvest zift 8 4.50; idem zift 7 2.40. Blue Trium- phator zift 8 8.60; zift 7 5.10; idem zift 6 3.25. Yellow Queen zift 6 2.65. idem zift 5 1.25. Pride of Holland zift 6 1.75; Royal Yellow zift 6 1.55; Lemon Queen zift 7 3.20; idem zift 6 2.10. Crocussen: Geel zift 10 5.80; idem zift 9 4.50; idem zift 8 4.20; idem zift 7 3.10. Wit zift 10 7.50; idem zift 9 5.50; Idem zift 8 3.80; idem zift 7 3.10. Gestreept zift 10 6.80; Idem zift 9 5.70; Idem zift 8 3.50; idem zift 7 5.10. Dubbele Galanthuis zift 5/6 4.95; idem zift 4/5 3.20. Enkele Galan- thua zift 6 3.90; idem zift 5 3.15. 19—20, Sim Rood 12—20, Sim Wit 16 —21, G. J. Sim 20, Keefer 17—19, Prin cess Ann 1519, Red Diamond 1315, Esperence 1321, Shocking Pink 15. Désiré 17, Tangerine 901.40, Ficus 1.20, Rozen Sonora 16, Baccara 2237, Carla 2733. Super Star 3135, Zorina 15—19, Elsbeth 13—15, Coral Prin ces 1621. Garnette en Carol 711, ge plozen chysanthen Migoli 1727, Brelt- ner 1827, Alec Bedser 2033, Diplo maat 3645, Escorte 2029, Devils Cape 1921, Bornholm 2526, Regalia 2125, Evelyn Bush 32, Medaillon 23 32, Cllngendaal 2846, Wim Lange 23. George Baker 2426 p. St., troschry- santhen Lilian Hoek 631.10, Davine 66—1.20. Golden Orphé 64—97, Delight- full 73—1.22, White Hope 71—1.32, Tip Top 821.23, Grace 761.32, Bambino 6892, Chatsworth 7381, Escorte 1.03 1.15, Lucida 801.21, Juweeltje 81 1.07, Pomona 8086, Koene's Glorie 90—1.06, Gigolette 87—93, Bessie Ro- we 1.13, Tokyo 1.90—2.05, Eikenblad 4356, Snijgroen 3261, Freesla's 57 1.01, Irissen 1.101.40, Anemonen 29 —36, Ornithogalum 801.20, Dahlia's 3270 p. bos. TER AAR. 26 sept. Groenten. - Witte pronkbonen 1 5580. idem 2 3060. stokprinsessenbonen 901.25, prel 14 18, andyvie 815, uien 2126. kassnij- bonen 851.30, snybonen stek 3545, spinazie 1 2545, spinazie 2 2829. postelein 2533, waspeen 1516, na- tuursnybonen 901.00, kroten 20, groe ne kool 18, kromme komkommers 21, stambonen 1.55, rode kool 1213, ex port spruiten A 82, B 65 C 2023, D 42. spruiten binnenland 2225. appelen Margriet 4045, zoete Bloemé 3640, moesappelen 7; peren; soofperen 14, Le- gipoint 2331. Idem 2 721. Confe rence 28, wynperen 17, alles per kg. Sel derij 57, perterselie 6 per bos. Sla 1 1314, sla 2 47, glassla 13, meloenen 1.16—1.30, bloemköol Al 49—63, A2 2730 alles per stuk. Tomaten export A extra 5.20—5.30, Al 5.10—5.20, B extra 5.20. BI 4 70—5.00. CC 4.90, CC 2.002.20. tomaten binnenland A 2.30 3.40, B 2.00—3.40, C 2.002.30, bonken 3.10 alle per bakje van 6 kg. RIJNSBURG, 27 sept. Bloemen Freesia's 65-85, Asters 65-95, Chat- worth 85-100, White Hope 110-140, Hor - wood 105-120, Lilian Hoek 80-105, Gol den Orphy 90-110, Luceda 90-110, Le lies 140-160, Helianten 400-640 alles per bos. Rozen: Caral Carnet 6-10, Bac- cera 20-39, Gladiolen 11-19, Clingen- daal 8, grote Chrysanten 22-37. Am. Anjers le soort 15-22. id. 2e soort 8-12, geplakte 7-11 p. stuk, witte Lelies 18- 22 p. tak.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4