DEKLUBS Beethovenconcert door Residentie Orkest kon niet geheel voldoen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 MINDER VALIDEN NAAR DE DRIE OKTOBER-OPTOCHT Ook dit jaar zullen de zieken en mindcryallden in de gelegenheid wor den gesteld om op de Breestraat, in de omgeving van de Stadsgehoorzaal en het Postkantoor, de 3 Octoberop- tocht gade te slaan, zonder In het ge drang te komen of het uitzicht te be lemmeren. Het publiek wordt verzocht zich in verband hiermede niet op te •tellen aan de noordzijde van Bree straat 80 en het Belastingkantoor Bree straat 40. Diegenen, die niet of moei lijk kunnen lopen, kunnrn worden af gehaald en weer thuisgebracht, indien zij dit bij het afhalen der plaatsbe wijzen schriftelijk aanvragen. De plaatsbewijzen kunnen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van invalidi.teitsrente of ongevalsren te of een lidmaatschapskaart van de A.N.I.B. of een zuster-organisatie. Het afhalen der plaatsbewijzen op dinsdag 27 sept. des avonds van 8 tol 9 uur in het gebouw „Ons Centrum" Hooigracht 84, Leiden h 25 cent per plaats. Hier zij nog eens Uitdrukkelijk me degedeeld dat op 3 oktober geen plaats bewijzen kunnen worden verstrekt en dat deze uitsluitend dienen voor zie ken en invaliden, dus niet voor ouden van dagen. Ziekenhuizen zusters of verpleeghuizen e.d. dienen zich te wenden tot het secretariaat van de Alg. Ned. Invalidenbond, Verlengde Sam den Os redt de eer tegen Ajax I Roodenburg heeft gisteravond in Amsterdam als sparring-partner ge fungeerd voor het eerste elftal van Ajax. Roodenburg verloor uiteraard maar toch werd het geen 210, zoals enkele weken geleden bij Ajax Spartaan. De Amsterdammers schoten tegen de Leidenaars zes keer raak. Sam den Os slaagde er even voor tijd in de eer te redden met een lage en harde schuiver, die doelman Bals kans loos liet. De wedstrijd, die tweemaal 35 mi nuten duurde en bij kunstlicht op het oefenveld werd gespeeld, is voorna melijk een strijd geweest van Ajax tegen de Roodenburg-defensie. De Lei denaars hielden lang stand, want pas na twintig minuten kon Cruyf het eerste doelpunt scoren. Vlak. voor de rust maakte Swart het tweede doel punt. Na de hervaUing scoorden nog Prins, Hensen (in eigen doel)), Cruyf en Nuninga. Een bewonderenswaar dige partij speelde vooral doelman Keereweer. Vele harde schoten uit de gerenomeerde Ajax-benen wist hij te stoppen, ondanks het feit, dat hij veel hinder ondervond van het voor hem vreemde kunstlicht. ,,Oo8tvliet,, vergaderde Volkstuinders mogen huisjes en kasjes na goedkeuring bouwen De precies een jaar geleden opgerichte volkstuindersverenigtng „Oostvliet", die I het derde complex ln de Oostvlietpolder j Is gaan bezetten, hield gisteravond in de bovenzaal van de Bevrijdingskerk onder leiding van voorzitter J. H. Peter een bijzonder goed bezochte jaarverga- i dering. Uit het jaarverslag van secre taris L. Verkalk bleek onder meer, dat j de aanvankelijke limiet van dertig huls- i jes voor het hele (105 tuinen tellende) i complex is opgeheven. De gemeente 1 Leiden heeft er blijkens het voorlopige huurcontract zeer onlangs in toege stemd, dat nu op elke tuin een goc gekeurd huisje en eventueel ook een broeikasje mag worden gebouwd. Alle tuinen zijn verhuurd, zo bleek verder, en er Is een wachtlijst samengesteld, ter wijl het aantal gegadigden voor een tuin in het mooi gelegen gebied nog steeds stijgt. De huur voor 1967 werd op voorstel van het bestuur na stemming op 60.- vastgesteld en de vereniglngs contributie op 12,-. Hoewel het complex vooralsnog offi cieel een tijdelijk karakter draagt, ble ken vele leden geporteerd te zijn voor doortrekken van de waterleiding tot aan de rijksweg zodat uitbreiding van hel aantal aftappunten mogelijk is ten ge rieve van de bewoners der weekend huisjes. De aftredende bestuursleden, de heren J. H. Peter en IJ. C. Visser wer den herkozen, terwijl in de vacature-J. Prinsen de heer P. W. Jansen werd ge- De directie van Wernink's Beton en Aanneming Maatschappij N.V. te Lei den deelt mede, dat de gang van zaken gedurende het eerste halfjaar bevre digend is geweest. Verwacht mag wor den, dat de resultaten over het gehele jaar niet zullen achterblijven bij die van het vorige jaar. Nassaustraat 5, Leiden, Tel. 21855. In validen die in het bezit zijn van een auto kupnen op vertoon van een legi- mitatiebewijs eveneens een doorlaat- bewijs ontvangen aan het secretariaal. BURGELIJKE STAND LEIDEN Geboren: Ingrid, d.v. C. Heijnekamp en I. Dirkse; Andrea, d.v A. Bernard en K. Mulder; Arie, z.v. J. van Eg- mond en N. van der Meij; Gerardus J. M., z.v. J. L. E. Schneiders en J. C. G. Boere; Edmond R. P, z.v. G. Balsink en H. A. H. Tas; Pauline C\, d.v. B. Velthuijzeu en J. Wassink; Peter, z.v. U. Billstem en G. de Best; Cornelis J. M., z.v. F. W. A. van Hees en E. H. M. Biesjot; Gerrit, z.v. A. de Hoop en M. A. Brouwer; Corine J d.v. L. H. van der Voet en M. P. i Schouten; Jan C., z.v, G. C. Anker 1 en C. van der Boon. Ondertrouwd: H. R. de Beun en R. C. Kenswil; J. Biemond en R. Salo mons; W. A. Limburg en D. J. J. Te gelaar; R. van Gurp en N. Stam; M. T. F. Belt en M: J. Chaudron; N. C. J. de Komijn en A. P. van Velzen; A, Melet en C, P. Bastiaans; J. P. Kho en M. J. M. M. Teng; D. de Wolf en H. Vermond; H. J. Plantfeber en C. M. Lamboo; R. Sieval en S. M. van der Lelie; P. Goos err I. M. Flaman; M. Bouman en H. Bannsen; C. F. Han sen en J. M. van Veen; J. B. van Logchem en H. P. Zeegers. Gehuwd: P. Sierat en J. M. Lardé; P. E. van der Steen en J. I. van Gent; A. P. C. van der Waals en A. E. Bee- len; A. H. van Kranenburg en E. M Wassenaar; D. Heemskerk en T. H. M. van Veggel; J. F. Adegeest en H. M. van der Hoeven; H. Kukler en H. II. L. Sasburg; L. P. Hensmg en F. T. M. Hogeboom; A. J. van Doorn en C. G Boom; A. M. Riebeek en J. J. M. Ouwerkerk; H. P. van der Reijden er, A. C. Bekooy; J. H. Staphorst en C. W. Cramer; H. Schuur en L. van Leeu wen; T. Kooien en W. Hermans. Overleden: C. Vredenburg, 72 jaar, man; J. C. Cornelisse, 58 jaar, man. WEDVLUCHT LPC De Leidse Postduiven Club hield zondag jl. een wedvlucht vanaf St. Ghislain. In concours waren 96 oude en jonge duiven. De uitslag was als volgt: 1-2-3-4-5-6-7-11 J. v. Alphen sr., 8-15-17 P. Langhout, 9 J. Weber, 10-18 J. Krekelaai, 12 F. v. d. Zeeuw, 13-14 J. Degen, 16 Bink-v. IJssel. Kampioen Generaal in 1966 is ge worden de heer J. v. Alphen sr. In alle vijf afdelingen veroverde de heer v. Alphen bovendien met zijn duiven de eerste prijs. ZWEI HERZEN IM DREIVIERTELTAKT De Hoofdstad Operette komt in Lei den met de operette „Zwei Herzen ïm Dreivierteltakt" met op dinsdag 29 sept. (zoals gisteren abusievelijk in ons blad stond afgedrukt), maar op don derdag de 29ste. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen; apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 23 SEPTEMBER St. Augustlniis Vereniging, afd. Leiden en Omstreken. Bijeenkomst in rest. Van der Heijden 19.30 uur. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Jazz society Folk Deat 14- optreden van 't Misja Mengelbergkwartet. Hockey- kanttne "Roomburg") (einde Asserstr).. 20.00 uur. MAANDAG 26 SEPTEMBER Rosita, modeshow in de Stadsgehoor zaal, 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Leidse tuiniers- en bloemistenver. "Door Eendracht Verbonden". Dahlia-avond met kweekwedstrljden, zaal Maria Gij- zenstoeg, 20.00 uur. Kynologenver. "Rijnland"- Openingsbij eenkomst met causerie over "abnormaal werpen bij honden". Zomerzorg (Stati onsweg), 20.00 uur. Leidse Schouwburg opv. van "Dagboek van een gek" met Henk van Ulsen 10.15 DINSDAG 27 SEPTEMBER Ver. van oud-leerlingen der ambacht school openingsavond van het nieuwe seizoen met grote filmshow. Kantine Ambachtsschool. Haagweg, 20 uur. K. en O. filmlezing "Het grote avon tuur in Nepal". Stadsgehoorzaal, 20.00 WOENSDAG 28 SEPTEMBER Opening openbare kleuterschool "De 'Klimop", De Mey van Streefkerkstraat 16.00 uur. Leidse studenten Raad buitengewone vergadering i.v.b. met bezuinigings maatregelen regering. Prytaneum, 20.00 Selskip "Fryslan" Lelden de jouns 8 Ore yn St. Anthonius Clubhuis. Mare 43, Tetman de Vries mei "De wr&ld ures mei elkoar". DONDERDAG 29 SEPTEMBER Hoofstadppperette: opv. "Zwei Herzen im Dreivierteltakt". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Coop. Lctdsclie groenteveiling receptie i.v.m. 25-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 17.00 uur. Leidse Assurantie-club causerie over le vensverzekering en geldontwaarding. Stationsweg 35 aanvang 20.00 uur. Musea IMoIenmuseum „De Valk" Dag. 10—5 uur, zondags 15 uur. maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan); Met uitzondering (zondaes 1-5 uur) OEGSTGEEST RAADSAGENDA Aan de agenda van de vergadering van do raad der gemeente Oegstgeest te houden op woensdag 28 Beptember 1966 te 19.30 uur In de raadszaal, wordt het volgende ontleend: Benoeming van de leden van de com missie van advies als bedoeld ln artikel 8, le lid der woonruimtewet. voor het tijdvak 1 okt. 1966-1 okt. 1967; benoe ming van een lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs; voorstel van b. en w. tot verkoop van bungalowgrond; idem tot aankoop van panden in de Dorpsstraat; idem tot ver lening vqn een krediet voor de ombouw van gastoestellen in gemeentegebouwen; idem inzake de aanvrage van de Kath. jeugd- en jongereneommlssie om extra subsidie in verband met ombouw gas toestellen; idem inzake de verhuur van sportvelden aan de Voscuylidem tot verhoging van de kredieten voor de uit voering van de Algemene Bijstandwet. voor het jaar 1966; aanbieding van de ge meentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1967. ADVIESCOMMISSIE WOONRUIMTE Op 1 okt. a.B. treden de leden van de commissie van advies, bedoeld ln art. 8. le lid der woonruimtewet, periodiek af. De samenstelling van de commissie is als volgt: mevr. G. Bouma-Voetberg, mevr. G. A. Kramers-de Vlaming Pley- sier, en de heren W. Handgraaf, F. L. Stenfert Kroese en J. J. Thorn. Mevr. Bouma heeft medegedeeld, dat zij voor een herbenoeming niet In aanmerking wenst te komen. B. en W. stellen voor mevr. Kramers' en de heren Handgraaf en Stenfert Kroese te herbenoemen en bieden in de ontstane vacatures de vol gende aanbeveling aan: a: Vacature mevr. Bouma, 1 mevr. B. C. Bolthuis-Montagne, Rhljngeesterstr.- weg 80; 2 mevr. J. Boeré-Wentholt. Oranjelaan 1. b: Vacature de heer Thorn: 1 de heer J. H. Kooloos. Koninginnelaan 21; 2 de heer J. W. N. v.d. Post, Terweeweg 71. GRONDVERKOOP B. en w. stellen voor opnieuw twee per celen bouwterrein, gelegen in het bun galowpark. te verkopen n.l. het perceel nr. 41 aan de heer Y. Fok, te Castricum, voor de prijs van 61.000,—, het per ceel nr. 12 aan prof. dr. J. Bastiaans, te Leiden, voor de prijs van 68.000, VERHUUR „DE VOSCUIJL" De voetbalvelden "De Vostuyl" zijn verhuurd aan de verenigingen „Oegst geest" en UDO. Beide verenigingen hébben gevraagd de trainingsavonden zodanig te wijzigen, dat deze niet zijn de avonden van maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, maar maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. De ver huur op de nog ter beschikking zijnde avond, dus woensdagavond, is nog niet geregeld. Enige personeelsverenigingen met voetbalafdeling hebben naar moge lijke huur geïnformeerd. B. en w. stel len voor hen te machtigen het terrein op de nog beschikbaar zijnde wekelijkse avond aan derden te verhuren voor de prfye van ƒ10,par avond, doch wan neer tot een dergelijke verhuur zal wor den overgegaan, zullen belanghebben den het gebruik van de cantine en van netten of ander materiaal, dat eigendom ia van "Oegetgeedt" en UDO met die verenigingen moeten regelen. GROTE MIDDENSTANDSSHOW De grote Middenatandeahow ..Oegat- geest Actief '66" wordt maandagavond half acht door burgemeester H. L. du Boeuff geopend. Maandagavond ia het zover ln Oegst geest. Dan zullen op de Middenstands- show „Oegstgeest Actief '66" vele win keliers in een groot aantal stands hun waren aan het publiek demonstreren, tonen en aanprijzen. Om 19.30 uur hoopt burgemeester H. L. du Boeuff de offi ciële opening van de show te verrich ten, welke gehouden wordt in een hou ten gebouw met een oppervlak van ruim 1200 m2. Er wordt koortsachtig gewerkt om de circa 60 stands op orde te brengen en een zo sfeervol mogelijke omgeving te scheppen op de hoek Apol- lolaan-Rhijngeesterstraatweg. (Vlak na bij Huize Duinzicht). Onder meer wordt er een fraaie vijver aangelegd, om zoomd met bloemen, Bfj vele te hou den modeshows zullen charmante nequins acte de presence geven, er wor den demonstraties gegeven in het bloem- schikkeh, kappen enz., enz. Bijzonder aardig zal het z(jn in een „romantische wljntuin" waar men zich een lekker hapje kan laten presente ren. Overigens zal de Inwendige mens ook versterkt kunnen worden ln een res taurant. In de avonduren valt er ook muzikaal veel te genieten. Bekende ar tiesten zullen hun opwachting maken op „O. A. '66", o.a. Willy enWilleke Albert!; André van Duyn, The Luckber- ries; The Shepherds and The Low land Trio. Ook het Nederlandse Rode Kruis afd. Rijnland zal vertegenwoordigd zijn, ter wijl 10 pet. van de entréegelden zullen worden afgestaan aan deze vereniging. Men verwacht een grote belangstelling uti wijde omtrek en ten gerieve van automobilisten is er een ruime parkeer gelegenheid achter het gebouw. De show zal geopend zijn op maandag a.s. vanaf 20 uur en van dinsdag t.m. vrijdag van 14.00 tot 18.00 en 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdagmiddag zullen de Wilbert Drummers een rondgang door Oegst geest maken, terwijl maandagavond Concordia de hoogste noten zal blazen. AANKOOP PANDEN DORPSSTRAAT B. en W. van Oegstgeest zijn in de gelegenheid gesteld de panden Dorps straat 88 en 88a mét schuur, ter, grootte van 357 m2 aan te kopen. Deze pan den zijn eigendom van de firma C. M. den Hollander Sc Zonen en worden leeg opgeleverd. De ppijs bedraagt ALS ER KERMIS IS '5 -r De provinciale weg bij Roelofarendsveen is deze dagen getooid met een opmerkelijk verkeersbord. Doordat de jaarlijkse grote kermis ditmaal verplaatst is van het kermisterrein naar de parkeerplaats bij de sportvelden van DOSR zijn de kermis- gangers genoodzaakt de drukbereden snelweg over te steken. In overleg met provincie en politie heeft de gemeente uit voorzorg dit bord doen plaatsen. Overstekende kermisbezoekers zijn geen overstekend wild", maar bij een kermis kun je nooit weten I 16.000.- Daar zij het in verband met de toekomstige ontwikkeling in dit deel van de Dorpsstraat nabij 't Oegst- geesterkanaal van belang achten, dat de gemeente de beschikking over deze percelen heeft, stellen zij voor tot de aafikoop te besluiten. Het is de be doeling zo spoedig mogelijk tot af braak over te gaan. Met inbegrip van de kosten van overdracht worden de totale kosten op 17.200.- geraamd. Geboren: Johannes W. z.v. C. A. Juffer mans en M. v. Egmond; Arjan K. z.v. G. Brinkman en A. Versteeg; Robert Q. z.v. R. J. H. Röell (baron), en J. Voüte. Ondertrouwd: J. L. M. Stravers en J. E. Schuiling; W. K. Franken en C. B. S. Cuypers. Gehuwd: G. N. M"edendorp met J. J. Nijenhuis. Overleden: J. Y7. Bonda; E- Roorda w.v. D. Parmentier. WOUBRUGGE E. H. B. O.-CURSUS Bij voldoende deelname wordt in ok tober weer gestart met een cursus dtplo- ma-EHBO. De wekelijkse lessen worden op vrijdagavond gegeven in het Wijk- gebouw. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden bij mevr. Kinkel- Klomp, Vrouwgeestweg 36. LEIDERDORP Geboren: Marcella A. d.v. A. M. Borre- man en M. Schlagwein; Astrld Schaap d.v. T. Schaap en G. C. van Duijn. Ondertrouwd: M. H. Boer 22 j. en A. M. P. Kossen 20 j.; J. Karsdorp 25 j. en S- W. Molema 22 j. Gehuwd: H. M. Hellevoort 27 j. en Th. H. Stokkermans 25 j. A. J, Govers 33 j. en M. Maat 26 j. Gistermiddag om half twee fietste het leger van de gemeente lijkestraatvegers de Uiterste Gracht op, vergezeld van een stortwagen met een hijskraan en een viertal op werk beluste „beroepsopruimers". Het werd een hele vertoning, die niet zonder commentaar door de als één man toekijkende buurt werd gadegeslagen. Door het vlotte optreden van de gemeentelijke reinigings- en ontsmettingsdienst is aan de toestand van vervuiling, zoals wij die beschreven in de L. C. van gisteren een einde gekomen. En nu hopen we maar, dat iedereen zijn eigen straatje (en plaatsje) schoon zal houden. NIET TEN KOSTE van ANDERE plaatsjes en straatjes! George van Renesse gehandicapt VOOR DE HOUDERS van groene kaarten van K&O, gaf het Residen tie Orkest een concert dat geheel aan Beethoven was gewijd. Nu was Beet hoven een buitengewoon genie, „een Kunstenaar was hjj en wat hfj was dat was hQ alleen door zijn Kunst". In de periode van 1770-1827 blonk hij als een ster boven alle andere groten. Maar om nu nog een hele avond aan Beethoven te wijden ia het zelfde als een week lang hetzelfde menu opgediend te krijgen. In leder geval: w(j hebben er naar moeten luisteren. En was alles even grandioos verlopen als het slot van het concert nl. do 7e Symfonie (in A gr. t, op. 92) dan hadden wfl er nog vrede mee gehad. Maar de Leonore-ouverture de der de die Beethoven voor de opera Fidelio schreef hebben wij onder Willem van Otterloo wal andera géhoord, minder hard en ruw. niettegenstaande de prach tige pianissimo's. Maar de geheel ge vulde Stadgehoorzaal gaf ook wel voor het orkest accoustlsche problemen. IN HET DERDE PIANOCONCERT op. 37 was onze Nederlandse pianist George van Renesse solist. Het is een zeldzaamheid hem hier ln Leiden als solist te horen. Nu had h(j gisteravond een nare tegenslag. De goede vleugel, de concertvleugel, was vervangen dooi' een ander. Deze handicap kon Van Re nesse niet goed* verwerken, hetgeen ln het le Allegro was te bemerken. De piano zong niet, de klank was mat en in het Largo kwam hij tot te nadruk kelijke frasering en daardoor tot harde accenten. In Rondo Allegro was alles wel veel beter, maar d^samenklank met het orkest was er niet. Het werd geen twee-eenheid. Echter hebben wij grote verwondering gehad voor Van Renesse's technische bekwaamheid. Zijn spel bezit d« hoognodige eigenschap om te boelen. Prachtig werd de eigen cadenz in het Allegro gespeeld. George van Renesse is nog steeds een heel knap pianist, on tegenzeggelijk. het orkest op zich zelf vertolkte de begeleiding uitmuntend, maar het werd geen samenspel wat klank en opvatting betrof, en de pianist gaf ons nu eens niet een nieuwere op vatting van het werk. Het bleef eigen tijds. ^A DE PAUZE een heel mooie weer- gave van de 7e Symfonie. Hier was Van Otterloo een waarlijk grote diri gent, die tot heel grote prestatle's kan komen. De 7e Symfonie kreeg bij Beethovens tijdgenoten de voorkeur boven de 8ste maar Beethoven vond zijn 8ste veel be ter dan de voorgaande. Maar het prach tige Allegretto en vooral het laatste deel met een onoilderbroken climax spieken nog steeds heel sterk aan bij de Beet hoven-minnaars. Solist en dirigent kregen ieder een spontaan applaus, waarvan 't orkest te recht deelgenoot werd. THEO TEN HOOVEN VOORSCHOTEN Afscheid en benoeming Nam vorige week de Gereformeerde gemeente af scheid van haar ln Voorschoten in vele kringen bekende ds. Kr. Smit, die een benoeming aanvaardde te Heemstede, thans is in Voorschoten beroepen ds. J. Rang uit Haarlem. Op maandag 26 september was door het Nut, de gemeente en de Culturele Commissie georganiseerd een toneel avond in het C.C. Optreden zou de to neelgroep Studio met Henk van Ulsen in „Dagboek van een Gek". Deze voor stelling is verplaatst naar de Leidse Schouwburg. Oude Vest 43 te Leiden, omdat de coulissen van de toneelgroep niet konden worden geplaatst In de to neelruimte van Het C.C. De schooljeugd kan hengelen De hengelvereniging „Onze Hobby" organi seert voor de Voorschotense jeugd een hengelwedstrijd in het viswater rond de begraafplaats „RosenburghMee kun nen doen de jeugd in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar. Er wordt gevist zaterdag van 2 tot 4 uur nam. Het gaat natuur lijk om mooie prijzen en de Jeugd wordt deelname Is gratis en het is zaterdag verzamelen om 1 uur op de Voorstraat nabij het Postkantoor. Geboren: Garrelt zn v. M. Mellema en H. Verhoog; Gerwin Ferdinand zn v. G. J. Paalder en A. Bruljl; Cornells zn v. A. Verhoog en J. H. Boekhout. Ondertrouwd: Anthonie L. J. v. d. Meer en Petronella H. G. van Vliet; Gerrit J Jansen en Margreetje Ver hoef!; Willem Mars en Louise P. C. van Delft; Laurentius P. van Santen en Magdalena M. C. van Paassen; Pleter F. Masurel en Johanna F. Barbier; Johan nes L. ter Haar en Lyde H. Goedhart. Gehuwd: Dirk L. van Ooljen en Ge- rardina A. Harsveld. Overleden: Marlanna Elisabeth Ver- ver, e.v. Valentfln, 29 jaar. UVS. In de wedstrijd tegen VUC komt het eerste eltfal a.s. zondag als volgt uit: doel: Vermeer; achter: Balkhoven, Rol, Lardé, v. d. Kaay; Midden: Kantebeen, v. d. Linden; vó6r: Koren, Fasel, Désar, v. Sciiooten. Roodenburg Voor de uitwedstrijd tegen EBOH is het eerste elftal als volgt samengesteld; doel: Keereweer; achter: B. de Jonge, Hensen en Ooyen- dijk; midden: Dubbeldeman en De Klerk: voor: v. d, Broek, Den Os, Heijmans en Van Leeuwen. Aanvang 14.30 uur. Docos. Zondag speelt Docos op de Kikkerpolder tegen DHC uit Delft. Aanvang half drie. Opstelling van Do cos: L. Dubbeldeman. B. v. Dinten, R. Kamphues, J. van Zljj, P. Brasker. A. Kanbier, J. Krom, A, van Dinten, J. Wesselman, M. Montanus, P. Dubbelde- Eveneeens om half drie DOSR 2 Docos 2, Docos 3St. Bernardus 2. Do cos 5Teylingen 5; Fo.reholte 6 -Docos 7 en ASC a2Docos a2 Om 12.00 uur de wedstrijd MMO 3 Docos 4; Docos 8Alphla 6; Docos alTeylingen al en Docos aó- -War- munda a2. Dp zaterdagmiddag la het wedstrijd programma als volgt: Vriendschappe- Docos c4-Doco8 b-pu- 2.00 2.30 UVS aDocos aa—UVS aa-pupil- Roodenburg c7 ir Docos cS—Rijna- Docos cl— Rooden- Docos bl -Kfit- Docos c5: om 3 burgae Boys c2 e: burg cl: om 4.15 wijk hl; SVLV h2—Docos b2 wijk b3Docos b3; tenslotte om 4.30 uur Docos c2UVS c2. SVLV Het programma voor zater dag ziet er als volgt uit: pupillen: SV LV aa-Lugd. aa. 1.30 uur VN A aa- SVLV bb, 2.00 uur; Lugd. a-SVLV a. 3.00 uur; SVLV b-R. burg. b, 1.30 uur. Junioren: SVLV bl-Meerb. bl. 4,15 uur; SVLV b2-Docos b2. 4.15 uur; SVLV c2- ZLC cl. 2.30 uur; Rouwk. c3-R0nab. c2, 3.00 uur op SVLV terrein. Zondag: SVLV 1-SJZ 1, 2.30 uur; ASC 2-SVLV 2. 12.00 uur; LFC 4-SVLV 3. 2.30 uur; SVLV 5-Lisse 7. 12.00 uur; SVLV 6-SJC 8, 2.30 uur; St.w.B. al- SVLV al, 12.00 uur; SVLV a2-Foreh. a2. 12.00 uur. De opstelling van het eerste elftal ia als volgt Rov George, Th. v. d Meer, H. van Veem A. v. d. Krogt, H. Vogelaar. J. van Polanen, A. Stlkvoort, J. Meijer, J. Vioen, H. Lobel, P. v. d. Peet Res. J. Zoetemelk. W. Spie geler. VNL Het programma vour zater dag is als volgt: Pupillen: Leidse Boys aa—VNL aa. 2 uur. Boshuizerkade i; LDWS aa—VNL bb. 2 uur. Boshuizer- kade 3. Junioren: VNL blLeidse Boys bl. 2 uur, Boshuizerkade 7; VNL c2Quick Boys c7, 3 uur. Boshuizer kade 6. Zondag VNL 1KRV 1, 2.30. Boshuizerkade 7; Rouwkoop 2VNL 2. 12 uur, terrein Van Wijngaardenlaan, Voorschoten, vertrek op eigen gele genheid ;Warmunda 6VNL 4. 2.30, terrein Overbos Warmond, vertrek om 1.30 vanaf het station. De opstelling van het eerste elftal is: H. van Hoo- gen, H. van Fulpen. Ch. Devilee, H. Breedeveld. W. van Evgen, B. Mulder, J. Luykx, Th. v. d. Maat, K. Wessel man, J. Wesselman, H. v. d. Berg. SJZ Het eerste elftal gaat eondag in Voorschoten proberen om tegen SVLV aan te tonen, dat de grote ne derlaag van afgelopen xmdag een ver gissing is geweest. De opstelling is wel gewijzigd, maar nog niet vrijge geven voor publikatie. Aanvang 2.30. scheidsrechter M. E. v. d. Rijst. Het programma luidt verder: zaterdag, pu pillen: SJZ bb-Roodenburg gg, 2.00; SJZ a-LDWS a. 3.00; Meerburg aa- SJZ aa, 1.30. Junioren: SJZ bi-Oranje Groen bl, 4.15; UDO cl-SJZ cl, zon dag 12.00; Meerburg c2-SJZ c2, 2.30. Zondag junioren: UDO al-SJZ al. 2.30; senioren: SJZ 3-UDO 3, 2.30; SJZ 4- Roodenburg 10, 12.00; St. Bernardus 5- SJZ 5, 12.00. MEERBURG Ditmaal een lange lijst, twaalf elftallen komen dit weekend in het veld. Voor zaterdag zijn dit: Meer burg aa-SJZ aa, 1.30 uur; Meerburg c2- SJZ c2, 2.30 uur; Meerburg cl-RCL cl, 4.15; Oegstgeest b2-Meerburg b2, 2.30 uur in de Voscuyl te Oegstgeest. Vertrek pér fiets 1.30 vanaf het Meerburgterrein; SVLV bl-Meerburg bl, te Voorschoten, 4.15 uur. Vertrek 3.15 vanaf het Meer burgterrein; Woubrugge 3-Meerburg 1 (zat.) 2.00 uur. Vertrek 1.00 uur vanaf het Meerburgterrein. Zondag: Oranje Groen al-Meerburg al, Boshuizerkade, 12.15 uur. Vertrek 11.15 uur vanaf het Meerburgterrein UVS 7- Meerburg 5. 10.00 uur. Vertrek 9.15 uur vanaf het Meerburgterrein: Meerburg 4-Foreholte 5, 12.15; Meerburg 3-LFC 5 10.00 uur; Meerburg 2-VVSB 3, 2.30; Unitas Ll-Meerburg 1 2.30 uur. Vertrek 1.30 vanaf het Meerburgterrein: Opstel ling: doel B, de Lange; achter A. de Vrind, P. Zwetsloot; midden W. de Vrind, J. Klein. E. Westerhof; voor: J. Janmaat. A. Koek, Chr. v. Mil, G. v.d. Klauw. G. v. Wetten. Het afschrijvings adres voor de senioren is vanaf heden: H. M. Klein. Bonefaciusstraat 2, Zoeter- woude. HOCKEY Slseo Daar ingevolge het wed strijdprogramma zowel de vijf senio ren- als de drie juniorenteams de sticks moeten gaan kruisen, gaat Siseo weer een actief weekeinde tegemoet Op het programma staan de navolgen de wedstrijden: Dames 1-Leiden 3, 13.15 uur; Zuidwijck 1-Dames 2, 11.00; Dames 3-Hudito 8. 15.00; Heren 1- MRHC 2, 12.00; Tempo 4-Heren 2. 12.30; Groen Geel E-Meisjes A, 14.30; Jon gens A-Rijswijk A, zaterdag 15.30; Car touche A-Jongens B, zondag 12 00. De dames van het eerste team staan dus voor de opgave te trachten uit de „eer ste Leidse derby" de volle winst le halen. Als zij in tegenstelling lot vorige week tegen Eechlrop hun te genstandsters niet onderschatten en zich van meet af ten volle geven, zal deze opgave opgetwijfeld kunnen wor den volbracht. 'Ook Heren I moet op volledige sterkte in staat worden ge acht tegen de Rotterdamse gasten aan het langste eind te trekken. De opstellingen van de beide eerste teams zijn: Dames 1: Ria Stuifzand, Joke Beekman, Ankie Bark, Joke Aal- ders. Ank v Putten, Olga Kruisman, Ludy v d. Meer, Els de Vrind, Carla v d Meer, Joke de Vrind en Emy v. Brussel; Heren I: Frans v. Adriehem, Ben v. Adriehem, Karei Köllmann, Vincent Bus. Peter Gerris, Hans Smiet, Ben Ramakers, Lex v. Hoof, Jacques Gerri*, Bert v, Brussle en Michel Ger- In de Siseo-gelederen Is nog plaats voor enkele dames-leden. Dames, die «ich tot de hockeysport aangetrokken voelen en deze ook daadwerkelijk wil len beoefenen kunnen zich melden op de navolgende adressen: Franchimont- laan 43 (tel. no. 23495); Roodenburger- straat 53 (tel. no. 30501); Muldersstraat 32 (tel. no. 32785), te Leiden; en Laan van Alkemade 56 (tel. no. 50113) te Oegstgeest. Op genoemde adressen strekt men ook gaarne de nodige in lichtingen. LEIDSE KORFBALCLUBS Wedstrijdprogramma KNKB, Overgangsklasse: Regenb. 1- Vicus Oriëntis, Danaiden-Spangen. le klasse: De Algemene-OSCR, Swlft- Zuiderkwartier, DKC-Fluks. 2e klasse; Ahoy-Crescendo 1, Eureka- KNS. Leidse Korfbalbond. le kl.: Crescendo 3-Noorderkwart. 1. Fluks 5-Danaided 4, KNS 3-Vicus O. 3. Madjoe 1-Algem. 3, 2e kl. Vicus O. 4-Danalden 5, KNS 4- Zuiderkwartier 3, Fluks 6-Algemene 4 Jun. A. Zuiderkw.-DKC, Noorderkvv.- Danaiden, Trekvogels-O. Eibernest, For- tuna-Eureka. Jun. B: Die Haghe-KNS, Vicus O.-Crescendo, Ready-GKV, HKV- HSV. Jun. CC: Crescendo B-Danaiden B, Fluks A-Noorderkw. B, Tlgemene A- Madjóe A. Adspiranten: le klas: Cres cendo A-Danaiden A, Vicus O. A-KNS A, Algemene A-Noorderkw. A. 2e klas: Noorderkw. B-Danaiden B, KNS B-Vic. O. B, 3e klas: Fluks B-Zulderkwartier C, Madjoe A-Algemene B, Danaiden C- Danaiden D. 4e klas: Fluks C-Madjoe B, Noorderkw. C-CCrescendo CC. Crescendo Het le twaalftal gaat op bezoek bij Ahoy te Rotterdam, aanvang 2 uur. Opgesteld zijn de dames: Marian ne Luysterberg, Ank van Dam, Corry Cornelissen, Leny Kok, Els Luysterberg, Joke Schouten-Hazebroek en de heren Ignas de Jong, Frans Cornelissen, Kees Cornelissen, Ton Ouwerkerk, Jan Hen- sing en Aad Schouten. Het wedstrijdprogramma voor overige twaalftallen ziet er als volgt uit: Crescendo 3-Noorderkw. 1 (2 u Jun Vicus O. A-Crescendo A, Crescendo B- Danaiden B (12 uur). Marktberichten LEIDEN, 23 september 1966, VEE Aanvoer 4247: stieren 10. melkkoeien 70, vette koeien 330, vare koeien 35. pinken 2, vette kalveren 93, nuchtere kalveren 6. vette schapen 180, fokscha pen 120, vette lammeren 2731. zeugen 47, schrammen 70, biggen 546. veulens 1, geiten 6. Prijzen: fokstieren 800-1200. slachtstieren 3.90-4.35 per kg: melk koeien 950-1250-1400; vette koelen 3.30- 3.90-4.25 per kg; vare koeien 540-900- 1300; vette kalveren 3.50-3.80-4.15 per kg; vette schapen 85-110-125; fokscha pen 110-140-155; vette lammeren 115- 140-165; zeugen 375-400-450; schram men 100-115-120; biggen 70-75-80. Han del: slachtstieren redelijk; fokstieren matig, vette koeien zeer lui; melkkoeien rustig: vare koeien zeer kalm; vette kalveren goed; vette schapen willig; vette lammeren vlug; fokschapen iets williger; zeugen, schrammen en biggen lui. LEIDEN ,23 september, KAAS Aanvoer 3 partijen Goudse en 1 partij Leidse kaas. Notering: Goudse le kwal. tot 3.63. Leidse'geen notering. Handel voor beide lui.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4