GANGSTER LADY MEDISCHE DIENSTEN KLAVERBLAD KOFFIE ACTUELE PROBLEMEN BIJ DE VERENIGING VOOR PEDAGOGIEK VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT LICHTVOETIGE HUMOR EN SPANNENDE INTRIGE LUXOR Diamanten en juwelen ter waarde van een slordige anderhalf mil joen verdwijnen voor de ogen van politie en doorgewinterde onderwereldfiguren in handen van een jonge bankbediende, die in een perfecte juwelenroof uiteinde lijk het laatst lacht. In het rijke Ge- nève, dat bezaaid is met marmeren geldpaleizen, wordt het de eenvoudige Bernard soms te kwaad, als hij met zijn maandsalarisje rond moet zien te ko men, terwijl hij dagelijks duizenden gul dens aan het drive-in loket van zijn bank door zijn handen laat vloeien. Een blonde jongedame raakt verliefd op het brave burgertje achter het loket, en spiegelt hem visioenen voor als hij z(jn leven anders in wil richten. Laat anderen het geld voor je klaarleggen, was haar devies, dat ze niet van een vreemde had, want haar eigen moeder was de meest gevreesde bendeleidster van het continent. Wanneer ze tussen neus en lippen en kusjes door vertelt wat de volgende overval zal zijn, rijpt bij Bernard een plan. Dit resulteert in een volledig schaakmat zetten van de geroutineerde bandieten en een veilige manier om de juwelen in een laken ge knoopt binnen te halen. Veel meer kunnen we echt niet ver tellen van deze vrolijke thriller, die net geen parodie is op de gangsterfilm, maar het boefje spelen wel in een licht voetig kadertje plaats. Jean Seberg, Elsa Martinelli en Pierre Vernier ver- vullen de charmante hoofdrollen in dit ondeugende Geneefse avontuur (14 jr.). EEN MILJOEN AAN DE KOLDERLIJN STUDIO De Fransen hebben er slag van om films te maken die het midden houden tussen onvervalste gangsterrolprenten en films met uitslui tend amoureuze verwikkelingen. Een voorbeeld hiervan is ook deze keer de film. die in „Studio" draait, nl. „Een miljoen aan de lijn (gewassen en ge- streken). De titel verraadt al dat men in deze film te doen krijgt, met onge- j wone situaties. En die volgen elkaar in een vermoeiend tempo op. Men krijgt de indruk dat in deze film van Pierre 1 Grimblat alle verrassende wendingen en „gekkigheidjes". die men heeft kun nen verzinnen in onthutsende hoeveel heden zijn verwerkt. Door de bomen zagen we dan ook het I „Wilt u het warm of koud hebben" In Gangster Lady krijgt u zowel van 't een nis van het ander een flinke scheut In de vorm van onbezorgde vro lijkheid en benauwende spanning. bos niet meer, al bleef het vermakelijk en amusant en „typisch Frans". En wat dat inhoudt kunnen we u niet zeggen, dat moet u dan maar gaan zien in deze film, waar Jean Claude-Brialy (het ver wijfde Fransmannetje) de rol van de gentleman-inbreker speelt. Marie La- foret de snollerige, schonkerige Ida, Sophie Daumier het overspannen tiener meisje Moune en Jean-Pierre Marielle het pooiertje Justin (KFC 14 jaar). BEAU GESTE - NIET ZO'N BESTE LIDO Wat zich allemaal piet (en vooral welkan afspelen binnen de ogenschijnlijk zo ordelijke gelederen van het Vreemdelingenlegioen! Goed beschouwd is het voor iedereen, die enige notie van het verleden van dit roem ruchte woestijnkorps heeft een regel rechte blamage dat de Legionairs zich tegenwoordig met eenvoudige civiele graafwerkzaamheden moeten bezighou den. Het verleden van het Legioen is overigens de moeite van een film ruim schoots waard. Jammer echter dat de makers er een gelegenheid in hebben gezien om een stukje soldaten-melodra- matiek te maken, zodat de eerlijkheid een geduchte knauw krijgt, want alle gebeurtenissen worden met een extra dosis sensatie op het doek gebracht. Voor wie het Legioen wil zien als ver gaarbak voor avonturiers, misdadigers en leugenaars is deze prent best te ver teren (18 jaar). AMBUSH BAY REX Vooruitlopend op de invasie van Mac Arthur op de Philippijnen wordt een Amerikaans commando aan land gezet op Ambush J3ay met de op dracht contact te maken met een ge heim agent, die waardevolle inlichtingen heeft verzameld over de Japanse ver dedigingsplannen. Voor de groep, sa mengesteld uit ervaren „houwdegens", wordt het een barre tocht vol gevaren vanaf de landingsplaats naar het eind- Kath. Kapperspatroonsbond hield goed bezochte ledenvergadering In rest. „Bellevue" opende gisteravond do „Kath. Kapperspatroonsbond, afd. Leiden" het seizoen met een goed be zochte ledenvergadering. Na e°n korte inleiding gaf de heer E. M. Langezaal een kort overzicht van de activiteiten, die voor het komende seizoen op het programma staan. Met trots sprak hij over de technische clubs, die voor het dumesvak op 26 september en voor het herenvak op 4 oktober a.s. beginnen, resp. onder leiding van mej. Brinkhuizen en de heer Kruizlnga. Zowel patroons als bedienden vinden in deze clubs de gelegenheid om „bij te blijven" en ze kunnen zelfs een hoger technisch ni veau bereiken. Spreker gaf enkele bij zonderheden over het jaarfeest op zon dag 23 okl. a.s. dat zal aanvangen met een H. Mis in Huize Duinzicht en een verder bijzondei attractieve avond in het parochiehuis van Oegstgeest. Indrukwekkende lyat Een nieuwe cursus etaleren vond reeds op deze avond voldoende deelnemers om te starten, terwijl ook een instructie middag door Philips veel instem ming vond. Als secretaris gaf de heer J- F. Sauer een overzicht van de activi teiten van het afgelopen seizoen, een indrukwekkende lijst waarvan de be hartiging beslist meer tijd vraagt dan bedrijf en gezin eigenlijk kunnen tole reren. Het bestuur ontwikkelt een enor me activiteit, die dikwijls niet evenredig ia aan de spontane medewerking der 'eden. Bij de bestuursverkiezing nam de heer Langezaal afscheid van de heer H. Korver met een warm dankwoord voor het vele werk in de afgelopen 7-ea jaar voor zyn spontane hulp bij de technische clubs. Hij overhandigde de boer Korver als hulde en dank een schilderij en had zowel voor hemzelf als voor mevr. Korver de vurige wens dat /.ij beiden actief aan het afdelingswerk zouden blijven deelnemen. Bij acclamatie werd daarna de heer A. Zuidhoek uit Noordwijk in de opengevallen plaats gekozen. De heer Sauer leidde hierna de verkie zing voor een plaats aan de bestuurs tafel daar de heer Langezaal periodiek aftrad. De stemming hierover bracht met één blanco stem de heer Langezaal echter weer terug in het bestuur. Inleiding over kappershedrijf Na de pauze hield mr. Hogeweg, secre talis van de landelijke bond een korte inleiding over het kappersbedrijt. In vogelvlucht behandelde hij vele proble men. welke in dit bedrijf leven, ont wikkeling- en saneringsfonds, omzet belasting ook in EEG-verband, Raad van Overleg van patroonszorg in deze branche, waarbij tevens het organisatie patroon. het service-apparaat, CAO. ta rieven, vakopleiding, bedrijfsopvolging, enz. De manier waarop al deze onder werpen werden behandeld moest wel vragen oproepen. Doch zoals spreker de onderwerpen had behandeld wist h(j evengoed de stroom' van vragen naar voldoening te beantwoorden. Wegens tijdnood moest de voorzitter wel gaan eindigen en dankte heel in 't kort mr. Hogeweg voor de wijze waarop deze de voorlichting had gegeven en dankte de aanwezigen voor de bijzon der goede opkomst, waarbij de g.a., pa ter G. J. v. d. Vat ofm, ook acte de pre sence had gegeven. Na de beëindiging moest de heer Hogeweg toch nog tal rijke niet beantwoorde problemen van diverse leden oplossen. doel. Als tenslotte de geheime agent bereikt wordt zQn er nog slechts twee man over en is de radio, waarover de berichten doorgegeven moeten worden, aan stukken geschoten. Er zit dan niets beters op dan zelf tot het bittere einde door te zetten. Er vallen nog twee do den. maar het slot is, dat de Japanse verdedigingsgordel in de lucht vliegt Personen boven 14 jaar kunnen ken nis nemen van dit weinig geloofwaar dige avontuur. PROLONGATIES CAMERA Prolongatie van de filming van Margaret Mitchell's veel gelezen roman „Gejaagd door de wind". Aanbevolen, leeftijd 14 jaar, TRIANON Zeventien, door de Kath. Filmkeuring aangemerkt als on geschikt voor vertoning. Irreëele film. Niet aangeraden. Haagse politierechter Boekhouder wilde goede sier maken en verduisterde halve ton Het juiste bedrag dat een 45-jarige boekhouder ten nadele van zijn werk gever te Zoeterwoude had verduisterd, viel moeilijk vast te stellen. Zelf be kende hij 'n bedrag van plm .1 36.000.-, de accountant hield het op 47.000.-, docht de benadeelde N.V. kwam op een hoger bedrag. De Officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste gisteren tegen de oneerlijke boekhouder een jaar gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Het merkwaardige was, dat ver dachte in 1951 eveneens terzake van verduistering terecht heeft gestaan en toen tot negen maanden gevangenis straf geheel voorwaardelijk werd ver oordeeld. Ook toen pleegde de ver dachte de verduistering, omdat hij, toen hij in hét huwelijk trad, zich aanzienlijker voor wilde doen dan hij was. De thans gepleegde ver duisteringen. die het tijdvak augustus 1944 - februari 1965 betroffen, waren begaan omdat verdachte tegenover zijn tweede vrouw een goede indruk wilde maken en zijn gescheiden echtgenote royaal van geld wilde voorzien. De boekhouder verduisterde op rui me schaal, er waren dagen dat hij 8000.- aan cheques voor zichzelf hield en ook dergelijke bedragen wel uit de kas. Door de scheiding had ver dachte twee gezinnen te onderhouden en van zijn salaris van 600.- per maand ging dat bezwaarlijk. De Offi cier van justitie zag het als een be zwaar dat verdachte de eerste maal een volledig voorwaardelijke veroor deling werd opgelegd, zodat hij nu pas met de gevangenis kennis maakt. De verdediger meende, dat door het onrustig huwelijksleven van verdachte hij mede tot zijn daad is gekomen en vroeg een groter deel der voorwaar delijke straf. Uitspraak der rechtbank op 6 oktober. Raadsagenda van Zoeterwoude Nadat in de eerste vergadering de I nieuwe raadsleden zijn geïnstalleerd1 en de taken zijn verdeeld komt de raad woensdag 28 september a.s. om 20.00 uur bijeen voor de eerste werkvergade ring. Op de 15 punten tellende agenda komen o.m. voor; voorstel met betrek king tot de bebouwde kom ingevolge de Boswet; Het uitnemen van gronden uit het Grondbedrijfwijziging van de beheerttverordenlng van het Grond bedrijf;; voorstel van b. en w. met be trekking tot het dempen van een sloot in de Zuidhof: vaststellefl van de ex- ploitaitevergoeding bijzondere scholen over 1965; wijziging van de pensioen regeling van de wethouders; het sluiten van een kasgeldlening; het verlenen van een machtiging tot het opnemen van kas geld; toetreding als lid van de Raad van Europese gemeenten; benoeming j leden van de woonruimte-advles-com- missie; het verlenen van een bouwver- gunning en het weigeren van uitpad; wijziging van de begroting. RESULTATEN P. I. T. '54 De Pit-teams kwamen deze week weer j behoorlijk succesvol uit de bus. Vooral I de senioren lieten danig van zich spre- ken. Daarentegen gaat het jammer ge noeg met de junioren niet zo beat. De jeugdafdeling zou een versterking best kunnen gebruiken want de Jeugd heeft immers de toekomst! Nu de resultaten: Het le damesteam won gemakkelijk van Unitas mede door het niet verschijnen van een tegenstandster wat aan Unitas gelijk al een 3-0 achterstand gaf 7-3 dus. Het 2e damesteam moest de punt jes in Voorburg laten bij Gossima. Gobi v.d. Helm en Leny Koek wonnen ieder éénmaal en het dubbelspel zorgde voor 'n derde winstpunt. Verder konden de ze Pit-dames niet komen en het werd dus 3-7 in het voordeel van Gossima. Het 3e damesteam speelt deze week niet door het terugtrekken van WV 2. Het le herenteam speelde een voortref fel Ij- ke wedstrijd tegen Den Burcht 1 uit Leiden. Zowel P. v.d. Raadt. H. v. Tey- lingen en G. v. Velzen moesten hun meerdere erkennen in Otto Verkerk en ook het dubbel ging verloren. Eindstand 6-4 in het voordeel van de Pitters. Het 2e herenteam zette met 10-0 Docos aan de kant. C. v. Teylingen. Cas Coemans en vooral invaller J. v.d. Helm bleven al hun tegenstanders de baas. Het 3e team speelde een uitwedstrijd tegen Sparkler uit Roelofarendsveen en slaag den er niet in daar 'n overwining uit het vuur te slepen. Na spannende strijd werd het 7-3 in het voordeel van Spark ler. G. Verhagen won als invaller twee maal. J. v.d. Helm zorgde voor het derde winstpunt. Het 4e team kwam ondanks drie verliespartljen van inval ler Leo v.d. Brink ongeslagen uit hun poule te voorschijn. J. Koek won 2 maal, G. Verhagen 3 maal en ook het dubbel leverde een overwinning op. Het 5e team verloor met 6-4 van Effect '54. Wim Hoogeveen won twee maal. wat J. v Teylingen en W. v.d. Brink eenmaal gelukte. Het eerste juniorenteam ver loor met 8-2 van Salamanders 1. Anne ke Koek en Marian v.d. Helm wonnen ieder een partfj. TOONZALEN IMENEXCO HOGE RIJNDIJK 25 - LEIDEN Dagelijks geopend van 8.80 tot 17.00 uur. ZATERDAG van 9.30 tot 18.30 u. T entoonslellingen Mus. v. Volkenkunde (Steenstraat). Tent. „De mens van Toen". (Tot 1 okt.) Mus. v. Oudheden (Rapenburg). Tent. ..Kunst voor de Eeuwigheid" (t/m 10 okt.). Taveerne Tastevin (Beestenmarkt). Foto's van H. J. M. Hoogeveen. (Tot 27 sept. dag. vanaf 5 uur). Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg) Schild, en objecten van Wm. Breddels. (Vanaf 9 sept. tot 2 okt.). JONGEMAN UIT KATWIJK KREEG KOGEL IN HET HOOFD Donderdagmiddag omstreeks half zes Is een 18-jarige inwoner v*n Kat wijk, J. van Duin, in de Hoogeveense polder te Noordwljkerhout met een kogel in het hoofd geschoten. Hij is in allerlijl naar het Academisch SQiekenhuls overgebracht. Het slacht offer had met enkele andere Katwijkers, waaronder zijn vader, op het land achter de kwekerij van De Ruyter wortelen gerooid en de groep was op weg naar de auto, toen het fatale schot vieL Midden uit de groep viel hij met een bloedende schotwond in het hoofd neer. Vanwaar en door wie het schot is gelost is nog in onderzoek bij de rijkspolitie. De toestand van het slachtoffer was om middernacht nog zeer ernstig en de kogel kon nog niet worden verwijderd. In Noordwljkerhout zijn reeds alle bezitters van jachtakten - bijna iedere tuinder of landbouwer is in het bezit van een dergelijke akte ter bestrijding van schadelijk wild - door de politie ondervraagd. Omdat de Hoogeveense polder zowel op Noord w ijker hout als Noordwijks gebied ligt, zal het onderzoek ook in Noordwijk worden voortgezet. Allereerst zal echter de kogel uit de rechterslaap van de getroffen Katwijker moeten worden verwijderd om het kaliber te kunnen vaststellen. De kogel, zo is medegedeeld, was afkomstig van een Flobertgeweer, een soort buks. waal-mee doorgaans op wild wordt gejaagd. Op het moment van het schot werd in de buurt niet gejaagd. Misdadige opzet wordt evenwel niet aangenomen. Doktersdiensten Leiden Dkt. Gaasbeek. Hogewoerd 138, tel. 20266; dkt. v. Leeuwen, v.d. Brande- lerkade 28, tel. 20412; dkt. v. Leeuwen, Haagweg 60. tel. 26509; dkt. Pleiter. Fruinlaan 11, tel. 31337; dkt. Jasperse. Witte Singel 72, tel. 24961. Apothekersdiensten Leiden D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Op zaterdag 24 sept. is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uui bovendien geopend; apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De OegstgeestSe Apotheek is op zon dag 25 sept. gesloten van 8 tot 24 uur. Alphen a. d. Rijn Zaterdag dr. G. Castelein-v. d. Wal, Oudshoornseweg 108. tel. 3596. Apotheek Somberg. Wil- hclminalaan 67 tot 13 uur. daarna Apo theek Allart, Raadhuisstraat 206. Zon dag dr. W. Cornet. Kievitstraat 48, tel. 3697. Alkemadc en Leimuiden dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof arendsveen, tel. 01713-329; dkt. v. Ha- selen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Bodegraven dkt. D. Ragay, Noord straat, tel. 2030, en zr. W. Faber, Irene- straat, tel. 2599. Dierenarts G. Hof land. Vyverlaan, tel. 3798. Apotheek De Weijer. Gouda. Boskoop dkt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. A. v. d. Kaaden. Hoofdstraat 14, tel. 5114; zr. M. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Apotheek, Hoofdstraat 78. tel. 02520-5272. Tand arts A. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532-8166. Katwijk a. d. Rijn dkt. W. J. Lou- werse, tel. 5805. Apotheek. Kon. Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. P. A. Visser, tel. 2023. Apotheek, zie Katwijk-Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Voor dkt., zie Leiderdorp. Wijkverpleegster, zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34. Leider dorp, tel. 01710-23109. Ook voor Kou dekerk, Hazerswoude (Rd.) terwoude (H.Rd.). Bij ongevallen j de Rijndijk bellen 01714-278. Langeraar. Nieuwveen en Woubrug- ge dkt. A. M. v. Dongen te Nieuw veen, tel. 01723-101, en zr. Eijs, Nieuw veen, tel. 01723-144, b.g.g. 01725-777. Leiderdorp dkt. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Leidschendam dkt. S. P. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510. Voor tand arts: tel. 070-54335. Wijkverpleging Groene Kruis, Willibrordusstr. 2, tel. 3449. Leimuiden zie Alkemade. LisSe Apotheek en tandarts, zie Hillegom; dkt II. A. Holl, Veldhorst straat 50. tel. 3J55. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Noordwijk dkt. Mulder, tel. 2230. Wit-Gole Kruis, tel. 2338. Groene Kr., tel. 2907. Apotheek alleen aan zee, zat. gewone dienst, zondag v. 11.30-18.00 u. Noordwljkerhout dkt. B C. C Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstr. 306, Sassenheim, tel. 02532-3166. Wijk verpleging; Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeesl dkt. J. H. Meissner, Louise de Colignylaan 19, tel. 53865; zr. v.d. Kleü, tel. 52426. b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. H. Kwint, Hoofd straat 8H tel. 7253. Valkenburg zie Katwijk a. d. Ryn. Voorhout en Warmond dkt. Lem pers, Jullanalaan 82. tel. 6140. Voorschoten dkt. A. M. Rostense, Voorstraat' 23, tel. 2493. Tandarts G. M. Manschot, Pauwenstraat 1; spoedge vallen melden om 9.30. Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66. tel. 2525. Wassenaar dkt. J. A. Romer, Lan ge Kerkdam 56, tel. 2501, en A. F. F. Janse, Kerkstraat 42. tel. 3005, en K. de Wit, Jonkerlaun 83. tel. 2460. Apo- theekdienst; Wassenaarsc Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsen- dienst (zat. en zondag van 18.00-18.30) J. F. Ancion, Lange Kerkdam 63, tel. 4207. Storingsdienst gas, water ep elek triciteit: tel. 2248. De Zilk zie Noordwijkerhout. Zwammt'rdam dkt. P. K. v.d. Ent Braat, tel. 01725-308. hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! LEIDSE BIOSCOPEN De films In de week van 22 tot 29 september zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de» wind. 14 jaar (geprolongeerd) Dagelijks ook zondags 2.00 en 7.30 u. Lldo: Beau Geste (18 Jaar) Dagelijks 2.30, 7.16 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Gangster Lady (14 jaar) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: 100 Briques et des tulles (Honderd miljoen franc, gewassen en gestreken) 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Praeses De Graaft: Nieuwe gezagsdrager moet authentiek zijn „Geen enkel mens heeft iets uit zich zelf over een ander mens te zeggen", zei prof. dr. W. J. de Graaff. praeses van het Groot Seminarie in Warmond, gisteravond in restaurant Van der Heijden, waar hij sprak over; „Gezag, nu". Hij was daartoe uitgenodigd door de Vereniging voor Pedagogiek, afd. Leiden, naar aanleiding van een tele visie-epiloog over gezag. De bijeen komst stond onder voorzitterschap van de heer J. Wissen. Deze avond, waar op ook de heer W. M. van Andel, hoofd inspecteur van politie te Den Haag, het woord zou voeren, was de eerste in een reeks van zes. waarop gepoogd wordt eigentijdse problemen (c behan delen. Begunstigd door de golfslag der actualiteit was er gisteravond bepaald een probleem aan de orde dat in het middelpunt der belangstelling staat. Praeses De Graaff had geen andere pretentie dan te filosoferen vanuit zijn ervaring in zijn positie en zo enkele gedachten ever gezag voor te leggen. Het gezagsprobleem is iets waar we allen bij betrokken zijn als ouders, overheid, onderdanen etc. en is gela den door emotionaliteit. In de eerste jaren na de oorlog was er meer sprake van een gehoorzaamheidscrisis, maar de waardering voor de vrijheid bleek meer dan een roes. Het gezag wordt voornamelijk vertegenwoordigd door I de oudere generatie. Men wordt pas met gezag bekleed wanneer men een t weg van ei varing heeft afgelegd. Hel conflict tussen de oudere en jongere generatie ontstaat. Het gezag heeft iets I heiligs en iets onaantastbaars; zij wordt de beschermer van een „waar-1 denksysteem. De nieuwe situatie is niet zonder gevaar. Een samenleving zonder gezag kan ontaarden in een chaos. Betekent dit nu het eind van on;je cultuur? Dr. De Graaff meent van niet, indien we de bereidheid heb ben tot een nieuwe visie op het gezag. Tot nu toe is er gezag „van buiten en van bovenaf. Men spreekt van on dergeschikten. overheid en ook wel van de man aan de top. Men leefde en leeft soms nog in een onaantastbaar normenstelsel en dus onaantastbare gezagsdragers Het gezag is vermythi seerd; symbolen uit de religieuze wc reld zijn overgenomen, gewaden en sieraden. Aan een gezagsdrager wem een eeuwigheidskarakter toegekend De nieuwe gezagsdrager zal aan an dere normen moeten voldoen Hij zal authentiek moeten zyn, menselijk en moeten beschikken over een commu- natief vermogen. Basis: goed zijn Geen mens.«aldus dr. De Graaff. heeft iets uit zichzelf te zeggen over een ander mens. Uitgangspunt voor alle normen moet zijn het goede te doen en het kwade te laten. Van binnenuit wil eigenlijk ieder mens een goed mens zijn en op deze basis zal men gezag j kunnen aanvaarden. Vertrouwen zal men krijgen door het te 'geven, men i zal eerbied offroepen als men probeert te verwoorden wat by de ander leeft en als men zich inzet voor menselijke vervulling en ontplooiing. Zo kan men spreken van' onze tijd als een over gang naar een nieuwe gezagsbeleving. Hoofdinspecteur Van Andel benader de het probleem van de meer prak tische kant, maar ook van uit zijn eigen ervaring. Hij zei begrip te heb ben voor dc provo's en volgens zijn zeggen ligt het probleem van de ge zagscrisis meer bij de ouders dan bij de jeugd. Tijdens zijn geroutineerd ge bracht betoog, sprak de heer v. Andel zelfs op een moment over de provo's als „zegenrijk". Hij meende ook, dat de nieuwe gezagsdrager menselijk, ge- zeggelijk, duidelijk en transparant moet zijn, wat dat laatste ook mag be tekenen. Als gezagsspiegel moet ieder- Rcx: Invasie op Ambush Bay" Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. 2k>ndag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 i PUNT Volgens enkele jongeren, in het Vrije Volk van gisteren, was de heer v. Andel anders opgetreden, dan men uit zijn beloog zou mogen afleiden. Desgevraagd wilde de hoofdinspecteur niet ingaan op deze berichtgeving en schreef de uitspraken op rekening van het dagblad. Dat was niet duidelijk, hoogstens doorzichtig. Mocht de Vereniging voor Pedago giek er volgende malen weer in sla gen 'dergelijke actuele onderwerpen aan de orde te stellen, dan zal weer verzekerd kunnen zijn win een goede opkomst en een aandachtig gehoor. DE NEVENHOEK IN OPRICHTING Op het Schuttersveld werpt 3 oktober haar schpduw reeds vooruit. Met het opstellen van de lusten en kronkels van een overtuigend kermis kan men niet vroeg genoeg beginnen, vinden we. En daarbij moet werkelijk met alles rekening worden gehouden wil men de i vermakelijkheden niet uit de hand laten lopen. De Neven-ingang van het lunapark is er al. Voor de aewenste nuancering mogen we I misschien hopen op een nevengeschikte Nichten-ingang Vakantiedromen KORRELTJE Velen durven de'waarheid niet altijd in het gezicht te zien; maar «r gtfn «T maar al te velen, die haar dagelijks in het gezicht slaan. Marktberichten UTRECHT, 22 sept. Vee Totale aanvoer 4320; 1163 runderen; 262 vette kalveren; 61 graskalveren; 311 nuchtere kalveren; 1050 schapen 477 varkens boven 100 kg; 40 varkens beneden 100 kg; 909 biggen; 47 bokken en geiten. Prijzen: melk- en 'talfkoeicn 1020 1425; kalfvaarzen 10701300; vare koeien 80—1050; pinken 530760; stie ren 7201210; graskalveren 370—530; nuchtere kalveren 4580; fokkalvcren 240320; schapen 100130; lammeren 110150, drachtige vakens 375550; lopers 90—120; biggen 72.50—81; bok ken en geiten 10—55; vette koeien, le kwal. 3 904 10; idem 2e kwal. 3.70 3.90; idem 3c kwal. 3.10—3.70; vette kalveren, le kwal. 3.70 -4.00; idem 2e kwal. 3.603.70; idem 3e kwal. 3.10 3.60; nuchtere kalveren 1.401.85; zware vette varkens 2.25—2.36; zouters 2.352.40; slachtzeugen 1 902.00; jon ge slachtzeugen 2 00—2 10. Overzicht handel: melk. en kalfkoeien. rustig - prijsh.; vette kooien: rustig - pnjsh., vare koeien: rustig - prijsh vette kal veren: vlug - prijsh.; graskalveren: lui - prijsh.; nuchtere kalveren: rede lijk - prijsh.; fokkalvercn: vlug - prijs houdend; schapen: redelijk - even ho ger; lammeren: vlug - prijsh.; varkens: redelijk - stabiel; biggen: redelijk - stabiel. BARNEVELD, 22 sept. Eiermarkt Aanvoer ca. 2.500.000 stuks, handel redelijk. Eieren van: 45/50 gram 7.25 -8.30, kg-prys 1.61 1.06; 51/58 gram 8.55—11.00, kg-prijs 1.65—1.90; 59/65 gram 1140-13.10. kg-prijs 1.932.02. LEIDSCHENDAM. 22 sopt. EIEREN Aangevoerd waren 87900 kipeleren. De noteringen waren voor: 3100 eieren •io. 0 16.50-17.00; 12400 eieren no. 1 '1.10 14 50 28900 eieren no. 2 12.30- 12.90; 23100 eieren no. 3 10.25-10.95; 6300 eieren no. 4^.00-9.65; 2900 eieren io. 5 8.05-8.85;; 500 clepen no. 6 7.80- 7 95, 700 kneus HHHMIft Pas op met 3 oklolter De burgemeester van Leiden rzoekt het publiek tijdens de okloberoptocht het middonge- •elte der straten vrij te laten, iet met de optocht mee te lopen alle belemmeringen uit de veg te ruimen. Voorts doet hy een dringend beroep op ieder om, ter voorkoming van onge lukken. niet met serpentines, vuurwerk, confetti e.d. tc wer-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3