DE LEIDSE COURANT MAANDAG W SEPTEMBER 1965 Jaarlijkse steden uit wisseling OXFORDSE BOEREN EN TYPOGRAFEN BRENGEN BEZOEK AAN LEIDEN Kistermiddag zijn in Leiden 11 jonge mensen aangekomen uit Oxford, dit een bezoek aan Leiden zullen brengen als verlengstuk van de jaarlijkse stedenuit- wissellng. Het zijn zes jongelui uit het RKCLASSKRINGSCOLLECTE boerenbedrijf en vyf leerling-typografen. Op het programma staan tal van ex cursies, zoals voor de boeren een be zoek aan het proefstation boomkweke rij te Boskoop, de VeBo-evenementen a s. woensdag en wat gemeenschappe lijke aktlviteiten met de typografen, zo als excursies naar drukkerijen, een dag trip naar het openluchtmuseum Arnhem, een bezoek aan de pier in Scheveningen. het molenmuseum in Leiden en dan op de laatste dag voor gasten, gastvrouwen en heren de traditionele hutspotmaal- tyd, waarna gezellig samenzijn in de kantine van het hockeycomplex Room burg. DE HEER ANTON WAALS Ridder van Sint. Silvester Zondagmiddag 18 september 1966 3 uur. De besturen van beide Leidse Stich tingen voor Bijzonder Gezins- en Jeugdwerk (voorheen Sint Fraciscus Liefde werk, resp. Sint Francisca Romana) zijn bijeengekomen in de riante bunga low aan de President Rooseveltlaan 2 te Voorhout om op enigszins plechtige manier afscheid te nemen van hun voorzitter, die enige maanden geleden, in verband met zijn leeftijd het voorzitterschap heeft neergelegd. Enige ver wondering wekt het, als de pastoor van Voorhout, L. J. Bresser binnenkomt, om zijn nieuwe parochiaan met een huisbezoek te vereren. Nog grotere ver wondering ontstaat, als ook de deken van Leiden, VV. Haring, zijn intrede doet, om zich bij het grote gezelschap te voegen. De heer en mevrouw Waals menen nog, dat de aanwezigheid van de deken van Leiden past in het kader van de afscheidsreunie, omdat zij weten, dat hij nauw betrokken is geweest bij de langdurige besprekingen tot éénwording der beide Stichtingen. Byna twintig Jaar voorzitter Wie schetst echter de verbazing en de ontroering van het echtpaar Waals, als de hoögeerWaarde deken via een korte inleiding hun mededeling doet. dat het Zijne Heiligheid Paus Paulus VI behaagd heeft, de heer Anton Waals Zaterdag 24 september wordt in Lei den de straatcollecte gehouden ten bate van alle Reclasserlngsinstellingen geza menlijk. Collectanten kunnen zich op die da tum vanaf 'b morgens half negen melden op het „hoofdkwartier" Breestraat 19. Medewerking voor de straatinzameling kan ook reeds eerder worden gemeld aan de heer C. W. Oostveen, Rijn- en Schiekade 121, by de voorzitter van het platseiyk comité Dr. P. L. Schoenheim, Hoge Rijndijk 14a of bij de secretaresse, mej. W. T. A. Laken, bureau Hoge Ryn- dyk 91. Reclassering ls voor velen nog altyd •en onverstaanbaar woord en als hen duidelijk wordt, dat mensen die om de een of andere wandaad een tijd in een gevangenis hebben doorgebracht, ge- reclasseerd, zUn opnieuw een plaats in in de samenleving mogeiyk wordt ge maakt, vinden zij dit een onbegrijpe lijke en wellicht onverstandige onder neming. Het valt ook niet te ontkennen dat dit stuk sociale zorg risico's en teleur stellingen biedt. Maar dit achten de Reclasseringsinstolllngen geen reden om daarmee alle pogingen, ook voor hen die wel „gereclasseerd" met succes een nieuwe kans wordt geboden, ook de gezinnen die toch reeds zoveel narigheid en ellende ondervinden omdat vader byvoorbeeld een dief is geworden, te steunen, met raad en daad, moreel en financieel. I te benoemen tot Riddêr in de Pauseiyke Goed. het is een stuk idealisme. De i orde van Sint Silvester, en hem de aan wereld zullen wij met dit werk niet deze ridderschap verbonden onderschei zichtbaar kunnen verbeteren, maar het ding uitreikt. gaat om doodgewone naastenliefde, hulp Ofschoon de heer Waals naar zijn bieden aan medemens in nood. eigen woorden er voor heeft gewaakt, Wilt u dit bedenken als in de ko- om géén 25 jaar voorzitter te zijn, wa- mende week een medewerker van de ren zijn verdiensten gedurende het tijd- Reclasserlngscollecte voor Leiden by U j vak van byna twintig jaar, dat hij het voorzitterschap bekleedde, van toch zo uitzonderlijke aard, dat het verlenen van de pauselijke ridderorde een passende beloning was voor het vele dikwijls on dankbare werk, dat hy ten behoeve van de zwaksociale jeugd, en in een later stadium voor de gezinnen heeft gepres teerd. Nadat hy reeds In de donkere dagen van de tweede wereldoorlog het reeds lang bestaande Sint Franciscus Liefdewerk met raad en daad ter zyde stond, was het de aalmoezenier pater Salvinus Duynstee ofm, die kort na 1945 de heer Waals verzocht om van het Liefdewerk een Stichting te maken, teneinde aan de hele aanpak van de zorg voor de zwaksocialen, toen nog enkel manneiyke jeugd, een grotere duurzaamheid en continuiteit te ver- Fusie van stichtingen In 194T werd de Stichting opgericht en als eerste voorzitter werd de heer Waals benoemd, wat htj tot voor kort gebleven is. Nu de fusie der belde stich tingen voor de deur stond, meende hy dat het tijd werd, om de leiding aan jongere kracht over te dragen. De Vertegenwoordigers van de Leidse Bond van volkstuinders- verenigingen hebben op hun jaar lijkse "Bloemendag"-zaterdag J.l. bloemen uitgedeeld in Leidse zie kenhuizen. De bloemen werden bijeengebracht door de volkstuin ders. Hier op de foto: Op de voor grond de secretaris van de bond. de heer J. v.d. Zwart, in het Eli- sabethziekenhuis. waar de zieken in de bloemen werden gezet. JUFFROUW BRAK ONDERBEEN Gisteravond, een kwartier voor het spookuur is een 21-jarige juffrouw, die met haar bromfiiets onder de Mors- poortbrug doorreed, door een automo bilist, die ook onder die brug doorreed (en dat mag daar niet) aangereden en wel zodanig, dat zy haar rechter onder been brak. Zij moest door de EHD naar het AZL worden overgebracht. aanbelt om een bydrage of wanneer U op zaterdag 24 september een collecte bus wordt voorgehouden? "KOPPKRT" GEWOND Zaterdagmiddag omstreeks half vyf is de 22-jurige Nico Koppert uit Val kenburg tijdens een voetbalwedstrijd op het Pomonaterrein dusdanig in botsing gekomen met een medespeler, dat hy met een gebroken rechterbeen naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. Alfons Schlatmann op zijn 75ste verjaardag Het behoeft geen verwondering te wekken, dat de heer A. Schlatmann ter gelegenheid van de herdenking van zijn 75ste verjaardag onnoemelijk veel bewijzen van deelneming heeft mogen ondervinden. Nauwelijks was krant van vrijdag verschenen, of reeds kwa „Oom Fons" binnen en dat de tendenz van hel bericht goed ingeslagen is, moge blijken uit het feil, dat de 75- jarige van tal van zijden financiële belangstelling voor zijn missiewerk heeft mogen ondervinden. Juist dit vooral deed hem goed, want toen wij hem zaterdagmiddag bezochten om onze gelukwensen bij de vele anderen te voegen, glunderde hij van genoegen over zoveel meeleven met zijn liobbic. Maar ook de persoonlijke belang stelling van zeer velen deed hem goed. Een der eersten zaterdagmiddag, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, was de burgemeester van Leiden, mr. G» C. v. cL Willigen. Voorts zagen we de heer J. j. Thorn, wethouder en de lieer H. van Weizen, raadslid der ge meente Ocgstgeest, alsmede mr. B. C. van Krieken, referendaris ter secre tarie, de heer W. A. Kosten, onder commandant van de Leidse Brand weer, een damescomité van het Zie- kentriduum, oud-leden van Kerk- en Armbestuur in Oegstgeest. Het is slecht: vele bezoekers, die persoonlijk hun gelukwensen kwamen aanbieden, maar daarnaast werd „Oom Fons" niet wei nig verrast door de serenade, hem zaterdagmiddag gebracht door de Drumband „St. Wilbert" uit Oegst geest. Staande voor zijn huis in de Juffermansstraat nam de heer Schlat mann met lachend gezich het défilé van het jeugdige korps af en natuur lijk werden allen uitgenodigd in de tuin achter zijn woning een verversing te komen drinken. Als aandenken kreeg de jarige een van de door „St. Wilbert" uitgegeven fraaie glazen, na tuurlijk gevuld met een sigaartje! Talloos velen gaven voorts op schrif telijke wijze blijk van hun belang stelling voor de jubilaris en zijn werk, dat door velen met een bijgesloten gift werd gehonoreerd. Zo werd het voor „Oom Fons" en zijn kinderen een waarlijk onvergetelijke dag. bij nieuwe voorzitter, de heer C. Laken, die Eemnes, de heer Fr. Waals, burge meester van Lichtenvoorde, broer van de jubilaris, Rector Vulsma, bisschop pelijk gedelegeerde van het Diocesaan bestuur van Bijzonder Gezins- en Jeugd werk. de heer J. Gjertien, directeur van het Diocesaan Bureau, regent A. C. Raadschelders van het seminarie Leeu wenhorst: doctor Bots uit Voorhout, en voorts vele familieleden en kennissen. De heer A. Kohlbeck, die vanaf bijna het begin als penningmeester met de heer Waals had samengewerkt, bracht in een gloedvolle speech op dikwijls humoristische wijze het wel en wee van de voorzitter naar voren. Reünie voor oud-Mathesianen Op zaterdag 17 september j.l. kwamen vele oud-MathesianeD, uit het gehele land, byeen in Old-Dutch om een reünie te houden. Na een korte vergadering, werd 'n bezoek aan de nieuwe school gebracht, waar zij ontvangen werden door de directeur, de heer Engels. Bij de rondgang door het nieuwe complex, werden vele herinneringen aan de oude school opgehaald, vooral in het archief i waar interessante stukken waren te zien, ook in de nieuwe leslokalen waren de vergelijkingen niet van de lucht. Tijdens de hierna volgende aperatief werden vele oude kennismakingen her- J nieuwd, zodat de stemming tijdens het hierna volgende diner zeer genoegelijk was. Vele deelnemers spraken dan ook de hoop uit dat bij een volgende reünie, de nu nog afwezigen oud-leerlingen, de ze unieke gelegenheid tot terugzien van de oude klasgenoten zouden a angry pen en zich in eerste instantie zouden opge ven als lid bij: de heer L. Th. van der Laken, Oosterdwarsstraat 13, Leiden. KOUDEKERK A. D. RIJN Ledenvergadering woningbouwver, „Goed Wonen" In de recreatiezaal van het bejaar dencentrum „Nieuw Poelgeest" hield d« woningbouwvereniging „Goed Wonen" haar algemene ledenvergadering. V*or- zitter burgemeester Waverijn zei in de openingsrede dat het hem genoegen deed, dat er zoveel aanwezigen waren i die hun belangstelling toonden voor wat I er op het gebied van de woningbouw op Koudekerk gepresteerd wordt. De vereniging is, aldus de voorzitter, begonnen met 14 woningen, nu bezit zy er 156; het bezit van de vereniging heeft zo'n 2.650.992,66 waarde. Momenteel is men bezig met het bouwen van 56 wo ningen die aldus de voorz. het parade paardje van de nieuwbouw worden, deze komen dwars op de Van Poelgeestlaan. De heer H. van Leeuwen, die 25 jaren secretaris van deze vereniging is, las voor de laatste maal de notulen, daar hij wegens zijn leeftijd zich niet meer herkiesbaar zou stellen. Burgemeester Waverijn sprak hierna de scheidende secretaris toe. Penningmeester D. Koeman gaf een overzicht van wat er dit jaar was bin nengekomen en was uitgegeven. De heer Van Leeuwen werd opgevolgd door E. Dorrepaal, die zijn benoeming nog even in beraad wil houden. De heer C. N. Oppelaar, momenteel opgenomen I in het Alphense ziekenhuis „Rynoord" en waarvoor de burgemeester voor de vergadering nog een bloemen-attentie had gebracht namens de vereniging, werd ook herkozen. De rondvraag bestond hoofdzakeiyk uit vragen van duivensportllefhebbers die hun liefhebberijen in de nieuwe wy- ken niet kunnen uitleven omdat het re glement van de landelijke woningbouw verenigingen niet toestaat dat men deze mooie sport of liefhebberij vanwege vervuiling en dergelijke beoefent. De heer Chr. van der Ven bracht na mens de aanwezigen dank aan het adres van het bestuur van de vereniging voor het vele ook dikwyls bekritiseerde werk, en hoopte dat men nog vele jaren mag profiteren van wat het bestuur voor haar leden doet. Tot slot werd op voorstel van de voor zitter de heer H. van Leeuwen tot ere-lid benoémd wat hij onder dank aan allen aanvaardde. CLAVECYMBEL Y00R HET TOONKIJNSTORKEST VOLGEND JAAR WEER AKKOORD-CONCERT In het strijkorkest is nog plaats voor cellisten en altviolisten. De wekeiykse repetities zijn woensdagsavonds om 8 uur in de Schuttersveldschool bij molen. De Valk. Men kan zich opgeven by mevr. Van Wessen, Marelaan 17, Oegstgeest, tel. 52174. Door een belangrijke gift van he Anjerfonds Zuid-Holland, en de spontane medewerking van een groot aantal vrienden van liet orkest, heeft het Toon- kunstorkest Leiden het reeds lang ge- wenste clavecimbel kunnen aanschaffen, slah, in de Engelse tekst, in studie ge- Omdat een groot deel van het orkest- nomen. Het zal worden uitgevoerd op reportelre nit barokmuziek bestaat, zal 5 april. Medewerking verlenen het het clavecimbel bij de komende eoncer- Kunstmaandorkest o.l.v. Anton Kersjes, ten veelvuldig gebruikt kunnen worden. rie organist Albert de Klerk en de Lei- Op 28 nov. a s. zal het Toonkunstor- denaar Jan v.d. Meer clavecimbel. De kest het nieuw verworven instrument met repetities van het Toonkunstkoor zijn een feestooncert in de Lakenhal in ge- e"te dinsdag in Rehoboth, Rapenburg. fain, S. Lauwrler, B. Vernet, L. Kerse- De groene slips gingen naar A. Post, B. Maneveld, M. Kroes, G. J. Gulde- mond, E. Schakenbos en R. van der Born. De oranje slip was voor P. Bij de heren ontvingen P. van Vel- zen en N. de Jong de gele band, de he ren F. Zuijdwijk en T. Zuidwijk ontvin gen de oranje band, de groene band werd behaald door de heren T. Fedde- ma. A. W. Kaptein. P. van Staveren, J. Schellingerhout, T. de Lange, A. de Lange. H. de Vogel en B. Jansen. Bij de dames ontvingen T. Kranen burg. C. Plaizier en J. Cok de blauwe band, de gele band kregen de dames M. Schellingerhout en N. Schellinger hout, terwijl M. Laurier de oranje band ontving. De blauwe slips ontvingen de dames M. Kroes. T. van Velzen, M. de Bukker. G. Dam en T. van Gorkurn, de oranje slip was voor D. Hamers. Verder op de avond haalde bij de jeugd R. de Bakker, M. de Bakker. J. Scha- kenbos. J. van Goozen, C. Wessellng j de groene slip. De oranje slipjs gingen j naar M. Bakker, J. Rafain, T. Wan- j sink, de zwarte slip kregen R. Schei- der, J. Lotens, R. H. Assenraad, H. van der Ouw, C. van der Ouw en N. Al- berts. De blauwe slips kregen J. van der Werf, L. Wortman, G. van Aalst, J. Al berts en A. van Diggele. WEDVLUCHT De P. V. Ons Genoegen nam deel aan j de wedvlucht St. Ghislain H 196 km. j Gelost om 10.30 uur bereikte de le prijs- j duif haar hok om 13.53 uur en de 14e i prysduif om 14.13 uur. De uitslag luidt: Gebr. de Wit 1, 2. 8 en 14; C. de Keijzer 3 en 4; G. v. Klaveren 5 en 11; G. Biesheuvel 6. 9 en 10; H. Schellinger hout 7 en H. v. Vegten en Co. 12 en 13. MUZIKAAL SUCCES De voorzitter van "Kunst na Arbeid" te Koudekerk heeft op een in Baarn gehouden solistenconcours, uitgaande van de Ned. Bond van Muziekverenigin gen in de ere-afdeling een eerste prijs behaald met lof van de Jury. Dit met het muziek-instrument de Bugel. SOBERDER ORANJEFEESTEN MAATSCHAPPELIJKE ZORG IN NOORDWIJK VRAAGT VEEL GELD Waar tijdens het opmaken van de gemeentebegroting 1966 van Noord- wijk de Algemene Bijstandswet nog slechts enkele maanden van kracht was, was het niet eenvoudig om de uitgaven onder hoofdstuk Maatschap pelijke Zorg enigszins nauwkeurig te ramen. In de praktijk is, evenals in 1965. gebleken dat weer vele nieuwe aanvragen om bijstand, in welke vorm dan ook, aan het college van b. en w. werden gedaan. Daarnaast kon een groot aantal van deze verzoeken niet worden ingewilligd, terwijl bovendien verschillende uitkeringen in verband met verhoging van renten enz. of stij ging van igen inkomsten werd stop gezet. Het aantal gevallen, dat een uitkering ingevolge de wet ontving, bedroeg op 1 september 1965 187, op 1 septenibev 1966 195, dus een stijging van 8 gevallen. Bovendien zijn in de achterliggende periode vrij veel bij zondere verstrekkingen gedaan. Een en ander heeft tot gevolg, dat 't oor spronkelijk geraamde bedrag op de post „bijstand in geld" a f 310.500. met f 40.000.dient te worden ver hoogd tot f350.500.—. Ook het aantal verpleeggevallen is in de loop van het jaar gestegen e; wel van 73 per 1 septemher 1965 te: 87 per 1 september 1966. Waar ook d: verpleegprijzen in enkele gevallet zeer drastisch weer opliepen, dien de betrokken post in totaal met f 84.5(K te worden opgevoerd. Het aantal verpleegden in psychic- trische inrichtingen was op 1 septerr ber 1965 en 1 september 1966 constant nl. 68. Waar ook hier de verpleegprij zen soms enorm naar boven ginger, dient deze post evenwel met ronc f35.000.te worden verhoogd va: f430.000.— op f465.000.—. Hoewel in mindere mate, moester ook de uitkeringen, welke gedaan woi den op grend van de rijksgroepsregi lingen, worden herzien. De hogex'e ramingen hebben tot ge volg. dat bet totaal der uitgaven var de belangrijkste posten op de begro ting 1966 met een bedrag van f 149.12; dient le worden verhoogd. Hier staat echter tegenover, dat diverse inkomstenposten worden ver hoogd, nl. ir. totaal met f 39.027.z< dat uiteindelijk met een netto vertu ging van f 110.098.kan worden vol staan, zoals uit onderstaand overzich blijkt. oorspronkelijke raming nieuwe raming m 1.350.775.— 1.499.900 149.125- 431.520.— 470.547.— 39.027. verschil 919.255.— 1.029.353.- 110.0J Volledigheidshalve tekenen b. en w. hierbij nog aan, dat op diverse uitga venposten m totaal f 195.850.meer dient te worden geraamd, op andere f 46.725.minder, zodat uiteindelijk meer benodigd is een bedrag van f 149.125. Ten aanzien van de inkomsten geldt, dat op verschillende posten een totaal bedrag van f 65.097.meer zal wor den ontvangen, doch op andere een bedrag van f26.070.minder dan werd begroot, zodat naar verwacht wordt f39.027.meer zal worden on1 vangen. Uileindelijk is dus een bedra van f 149.125.— f 39.027.— f 110.098.meer benodigd dan oo: spronkelijk werd geraamd. B. en w. stellen de raad voor. ge noemd bedrag a f 110.098.te dekker door beschikking over de verhogin: van de algemene uitkering uit het ge meentefonds van rond f 60.000. door beschikking over de saldi-r tot een bedrag van f 50.000. Voorlioutse Oranjefeesten bevatten vele prettige en spannende spelen Eén van de grootste attracties bij de TE ROELOFARENDSVEEN 'n voorhout is de Ronde van Voorhout, een wie lerwedstrijd op toerfietsen over 35 km voor Voorhouters van 16 jaar en ouder. Dit hoogtepunt van Voorhouts' feest krijgt nog een aantrekkelijker tintje door de aanwezigheid van drie Nederlandse toprenners, Gerben Karstens, Bart Zoet en Nol Klooster man, die als starters zullen fungeren. De jury bij deze wedstrijd wordt, zoals de laatste jaren gebruikelijk was. we derom gevormd door mensen van de Leidse wielersportvereniging „Swift". Men kan over de waardering van het jaariykse Oranjefeest uiteraard van me ning verschillen. Men beluistert menin gen van voor- en tegenstanders, maar een feit blijft toch dat als eenmaal weer de opening heeft plaats gevonden men onwillekeurig in deze festiviteiten wordt opgenomen. Zoals uit de huis aan huis bezorgde feestgids blijkt, heeft het Oran je-comité zich dit jaar voor extra moei lijkheden geplaatst gezien, aangezien het terrein aan de Wilgenstraat, waar voorheen het Lunapark geplaatst werd, niet meer beschikbaar was. Thans zal dit verrijzen op de grote parkeerplaats nabij het DOSR-sportpark. Vele verma kelijkheden zullen hier aanwezig zijn zodat dit belangrijke onderdeel zeer aan trekkelijk zal zijn. Het programma voor de feestviering draagt overigens een wat meer sober karakter dan voorgaande jaren. De traditioneel geworden openings avond wordt dit jaar niet gehouden, even als de sinds jaren gehouden wielerronde. Dit laatste omdat de hieraan verbon den kosten te hoog geacht werden. Ook ontbreken in het programma de meestal gebruikeiyke kinderspelen, dit omdat hiervoor naar de mening "'an het comité te weinig belangstelling was. Voor de kinderen van de Kleuterscholen en de le klas lagere school is er nu op zaterdag v ,._Ji 24 sept. des morgens te 9.30 uur in de orkest de Dauwtrappers" zal Pancratiuszaal een kindercabaret. Voor Parochiehuis mct Voorhouts' jeugd op de kinderen van de overige klassen der de dansvloer de ecrste avond jnzege- lagere school is er op vrijdag n.m. te nen 2.30 uur een tekenwedstrijd op de oefen- hoek bij het DOSR-terrein. (bij even- j Eerste dag Voor de kleuters begint de dinsdag Met een lampionoptocht voor de gehele jeugd zullen maandagavond om half acht de feestelijkheden worden geopend. „St. Cecilia", de plaatselijke muziekvereniging, zal bij deze lam- pi/onoptocht assistentie krijgen van „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijker- hout en van het Trompettenkorps uit Alkmaar. Burgemeester G. A. Stolwijk zal na de optocht om ongeveer kwart over acht het feestterrein officieel openen. Daarna kan iedereen, die van klaver jassen, bridgen en biljarten houdt zijn hart ophalen in de plaatselijke café's. „Boerhaave" en „Welgelegen" zijn ge reserveerd voor de klaverjassers, ,,'t Soldaatje" zal de bridgers herbergen en „de Bonte Koe" wordt het strijd toneel van de prijsbiljarters. Een uit negen personen bestaand tueel slecht weer in de veilinghallen.) De feestelijkheden worden op deze vrij dag des morgens ingezet met een bloe mencorso en versierde optocht voor de schoolgaande kinderen. Dit onderdeel kan beslist een succes worden en wij ver trouwen dan ook dat hiervoor een be hoorlijke animo aanwezig zal zyn. Des namiddags te 2.30 uur is er voor de jongens en meisjes van 14 t/m 16 jaar al vroeg. Om kwart over negen wordt voor hen een poppenkastvoorstelling gegeven; daarna zullen zijn een trak tatie ontvangen. Het traditionele tob betjesteken, waarbij het er om gaat nu juist geen nat pak te halen, wordt 's middags om twee uur in de Willem Botsstraat gehouden, r T^z-vor. - Een half uur voordat Voorhouts op het oefenterrein van DOSR een wed- wielerronde van start zal gaan, strijd in doetoehleten Op zaterdag 2t i Srjjgen de „wieleradspiranten" van 12 september voorts te 8.30 uur v.m. o.l.v. J3 r gelegenheid een ronde van de Hengelaarsclub de gewaardeerde hen- k »,jd Q j lgt - het trad, g^L Tnde Avonds zal de muziekvereniging „St. Cecilia" een muzikale rondgang door het dorp maken. Tste het woord kreeg, huldigde hem dan ook voor zyn verdiensten als voorzitter en voor zijn pogingen tot éénwording van het Leidse bestel. Toen onmiddellijk na deze woorden als eerste huldeblijk een groot bloem stuk van mgr. M. A. P. J. Oomens, Vi caris-Generalis van het bisdom 'a Her togenbosch, werd binnengebracht, bleek dat de heer Waals zyn hart verpand had bovendien aan een werk, dat aan zijn sociale bewogenheid appelleerde: de I hulp aan de ruim vierhonderd Neder landse Priesters in Frankrijk. By het verlenen van de pauseiyke ridderorde van .Sint Silvester was duidelijk dat cie i betekenis, die de heer Waals als voor- j zitter van de Stichting „Thuisfront Ne- derlandse Priesters in Frankrijk" in j dezs had. een rol gespeeld heeft. De heer H. J. Dirks, secretaris van deze stichting, bracht duideiyk de verdien- sten die de jubilaris en zijn echtgenote in deze betoond hadden, nuar voren. j ridder persooniyk met zyn onderscheiding greep uil de feliciteerden, noemen wy de heer A. C. H. N. M. de Bekker, burgemeester van bruik nemen. Gespeeld zal worden het concert in f-klein voor clavecimbel en strijkorkest van Baeh. Waarschijnlijk eind mei van het vol gend jaar zal er weer een Akkoord-con cert worden gegeven in samenwerking met Leidse koren. Men is tot dit be sluit gekomen gezien het grote succes van het Akkoord-concert in het afge lopen seizoen. Het concert zal weer on der leiding staan van Henk Brlër. LISSE DAMCLUB LISSE Op de gehouden ledenvergadering van de Damclub Lisse werd tot voorzitter gekozen de heer A. G. de Groot. Mede gedeeld werd, dat de nieuwe competitie zal aanvangen vrydag 23 septemher in de "Witte Zwaan", om 8 uur. Op 11 november as. zal de prijsuitreiking plaats vinden van het kampioenschap Lissfe. Besloten werd voorts in januari 1967 weer een aanvang te maken met de wedstryden om het kampioenschap Lisse. Het jaarverslag van de penning- meestee was van dien aard. dat tot contributieverhoging moest worden over gegaan, hetgeen met algemene stemmen LEIDSE AGENDA MAANDAG 19 SEPTEMBER L.J.A. cursussen - inschrijvings- en voorlichtingsavond. Leidse Volkshuis, 20.00 uur. Centrale Organisatie van voetbal scheidsrechters, afd. Lelden - feesteiyke contactavond „Eigenzorg" (Stations weg). 20.00 uur. Toneelgroep Arena - opv. blijspel „De Spelers". Schouwburg. 20.00 uur. Katli. Vrouwengilde heeft veel plannen voor het nieuwe seizoen Het kath. Vrouwengilde, afd. Lei den, zal op donderdag 22 september a.s. om acht uur in rest. „Nieuw Mi nerva" de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen houden. De heer S. W. Gosker. inspecteur van politie te Arnhem zal een voordracht over de „Parapsychologie in de prak tijk". Andere activiteiten in het ko mend seizoen van het „Vrouwengil de" zijn: op 11 oktober een diner voor de leden, waarvor men zich op kan geven per telefoon: 25388. Dan is er voor belangstellenden de mogelijkheid om in een clubje gymnastiek te doen, waarvan men zich op kan geven bij de secretaresse, mevr. A. P. A. de Ruüter-van der Klugt, VOORSCHOTEN LANDSKAMPIOEN Zaterdagmiddag werden te Zwijndrecht de landelijke wedstryden gehouden voor het kampioenstehap in de klasse 1 en la. 10 Brandweerploegen t.w. 7 gemeente lijke en 3 bedryfsploegen namen aan de strijd deel. Voorschoten kwam als eerste uit de bus met 755 punten en een ge middelde waardering van 7.89. De te behalen punten waren verdeeld over 94 te verrichten handelingen. De brandweerploeg van Voorschoten stond o.l.v. de adjunct brandmeester W. J. Oorschot, die met zyn acht man schappen de triomf naar Voorschoten schoten bracht. Commandant J. Lek- kerker en burgemeester L. de Kool woonden de wedstrijd te Zwyndrecht by. 's Avonds werd dit prachtige re sultaat, het landskampioenschap van de gemeentelijke brandweren in „De Gouden Leeuw" gevierd. Burgemeester de Kool en alle drie de wethouders, v.d. Laan, Iestra, en Kam- minga kwamen daar d Voorschotense vrijwillige brandweer feliciteren. Vanaf 1945 tot 1966 heeft Voorschoten meegestreden bij de wedstrijden geor ganiseerd door het algemeen brand- weercomité. Voorschoten begin in de vierde klasse en bereikte nu in de 25e wedstrijd in de hoogste klasse I het landskampioenschap. Een resultaat om trots op te zijn. De 25e wedstrijd was dus tevens een jubileumwedstrijd met de kroon op het werk. Wassenaar, ja renlang de grote rivaal van Voorschoten werd nu voorbij gestreefd. Wassenaar kwam nu op de 2e plaats. Geboren: Milca Pauline dr v. Paul Ferdinand Andreas en Zwaantje Vene- ma; Marcellinus Johann Cornelia zn v. Johann P. Vorstenbosch en Maria C. v. Delft: Erica Maria dr v. Hendrik M. Scheffers en Maria C. Harteveld. gelwedstrijd, en te 10.30 tioneel tonknuppelen voor heren boven 18 jaar. Om 10.30 een puzzlerit voor bromfietsen voor da mes en heren, en om 10.30 v.m. een puz zlerit voor auto's. Inschrijving in de kan tine van de veiling, terwijl de start- en finish zal zyn op het terrein aan de Ook voor woensdag geldt „na het Sotaweg. Veel waardering heeft het co- j ochtendbrood de spelen". De dag be- mité de laatste jaren ook verkregen voor i gint dan echter met damesvoetbal. Tweede en laatste dag de door hen georganiseerde middag de bejaarden. Deze wordt nu gehouden op zaterdag 2 uur n.m. in de Pancratius zaal. Een cabaretprogramma en niet te vergeten de gebruikeiyke tractaties staan op het programma. De opening van de festiviteiten is donderdag 22 sept. 5.15 uur n.m. met een muzikale wande ling m.m.v. "Liefde voor Harmonie" en Tamboer en Pijperkorps "Oefening en Volharding" uit Nuenen (N. Br.) en plaatselijke verenigingen. LEIDSCHENDAM Woonwagenkamp. Aangezien met betrekking tot de voorziening in de be hoefte aan woonwagenkampen voor Den Haag en omgeving zich een onbevredi gende situatie voordoet en behoefte be staat aan een tweede regionaal kam naast het woonwagenkamp dat door Den Haag op haar grondgebied in stand wordt gehouden, is door het bestuur van Den Haag ernaar gestreefd een op lossing te vinden op basis van interge meentelijke samenwerking. Tweeëntwintig Voorhoutse struise jon gedames zullen dan hun mannelijke collega's laten zien wat voetballen is De wedstrijd begint om half tien. Tij- VALKENBURG E.H.B.O.-cursus Op woensdag 21 september a.s. zal er in Valkenburg weer gestart worden met een nieuwe EHBO-cursus. De eerste avond wordt gehouden in het B.B.-lokaal, De i het Nu i wachten is dat binnenkort iwagenwet" zal "worden aange- geven zyn: eerst geleld worden door dokter Van Delft. Op deze avond zal burgemeester M. A. van der Have de reeds behaald® diploma's uitreiken. Vooral voor een gemeente als Val kenburg, die door de nabijheid van het marine-vliegkamp Valkenburg in eeD zeer grote gevarenszone is gelegen, is een goed geoefende EHBO naast de an dere hulporganisaties, van het grootste belang. Het bestuur hoopt dan ook. dat in «le komende dagen zich vele nieuwe cursisten zullen aanmelden. De adressen waar men zich op kan Verbeek, Marinus nomen, waardoor elke gemeente plicht zal zijn een woonwagenkamp in te richten gaan de gedachten uit naar een gemeenschappelijke regeling voor de vestiging van een woonwagenkamp in Leidschendam, waarvan de kosten gedragen zullen worden naar rato van het aantal Inwoners der deelnemende gemeenten te weten E>cn Haag, Voor burg, Rijswijk, Wateringen, Naaldwyic, Monster en Zoetermecr. Voor het tweede regionaal woonwa genkamp kan alleen Leidschendam in aanmerking komen met een terrein van ongeveer 3H ha aan de Middenweg. Dit terrein kan plaats bieden aan 80 woon wagens waarbij voldoende ruimte be schikbaar is voor een moderne outille ring ten aanzien van hygiënische, so ciale, culturele en onderwijsvoorzienin gen. accommodatie en exploitatie. t Poststraat 38; J. P. Rovers, Katwyker- weg 5; A. van Delft, Hoofdstraat 124; C. Ouwer8ldot, Hoofdstraat 41 en mevr. Van der Clooster-Sloet tot Everloo, 't Boonrak 4a. LEIDSCHENDAM SUCCES VOOR MUSICI Het instrumentaal solistenconcours, dat zaterdag in Baarn is gehouden heeft in de superieure afdeling een eerste prijs met lof van de jury opgele verd voor klarinettist J. Hooijmans uit Leidschendam. Hy kreeg 187 van de 200 te behalen punten. Eveneens een eerste prijs met lof van de jury kreeg de saxofonist A. Vin centen uit Leidschendam met 195 pun- dens de rust, een half uur, wordt wedstrijd gespeeld tussen bestuurs- en commissieleden van de Oranji eniging en personen, die in gemeente dienst werkzaam zijn. De mi boven alle partijen staat, burgemeeste: G. A. Stolwijk zal de aftrap verrichter Om af te koelen kan men om half deelnemen aan het boegsprietlope: over de vijver in de Jan Steenlaa: Overtollige energie kan 's middag om 2 uur bij het tonknuppelen den gespuid. De plaats van handeik van deze één van de oudste volk: sporten is het Overbos. Wie gee knuppel voor zijn hoofd wil krijge kan te zelfder tijd in de Mgr. Broer: straat gaan kijken naar het ria steken op de fiets voor jongens meisjes van 12 tot en met 15 jaar. dezelfde straat zal 's middags on uur worden „gehobbelfietst" door d mes en heren van 16 jaar en oude De Prins Bernhardstraat wordt dags het domein van de stoelendanset Met een 'muzikale rondgang doo het dorp en met een show van Rijnsburgse drumband D.W.S., die c half acht begint, worden de officie! festiviteiten afgesloten. De prijsur reiking zal donderdagavond om plaatsvinden bij de showroom i fa. Bierman. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. KDC maakte een begi: met de bordenwedstryden. In de hooic klasse moest de pas gepromoveerd J. Schoneveld Pz. aantreden tegen Zwaan. Schoneveld verloor. K. Voor zaat, eveneens gepromoveerd, vond geladen J. Passchier tegenover zich. Voorzaat moest de eer aan Passchier ten. H. Klinkenberg en J. Schonevet bekampten elkaar in een zeer onregel matige party. Schoneveld belandde lig in de remisehaven. In de party Ar. van BeelenT. van der Plas er ook grote spanning. Van Beele werd hier de overwinnaar en Duijvenbode wist J. Godwaldt i ondergang te spelen. In de eerste klasse boekte J. Sloo! weg een verdiensteiyke overwinning C. de Winter. Fr. Spierenburg bract vuurwerk in zijn partij tegen C. de Mc J. Heemskerk en A. Verhoog spet den een goede party. J. Heemsker werd hier de winnaar. J. van Slooten C. van Duijn speelden een gelykopgaai de wedstrijd met wisselende kansen de balans sloeg door in het voorde: van Van Slooten. M. L. Dijkstra begc het seizoen ook uitstekend door voorzichtige Am. van Beelen naar nederlaag te spelen. Ab van Beele speelde een fraaie party met C. Klaveren. Zy eindigde met een re: Deze week komt KDC tegen AD( (Alphen) en KDC 2 tegen HDC 2 Al Bridgen De uitkomsten bridgedrive van de Bridgeclub „D Brug" was: 1. heren De HaanTilly punten; 2. de heren HaversenLie p.; 3. echtpaar De Vrind 730 p.; 4. hij ren ClootsKoot 705 p.; 5. heren Schoo tenLangrooy 704 p.; 6. heren Ooyei dijkEling 700 p.; 7/8. heren De Jong- Rip en heren Van RijnSchalks 696 p 9. heren GoedhartDek 694 p.; 10. hi ren La LauPlu 686 p. KATWIJK AAN ZEE STRANDWACHT EXAMENS Op het strand te Zandvoort werden c examens voor het diploma strandwaeï C, zijnde het praktisch gedeelte afgenc to men. Aan het examen werd deelgenomf door leden van de kustbrlgades Katwi. 'e (5), Noordwijk (5), Noordwykerhou (3), Scheveningen (1), Roekan je (II Hillegom (1) voor Zandvoort en Rotte.' ie dam (1), totaal 17. Eén kandidaat wer m afgewezen, terwijl nog 1 kandidaat in gelegenheid werd gesteld herexamen t doen. Alle kandidaten deden in juli examen voor het theoretische gedeeltl Uit Katwijk slaagden alle kandidateT t.w. de heren T. v.d. Marei, A. v.d. PW A. A. v.d. Plas, J. v.d. Plas en W. Zwi Sër, alle leden van de KRB i samen met de ploeg uit Noordwijk Noorwykerhout opgeleid door hoofdJ structeur van de KRB de heer T. Konink. Het examencomité de uit 14 leden onder voorzitt van de heer R. J. Rohlfs. werd aanges door de Kon. Ned. Bond voor het Redd^ van Drenkelingen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4