„Mathesis Scientiarum Genitrix streek neer in de Boerhaavewij k Ijv/lFFR WERK kom praten! royal'rnrr-""-' .tansen voor u AFRICA ADDI0, EEN PERVERSE KIJK OP HET RASSENPROBLEEM punt ELhlA PIERROT „OME F0NS" op de leeftijd SCHLATMANN der sterken FLANELLEN JONGENSBLOUSES VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1966 DE LE1DSE COURANT PAGINA J OUD GENOOTSCHAP IN NIEUW MILIEU I Naturae. Ver. Oud-leerlingen, leraren en leerlingen, die allen hun geluk wensen vergezeld deden gaan van ge- I schenken. Mathesis Scientiarum Geni trix is aan een nieuw hoofdstuk in haar oude bestaan begonnen. Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie uitbreidt Knap filmwerk in Jacojietti's LE1DSE BIOSCOPEN De films ln de week van 15 tot 22 september zyn door de Katholieks Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind. 14 jaar (geprolongeerd) Dagelijks ook zondags 2.00 en 7.30 u. Lido: Africa addlo iKFC niet gekeurd) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Judith (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Deserto rosso (De rode woestijn) i8 jaar Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Programma door KFC ont- Rex: De gevreesde halve sabel 14 jaar Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uui Zondag 2.30. 4 45. 7.15 en 9.16 i VERSCHIL MET OUDE GEBOUW ALS TUSSEN HEL EN HEMEL De U.T.S. van het Koninklijk Genootschap M.S.G., een 180 jaar oude Leidse onderwijsinstelling, heeft de beschikking gekregen over een hypermodern schoolgebouw. Evenals de meisjes van het St. Agnes- lyceum van een miserabel oud gebouw in een licht en groot nieuw huis trokken, verhuisden de Mathesianen van de hel naar de hemel. Misschien verlangen sommigen nog heimelijk terug naar die gezellige hel, waar een intieme sfeer heerste en de romantiek van de vul kachels het gebrek aan voldoende accommodatie deed vergeten, het nieuwe gebouw aan de Dieperpoellaan biedt hen zoveel ongekende mogelijkheden, dat ze het sombere plechtstatige bouwwerk aan de Pieterskerkgracht spoedig uit hun gedachten zullen bannen. Oude sfeer wordt toch wel gemist Wie het oude gebouw aan de Pie terskerkgracht kent en het nieuwe schoolgebouw betreedt, bekruipt on bewust een gevoel van ruimtevrees. In feite stapt men door een eeuw architectuur heen, alle tussenliggende ontwikkelingen overslaand. In 1866 werd het oude gebouw in gebruik genomen met de wenteltrappen en sierkrullen en de halfduistere gangen, waar de zware houten vloerplanken door generaties van leerlingen diep zijn uitgesleten, in 1966 trekt de jong ste garde van 't gilde der Mathesianen door wanden van glas een strakge- lijnd gebouw binnen, langs een kunst werk, dat evenals de ruggegraat van het gebouw uit stalen binten bestaat. MINISTER In de hal van dit grootste onder wijscomplex verwelkomde de burge meester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, gistermiddag minister Die penhorst, die voor de officiële opening was uitgenodigd. Zijn komst was voor een groep Leidse studenten aanleiding een protestdemonstratie tegen zijn beurzenbeleid te houden, waarover u elders meer kunt lezen. In de grote brede aula van de school, die feestelijk versierd was met talrijke bloemstukken, waren de hel-oranjs stoelen en de marineblauwe toneel gordijnen een kleurig décor voor vele autoriteiten die elkaar over en weer feliciteerden met de prachtige aan winst voor Leiden in het 'algemeen en de MSG in het bijzonder. goudsmeden vaardlgd uit 14 karaats goud. Vraagt uw Juwelier of hij u da ELDIA colle< Juwelier - Horloger MOEIZAAM Voorzitter ir. M. C. de Jong me moreerde in een uitvoerige rede de geschiedenis van het instituut en de moeizame voorbereidingen, om een nieuw schoolgebouw te kunnen betrek ken. Sinds in 1955 het plan werd op gevat een nieuw schoolgebouw op te zetten, zijn er meer dan tien jaar ver streken, eer de oiiening jy^ry^nplaats heeft gevonden. In 1958 werden de bouwplannen bij het departement in gediend, dat begin van het daarop volgende jaar werden goedgekeurd. Tegen het einde van datzelfde jaar kwam architectenbureau Lucas en Niemeyer met het definitieve ontwerp. De eerste oplevering vond plaats be gin 1966. Het gebouw beslaat uit één leslo- kaalblok van drie bouwlagen met in totaal 24 lokalen, een werkplaatsen- complex met werkplaatsen voor elec- trotechniek, metaal- en houtbewer- knikte eens vriendelijk tegen de ruim 200 demon stranten tegen zijn beurzenbeleid, die gistermiddag weer en wind trotseer den om hem van hun afkeur te door dringen. De bewindsman had echter geen tijd om de petitie in ontvangst te nemen. Hij moest namelijk de nieu we UTS aan de Diepenpoellaan offi ciëel gaan openen. king; voorts een directievleugel waarin zijn ondergebracht een overblijflokaal met daarboven ruimten voor directeur, leraren, administratie en dokter. Daar naast is een sportvleugel aanwezig met gymnastieklokaal, was- en kleed ruimte. De inhoud van het lotale ge bouw is 35.000 m3; de bouwkosten bedragen circa 4 miljoen. Aannemer was de Ned. Bouw Mij. uit Den Haag. GEESTIG Minister Diepenhorst, geestig en wel bespraakt als altijd, ontlokte voort durend lachsalvo's aan het in plech tige gelegenheidskleding gestoken ge-1 zeischap. Hij cijferde o.m. voor, dat de onderwijsbegroting bij normale uitbreiding van het aanlal voorzie ningen in 1975 niet minder dan 11 miljard zou vergen. Dit mag echter niemand afschrikken, want met ons onderwijs moeten we in voorwaartse richting blijven gaan, willen we niet afvallen tot een staat met een bete kenis als van een Balkanstaat. Stil stand is immers zeker bij het onder wijs een dood. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de directeur van de UTS. ir. W. Engels en vertegenwoordigers van bouwmaatschappij. Ars Aemulae A FRICA ADDIO", van Mondo-cane-maker Jacopetti is ondertussen een veelbesproken film geworden. Een bioscoopdirectie hoofdstad zag af van vertoning, omdat men bang was hierdoor relle tjes uit te lokken. In de Sleutelstad, waar men niet zo bang behoeft te zijn voor explosieve elementen, ging het tot nu toe allemaal wel, zij het dan dat de Nederlandse Studentenraad in een brief aan minister Vrolijk het verzoek richtte de vertoning te staken. „Men kan er nauwelijks aan twijfelen," zo luidt het schrijven onder meer, „dat deze film de bedoeling heeft de zwarte bevolking van de Afri kaanse landen in het nadeel te stellen bij de blanken. Wij achten deze voorlichting - die grote bevolkingsgroepen - die van de kolonisa tie en dekolonisatie niets afweten, misleiden - onjuist, beledigend er onnodig kwetsend voor de Afrikaanse bevolking." wondering over de kille bena- wijze van de blanke regisseui j die de zwarte mens „het gevaarlijke dier" noemt, de immense schuld massamoorden, plundering en anarchie met rake beelden in de schoenen Niettemin kan eenieder die dat wenat. Wanneer d„ deze Kettingen (noglgaan toetaen aan bove„dle„ de blanke dMa a"chter. de (film)realiteit. Wij geloven, dat er in de beweringen van de NSR veel waarheid schuilt, maar toch achten we vertoningsverbod niet de juiste oplos sing. De film roept een aantal vragen op, die gesteld moeten worden, en die daarom ook ongehinderd aan hel pu bliek moeten worden voorgelegd, mo gelijk met deze restrictie, dat het pu bliek in kennis moet worden gesteld van het misleidende karakter van de benadering van hec probleem. Schok kend. beklemmend en afschuwelijk is „Addio Africa". Beelden uit jonge vrij heidsoorlogen worden niets ontziend door de camera op het celluloid vast gelegd. Het is geen opwindende sensatie die deze film verwekt. Eerder walging. Onmiskenbare fascistisehe 15 en raeistische inslag TOONZALEN IMENEXCO HOGE RIJNDIJK 25 - LEIDEN Dageljjks geopend van 8.30 tot 17.00 uur. ZATERDAG van 9.30 tot 13.80 u. grond afschildert als het grote slacht offer, dat het volwassen kind va rekening is, en de blanke kolonisten in Zuid-Afrika als het enige lichtpuntje aanwijst in het zwarte werelddeel, dan is zijn stellingname ondertussen wel duidelijk geworden, dat we niet bang zijn, dat zijn superioriteitswaanzin niet wordt onderkend. Draai eens een docu mentaire over de gewelddaden va laatste Wereldoorlog in Europa af hetzelfde publiek. Dat zal dan snel begrijpen, dat veroordelen in dit ge val van de zwarte door de blanke wel heel gemakkelijk is, maar allerminst eervol. (Lido, 18 jaar) EXPRESSIEVE HOOFDROL VAN MONICA VITTI In Studio is deze week „Deserto Ros so", een meesterwerk van de Italiaanse cineast Michelangelo Antonionl te zien. Het is in alle opzichten een knap er suggestief filmwerk, met een voortref felijke expressieve hoofdrol bovendien van Monica Vitti, de echtgenote van de regisseur. In deze film laat Antonioni een jonge vrouw de invloed ondergaan van een volkomen gemechaniseerde en geauto matiseerde wereld. Als decor diende de Italiaanse plaats Ravenna, dat de laat ste jaren van een schilderachtig plaatsje veranderde in 'n beklemmende fabrieks stad met een kakofonie van geluiden, onwezenlijke kleuren en onnatuurlijke vormen. De vrouw, wier weerstands- ONTMOETINGEN „Denk nooit aan jezelf, maar altijd aan een ander Deze woorden van zijn vader heeft „Oom Fons" Schlatmann steeds tot de zijne gemaakt. 't Klinkt wat oneerbiedig misschien om van „Oom Fons" te spreken, wan neer we daarmee bedoelen de heer Alfons Schlatmann, wonend Juffer- mansstraat 29 te Oegstgeest, die mor gen (zaterdag) zijn 75ste verjaardag hoopt te herdenken, maar het woord oneerbiedig zij hier verre. Immers, wanneer iemand jegens kinderen veel goed doet, zullen zij hem gaarne „oom" noemen en tegen over 'n achtenswaardig man als de heer A. Schlatmann, die de leeftijd der sterken nu reeds vijf jaar gepas seerd is, voelen velen, die door hem goéd gedaan worden, zich nog echt kinderen. En die velen zijn de missionarissen en andere missievrienden, die de heer Schlatmann zich in de loop der jaren heeft weten te W hebben „Oom Fons" ter gele genheid van zijn 75ste vérjaar dag opgezocht om uit zijn mond iets te vernemen over zijn hobbies, om „zijn leven" eens in onze cou rant, die hem altijd zeer lief is ge weest, voor het voetlicht te brengen. Op onze vraag welke hobbies hij naast zijn toch wel druk zakenleven heeft gehad, antwoordde hij: „Elk mens heeft twee hartkleppen, die goed moeten functioneren om hem te doen leven. Welnu, ik heb twee ex tra hartkleppen, zonder welke ik niet kan leven: de eerste is mijn liefde voor de missie, de tweede het Zieken- triduum". En hij vervolgt: ..Het is 'n-mooie hobby voor de katholieke zaak te kunnen doen wat je kunt. En in de hulp aan de katholieke missiën vond ik mijn grootste hobby. Het is ont stellend zoveel gebrek als er in de missie nog geleden wordt. Meer dan ergens anders is daar hulp nodig. En het zit 'm daarbij niet zozeer in de grote, dan wel in de kleine dingen." Daarbij komt de heer Schlatmann vanzelf op zyn klokkenactie, waar mede hU op 'n missie-avond ln 1959 startte. Sedertdien heeft hj) meer dan honderd klokken over de we reld gezonden, geen boord one na tuurlijk, maar kleine klokken, die bij 'n missiekerkje of -kapel nu eenmaal horen. Zij gingen naar de Eskimo's in Alaska bij de Beringzee, naar de Balievallei op Nieuw Guinea (West Irian) en naar zoveel andere plaat sen in binnen- en buitenland. Na de dood van mgr. Bekkers kwam bij „Oom Fons" de gedachte op aan 'n klok voor 'n Mgr.-Bekkerskapel Het werd tenslotte een klokje voor de laatste door mgr. Bekkers inge wijde kerk. die in zijn geboorteplaats St. Oedenrode, naast de boerderij van zijn moeder. Dit klokje is nu gereed en gaat deze maand nog weg Goede vrienden zorgden, dat het ijzeren staketsel voor het klokje er ook kwam. heeft nog veel meer nodig dan alleen klokken. Zo vroeg 'n missionaris hem of hij hem niet wat pikhouwelen en schoppen kon bezorgen voor de aan leg van 'n vliegveldje „Oom Fons toog weer naar zijn vrienden en het gereedschap kwam er! De missie heeft nog aan alles ge brek, zegt de heer Schlatmann met iets van weemoed in zijn stem. „Het lijkt ongelooflijk", aldus verhaalt hij \erder, „maar waar is, dat 'n vrouw in de missie van Nieuw Guinea graag een week wil werken voor 'n lepel zout. Daarom vroegen de missiona rissen hem: stuur zout, stuur zout! Gevolg: grote hoeveelheden zout wer den naar de missie gestuurd, maar het gebrek blüft! Duizenden blikken groenten zijn naar de diverse missies gezonden. Thans wordt uitgezien naar de mo gelijkheid gedroogde groenten te ver zenden, omdat de verzendkosten dan aanmerkelijk minder zullen zyn. In 'n laatste brief (augustus jl.) vroeg 'n missionaris, die 'n klein- minarie in Sukarnapura leidt: „En wat de jongens betreft al les wat jongens van 14 tot 20 jaar kunnen trekken, is welkom benevens zeep en zeeppoeder want ik wil ze ook een beetje schoon hou den Schoenen en sokken en voor hun studie potloden en ball points, tekenschriften en verfdozen, volley- en voetballen en pingpong balletjes 't Is slechts een greep uit de enor- i hoeveelheid van behoeften, waar- „Oom Fons" op zijn beurt de grote missionaris moet voldoen, i we zouden zo door kunnen gaan, e zouden kolommen kunnen vul- We hopen slechts, dat deze woor den niet misverstaan worden, want tenslotte kan 'n man alleen ook niet alles doen! mann voor het Eucharistisch Zieken- triduum. Reeds vanaf de oprichting hiervan onder pastoor Leusen zette de heer Schlatmann zijn schouders mede on der dit zegenrijke werk, Jarenlang gesteund door zijn echtgenote, kon j hij veel. zeer veel voor dit zieken- 1 werk doen en velen zullen hem daar voor dankbaar zijn. Tenslotte heeft hy ook jarenlang zitting gehad in het R.K. Armbestuur van Oegstgeest, maar wegens drukke werkzaamheden moest hij daarvoor bedanken. We zijn wat lang geworden, we hebben naar de mening van de heer Schlatmann misschien teveel de lof trompet gestoken over zijn hobbies, maar van „zjjn lijfblad", dat de Leid se Courant nu eenmaal is, kan hij veel hebben Zo, „Oom Fons" dit was uw leven, neen dit Is uw leven en daarbij: nog menig jaartje geluk met vermogen toch al niet groot meer is na een ongeluk, waarbij z(j ernstig hersen letsel heeft opgelopen, kan deze wereld niet aan. Steun min haar echtgenoot heeft z(J niet, want deze man, werkzaam in een van de fabrieken, die volledig opgaat ln zijn werk, maakt niet de in druk, dat hij er veel hinder van heeft, dat hy niet meer is dan een nietige schakel in het produktieproces. Hi) is als het ware geabsorbeerd door de techniek. De vrouw daarentegen belandt op den duur in een ernstige zenuwcrisis. Achtervolgd door nachtmerries en waanvoorstellingen wordt z\j bevangen door een steeds sterker wordende angst voor de haar omringende kunstmatige wereld, Even HJkt het er op, dat de vrouw los zal komen van haar probleem, wanneer een begrijpend man haar pad kruist. Ver op de weg naar het herstel komen zy evenwel niet. want de man geeft in een zwak moment zyn gevoe lens prys. De vrouw constateert dan ontgoocheld, dat de vriendschap met de man niets positiefs heeft opgeleverd. Er is slechts een geval van echtbreuk bijgekomen. Een oplossing voor de vrouw biedt Antonionl In deze film niet. De vrouw slaagt er niet In haar wereld te accepteren en haar plaats te vinden. (KFC 18 Jaar) JUDITH LUXOR Een sterke rolbezetting met Sophia Loren, Jack Hawkins Peter Finch heeft de film Judith dramatisch accent gegeven waardoor het toch al boeiende scenario nog beter tot zijn recht kwam. Het ver haal draait om de haat die de Joodse vrouw Judith koestert ten opzichte van haar vroegere man Gustav Schil ler, een voormalige nazi-generaal, die zyn vrouw en haar zoontje verried. De vrouw overleefde echter het con centratiekamp en kwam in Palestina terecht, dat aan de vooravond van zijn onafhankelijkheid stond. Schiller bevindt zich in de buurt om een Arabische aanval voor te be reiden. Aan de andere kant staan de Israeli's, die door Judith die geen rpiddel onbeproefd laat om haar doel, de vernietiging van Schiller, te be reiken naar Damascus gevoerd worden. Hier bevindt zich namelijk de nazi-generaal. Schiller zou door de Israeli's mee worden gevoerd, maar op het ogenblik, dat Judith haar ex- man alleen treft vergeet zij alle in structies en in blinde woede schiet zij met een revolver pp hem. Men weet hem evenwel toch over de Pa lestijnse grens te krijgen en uit. angst vertelt de man aan Judith, waar de Arabische hoofdaanval zal worden in gezet. Als Judith hem wil vrijlaten, wil Schiller haar ook nog vertellen waar haar zoon, die nog in leven blijkt, zich bevindt. Schiller wordt echter ge dood door een voltreffer en Judith zal zelf dus haar zoon moeten zoeken. Toegang veertien jaar. GEBROKEN SABEL tl. „Uw bad is gereed, meester." KORRELTJE Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Marktberichten LEIDEN, 16 september, KAAS Aanvoer 6 partyen Goudse, 3 partyen Leidse. Prijzen: Goudse le kwal. tot 3.63; Leidse le kwal. tot 3.52. Handel redeiyk. LEIDEN, 16 sept. Vee Stieren 5, melkkoeien 70, vette koeien 325, vare koeien 35, vette kalveren 92, nuchter» kalveren 8, vette schapen 320, fok schapen 240, vette lammeren 1940, dr. zeugen 31, schrammen 95, biggen 406, geiten 5, veulens 1. totaal aanvoer 3573. Prijzen: slachtstieren 4 00-4.15- 4.40, melkkoeien 950-1250-1400, vette koeien 3.30-3.90-4.30, vare koeien 575- 900-1325, vette kalveren 3,30-3.80-4.05, vette schapen 85-110-125, fokschapen 110-140-150, vette lammeren 120-140- 160, dr. zeugen 375-400-450, schrammen 100-115-120, biggen 70-75-80. Handel: slachtstieren rustig; melkkoeien zeer rustig; vette koeien traag; vare koeien kalm; vette kalvercrt vlug, duur; vette schapen stug; vette lammeren vlug duur, fokschapen lui; zeugen willig; schrammen stug en terughoudend; big gen stug en terughoudend. TER AAR. 14 sept. Groenten. Kassnybonen 1.35 1.60, idem stek 65, natuur snybonen 85 90, witte pronk- bonen 2060, stokprlnaesseboncn 95, prei 19, komkommers krom 15, uien 28 - 33, andijvie 1622. postelein 25—26 alles per kilo, sla 4 13, bloemkool B 4060, idem C 3035, idem stek 15 REX „De gevreesde halve sabel 18 alles per stuk. bospeen 1927, sel een geheime agentenvei haal in Wild dery 5—6. peterselie 6 p«-r bosj.-. Ex- West-trant kunt u zien in het theater j port veiling: komkommers 12—35 per dat zoveel munitie in zijn bioscoop- stuk. spruiten A 55, B 55. D (yieln) 49 programma doet. Krachtige kerels en per kilo. Tomaten A extra 3.30—3.50. tedere maagden vormen een uiter- ai 3.30—3.40, B extra 3.40 3.70, BI mate geschikt gezelschap om een 3.00—3.40. C 2.80, CC 2.00 -2 .10. bon avondje mee uit 'e zijn. Heldendom ken 2.50 alles per bakje van ses kilo. en liefde, stryd en leed in kleur ge- Dnr, nrtuwncvrcv ,c bracht en smakelijk opgediend, is te ROELOFARENDS\ EEN 15 sept. zien voor veertienjarigen en ouderen. °lmcn cJers: GEJAAGD DOOR DE WIND CAMERA Klassieker „Gejaagd door de wind", verfilming van de be roemde roman van Margaret Mitchell „Gone with the wind" wederom in Leiden en wederom is deze rolprent geprolongeerd. Wie dit epos van de Amerikaanse burgeroorlog nog niet heeft gezien stappe er onverwijld eens heen. Men kan er het knappe spel van Clark Gable destijds op het hoogte punt van zijn roem gaan zien en de niet voor hem onderdoende tegen speelster Vivien Leigh als Scarlett O'Hara. (14 jaar). lang knaapje Achtj te Leiderdorp in Oude Rijn verdronken Gisteravond is dc 8-jarige Jantje Diseraad, het enige kind van het be kende echtpaar dat concierge Ls van het Dorpshuis, door verdrinking om 't leven gekomen. Het ventje had gisteravond om kwart ■er zes toestemming van zijn ouders gekregen'om nog een half uurtje bui ten te spelen. Hij is toen waarschijn lijk naar de bruggehoofden van de oude Leiderdorpsc brug gegaan en te water geraakt met bovengemeld nood lottig gevolg. Nadat na vermissing de rivierpolitie was gewaarschuwd is men met dreggen begonnen. Om negen uur werd^ het levenloze lichaampje opge- Wilt U iets weten Iloofdntad Albanië. Een abonnee die op zoek is naar de hoofdsteden van alle landen van Europa, raakte by Al banië even ln twyfcl. Hy dacht aan Tlranië. Antwoordt Niet slecht gedacht. Op enkele letters na Is dit de naam van de Albanese hoofdstad, die nameiyk ge tooid Is met de romantische naam Tirana. 20, Sim rood 10-15, Sim wit 13-18, Sim Keefer 12-14, Sim Arthur 14-16, Espe- rence 15-23, Princes Ann 11-17, Tange rine 13-18, Désiré 14, Red Diamond 11- 15. Lelies 13-17, Gcrbera 21-26, Cycla men 80-1.65. Ficus 1 20-1.25. Rozen: Garnette en Card 4-9, Zorina 10-16, Carla 22-29, Coral Princess 13-18. Su per Star 22-27, Baccara 24-33, Elsheth 16-18, Sonora 12-18, Tradition 13-15, Geplozen Chrysanthen: White Hope 17-22, Bornholm 20-29, Migoli 17-24, Breitner 18-24. Escorte 20-23, Alec Bel er 17-33. I111111111t11 23-.'Ti, Kff.tli:. 16-28, Clingendaal 21-37, George Ba ker 27, Devils Cape .20-21, Troschry- santhen: Koene's Glorie 71-83. Davine 73-1.24, Crace 83-1.15, 'Koene's Elite 82-1.08, Lilian Hoek 63-1.16, Dclight- full 67-1.05. Ludda 90-1.10, titItui Orphé 76-97. Purple Gem 1.13, Market Grower 58-67, White Hope 70-78, Tip Top 83-1.00, Eikenblad 45-53, Sniigroen 26-68, Irissen 45-95, Frcesia's 38-l.OR, Ornithogalum 22-62, Dahlia's 26-65, Helianthus 54-56. Asters 20-00, Anemo nen 16-27, Montbretla 28-34, Staticc 27-28 p. bos - leuke ruitdesalni leeftyd 45 Jaar leeftijd 7—13 jaar 2.95 3.90 (feei

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3