Leiden zal binnenkort op maandag een dode stad zijn Studentenflat hoogtse punt bereikt KAASSHOW AAN DE VOORAVOND VAN BODEGRAAFSE NAJAARSMARKT Hoe reden renners van De Bollenstreek DE SPARTAAN DEED IN NIJMEGEN EERSTE STAP NAAR HOOFDKLASSE Jongens C en D van Holland kampioen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 13 SEPTEMBER 1966 Door winkelsluiting en te weinig avondvertier De vereniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer te Leiden en omstreken heeft een verslag over 1965 uitgebracht, waarin ze zegt dat 1965 ondanks de slechte zomer allesbehalve een rustig jaar is geweest voor het inlichtingenbureau. Het was drukker dan ooit, hetgeen veroorzaakt werd door de toeristen, die hun vakantie doorbrachten in de ontspanningsgebieden rond Leiden en bij slecht weer vertier zochten in de stad. En dat vertier is een veel omstreden punt blijkens het jaarverslag. „Een aspect dat in de toekomst de ge zelligheid van de stad zal gaan beïnvloeden is het feit, dat steeds meer detailhandelsbedrijven er toe overgaan de gehele maandag te sluiten in verband met de problemen rond de vijfdaagse werkweek. Het ziet er naar uit dat Leiden binnenkort op maandag een dode stad zal zijn en dat zal het toeristisch bezoek bepaald niet ten goede komen, terwijl ook de horeca-bedrijven daarvan de weerslag zullen gaan ondervinden. Er is in onze stad te weinig avondvertier om toeristen voor langere tijd te binden, terwijl de bezienswaardigheden, hoe interessant ook, niet de gezellige sfeer geven, zoals geopende winkels dat doen", aldus het jaarverslag van de V.V.V. LEIDS KAMERKOOR IS OPGEHEVEN Het bestuur en leden van het Leids Kamerkoor zien geen mogelijkheden meer, dit koor te laten voortbestaan. Dit I Is hedenmorgen bekend geworden. Of schoon na het overlijden van de dirigent Willem Mizée by het koor de gedachte geleefd heeft, dat men aan hem verplicht was door te gaan, Is men thans tot de conclusie gekomen dat dit onmogelijk ls. i Het Leids Kamerkoor kreeg vooral grote bekendheid door zijn jaarlijkse uit- 1 voering van Bachs Johannes Passion, die de laatste maal, sinds het overlijden I van Willem Mizée, onder leiding stond van de nieuwe dirigent Leo Pappenheim. T entoonstellinsen (t/m 10 okt.) Taveerne Tastevin (Beestenmarkt). Foto's van H. J. M. Hoogeveen. (Tot 27 sept. dag vanaf 5 uur). Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg). Schild, en objecten van Wm. Breddels. (Vanaf 9 sept. tot 2 okt.). Mii LEDENAANTAL VVV VERMINDERD De hotelaccommodatie werd in 1965 niet uitgebreid. „Helaas" voegt de V.V.V. er aan toe. Op 20 september 1965 werd als nieuwe cre-voorzitter benoemd burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Een groot verlies voor de V.V.V. was het overlijden van prof. Keuning op 13 augustus 1965, die sinds vele jaren een waardevol bestuurslid Het aantal leden van de V.V.V. is m 1965 wederom verminderd, terwijl er aan de ledenwerving niet veel is ge daan. De V.V.V. vindt dit onrustba rend, omdat de gemeenttlijke subsidie is gebaseerd op de inkomsten van de vereniging. BOOTTOCHTEN GROTE TREKPLEISTER Voorts geeft het jaarverslag min of meer interessante cijfers over 't werk van de Leidse V.V.V., die tot 1 no vember 1965 onder leiding stond van de heer G. van V/eelden, en daarna onder de heer E. Meester jr. Het aantal mondelinge, schriftelijke of telefonische inlichtingen dat de V.V.V. in 1965 gaf bedroeg 53.723 (1964: 47.122) en de Logies Inlichtin gen Dienst verschafte in eigen stad en omgeving 3087 personen, die van te voren geen logies hadden bespro ken, onderdak. Een grote trekpleister voor Leiden blijken de boottochten voerend over Kagerplassen, Braasse- mermeer of de Leidse grachten te zyn. De musea hadden ook niet te klagen over belangstelling; volkenkunde kreeg 38.355 bezoekers, de Lakenhal 33.453, het Museum van Oudheden 32.599, het Generaal Hoefer-museun» 15.865 en 't museum voor natuurwetenschappen 3.757. Van vrijdag 9 september tot en met donderdag 15 september 1966: Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. sea .Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 1—5 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudbeden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). Duivenvoorde-concerten te Voorschoten zijn weer beg< Goede kamermuziek onnen van Prager Duo HET PRAGER DUO Dagmar Pla- ttlovA (harp) en Véclav Zilka (fluit) hebben de concertenreeks ln het kasteel Duivenvoorde te Voorschoten weer geopend met een concert van ka mermuziek. De harpiste gaf door geraffineerde techniek en grote muzikaliteit blijk een waarachtig kunstenares te zijn. Haar spel had geen aparte effecten nodig. Het was rein en doorzichtig. De fluitist miste evenmin de techni sche vaardigheid, maar zijn muzikaliteit kwam eerst bij de contemporaine werken tot uiting. Bij de oude muziek was de toon te stug. Vooral bfl „Green Sleeves", ook bij de sonate van C. Ph. E. Bach in A kl. t. voor flultsolo was er van zijn zijde meer noot dan muziek. Het samenspel functioneerde echter uitstekend bij deze twee artisten. De solo-harp sonate van Johann La- dislaus Dussek werd heel mooi en stijl vol gespeeld en ln het derde deel werden de gebroken accoorden zeer fijnzinnig getokkeld. Het werk zelf was niet van grootse allure. BIJ DE NIEUWE MUZIEK werd de geest eerst vaardig bij de fluitist en met mooie toon en in prachtig samen spel met de harpiste klonk de nog tona- val gebleven sonate van Carmen Petra Basagopol (geb. 1926), waarvan het laatste deel het meest frappeerde door volledige overgave. Dit konden we ook constateren bij de vijf heel Interessante „5 Dialogi" van Jan K&pr, waarvan een met een geprepareerde harp ep een ander voor harpsolo en enkele klanken op een zeer verkorte fluit van 3 tonen. De fluitist gaf als solist het bekende „Syrinx" van Debussy, dat wij echter met meer voordracht hadden willen ho- Een buitengewoon knap gecomponeer de kleine suite in oude stijl vafi Zdenek Folprecht kreeg een gave vertolking. Maar bijzonder mooi speelde de har piste een Allegro voor harp van Antonin Dvor&k. Entr'act voor fluit en harp van Jaques Ibert is prettige muziek om naar te luis teren: het miste diepgang, hoewel Entr'act muziek dit niet direct nodig is. Na veel bloemen van bestuur en vrien den klonk nog een „Scherzo" van Floss- Op 19 en 20 september spelen weder om het bekende duo Ellen Mac Gillavry en Jaap Spigt (fluit en clavecimbel). THEO TEN HOOVEN Gistermiddag rond vier uur weer klonken enkele schrille, ongecoördineer de trompetstoten over het bouwterrein van de Stichting Studenten Hulsvesting aan de R(Jn- en Sehlekade. Hoewel de tonen, die de onbekend gebleven werk nemer van de NBM aan zjjn dubieuze toetertja wist te ontwringen, niet be paald harmonlëerden met het plech tige, styivolle karakter van deze open- luchtbUeenkomst, werd er hartelijk om gelachen door de vele aanwezigen. Er was dan ook reden te over om opgewekt te zjjn, want de bouw van de studenten- torenflat aan de Ryn- en Sehlekade, een van de grootste projecten van de Stich ting, was zo ver gevorderd dat het hoogste punt was bereikt, Hoe hoog dat punt was kon men zien aan professor Taconis, de voorzitter van de Stichting, die kennelijk buiten adem was van de 31 meter plus vlaggestok, waarlangs hy de vaderlandse driekleur omhoog had moeten h(jsen. In z(jn toe spraak. waarin hy antwoordde op de i woorden van de heer J. C. van Ste(jn. de directeur bouwbedrflf van de NBM, toonde professor Taconis echter een zeldzaam enthousiasme door te zeggen, dat h(J bereid was ook voor iedere stu- cadoor, die het afkomen van deze flat zou kunnen bespoedigen, de vlag te h|J- Pannebier Hierna overhandigde hij aan de uit voerder vah het project, de heer H. Pa penhuizen, een grote enveloppe. Dat bleek het pannebter te zijn, of beter de "kapfooi", zoals iemand die achter mij naar de televidle stond te kijken des gevraagd verklaarde. Denkt u nu niet dat deze man een televisieslaaf was. die onder de arbeid beslist naar het test beeld moest kijken; de hele plechtig heid werd namelijk vla een gesloten cir cuit uitgezonden, zodat ook diegenen die een beetje achteraan stonden alles goed konden zien. Insldelook Na de openlngstoeapraakjes bestond er voor de aanwezigen de gelegenheid om het gebouw van binnen te bekfjken. een kans die maar weinigen onbenut VOORSCHOTEN Geboren: ChrlaUaan J M. z.v. Rudolf G. C. Oldeman en A. M. M. Kerkhoven; Tilly H d.v. J. Schot en M. J. Visser; Martine P. d.v. M. M v. Erkel en J. I. M. ten Berge; Henriëttc A. d.v. J. v.d. Noort en C. N. 't Gilde; Louis E. d.v. L. Weljand en H. G. Willemse; Véronique M. d.v. A. J. M. v.d. Voort en J. M. Ghuysen; Esther M. d.v. J. Carll en P. M. Steenvoorden; Sylvia M. d.v. W. Vreeburg en A. C. Piket; Anna M. C. d.v. L. C. de Winter en A. C. W. van Woerkom; Olaf R. M. z.v. R. Meyer en C. M. van Staveren; Adrlanus J. P. z.v. J. L. van Hansteren en G. C. J. Spruljt; Jetty A. d.v. C. P. v. Roo(jen en T. Grey- danus; Victor J. z.v. J L. Janssen en C. W. J. Meegdes; Sonja E. L. d.v. A. G. A. Beijersbergen van Henegouwen en L. A. Middendorp. Gehuwd: A. Provoost 26 J. en M. J. Oudshoorn 26 Jaar; J. Vissers 31 J. en T. Willempje 23 Jaar; H. C. van Beek 24 Jaar en R. S. Krouwera 19 jaar. lieten. Het ziet er allemaal degelijk, helder en ruim uit, met veel licht door grote ramen, uitstekende sanitaire voor zieningen, gemeenschappelijke eetloka- len (zoals de fusielokalen in de Ster flat) en centrale verwarming. "Hartje wat wil je nog meer?" dacht ik toen ik het indrukwekkende pand (10 woonla gen, 168 kamers en 31 meter hoog) ver liet. "Een versterking", luidde het ant woord. Daar werd voor gezorgd tijdens een zittende receptie, of beter gezamen lijke borrel, in "Pardoeza". het trefpunt van studenten en wetenschappelijke staf in de Douzastraat. Er werd niet meer gespeeched. maar wel veel gepraat. De Stichting had een nieuw succes op haar j naam gebracht. LEIDSE AGENDA DINSDAG 13 SEPTEMBER Toneelgroep Centrum „Het moei- ime liedeleven van Attlla Galop", Scfhouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Leids Academisch Kunstcentrum Tentoonstelling Chavalit Soemprunsuk grafiek. Opening in Academiegebouw, 16.30 uur. Modehuis De Groot Modeshow na jaar 1966. Rest. v. d. Heyden, 14.30 en 20.00 uur. Leidse Vrouwenverenigingen By eenkomst voor alle leden van deze ver enigingen t.b.v. grootscheepse actie van niet-Europese vluchtelingen. Burger zaal Stadhuis, 20.30 uur. r. v. Mathesianen Opening van ve school door lyinister Diepen horst., Dieperpoellaan 2, 14.00 uur. VRIJDAG 16 SEPTEMBER K O Orgelconcert door Siegfried Reda. Ook voor niet-leden, Pieterskerk, 20.15 uur. Chr. toneelgroep „Arnphis" Opv. v „Een katje uit duizend", De Burcht, 20 Kwaliteit boerenkaas opnieuw gestegen D. de l'Ecluse 25 jaar hokkenzetter DEZE MAAND was het 25 jaar ge- leden dat de heer D de '1 Eclusc als hokkenzetter in dienst kwam by de Markt- en Havendienst. Gisteren werd dit feit herdacht in een samen komst in het Waaggebouw. De direc teur van deze dienst, de heer Weima, heeft uitgerekend dat gedurende die 25 jaar circa 2.000.000 schapen op de markt werden aangevoerd en dat de heer De '1 Ecluse in samenwerking met zijn collega's vrijdags van 2.00 uur tot 15.00 uur ongeveer 200.000 hok ken heeft gezet en weer opgehaald, en dat vaak in weer en wind. LEIDERDORP SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING De Leiderdorpse gemeenteraad is gis teravond niet langer dan vyf minuten b|J elkaar geweest. Aanleiding daartoe was het spoedeisende voorstel van b. en w. een geldlening van 680.000,aan te gaan by de Bank van Nederlandse Gemeenten. Het geld ls nodig voor de financiering van de brug over de Zyi (ƒ600.000,en de afbraak van de landhoofden van de oude Leiderdorpse brug (ƒ68.000,De raad ging zonder hoofdeiyke stemming akkoord. Afwezig waren: wethouder C. Meerburg, mej. M. van der Voort en de heer E. J. Veld- huijzen wegens vakantie en de heren J. Tieken en A. M. Kleiss wegbns reeds ge maakte afspraken. Geboren: Tanja van der Hoevefi d. v. van der Hoeven, Gerardus J. en van Bierma, Ietske. Mihcaël Justinus Blans, z. v. Blans, Nicolaas Siegfried T. J. en van Geurtsen, Justine H. M. Ondertrouwd: van der Molen, Johan Nicolaas 23 j. en van Rossen, Maria 22 Jaar. Gehuwd: van der Luit Dirk 27 j. en Dokter, Henderika 21 j. Jan Adriaan Tyi 29 j. en den Hollander, Gerrltje 26 Alen moet wel respect hebben voor de Marktcommissle die telkenjare voor de nioeiiyke taak staat een hehooriyk pro gramma In elkar- te zetten met vooral Iets origineels erin. Toeh is dat deze keer weer gelukt. De byzondere attraktie Is de komst van de Ooftfee uit het Vierstromenland in de Betuwe. Om 7 uur maakte zy, verge zeld door haar hofdames, een rytoer door de kom van het dorp, voorafgegaan door de muziekkorpsen van Nieuwerbrug en Bodegraven. De kleurige uniformen van de muzikanten verhoogden met de wap perende vlaggen van de hulzengevels de vroiyke stemming. In de grote garage van Trans-Neer- landia werd de Ooftfee opgewacht en toegesproken door de loco-burgemeester C. Karssen. Deze noemde het huwehjk tussen kaas en fruit een gelukkige ver bintenis, doelend op de talryke boeren kazen en schalen Betuws fruit die het hoofdelement van de traditionele kaas show vormden, nsast de vele bloemstuk ken die de zaal sierden. Vooraf had wet houder Karssen. als voorzitter van de Marktcommissie. de aanwezigen, waar onder vele genodigden, welkom geheten en een en ander gezegd over de kwali teit van de ingezonden boerenkaas. Ir. Roozenboom van de Rykszuivel- consulenten, gaf een uitvoerig overzicht van de kaasshow, waarby hij o.a. op merkte dat de kwaliteit van de boeren kaas dit jaar weer gestegen was. Het ge middeld aantal punten lag nu voor de lichte kaas (beneden 12 kg.) op 89,1 p.. voor de zware op 88,1 p. Dat is bijzonder hoog. De volmaakte kaas (100 pet) was In gezonden door de heer en mevr. C. Cap- tein uit Zoeterwoude. Aan dit zelfkazend eehtpaar werd de enige beker van de show overhandigd. Daarnaast waren nog vele pryzen beschikbaar gesteld. De Ooftfee sprak nog enkele woorden van erkentelijkheid voor haar uitver kiezing en de blijde incomste in Bode graven. Zij zag er behalve een stukje bussiness ook een stukje folklore ln. Ter kennismaking waren tevens aan wezig vertegenwoordigers van de Broe derschap van de Blauwe Druif uit Naald wijk. Nadat de Ooftfee een spandoek had ontrold met de slogan: „De Betuwe ln Bodegraven", was de show officieel ge opend en konden de vele wachtenden al het moois op de show van dichtby ln ogenschouw nemen. Op de Nieuwe Markt schitterden de honderden lampjes van het amusements park en klonken de vrolijke tonen van kramen en etablissementen nog laat over de Bodegraaf se kom. t Het totale aantal inzendingen naar de kaaskeuring was iets teruggelopen, nl. van 91 naar 75. Het is opmerkelijk dat De volmaakte kaas van de heer Captein uit Zoeterwoude werd be loond met een beker, die hem door <'e Ooftfee (r.) werd overhandigd. deze teruggang alleen werd geconsta teerd in klasse A. In klasse B bleef het aantal inzendingen gelijk aan dat van verleden jaar. UITSLAG Ereprijs A J. G. L. Captein, Zoeter woude. ereprijs B N. v. d. Poel, Zoeter woude. IA A. de Graaf. Bodegraven en A. G. J. Noordman, Zoeterwoude, 1B D, Sol, Hazerswoude en G. W. Verstee- gen. Zoeterwoude, IC Th. G. Bunhlk, Bodegraven en A. Verby, Alphen a. d. Rijn, 2A G. J. v. d. Stoel, Bodegraven J. A. Straathof. Alphen a. d. Ryn en Q. de Jong, Hazerswoude, 2C A. A. Kle ver, Bodegraven, mej. C. Hoppenbrou wer, Alphen a. d. Rijn, mevr. W. de Jong. Aarlanderveen en D. Visser, Langeraar, 3 mevr, P. de Groot-Habold, Zegveld, E. V. W. de Jong, Aarlanderveen, G. J. de Jong, Zoeterwoude, J. E. Hartveld, Rijnsaterwoude, J. N. M. Vergeer, Nieuw koop, A. C. van Vliet, Bodegraven, J. M. Kraan, Koudekerk a. d. Rijn, mej. A. Hartveld, Rijnsaterwoude. J. W. de Bruyn, Bodegraven. P. Hartveld, Rijn saterwoude, G. C. Kraan, Alpheü a. d. Ryn, J. E. van Zoest, Bodegraven. Klasse B (12 kg. en zwaarder) Ereprijs C J. G. L. Captein, Zoeter woude. IA G. J. v. d. Stoel, Bodegraven. IC G. W. Versteegen, Zoeterwoude, 2A mevr. Vollering-Bouwman, Bodegraven. P. C- Rotteveel, Rijpwetering en D. Ver- gunst, Alphen a. d. Ryn, 2C J. J. J- Verkley, Alphen a. d. Rijn en C. H. v Maat, Bodegraven. E.V. W. G. A. van Veen, Zoetenvoude, C. J. v. Leeuwen, Zoeterwoude en Q. de Jong, Hazerswou- 87 LEIDERDORP MODELFLAT VAN EURO-WONINGEN DOOR BURGEMEESTER GEOPEND Gistermorgen heeft burgemeester R. M. Gallas van Leiderdorp officiéél de opening van de eerste woning van een project van 53 etagewoningen verricht. Deze Eurowoningen liggen in het uit breidingsplan Ouderzorg en zijn zoda nig In het bouwblok ondergebracht, dat ze een grote „privacy" bieden. Er is grote variatie aangebracht in de ver schillende woningtypen, die zyn ge bouwd als flatwoningen met alle vertrek ken in één bouwlaag en als maisonnettes met een woon- en een slaapverdieping. Er zijn twee-, drie-, vier- en vyfkamer- flats. Burgemeester Gallas gaf een kort overzicht over de bouwactiviteiten in eigen dorp. Ondanks financieringsmoei lijkheden op alle terreinen, zijn B. en W. beslist niet ontevreden en menen moge lijkheden te zien voor de realisering van de verdere grote plannen o.m. 600 wo ningen rond de Houtkamp, de Industrie flat, bouwen via arbeidsbesparende bouwplanning en verdere uitbouw van het plan Ter Mey. Dit laatste kan over twee Jaar ook weer volgebouwd zyn. Primair is en voor het college en voor de raad de leefbaarheid van deze gemeente. De maker van het Alphens filmjournaal, Piet van Heijningen, trouwde gis termiddag in Sliedrecht met mejuffrouw Ans Veldhuizen, de dochter van een bekende slager aldaar. Het viel niet te verwonderen, dat er voor dit hu welijk ook van Alphense zijde nog al belangstelling bestond. Namens het ge meentebestuur was het de wethouder A. J. Dekker met echtgenote die de belde Jongegehuwden direct na de voltrekking gelukwensen aanbood. Van het Laurabestuur waren de voorzitter de heer P. Groenhart en de secretaris de heer P. Koren aanwezig. Daarnaast ontving de heer en mevrouw Van Heijningen, die zich ln Alphen aan den Rijn gaan vestigen. Cederstraat 89, voorts vele blijken van belang stelling, waaronder vele geschenken o.m. ook een van de gemeente. Tijdens een druk bezochte receptie ln Sliedrecht en Alphen aan den Rijn bleek nog eens duidelijk op welke wijze het werk voor het Alphense filmjournaal alge meen door de Inwoners van Alphen wordt gewaardeerd. Op de foto: de beide gelukkigen op het bordes van het Slledrechtse stadhuis. In de zaterdag gehouden Ronde van Maprssen werd Cock Stroombergen uit Lisse derde. De Sassenheimer Ben van Leeuwen werd hier 16e, terwijl Herman Zuiderduin uit Lisse een vette klassementspremie in de wacht wist te slepen. Alle drie renners maken deel uit van de „Van der Mey" wielerploeg. In de Gelderse Achterhoek reden de nieuwelingen Zeldenthuis. Steekers, Paul Koop en Frits van Dam eerst zaterdagmorgen een ploegentijdrit waaraan 33 verenigingsploegen deel namen. De Bollenstreekploeg werd 14e. In de Ronde van Ruurlo, die 's middags werd verreden werd Steekers 19e. Zeldenthuis 24e en Koop 25e. Aan deze ronde namen bijna 100 deel. Een klassementsweds'rijd die zon dag werd verreden op net Elsbroek- parcours te Hillegom werd bij de ama teurs gewonnen door Herman Zuider duin, 2e werd Jan van Dijk, 3e Peter Bemelman ,(B.-kl.), 4e W. Knoppert en 5e Hans Steekers (B.-kl.). Bij de adspiranten won Gerard Dofferhof, 2e P. v. d. Berg, 3e R. van Trigt. Bij de jeugd zegevierde J. de Ridder voor R. Onos. Donderdag 15 sept. trainingen voor am. nwl. en adsp.-ploegen die gaan deelnemen aan het Zilveren Molen- toernooi en het kampioenschap van Nederland. Zondag 18 sept. op het Elsbroekparcours te Hillegom koppel tijdritten voor alle categorieën. Aan vang C en jeugdklasse 9 uur. A en B- klasse 9.45 uur. Somber geluld Drs. J. Poot, directeur N. V. Eurowo ningen, die deze woningen gebouwd hebben, Het een wat somber, waarschu wend geluid horen. Hij meende dat de grote plannen van de minister technisch wel haalbaar zouden zijn, maar flnan- clëel niet. Hy zou dan ook een gespreid premieverdeling willen zien. D.w.z. de toegezegde premie niet in eens uitbetalen, maar uitsmeren over een aantal jaren. HIJ bepleitte de bouw ln de particuliere sector en stelde dat daaruit voortvloeit de bouw van w.w.- woningen. De Inflatie betaalt op den duur de eigen woning die dan een waar devast bezit is. Tenslotte zei hy van uit de Haagse agglomeratie een grotere druk op Leiderdorp te verwachten. G. Hoogeveen te Woubrugge vierde 45-jarig jubileum Het hoofd van de yzerafdeling op de scheepswerf De Dageraad, de heer G. Hoogeveen, werd gisterochtend In hotel De Weeger gehuldigd, daar hij 45-jaar onafgebroken op deze werf in dienst was geweest. .s'amens de directie bracht de heer J. H. Boot de jubilaris hulde, vooral om dat hy steeds een voorvechter was ge weest van elektrische lasconstructies. Zodoende is de Dageraad één der eerste werven, die schepen bouwt, door te vo ren opgebouwde secties aaneen te lassen. Hy overhandigde een enveloppe met In houd en aan mevr. Hoogeveen bloemen. Namens de ondernemingsraad en de feestcommissie van de werf overhandig de de heer C. de Boer een fraai vloei stofkompas, bestemd voor het jach tje Zuiderhem van de heer Hoogeveen. De heer J. Wit bood namens het kan toorpersoneel een boekenbon aan. Zal De Spartaan in het seizoen 1966, naast Holland, de tweede vereniging zijn van de afd. Leiden, die deel uit gaat maken van de 12 clubs tellende hoofdklasse? De eerste stap hebben de Lissenaren zondag reeds gezet te Nij megen, waar zoals gisteren reeds ge meld De Spartaan met gering verschil de tweede kandidaat is geworden, die zondag 9 oktober promotie speelt tegen PSV, DOS en Zaanland. Alhoewel in het begin van de wed strijd er enkele tegenvallers geïncas seerd moesten worden zorgden de andere goede prestaties toch voor het uiteindelijk bereikte resultaat. De pres taties op de diverse onderdelen waren: 100 meter: P. Wildenburg 11.1 sec., G. der Linden 11.2 sec. 400 meter: B. Rooyakkers 53.2 sec., Hoewel de Holland-jeugd dit week end niet in aktie was. staat het'nu toch definitief vast dat zij ook de kam pioenstitel in de jeugdcompetitie C.D. behaald heeft. Sparta, de laatste se rieuze kandidaat die Holland nog kon bedreigen heeft zaterdag te Rotterdam te weinig punten gehaald om de Leide- naren van de troon te stoten. De Bataven C.D.-jongens waren in Delft in actie en kwamen tot enige prima persoonlijke prestaties. Beide 600 m. series werden resp. gewonnen. Door Clemens de Roode (1.39.6 min.) en Ben van Haasteren in 1.40.- min. Ook bij het hoogspringen bezetten zij de eerste plaatsen met beiden 1.41 V» m. Giel Albers kwam met de kogel tot 10.01, goed voor een 4e plaats. Eindstand jongens C.D.: 1 Holland 20498; Sparta 19620; Trekvogels 19514; SCR 19274; Spartaan 19074; Celebes 18399. H. Ransdorp 54.2 sec. 800 meter: W. van Ger\en 1.57 min., N. Warmerdam 1.59.4 min. 1500 meter: A. Meeuwisse 3.55 min., P. Beelen 3.58.1 min. 5000 meter: P. Beelen 14.45.6 min., W. van Gerven 15.03 min. Verspringen: J. Ransdorp 6.10 m., H. Dahlkamp 5.89 m. Hoogspringen: P. Wildenburg 1.85 m., H. Dahlkamp 1.60 m. Polshoog: G. Verhaar 3 meter, H. Poel 3 meter. Speerwerpen: J. Ransdorp 41.59 m, H. v. d. Poel 35.87 m. Discuswerpen: F. Prins 34.55 (nieuw clubrec.), J. Aarts 33.58 m. Kogel: J. Aarts 11.70 m., F. Prins 10.98 m. 4 x 100 meter: P. Wildenburg, G. der Linden. J. Ransdorp, G. Oude Velthuis 44.4 (nieuw clubrec.). 4 x 400 meter: 3.35.6 m. 110 m. horden: F. Rooyakkers 17.6 sec., B. Rooyakkers 18.4 sec. DE EERSTE SPRUITEN Gisteren bracht de heer J. J. Ver sluis te Ter Aar de-eerste spruiten van dit najaar aan de veiling. Ze waren ex port geschikt en de export-commissio nair J. Koeleman kocht ze voor 55 cent per kg. Vorige week had de heer G. J. Mank te Oude Wetering ook reeds sprui ten aangevoerd, deze waren echter niet voor export geschikt. KATWIJK AAN DEN RIJN Jeugdsociëteit A.s. zaterdag 17 september om 20 uur hoopt de Jeugd sociëteit haar vierde seizoen in te gaan. Evenals voorgaande jaren zal zij dit doen op feestelijke wijze. Hier aan zal o,a. meewerken de band „The Smurffs". ALPHEN A.D. RIJN Wielrennen. Jos v. d. Weyden, een inwoner van Nieuwkoop, lid van de Alphense Ren- en Toerclub „Avanti", tot voor kort een nieuweling, leverde al aanstonds na zyn overgang naar de ho gere catagorie renners als amateur, fraaie prestaties. In de Ronde van Maarssen gelukte het hem een goede negende plaats te bezetten en hij plaatste zich in de Ronde van Woensdrecht op de zestiende plaats. Jos v. d. Weijden had hiermede de primeur als eerste van de Avanti-r ners in de klasse amateurs een prys in een wedstryd te behalen. Haagse politierechter Klap voor bijnaam kwam hard aan Het bleek een kwestie van Jaren te zyn, welke aanleiding was voor jongeman uit Katwyk tot de stevige klap welke hy een 15-jarige jongen toedien de. Door de klap viel de jongen tegen een flessenrek en liep een hersenschud ding op. Vanwege die mishandeling met zwaar lichamelyk letsel, had de Kat- wyker zich voor de Haagse politierech ter te verantwoorden. Het slachtoffer had zodanige verwondingen opgelopen, dat hij bewusteloos bleef liggen en r een ziekenhuis moest worden vervoerd. Dit had te maken met een soort „fami lie-erfenis". Dat wil zeggen, kennelijk was van vader op zoon een bynaam overgegaan. Toen het slachtoffer die naam dan gebruikte, werd verdachte kwaad en sloeg er op los. Verdachte was na zyn arrestatie gedurende 27 da gen in het huis van bewaring geweest en daar wilde de officier wel rekening meehouden. Hy eiste drie weken gevan genisstraf met aftrek van de tyd in voorarrest doorgebracht. De raadsman kon zich daar mee verenigen. „Wees voortaan zuinig met uw handen", advi seerde de rechter, die verdachte over eenkomstig de eis van de officier ver oordeelde. HET TRIESTE VERHAAL De drank speelt ln het leven van een 22-jarige grondwerker uit Katwyk een kwade rol. Op 16 februari, zat de grond werker in de trein naar Haarlem, w hy een dame ontmoette. Tegenover haar hing de grondwerker zo'n triest haal op over zijn vader, die op zee zyn omgekomen, dat hij om z'n eigen verhaal zat te huilen. Dit ontroerde de medereizigster diep en ze bleef die avond het gezelschap van de grondwerker. Die wist in de loop van de avond van dame een ring in handen te krygen. Er volgde een afspraak voor de volgende avond. „Dan zal ik die ring als pand houden, dat je komt", sprak de grond werker. De volgende avond kwam wel de dame, doch niet de grondwerker op dagen. Deze verkocht de ring en bracht hem nu in aanraking met de rechter. Er waren reeds enkele ver< delingen gevallen, in hoofdzaak wegens mishandeling en verzet, alles een gevolg van de drank. Om die reden wordt i verbetering van de situatie gedokterd en de rechter vond dat dit maar door moet gaan. Daarom eiste de officier naast 150. boete, een voorwaardeiyke j gevangenisstraf van drie weken, wat I ook het vonnis werd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4