kom praten! ROYAL" fflSfr""*- k/lFFR WfcflK Kansen voor u Algemene Bank Nederland SLEUTELGAT OVER SNEL PIJNSTILLEN VOETBALPROGNOSES Spartaan-ploeg voor finale eerste klas Bataven-dames voor strijd om P.J.-beker CALDA GASCONVECTOR PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1966 WEECKELYCKSE CRONYCKE De Scheepenseetels synder weer beset, de saeck is voor elckaer, regeeren kan beginnen, men gaet sich weer op vier jaer werck besinnen, al wasset voorspel niet altyd je van het. De Middenstand en Jantje met de Pet, selfs d'aedeldom hebben hun woord gesprooken naedat s'elckander eerst fel saeten bestoocken: Nu wordt daerop in vier jaar niet gelet. Democraetie werd starck op 't spel geset door veelderhande politique guytjes met hun gedreygh voor wie niet in hun schuytjes een plaatsje was. Dat kan de pret by yeder, die syn seetel nu besef, niet drucken meer, 't spel gaet beginnen voor allen, die het Politique spul beminnen. En nyemand isser meer, die 't hun belet. W. Breddels met nieuw werk bij Walenkamp zegd niet voor een gat te vangen is. Een zestal jaren geleden kwam hQ met zijn werk voor het eerat op het podium met een tentoonstelling in sociëteit Ho- rus op het Rapenburg. Toen nog in hoofdzaak figuratief, waren er toch reeds non-figuratieve, abstracte elemen ten waarneembaar, die konden doen ver moeden, dat zijn kunst zich in een be paalde richting zou kunnen ontwikke len. Bij dat vroege werk was reeds een sterk kleurgevoel waarneembaar, zijn picturale visie lag echter nog in het duister. Sindsdien heeft Breddels zich in ver schillende richtingen bewogen. De ont wikkeling schreed aanvankelijk voort op het abstracte vlak met fraaie afwe- I ging van kleur vooral in de wat strak- B kwamen 1 kere composities. Doch BONT VAN DE VAKMAN BONT IN PERFECTIE BONT met BEHAAGLIJKHEID en CHARME LEIDSE JEUGDACTIE ORGANISEERT IN WINTERSEIZOEN 10 CURSUSSEN De jeugd, die stellig wel warm kan lopen voor het jeugdwerk, wil service. Een goede accommodatie en een goe de leiding zijn in hoge mate bepalend voor de belangstelling voor de jeugd. Zijn deze goed. zoals bijvoorbeeld in het Leidse jeugdbuitencentrum aan de Korte Vliet, dan is de toeloop van de jeugd groter dan men kan verwerken. Aan goede accommodaties er zijn natuurlijk altijd nog kleine wensen en verlangens ontbreekt het thans niet meer. Aan goede leiding en kader evenmin, doch wil het Leidse jeugd werk kunnen blijven draaien dan is wel nodig, dat er voldoende voor zijn taak berekend en geschoold kader aanwezig blijft. Om in die behoefte te Medische Diensten Dokte rsdicnuton Lelden Dkt. Van Wingerden, Boshuizerkade 28. telefoon 30791; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855; dkt. De Jong, Hoge Rijndijk 115, tel. 32877; dkt. Mastenbroek, Hout laan 27, tel. 53156; dkt. Hartman, Bree- straat 8, tel. 26371. Apothekersdlenston Lelden Zater dag 's morgens van 8-12 uur Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De hele week voor spoedeisende gevallen geopend: Apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Wijkverpleging: zie Koudekerk. Oegstgeest Dkt. Held. Marelaan 36. tel. 52255. Zr. Warmenhoven, W.G.K. tel. 51188, b.g.g. 22222. Voorschoten Dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Tandarts alleen spoedgevallen melden om 9.30 uur B. v. Wijk, Kon. Julianalaan 32. Voorschoten- se apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. ZOETERWOUDE Geen spreekuur woonruimtecom missie Dinsdag 13 sept. a.s. houdt de woonruimte-adviescommissie geen spreekuur. voorzien organiseert de Stichting Leidse jeugdactie ook in het komende winterseizoen weer een aantal cursus sen tian in getal waaraan be halve door mensen, die reeds in het jeugdwerk werkzaam zijn, ook andere belangstellenden deel kunnen nemen. Doel van de cursussen, die in de avonduren gegeven worden, in het Leidse Volkshuis, het museum De La kenhal of Sportschool De Vries, is te vens de leidinggevers te helpen zich aan te passen aan de steeds verande rende interessesfeer van de jeugd. Op het programma staan een cursus han denarbeid A (opleiding voor een offi cieel landelijk erkend diploma) en handenarbeid B. Voorts kan men een keus maken uit de leergangen „Kunst en siervoorwerpen van metaal, potten bakken, volksdansen, kampeerinstruc- tie, kerstversieringen, leren luisteren naar muziek, voorbereidend judo en tenslotte gesprekavonden over jeugd en jeugdwerk. Een groot aantal van deze cursussen werd reeds in voorgaande jaren ge geven (vorig jaar waren er in totaal 156 belangstellenden), doch nieuw zijn de cursus voorbereidend judo, te ge ven door sportleraar Leo de Vries, en de gespreksavonden over jeugd en jeugdwerk, waarop een aantal beken de pefsonen inleidingen zullen hou den. Docenten zijn o.m. ook de heren A. Labordus en B. Rosdorff voor han denarbeid A, R. Kop voor handenar beid B; het echtpaar Stöxen-Tesink wijdt in zijn atelier aan de Wasstraat de cursisten in in de beginselen van de edelsmeedkunst, de heer C. W. Brouwer leert het potenbakken. dan sen van vele landen worden geleerd onder leiding van de heer W. Lubbers, leider van de ekende dansgroep „Oud Poelgeest". Hoe men goed kan kam peren en bivakkeren zal de heer W. v. d. Lecq gaan vertellen. Docent van de cursus leren luisteren naar muziek is de heer R. Sevenhuijsen, adj. dir. van de Stichting Jeugd en Muziek. Inlichtingen over de verschillende cursussen, de tijdsduur, de kosten etc. kan men verkrijgen bij het secreta riaat van de Leidse Jeugdactie in het Stadhuis. Belangstellenden kunnen zich aldaar ook reeds aanmelden. langzamerhand andere elemen ten in het spel: een soort, soms sterk gedeformeerd figuratlsme met non-figuratieve aspecten ge mengd. Hierdoor kreeg zijn werk wat tastends, duallstlsch-onzeker en in de resultaten wat halfslachtigs. HJn. Hij ging werken et grote contras terende kleur vlakken, waarbij de men selijke figuur overigens zeer sche matisch een wezenlijke rol kan spe len. Daarbij wil hij naar eigen zeg gen van „het schilderij" af. Zijn re cente werken vertonen meestal halve figuren, die als het ware achter de rand van het linnen of de jute verdwijnen, maar daardoor een hoewel niet visuele maar niettemin suggestieve ruimte weergeven. Breddels schildert over de randen van het doek heen, doch laat het aan de beschouwer over hoe deze waarneembare wil Wij hebben de indruk dat deze schil der nog ateeds niet aan het einde van zijn latijn is, doch zijn wel benieuwd naar zijn steeds doorlopende ontwikke ling. Wat dat betreft menen wij in zijn houtplastieken-ln-kleur een aanwijzing te zien: een kunst voor de ruimte te scheppen, zowel twee- als driedimensio naal. Het zal daarom interessant zijn de ontwikkeling van Breddels als crea tief „ruimtevullend" kunstenaar te vol gen. HU doet daarbij geen concessie aan de smaak van het doorsnee-publiek; zUn werk is ook niet altyd mooi volgens de ouderwetse normen. Het lUkt ons echter wel een kwetsbare kunst, eens deels door de beperking van de compo- sitaire mogelijkheden en daardoor anderzUds door het gevaar van her haling. om niet te zeggen van „het maniertje". Dat neemt niet weg. dat i wij deze schilder in zijn ontwlkkelings- gang graag blUven volgen. De tentoonsteling is vrijdagavond ge opend door de heer J. M. Joosten, hoofd van de afdeling dokumentatie te Den Haag. Ze duurt tot en met 1 oktober a.s. en is, met uitzondering van zondag en maandag dageiyks geopend van 11-18 uur, vrijdags bovendien ook van 19.30— 21.30, Nieuwsteeg 11. SASSEN HEIM BROMFIETS ONTVREEMD Donderdagavond moest een bezoeker van café Van Hagen aan de Hoofdstraat bemerken dat hij niet ongestraft zyn bromfiets kan laten staan, zonder deze op slot te zetten. Toen hij het café weer verliet had een ander zich over zUn ve hikel ontfermd zodat hij het zonder moest doen. Naar degene di,e zich „ver gist" heeft wordt door de politie ultge- Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie uitbreide 19 veilig sparen, vertrouwd sparen (Nederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij u alle inlichtingen Nieuw jeugdcentrum aan Vlietweg zal tijdig gereed zijn Het Leidse jeugdbuitencentrum aan de Korte Vliet, dat zoals bekend, zal moeten wijken voor de aanleg van de vaarroute om Lelden, zal ttjdlg een ver vanger krUgen. Dezer dagen is op het stadhuis onver wacht en tot grote verrassing van de Stichting Leidse Jcugdaktie bericht ont vangen van het ministerie van Bouw nijverheid, dat men in het laatste kwar taal van dit jaar de goedkeuring kan verwachten voor het nieuwe Jeugdbuiten centrum, dat gebouwd zal worden aan de Vlietweg. Direct na het afkomen van de goedkeuring hoopt men de bouw, welke zal plaats vinden op voormalig Zoeterwouds grondgebied, te kunnen aanbesteden. 3 October-cantate weer op programma van Koraalmuziek In 1961 werd, ter gelegenheid v het 75-jarig bestaan van de 3 October Vereeniging, een nieuw gecomponeer de cantate van de heren Stenz en De Wilde tijdens de koraalmuziek uitge voerd. Deze eerste uitvoering geschied de met bijzonder veel succes. Hier komt nog bij, dat de zangeressen en zangers zo hebben genoten van repe tities en uitvoering, dat velen van hen er sindsdien ieder jaar op aandringen de cantate weer op het programma te plaatsen. Het bestuur van de 3 October Ver eeniging is van mening, dat het 80-ja- rig bestaan van de vereniging, dat dit jaar gevierd wordt, een goede gelegen heid is aan deze wensen tegemoet te komen. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer opgenomen advertentie, waarin de zangers worden opgeroepen voor de repetities te houden op 14, 19, 23 en 30 september in de Zuiderkerx aan de Lammenschansweg. Gaarne wekken wij U op in groten getale aan deze repetities deel te ne men, zodat de uitvoering een gran dioos succes wordt. Bovendien geniet U dan van een aantal avonden enthou siast zingen onder de bezielende lei ding van Herman Stenz. Wij zouden gaarne zien. dat U het voorbeeld van de kinderen volgt, waarvan een mas sale deelname voor het kinderkoor verzekerd is. NIEUW WINKELPAND IN HAARLEMMERSTRAAT De Haarlemmerstraat begint zieh te moderniseren en aan ie passen aan de eisen van de tUd. Enkele winkelpan den hebben reeds een gedaanteverwis seling ondergaan, over enkele maan den aal opnieuw een zaak een nieuw jasje hebben aangetrokken. De N.V. Gebroeders Coster In hereneonfeetie zal aan het einde van het Jaar een vestiging kunnen la-trekken die zeer veel verschilt van het pand nummer 25, dat thans b|j deze n.v. In gebruik Is. Door nankoop van twee wlnkelbedrU- en, dat van de meubelzaak I'optie en Lubruyére, lederhandel enz., heeft de firma een ruimte verkregen die ette lijke malen groter Is dan de huidige Met het slopen van de twee aange kochte winkelpanden (Labruyère trekt In de oude zaak van de gebr. Coster) ia onlangs een begin gemaakt. Voor een verbetering van dc .fundering werd voor de eerste maal te Lelden gebruik ge maakt van z.g. deltapalen, die de grond verdichten zonder dat er trillingen op- De bouw van deze nieuwe Coster- vestlging (elders in den lande staan er nog negen) zal in een waar record tempo gebeuren. Over drie maanden wil Van Hoorn N V., Aannemlngsbe- drUf te Rotterdam, het bouwwerk, ont worpen door het achitectenbureau K. lenders te Rotterdam, kant en klaar hebben. Deze voortvarendheid is niet in geringe mate te danken aan de grote medewerking welke van de kant van de gemeente Leiden werd ondervonden. De oppervlakte van de parterre Jubileumfeest RCL bij 40-jarig bestaan Het stond van tevoren eigenlijk reeds vast. Het jubileumfeest van de Leider- dorpse voetbalvereniging RCL zou gen. De veertig jaar bestaande rood- witten hadden ommers niet voor niets voor de tiende september vrUstelling van competitievoetbal gevraagd Het was gisteravond in de Leidse Stadsgehoorzaal in aanwezigheid o. burgemeester mr. R. M. Gallas di ook een bijzonder vrolijk en geslaagd jubileumfeest, waaraan de jubileum commissie, bestaande uit de heren M, C. van Well, W. van Wijngaarden. P. Ha genaars en H. van Egmond, twee jaar van voorbereidingen achter de rug had. Dank zy diverse acties (o.a. een ball point-, glazen-, lucifers- en speldjes- aktle) is het geld voor het grote slot feest bijeengekomen en de vele aan wezigen hebben er dan ook met volle teugen van genoten. Hoogtepunten var het cabaretprogramma dat werd gepre senteerd door Frans Vrolijk was het optreden van het Cocktail Trio. De vele feestgangers, die na afloop van het cabaretprogramma nog lange tijd gezellig bUeenbleven om op de to nen van het Bonelly-kwartet te dansen, werden vroeg in de ochtend met extra bussen naar Leiderdorp teruggebracht. wordt ongeveer 280 vierkante meter en is bestemd voor de winkelverkoop. By de Gebr. Coster zullen vader en zoon, eventueel vergezeld van hun vrouwe- ïyke aanhang, tefecht kunnen voor een lekker kopje koffie en voor de heren een sigaar by het uitzoeken van een costuum of een jas. Op de eerste ver dieping komt voor een deel de verkoop en voor het overige zijn er het magazyn, partiekamers, toiletten, de kleermakerij e.d. gepland. De oppervlakte bedraagt i hier 310 m2. De tweede verdieping is I gadert maandagavond. Op de agenda Van vrydag 9 september tot en met donderdag 15 september 1966: Geopend spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 10 SEPTEMBER Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Leiden Tweede excursie naar fa. Maas en Van Stein te Hillegom. Vertrek uit Leiden 2.30 uur per NZH-bus (nr. 50) by busstation. LEIDERDORP Voor het nieuwe centrum, dat groter van opzet zal zyn dan het huidige aan de Korte Vliet, is b\j raadsbesluit van oktober 1965 reeds een krediet beschik baar gesteld van 492.000. Behalve drie grote zalen, waarin het vormings- en ontspanningswerk bedre ven kan worden, wordt In het nieuwe centrum slaapgelegenheid gecreëerd voor 76 personen. Het project zal worden uitgevoerd naar een ontwerp van architect J. J. Schrama van het architectenbureau Van Oerle, Schrama en Bos. Mejuffrouw N. Hendriks te Leiden is geslaagd voor het examen Wiskunde L.O. opgeleid door de Leidsche On derwijsinstellingen, Instituut voor Technisch Onderwijs. IBB VERWACHT GUNSTIGER RESULTATEN De omzet van het Ingenieursbureau voor Bouwnyverheid (IBB) te Oegst- geest over 1966 zal hoger uitkomen dan die over 1965, aldus de directie in een tussentijdse mededeling. De om vang van de nog niet uitgevoerde op drachten zal aan het einde van het lo pende boekjaar in dezelfde orde van grootte liggen als een jaar tevoren. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden wordt verwacht, dat de resul taten van 1966 gunstiger zullen zijn dan die van 1965. Jongen in Stompwijk aan brandwonden overleden Toestand vriendje nog zorgwekkend Aan de zeer ernstige brandwonden Is gisteravond het ongeveer 11-jarige zoon tje van do fam. v. d. Ham bezweken. Zyn evenoude vriendje Arnold v. d. Nou- weland ligt nog in zorgwekkende toe stand In het ziekenhuis. De twee vriendjes werden ernstig ge wond tengevolge van een ontploffing in een schuurtje, welke ontstond doordat zy een petroleumstel gevuld hadden met benzine en dat ontplofte, toen zy het aanstaken. Er heerst grote verslagenheid in Stomp- wyk. De familie v. d. Ham woont sinds korte tyd in het tuinbouwcentrum. 'POSTSPAARBANK] RENTE TOT Pijnstillen dient niet alleen grondig maar ook snel te geschieden. Reuma tische pijnen, spit, griep, hoofdpijn, menstruatiepijnen verdwijnen snel met Togal. Neem ze in huis. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. VOORSCHOTEN Gisteravond om vier minuten i acht heeft de jeugdige B. van Huis, die zyn huis aan de Potgieterlaan heeft, toen hij van huis was tydens de voet baltraining op het sportterrein aan de Boshuizerkade zijn rechteronderbeen ge broken. De EHD bracht hem nog verder van huis, want opname In het Acade misch Ziekenhuis was wel gewenst. AMATEURCLUBS ZETTEN MORGEN EERSTE STAP IN NIEUW SEIZOEN Na de periode van het vriendschappelijk proefdraaien wordt het morgen weer voor vele weken ernst. Begeleid en gesteund door het supporters legioen zullen de clubs van hoog tot laag tot volgend jaar zomer de strijd met elkaar gaan aanbinden met als inzet het kampioenschap en promotie naar een hogere klas of het behoud van wat men in vorige seizoenen met veel enthousiasme heeft opgebouwd. Hoe de krachtsverhoudingen in het nieuwe seizoen zullen liggen is nu nog nauwelijks te zeggen. Vele elftallen hebben sinds de laatste wedstrijd van de laatste competitie al weer veranderingen ondergaan, zodat een vergelijking twijfelachtige uitkomsten zal kunnen geven. beschikbaar voor wie er een kantoor wil vestigen. De expeditie van het be drijf is aan de achterzijde van 't pand aan de Stille Rijn. De glazen pui is ruim veertien meter breed en tien me ter hoog. Hierboven komt een alumi nium gevel met glasstroken. staat één voorstel, nl. tot het aangaan van een overeenkomst van geldlening (ƒ668.000) met N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten. Dit bedrag heeft de gemeente nodig voor financiering van de nieuwe Zijlbrug 600.000) en de af braak van de landhoofden van de oude Leiderdorpae brug 68.000 Renault-circus op het Schuttersveld De rijdende expositie „Caravane Eu rope" zal In september en oktober ook ons land bezoeken en allereerst zijn ten ten pslaan op het Schuttersveld ln Lei- Uitgaande van de Régie Renault ln Frankrijk trekt de „Caravane" niet al leen door zyn geboorteland, maar ook door Spanje, Italië, België, Nederland, Duitsland en Oostenrijk en geeft een in druk van enige aspekten van de moderne Franse industrie Renault ls vertegenwoordigd met al zyn modellen 1967, waarin naar harte lust proefgereden kan worden, maar er zijn ook kleurendia's en maquettes die zullen zij stellig een goed resultaat een beeld geven van het gehele concern, moeen kunnen halen. Of het zou moe-1 Het nieuwe Franse systeem voor kleu- j ten zijn, dat Wilhelmus onverwacht rentelevisie. Secam, wordt cp vyf moni- versterking heeft gekregen. Van Lisse- tors permanent gedemonstreerd, er Bodegraven valt niet veel te zeggen, wordt gevlogen met miniatuur reklame- j Beide clubs hebben elkaar de laatste vliegtuigjes en doorlopende fllmvoor- jaren niet ontmoet, zodat er geen prog- stelllngen zullen de aandacht opeisen, j nose gebaseerd kan worden op vroe- Ontspanning wordt geboden door mid- gere uitslagen. een quiz, die tien winnaars in VIERDE KLASSE A De vierde klase A vorig seizoen een afdeling met vele streekderbies, is bij de nieuwe indeling sterk ge- mixed met clubs uit het Haagse. Veel streekderbies krijgt men dan ook in deze klasse niet te zien Wel tussen VVSB, Teylingen, Fore- holte en SJC. Men begint morgen al gelijk goed, want de competitieleider stelde twee streekderbies vast, n.l. Bij de amateurtop is Leiden dit jaar meer dan in alle andere jaren goed vertegenwoordigd, wan: naast UVS. dat vorig jaar kampioen 1B werd, staat nu ook Roodenburg. Wat Roodenburg, dat morgen bij Papendrecht op be zoek gaat, valt er niet veel met zeker heid te voorspellen. De bewoners van Leiden-Noord, die met veel machts vertoon kampioen werden, hebben door het vertrek van Maarten de Vos gevoelig verlies geleden en het i: zeer de vraag of het „nieuwe" elf tal de oude kracht kar. opbrengen. Dat zal zeker nodig zijn wil men zich kunnen handhaven in de hogere klas. UVS krijgt DCV op bezoek. De Lei- denaars beginnen deze competitie met het kampioenselftal en dus mag ver ondersteld worden, dat men het mor gen zal weten te klaren Hillegom, in IA, speelt thuis tegen Hollandia. In de oefenwedstrijd tegen UVS imponeerden de Hillegommers nfet erg, maar toen stond er ook niets op het spel. TWEEDE KLASSE A Alphen, de debutant in de tweede klasse A. neemt het morgen thuis op tegen ODS. Met het enthousiasme, waarmee de Alphenaren kampioen werden moet het morgen, naar wij vermoeden, wel kunnen gelukken de punten binnen te halen. LFC ontvangt RKAVV. De Kanaries zullen het waarschijnlijk niet gemakkelijk krij gen legen de Leidschendammers als de lijn van de oefenwedstrijden mor gen doorgetrokken wordt. Hopenlijk voor de Leidenaars zij ri het zgn. „slechte generales" geweest. DERDE KLASSE A Het gedegradeerde Lugdunum is blijkens de resultaten in de oefenwed strijden niet van zins de zaak te laten voor wat zij is. De Kikkers zijn vast besloten om terug te komen en waar schijnlijk zullen zij dat morgen op ei gen terrein ook wel laten zien tegen Oranjeplein. Van Nispen gaat naar Wilhelmus, Als de Zilkenaren hun ou de sterkte hebben weten te behouden de gelegenheid stelt elk een prijs 250.aan accessoires te behalen. Bij de verdere attrakties zyn de kin deren niet vergeten, terwyi een muziek korps bydraagt tot een feesteiyke ach tergrond. De „Caravane Europe" zal na zyn driedaags bezoek aan Leiden ook stand plaats kiezen in Nymegen, Schiedam en Enschede. VVSB-Teylingen en Foreholte-SJC. Altior, de vijfde en laatste club van de afdeling Leiden in de vierde klasse A, gaat naar Scheveningen om de bal voor de eerste keer aan het rollen te brengen. VIERDE KLASSE B In deze klasse start men ook met 'r. Leidse derby, n.l. tussen ASC en VTL, dat debuteert in de grote bond. We hebben zo het idee, dat het eerbied waardige ASC flink zal moeten vech ten voor de puntjes. Warmunda speelt thuis tegen Wassenaar. Ook in dit geval ontbreekt he nodige verge lijkingsmateriaal om een enigszins ge baseerde prognose te maken. DOCOS speelt zyn eerste wedstrijd tegen BEC. De Leidenaren komen in 't begin van 'n competitie meestal goed voor de dag. maar in een later stadium valt men vaak teleurstellend terug. Voor de DO- COS-aanhang is het te hopen, dat de roodwitten dit jaar een deel van deze traditie zuil enafschaffen. LEIDSE VOETBALBOND Dit komend weekeinde zal de Leid se voetbal, na enkele weken in de kast gelegen te hebben, weer voor de dag gehaald worden. Van de eerste wed-1 strijden valt natuurlijk nog met geen mogelijkheid iets zekers te zeggen, al I hebben in de eerste klasse St. Bernar- dus (thuis tegen UDO) en SJZ (uit tegen LDWS) naar onze smaak duide lijk goede vooruitzichten. Beide clubs eindigden namelijk in het vorig sei- met VTL op de gedeelde eerste plaats, maar bleven na de beslissings wedstrijden toch in de eerste klasse steken. Reden te meer om aan te ne- ?n dat deze twee konkurrenten alles het werk zullen stellen om met een goede start wederom hoge ogen te gooien. In de tweede klasse is het ook af wachten geblazen, al lijkt het ons dat het gedegradeerde VVOA in de uit wedstrijd tegen Weteringse Boys de eerste-klassersroutine in twee wed strijdpunten zal kunnen omzetten. Morgen gaat de Spartaan-ploeg de strijd aanbinden tegen de verenigin gen: Memphis, A AC II, Trekvogels, Ciko '66 en Union, in de finale van de le klasse herenatletiekcompetitie. Lukt het de Lissenaren om bij de eerste drie te eindigen, dan zijn zij ge rechtigd deel te nemen aan de promo tie/degradatiewedstrijden tegen da laatste drie verenigingen uit de hoofd klasse. De Spartaan komt in de volgende formatie uit- 100 m: P. Wildenburg, G. der Lin den; 400 m: B. Rooyakkers, H. Rans- dorp; 800 m: W. v. Gerven, N. War merdam; 1500 m: A. Meeuwisse, P. Bee- len; 5000 m: P. Beelen, W. v. Gerven; 110 m horden: B. Rooyakkers, Fr. Rooyakkers; verspringen: J. Ransdorp. H. Dahlkamp; hoogspringen: P. Wil- 1 denburg. H Dahlkamp; polshoog: H. v. d. Poel, G. Verhaar; kogel: J. Aarts, j Fr. Prins; discus: J. Aarts, Fr. Prins; speer; J. Ransdorp, H. v. d. Poel; 4 x 100 m: G. der Linden, J. Ransdorp, P. Wildenburg, G. Oude Velthuis; 4x100 meter: H. Ransdorp, B. Rooyakkers, N. Warmerdam, A. Meeuwisse. Vertrek om 9.30 uur vanaf het H.B.G.-plein te Lisse. Op de sintelbaan Ookmeer in Am sterdam worden morgen wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap van Nederland. De winnaar ontvangt voor een jaar de Prinses Juliana Be ker. Alleen de beste 6 verenigingen nemen aan deze wedstrijd deel. De Bataven komen in de volgende opstel ling tift: 100 m: Tr. Hennipman en C. Cival; 200 m: Tr. Hennipman en M. v. Wezel; 400 m: M. Lourier en A. Veldhuyzen: i 800 m: G. Kraan en W. Kraan; 80 m 1 horden; C. Cival en D. v. Beek; ver springen: G Kraan en D. v. Beek; hoogspringen: G. Jaspers en W. Kraan; discuswerpen: Tr. v. d. Holst en M. Noordermeer; kogelstoten: Tr. v. d. Holst en W. Hulshof; speerwerpen: R. v. Wouw en W. Hulshof; 4 x 100 m: I: Tr. Hennipman, C. Cival, G. Kraan en D. v. Beek. Reserves: R. Ammerlaan, A. Overdevest en Ch. Jaspers. Vertrek per auto om 11.15 vanaf station (Schuttersveld). LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 814 sept. zijn door de Katholieke FUm Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind (14 jaar). Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Lido: Ik, dr. Fu Man Chu (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma ontraden. Studio: Het meisje en de geweren (strikt volwassenenen). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: programma ontraden. Rex: De trein (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT DE JAARSMA is in ALPHEN AAN DEN RIJN verkrygbaar by: PONSIOEN ZN. VAN MANDERSLOOSTRAAT 40 (tydelijk noodwinkel by de brug) TELEFOON 01720—3838 „Andere mannen brengen vooi vrouwen iets moois mee na eer jij alleen vuile was!" KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 9 sepi. Groente Snijbo nen 92-93, tomaten 35-57, waspeen 12- 15 p. 100 kg, bloemkool 16-43, sla 4-7 p. 100 sluks, bospeen 22-33, peterselie 9-15, radijs 21, bosselderij 6-16, kervel 12-20. LEEUWARDEN, 9 sept. Zuivel Commissienotering: Goudse kaas 2.97; Edammer kaas 2.80; Broodkaas 2.78. Handel goed.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4