Se£cidóe(3oii/ïci/nl; Getracht ri jbewijs te kop en Paus bezorgd over twijfels priesters Aanslag in Zuid-Tirol 2 doden Flat leeg in Enschede Weekend in de ether TELEVISIE RADIO TUINDERSKNECHT VERGIFTIGT VADER Jaarbeurspersoneel vliegt er drie dagen uit PAGrNA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1966 Schoppen tegen de open deur TOEN we wel niet in één adem, wel in één ruk „Ha, die P.v.d.A." van Jan Nagel uit gelezen hadden, was de eerste conclusiedat lijkt tenminste meer op een socialistische versie van Michel van der Plas' „Rijke Room se Leven" dan de „Taaie rooie rakkers" waarover geen socialist boos kon worden en waarvan geen niet-80cialist mocht beweren, dat het aanwezigheid van zelfspot in het socialistische huis bevestigt. Jan Nagel mist de zorgvuldig heid en de smaakvolle stijl van Michel van der Plas: maar wel heeft hij een zware hamer om heilige huisjes af te breken. En wat zijn mes om iemand te ont leden betreft: soms lijkt het een botte bijl, maar op andere momen ten werkt het vlijmscherp. De vergelijking met het „Rijke Roomse Leven" maken we van wege een andere gevolgtrekking. Een bezwaar bij het vele plezier van Van der Plas' briljante sati re was de zekerheid, dat over twintig k dertig jaar de jongeren weer spottend en medelijdend kun nen terugzien op de generatie uit wier hart het „Rijke Roomse Leven" gegrepen was. Want ieder een wordt ouder, milder, rustiger en om maar met Jan Nagel te spreken ergens een beetje af tands en antiek. Zo liggen de kaar ten ook in het geval van „Ha...". ONDER degenen die in „Ha, die P.v.d.A." met naam en toe naam of alleen maar tussen de regels door als antiek worden voorgesteld, zijn er, die in hun tijd waarschijnlijk radicaler waren dan Jan Nagel en zijn vrienden nu. Sterker nog: hun radicalisme greep diep in inhoudelijke zaken, terwijl men bij kwesties die radi cale jongeren nu aanroeren dik wijls de vraag moet stellen, wat ze fundamenteel nu feitelijk bedoelen. Jan Nagel wil de marine afschaf fen, studieloon, inschakeling van plasticindustrie in de woningbouw, gitaaries op school; hij komt met voorstellen die soms serieus zijn, soms „lachertjes" lijken. We hebben de indruk dat socia listen, die thans uitgeblust heten, in hun tijd in elk geval meer visie hadden dan de jonge politieke vrienden die hen nu met veel wie rook op een ereplaatsje in het mu seum van de ontwikkeling der mensheid willen bijzetten. MEN mag overigens nooit ont kennen, dat Jan Nagel ware dingen zegt. Ons parlement is geen bron van sterke inspiratie, ons po litiek bedrijf loopt dikwijls met lamme handjes, het succes van de Boerenpartij heeft naast een aan leiding ook oorzaken. Er dreigt in het openbare leven dikwijls een complete breuk tussen de gene raties. Alleen: Jan Nagel schopt te veel tegen open deuren en dan schopt hij nog zo ondoordacht, dat de deur waarschijnlijk volgens de wet van actie en reactie weer dicht zal vliegen ook. De generatiespanning is lang niet overal zo geaard als hij meent; soms loopt de scheidslijn tussen behoudzucht, radicalisme en gematigde vooruitstrevendheid dwars door de generatiegroepen heen. Zelfs in politicis! Wanneer we bijvoorbeeld even een opmerking maken over het perspectief van de Partij van de Arbeid (dat is immers het zorgen kind van Jan Nagel)een koers als Nagel bepleit zal zeker binnen de Partij van de Arbeid leven in de brouwerij brengen en een deel van de „verloren schapen" de terugweg doen vinden. Maar er is geen enkele garantie dat de reden van de thuiskomst der schapen, weer niet anderen nopen zal elders onderdak te vinden. VOOR heropbouw van de socia listische machtspositie lijkt de therapie in „Ha, die P.v.d.A." dus een advies om iets te doen, waarvan men straks wellicht moet zeggen „Ach, die arme P.v.d.A.". Van bepaalde behartigenswaardige details in de bloemlezing, menin gen van de man die niet aan de partijleiband lopen wil, moeten alle betrokkenen dan verder toch maar met wat aandacht kennis nemen. UGBLIK Jan Gerhard Toonders boek „Een man zet door" hebben wij nooit gelezen en we weten dus niet ln hoeverre de t.v.-be werking, waarvan de NCRV gisteren het eerste deel uitzond, er een getrouwe na volging van Is. Naar onze smaak was die aflevering wat te „documentair" van ka rakter, waren de historische feiten er op een al te gekunstelde wijze in verwerkt. Natuurlijk zit bij dit programma Juist de opzet voor om de sfeer van de dertiger jaren natuurgetrouw te laten herleven. Maar de feiten die nu door „radiospre kers" e.d. werden meegedeeld zouden even goed in een korte inleiding vooraf kunnen worden verteld. Het spel zou dan veel ongedwongener kunnen verlopen. Dat spel vonden we overigens in deze eer ste aflevering best aardig. Zowel de be werker Rob Geraerds als de regisseur Peter Holland zorgden, naar het ons leek voor een haarfijne reconstructie van de tijd. Dat is voor een „historisch" stuk van dertig Jaar geleden heel wat moei lijker dan b.v. in een kostuumopvoering van eeuwen her. Omdat men b.v. drie decennia geleden wel Iets anders praat te en zich wat anders kleedde, maar die verschillen mogen niet overdreven wor- Voor ieder die de dertiger jaren bewust beleefd heeft moet de stijlzuiverheid frappant zijn geweest. Er werd boven dien over de hele linie vlot geacteerd met o.m. een leuke creatie door hoofd rolspreker Jeroen Krabbé. We zijn toch wel benieuwd naar de volgende afleve- Met veel genoegen hebben we weer geke ken naar 't Winkeltje. Ansje van Bran denburg zong er weer aardige probleem loze liedjes en de sfeer van haar Rot terdamse etablissement werd door Dick van Bommel goed in t.v.-beelden ver taald. Wel een heel verschil met wat Jasperina de Jong daags tevoren op het scherm bracht. Maar goed cabaret is het allebei en beide genres hebben bestaans recht. óók op tv. Vg. Antwoord vragen in documenten concilie CASTEL GANDOLFO (KNP) Paus Paulus heeft gistermiddag de meer dan 600 deelnemers aan de zestiende Itali aanse studieweek voor het pastoraal „agglornamento" (aanpassing Kerk- wereld) in zijn zomerverblijf in Castel Gandolfo ontvangen. In z(jn toespraak beklemtoonde Paus Paulus „oog te heb ben voor het gevaarlijke en beslissende uur, waarvoor men nu staat". Hij wees er zjjn toehoorders op, dat „men niet op eigen houtje en op goed geluk verder mag gaan en daarbij vasthouden aan de oude gewoonten, alsof de tradities onaan tastbaar zijn. Evenmin mag men zich op het couellle beroepen om daarmee iedere willekeurige vernieuwing door te drijven". VOCALISTENCONCOURS Marco Bakker in de finale 's-HERTOGENBOSCII De tweede en laatste dag In de demi-finale van het dertiende Internationale vocalistencon cours te 's-Hertogenbosch: in feite was deze weinig sensationeel. Marco Bakker was de enige Nederlander i ln deze faze van de wedstrijd. We stelden de prognose dat hij tot de eindronde reeds zou moeten worden toegelaten, we gens niet direct muzikale redenen. Des te gelukkiger zijn we te mogen constateren dat hU een alleszins gunstige indruk ge maakt heeft. In Verdi s „Don Carlos" be wees hij dat zijn voorkeur voor de opera alleszins gemotiveerd was. In Schumanns overbekende „Die belde Grenadlerc" nam hij een voor elk kritisch hoorder weldadig voortvarend tempo, en wat Mendelsohns „Paulus" aangaat, de aria „Gott sei mir g'nadig": hierin zong hij met een fraaie stem en met een ontense muzikaliteit. In de sectio altmezzosopranen viel er eigenlijk ook heel weinig te beleven. Met ue uitspraken van de Jury waren we het wel volledig eens. wat echter niet wil zeggen dat we iets schokkends meede- makten. Hier waren de Argentijnse Norma Lercr en de Poolse Zofia Paslerblk de gelukki gen. De eerste bewees dat ze met haar voorkeur voor het lied in de verkeerde hoek beland was. want haar weergave van „Afraid am I" uit Menotto's opera „The Medium" was bepaald even verras send. De tweede was ln haar prestaties aanzienlijk minder. Het kwam ons echter voor dat haar reproduktle van een der aria's uit Handels „Dettlngen te Deum voor de toelating tot de eindronde, mede gezien het povere aanbod beslissend ge weest is. Waarom echter deze aria, die origineel voor tenor werd geschreven, ge accepteerd werd, blijft ons een raadsel. om het priesterlijke geweten in het licht van de conciliaire theologie om te vor men. de kerkelijke gemeenschap nieuw te ordenen en de vervolmaking en 't herstel van de canonieke structuren aan te pas sen volgens de normen, die de hiërarchie stap voor stap publiceert. „Daarom schijnt het ons zeer belang rijk toe", aldus Paus Paulus, „dat onze geestelijkheid weer een held?r en even- wichting inzicht vindt. Ieder weet dat een golf van twijfel, van onbehagen en onrust over veel priesters is heengegaan en dikwijls oorzaak ls geweest voor zijn verschillende en chaotische vraagstellin gen. die gemakkelijk ertoe leiden dat zij respectabele vrome gewoonten, die tot voor kort terecht ln ere werden gehou den. nu afwijzen. In sommige priesters ontstond daardoor een ongerechtvaardigd maar drukkend gevoel van teleurstelling en ter compensatie waren velen geneigd hun denken op de aardse werkelijkheid en op een pijnlijk aankomend confor misme met de profane wereld te richten. Zij stellen verontrustende vragen over de verhouding priester en leek". De Paus merkt op, dat de priesters antwoord op hun vragen kunnen vinden in de conciliedocumenten en in de gees telijke» en canonieke tradities van de Kerk. In het slot van zijn rede wees de Paus zijn toehoorders op de mogelijkheden van de organisatorische vernieuwingen zoals de grotere samenwerking in de diocesen in de verschillende raden. Hij gaf hun de raad daarbij niet allereerst op de juri dische aspecten ervan te letten maar dat overleg in liefde aan te gaan en van lief de te vervullen. BOLGANO (DI'A) By een aanslag op een polltleverblijf op de Stelnjoch (Zuid-Tirol) z(jn twee grenswachten» om het leven gekomen en vier gewond. Het gebeurde heeft In Rome grote ontstelte nis teweegebraclit. Het schijnt dat de aanslag is gepleegd met een mijn. De omgekomenen zijn de onderofficier Volgger uit het Pfitachtal en de soldaat Cossu uit Sardinië. Een van de vier ge wonden die onder 't puin vandaan werden gehaald was de eerste luitenant Petrucci die op Inspectie was gekomen. De laatste tijd zijn ondergrondse bewegingen die streven naar heraansluiting bij Oosten rijk zeer actief. Het gebied van Trentino- Adige (Zuid-Tirol) is op 26 februari 1948 als zodanig tot bestaan gekomen. De overeenkomst van Parijs die in 1946 door de Oostenrijkse en Italiaanse mi nisters van Buitenlandse Zaken werd ge tekend. voorzag in autonomie voor de bevolking van dit gebied, die ongeveer 222.000 Duits- en 110.000 Itallaansspre- kenden omvat, plu» een kleine 10.000 anderen. ROTTERDAM (ANP) De politie rechter in Rotterdam beeft een 48-jarige boekhouder uit Schoonhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie weken wegens een poging tot omkoping van een ambtenaar. De officier van justitie had twee maenden geëist. Het bezit van een gloednieuwe auto en hét ontbrèken van een rijvaardighelds' bewijs voor de besturing van deze aan winst brachten de boekhouder tot zijn overigens niet geslaagde poging tot om koping. In april van dit jaar schreef hij een brief aan de personeelsafdeling rij bewijzen van de provinciale griffie ln Den Haag, aanvangend met een gevoelig: „Ik ben ten einde raad "In het epistel meldde hij, dat zijn pogingen om een rij bewijs te halen steeds waren mislukt en dat hij nu maar dicht bij het vuur om hulp kwam vragen. De boekhouder sloot meteen maar een briefje van duizend gul den in, in ruil voor de moeite die de amb tenaar zou moeten doen om hem illegaal aan een rijbewijs te helpen. DEN HAAG (A.N.P.). Het feit. dat ln Enschede een flatgebouw leeg staat, is voor het Tweede-Kamerlid Lankhorst (P.S.P.I aanleiding geweest de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te vragen of de hoge huurprij zen er oorzaak van zijn, dat van twee endertig woningen in h'et gebouw er slechts één verhuurd ie. Verder vraagt hij of het juist is, dat de eigenares deze ene huurder weer de huur heeft opge zegd, omdat het te kostbaar werd voor deze ene huurder voorzieningen als ver warming en verlichting in bedrijf te houden. „Voor de overledenen'' met Haagse ..O 65" land. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. (9.00 Sportmededellngen en postduivenberJ. 9 45 Toespraak. 10.00 Klassiek verzoekplatenprogr.. 11.00 Bruiloften en partijen, klankbeeld. 11.20 Gram.; AVRO: 12.00 Gevarieerd muziekprogr.. 13.00 Nieuws. 13.07 De J toestand in de wereld, 13.20 Concert- gebouw-orkest.: mod. muziek. 16.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Dansmuziek voor tieners, 17.30 Voordracht, 17.50 Nieuws en sportuitsl. 18.05 Marathon: J Sportjournaal; VPRO: 18.30 Chanson- progr., 19.90 Veertig jaar VPRO, lezing. 19.15 Klass. en mod. muziek. 19.40 Overdenking; AVRO: 20.00 Nieuws, 20.05 Biografie over grootmeesters der J lichte muziek, 21.05 Gram. 21.20 Caba- retprogr.. 21 40 Muziek uit Wenen en Boedapest. 22.30 Nieuws, actual., 22.55 Gram., 23.55 Nieuws. landse vertaling van „Een meisje var rusten, mijnheer de president". Beide l.p., die dit voorjaar in de handel l.wa: overledenen", zijn tweede l.p., waarop behalve dit dat land?", „Beneden alle peil", „De dame", „Als Boudewtjn de Groot heeft zich langzamerhand van cabaretartiest - ontwikkeld tot Nederlands protest zanger nummer één. Het succes begon voor hem met de Neder- zestien", direct gevolgd door „Welte- ïummers zijn te vinden op zijn eerste 1. Op 5 september verscheen „Voor de nog staan: „Ken je soldaat", „De vriendin i vroeger", „Onder ons", „De navel van mevrouw agent" en „Het lied van ihet kind, dat bang is in 't donker". Als intermezzo is er een optreden van de Haagse beatgroep „Q 65", terwijl in „Voor de overledenen" ook enkele vraag- gesprekjes verwerkt zitten met Boudewijn, waarin hij zijn mening geeft over onder meer de provo's en het lange haar. (Nederland I, 20.45). Rita Pa t one met eigen shoir Sinds haar optreden op het Grand Gala du Dlsque van het vorig jaar kent iedere trouwe .elevisiekyker haar, de achttienjarige „spring n 't veld" Rita Pavone, die reeds een ver bluffende carrière achter zich heeft. Alles be gon voor haar met het liedje „La Partita di Pallone" en sindsdien is het haar voor de wind gegaan. Tournees door Europa en Amerika zijn enkele van haar wapenfeiten. Onlangs ontving zij voor haar indrukwekkende platen reeks een „Disco d'Oro". Vanavond komt zij op de Nederlandse beeldbuis met haar eigen show „Stasera Rita" (de Italiaanse inzending voor het televisie festival van Montreux), waarin zij als gasten ontvangt: Adamo, Gina Lollo- brigida en Mina. (Nederland II, 20.20). ..Jacht op kikvorsmannen" in ..De laatste vijf mimiten" JTae Twee Par ij se kikvorsmannen Riotord en Laperche brengen het lijk van hun collega Falgoux uit de Seine boven water. Bij de sectie blijkt, dat hij geen natuurlijke dood is gestorven en dus wordt de hulp van inspecteur Bourrel ingeroepen om het raadsel op te lossen. Naarmate het onderzoek vor dert, krijgt hij de indruk, dat Falgoux het slachtoffer is geworden van een persoonsverwisseling. Voor wie is het dodelijke schot uit het onderwatergeweer dan bedoeld? Maar vooral: wie vuurde het af? Dat is de grote vraag, die naar voren komt bij „Jacht op kikvorsmannen", een aflevering uit de detectiveserie „De laatste vijf minuten", die morgenavond op het scherm komt. (Nederland I, 20.40 zondagavond). Der Rosenkavalier". tweede akte Ter gelegenheid van de uitreiking van de prijzen van het concours om de Prix Jeunesse Internationale vond 10 juni j.l. in het National Theater te München een uitvoering plaats van de tweede akte van de opera „Der Rosenkavalier" van Richard Strauss. De uitvoering geschiedde door het koor en orkest van de Bayerische Staatsoper onder leiding van Joseph Keilberth met medewerking van de solisten Herta Topper, Kurt Böhme, Ingeborg Hallstein, Otto Wiener, Annelia Waas, Paul Kün, Brigitte Fassbander, Karl Ostertag en Josef Knapp. Onder regie van Rudolf Hartmann werd hiervan een opname gemaakt, die de N.T.S. morgen avond op het scherm brengt. Manus Willemsen voorziet de uitzending Rita Pavone imiteert in haar Stasera Rita" zoals vele van haar beroemde collega's ook eens Charlie Chaplin. (Nederland II, 20.20). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19 00 NWS.. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Portret van een sportman; VPRO; 19.35 Hollywood en de stenen; NTS: 20.00 Journaal; VPRO; 20.20 Jacht op rinocerossen, filmreportage 20.45 Liedjes met orkest. 21.30 Onaantastbaar, tv-film. 22.15 Jazz uit de States (ontwikkeling van de jazz tussen 1930 en '55); NTS: 22.45 Joum. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. KRO: 20.01 Liefdes zegepraal, tv-spel. 20.20, Stasera Rita show progr. van de Ital. tv; NTS: 21.20 Hongkong. Lady Godiva. tv-film; KRO: 22.10 Epiloog; NTS: 22.15 Journaal. Zondag korte inleiding. (Nederland n, 20.30 zondagavond). David Hollestelle in Paviljoen Op 7 september j.l. werd in de Nicolaikerk te Utrecht een concert gegeven door David Hollestelle. bas; Simon Koeten, hobo en Lambert Erné, orgel. De K.R.O. maakte van dit gebeuren opnamen die zij morgenavond in het programma „Paviljoen" uitzendt. Verder wordt in deze radiorubriek aandacht besteed aan Leen 't Hart, die het carillon van het stadhuis te Rotterdam bespeelt; aan de Amsterdamse Politiekapel, die onlangs in het Vondelpark concerteerde en aan het Internationale Vocalistenconcours van Den Bosch, waarvan de finale op 11 september werd gehouden. Hilversum II, 21.20 zondagavond). NEDERLAND I NTS: 16.00—17.15 Wereldkampioensch. roeien te Bied; OVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelvertel ling voor de kinderen; NTS: 19.06 Yogi Bear. tekenfilm. 19.30 Zanzibar, film, 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld: VARA: 20 30 De wereld van vandaag. 20.40 De laatste vijf minuten: Jacht, op kikvorsmannen, tv-film; NTS: 22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.30 Voor de jeugd, 19.55 Muzikaal intermezzo, 20.00 Journ, 20.05 De Zweedse gouver nante. tv-feuilleton. 20.30 Der Rosen kavalier. opera (2e akte). 21.35 Wereld kampioenschappen volleybal te Praag. 22.30 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m'tr) KRO: 18.00 Sportperiscoop. 18.30 Jazzrubriek, 18.50 Intern, vocalisten concours Den Bosch 1966: finale; 19.00 Nieuws. 19.10 Actual., 19.30 Gram.. 20.25 Reisoogst, 20.45 Stereo: Populair klass. muziek, 21.45 Variaties op het thema show, 22.20 Reportage voetbalwedstrijd Ajax- DWS, 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.45 Klassieke muziek. 23.45 Moderne muziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.20 Tijd voor teenagers. 19.10 Jazzmuziek. 19.30 Populair klass. muziek. (20 30 Nieuws en boekbespr.). 21.45 Vocaal- en instrumentaal ensem ble. 22 10 Shalom: muzikale berichten uit Israël. 22 30 Nieuws, actualiteiten en sport. 22.50 Programma van erotiek in woord en muziek. 23.15 Moderne amusementsmuziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m> - 18.00 Veronica's jukebox, 18.45 The Dutch Swing College Band: 19.00 Joost mag het weten: Engelse top-20; 20.00 Week-end surprises (Chiel Montagne), 21.00 Muziek voor u: 22.00 Italiaans programma; 22.30 Cliff- en Elvis- show; 23.00 Dansmuziek. 24.001.00 Gram. muziek. BRUSSEL Neder] (324 m) 18.00 Nws, 18 03 Voor de soldaten. 18.30 Gram. muz, 18.45 Sortkronielc, 19.00 Nieuws. 19.40 Operette muziek, 21.00 Mozaïek. 22.00 Nieuws .22.10 Dansmuziek, 23.00 Progr. over Frank Sinatra. 23 30 Nachtvlinders. 23.53 Nieuws. BRUSSEL Frans (484 m) 20.30 Piano recital. 23.05 Jazzmuziek. NDR-WDR 1309 m) - i9.20. Gram.pl.. ENGELAND BBC (330 m) 19.30 Pro menadeconcert. 23.10 Pianomuziek. ENGELAND BBC (1500 23J90 8<j«var 20.50 Promeni Glen Evans (linies) en Neil Campbell in een scene uit „Lady Godiva", de laatste aflevering van de t.v.-serle ,Jlong Kong". (Nederland II, 21.20). Zondag (uuiGodJooa op ttva Bioa.isa) eerst naar voren dat de echtgenote van de vermoorde bouwvakker contact had met een 23-jarige loswerkman uit Den Haag. Deze jongeman kwam kort na de moord in huis en bracht er ook de nach ten door. Tijdens de verhoren kreeg de politie de indruk dat de jongeman niet de waarheid vertelde en het vermoeden dat er iets aan de hand was geweest werd steeds sterker, mede ook door de verklaringen van de kinderen Het gezin telt dertien kinderen, van wie er nog negen in huis waren In de leeftijd van 5 tot 16 jaar. De 18.jarige zoon. die niet meer in huls was, werkte op een tuin derij in Pljnacker. Hij was op de avond van de moord wel thuis, maar werd door de politie niet aangetroffen omdat hij lag te slapen. Gistermiddag zag de poli tie redenen genoeg om tot arrestatie van de zoon over te gaan. Op de dag van de moord had hij op de tuinderij in Pljnacker uit een grote fles paratliion, bestemd voor de bestrijding van insecten, een klein flesje gevuld. Eén druppel van dit vergif kan reeds dodelijk zijn. Aangezien de zoon wist dat zijn vader het hier altijd uit de fles dronk, had hij met een pipet de para- thion in een bierflesje gedruppeld. Dat geschiedde in een zijkamer in aanwezig heid van zijn moeder. Mario del Monaco naar Nederland DEN HAAG Op dinsdag 25 oktober aanstaande zal de beroemde Italiaanse operatenor Mario del Monaco een con cert geven met medewerking van het Omroeporkest in het Concertgebouw te Amsterdam. Het zal voor de eerste maal ln de ge schiedenis zijn dat. Del Monaco Neder land bezoekt. Hij zingt aria's onder an dere van Verdi. Puccini en Wagner. De dirigent voor dit concert is Leo Driehuys. Jeugdige vriend Gistermiddag werden ook de moeder en haar jeugdige vriend aangehouden. Htt enige dat van hem bekend Is. is dat hij op de hoogte was van de moord. Aanvankelijk had hij andere verklarin gen afgelegd. Of hij van te voren van de moord op de hoogte is geweest en of hij er daadwerkelijk aan meegewerkt heeft, is bij de politie nog niet bekend omdat het onderzoek nog in het begin stadium verkeert. Hij kan er buiten staan, maar de politie deelde gisteravond tijdens een extra-persconferentie mede. dat men zijn rol vreemd vindt. Ook werd nog meegedeeld, dat de zoon ver klaard heeft het vergif op verzoek van zijn moeder van de tuinderij te hebben meegenomen. De Haagse kinderpolitie heeft er voor gezorgd, dat vier kinderen bij familie leden zijn ondergebracht. Vandaag zou men trachten ook de andere vijf kinde ren elders onder te brengen. Sluiting zitting Slaten-Generaal DEN HAAG (ANP) De minister van Binnenlandse Zaken, prof. mr. P. J. Verdam, is door de koningin ge machtigd de tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal in een verenigde ver gadering te sluiten op zaterdag 17 sep tember, 's namiddags om drie uur. SOESTERBERG (A.N.P.). Op de vliegbasis Soesterberg heeft commodore G. W. de Zwaan gisteren het commando luchtverdediging overgedragen aan generaal-majoor D. Berlijn, commandant van de tactische luchtstrijdkrachten. Commodore De Zwaan is anderhalf jaar commandant van het commando lucht verdediging geweest. Hij is benoemd tot plv. chef van de luchtmachtstaf. HILVERSUM III <240m en FM-kan.): N RU-AVRO: 9.00 Nieuws, gram.. 10.00 Nieuws. Variando. 10.40 Instrumentaal kwintet en zang. "li 00 Nieuws, gram.. NRU-VARA: 12.00 Nieuws, gram., 12.30 J Ankara-Madrid: platenprogr. voor de bultenl. arbeiders. 13.00 Nieuws, Ringo: Beat- en popfestival. 14.00 Nieuws, Rome-Athene: platenprogr. voor de bultenl. arbeiders. 14 32 Gram.. 15.00 J Nieuws. Loco. een programma zonder motief. 16.00 Nws. gevar. platenprogr.. (16.25 Voetbaltoto-uitslagen); NRU- AVRO: 17.00 Nieuws, gram., 17.30 tot 18.00 Licht platenprogramma. J RADIO VERONICA <192 m) 7.00 Ook Goeiemorgen (Gerard de Vries); 9 00 Applaus van gisteren, artiesten J uit vervlogen tijden. 9 30 Vlaams pro- J gramma door Gaston Huijsmans; 10.00 Koffietijd met Tineke; 10.30 The Dutch Swing College Band; 10.45 J Koffietijd (vervolg); 11.15 Fantasti- cabaret; 11.30 Gevar. progr.; 12.15 Veronica's sportjournaal door Harmen Siezen; 12.15 Gevar. progr.; 13.15 Oud en nieuw (Rob Out): 13 45 Hammond- J orgelparade; 14.00 The Teenbeatclub; 14.30 Men vraagt en wij draalen. ver- zoekplatenprogr. voor het hele gezin, door Frans Nienhuys; 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost; 16.30 Tijd voor toppers; 17.00 Lichte muziek door Chiel Montagne; 17.30 Gevar. progr.; 18.15 Veronica's Jukebox, druk op de knop.... verzoekjes. 18.45 The Dutch Swing College Band; 19.00 Joost mag J 't weten. Hits hot en haar door elkaar; 20.00 Klassiek verzoek (opera en ope- rette); 21.30 Griekenland zingt; 22,00 Gevarieerde gram. muziek tot 1.00 u. BRUSSEL Neder] (324 m) 12.00 Nws, 12.03 Gevar muziek, 13.20 Voor de sol- daten 14 03 Opera- en Belcantoconcert, 15.00 'Sportberichten en gevar. muziek. 1940 Dans- amusementsmuziek, 20.00 Gêvra muzikaal progr., 21.00 Amuse- mentsmnzlelc 22.10 Gevarieerde muziek, 23.55 Nieuws. rsi.; NDR-WDR (309 m) 12.00 I muziek, 13.10 Operafragmenten, 14.4 Klass muziek. 15.30 Volksmuziek, 16.0 Amusementsmuziek. 18.00 Klass. muziek 19.30 Gevar muzikaal programma.. 22.0 Kamermuziek, 22.35 Lichte muziek, 23.0 Dansmuziek. 23 15 Gevar. muziek. 0J lek. i.00-5.00 Gevar. Kamermui strijdki 14.00 Lie) mma 14.30 15.00 Lichte 13.10 G<?\ - - 'i programma. ite i 16.00 Hoogtepunten van de Top Twenty en nieuwe gram, platen. 18,30 Lichte muziek. 19.35 Gevair^ progr.2_1.00_Gevi 23Al' Jazzmuziek. muziekj Maandag HILVERSUM I (402 mtr) KRO: 8 00 Nieuws. 8.15 Klass. muziek, 8.25 Eucharistieviering. 9.30 Gram.. 9.45 Nieuws; IKOR: 10.00 Lutherse kerk- Jdienst, 1100 Vraag en aanbod, u.10 ★Oecumenisch nieuws; KRO: 11.15 ★Klass verzoekplatenprogr.. 12 30 Nws. J 12.37 Bultenl. commentaar. 12.50 Gevar. ★muziekprogr.. 14.00 Stereo: Operamuz.. 15.00 Marathon; sportreportages en -uitslagen. 16.30 Gram.. CVK: 17 00 ★Gerefonn. streek jeugddienst; IKOR: *18.15 Antiüturgica. discussie. 1830 ★Mensen, praatje, 18.45 Kerk veraf en idiehtbij, 19.00 De open deur; NCRV: 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Nws, ★KRO: 20.15 Verzoekplaten. 21.05 Voor- ★dracht. 21.20 Paviljoen: muzikaal ★vakantie memorandum. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. ★22 45 Volksliederen. 23.00 Actuale ★vraagstukken op religieus gebied. 23.45 ★Pianospel. 23.5 Nieuws. ^HILVERSUM n (298 nu VARA: ★8 00 Nieuws, sportmededelingen. po6t- ★dulvenberichten. 8.18 Voor het platte- I'TRECIIT (ANP) Het was heel zorgvuldig geheim gehouden en daarom kwam het gistermiddag ook als een complete verrassing: alle leden van het jaarbeurs- personeel gaan met hun eehtgenoten in oktober een driedaagse vliegreis maken naar Ibiza. een van de Baleareneilanden Zü krijgen de reis cadeau van de jaar- beursdeelnemers, die op deze manier hun waardering uiten voor de belangrUke bij drage die het personeel steeds weer levert om het dienstbetoon van de jaarbeurs te helpen versterken. Het jaarbeurspersoneel kreeg het nieuws over de feesttrip te horen op de bijeen komst ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs. Van de 130 personeelsleden zijn er 90 getrouwd, zodat er maximaal 220 reislustigen zullen zijn. Zij worden in twee groepen verdeel'd. De deelnemers heb ben het bij deze verrassing niet gelaten. De heer Honig bood namens hen de Jaarbeurs ook nog een bedrag van 15.000,— aan Dit geld zal worden gestort in een daarvoor op te richten studiefonds, te beheren door een stichting die naar de deelnemers hopen verdere steun zal ontvangen van overheid en bedrijfsleven, Kamers van Koophandel, geïnteresseerde deskundigen, economen, enzovoorts. Het is de bedoeling dat uit het fonds de studie van een groot aantal problemen wordt gefinancierd, die betrekicing hebben op het beurswezcn_ HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.20 Gram.. (7.30 Nws). 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws, 8.13 Gram. 8.30 Nieuws. 8.32 Orkestmuz., 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Kamermuziek. 10.30 Thcol. etherleer gang. 11.05 Gram.. 12.22 Voor land en tuinbouw. 12.30 Nieuws, 12.40 Voor vakantiegangers. 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Gram. muziek. 15.00 Studiodienst voor de jeugd. 15.30 Radio kamerorkest: moderne muziek, 16.40 Stereo: Oud Nederl, liederen, 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Voor de jeugd, 17.30 Stereo: Lioht instrumentaal kwartet, 17.50 Overheidsvoorlichting: Hindostaanse feesten in Suriname. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtcndgymn.. 7.30 Gram., 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. 9.00 Operette klanken; VPRO: 9.40 Lezing. VARA: 10.00 Voor de huisvrouw, 11.00 Nieuws, 11.02 Radio-Filharmon. orkest, 12.00 Orgelspel. 12.27 Voor land- en tuinb., 12.30 Marinierskapel der Kon. Marine, 13.00 Nieuws, actual.. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Gram.. 13.35 Licht instrumentaal sextet. 14.00 Lezing. 14.15 Muzikale lezing, 14.55 Lanseloot van Denemarken hoorspel, aansluitend: De man die in de lucht blies, klucht, .16.00 Nieuws, 16.02 Progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Oude liedjes, 17.15 Stereo: Orkestmuziek, 17.40 Joodse uizending. HILVERSUM III (240 m en FM-kan.): NRU-KRO: 9.00 Nieuws, gevar. gram., 10 00 Nieuws, actual., licht platenprogr.. 11.00 Nieuws, actual., licht muziekpro gramma en reportages. 12.00 Nieuws, actual., en gezellige Hollandse plaat jes. 13.00 Nieuws, actual, en licht muziekprogr., 14.00 Nieuws, actual, ge varieerd platenprogr.. 15.00 Nieuws, actual.. Klik. momentopname van een stukje Nederland.-16.00 Nieuws, actual, en wekelijkse tienershow. 17.00 Nieuws, actual., verder tot 18.00 Verzoekplaten voor patiënten en personeel van een ziekenhuis. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen door Hannen Siezen, 9.00 Verzoekplatenprogr. v.d. bedrijven, 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Huis- vrouwenverzoekprogr. door Gerard de Vries. 12.00 Muziek bij de lunch floor Jan van Veen. 14.00 Met Tineke een plaatje om. 15.00 Nederlands allerlei door Chiel Montagne. 16 00 Hits uit zee. met verzoekjes van scholen. 17.15 Gevarieerd progr.. 17 45 Platenpalet 2.15 Ingeborg Hallstein werkt als soliste mee aan de tweede akte van „Der Rosenkavalier". (Nederland II, 20.30 zondagavond).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2