Museumboerderij Noordwijk had goed seizoen GOUDSE VOETBALBOND VRIJDAG 9 SEPTEMBER lyt>ó DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Zal het gemeentebezit worden? De museumboerderij van het Ge nootschap Oud-Noordwijk heeft een goed seizoen achter de rug. Half juni betrok de heer C. van der Hulst zijn post weer in de voorkamer van de blnnendijkse hoeve aan de Jan Kroons- weg, al had het er in het voorjaar even naar uit gezien, ddt de deuren geslo ten zouden moeten blijven. Onder meer lag het dak van de achterste stal opengescheurd. Door de gezamen lijke inspanning van het bestuur de aannemer J. Vink kwam echter alles nog op tijd in orde, zelfs zodanig in orde, dat met een gerust hart op 28 juni de commissaris van de Konin gin in Zuid Holland, Mr. J. Klaasesz, samen met het gemeentebestuur va Noordwijk kon worden ontvangen. Een grandioze „modeshow" verge zelde dit gebeuren, dat vlekkeloos verliep en zeer bij de autoriteiten da 6maak viel. Op 28 augustus j.l. werden de poor ten gesloten, nadat er bijna 1400 be zoekers waren geweest. Dit i« onge veer 200 meer dan vorig jaar. Verheugend is het stijgend aantal belangstellenden uit Noordwijk zelf. De bijna duizend handtekeningen in het gastenboek kunnen als volgt wor den ingedeeld: 424 buiten Noordwijk wonende Nederlanders, 207 Noordwij- kers, 257 Duitsers, 53 Engelsen, 21 Zweden, 10 Amerikanen en Canade zen en verder Zwitsers, Finnen, Bel gen, Chinezen, Luxemburgers, Span jaarden, Fransen en een Nigeriaan. Mevr. Barnhorn-Smit, die naast het museum woont, houdt regelmatig de vloeren en vitrines schoon en dit blijkt een grote verbetering te zijn. AANKOPEN Eind augustus was het bestuur van het G.O.N. in de gelegenheid iets van de inventaris te kopen van de ver dwijnende boerderij van de familie Parlevliet in De Klei. Vier fraaie oud Hollandse stoelen, twee unieke wafel ijzers, een koperen melkmouw, waarin vroeger de melk werd afgeroomd, een ijzeren pot en een zgn. boterschaapje, dat vroeger in de eerste grasboter werd gedrukt. Vooral met de wafelijzers is het mu seum zeer gelukkig. Op het ene is het recept gegoten in gietijzer: meel, melk, eieren en een lepel gist. Het ALPHEN A.D. RIJN Boete voor monteur andere draagt een jachttafereel op de ene zijde en op de aqdere de dieren van het goud. Zij hebben nu een ere plaats naast het fornuis in de keuken. Voorts werd een 17e eeuwse land kaart van Noordwijk en omgeving aangekocht, een zeldzaam stuk, waar- Haarlemmermeer goed kan bestuderen. Van de heer Plug kreeg het museum een lange bijl, afkomstig uit de groene schuur, war vroeger de bomschuiten werden gebouwd. Door bemiddeling van de dienst van gemeentewerken te Noordwijk werd een serie oude tegels uit het oude boerderijtje aan de Offemweg verkregen. Verder kreeg men enkele tegels van het Redershuis aan de Oude Wurft, dat binnenkort zal worden af gebroken, ondanks alle pogingen van het Genootschap Oud-Noordwijk dit unieke pand te redden. MUSEUM IN GEMEENTEHANDEN? De bouwvallige staat van de mu seumboerderij en de voortdurende zorg, welke de inventaris eist, vergen zoveel aandacht, dat dit niet meer door enkele goedwillende particulie ren gedragen kan worden. Het bestuur van het G.O.N. zal daar om binnenkort besprekingen hebben met het gemeentebestuur om het seum in handen van de gemeente te doen overgaan. De vorm waarin <jit zal moeten gebeuren, slaat nog niet Zeker is in ieder geval, dat het seum een eigen plaats in de Noord- wijkse gemeenschap heeft verworven. De enig overgebleven „binneriduinse hoeve" mag niet verloren gaan. Het bestuur van „Oud-Noordwijk" ver trouwt er dan ook op, dat het gemeen tebestuur van het moderne Noordwijk zijn volle medewerking zal verlenen om de unieke collectie in het unieke gebouw veilig te stellen voor de toekomst. Dank zij de subsidie van 5000,- van het Rijk zullen deze winter de aller- nodigste reparaties worden uitgevoerd, maar ook dan zijn de moeilijkheden niet opgelost. NOORDWIJKERHOUTSE FEESTEN IN GLOED VAN ORANJEZON De Oranjefeesten 1! kerhout werden door en voor de kin deren geopend met kinderspelen op de speelplaatsen der scholen. Op die tijd waren de middenstanders nog druk bezig met het etalages maken. Bij de keuring daarvan bleek dat ,de eerste prijzen waren toegevallen aan V. Vink, J. de Vroomen, Arti Home A. Augustinus, J. v. Schie, Fa. Noor- dermeer, R. van Dijk, Joh. Warmer dam, Gebra, Drogisterij Flamingo, Ad Seijsener, fa. Mens en schildersbe drijf Th. Brader. Tezelfder tijd vond in de wijk St. Victor de eerste klaverjaswedstrijd plaats. Hier gingen J. van den Burg, M. van den Berg en P. den Haas met de eersfe drie prijzen strijken. De eerste volle kermisdag begon traditie getrouw met het tonknuppelen en de vele deelnemers maakten ei spanningsvolle strijd van. A. Oost dam en J. van der Linden kregen eers te prijzen terwijl good old M. van Den en K. Duindam op de tweede prij- beslag legden. Het ringrijden op bromfietsen in de Emmastraat werd overwinning voor C. Zuiderduin, Schoolstraat 12. De snelste duif vanaf Roosendaal was die van J. N. M. Duivenvoorden, die daarmede de eerste prijs en de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. WIELERSPORT De woensdagmiddag is vanouds ge reserveerd voor de wielersport. Aller eerst traden de - dit jaar in grote ge tale - Noordwij kerhoutse amateurs •x u i °P toerfietsen aan. Zij moesten 17 ron- Een 32-jarige monteur uit Alphenden van elk 2 km afleggen en de aan den Rfln had niet op tijd de inge- ^„jd was fel De vele uitgeloofde pre- vulde formulieren toegezonden, ten- mies maakten de ronde attractief en einde zich te doen inschrijven als nood- j de winnaar A. W. van den Burg van waarschuwingen ge- j de Zeestraat 109b heeft er hard voor die geen BB "er wilde zijn te Noordwij - sierde auto ging naar J. van Schoo- ten, 's Gravendamseweg. Een vrij nieuw onderdeel van de volksfeesten vormt het vracht- autoduwen. Dit spel wordt gespeeld door ploegen van 4 man en de ploeg van Van der Linden, Herenweg 282, kreeg de eèrste prijs voor het meest efficient duwen. Van Dam en Co werd goede tweede en de ploeg G. P. van der Berg, Herenweg 144, moest met de derde prijs genoegen nemen. j Het mastklimmen werd bij de meis jes gewonnen door Liesbeth Bouw meester en van de jongens was C. Sapulette, Schoolstraat 17, het snelst in de top van de hoge mast. Het officiële gedeelte van de twee daagse festiviteiten werd besloten met de prijsuitreiking door burgemeester P. M. M. van der Weijden en het grootse vuurwerk nabij het feestter rein. Niet onvermeld mag blijven de bijzonder prettige en muzikale mede werking aan het welslagen van de feesten door de beide plaatselijke mu ziekverenigingen. NOORDWIJK wachter. Er geven, doch dit had geen resultaat opge leverd, als gevolg waarvan de man zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden. „Ik was in militaire dienst geweest en had echt weinig zin om nu weer bij de B.B. te gaan", zo luidde de verkla ring van verdachte. „Dat kan ik me voorstellen", stemde d» rechter in, „doch dan moet u vrij stelling zien te verkrijgen." Die had verdachte inmiddels verkre gen en daar wilde de officier wel reke ning me© houden. Hij eiste 40.boe te, waarmee verdachte het best Het vonnis werd conform de eis. Geboren: Menno z.v. B. v. Heijningen en H. C. t. Hooeve; René z.v. A. v. Lien- denen en J. H. C. Horstink; Andrew G. M. A. J. Hattu en C. Picaulij; Nelly d.v. C. v. Teylingen en H. Vogelaar; Pauline M. d.v. G. C. Ran en A. I. J. Koot; Esther C. E. d.v. R. A. v. Leeuwen en J. A. v. Wijk; Saskia J. d.v. Henri Tuk ker en J. W. v. Buuren. Overleden: Bruno L. Jager 2 jaar; An- nigje Jongenburger e.v. G. Blonk 72 j. Maria Veerman e.v. C. Karsemeijeer 68 jaar; Pieter v. Iperen 75 jaar; Johannes van Ooljen 76 jaar; Petrus Th. J. Wijfje 2 jaar. Huwelflkt Johannes G. Overes 22 j. en Theodora P. M. Bouwman 21 j. Francis- eua C. Vinkestljn 33 J. en Johanna A. M. v. Leeuwen 26 J. Adrianus T. M. v. Hol- steln 27 j. en Janna T. E. M. Wolswljk 21 jaar. Hendrik N. Meerlo 24 j. en Jattnetje Bouthoorn 22 Jaar. Ondertrouwd! Gerard A. A. Bloot 28 J. en Martha Basle 28 j.; Cornelia W. Teu- ben 34 j. en Goverdina Koelewijn 38 J. Jacob Maas 38 j. en Pietertje Griffioen 28 j.; Jan D. Wiegman 29 j. en Gijsber- tha v. Brummen 26 j.; Johannes de Mol 26 j. en IJfia Buizert 21 j.; Adriaan Vreeken 22 j. en Cornelia d. Daas 21 j. Johan J. Neefjes 24 j. en Dina P. Hoo- U«r 21 jaar. LEIDSCHENDAM AARDGASPRIJS VERLAAGD De directeur van het gemeentelijk lichtbedrijf deelt mede dat in aan sluiting op een wijziging in de lan delijk geadvisearde aardgastarieven, met ingang van de maand juli j.l. het aardgastarief E (afname 2101 of meer m3) is verlaagd lot 7 cent per m3 (voorheen 9 cent per m3) met een vastrecht van 12,50. Aan de hand van hel jaarverbruik in het verleden wordt men bij de voordeligste groep (er zijn 5 groe pen) ingedeeld. Mocht men in verband met een wijziging in het gasverbruik naar een andere tariefsgroep over gaan, dan is dit slechts eenmaal per jaar mogelijk. Jonge gen viel 12 meter uit boom te Leidschendam Gistermiddag is een tienjarige jon gen uit de St. Willibrordusstraat in de op de speelplaats van de voormali ge echool aan de Julianaweg staande boom geklommen. Toen hij zich op 'n ong. 12 m. hoge tak bevond kraakte de tak af en viel de jongen op het stenen plaveisel van de speelplaats. Zeer ernstig gewond is de jongen (Robby v. d. Meer) na voorlopig geholpen te zijn door de ontboden geneesheer per ziekenauto naar St. Aneoniushove in Voorburg overgebracht. moeten vechten. Na hem kwamen T. Dijkstra en A. van der Ploeg voor de rest van de meute over de eindstreep. Dit evenement werd gevolgd door de ronde van Noordwijkerhout. De donderdagmorgen onder een grijze hemel begonnen puzzle-rit voor bromfietsers werd toch nog onder een stralende zon verreden. N. Hulsebosch van de Haarlemmertrekvaartweg won de eerste prijs, gevolgd dcor C. Koster, Koninginneweg 45, W. van der Zwart, Haarlemmertrekvaartweg en P. v .d. Sleet van de Maandagse wetering. De steeds moeilijker onder te bren gen cycle-crosswedstrijd op bromfiet sen - er is nog maar weinig onontgon nen duinterrein - werd een onbetwis te overwinning voor W. Broekhof, Jansenstr. 5, gevolgd door H. Vrolijk, Havenstraat 34 en H. Hachmang, He renweg 124. RINGSTEKEN Nog steeds is in het feestprogramma plaats ingeruid voor het ringsteken te paard en met versierde auto's. Bij de ruiters, verwierf Koos Bak ker uit de Zestr'aat de erste prijs ge volgd door L. van den Berg, Dr. No- lenslaan en Koos Immerzeel van de Langevelderweg en van de auto's kon de bestuurder A. van den Berg van de Herenweg 356a met de eerste prijs naar huis. De eerste prijs voor de mooist ver- In het Golfbad vonden de jaarlijkse zwemexamens van de Noordwijkse Red dingsbrigade plaats. Niettegenstaande het slechte weer van de afgelopen zomer, konden toch vele jongeren het zwemdi ploma in ontvangst nemen. Alle opge- BODEGRAVEN Onjuist kenteken op vrachtwagen gebruikt De eigenaar van een vrachtauto liet in Bodegraven zijn chauffeur met een auto rijden, waarvan het kenteken niet juist was. Het was een nieuwe vrachtauto en er werd gebruik gemaakt van een kente ken, dat reeds in 1961 uit de circula tie was geraakt. Doch zoals de eigenaar voor de Haagse politierechter verklaarde hij had al die jaren niettemin de ver schuldigde belasting betaald en hij meende daarom gerechtigd te zijn van het kenteken-gebruik te maken. „Dat blijft toch misbruik, want het teken was uit de circulatie. Er staan te grote belangen op het spel met iets dergelijks," aldus het oordeel van de rechter. Ook de officier van justitie vond het een ongewenste methode en eiste 150 boete. De rechter veroordeelde conform die eis. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders deT ge meente Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot: a. het bouwen van een» wijkgebouw o.a. achter de Chr. Gereformeerde kerk, staande aan het Dulnrustplein 10, kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie A nr. 14582, en b. het bouwen van een bedrijfsschuur achter de woning, staande aan de Secretaris Varkevisserstraat 305, ka dastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A nr. 10726. De bouwplannen met de daarbij beho rende bescheiden liggen vanaf heden tot 17 september a.s. op de gemeentesecre tarie (afdeling Algemene Zaken) voor n ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen de gevraagde vergunningen schrif telijk bij hen in te dienen. (Advertentie) HILLEGOM Uit besprekingen met verenigingen, e zich de zorg voor de plaatselijke bejaarden aantrekken, is gebleken dat samenwerking nodig itf. Daartoe coördinatiecommissie samenge- steld, bestaande uit; voorzitter wethou- J|9 der W. F. van Dam; secretaris de heer komen kandidaten slaagden. De heer W. d'recteur van Sociale Zaken BEJAARDEN VAN NOORDWIJK HADDEN PRACHTIGE DAG Ook nieuw (eigen) dorpsschoon werd bekeken Hoewel het comité auto-tocht voor alle bejaarden van Noordwjjk sinds vo rig jaar geheel uit andere personen be staat is de structuur van deze prachtige opzet gelukkig ongewijzigd en ls de 86e uitgaansdag voor de bejaarden van Noordwijk weer in alle delen geslaagd. Wat dit comité, dat thans op zich heeft genomen de organisatie van een boottocht voor minder-validen, welke dit voorjaar zo schitterend is geslaagd, èn de autotocht voor bejaarden, niet welke gelukkig niet ln actie behoefde te komen, waaruit blijkt dat de Noord wijkse bejaarden echte „Taaien" en voor geen geruchtje vervaard z(Jn. Door het typische Loosdrecht kwam men in Hilversum waar het fraaie stad huis van Dudok, en de verschillende ge bouwen van de omroepverenigingen werderf voorbij gereden om vervolgens aan te landen in het restaurant „De Karseboom" voor het verstevigen van de inwendige mens. Nadat allen ln de hetwelk door geen van allen werd Gelukkig hebben zy hierbij 6e volle I smaad, medewerking gekregen van de gehele Het was voor de voorzitter van het Noordwykso bevolking door hun milde comité een groot genoegen allen aan giften, want wat voor deze organisatie de grote dis welkom te mogen heten en nodig is kan geen enkele buitenstaander hij deed in het kort mededeling van de begrijpen en nog minder de werk- j werkzaamheden welke het comité op zaamheden welke hieraan vooraf gaan, zich had genomen. Speker wees er op dat hiervoor veel geld nodig is en namens het comité deed hij het voor stel ook de bejaarden in de gelegen heid te stellen om hun „steentje" hier voor bij te dragen, welk voorstel met applaus door de aanwezigen werd aan genomen. De voorzitter van de R.K. Bond van Bejaarden bracht namens al len dank voor hetgeen het comité tot stand heeft gebracht, hij was echter Het was op het vertrekpunt aan de Van Panhuysstraat een drukte van be lang alvorens de 260 deelnemers(sters) in de 6 comfortabele toeringcars had den plaats genomen en het vertreksein kon worden gegeven voor een tocht met onbekende bestemming. Het was een loffelijk idee van het comité, voordat de Noordwijkse dreven zouden worden gepasseerd, de bejaarden een blik te geven van het schoon in eigen plaats door een rit in de prachtige zulddul- nen naar de Koningin Astrid Boulevard. Bij geruchte hadden wij vernomen dat op deze boulevard nog even gestopt zou worden voor een gezamenlijk bad in het Pergola-bad, doch toen bleek dat de meeste „jongelui" geen zwemkle- ding bij zich hadden, werd rustig door gereden naar de nog drukke Noord Boulevard langs „Janus" en via de rit door de Quarles, de Van Panhuys straat en de Van de Mortelstraat werd Noordwijk vaarwel gezegd. Voorlopig bleef men nog in bekende omgeving want Piet Gijs en Sassem was voor de reizigers niets bijzonders, maar op Rijksstraatweg 4 door de Haarlemmer meer kwam hierin al enige verandering langs de koren- en suikerbietenvelden en de eerste grote plaats welke werd sloten zijn. Zij die op zaterdag beslist gepasseerd was Aalsmeer, internatio- 1 no& dringende postzaken hebben af te naai bekend als het grote bloemendorp doen kunnen ln Lelden of In Noordwijk. van Holland. Bij Loenen aan de Vecht Binnen terecht 000 bang, alhoewel hy een voorstander was van het voorstel en hy vroeg zich af hoe 't geld binnenkomt, tcrwyi ook niet alle bejaarden hiervoor zullen kunnen sparen. Handig repliceerde de voorzit ter van het comité hierop door er op te wyzen dat ulle bejaarden binnen kort „vakantiegeld" zullen ontvungen en het hierdoor mogeiyk zul zyn dat zy hiervan iets zouden afzonderen voor hun eigen „vacantledag" en middelen kun nen worden gevonden om deze bydrage op te doen. halen. Intussen werd aange vangen met het opdienen van de ge rechten en eenparig was men het er over eens. dat het een echt „feest diner" was, waarmede de reatuurateur, maar ook het comité alle eer heeft ver worven, het was In één woord „af". Na een gezellig babbeltje en nog een glaasje toe lieten de bejaarden zich weer verder ryden door het mooie Gooiland en werd als laatste stopplaats de thee gebruikt ln Restaurant „De Pyramlde van Austerlltz", waar nog enige tyd gezellig werd vertoefd. Voldaan word de terugtocht aange vangen over het grootste verkeerspunt van Nederland de Oude Ryn, langs de Ryn naar Alphen en via Lelmuiden naar de Rykswkeg 4, ook het uitgangs punt van de tocht, en behouden kwam het grote gezelschnp om 8 uur behou den In Noordwyk aan. Openstelling postkantoor Voorhout Met ingang van 12 september zullen de uren tussen welke het postkantoor te Voorhout voor het publiek is openge steld worden gewyztgd. Van maandag t/m donderdag zal het kantoor van 8.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur opengesteld zyn voor het afhandelen van alle postzaken. Van 17.00 tot 18.00 uur ls het kantoor alleen geopend voor spaar bank, telefoon, telegraaf en postzegel verkoop. Voor vrijdag gelden de zelfde kantooruren met dien verstande dat het tussen 17.00 en 18.00 dan wel mogeiyk ls alle postzaken af te handelen. Zater- Boskoopse te Noordwijk ernstig gewond Op de Nieuwe Zeeweg te Noordwijk. ter hoogte van het café „De Halve Vleet", raakte een 17-jarige bestuur ster van een bromfiets de trottoirband langs de rijbaan. Zij slipte en kwam te vallen. Een vriendin, wonende te Boskoop, die op de duo zat, liep daarbij ernstig letsel aan het hoofd op en werd naar het Diaconessenhuis te Leiden over* enige verandering ia ane pusizaaeu ui ie imnueien. nuier- -- suikerbietenvelden j dags zal het kantoor in Voorhout &e" deerd° bestuurster bleef onge Smit, de instructeur van de NRB, diens assistenten hebben eer van hun werk gehad. Zij ontvingen een compli ment van de examinator voor de goede styi, waarmede het examen werd afge legd. Voor het diploma "zwemproef" slaagden: H. H. v. Beelen, J. C. M, v.d. Berg, M. Beuk, J. T. Diemei, L. H. M. Diddeldorp, A. J. v. Duin, C. J. M. Koelewtyn, C. M. A. Kortekaas, T. M. Kortekaas!, J. M. v.d. Linden, W. Pas- schier, D. L. M. Smit, J. Smit, C. T. C. Turk, A. E. Verloop, N. J. M. Vink, B. Wijnands en N. Meeuwenoord. Voor het diploma "geoefend zwemmer" slaagden: Bogaards, S. Disseldorp, J. J. C. Groenewoud, A. W. J. de Haas, C. M. de Haas, De Lincel, M. H. Kortekaas, M. Meeuwenoord, S. P. Schot, J. Slobbe, P. J. Smit, C. A. M. Turenhout, M. C. J. Turk, M. C. C. Vrolijk, K. P. J. Wijnands en A. Westgeest. HILLEGOM Geboren: Cornells M. z.v. C. M. de Dreu en M. K. Kruythof; Frederika O. M. d.v. N. Poortvliet en G. Jonkers; Hugo R. z.v. P. H. Mulder en M. H. Esselman; Andreas P. Ph. z.v. P. L. J. Langeveld en K. Speth. Ondertrouwd: C. C. Habich en G. Homringhausen. Getrouwd: R. A. Adema en M. /eijers; H. de Rooij en T. G. C. Overleden: H. M. Kat, vr., 70 j. G. de leden: mevr. N. J. van Niekerk- Blomjous, mevr. J. J. C. J. Veldhuyzen van Zanten-Sluis; J. Smit, J. G. Borger, mevr. A. Verleur-Molenaar, mevr. N. M. v.d. Jagt-Vis, mevr. M. v. Lierop-de Ko ning, mevr. M. C. Lodewijks-Visser, mevr. J. C. de Groot-Turnhout, pievr. D. C. van Grlethüizen-Vorstelman, en de heren W. Imthorn, P. S. v. Maris, Jac. v.d. Vinne, W. 't Hooft. C. B. Verkaart, L. J. Brouwer, S. Oudakker, W. de Ko gel, J. J. van Roode, J. J. Klamer, Jac. v.d. Weyden, P. Goemans, W. Branstna, G. M. v.d. Mey, W. M. Versluis en P. L. G. van Lierop. De socioloog der stichting schappelijk Opbouwwerk in de provincie Zuid-Holland te Den Haag, de heer Th. J. Rllbens zal de plaatseiykc aktiviteiten ondersteunen en begeleiden. Een studie commissie zal zich vooral op de pro bleemstelling richten. Deze commissie bestaat uit een aantal personen met spe cifieke belangstelling en deskundigheid voor het bejaardenprobleem. Voorzitter is de heer P. S. van Maris. SASSENHEIM Geboren: Alexander z.v. C. G. A. v.d. uniek plaatsje met eeuwenoude buitenplaatsen werd rechtsaf geslagen naar de Loosdrechtse plassen om ln restaurant „West End" te Oud-Loos- drecht de koffie met gebak te gaan ge bruiken. Het behoeft geen betoog dat allen zich dit goed lieten smaken en volop hebben genoten op het zonnige goed beschermde terras met uitzicht op de plassen. Voor de verzorging wa- meegetrokken de zusters van Huize Jeroen en Huize Dalrust en van het Wit-Gele en Groene Kruis, waardoor de bejaarden niets tekort kwamen. Te- maakte dr. H. Kruyt de tocht mee, VOOR KANKERBESTRIJDING In Iisse heeft de collecte voor de kan kerbestrijding de som van ruim 3400, opgebracht. HEEREWEG IN DISORDE Met enkele dagen zullen de bewoners van de Heereweg genoegen moeten ne men met een opgebroken boel, aange zien de hoofdgasleiding en aansluitin- Maat i gen verniemvd moeten worden vanwege de overschakeling op aardgas!, deelden echter de bewoners mede, dat zoveel mogelijk maatregelen genomen zullen worden om de woningen toch te kunnen bereiken door het leggen van vlonders e.d. Het verkeer zal moeten worden omgeleid over de Randweg. Men begint bij het bevrydingsbeeld tot Vier- WETHOUDERSZETELS ZIJN VERDEELD Het college van b. en w. heeft in de eerste vergadering na de wethouders verkiezingen de wethouderszetels aldus Wagt en Y. I. A. de Greef; Erica T. verdeeld: Wethouder A. J. Mesman, Soc. d.v. T. J. M. d. Boer en A. C. G. van Zaken en Woonruimte; de heer W. Roos, Leeuwen; Christel M. d.v. P. de Vries j Gemeentebedrijven- en Grondbedrijf en T. Kruizinga. (voorheen beheerd door de heer Mes- 1 man), zulks overeenkomstig het ver- Ondertrouwd: Anthonius W. B. Waas-ZOek der fracties, dorp en Petronella J. M. Noordermeer. Gehuwd: Robert H. Kuipers met Foekje Bruidegom; Adrianus J. T. v.d. Meer en Cornelia H. Schrama. ZATERDAG Senioren. 1Waddinxveen-Boskoop 4.30, Moercapelle-RCV 4.Sportief- WDS 4.Zwammerdam-Schoonhoven 4.Rynsireek-Bodegraven 4. Res. 1: Gr. Ammers-Be Fair 4. RCV 2-Waddinxveen 2 4Bodegr. 2- Zwammerdam 2 4.30, Jod. B. 3-Spirit 4 4.30. 2A: Be Fair 3-Jod. Boys 4 4.—. WDS 2-Rijnstreek 2 4.Sportlust 3-Zwam- merd. 3 4.Zwervers-Bergamb. 4.30. 2B: Jod. Boys 6-Sportlust 4 2.30, Gr. Ammers 3-Boskoop 2 12.30, Schoonh. 2- RCV 3 4.—, Be Fair 4-Jod. B. 5 2.—. 3AZevenh.-Jod. Boys 7 4.Sport lust 5-Moercap. 2 2.Bodegraven 3- Sportief 2 4.—. 3B: WDS 3-Bodegraven 4 2. Spor tlef 3-Spirit 5 2.Zwammerdam 4- Zevenhoven 2 12.30. 3C: RCV 4-Moercap. 3 12.- Jod. Boys 9-Jod. Boys 10 12.30, Be Fair 7- Spirlt 6 2.Zevenhoven 3-Gr. Am mers 4 12.30. Junioren. Afd. A. Hoofdgr.: Donk- Moordr. 4.30, Esto-ONA 4.30, Jod. B.- Leltkerk. 2.45, Olympia-Woerden 4.30. Groep 1: Sportlust-NSV 4.—, WSE- VEP 4,Bodegrav. Nieuwkoop 4.30, Rijnstreek-GDS 2.45, Groep 2: Moercap.-GSV 2.30, Zwer- vers-Waddinxveen 4.30, Spirit-Groene- weg (terr. Groenew.) 4.Gouda-Nieu- werkerk 4.30. Groep 3: Stolwijk-Oudewater 4. Gr. Ammer8-Gouderak 2.30, Haastr.- Unio 4.Schoonh .-Bergambacht 4.30. Groep 4: Boskoop 2-Nic. Boys 4. Waddlnxveen 2-Soccer B. 4.30, Donk 2- Be Fair 2 4.30. Groep 5: VEP 2-Olympia 2 4.30, ON A 2-Gouda 2 4.—, Unio 2-Sportlust 2 4.30. Groep 6: Nieuwerk. 2-Moordrecht 2 4.30, Jodan B. 2-Spirit 2 1.30, GSV 2- Zwervers 2 4.30. De groepen 4, 5 en 6 spelen 2 x 30 minuten. Afd. B. Groep 1: Donk-Gouda 8.15, GS V-Schoonhoven 3.15, Be Falr-ONA 2.45, Olympia-VEP 3.15. Groep 2: Soccer B.'Moordrecht 4.30, Zwervers-Jodan Boys 3.15, Spirit-Moer- capelle 2.45 (terr. Gouderak), Groene- weg-Nieuwerkerk 4.—. Groep 3: Bergamb.-Haastrecht 2.30, Lekkerkerk-Ammerstol 4,30, Oudewat.- Unio 4.Stolwyk-Gr, Ammers 2.45. Groep 4: Woerden-Bosk. 4.RVC- Bodegraven 4.—, Waddinxveen-WSE 2.GDS-Esto 4.—. Groep 5: Sportief-Nleuwkoop 2.45, NSV-Zevenhoven 4.Nic. Boys-Ryn- streek 4.—, WDS-Sportlust 2.45. Groep 6: Boskoop 2-Olympia 2 2.45, Donk 2-Waddinxveen 2 2. Groep 7Unio 2-Zwammerdam 3.15, NSV 2-Woerden 2 4, VEP 2-Esto 2 3.15. Groep 8: Zwervers 2-Gouda 3 2. Donk 3-Soccer B. 2 3.15, Be Fair 3- GDS 2 4.30. Groep 9: ONA 2-Jodan B. 3 2.45, Schoonh. 2-Zwervers 3 2.30, GSV 2- Splrlt 2 3.15. Afd. C. Groep 1VEP-WoerdeD 2. ONA-Donk 2.45, Olympia-Gouda 2. Esto-Bodqgraven 2. Groep 2: Nieuwerkerk-Zwervers 2. Waddinxveen-Moordrecht 2.30, Groene- weg-Be Fair 2.45, Soccer B.-WSE 3.15. Groep 3: Unlo-Stolwyk 2.Lekker- kerk-Spirit 3.15, Schoonhov.-Bergamb. 2.Haastrecht-Gr. Ammers 4. Groep 4: GDS-NSV 2.45, Rijnstreek- Boskoop 1.30, Zwammerdam-Nic. Boys 2.45. Groep 5: Gouda 2-Jod. Boys 2. RVC-Gouderak 2.45. Sportl.-GSV 2.45, Donk 2-Olympia 2 2.—. Groep 6: Be Fair 2-VEP 2 3.15, EstO' 2-Unio 2 3.15 Nic. Boys 2-Woerden 2 2.45, Bodegraven 2-Sportlust 2 3.15. Groep 7: Gouda 3-Zwervers 2 3.15, Moordrecht 2-GSV 2 4.Nieuwerk. 2- Jodan Boys 2 3.15. Groep 8: Haastrecht 2-Olympia 4 2.45, VEP 3-Unlo 3 2.45, Schoonhoven 2-Donk 3 8.15, Bergamb. 2-Sportlust 3 4.—, Groep 9: Soccer B. 2-Jodan B. 8 2. Boskoop 2-ONA 2 2.45, Be Fair 8- Olympia 5 2.Waddlnxveen 2-Zw«r- w» 8 8J.6, Groep 10: Lekkerkerk 2-Unio 4 2. Gouda 4-Olympia 6 2.—, Haastrecht 3- Esto 3 2.45, Bodegr. 3-ONA 3 2.—. ZONDAG 1: Nieuwk.-Nieuwerkerk 2.30, Esto- RVC 2.30, WSE-Soccer B. 2.30, Zwer- vers-Nic. Boys 2.30, Ammerstol-Haas- trecht 2.30, GDS-NSV 2.30. Res. 1: ONA 4-Nieuwkoop 2 12. Gouda 4-Donk 3 12.—, Unio 2-Bodegr. 2 2.30, Bergamb. 2-Schoonhoven 2 2.30, Moordrecht 2-Gouderak 2 3. VEP 2- Moercapelle 2 12.—. 2A: Lekkerkerk 3-Olympia 4 11.30, Nieuwerkerk 2-GSV 3 2.30, Haastr. 2- Unio 3 2.30, Gouda 5-ONA 5 10.—. 2B; Boskoop 2-Woerden 3 2.30, Nic. Boys 2-GSV 4 2.30, NSV 2-VEP 3 12.—, WSE 2-Donk 4 2.45. 2C: Stolw. 3-Zwervers 2 11.30. Olym- pia 5-Groeneweg 2 12.—, Schoonhov. 3- Lekkerkerk 1 11,30, Nieuwerkerk 3- Haastrecht 3 12.— 3A; GSV 5-Aminerstol 2 12.- Olym- pia 6-ONA 6 10.- RVC 2-Waddinx veen 2 2.30, Oudewater 2-Gouda 6 2.30. 3B: Boskoop 3-GDS 2 12.—, Bodegra ven 3-Esto 2 12. Nieuwkoop 3-VEP 4 12.— 11.—. 3D: Bergamb. 3-Gouderak 3 11.30, Donk 5-Unio 4 12. Zwervers 3-Nieu- werkerk 5 12.—. 4A: Bodegrav, 4-Esto 3 2.30, GDS 3- NSV 3 12. Nic. Boys 4-VEP 5 12 4B; Ammerstol 3-Bergamb. 4 11.30, Moordrecht 4-Stolwyk 5 13. Zwer vers 4-Schoonhoven 4 2.30, Haastrecht 4-Groeneweg 3 12.—. 4C: Esto 4-Gouda 8 12. Nieuwer kerk 6-GSV 7 10.Waddlnxveen 3- Olympia 7 12.—. WSE 3-RVC 3 12.15. 4D: Soccer B. 3-Bergambacht 5 2.30, Groeneweg 4-Stolwijk 6 12.—, Moer- capeile 3-Zwervers 5 12.Lekkerk. 6- Nieuwerkerk 7 10. 4E: Soccer B. 4-Esto 5 12.—. WSE 4- GDS 4 12.Unio 5-Oudewater 3 12. 4F: Esto 6-Boskoop 5 4.30, GDS 5- Waddinxveen 4 4.30, ONA 7-GSV 8 Donk 7-Moordracht a 12. LISSE De Harddraverij vereniging „Lisse en Omstreken" organiseert, in samenwer king met het Viscollego „Advendo", een viswedstrijd in de Ringvaart op donderdag 29 sept. a.s. des morgens om 7.30 uur, voor welke wedstrijd 300.- aan prijzen beschikbaar wordt gesteld. Plaats van samenkomst zal zijn bij het gebouw van de Gas- en Waterbedrijven bij de Ringvaart 'te Lisse. De wedstrijd zal 2 uur duren, waarna in hotel de Witte Zwaan de prijzen zullen worden uitgereikt. Er zijn vele aantrekkelijke prijzen, w.o. een extra prijs voor degene, die de grootste vis heeft gevangen. Gevist wordt op bovenmaatse vis (15 cm.) en op aantal stuks. Deelname is moge lijk vanaf de leeftijd van 16 jaar. Het inschrijvingsgeld bedraagt 0,75, welk bedrag ten goede komt aan de kas van „Advendo". Het ligt in de bedoeling bij welslagen van deze wedstrijd, waaraan zowel door dames als heren kan worden deelgenomen, dit als één der evenementen tijdens de najaars feesten jaarlijks te organiseren. Vanaf heden kan men zich opgeven bij de volgende adressen: Sigarenmagazijn Nic. de Bruin, Vierkant, Lis.se; B. van Briemen, Narcissenstraat 11, Haarlem mermeer (Abbenes) en H. van Acht- hoven, Kanaalstraat 223 te Lisse. Slui ting der inschrijving uiterlijk 27 sept. Rootle Kruis-penning voor mevr. Arentshorst te Noordwijk Mevr. J. H. Arentshorst-Hoos, pen- ningmeesteresse van de afdeling Noordwijk-Noordwijkerhout, ontving de oorkonde en penning van het Ned. Rode Kruis wegens 10-jarige trouwe dienst aan deze instelling bewezen. Deze onderscheiding werd haar, tij dens een bijeenkomst van het bestuur in hotel „Noordzee", door de voor zitter, de heer H. van Beelen namens het hoofdbestuur uit Den Haag uitge reikt. De heer Van Beelen las een brief van het hoofdbestuur voor, waarin het zijn waardering uitsprak voor alles wat mevr. Arentshorst voor het Rode Kruis gedaan had. De voorzitter richtte hartelijke woorden van dank tot mevr. Arents horst voor haar vele werk in de sterk gegroeide afdeling van meer dan 4000 leden. Hij releveerde o.m. hdt verzorgen van de Dalansen, de resul- 'tatenberekeningen en de begrotingen. Op eminente wijze en met grote ac curatesse had zij de penningen van de afdeling beheerd. Daarboven zag zij nog kans actief te zijn in tal van commissies en bovendien nog een goe de huismoeder te blijven. Dit alles was zeker een extra applaus waard. Mevr. Arentshorst, volkomen verrast door deze hulde, dankte voor de eer volle onderscheiding. Staande besloot het bestuur 1000,- beschikbaar te stellen voor het ramp gebied in Turkije. Volksspelen te Warmond trokken grote belangstelling De tweede dag van de Warmondse feesten stond voor een groot gedeelte in het teken van de volksspelen en mede dank zy de Ideale weersomstandigheden trokken deze spelen zeer grote belang stelling. De uitslagen van de diverse spelen was als volgt: Blaastrnppen voor meisjes 13-14 jaar: 1 Alle v.d. Meer; Op reis jongens en meisjes 12 jaar: 1 Nico v. Leeuwen, 2 Frank Beugelsdyk, 3 Hans Roest, 4 Paul Sprunken; Ivanhoe voor jongens 13-14 jaar: 1 M. v. Winsen, A. v. Staveren, 3 J. Willems, 4 Huub Stol; Li WASSENAAR GEWIJZIGDE BITSLICHTINGEN Met Ingang van 12 september a.s. zal er enige wyzlging gebracht worden ln de tyden van de busJlichtingen. De lich tingen op het hoofdpostkantoor, die aan sluiting geven op de nachtposttreinen zullen vervroegd worden van 20.45 tot 20 uur. De lichting van de by-brleven- bussen, die tot nu toe omstreeks 18.50 uur plaats vond zal vervroegd worden tot omstreeks 18.00 uur. In de raadsvergadering van 29 aug. Jl. heeft de raad verklaard, dut een be stemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied gelegen tussen de Oostpolder weg en de Zyiwaterlng. Dit raadsbeifluit ligt vanaf 12 september ter gemeente secretarie voor eenieder ter Inzage. CURSUS VAN HET RODE KRUIS De Wassenaarse afdeling van het Ne-t derlandse Rode Kruis zal ln de komende wintermaanden een cursus organiseren In elementaire verpleegkunde. De cursus begint op woensdag 5 oktober a.s. des avonds 8 uur in het Rode Krulsgebouw aan het Plein. Belangstelenledn kunnen zich aanmelden by het secretariaat van de Afdeling, postbus 11 te Wassenaar. Leiden DRIE WEKEN VOOR LEIDSE JOY-RIDERS „Ik vind het een nare zaak", aldus de mening van de officier van Justitie bij de Haagse politierechter in de zaak tegen twee jongelieden uit Leiden, die zich moesten verantwoorden, omdat z|j zich aan joy-nding met een brom fiets hadden schuldig gemaakt. Zij waren in Leiden uitgeweest en wilden het feest in Den Haag nog wat voortzetten. Daartoe werd een brom fiets weggenomen, die onderweg in een sloot werd gegooid, waarna een andere bromfiets werd weggehaald. „Als jullie maar plezier hebben; dat anderen er narigheid van ondervinden schijnt jullie niet te deren", zo consta teerde de politierechter. De officier vorderde tegen ieder van de verdachten, van wie alleen een 19- jarige bijrijder ter zitting was ver schenen, drie weken gevangenisstraf waarvan t\yee weken voorwuardelijk, „Dat vind ik niet eens hoog", zei de rechter, die overeenkomstig de eis -eroordeelde. il'Tt.' de Koe^fkoekf "Ê'ÏZ; MKT KAKMKLVRIENDKN Ringsteken per auto: 1 J. de Vroomen, 3 F. Kraan. 5 G. Koppers; Kaarten Jaarden: 1 mevr. Heemskerk, 2 mevr. Duijnhoven, 3 A. Heemskerk; Betien- dlgheldswedstrUd met bromfietsen: 1 P. v. Dam; 2 Th. Beugelsdyk; 3 N. Brox- terman 4 D. Kok. 5 J. v.d. Hulst; Mens erger je niet: 1 mevr. den Dunne. 2 mevr. Singeling; Boegspriet lopen: 1 J. Mantel, 2 J. v.d. Horst. 3 Th. Beugels- dijk; Gevangenen bevrijden: 1 C. de Vroomen. 2 J. v. Niekerk, 3 M. de Win ter, mevr. Kortekaas; Tobbetje steken: 1 P. v. Hulst. 2 J. Muider. 3 J. v. Leeu wen, '1 D. Duynhoven," 5 P. v. Dam, 6 J. v. Grieken en 7 J. Heemskerk. Na afloop ging men naar het ker- mitrterrein waar vele vermakeiykheden zorgden voor een prettige en genotvol le avond. Kalh. Kuppers]Mitroonsltond, afd. Leiden Nieuw seizoen met uitgebreid (vak)program seizoen in "Bellevue" op de Steenstraat worden gehouden. Dan zal er gesproken worden over het kappersbedryf. Er wor den voorts technische clubs tot vakver betering in dames- en herenvak geor ganiseerd, die ook openstaan voor niet- leden. Op zondag 23 oktober a.s. zal de officiële Jaarviering zyn, die begonnen wordt met een avondmis, waarna een of ficieel gedeelte en een feesteiyk samen zijn. Inlichtingen over dit alles en over de avonden modern etaleren, dlo ook afd. Lelden dit seizoen verschillende nog worden georganiseerd by de heer evenementen. Op woensdag 21 soptcm-1 E. M. Langezaal, Binnenvestgracht 29, har a.s. sal da openingsavond van het I Lalden, tol. 01710-33968. lie Nederlandse Katholieke Kappers pa trouns hond, afdeling Leiden- en om streken nodigt alle leden en belangstel lenden uit tot aktleve deelname ln het nieuwe seizoen aan het afdellngswerk. Zij wijst op het belang van ontmoe tingen niet collega's en van deelname aan allerlei aktiviteiten, die het kappers- beroep aangaan. Beste vrienden, waar feest' gevierd wordt, daar treft men voorbereidingen en hoe Intensiever deze geleld worden, des te beter zal gewooniyk het feest slagen. Zo dan willen wy u allen uitnodigen door gebed en bezinning u voor te be reiden op het Thereslu-feest van 3 ok tober a.s.. Het valt steeds meer op, dat de H. Thereala van Lisleux haar tijd ver vooruit was. Daarom leeft zy ook zo dicht by ons, véél meer dan wij ons eigenlijk realiseren kunnen. Men spreekt ln onze ,dagen van Evangelisch leven, maar zij heeft ons dat reeds voorgeleerd In haar Karmel- leven. Het Evangelie was de bron, waar z|J de wysheld en de kracht putte om zich geheel door Christus te laten opnemen, zodat ze naar waarheid kon getuigen: „Niet Ik leef, maar Christus leeft In my!" Laten we daarom deze keer als algemene intentie stellen: a. dat ook ons leven steeds meer afgestemd moge zyn op het Evangelie en dit de lei draad moge zyn hij al ons handelen; b. dat het Post-Concllle ln ons land vrucht baar mag werken en dat de pers, radio en T V. zich in grote liefde en bereidheid inzetten om hun medewerking te verle- Vult zelf met uw eigen Intenties aan en zendt ze ons toe. We zullen ze met ons gebed en offer trachten te ondersteu nen. Op aanvraag zenden wy u gaarne het gebeds-formulier toe. Moge de H. Teresla ons aller voorspreekster zyn. Zusters Karmellteaaen, Egmond a. d. Hoef NH.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5