Colden Fiction Nogmaals: De spoorwegramp bij de Vink Cü^ koffie die dit merk draagt is waard om speciaal te vragen KLAVERBLAD-KOFFIE Het meisje en de geweren... DRIE LANDELIJKE TOPTEAMS IN TOURNOOI THE BONA STARS VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 Door een technische storing van onze reproductie-apparatuur is de weergave van de foto's bij het ar tikel over het 40 jaar geleden ge beurde spoorwegongeluk onder Voorschoten, welk artikel wij gis teren plaatsten, een mislukking geworden. Ten gerieve van de vele ander is gebleken uit te gaan, heb ben wij de foto's -nu in veel betere conditie- nogmaals willen plaat- Het zijn de foto's van het com partiment, waarin het echtpaar Lobo-Braakensiek gedood werd, een foto van de omgevallen loco motief met de rondgebogen rails en het gat, waardoor het lijk van de hoofdmachinist werd gezaagd en tenslotte de portretten van het omgekomen toneelspelersechtpaar D. Jesserun Lobo en Greetje Lo bo-Braakensiek. Oud-burgemeester v.d. Weyden van Nieuwkoop maakte ons er voorts opmerkzaam op dat niet hij in de ongelukstrein was geze ten, doch een voorganger op de burgemeesterszetel, die als lid van de familie v.d. Weijden dezelfde naam droeg. Dat was ons niet be kend en voor de vergissing onze excuses. Tenslotte was de naam van het geredde kind verkeerd ge speld, in plaats van Basten moet het zijn Barten. I van de beroemdste films van na de I oorlog te gaan zien, namelijk „Gejaagd door de wind". Als deze prent in Ca- mera gedraaid heeft, wordt zij voor een onbepaalde tijd uit de roulatie ge- I nomen. Voor de liefhebbers van eer stukje onvervalste dramatische roman tiek (of beter, omgekeerd) is dit kas succes uit vroeger jaren beslist eer must te noemen. Het loopt allemaal slecht af in deze kilometers lange film; als men er tegen kan om mensen filosofieën in prachtige kleuren ten onder te zien gaan is een bezoek aan het Camera-theater meer dan aanbe velenswaard. PROLONGATIES In Rex rijdt De Trein weer eens de verkeerde richting op. Hoe dit inge nieuze plan van de Franse ondergrond se in zijn werk gaat, moet U, zó U dat nog niet gedaan hebt, beslist eens gaan zien. In Trianon en Luxor draaien twee verboden films, althans ze zijn door de KFC ontraden. Die in Trianon is echter geprolongeerd, desalniettemin. Verboden vruchten wekken kennelijk de eetlust extra op. een spel dat harde werkelijkheid werd Het meisje en de geweren een spel dat harde werkelijkheid werd, dat is het onderwerp van de film, die deze week voor achttienjarigen en ouderen in „Studio" draait. Een film, die In alle opzichten verrassend en origineel te noemen is. met een zeer bestudeerde aanpak, overrompelend en indringend. Vier fabrieksjongens, die zeven jaar dag-in-dag-uit weinig lucratief in een fabriek gewerkt hebben besluiten op een goede dag een gangsterschool op te richten, waarvan zij zowel leraar als leerling zijn. Zoals met alle groepvorming het geval is, blijkt ook onder deze vier jongens een duidelijke leider te zijn. ZEVEN JAAR saai fabriekswerk, met als enige ontspanning meisjes en films, hebben een hardnekkig vastbijten op de verwezenlijking van de gangster plannen tengevolge en op een ge distantieerde manier, tot stand geko men door een verteller, ziet de toe schouwer hoe gangsters geboren en gemaakt worden. Een vreemde eend in de bijt is het doofstomme meisje Martine, dat als vriendinnetje van een der bendeleden sprakeloos aan alle scholingsactiviteiten meedoet; ze zijn voor haar een unieke gelegenheid om zich te doen gelden en te uiten. Het is vooral in dit meisje Martine. dat deze opmerkelijke film, een poëtische noot krijgt: zij vormt de overgang tussen werkelijkheid en droom, die het leven van de vier jongens zodanig be heersen. dat zij het verschil uit het oog verliezen en hun spel ongemerkt in dodelijke ernst overgaat. EEN SINISTER AVONTUUR LIDO Fu Manchu. een griezelig heerschap, bereidt in donkere kroch ten onder de Theems zijn greep naar LEIDSE BIOSCOPEN de wereldheerschappij voor. De sinis tere man, die met de geringste wenk van zijn benige handen een legertje koelbloedige moordenaars aan 't werk kan zetten, gaat aardig de „goede" richting uit, als hij beslag kan leggen op een bekend bio-chemicus. Deze man wordt geprest uit het zaad van de zwarte papaver een dodelijk extract te bereiden, waarmee hij de mensheid aan zich kan onderwerpen. Gelukkig evenwel voor de mens heid, die op het punt slaat het hoekje om te gaan of voort te leven in mee dogenloze slavernij bijt inspecteur Neyland Smith, een gezworen aarts vijand van Fu Manchu. zich vast in de zaak en komt na tal van tegenslagen tot de vernietiging van Fu Manchu's plannen. Niet voorgoed wellicht, want als de thuisbasis van het duivelse brein in Tibet met een dreunende knal en in een zuil van vuur tenonder gaat, stijgt het beeld van Fu Manchu op, terwijl het duister mompelt: „De we reld zal nog van my horen Wat Fu Manchu nu te vertellen heeft en welk antwoord Neyland Smith thans geeft, kan vernomen worden door alle liefhebbers van het griezel- avontuur. mits zü de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. LAATSTE KEER „GEJAAGD DOOR DE WIND" CAMERA Voor de laatste, en dan TOONZALEN 1MENEXCO HOGE RIJNDIJK 25 - LEIDEN Dagelijks geopend van 8.SO tot 17.110 uur. ZATERDAG van 9.30 tot 1S.S0 u. Schippert jesdag De Kaag werd weer Woensdag zeilden de Ragers voor de 15de maal hun traditioneel geworden „Schippertjesdag". Begunstigd door prachtig nazomi rweer een vry kraeh- tlge zuidwestelijke wind en een zon overgoten Kagerplassen zeilden '23 Kagers in de A-klasse en 23 In de B- klasse hun drie races voor de prachtige pryzen, die het Comité „Schippertjes- dag De Kaag" en bevriende relaties be schikbaar hadden gesteld. Ditmaal had de jury bestaande uit de heren dr. A. P. Woudenberg, Fr Smith, onder leiding van de secretaris wedstrijdleider T. Rietveld geen ge makkelijke taak. Vooral de derde race in de A-klasse kenmerkte zich door „het vechten voor de hoogste eer op de scherp i van het zwaard". Vrijwel het gehele j zeilersveld lag al door de startlijn voor dat het startschot was gevallen. Daar door zag de jury, die de leiding vast in handen had. zich genoodzaakt om over te starten, doch zes zeilers, die niet had den bemerkt, dat er overnieuw werd ge start waren reeds de Kagerplassen op gestoven. Jammer was d^t zij bij terug komst moesten ervaren, dat zij waren gediskwalificeerd. Regels zijn er nu een maal om te worden nageleefd. In wed strijdverband kan hiervan niet worden afgeweken. Na intensief cijferwerk bleek In dn A-klasse de jeugdige zeiler Theo Möl- lers de grootste favoriet te zijn. In prachtig gezeilde races wist hij beslag te leggen op de le prijs. Ook in de B-klasse was de spanning tot het einde toe welhaast ondraaglijk. I De topzeilers in die klasse Jan Verhaar Jr. en Joop Root hadden beiden 50 pun ten. Reglementair werd echter Jan Ver haar Jr. als de favoriet aangewezen. 's Avonds werden in „De Bonte Koe" door de voorzitter van de V.V.V., de heer J. G. van Diemen de prachtige prijzen uitgereikt aan de volgende deelnemer»: A-klasse: le prijs Theo Möllers; 2o Piet Loogman; 3e Koos Schuilenburg: 4e Leen de Haas: 5e Paul Loogman; 6e mevr. Wijntjes: 7e drs. G. v. d. Chijs; 8e Brugt Ruiter; 9e Jan van Asselt; lOo Jaap Biemond. B-klasse, le prijs Jan Verhaar Jr; 2e Joop Root: 3e Leo van der Aar; 4o mr. M. Slooter; 5e Piet Möllers Jr.; 6e Jan van der Aart: 7e mej. Joh. Vlugt; Se mej. Henriëtte v. Gerven; 9e Jeroen Verhaar: 10e Plet Biemond. Een zeer genoeglijke avond vormda het besluit van de zo traditioneel gewor den zeer spannende zeilwedstrijden voor alle bewoners van De Kaag. Indiase botanicus werkt in Leiden aan Rijksherbarium Sinds korte tijd werkt aan 't rijks- I herbarium in Leiden prof. dr. E. Go- i vindarajalu. hoogleraar aan de uni versiteit van Madras. Prof. Govindarajalu zal een jaar in Leiden verblijven en daar de „cype- van India bewerken onder lei- ding en supervisie van de heer J. Kern, specialist op het gebied der „cypera- i ceae" aan genoémd rijksherbarium. Zij is vrij in de luchtvrij op de grond een stewardess kent geen vaste route gisteren mistig Londen, vandaag zonnig Madrid, morgen sub-tropisch Casablanca. Kan kiezen uit tientallen sigaretten. Rookt Golden Fiction. EtN LAURENS PRODUkT 04' Voor rokers met een eigen stijl Ter opening van het nieuwe seizoen organiseert de Leid.se basketbalvere- niging The Bona Stars een groots op gezette toernooienreeks. Wat in de voorgaande jaren niet tot stand kwam is het bestuur dit jaar wel gelukt. Steeds lieten topteams het afweten, maar a~s. zondag zullen maar liefst drie eredivisieteams naar de Sleutel stad komen om de Stars tc bestrijden. Het Leidse publiek zal dan voor het eerst de gelegenheid krijgen in eigen stad het top basketball te aanschouwen. AMVJ, Agon en Landlust zijn de gas ten en zij zullen onbetwist een einde maken aan de gewoonte van de Stars hun eigen toernooi te winnen. AMVJ is de minst sterke van de drie. Het bestaat uit zeer jonge spe lers en wisl vorig seizoen door snel heid en wilskracht een plaats in de eredivisie te veroveren. Dit seizoen zullen ze moeten bewijzen of ze dat wel waard zijn. Desondanks een bij zonder moeilijk tegenstander voor de j Stars. Agon, een trouwe toernooigast van de Bona Stars, is er dit jaar ook weer bij. Het beiooft ieder jaar opnieuw de sterkste formatie te sturen, maar steeds werd het een teleurstelling, waardoor de Stars te weinig tegenstand hadden. Deze keer echter is men zeer optimis- VOOR EXCLUSIEVE damesschoenen DONKERSTEEG 14 u blijft ze vragen, als u ze eenmaal hebt geprobeerd tisch en wordt gerekend op een sterk Agon. De grote favoriet voor a.s. zondag is de oud-landskampioen Landlust, 'n vereniging die vanaf het begin van de basketbalsport in Nederland met een team succesvol in de eredivisie ver tegenwoordigd is. A.s. zondag zal het uitkomen met drie internationals t.w. Witte en de fabuleus spelende Rijse- wijk en Sterker. The Bona Stars, vorig seizoen weer tweede in de op een nu hoogste klas se, rekenen niet op winst. Zij zullen echter de overwinning niet cadeau ge ven en wal veel belangrijker is, zij zullen wennen aan basketbal op hoog niveau, hetgeen de Leidenaren eens hopen te bedrijven. Op zaterdagmiddag komt de jeugd aan bod. Na het behaalde kampioen schap in de jeugdklasse Den Haag zijn de Leidenaren nu toe aan basketbal 2E.j£ndelük nivea" De gasten zijn EBBC uit Den Bosch en DED en AMVJ uit Amsterdam, waarvan DED wel de meeste kans heeft op een ere plaats. Opstelling Heren: K. Pley, A. en P. de Jong. A. Slingerland. H. Stol. B v. Cleef. H v. Mameren. H Kaper, Th Bark, C. den Hollander. Jeugd. P. Ruisenaars. P. Kleiss. M de Jong, J de Wolf, H. Cambier. R Wallaart. L. Kontor, J. de Jong De wedstrijden, die op het buiten- veld aan de Mariënpoelstraat worden gespeeld, beginnen zaterdag om 1430 en zondag om 12 uur. Leiden GEMEENTE l'EIDEN Burgemeester eu wethouders van Lel den maken bekend, dat gedurende de onlangs aangevangen bouw van de Wil lem de ZwIJgerbrug over de Haarlem- mertrekvaart de doorvaartbreedte ter plaatse beperkt zal z.yn tot 4.50 m„ ter wijl de doorvaarthoogte gedurende het tijdvak van 1 maart 1967 tot 1 novem ber 1967. of zoveel korter of langer als nodig zal zijn, tot 1.50 m. zal zijn be perkt. Leiden, 9 september 1966. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 814 sept. zfjn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gejaagd door de wind (14 jaar). Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Lido: Ik, dr. Fu Man Chu (14 jaaT) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma ontraden. Studio: Het meisje en de geweren (strikt volwassenenen). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: programma ontraden. Rex: De trein (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT „Ik zal de nodige aandacht aan uw voorstel besteden, m'n beste collega!" KORRELTJE Indien gij van een ander" verlangt iets te verzwijgen, begin dan zelf met het voor u te houden (Seneca) GOl'DA, 8 september. Kaas: Aan voer 110 partijen Prijzen: le kwal. 3 48-3.58 2e kwal 3.35-3.47; extra I kwal. 3.59-4.04. De handel was flauw. Marktberichten LEIDEN, 9 sept. Vee Aanvoer:! tieren 6, melkkoeien 70, vette koeien 280, vare koeien 30, pinken 4, vette j kalveren 93 nuchtere kalveren 5, vet- schrammen 107, biggen 659, paarden 1 veulens 4 getien 19, totaal 3598 Prij zen: slaehtstieren s 4.00, 4.15, 4 40; melkkoeien 950, 1250. 1400, vette koei en s 3 30, 3 90. 4.30; vare koeien 550. 950, 1M0; v«|t« kalveren i 3.35 3 80 4 00 vette schapen 85. 110 130 luk h-°' A,ter! Z,nn,a kUm 1*0-340 per 110 140. 150; vette lammeren 10°' Am' Anjers: Sim Wit 21-26, Sim Hoek 75-95 per bos. Gladiolen: Bea trix 750-940, Sneeuwprinses 640-860, Leeuwenhorst 620-840. Hochsommer 650-820, Oscar 540-780, Carmen 480- 670. Mem. Day 440-620. Pel Godetia 650-840. Scabiosa 450-620, Dahlia 350- 115. 135, 150; drachtige zeugen 375,400. ,450; schrammen 100, 115, 120: biggen 74. 80. 34 Handel: slachtst j tig. melkkoeien ri matig tot lui, 18-23, Harvest Moon 24-31, Joker, 19-23, Tangerine 20-22, Pink Dusty _Ji. 16-20, Brandans 15-19, Shocking Pink et'te koeien Mac Arthur 15-18, Sim rood koelen leer ,3|8 per «luk kalm, vette kalveren vlot, vetle scha- TER AAR, 7 sepi Groente - Kas- pen goed. vette lammeren vlug. lok- snijbonen 1.00-1.35, id. stek 35-50, na- schapen rustig tot redelijk, drachtige tuur-snijbonen 35-90, witte pronkbo- zeugen redelijk en prijshoudend, nen 45-85, stokprinsesseboncn 85-1.15, schrammen en biggen gedrukt'tot lui Jambonen 90, andijvie 14-26, komkom- mers krom 39-42. prei 14. groene kool Kaas - Goudse kaas Ie kw tot 3.56; 14-21. rode kool 22, spitkoo] 6. uien Leidse kaas le kw. tot 3 50 Aange- 27. waspeen 15-16. kroten 27 alles per voerde partijen: Goudse 2; Leidse 3 kilo. sla 7-13. bloemkool A 54. id B "■J??-id C 21-28. ld stek 14-10. papn- RARNEV LLD, 8 sept. EIERMARKT: ka 10-25 alles per stuk seldom 4-3 Aanvoer plus minus 2 500 000 stuks peterselie 5 per bosje, tomaten export handel rustig. Eieren van 45/50 gram A 2 60-2.30. id B 2 50-2.90, id C 2 00 7 25-8 90 kg. prfjs 1.61-1 '8. 51/58 gr: id. binnenland 2 00-2.40 p bakje van k« Pr|J* 1 "8-2 07 59/65 7„ kilo, komkommers export 18-35 p. 12.40-14.25, kg-prys 2.10-2.19. latuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3