Algemene Bank Nederland VLASVELD „De Zaaiers uit de ether Redders van Skagerak gehuldigd Theologen concilie in Rome bijeen Heidemij heeft tekort aan liquide middelen Hevige brand in wijnkelder Preventieve hechtenis in Rhodesië verruimd PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 9e£cidóc(Boivïcmt Noodkreet uit het hoekje van de cultuur L weer ruim twee maanden ge leden hebben drie overkoe pelende Nederlandse organisaties het Ned. Cultureel Contact, de Nederlandse Jeugd Gemeenschap en het Nationaal Overleg voor Ge westelijke Cultuur de regering een open brief geschreven die. ondanks de rustige toon, de bete kenis had van een noodkreet. In de culturele hoek maakt men zich en zeker niet helemaal ten onrechtes bezorgd over de manier waarop in de Nederlandse welvaartsstaat het evenwicht tus sen stoffelijk welzijn en geestelijke waarden uit het oog dreigt te worden verloren. De schrijvers van de open brief herinneren de minis terraad in dit verband aan het schone voornemen in de regerings verklaring van eind april 1965, toen het kabinet-Cals onder meer stelde: „....De nieuwe regering ziet een krachtige bevordering van de actieve beoefenign der kunsten eti van een zo ruim mogelijk gespreide gelegenheid tot kunstbeleving als haar taak HET moment van het uitgeven van de „open brief" was goed gekozen. Immers nu de overheid in grote financiële moeilijkheden geraakt is en alle belangengroepen op 't vinkentouw zitten ter veilig stelling van hun belangen bij even tuele versoberingsmaatregelen, kan de regering grote moeite krijgen om van haar culturele plannen veel meer dan een schoon voor nemen te maken. Zeker is het gevaar aanwezig, dat de geweldige autonome stij ging bij de kosten van het onder wijs van kleuterschool tot en met universiteit een beetje als excuus zal gaan dienen voor het achterwege blijven van initiatieveh in andere sectoren. En anders dan wanneer het bijvoorbeeld gaat om lonen, prijzen of huren, behoeft er niet gerekend te worden op een krachtige actie van benedenaf over een breed front; zelfs politieke partijen en Kamerfracties laten op kritieke momenten graag sociale en economische kwesties het zwaarste wegen. Daar*bij komt, dat het culturele werk slechts geschraagd wordt door een zeer klein aantal wette lijke regelingen. De overheids steun bestaat maar al te vaak in afspraken omtrent het subsidiëren bij begrotingstekorten, dikwijls nog met het nodige voorbehoud. Als puntje bij paaltje komt. kost het de overheid dan ook niet zo heel veel moeite om in de sector van de culturele organisaties te bezuinigen, al was het alleen maar door de noodzakelijke groei en uit breiding niet door gelijkwaardige financiële toezeggingen te waar borgen. Hebben de culturele organisaties ongelijk, wanneer ze zich zorgen maken? Hopelijk stelt de komende miljoenennota hen in het ongelijk, maar dit kan dan 'n nevengevolg zijn van hun bijtijdse waarschu wingen. In 't algemeen is men in de kring van de betrokkenen evenwel niét zo optimistisch. In de open brief wordt de stemming dan ook beschreven met „uitermate onge rust". VANUIT die sfeer is twee maan den geleden door bedoelde organisaties aan het kabinet een verlanglijstje van negen punten voorgelegd, die men bondig kan samenvatten als: meer geld en dan onder garanties, opdat een cultureel beleid op langere termijn opgezet en uitgevoerd kan worden. Men wil zich bepaald niet beper ken tot het bevredigen van geble ken behoeften maar men begeert tevens het bevredigen van „latente behoeften aan culturele vorming, die moeten worden gewekt om de consumptieve levenshouding te doorbreken". De weg waarlangs men de ge stelde doelen wil bereiken^ is geen verrassing: kaderverbreding, stu die, research, vakopleiding, moge lijkheid om te experimenteren, voorlichting. Gelijkvormige wen sen dus, als ook leven in de krin gen van het onderwijs, het maat schappelijk werk, de sport en de gezondheidszorg, om enkele andere belangrijke sectoren in het Neder land van 1966 te noemen. DE wensen van de culturele organisaties moeten zwaar gewogen worden en wanneer het kabinet geld beschikbaar kan stellen, moet ze het voor dit doel bepaald niet nalaten. Maar moet ter wille van een goed en financieel op langere termijn te bepalen cul tuurbeleid de overheid haar beleid terzake kunst en cultuur ook niet structureel wat gaan herzien? Bij culturele zaken is een woord als „efficiënt" of „doelmatig" natuur lijk vlug een besmette term; toch vragen we ons af, of de degelijk heid van het Nederlandse culturele beleid niet te sterk vanuit de hoek van subsidieverlangens wordt ge zien. Kunst en cultuur, het zijn rech ten bij de vervulling waarvan de overheid een belangrijke rol speelt, maar de Nederlandse burger zou allengs wél eens meer onder ogen moeten worden gebracht, dat zijn zelfwerkzaamheid en actieve inte resse niet minder vanzelfsprekend behoort te zijn. CULTURELE organisaties en stimulerende overheidscommis sies zullen altijd moeten blijven bestaanmaar zowel de actieve als de passieve beoefening van kunsten zou zowel in de breedte als in de diepte bijzonder erbij gebaat zijn als van daartoe geëigende bestaande instituten een krach tiger stimulans zou uitgaan. In de eerste plaats dan te denken aan scholen en aan de moderne communicatiemedia. Het lijkt er wel eens op. dat de maat schappij deze instituten in de praktijk verder van een echte culturele taakvervulling afdrijft, naarmate de theoretische nood zaak van culturele vorming krach tiger verkondigd wordt. Wanneer overheid en culturele organisaties nu eens gezamenlijk meer over die band proberen te spelen en wanneer de overheid tegelijkertijd de moed opbrengt het onkruid en het overtollige ge was uit haar tuin te verwijderen, ontstaan er nieuwe mogelijkheden voor een cultureel beleid op langere termijn. Geld is daarbij onmisbaar; maar de kwestie moet niet hoofdzakelijk op de financiële zekerheidsstelling van overheidswege worden toe- gespitst.- ADVERTENTIE) HoogTVpunten Nederland II 20.05 De Zweed se gouvernante. 20.30 „Der Rosenkavalier". 21.35 Wereld kampioenschappen volleybal. .Maandag Nederland I 21.00 ..Het mes", film van Fons Rademakers. Nederland II 20 25 Vliegeniers en vliegtuigen", documentaire Dinsdag Nederland I 20.20 „Een man zet door", deel 2. Nederland II 21,45 „Kinde renor niet"? 22.05 Litur gie, een duistere zaak? Docu mentaire. Woensdag Nederland I 21.40 Caterina Valenteshow. Nederland II 20.25 „De Uit kijktoren", tv-spel. Donderdag Nederland I 20.05 ..Wij trek ken vuur', Russisch tv-feuil- leton. Nederland II 20.05 „De Schep ping" van Joseph Haydn. Vrijdag Nederland I 20.20 Brandpunt. 20.50 „Galg en rad", cabaret bij Arnhem. B Zaterdag 20.20 „Een man zet door", deel 3. 21.30 The last night of the proms. Nederland II 20.01 „De grote verkwister-, deel 4. 20.55 „Huil maar even bij me uit", tv-spel. veilig sparen, vertrouwd sparen (Nederlandsche Handel-Maatschappij De Twentsche Bank) gaarne verstrekken wij u alle inlichtingen Vanavond in de Hhrri j ,.Een man zet door", t.v.-feuilleton (ADVERTENTIE) RIJSCHOOL VOOR.ALLE RIJBEWIJZEN heet en lang, maar op het eerste nét verkondigde de KRO het slappe zomer seizoen voorbij. Na Bzendpunt. de enige t.v.-rubriek die niet aan zomerslaap deed, kregen we t.v.-spel, t.v.-concert en t.v.-cabaret. Allemaal in eigen pro- duktie. Het leek niet op te kunnen. Onze indruk: T.v.-spel: Het is uw tijd meneer. Beslist wel aardig blij spel let je. vooral omdat het zoveel gekke effecten toeliet. Luc van Gent regisseerde en maakte dank baar gebruik van alle door de tekst ge boden mogelijkheden. Frits Butzelaar was een prachtig-moderne satan, de verdere bezetting ware sterker te wen- T.v-concert: Concertgebouworkest dat kans kreeg zijn eigen voornaamheid te bewijzen in de uitvoering van de „dood- gespeelde" Rosamundemuziek. Juist zo'n overbekend orkestnummer stelt heel hoge eisen. Haitink en de zijnen kwa men daar spelenderwijs aan tegemoet. Voor regisseur Jurriaan Andriessen is het in het Concertgebouw kennelijk goed werken. T.v-cabaret: Jasperina de Jong met glansnummers uit haar jongste Lurelei- repertoire. Grandioos! Goed. zij krijgt van Guus Vleugel en (in één geval i Michel van der Plas verrukkelijke teksten. Maar zij weet die dan ook tot de laatste syllabe uit te buiten Met welk een nuanceringsvermogen dat gebeurde kan je op t.v eigenlijk nog beter zien dan bij een zaaloptreden. Ook al om dat Jos v. d. Valk man van de grote show toch In zijn regie dit heel in tieme werk voortreffelijk wist op te vangen. Vg. HILVERSUM (ANP) De AVRO heeft besloten ook „De Zaaiers" van het om- roeppodium te laten verdwijnen. De voorzitter van de AVRO. mr. L. H. Slo- temaker, deelde naar aanleiding hiervan tijdens de gisteren gehouden AVRO- persconferentie mee dat voor de betrok kenen zo gunstig mogelijke afwikke lingsregelingen zijn getroffen en wel zo. dat deze ver boven de C.A.O. uit (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raah! □JOERRING (UPI De bemanning ran een Russische trawler, een Noorse schipper en enige helikopterbemannlngen. vormden gisteren in de Deense plaats HJoerrlng het middelpunt van een huldi ging wegens hun aandeel in de redding van 143 opvarenden van de veerboot 8kagerak. Don Noorse veerboot zonk eergister avond enkele kilometers van het noorde lijkste punt Vim Jutland, nadat het in een vliegende storm in moeilijkheden was ge raakt. Slechts één opvarende, een Noor, overleed op weg naar het ziekenhuis als gevolg van een shook. Kapitein Anatoli JaskevitsJ van de Rus sische trawler A-203 arriveerde als eerste bij de Skagerak en pikte 39 bemannings leden en passagiers uit liet vater op, die later In Frederikshaven veilig aan land werden gezet. Toen burgemeester Christian Petersen ▼an Frederikshaven hem een boeket bloe men overhandigde, barstto hy in tranen uit. Ook de gezagvoerder van de Skagerak, Ansteln Dvergs Naes, werd Lehuldigd voor zijn betoonde moed Naes bleef aan boord van zijn schip toen dit zware slagzij maak te. Pas toen duidelijk was dat het niet weggesleept kon worden, liet hij zich met een helikopter van boord halen. Hierbij raakte zijn hand ernstig gewond. ADVERTENTIE Een platenbon is altijd raak 1 ROME (KNP) Een groot aantal theologen uit de gehele wereld heeft In getekend voor het internationale con- grew van theologen, dat van 26 sept, tot 1 oktober In Rome wordt gehouden. Ook uit Nederland komen verschillende theologen om te luisteren of te spreken. Kardinaal Alfrink, lid van het ertv comité, zal het laatste deel van zijn va- de besprekingen. Het woord zullen o.a. voeren: mag. dr. E. Schilleheeekx O.P, pater Ed. I.nffeld, prof. Seh. Trom S.J. en mgr. dr. A. Mulders. Het congres dat de kopstukken der ka tholieke theologische wetenschappen uit heel de wereld zal verzamelen, telt al leen reeds 72 sprekers van internationa le vermaardheid. Zij zullen ieder op hun beurt een aspect behandelen van de theo logie, zoals die op het tweede Vaticaan se concilie gestalte gekregen heeft. De uitvoering ligt in handen van een commissie, die wordt voorgezeten door de rector van de Gregoriaanse universi teit, prof. Ed. Dhanis SJ. dezelfde die onlangs 12 bekende theologen op ver zoek van de Paus bijeenbracht, om de nadere studie over de leer der erf zonde in te leiden. Pater Dhanis heeft voor dit congres, dat in de pauselijke kanselarij wordt gehouden, de mede werking gekregen van alle Romeinse hogescholen en universiteiten. Hoewel een toespraak van de Paus tot dit congres van theologen niet op de of ficiële agenda voorkomt, staat nu wel vast, dat de H. Vader zich tot hen zal richten. Zijn toespraak wordt met grote belangstelling tegemoet gezien, omdat men ervan nieuwe richtlijnen voor de voortgezette theologische studies ver wacht. Voldoende opdrachten (Van onze correspondent) EINDHOVEN De bestedingsbeper king brengt de Nederlandse Heidemaat schappij In liquiditeitsmoeilijkheden. „WIJ ervaren de overheidsmaatregelen door terughoudendheid bij het geven van opdrachten met name in de sector voorbereldng van werken en In een aan merkelijke vertraging in de betaling on zer nota's. Hetgeen ons voor grote pro blemen stelt wat betreft onze liquidi teit". Aldus Ir. J. B. G. M. ridder I»e van der Sehueren, voorzitter van de maatschappij, tijdens de opening van de algemene vergadering die van daag in Eindhoven ls gehouden. „Door de medewerking van de banken ls de maatschappij er tot nu toe in ge slaagd in de toegenomen behoefte aan middelen te voorzien. De ontwikkeling van de huidige situatie en de invloed daarvan op de liquiditeit zullen echter de volle aandacht blijven opeisen. In verband met de onzekerheden in het toekomstige verloop, heeft de maat schappij zich reeds beperkingen opge legd ten aanzien van de investeringen. Er moet namelijk rekening mee worden gehouden, it de thans in gang gezette bestedingsbeperking in 1967 een verde re uitbreiding van het werkvolume kan afremmen", aldus de voorzitter. Hij voegde er nog aan toe: „Juist in een tijd waarin wij door een uitrusting van ons werkapparaat met een brede des kundigheid in staat zijn een belangrijke bijdrage te leveren aan de verdergaan de indeling van de ruimte waarin wij le ven, komt ons een ontwikkeling waar voor wij thans in Nederland worden ge plaatst wel ongelegen". herhaaldelijk voor, dat een opdracht om politieke redenen niet wordt verleend aan degene die hiervoor technisch het best uitgerust is. Hij hoopte dat de in ternationale organisaties die met de be steding van multilaterale hulp zijn be last, niet meer gehoor geven aan poli tieke druk, maar meer nog gaan streven naar het rationeel en efficiënt benutten van de hun toevertrouwde gelden. Ir. C. Staf, president-directeur van de maatschappij, zei in een inleiding na 't openingswoord, dat het. afgezien nog van de huidige financiële omstandighe den, voor de maatschappij een eerste eis blijft in het bedrijf alle aandacht te schenken aan rationeel werken en het verhogen van de efficiency. Verheugend noemde hij het, dat de maatschappij op velerlei gebied van zijn werkterrein goed van opdrachten is voorzien en dat een groot aantal plannen in voorbereiding is. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak! Raad van Ede zegt vertrouwen EDE (ANP) In een gisteren gehou den spoedvergadering heeft de raad van Ede het vertrouwen opgezegd in wet houder J. van den Dikkenberg, die dins- lag voor het eerst als raadslid zijn In trede deed en meteen tot wethouder werd benoemd voor de boerenpartij. De heer Van den Dikkenberg weigerde de hem toegevallen prtefeuille te aan vaarden, die onder meer sociale zaken, volksgezondheid en woonruimteverde ling omvatte. uiteenzetting over de gang y Met het werk in de ontwikkelingslan- den zit het de Heidemaatschappij ook j zaken door de burgemeester werd de met mee. Volgens de voorzitter komt 't vergadering geschorst voor nader frac- tieberaad en daarna diende de heer Heij der CHU mede namens de ARP. de PvdA. de VVD. de KVP en Gemeen tebelangen een motie in, die behelsde I roi \sii dat de wethouder Van den Dikkenberg door het weigeren van medewerking aan 'n redelijke verdeling van de porte- fejllle 't vertrouwen van de raad niet langer bezat. Alleen de vijf leden van de Boerenpartij stemden tegen, de heer Van den Dikkenberg onthield zich van stemming. Chinezen teren Russen culturele revolutie MOSKOU (UPI) Een groep Chine se artiesten die kort geleden in Moskou optrad heeft daarbij ook een staaltje van ile culturele revolutie laten zien. In het hotel waar de artiesten ver blijf hielden brachten zij na elke maal tijd hun vuile borden naar de keuken en wasten die tot vermaak en verbazing van de Russen eigenhandig af. Zy voer den voor hun gedrag aan dat het keu- kenproletariaat hun reeds genoeg diens ten had bewezen. Hetzelfde schouwspel herhaalde zich in de trein naar Leningrad. (ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak! T.v.-spots onder Engelse regie DEN HAAG May Zettcrling en Karl Reisz komen reclamespots voor de Nederlandse televisie regisseren. Zij zijn door „Topspot" N.V. te Amster dam (dochter van Carlllonfllms Rijs wijk) gecontracteerd met nog vijf an dere bekende Engelse regisseurs. Dit zqn Anthony Simmons, Leon Clare, Lindsay Anderson, Freddy Francis en John Krish. Deze groep (speelfilm)- regisseurs werkt bij de produktlc van tv-spots samen in een pool, die „Film- eontraets Ltd" heet. De reclamefilms van Topspot zullen wor den geproduceerd in de studio die deze onderneming sinds kort in gebruik heeft genomen aan de Dulvendrecht.se- kade in Amsterdam, naast die van Ciné- tone. De technische bemanning van deze studio, cameramensen, geluidstechnici enz., bestaat uit personeel van Carillon films. INT. VOCALISTENCONCOURS Vier sopranen en twee tenoren in finale (Van onze muziekredactie) 's-HERTOGKNBOSCn Op de halve finale van het Internationaal Vocalisten concours 's-Hertogenbosch in de Casino schouwburg zijn gistermiddag vier sopra nen en twee tenoren tot finalisten bevor derd. Allen buitenlanders en wel: Teresa Tourné Obanos (Spanje), Marina Krilo- vici (Roemenië), Erica Busch (Canada). Anna Maria Miranda (Argentinië), Ludo- vis Spiess (Roemenië) en Peter Wetzier (Duitsland). Slechts cên meer dan de helft van het aantal deelnemers. Over het geheel genomen stonden de prestaties niet op bijzonder hoog peil. Wel waren er enkele uitblinkers, zoals de Roemeense heldentenor Ludovlc Spiess, die over een uitzonderlijk fraai materiaal beschikte en dit goed wist te gebruiken. Als steeds was de opera bij de executan ten favoriet. Slechts twee vocalisten spra ken hun voorkeur uit voor het lied, waar van een, de Duitser Peter Wetzier, tot de finale werd toegelaten. Ook het oratorium bleek slechts tweemaal preferent. 'Het Nederlandse lied zou in deze halve finale geheel hebben ontbroken ware het niet dat onze landgenote Willy Smits van den Hoven een compositie van Jan van Gilse had gepresenteerd: romantische muziek, die herinneringen wekte aan het oeuvre van Hugo Wolf. Weinig boeiend en daarom een minder gelukkige keuze. En wat de modernen betreft bevond zich Carl Orff met een fragment uit de Carmina Burana eenzaam tussen de oude getrouwen. Het werd gaaf en welluidend door de Joego-Slavische K. Vesna Mar- tinovic gezongen, subtiel gevoelig van voordracht. evenal6 Bellini's Romanza di Giuletta uit de opera „I Capuletti e i Montecchi". Tot onze verwondering liet de jury deze vocaliste niet tot de finale toe. Wij prefereren haar l-oven de Spaanse Teresa Tourné Obanos. die weliswaar over een volumineuze stem en sterk dramatisch talent beschikte, doch voor fijne nuan ceringen weinig gevoel demonstreerde. Morgen gaan we verder. Met loep en pincet Het eerste blokprogramma, dat de N.C.R.V.-t.v. in het nieuwe winterseizoen op het scherm brengt, is de vierdelige televisiefeuilleton „Een man zet door", een bewerking van het gelijknamige boek van Jan Gerhard Toonder, die het in 1935 in opdracht van een krant y. schreef. Binnen enkele weken had Toonder zijn roman, waarin hij een beeld gaf van die tfld van de uitzichtloze crisisjaren, voltooid. Hoofdpersoon in „Een man zet door" is de kantoorbediende Joris van Olden, die als hij liefde opgevat heeft voor de dochter van een rjjke bankdirecteur besluit zijn maatschappelijke positie te verbeteren. Hij neemt ontslag en begint een schier eindeloze tocht van winkel naar winkel, van fabriek naar fabriek, van arbeidsbureau naar arbeidsbureau. Met „Een man zet door" wil de N.C.R.V.- televisie een herinnering voor de ouderen oproepen, maar tevens de jongeren laten kennismaken met deze donkere vooroorlogse jaren. (Nederland I, 20.45). „Moordiveer", hoorspel SSlEJS vanavond uitzendt, is tweeledig op J I J te vatten: weer om een moord te plegen of bijzonder rqooi weer. De dames Pierce exploiteren samen een lunchroom in een klein Engels plaatsje. Eén I J van hen, Elsie houdt zich voornamelijk bezig met het schrijven van detective- verhalen. Ztf vergelijkt zichzelf stiekem een beetje met Agatha Christie en Dorothy Sayers. Met dit grote verschil, dat haar manuscripten steevast door de uitgevers retour worden gezonden. Wanneer er nu in de buurt een huis in vlammen opgaat en er een bijna volmaakte misdaad gepleegd schijnt te zijn, J gaat het ondernemende dametje voor amateur-deteotive spelen. Dan komt zij erachter, dat de werkelijkheid wel wat verschilt van de speurdersromantiek J uit de vele detectiveboekjes. In de hoofdrollen van dit hoorspel: Eva Janssen en Huib Orizand. De regie is in handen van Jan C. Hubert. (Hilversum II, 21.00). (TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.00 We- reldkampioenschap volleybal. 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak; NCRV: J 19.05 Twien, maandel. magazine tie- ners en twens; NTS: 20.00 Journ., NCRV: 20.20 't Is zó bij de lucht- macht. 20.45 Een man zet door, t.v.- spel, 21.35 Café Chantant: Liedjes- J progr.. 22.00 Attentie. 22.25 Overden- king; NTS: 22.35 AN W-spot, 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws: VARA: 20.01 De grote ver- kwister: H. De advertentie, t.v.- J film, 20.30 Achter het nieuws, 20.55 Dan O'Brien, t.v.-film, 21.45 Kinde- J ren... of niet?; NTS: 22.05 Journaal. J Zaterdag k NEDERLAND I VPRO: 16.00 J Ooievaar, lepelaar, film, 16.20 Prin- sen van de lach: filmkom. uit de ja- ren t intig, 16.45-17.30 Voor de kin- jltAIMO iHedenavond k J HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.50 Intern. Voc. Concours: halve fin., 19.00 Nieuws, actual., 19.30 Jon- ge artiesten, 20.00 Mod. en klass. muz., 20.50 Cello en plano: mod. J muz., 21.00 Rubr. over recente publi- katies op geestel. geb., 21.15 Platen- progr. voor de mil., 22.25 Boekbe- 2 spr., 22.30 Nieuws, 22.45 Gramm., 23.55 Nieuws. k 2 HILVERSUM n (298 VPRO: 18.00 Nieuws, praatje, 18.20 Uitzen- 2 ding PSP. 18.30 Jazzmuz., 18.50 Kri- tisch comm., 19.00 Voor de jeugd, 2 19.30 Lit. radioportret, 20.00 Nieuws, 20.05 Instrum. kwartet, 20.30 Klass. 2 muz.. 20.45 Lezing: VARA: 21.00 Moordweer, hoorspel. 22.30 Nieuws, 2 actual., 22.55 Gramm.. 23.45 Soc. 2 nieuws in Esperanto, 23.55 Nieuws. 2 RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Gevar. programma,, 18.15 Veronica's 2 jukebox: groeten en wensen en ver- 2 zoekplaatjes, 19.00 Joost mag t weten: Brandnieuwe en ongehoorde hits, 20.00 2 Cowboy Gerard hoog te paard; 21.00 Gevarieerd progr.. 22.00 Programma 2 voor alle Spaans sprekende mensen in Nederland met Isabelle. 2.30 Jazz- journaal (Tineke de Nooy); 23.301.00 2 Alle remmen los door Jan van Veen. I BRUSSEL Nederl. <324 m) - 18.00 K 18.03 Voor ,1e soldaten. 18.45 niek. 18.52 Fiesta Mexican 1 20.00 Volksliedjes, 20.30 Klass muziek. 22 3o O k. stmuziek. BRUSSEL Frans '484 m) 18 30 Nwe gTam.pl 20.00 Klass muziek. 22.15 Jazz J NDR-WDR 1309 ml 19.45 Operaconc.. I 22.00 Jazz. 1.00 Gevar muziek lï ENGELAND BBCC f330 m) 18.35 Amua, muziek. 19.30 Promenadeconcert. ENGELAND BBC (1500 m) 21.30 k Amua muziek. 22.31 Gevarieerde Jeroen Krabée als de grote „door- douwer" in de vierdelige televisie- feuilleton „Een man zet door". k (Nederland I, S045). HILVERSUM H (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, gymn.. 7.23 Gramm., 8.00 Nieuws. 8.10 Gramm., 9.20 Ama- teurork.; VPRO: 9.40 Lezing; VARA: J 10.00 Z O 135: gevar. progr. (Om 11.00 Nieuws), 12.15 Pianospel, 12.27 J voor land- en tuinbouw, 12.30 Act. sportnieuws, 13.00 Nieuws, 13.15 lichte muz., 13.40 Voor de twintigers, 14.14 Radio Jazzclub, 14.55 Lezing J over ervaringen met resibur., 15.10 Liederenrecital, 16.00 Nieuws. 16.02 Salonorkest, 16.35 Amateurs, de mi- crofoon is voor U, 17.00 Gramm., 17.10 Licht instrum. combo, 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II (240 m en FM-kan): NRU-AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Or- i kesten en solistenpar., 10.00 Nieuws, 10.02 Gramm. platen voor tieners. NRU-NCRV: 11.00 Nieuws, 11.02 Klass. gramm., 11.30 Muz. van Het Leger des Heils, 11.50 Orkestmuz. (Om 12.00 Nieuws), 12.30 Gevar.* 1. muz. progr. (Om 13.00 Nieuws), 14.00 Nieuws, 14.02 Platenshow voor de tieners, 15.00 Nieuws. 15.02 Hoogte J punten uit operettes, mus. en films, 16.00 Nieuws, 16.02 Gevar. mu. pr., J 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sporthow: Zaterdag k HILVERSUM I (402 m) KRO:- 1.00 Nieuws. 7.15 Balletmuz.; 7.30 Nieuws. 7.32 gew. muz., 8.00 Nieuws, 8.10 Djinn: gevar. progr. (8.30 Nws., 9.35 Waterst., 11.20 Sportagenda), 12.03 Country and Western Express, 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 De fam. Van Buuren t praat weer over het verkeer, 12.50 RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Schoon schip: een opgeruimd progr., voor de (vrije) zaterdagmorgen, met o.a. Country en western hits, verzoek- progr. voor de hulsvrouw, en The Dutch Swing College Band, 11.30 Schip schoon, 12.00 Red Band Toppers, 12.15 i Hits a gogo. door Rob Out. 12.45 Ge- varieerde progr.. 13.00 Veronica's Teen- ager Muziek Express. 14.00 Veronica's Nederl. Top 40. door Joost de Draayer, 16.00 Tips voor de top. 16 30 Platen- palet .16,45 Kwartier gevarieerd. 17 00 Favorieten Express, voor de hele fami- lie. door Tineke. 17.40 De Teenbeatelub Van 30 september tot 3 oktober wordt in Luxemburg de vijfde internationale post zegelt en toonstel- ling gehouden. De Luxemburgse posterijen hebben deze gebeurtenis aangegrepen om twee speciale zegels uit te geven. De eerste zegel kost 1.50 Luxemburgse franc. Op deze zegel staat een afbeelding t>an een diesellocomotief. De kleuren zijn: geel, rood, blauw en zwart. De tweede zegel kost 3.00 Luxemburgse franc. Op deze zegel staat een elektrische locomotief. De kleuren blauw, rood en zwart. De afmetingen van beide zegels zijn 36 bij Si mm. Lunchconcert, 13.15 Radio ners. 14.10 Koorzang. 14.30 Gramm. 15.00 Gesprekken over de realiteit BRUSSEL Nederlands (32 van het missiefront, 15.20 Stereo: Ltchfe'emi?TieirUZie Platenfestival, 16.00 Mod. muz. 17.00 Chansonprogr., 17.15 Kanjer Koning, DRAADOMROEP praatje, 17.25 Gramm., 17.55 Stereo: b r£°r Strawinslo Instrum. ensemble. (Sut^L, nww 13.30 Toppers. 17.15 J Inbraak in stationsgebouw Bilthoven BILTHOVEN (ANP) Vannacht ls er Ingebroken ln het BUthovense stations gebouw. Door een ruit te vernielen kwam men het (onlangs vernieuwde) statlons- kantoor binnen. De hele inventaris werd overhoop gehaald, maar de buit was ge ring: 200 gulden'aan wisselgeld. BORDEAUX (UPI) Brandweerlie den moesten «Ie strijd aanbinden tegen een hardnekkige brand In de wijn kelder van de firma Calvet te Bordeaux die aanvankelijk geblust leek, maar ver scheidene uren later opnieuw oplaaide. Bij de bestrijding van de brand zijn 3 brandweerlieden om het leven geko men en verscheidene gewond. De brandweer Ib van mening dat het meer dan 100 jaar oude, met alcohol doortrokken houtwerk van het gebouw de oorzaak ervan is dat 't vuur zo hard nekkig is. Twee brandweermannen kwamen om het leven toen zij door het neerstortende plafond werden bedolven en de derde zakte door de vloer. Thans wordt de brand zo goed als ge blust beschouwd. SALISBURY (ReuterUPI) Het Rhodesisehe parlement heeft een amen dement op de grondwet goedgekeurd, dat de regering in staat stelt een wets ontwerp in te dienen voor de invoering van preventieve hechtêrtis zonder dat er sprake is van een noodtoestand. Naar verluidt, was het amendement er de oorzaak van dat de Brits-Rhodesi- sche besprekingen onlangs werden af gebroken. Het is voorts fel aangevallen door de Verenigde Volkspartij (opposi tie) en een aantal vooraanstaande gees telijken. In een interview dat gisteravond door de Britse onafhankelijke televisiemaat schappij werd uitgezonden, heeft pre mier Ian Smith van Rhodesië gezegd, dat de gemenebestleiders aan de be staande situatie in Rhodesië niets kun nen veranderen. Smith zei dat de kloof tussen Rhode sië en de Afrikaanse landen zo breed ls geworden dat deze niet kan worden over- ADVERTENTIE) Een platenbon is altijd raak! Free Jazz Group wint concours te Utrecht UTRECHT (ANP) In de Bernhard- hal van de Utrechtse jaarbeurs hebben ruim zeshonderd liefhebbers gister- avorTd de finale van het jazzconcours bijgewoond, dat werd georganiseerd ter gelegenheid van de muziekinstrumenten- beurs „Intertone" Als beste orkest van alle categorieën (oude en moderne jazz) kwam de Free Jazz Group uit Weesper- karspel uit de bus. Deze band staat on der leiding van Hans Dulfer. De groep werd ook winnaar ln de ca tegorie moderne jazz. The Four City Seven uit Den Bosch, leider Marcel Hendriks, legde beslag op de eerste prijs in de klasse oude jazz, terwijl bassist Piethein Veeling van het trio Lex Phi lips uit Den Haag voor de beste solist won. De heer G. G. Meester, directeur commerciële zaken van de Jaarbeurs reikte de prijzen uit. Aan het jazzcon cours hebben 25 ensembles uit Nederland deelgenomen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2