Wordt oppervlaktebeperkino; voor bloemkwekerij afgeschaft? Bollenstreekrenners naar Gelderse ploegentijdritten UIT HEEL NEDERLAND KWAMEN DE WANDELAARS VOOR DE RIJNSTREEKWANDELTOCHTEN UW MENING B DINSDAG 6 SEPTEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor de Leidse kantonrechter Katwijkse bakschipper bakte het té bruin Een 26-jarige bakschipper uit Katwijk had zich met zijn auto in de avond •Je 14e mei jl. in de Kerkstraat ter plaatse niet bepaald als „een heer ln het verkeer" gedragen. Bij het inhalen van enkele geparkeerde auto's begaf hij zich op het linkerweggedeelte, alhoe wel een tegenligger dicht was genaderd. In plaats van af te remmen reed hij stug door en raakte aldoende de tegenligger aan de zijkant. De bestuurder hiervan kon nog juist het kentekennummer verdachtes auto opnemen, alvorens deze er met gedoofde lichten vol gas vandoor ging. „Hjj kwam recht op mij afrijden ec zette ondanks het feit, dat ik lichtsig nalen gaf en aanhoudend claxonneerde toch door. Als ik niet gedeeltelijk het voetpad was opgereden, zou er onge twijfeld een frontale botsing zijn ont staan". aldus verklaarde genoemde be stuurder. Deze feiten werden door an dere getuigen bevestigd. Verdachte zei hierna, dat hij niets van een aanrijding had gemerkt. „Als ik hem misschien heb geraakt komt dat. uindat hij is gaan rijden toen ik hem passeerde", zo hield hij slag De kantonrechter, mr. W. de Koning, hechtte weinig geloof aan verdachtes lezing van het geval. „Als het inderdaad een eerlijke zaak was en u geen schuld trof, waarom reed u dan met gedoofde lichten door", informeerde hij met na druk. „Mijn achterlichten waren defect, zoals ik pas later ontdekte", zo probeer de verdachte als reden van deze. zijns inziens onrechtvaardige beschuldiging aan het rechtscollege te slijten. Desge vraagd verklaarde één der getuigen nog eens. dat de lichten van verdachtes auto na de aanrijding werden gedoofd en dus niet defect waren. Verdachte bofte in zoverre, dat hij al. leen voor de aanrijding en niet voor het opzettelijk doorrijden was vervolgd. Des ondanks vond. de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, dat dit wel als een straf- bezwarende omstandigheid meetelde en eiste hij dan ook in deze zijns inziens zeer „onaanvaardbare zaak", zowel een geldboete van 75,- subs. 15 dagen als de voorwaardelijke ontzegging van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Verdachtes verzoek om de nodige clementie wees de kantonrechter radi- kaal van de hand. „Zelfs de beste auto mobilist kan wel eens een fout maken en ook u zou voor die niet zo veel be tekenende aanrijding slechts een paar tientjes boete hebben gekregen, als u zich niet zo schofterig had gedragen ooor te proberen u aan de gevolgen van die aanrijding te onttrekken". Zo gaf hij verdachte te kennen waarom zijn vonnis geheel conform de eis luidde. WELLES NIETES I Een 31-jarige tijdschrijver uit Amster dam moest zich verantwoorden, omdat hij met zijn auto op de afrit van Rijks weg 4a onder Leiderdorp pardoes tegen een voor hem rijdende auto was opge reden. „HQ reed langzamer dan ik dacht en werd bovendien nog verblind door een tegenligger", voerde de Amsterdammer tot zijn verdediging aan. De magistraten vonden het kennelijk een onaanvaard baar excuus. „Het is vrijwel onmogelijk, dat h daar ter plaatse door een tegen ligger verblind wordt", kwam de rech. ter na raadpleging van het proces-ver baal en de situatieschets tot de con clusie. De officier voegde hier in zijn requisitoir nog aan toe: „Niet de laag staande zon, maar een grove onoplet tendheid en te veel haast heeft u parten gespeeld. Mede gezien de schade reed u met een veel te grote snelheid die afrit af en moest er dus wel een aanrijding plaats vinden". HIJ eiste ter correctie een boete van 75,- subs. 15 dagen. „Ik werd wel ver blind en reed niet hard", bleef verdachte zich weren. De kantonrechter weet een en ander eveneens aan het feit, dat ver dachte te hard had gereden en „haast had". Hij vond de overtreding dermate ernstig, dat hij verdachte niet alleen vonniste met 75,- boete subs. 15 dagen, doch eveneens met een voorwaardelijke ontzegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 1 Jaar. „Ik was inderdaad fout", gaf een 19- Jarlge houtbewerker uit Warmond toe. Hfl stond voor de balie, omdat hij „op heterdaad werd betrapt" toen hij in juli jL zonder rijbewijs met z(jn auto door de Dorpsstraat van zijn woonplaats tuftsw „Als u zich zo goed van uw fout bewust bent, waarom heeft u dan het schikkingsbedrag niet betaald en de zaak laten voorkomen", Informeerde de officier belangstellend. Verdachte bleef hierop het antwoord schuldig. „U bent al driemaal voor het rijexamen gezakt. Heeft u nu eindelijk wel het rijbewijs gehaald", informeerde de rechter hierna nog. „Neen nog niet edelachtbare", moest de houtbewerker bekennen. En hij voegde er als een „verzachtende om standigheid" nog aan toe: „Ik zakte al leen maar voor de theorie". Waarom hij zakte deed er. aldus de magistraten niets aan toe. Slechts het feit. dat hij zonder rijbevoegdheid rondreed en al- doende zowel het verkeer onveilig maakte als een zekere minachting voor de wet had getoond, was naar hun me. ning maatgevend. Vandaar ook, dat ver dachte conform de eis tot een geldboete van 75,- subs. 15 dagen werd veroor deeld. WELLES NIETES H Een 33-jarige automobiliste uit Kat wijk kon zich nog slechts herinneren, dat „die andere auto niet had zien aankomen, want anders had zQ wel ge remd". Zij kon hier nog aan toevoegen, dat „het uitzicht ter plaatse veel te sen overlaat". Omdat zij die andere auto niet had zien aankomen, verleende z(j hem ook geen voorrang op het kruis punt Molentuinweg-Provinciale weg te Katwijk. De botsing kwam dermate hevig aan dat beide auto's veel „blik schade" opliepen en zowel de bestuur der van de belaagde auto als verdachte met een hersenschudding naar het zie. kenhuis moesten worden vervoerd. „Volgens de politie is het uitzicht ter plaatse zeer goed en had u die auto moeten zien aankomen als u voldoende had opgelet", zo wees de kantonrechter verdachtes Indirect beroep op een zekere mate van overmacht van de hand. „U bent zonder te stoppen die vrij drukke voorrangsweg opgereden hiervoor kan geen enkel excuus worden aangevoerd", vond de officier. Gezien de aangerichte ravage en de lichamelijke letsels, die er het gevolg van wi eiste hij een boete van 75,- subs. 15 dagen. „Ik weet zeker, dat ik eerst goed heb uitgekeken", herinnerde verdachte zich nu ook nog. Zij vond het daarom toch wel vreemd, dat zij die auto niet had zien aankomen. Hoewel de kanton rechter de geëiste boete feitelijk te mild vond, vonniste hij ditmaal nog conform. Het verdwijnen van de oppervlakte beperking voor de bloemkwekerij wordt steeds waarschijnlijker. Enkele maanden geleden heeft bestuur van het produktschap voor siergewassen in een besloten ver gadering het voorlopige besluit geno men tot opheffing van deze regeling aan het eind van dit jaar. Minister Biesheuvel is op de hoogte gesteld var dit voorlopige besluit en heeft er zijr instemming mee betuigd. Het produkt schap heeft ook de mening gevraagd van de belanghebbende privaatrechte- In de laatste maand wordt door de diverse renners van „De Bollenstreek" hard getraind voor een aantal ploegen tijdritten die *t elk najaar worden ge organiseerd. De nieuwelingenploeg zal de spits afbijten en zaterdag a.s. deel- ?n aan de Gelderse ploegentijdrit. Deze ploegentijdrit gaat over een af stand van 22.5 km. en de start en fi nish ls gelegen ln Hoog Keppel. Al om 10 uör in de morgen gaan de renners tn start. De ploeg van „De Bollenstreek" be staat uit: Hans Steekers en Frits van Dam uit Noordwijkerhout, Ton Zelden- thuis uit Saasenheim en Paul Koop uit De Zilk. Als reserve gaat mee Peter Koop. De vijf renners rijden dezelfde dag 's midags "om 4 uur een wedstrijd in Ruurlo en deze normale wegwedstrijd gaat over 40 km. Op zondag 24 september zullen drie ploegen deelnemen aan het jaarlijkse Zilveren Molen Toernooi in de Wor- Hier rijden 4 amateurs, 4 nieuwe lingen en 4 adspiranten. De juiste sa menstelling van deze ploegen is nog niet bekend, daar eerst de wedstrijd in Gelderland en de nog komende trai ningen bekeken zullen worden. Op woensdag 28 september volgt het hoog tepunt van de ploegentijdritten, dan wordt het ploegenkampioenschap voor clubs van Nederland verreden. Dit ge beurt in Wijk bij Duurstede en van „De Bollenstreek" zullen een amateurs- en ;n nieuwelingenploeg aan de start ko- Het is nog niet bekend of het jaar lijkse ploegenkampioenschap van Zuid- Holland doorgang zal vinden. Dit werd normaal ln de eerste week van septem ber te Gouda verreden. Agenda „Ren- en Toerver. „De Bol lenstreek". Woensdag 8 september, Ronde van Nqordwtjkerhout. Aanvang toerfietsen 2 uur, amateurs en nieuwe lingen 3 uur. Zondag 11 september, Klassement wedstrijden op het Elsbroekparcours te Hillegom. Aanvang adspiranten en jeugd ir. Amateurs en nieuwelingen 9.45 De wandelsportvereniging „Zwleten" (Zoeterwoude) heeft zaterdag en zon dag voor de tiende maal ln successie liaar Jaarlijkse Rijnstreekwandeltochten over de afstanden van 5, 10, 15 en 20 km. georganiseerd. Vanuit de startplaats het parochiehuls „De Drie Eendjes", ver trokken ditmaal niet minder dan 29 verenlglngsgroepen, gevormd door 918 wandelaars en 292 Individuele afstand- lopers om dwars door het RlJnstreekse polderland hun sportieve wandelmars te maken. Daar het totale aantal deel nemers vorig jaar circa 1000 bedroeg, hoekten de lustrumtochten ondanks de vrij slechte weersomstandigheden dus een record-aantal Inschrijvingen. „Dit grote Bucces dankte „Zwleten", aldus burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude, ere-voorzltter van de ver eniging. onder meer in zijn felicitatie- toespraak, „mede aan de grote aktiviteit van haar secretaris, de heer J. W. Hoo- gervorst, die al tien jaar de organisatie van de tochten in handen heeft en deze aldoende een nationale bekendheid heeft gegeven". Ook nu kwamen de deelnemers weer uit verschillende delen van het land en waren verenigingsgroepen uit o.a. Nij megen, Druten. Breda. Beverwijk, Weert, Huissen en Rotterdam vertegenwoordigd. Verpozing met vermakelijkheden Als bijzondere attraktie kregen de deelnemers dit maal de gelegenheid zich gedurende een uur te verpozen met de verschillende vermakelijkheden op de tot rustpunt gekozen „Mifazo-fan- cy fair" in het dorp Zoeterwoude. Onder de extra groepsprijzen, die door een des kundige jury werden toegekend, bevond zich eveneens een door het Mlfazo-be- stuur beschikbaar gestelde fraaie zil veren beker, waarmede de groep van de w.s.v. „De IJmonders" uiteindelijk naar Beverwijk terugkeerde. Geen uitvallers Daar er op beide dagen geen enkele ■uitvaller was (de leden van de EHBO- vereniging „Meerburg" behoefden vrij wel niet in aktie te komen) kwamen allen ln aanmerking voor de speciaal ontworpen lustrum-medaille. Zo ook de oudste deelnemer, de 72-jarige heer J. Dovren uit Monster. De groepen ontvin gen een lustrum-standaard, terwijf 12 groepen bovendien met een extra pres tatiebeker huiswaarts keerden. De fraaie beker, beschikbaar gesteld door burge meester Detmers voor de groep die naar het oordeel van de jury de beste alge mene indruk maakt, werd eveneens ge wonnen door de „IJmonders" uit Bever wijk. Uitslagen De overige uitslagen waren: 5 km- afstand: 1 DVO, Hillegom: 10 km-af- stand: 1 Agnesgroep Meerb., Zoeterwou de; 2 De Rippers. Rfjpwetering; 3 IJ- mondvogels. Beverwijk; 4 Beatrix, Bre da; 15 km-afstand: 1 IJmondvogels. Be verwijk; 2 Don Bosco, Rotterdam; 3 Ox- fort, Druten; 4 De Rippers. Rjjpweterjng; 20 km.-afstand: 1 Benschops Bloesem. Benschop; 2 Antiloop, Weert. De prijzen bestonden uit diverse bekers. Buiten de prijzen vielen: De Schiedamse Tippe laars, Schiedam; DES, Gouda; Op Goede Voet, Alphen a. d. Rijn; Nooit te ver, Huissen; Sparta, Leiderdorp; De Tippe laars, Nijmegen; Hou Koers, Sassen- helm; Vlug en Goed, Alphen a. d. Rijn; WIK, Leiden; Groep Gemeenteambte naren, Zoeterwoude en Zwleten, Zoeter woude. lijke organisaties en p.b.o.-organen. Deze hebben tot 15 september de tijd om te antwoorden, daarna neemt het produktschapsbestuur zijn defini tieve beslissing. Van de in deze aangelegenheid zeer invloedrijke vereniging De Nederland se Bloemisterij hebben de kringen bloemenveilingen en handelskwekers hun instemming al betuigd, zodat te verwachten is dat de vereniging als totaal dit ook zal doen. In het najaar van 1965 was het al of niet opheffen van de teeltregeling nog onderwerp van heftige discussies in de algemene vergadering van deze vereniging. Het bestuur was niet tot een eenluidend standpunt gekomen, van de leden wilde de meerderheid de regeling toen nog enige tijd behouden. Het bestuur van het landbouwschap zal woensdag a.s. zijn advies vaststellen, de afdeling bloemkwekerij en het dagelijks be stuur van het schap stellen voor met de opheffing in te stemmen. RENDABILITEIT DALEND Volgens het bestuur van het pro duktschap voor siergewassen vertoont de rendabiliteit van de bloemkwekerij een dalende tendens, hetgeen voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan de sterke toeneming van de produktie op vrijwel het gehele Europese vaste land. In ons eigen land staat een aan merkelijk glasareaal ter beschikking om zonder verdere kapitaalinvesterin gen de bloementeelt aanzienlijk uit te breiden. Ondanks deze omstandigheden acht het produktschapsbestuur alle re denen aanwezig om de teeltbeheersing te laten verdwijnen. Het Nederlandse aandeel in de gehele west-europese produktie van bloemen en planten is betrekkelijk klein, zo redeneert het, en een begrenzing van de produktie in ons land alleen zal bij het steeds vrijer wordende internationale handelsver keer weinig of geen invloed meer kun nen uitoefenen op de rendabiliteit van de bedrijfstak. Bij minister Biesheuvel heeft het produktschapsbestuur er met klem op aangedrongen alles in het werk te stellen om de nog door buitenlandse maaregelen bestaande belemmeringen voor deze export van bloemen en planten - speciaal de bolbloemen wer den hierbij genoemd - binnen Europa te doen verdwijnen. De minister heeft zijn volle medewerking toegezegd om te trachten dit doel te bereiken. Des ondanks heeft Frankrijk onlangs, toen het de zgn. interimregeling voor bloembollen aanvaardde, laten weten dat het zich het recht blijft voorbe houden in voorkomende gevallen maximum invoerprijzen vast te stellen voor Nederlandse bolbloemen. „Leidse" bijdrage voor Turkije Om een bijdrage te leveren, in de hulpverlening aan hun landgenoten in de rampgebieden thuis hebben een vijftigtal Turkse werknemers van Wemink's Beton- en Aannemings Mij. N.V. en Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij N.V. gezamenlijk een be drag van ongeveer 375.- ter beschik king gesteld van het Comité Nederland Helpt Turkije. Ter ondersteuning van deze aktie hebben de directies van vo rengenoemde ondernemingen deze gift aangevuld met 15,- per werknemer. DISCRIMINATIE LEIDEN, 3 sept. 1966 In uw blad van j.L vrijdag schrijft u onder het hoofd „Verdacht protest" over de eenzijdigheid als het betreft mensen met een fascistisch verleden. Naar aanleiding daarvan: er mag in derdaad wel eens meer door de Ne derlandse pers gewezen worden op dat verschijnsel van lief doen tegen de communisten en afgeven op de fascisten. De PSP kalkt al jaren, dat de Ver. Staten uit Zuid-Vietnam weg moeten, maar verzwijgt dat Noord-Vietnam en China daar met de ellende begonnen zijn. Als in Spanje een communist onheus wordt behandeld schreeuwt men moord en brand; als het christe nen betreft in communistische landen worden er geen optochten gehouden. Noch Farnco of Hitier heeft ooit mijn bewondering kunnen wegdragen, maar de Duitse concentratiekampen waren ingericht naar het model van de Russische onder het bewind van Stalin. De grote Paus Pius zag het maar wat goed door niet slechts te waarschu wen tegen het verderfelijk fascisme, maar ook tegen het goddeloze com munisme. Beide gevaren zijn nog re- eel in de wereld aanwezig. S. M. VOORSCHOTEN ONTSLAG BIJ ENGLEBERT TE VOORSCHOTEN Administratief en verkopend personeel Naar wij vernemen heeft de automo bielmaatschappij Englebert n.v. te Voor schoten aan tien leden van het 200 man tellende personeel per 1 november a.s. ontslag aangezegd. Het gaat hier om mensen die in de administratie of in de verkoop werkzaam zijn. Het ontslag van het administratieve personeel vindt zijn oorzaak in een reorganisatie van de ad ministratie. De verkopende personeels leden worden afgevoerd wegens een te ruggang in de afzet van zware vracht wagens. I ZOETERWOUDE Val van 11 meter wonderlijk goed afgelopen De heer H. F. uit Leiden heeft giste ren zonder ernstige gevolgen een val I gemaakt van 11 meter hoogte. Als werknemer van het aannemers bedrijf Paardekooper werkte hU aan de bouw van een graansilo voor de fa. van Niekerk aan de Vlietweg. Bij een mis stap stortte hij naar beneden en kwam II meter lager op de vloer van de silo terecht. Nadat men hem uit deze moei lijk bereikbare plaats had weten te ver- j lossen, verleende dokter W. Kortmann j de eerste hulp en achtte overbrenging I I naar het Sint Elisabethziekenhultf voor I nader onderzoek noodzakelijk Hier] j bleek dat het letsel zich wonderlijk gc- I noeg beperkte tot enkele gekneusde rib- j ben en verwondingen aan de voeten. In de loop van de dag kon hij naar z'n wo- I ning worden overgebracht. Wijziging openstellingsuren postkantoren Leiden en omstreken kantoor maandag t/m vrijdag zaterdi Leiden, hoofdkantoor 08.30-19.00 uur 08.30-11.30 ui Oegstgeest 08.30-17.00 geslote Leiderdorp 08.30-17.00 Hazerswoude-Dorp 08.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Hazerswoude-Rijndijk 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Hoogmade 10.30-12.30; 14.00-15.00; 17.30-18.00 «Koudekerk a/d Rijn 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Leimuiden 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Noordwijkerhout 08.30-12.30; 14.00-18.00 Oude Wetering 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Roelofarendsveen 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Rijnsburg 08.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Rijnsaterwoude 11.30-12.30; 14.00-1500 Rijpwetering 10.30-12.30; 14 00-15.00; 17.30-18.00 Voorhout 08,30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Warmond 08.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 Zoeterwoude 09.30-12.30; 14.00-15.00; 17.00-18.00 (ingaande 12 september a.s.) Wat betreft de buslichtingen te Lei den het volgende: De 2e lichting van de stadsbrieven- bussen (Leiden. Oegstgeest en Leider dorp) zal van maandag t/m vrijdag plaats vinden tussen 10.00 en 12.00 uur. De 3e lichting met aansluiting op de nachtposttreinen geschiedt om 19.00 De laatste buslichting aan het hoofd kantoor geschiedt te 21.00 uur, met aansluiting op de nachtposttreinen. Op zaterdag vindt de laatste buslich ting van de hoofdbus te 12.00 plaats. „ADEST MUSICA" UIT SASSENHEIM BOEKTE SUCCES IN BELGIE De R.K. Drum- en Showband „Adest Musica" heeft het afgelopen weekeinde ïn zeer druk programma moeten af- erken, maar 't heeft desondanks grote accessen opgeleverd. Zaterdagmorgen werd er 's morgens om zes uur reeds vertrokken naar Charleroi in België 1 men door het stadsbestuur was uitgenodig ter gelegenheid van het 300- jarig bestaan van deze stad. Om één uur 's middags aangekomen kreeg men eerst de gelegenheid om in eeq der beste ho tels ter plaatse zich te verkwikken en zich in het gala-uniform te steken. In de later plaatsvindende optocht ter ge legenheid van het stadsjubileum werd de Sassenhelmse band voorafgegaan door de Haagse Majorettes „Première", tarmee men grote bewondering en cces oogstte. Voor het stadhuis vond avonds een grote show plaats wat eveneens een groot succes werd. Tij dens de receptie, die ten stadhuize plaats had, werd „Adest Musica" $en zeerste dank gebracht en mocht men 'n fraaie kunstaardewerk-kruik als aandenken in ontvangst nemen. Zeer laat werd de thuisreis aanvaard i het was al zondag dat men arriveer de. Lang geslapen kon er niet worden Wethouder Bloot nam afscheid van Katwijks gemeentepersoneel Tijdens een korte bijeenkomst in de trouwzaal van het Katwijkse raad huis nam gistermiddag wethouder H. P. Bloot afscheid van het personeel van de gemeente. De scheidende wet houder, die gedurende zijn twin tigjarige ambtsperiode steeds de portefeuille van openbare werken heeft beheerd, werd toegesproken door de directeur van openbare werken, de heer F. C. Priester, die een uitvoe rig overzicht gaf van alle werken, die gedurende die tijd tot ontwikkeling werden gebracht en het werkzame aandeel dat de heer Bloot hierbij heeft gehad. Hij sprak zijn waarde ring uit voor de prettige samenwer king die steeds tussen de wethouder en de dienst heeft bestaan. Namens het personeel bood de heer J. P. van Brakel een album met foto's aan, die ?n duidelijk beeld gaven van de ont- ikkeling van Katwijk in de afgelo pen twintig jaar. Namens het perso neel van de gemeentesecretarie en het kantoor van de gemeente-ontvanger werd een geschenk overhandigd door de heer V. Stokhuyzen, voorzitter van de personeelsvereniging. Wethouder Bloot sprak hierna nog een woord van dank en afscheid. want om tien uur werd weer in de bus sen plaatsgenomen, richting Brasschaet, eveneens in België, waar aangetreden moest worden ter gelegenheid van de bevrijdingsfeesten. Hier was als onder komen aangewezen ,,'t Kasteel Bras schaet", een prachtig hotel. Deelnemende aan de optocht oogstte ook hier „Adest Musica" aller bewonde ring en veel applaus. Het optreden van de succesvolle band kreeg dan ook als bekroning van dit tweedaagse optreden de toezegging ln het a.s. voorjaar, medio februari, te mogen optreden in het Zuid- Franse Cannes. Vermeldenswaard is het ook dat b(J het vólgend Jaar te houden bloemencorso ln de bollenstreek „Adest Musica" ge zamenlijk zal optreden met het Majo rettekorps „Remago" uit Rotterdam. Raadsagenda van Zoeterwoude De Zoeterwoudse raad vergadert he denavond voor het eerst in haar nieu we samenstelling. De agenda luidt o.a. Beëdiging van de raadsleden; verkie zing wethouders; benoeming leden van de raadscommissies 1 Commissie Open bare Werken; 2 Commissie Financiën en Sociale Zaken; 3 Commissie Perso neels Zaken; benoeming van twee leden van /de Raad van Bestuur van het In dustrieschap "De Grote Polder"; be noeming leden van het algemeen be stuur van het drinkwaterleldingbedr(jf „De Rijnstreek". Mifazo 2 te Zoeterwoude was geslaagd Zondavond II uur konden de mede werkers van de Sint •lansfanfare moe maar voldaan terugzien op de Mifazo 2 die alleszins geslaagd mag worden ge noemd. Bestuur en leden van de Sint Jansfanfare onder de energieke leiding van haar voorzitter de heer NIc. van Velzen hebben goede zaken gedaan In het Amerikaanse vermaakccntrum. Bergen werk zijn er verzet in de af gelopen maanden- en weken die een hoogte punt bereikten In deze MIFAZO- dagen. Om maar een klein onderdeel te noemen van dit omvangrijke werk, elke nacht sliepen enkele leden in de tent die elkaar aflosten bij de bewaking van deze tentoonstelling. Bijna 6000 perso nen zagen de Zoeterwoudse zaken weer eens in een ander jasje. Het goede sa menspel tutfsen de Fanfare en Midden stand heeft beide geen windeieren ge legd. De MIFAZO heeft haar bestaans recht bewezen en ook de derde uitgave hiervan zal ongetwijfeld wel weer ko- LEIDSE BIOSCOPEN De films In de week van 17 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd; Ciunera: „Bridge on the river Kwal", (14 jaar). Dagelijks ook zondag 2 en 7.30 uur. Lido: .„The great race" (A.l.) Geprolongeerd. Dagelijks ook zondag om 2.30 en 8 u. Luxor: „Mnbusu contra Acontas No. 17" (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Moord voor het voetlicht" 14 jaar. Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De eenzame revolvervechter" (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT l(jk comité van het Koningin Wilhelmlna Fonds ter bestrijding van de kanker ln ons land. Daar een leder doordrongen ls van deze meest gevreesde ziekte die veel slachtoffers maakt en dan ook zeer grote bedragen vergt ter bestrijding, wekt het comité allen op zoveel moge lijk bij te dragen. Laat hen. als zij a.s. zaterdag het zakje komen ophalen, niet tevergeefs bij u aangebeld hebben. Zij en ook vele landgenoten zullen u dank baar zijn. MET MELK MEER MANS Toen gisteren een Franse automobi list op de Rijksstraatweg nabij het Post- vladuct even achterom keek. raakte hij met zijn auto ln de berm van de weg en reed daarbij drie melkbussen omver. In totaal vloeide 90 liter melk weg. Ook de melkbussen waren waardeloos gewor den. Voor de eigenaar een grote schade post, die de buitenlander zal moeten vergoeden, maar zover is het nog niet gekomen. De Blauwband" De postduiven vereniging De Blauwband hield zaterdag sen wedvlucht met oude en Jonge duiven vanaf Vilvoorde. 145 km. Los 6.10 uur. In ooncours 307 duiven. Aan komst eerste duif 11.00.47, snelheid 1304 meter per minuut. Laatste duif 11.16.36, snelheid 1142 m. per minuut. Uitslag: L. J. Drost 1, 6; G. Ammerlaan 2, 9, 17, 18, 29; G. Mens 3. 10, 13, 19, 20. 22, 30; H. Spaargaren 4, 21, 23, 43, 58; mevr. D. Slootweg 6, 24, 27; J. v. d, Krogt 7. 35, 42; gebr. Krom 8, 44, 59. Leiden Inbraak in NZH-kantoor In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in de restauratie en het kantoor van de NZH op het stations plein. Door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde is men het restaurant binnengedrongen en vervolgens, vla een loketraam ln hgt kantoor. Daar was geen geld aanwezig en wordt ook verder niets vermist. Uit het restaurant wer den een pakje shag, 16 pakjes frtga- retten, wat snoep en frisdranken, als mede enkele kledingstukken en gevon den voorwerpen meegenomen. KORRELTJE 375 kilo ijzer op voet Gistermorgen kreeg de 41-jarlge A. Jansen, uit de Spaamestraat bankwer ker bij de Leidse Machinefabriek aan de Langegracht in de werkplaats een ijzeren schuiftafel van 375 kilo op de rechtervoet. De tafel gleed nl. uit een strop. De voet werd gebroken, waardoor behandeling in het Academisch Zieken huis noodzakelijk werd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Alice Catharina Maria d.v. R. J. E. A. Höppener en A, P. M. Rut ten; Petrus Hubertus Maria z.v. M. A J. Obdam en C. A. M. Weijers; Wilhel- mina d.v. J. Rietkerk en A. Heems kerk; Johannes Dirk Anthonius z.v. D. J. Klink en P. A. Oosterveer; Hendri- Wethouder Janssen nam afseheid van raad en personeel van Noordwijkerhout Maandagmiddag hebben in de bur gerzaal van het raadhuis het college burgemeesters en wethouders, de secretaris en het administratief perso neel der gemeente afscheid genomen wethouder H. Th. Janssen, die heeft afgezien van een eventuele plaats de vanavond nieuw gevormde raad. Burgemeester P. M. M. van der Weij- den vond het jammer, dal leeftijd voor de scheidende wethouder een zodanige factor moet zijn, dat hij nu afscheid „U bent", aldus de burgemeester, „nog in uw volle gezondheid en ik hoop van harte dat U deze gave teza- met uw echtgenote nog vele jaren mag bezitten". Hij dankte wethouder Jansen voor zijn acht jaren lange medewerking in het college van burgemeester en wet houders. tijdens de vergaderingen waarvan zijn door kennis en ervaring gevormd inzicht bijzonder gewaardeerd werden. De direkteur van gemeente-werken en de in leeftijd oudste administratieve ambtenaar de hoofdcommies P. F. W. van Buijtenen wensten namens de ambtenaren de scheidende wethouder het allerbeste voor de toekomst. Ook wethouder N. H. Hoogervorst en diens echtgenote waren op dit af scheid aanwezig. Aan de heer Janssen werd namens de overige leden van het gemeente bestuur en de secretaris geschenken aangeboden en hij en zijn echtgenote hadden van ambtenaren enkele prach tige bouquetten bloemen in ontvangst te nemen. cus Johannes Maria z.v. A. J. v. Mar wijk en M. W. v. Wieringen; Sylvia Wilhelmina d.v. J. Beekman en W. de Mooü; Derek Percy Alexander z.v. P. H. C. Richardson en L. I. Warren;! Bianca d.v. H. Ernst en H. v. Egmond;] Christiaan z.v. J. J. Stouten en B. Ne-1 derhof; Alexander Johan z.v. A. J. v. i Zanten en H. M. de Bruin; Sophia Anna d.v. C. Pluimgraaff en J. Hoek; Geer- truida Jacoba Cornelia d.v. W. F. j Kaapaan en G. E. A. Eriks; Jacob Ja-1 cobus z.v. A v. d. Bosch en M. v. Vel-1 de; Ralf Jacobus z.v. C J. v. Dorp en FC. Wesseilng; Joris Nicolaas Leonar dos z.v. J. G.T Wijsman en M. T. C. Bentvelzen; Marie d.v. H. Westerneng en J. Kromwijk; Robertino z.v. G. J. v. Mourik en A. J. Blom; Johannes Willem z.v. H. Benning en J. Luiten. Overleden: G. v. Winkelen 85 j., m.; R. Raar 78 j., m.; J. de Tombe, 62 jm.; E. Verheggen 80 j., vr.; J. P. de Boer 70 j., m.; J. J. den Os 82 j., m. Gehuwd: H. C. v. Luijn en E.S.Fer guson; J. H. v. Dam en H. Bos; H. G. H. Goudberg en I. Broeksema; J. L. Arbouw en M. v. Laer. A. PARDON ONTVING KONINKLIJK BRONS Hedenmorgen heeft burgemeester mr. G. C. van der Willigen ten kantore van de Stedelijke Gas- en Lichtfabrieken de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de 56-jarige heer A. Pardon, wegens diens 40-jarlge dienstvervulling b(j het bedrijf. De heer Pardon trad in 1926 in dienst als leerling-fitter, thans ls h(j werkzaam op het laboratorium. De jubilaris, die vergezeld was van echtgenote en dochter, werd toegespro ken door de burgemeester, door de af delingschef lr. B. P. G. de Groot en door de heer A. Lepelaar In zijn kwaliteit van voorzitter der personeelsvereniging. Marktberichten ROTTERDAM, 6 sept Vee Totaal 2790; weekaanvoer 4602; sl.runderen 150, gebruiksvee 634; vette kalveren 430, graskalvcren 147, nuchtere kalve ren 1021, lopers 7, biggen 19, paarden 16. veulens 14. schapen 307, geiten 45. Prijzen: sl.runderen 420-450, 375-410, 335-355, 310-330, vette kalveren 370- 390. 050-370. 330-350, 320-330, stieren 400-440, worstkoeien 290-315, melk koeien 1000-1400, vare koeien 700-1150, vaarzen 700-875, pinken 500-625, gras kalveren 25-425, nuchtere kalveren 170-180, mestkalveren 200-275. slacht- paarden 280-320, schapen 85-115, lam meren 95-125, sl. runderen iets minder, kalm als gisteren; melkkoeien: gewoon - stil - gedrukt; vare koeien: matig, redelijk, onveranderd; vaarsen en pin ken: als vorige week, stroef, iets min der; graskalveren: korter - traag even lager; vette kalveren: iets meer, kalm, even lager; nuchtere kalveren: groter, traag, lager; sl. paarden: gewoon, lui, iets lager; schapen: iets korter, rede lijk, constant. BODEGRAVEN. 6 sept. Kaas Aan voer 65 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kw. 3.50-3.59, 2e kw. 3.40-3.49, extra kw. 3.92. Handel traag. R' VEEN, 5 september, BLOEMEN Am. Anjers: Sim rose 14-29, Sim rood 12-22. Sim wit 14-20. G. J. Sim 19-20. Keefer 13-14. Harvest Moon 23, Shoc king Pink 13-15, Red Diamond 13-14. Esperence 16-23, Princess Ann 13-15, Tangerine 16. Déalré 19. Rozen Coral Princess 16-20. Garnett en Carol 5-9. Zorlna 14-18, Carla 25-34. Super Star 22-27, Baccara 25-34. Sonora 20, Tra dition 13-17, Nerlne 53-71. Gerbera 20- 25, Cyclamen 95-1.55, Geplozen Chry santhen Mlgoll 18-30, Breltner 16-29, Escorte 29-30. Aata Lee 18, White Hopo 15-28, Alec Bedser 20-34 por stuk. Tros- chrysanthen Dcllghtfull 79-1.05, Davine 99-1.08, Koene's Glorie 81-87, Lilian Hoek 76-92, Luclda 1.02. Koene's Elite 89-1.11, Glgoiette 1.19. Golden Orfé 96. Bambino 81-87. Goud Elsje 1.07, Red Delight 1.75-1.95. Indianapolis 1.75-1.85. Eikenblad 32-42, Freesln's 68-1.10, Montbretia 40-68, Irissen 55-1.45. Ornl- thogalum 23-51, Glndlolen 60-83, As ters 32-63, Anemonen 17-30 per bos. TER AAR, 5 sept. Groente Prei 1518, andijvie 1 23 32. uien 30, stok- prinsessebonen 1 80— 1 20. idem 2 1.60 75. witte pronkboncn 1 5570. Idem 2 40; kaasnijbonen 1 1 35, Idem 2 75. idem stek 50; waspeen 13—19; postelein 15— 17; stamboncn 1 95; Btambonen 2 40, natuur snijbonen 1 85, 2 75—85; kroten 1 2730, kroten 2 8; groene kool 21 )25; kromme komkommers 24—27; Jutte- peren 2123; Trlumde Fleënne 27; Bu reau Hardy 20. alles per kg. Sla 1 814. sla 2 56; bloemkool Al 4967. A2 2642; komkommers export 12 42; komkommers binnenland 12—19 al les per stuk. Tomaten export 1242. komkommers binnenland 1219 alles per stuk. Tomaten export A extra 2.70 2 80; Al 2,50, B extra 2.70—2.90, BI 2.60, C 2.00, tomaten binnenland A 2.00 - -2.50, B 2.10—2.60. C ƒ2.00 per bakje van 6 kg. Peterselie 3. selderij 4 per bos. TOPTENNIS IN VOORHOUT Op de tennisbanen van de Voor- houtse tennisvereniging zullen woens dagmiddag demonstratiewedstrijden worden gehouden. Tom Okker, die ongetwijfeld de grootste trekpleister zal zijn, zal het die middag opnemen tegen de vroegere topspeler Hans van Dalsum. Ook een aantal dames van wie mej. Els Spruyt wel de meest bekende is zullen tegen elkaar in het strijdperk treden. Een gemengd-dubbelspel zal het slot zijn van deze wedstrijden. Om ongeveer half vier zullen de wedstrij den een aanvang nemen. Automalenrooftocht door Iieiden In de afgelopen nacht hebben lief hebbers van roken en geld een ware strooptocht door Lelden ondernomen, waarbij zij hot gemunt hadden op siga rettenautomaten. Op de Marealngel werd daarbij 40 gulden en 10 pakjes sigaret ten buitgemaakt. Op de Haarlemmerweg waren het 60 pakjes en eveneens rond 40 gulden. Op de Koollnan werd een an- tomaat vernield, maar hieruit wordt niets vermist. Eveneens vernield werd een automaat op de Herensingel, doch hierbij werd een bedrag van vier ze* gulden buitgemaakt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3