CALDA GASCONVECTOR Katwijks badseizoen dit jaar niet tegengevallen PRAKTISCHE ALGEMENE ONTWIKKELING PAGINA 4 DE LEUKS COURANT SATERDAG 3 SEPTEMBER 1966 Feestelijkheden van Boskoop werden Het drledaagsp feest dat ter gelegen heid van het 150 Jaar bestaan van het wapen van Boskoop wordt gehouden, begon donderdagavond met een wandel tocht door de gemeente Niet minder dan 675 deelnemers hadden zich voor de tocht aangemeld. waArvan de organisatie bij de wandelvereniging Wios uit Boskoop in goede handen was. Ter gelegenheid van de festiviteiten was het raadhuisplein feestelijk verlicht en waren vlaggen geplaatst van alle lan den waarnaar Boskoop exporteert. Een enorm wapen was aan het balkon van het raadhuis bevestigd. Met begeleiding van de St. Jorls- drumhand begon de stoet van wandelaars aangevoerd door burgemeester Van De- dem en secretaris Groot en het gemocn- tepersoneel, de wandeling door de ge- DE JAARSMA ia in ALPHEN AAN DEN RLJN verkrijgbaar bij: PONSIOEN ZN. VAN MANDERSLOOSTRAAT 40 (tijdelijk noodwlnkel bij de brug) TELEFOON 01720—3838 150 Jaar Wapen wandelend begonnen I Ook de muziekkorpsen gaven acte de préaence. De regen, welke later op de avond begon te vallen, was blijkbaar j geen bezwaar voor de stemming want i zingend werd liet parcours afgelegd. Voor de regeling van het verkeer werd de politie geassisteerd door de verken ners en de padvinders van de mr. Van Daalgroep, terwijl de EHBO aanwezig was voor het eventueel verlenen van Na afloop reikte burgemeester Van Dedem In het veilinggebouw de prijzen uit. Scholen en niet-nportverenlgingen: le prijs jeugdver. „Van knop tot bloem" 017 p., 2e prijs Jongenskoor „St. Jan de Doper" 616 p., 3e prijs Zijde school (groep onderwijzer Elbrecht) 604 p. Ver volgens Zijde8chool 593 p., groep Zijde- school 581 p.. openbare school 580 p. Padvindersverenigingen: le prijs Ver kenners 611 p.. 2e prijs R.K. welpen, 3e prijs mr. Van Daalgroep 588 p. Bedrijven: le prijs gemeente en water leidingbedrijf 635 p.. 2e prijs gemeente secretarie 629 p.. 3e prijs N V. Mulder 627 p. en 4e prijs N.V. Mulder school 613 p. Sportverenigingen: le prijs gymn. ver Hou Vast 640 p.. 2e prijs Fit 627 p., 3e prijs GDS 612 p„ Judoclub 606 p., AV '47 Dgroep 593 p., B-groep 588 p.. welpen groep 585 p. en zwem- en poloclub 586 p. Wandelsportverenigingen: le prijs WIOS 661 p. (het hoogste aantal), 2e prijs WIOS pup. 642 p. BOSKOOP Osborani Johannes W. a.v. J. H. T.d. Hurk an A. A. M. Brouwer; WUlibrordua A. z.v. A. P. A. Faai) en M. M. v. Rijn; Anita d.v. W. v. Leeuwen en L. G. v.d. Berg; Evert a.v. E. BobeldtJk en G. v. Gelderen: Alle d.v. J. d. Bruin en G. Hulsman; Esther d.v. C. W. Bakhuljsen en J, Moen. Getrouwd: Antoon Leene met Johanna F. Boer; Ronald de Grufll met Irene K. Bos; Jacob Verkade met Anthonta C. M. de Jong; Antonlus Hardus en Johanna Gelderblom. Overleden: Louise Jacob e.v. A. Boer 75 jaar. BODEGRAVEN Esto Als zondag a.s. de nieuwe competitie zal aanvangen komen de geelwltten weer uit ln hun oude club kleuren nl. wit shirt en zwarte broek. De opstelling van de verjongde ploeg Is als volgt: doel: J. Jacobl; achter: H. Zinko, J. Groeneveld en T. Weerden- burg; midden H. van Kippersluis, H. Groenen en P. Jacobl: voor: W. l'Aml, L. Bakker. G. Jacobl en J. Rietveld. De eerste wedstrijd la al een zware tegen stander nl. het pas gedegradeerde Haas trecht. Het betreft bovendien een uit wedstrijd. Geboren: Phillppus, zn van T. Nug- teren-Tuls; Anita, dr van A. de Bruyn- de Jong; Jacob, zn van J. Koenekoop- v. d. Kraan; Albertus C., zn van A. Slin- gerland-v. d. Meer. Getrouwd: F. v. d. Hoofdakker en E. v. d. Vliet. Overleden: W. Kastelein, 45 jr., echtg. van A. Francken. RAAD VAN HILLEG0M NAM AFSCHEID VAN WETHOUDER P. v.d. BOER ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Karin d.v. A. Blom en G. C. Kind; Pieter R. J. z.v. F. Merkelljn en A. H. Entrop; Steven z.v. G. v. Weger den en R. v. Yperen; Reinier z.v. H. J. Uithol en M. Akkprman; Ilonka I. d.v. J. Verkaik en N. E. Koster; Nicholas K z.v. Edwin N. Keetman en J. C. Tuln- stra; Erik B. z.v. Henricus J. A. Vier- kens en E. A. Pesonen; Marinella d.v. P. Petrelll en R. v.d. Berg; Trijntje M. J. d.v. L. Molenaar en T. A M. Nagtegaal. Emmo Ernst z.v. W. Dljksma en A. v. Elk; Duco z.v. J. M. Dekker en C. v. Maasdam. Overleden: Klaas W. v.d. Laken 77 jaar. Dirk Lodder 84 j. Petrus W. Overes 70 jaar. Gehuwd: Johan Wanslnk 21 jaar met Antonette Brummer 17 j. Dirk C. van Rijn 25 j. en Romkje Wiebenga 22 j. Jacobus Bronsgeest 30 j. en Francina M. Westmaas 21 j. Bernhard F. H. Hess 80 j. en Trijntje de Wit 23 j. Theodoor J. van Leeuwen 27 j. en Petronella Haak 24 j. Dirk Turkenburg 21 J. en Janke Duiker 21 j. Johannes de Rijk 22 j. en Marin A. T. Dijkman 23 j. Ondertrouwd: Johannea Moea 57 j. en LYena Bloem 49 j. Adrtanus v.d. Meer 23 j. en Anlta Oppatja 21 j. Gerrit Slnon 30 j. en Allda van EiJk 29 j. HAARLEMMERMEER Geboren: Harry J. z.v. H. Smith en N. Knlbbe; Johanna L. d.v. J. J. v.d. Hulst en C. A. Platjouw; Ben A. z.v. J. H. Zwetsloot en E. Witte; Jan. R. E. z.v. F. C. Beun en A. H. Steenge; Johannes A. z.v. A. Tammea en G. Oosterom; Karin M. d.v. J. Venema en J. A. Pijk- stra: Martin z.v. J. Schelllngerhout en H. P. Hoogland; Patricia P. M. d.v. B. J. G. M. v. Berkel en P. C. Walraven; Arle P. W. z.v. A. v.d. Maarl en M. P Blok; Blrgitte d.v. C. Pauw en J. M Faber; Theodora C. R. d.v. P. Tulen en R. A. Geerllng;Daemke S. d.v. A. Rlum en J. Nljhof: Edwin A. M. z.v. A. J. A. de Groot en M. J. M. v.d. Meer; Seth J. z.v. S. Mook en T. Bontekoe; Claudia M. A. d.v. J. C. Koolhaas en K. Jansen; René z.v. J. Sauer en E. Grootaert; Fridtjof M. R. z.v. W. Dorrepaal en C. T. Kuipers. Ondertrouwd: J. F. Hagedoorn 22 j. en N. Saarloos 22 j. A. A. den Braber 24 j. en G. M. E. T. Niezen 25 j. J. G. v.d. Zwet 28 j. en K. C. J. W. Hoogeveen 24 j. Than Wong Man 27 j. en M. C. Weme ling 17 j. J. Wijdenes 25 j. en E. M. Du wel 22 j. B. C. M. Clemens 23 j. en A. W. A. Alkemade 19 j. Gehuwd: Cornells Berrevoets en Janne tje v d. Tooien; Jacobua Floor en Henny Frulthof; Arnoldus J. B. Sluis en Elsje Speelman: Jacobus T. Daamen en Johan na A. Cupido; Colin P. D. Yarwood en Conny Wierama; Ale Haalma en Therése C. A. van Delden; Barend H. J. Jelsma en Wllhelmina B. van Groenigen; Mar ten Otten en Carla D. Schaftenaar; Wil lem F. Café en Johanna C. M. Janssen. Overleden: Pieter v. Tol 18 j. ongeh. Cor nelia Hoogkamer 52 J. geh. met J. J. Mooijeklnd; Klaas Vink 64 j. geh. gew. met H. M. Smit; Adrtaan v. Ast 36 j. geh. met C. G. S. Weber. Lena M. Bette 90 j. geh. gew. met P. C. de Jong. Gode- fridus G. Merfm&n 72 j. geh. met J. M. van Duin: Johannes v. Eljkern 74 j. geh. met E. J. T. Boom; Petrus J. Nya- sen 72 j. geh, met A. M. de Vlieger Franciscus Duwel 83 j. geh. met J. B. Landwer; Lambert us Rood 77 j. geh mst A. de Weerd. NIEUWKOOP Geboren: Adrianua Johannes Martl- nus, zn van A. J. Lellveld en E. J M. Pletersen; Jolanda Johanna Maria Ger- dlna. dr van J. L. Bans en J. J. W Jansen, Mary Christina Margaret ha, dr van A. M. van der Weljden en C. M. Schutter. Saskia, dr van A. Gagesteln en A. v. d. Velde. RIJNSATER WOUDE RAADSAGENDA De raad der gemeente Rljnsaterwoude komt op dlnadag 6 september a.s. des namiddAga 7 uur ten raadhulze ln open- bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a.: verkiezing wethouders; be noeming van een lid en een plaatsver vangend lid van de krlngraad van de Vleeskeuringsdienst en de commissie van beheer van de schoolartaendlenst; voor stel tot benoeming van ambtenaren van de burgerlijke stand; herbenoeming le den Adviescommissie Woonruimte wet; begrotingsvoorstellen; voorstel tot het nemen van een besluit, houdende ver klaring dat een bestemmingsplan in voorbereiding ls voor op een kaert nader aangegeven gronden. Het was maar een korte agenda van de Hillegomse gemeenteraad en de tijd om er over te praten was beperkt. Het mocht alles bijeen (behandeling der agenda en het afscheid van de raads leden die voor de laatste maal in dit college zitting hadden» maar twee uur duren en dat heeft het precies ge- Bij het voorstel tot „bouw van de nieuwe zweminrichting" moesten b. en w. vele technische vragen onbeant woord laten en ook over de mogelijke tijd van aanvang der werkzaamheden was het moeilijk een juist antwoord te geven. Hoe later de tijd van aan vang zal worden des te moeilijker zal het zijn het bedrag van de raming te handhaven. Het aardgas „dat niet ruikt", begint zo zoetjes aan toch wel een onaange name reuk te verspreiden. De voorzit ter deelde mee, dat er bericht was ontvangen dat de werkzaamheden aan de aardgasvoorziening voorlopig niet I kunnen doorgaan vanwege het feit dat de daartoe nodige gelden zijn geblok- Wethouder W. F. van Dam meende te moeten vaststellen dat er „ergens" toch wel iets fout zit. Als men weet wat er in Hillegom reeds is verricht voor de aardgasvoorziening, waarom niemand gevraagd heeft, maar dat de er toe verplicht), dan moet men een er toe verpilcht), dan moet men een dergelijke wijze van handelen wel zeer vreemd vinden. De voorzitter sprak daarna 'n woord van afscheid tot de raadsleden J. de Jong (PvdA), D. v. Egmond (Prot.- Chr. Groep). J. J. Kok, G. P. v. Lierop en J. Versetege (KVP). Hij offreerde hen namens het gemeentebestuur een geschenk. De voorzitter prees de goe de hoedanigheden van de heer Van de Boer als bestuurder en als mens. De prettige sfeer in het college van b. en w. en in de raad was mede aan hem te danken. Met de beste wensen in de toekomst in de toekomstige woon plaats Steenwijkerwold, bood hy hem namens het gemeentebestuur een klok aan. Wethouder W. F. van Dam dankte zijn collega voor de prettige samen werking, in het bijzonder tijdens het burgemeesterloze tijdperk. De heer J. Versteege (Raadssenior) had altijd grote bewondering gehad voor de heer Van de Boer, als burger en zakenman en ook als wethouder. De heer D. v. Egmond dankte het gehele college voor de prettige wijze waarop in de raad de zaken werden afgehandeld. De heren Versteege en Van Dam dankten ook de ambtenaren voor hun samenwerking. De gemeentesecretaris, de heer J. Th. M. Punt, sprak namens de ambte naren waarderende woorden tot de heengaande wethouder en dankte hem voor de wijze waarop hij de belangen van het korps ambtenaren had voor gestaan. Hij had als cadeau het boek „Zo is Nederland" en enige tuinge reedschappen voor de tuin in Steen wijkerwold. Wethouder Van de Boer dankte voor overdreven vond, maar dankbaar aan- de goede woorden, die hij wel wat vaardde, met de cadeaus die hem zo gul waren toegedacht. Daarna volgde een openbare recep tie in hotel Sistermans, door het ge meentebestuur aangeboden aan de heengaande wethouder. Wethouder Heyl (Warmond) niet aanvaardbaar voor K.V.P. De heer W. K. Heyl, namens de Prot. Chr.-groepering ln de raad van War mond sinds 5 jaar wethouder dier ge meente heeft met Ingnng van vandaag ontslag genomen als wethouder en te vens aJs lid van de raad. De heer Heyl heeft dit besluit geno men op grond van het feit dat de voor zitter van de katholieke raadsfractie hem heeft medegedeeld dat hy voor do- ze fractie onaanvaardbaar Is als wet houder uit hoofde van zijn inzichten ln het subsidiebeleid van het gemeentebe stuur. zyn niet voldoende medewerking aan de ontwikkeling van het Zwanen- burgerpolderplan en zijn liberale begin- Desgevraagd om commentaar deelde de heer Heyl ons mede, dat hij 'onder deze omstandigheden zijn werkzaam heden ook als raadslid stopzet, omdat hij naar zijn gevoelen niet het vertrou wen meer heeft van de grote meerder heid van de (nieuwe) raad. Het besluit van de kath. fractie is hem mondeling door de voorzitter daarvan, de heer Wil- lemsen, medegedeeld, die er ten over vloede bijvoegde dat het subsidiebe leid voor 93'", gewicht in de schaal legde en de kwestie Zwanenburgerpolder voor 7<&. De liberale beginselen zouden dan. aldus de heer Heyl ln zyn commentaar, slechts franje zyn. Naar de heer Heyl j ons voorts meedeelde zal de kath. frac- tie de heer v.d. Voet tP.C.) als wet- houder voordragen. De heer Heyl is J destijds de heer Dekker als wethouder opgevolgd. HAZERSWOUDE DIPLOMA-ZWEMMEN Bij het diploma-zwemmen te Ha- zerswoude zijn geslaagd: DIPLOMA A Chr. Nat. school: Rien Cok, Koude kerk; Rob Hubers v. Assenraad, Voor schoten; Wim de Wit, Adrie Wille, Koudekerk, Teun v. Cinhoven, Koude kerk; Mieneke v.d. Spek. Boskoop; Greetje Chardon, Bad hoe vendorp. Herv. School Dorp: Marjan v. Griet huizen, Anneke den Hertog, Sjaak v.d. Steen, Liesbeth den Hertog, Alie Har- kes. Els den Haan, Anja Raaphorst, Adri Dorssen (all enHazerswoude); Wim Poot en Marian Buitenhuis, Lei- Chr. Ulo-school Dorp: Henk Radema ker. R.K. School 't Zwaantje: Henk Wan- sink. Nootdorp; Martien v.d. Mey en Hettie v. Rijn. Hazerswoude. R. Jongensschool Groenendijk: Anne- lies Meyer, Zoeterwoude; Annemarie Wesselingh en Joke Zonderop, Hazers woude. R.K. School Dorp: Paul Segaar, Leiden. R.K. l'lo-school: Leo Koot. Geref. school dorp: Anjo Kerkhoven, Willie Tom, Tineke Hortenzius, Sija Vente. Willy Brobbel Dorsman en Adri Wieringa, allen Hazerswoude; Marleen v.d. Maai en Anneke Kcoman, Bent huizen; Marian v. Rooyen en Ankie Meel, Leiden. DIPLOMA' B Herv. School Dorp: Teun Bremmer, Harmke Verheul en Marijke Dorsman. Hazerswoude. R.K. School 't Zwaantje: Theo Ammer- laan, Hazerswoude; Astrid Haverland, Nijmegen. R.K. School Dorp: Gerda v.d. Poel en Ria Rotteveel, Hazerswoude. Geref. School Dorp: Ineke Rademaker, Hazerswoude. Kath. Bejaardenbond van Lisse maakte feest van bedevaart ONDANKS MINDER GUNSTIG WEER i De heer A. J. de Jong, directeur van „Andrélon Cosmetics" N.V. te Bode graven, vierde gisteren zijn zilveren bedrijfsjubileum. Gistermorgen bezochten enkele honderden personen een receptie. Onder hen was o.a. burgemeester mr. J. J. Croles van Bodegraven, die de heer De Jong de zilveren legpenning van de gemeente overhandigde. I)es middags was er een personeelsbijeen komst waarop de jubilaris werd gehuldigd. Op de foto: directeur A. J. de Jong bekijkt met zijn vrouw de gemeentelijke legpenning. MONDELINGE CURSUSSEN a. Praktische algemene ontwikkeling Praktisch Taalgebruik, sociaal rek., Algemene Ontwikkeling. b. c. Aanmeldingen en inl. bij de dir. H. Tukker. Gouwestraat 9. Alphen aan den Ryn. telefoon 3433 of op de opcningsle* dinsdag 6 september 's avonds om 7 uur In de Nijverheidsschool. Wlllemstraat 47. Nederlandse taai en correspondentie Praktisch Engels voor beginners Auvkk-lÊXïii Het einde van de Katwijkae badsei zoen is In zicht. Nog enkele weken en dan zal de rust in Katwijk aan Zee terugkeren. De maanden juli en augus tus hebben zich gekenmerkt door geens zins tot een bezoek uitnodigend weer; Integendeel. En toch, op onze zwerftocht geen uitgesproken ontevreden gezichten hebben wij gedurende het badseizoen gezien. Ondanks en rekening houdend met de harre weersomstandigheden viel het badseizoen over het algemeen niet tegen. Voor de 8trandbedriJven Is het echter wel nodig dat een volgend seizoen toch wat beter weer brengt. Als wij zien. j welke kapitalen er in het winterseizoen weer in het badbedrljf gestoken zijn, hoeveel persoonlijke arbeid bovendien uit menig werkstuk blykt. dan zal er heel wat ontvangen moeten worden om vreden op de winterstandplaats terug te aan het einde van het badseizoen te- kunnen keren. Aan het Katwykse strand zyn de strandstoelen en -cabines matig bezet en ziet men nog vele badgasten langs de kust flaneren of in de dorpskernen win kelen. Toen wy er c zer dagen even doorwandelden zagen we. dat nog een groot aantal gasten ln Katwyk waren. By slecht weer dienen wy volgens me dedeling van de directeur, de heer Chr. Verplancke. de gasten en de kinderen te vermaken. De „klant" moet tevreden zijn. Het aantal gasten in de laatste weken van juli en de eerste van augus tus is meegevallen. Ook het aantal an nuleringen ls betrekkeiyk gering ge weest. Op het ogenblik maken de thans nog aanwezige gasten ln regenkleding en een dikke wollen trui, wandelingen langs het strand en over de boulevard en genieten zichtbaar van de met schuimkoppen bedekte golven en het wolkenspcl daarboven. De strandexploi- tanten hebben het in deze dagen echter niet druk. Het verbiyf in de stoelen of cabines is niet prettig en dus staan ze voor het merendeel leeg. Ook in hun etablissementen is het rustig. Nai Italië ROELOFARENDSVEEN D0SR hield buitengewone ledenvergadering In de kantine op het sportpark kwam de R.K. sportvereniging DOSR voor het houden van een buitengewone leden vergadering byeen. Alhoewel voorz. C. J. van Berkel behalve het voltallige be stuur toch nog ruim 40 leden mocht ver welkomen. had spr. toch een grotere op komst verwacht. Wel verheugde het spr. dat de „Vriendenclub van DOSR" in ruime mate aanwezig was. Dit werd door spr. nog eens nadruk kelijk vastgesteld bij de bespreking van de a.s. competitie Immers uit deze „Vriendenclub" komen nu de leiders die de elftallen by de wedstryden zullen vergezellen. Het opgestelde rooster was thans van dien aard dat deze zich om beurten 1 maal per vier wedstryden be hoefden beschikbaar te stellen! Voorz. zou het op prys stellen als vooral nog meerdere oud-spelers e.a. zich hierbij zouden aansluiten, opdat ook deze werk zaamheden hierdoor uitermate verlicht kunnen worden. Voorts besprak spr. de resultaten van de voorgaande competitie welke beslist niet bevredigend genoemd konden wor den. Nu men voor de zes senioren elf tallen over een behoorlijk aantal leiders beschikt, hoopte spr. dat de komende competitie, en vooral ook voor het eerste elftal, reden tot juichen zal geven. Met het komende 40-jftrig Jubileum als ach tergrond moet dit met Inzet van alle krachten zyn te realiseren. De elftalcommissie welke momenteel bestaat uit een lid, een bestuurslid en de trainer, moest met twee leden worden uitgebreid. De voorzitter van „Vrien denkring", de heer P. v. d. Meer Cz„ stelde namens deze ..Vriendenkring" als Kandidaat de heren Kees Vorrik en Hans Rietbroek, die hierna werden gekozen. Akkoord ging men hierna met het voor stel tot contributieverhoging, hetwelk inhield dat de contributie voor senioren wordt gebracht van 2 60 op 8.28 per maand, voor Junioren A (van 16—18 Jr) an ƒ1.75 op ƒ2.25 per maand, voor junioren B-C (1416 jaar) van ƒ1.— op ƒ1.25 per maand, voor pupillen ƒ0.50 per maand biyft ongewijzigd, voor steu nende leden van 1.25 op 2. - per maand en voor donateurs van 7.50 op ƒ10. per jaar. Met de gebruikelijke rondvraag en een resumerend dankwoord van voorz. C. J. van Berkel werd deze in prettige sfeer gevoerde vergadering besloten. RUP WETERING V.V. „Rypwetering". Voor alle wer kende en ondersteunende leden van de v.v. „Rypwetering" bestaat morgen, zondag, weer gelegenheid om de contri butie te voldoen. Men kan hiervoor te recht tussen 10.30 en 11.45 uur ln café „Rustoord". Als zij nu maar gillen ko- ZEVENHOVEN Oud-wethouder A. J. de Groot ter aarde besteld Onder grote belangstelling is gister morgen te Zevenhoven het atoffeiyk overschot van oud-wethouder Adriaan J. de Groot, die dinsdag op by na 84- Jarlge leeftyd overleed, ter Aarde be steld. Zo waren o.a. mevr. Hogenboom. echtgenote van de waarnemend burge meester, de oud-burgemeesters B. Kam- menga en J. A. Detmera en de heer Bons namens het gemeentebestuur by de begrafenis aanwezig. De H. Mis van Requim in de parochiekerk van St. Jo hannea de Doper werd gecelebreerd door pastoor N. Vslzeboer, waarna het stoffeiyk overschot van de heer De Groot werd bygezet op het parochieel kerk hof te Zevenhoven. De heer J. A. Det mera. thans burgemeester van Zoeter woude, sprak aan de koffietafel enkele woorden ter herinnering aan de over ledene en set. dat met het heengaan van de heer De Groot ook een stokte Boven hoven ls weggenomen. j VVV-dlrecteur, de heer Chr Verplancke ln Katwyk aan Zee meende, dat vele Duitsera zich van dit badseizoen naar Italië hebben laten lokken, wy moeten voorts bedenken dat er duizende bed den in de Hoornespolder bygekomen zyn. Hiermede dient rekening te worden gehouden Hoeveel gasten er in Katwyk aan Zee zijn geweest gedurende het badseizoen kan men niet overzien, aangezien deze gemeente zich meer en meer gaat uit breiden. Er is nog steeds een groot aan tal kamerverhuurdersistersi die niet komen opgeven, dat een bepaalde pe riode ia verhuurd. Dit is erg Jammer, daar aan de gasten nimmer een juiste opgave van het aantal nlet-verhuurde kamera kan worden gegeven, zodat ze van de een naar de ander moeten lopen om eindelijk succes te hebben. Zweden Naar wy hebben vernomen ls In de maand Juli de geringste toeloop van de Duitsers door het aantrekken van Zwe den opgevangen. Ondanks het weer zyn alle evenementen doorgegaan. Hieraan hebben de gasten veel plezier beleefd. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. - KDC opende het dam- selzoen met een wedstrijd KDC I KDC II. welke wedstrijd een groot suc ces ls geworden, vooral door de span ning die achter.de borden aanwezig was. Dat KDC II een sterk tiental heeft la deze avond wel gebleken, want on danks het feit, dat KDC de atryd ln het voordeel van het eerste tiental werd beslist, hebben zij toch hun visite kaartje afgegeven wat belofte Inhoudt voor ds a.s. competitie. KDC I boekte een overwinning van 137. waarmede zy de enkele Jaren geleden nederlaag weer goed maakte. Voor belde tientallen was het een prachtige repetitie Dinsdag speelt KDC een wedstrijd tegen DCL De Inset van deze wed- •trljd Is een schildert] dat als wissel- prijs dienst doet. By een eventuele over winning komt KDC In het bezit van deze prys. Op m a endag 12 september wordt be gonnen met de bordeawedstrydea. GENOOTSCHAP „OUD KATWIJK" De foto-tentoonstelling "Oud Katwijk" heeft de werkgroep Topografie veel vol doening gegeven. De komende winter hopen zij op de ingeslagen weg voort te gaan en zal men trachteq een foto-ar chief van het oude Katwijk op te bou wen. dat streeft naar volledigheid. De werkgroep "Literatuur en B'olklo- re" blijft ook niet stil zitten. Er zijn plannen in voorbereiding om te komen tot een kostuumgroep. waartoe het no dig zal zijn, dat originele klederdrach- onderdelen worden nagemaakt. Maar na- tuuriyk zijn oude jakken schouderman tels etc. uit de tyd, dat er hier nog "gekleurd goed" werd gedragen zeer j welkom. In sterke mate geldt dit voor oorijzers, hangers, snoeren, parelspelden, kortom alles wat tot de oude sieraden behoort. Het genootschap doet momen teel veel moeite om hiervan Iets te red den, ook langs de weg van aankoop. Het resultaat is nog maar zeer beschei den. zodat het een prettige verrassing was. dat vorige week een fraai stel oor ijzers ten geschenke werd aangeboden. Verder ls ook het wlnterprogramma in voorbereiding, waaromtrent spoedig nadere mededelingen aan de leden zul len worden gezonden. 8TRANDWACHTEXAMEN Voor het practisch gedeelte van het diploma strandwacht C gaan de heren Anth v.d. Plas, A. v.d. Plas. T. v.d Marei, W Zwitéer en J. v.d Plas, allen leden van de Katwykse Reddingsbriga de, zaterdag 10 september naar Zand- voort. Aan deze examens wordt deelge nomen door brigades uit Katwyk, Alk maar, Noordwyk en NoordwIJkerhout De cursus stond onder leiding van de hoofdinstructeur van de Katwykse Red dingsbrigade. de heer T. P. de Konink SCHAKEN Nu de herfst dichterby komt. begint ook weer het nieuwe schaakseizoen 1966 '67. In verband hiermede wordt óp dinsdag 6 september a.s. dit met de jaarlijkse ledenvergadering geopend, en zal plaats vinden in de kantine van de gemeentebedryven aan de Van der Vegt- straat Aanvang 20.00 uur Alle leden van de schaakvereniging worden uitge nodigd deze avond aanwezig te wtlen zyn. En l» men geen lid en kan men schaken komt dan deze avond eens ky- Dulwnnport. De Rynmonders hield een wedvlucht met oude en Jonge dui ven van Duffel. Afstand 122 km. In concours 286 duiven. De uitslag: G. Noteboom 1. 11, 13. 15. 88. 41. 52. 68. J. Dijkhuizen 2. 9, 50. 60. 62. 63; M Souverein 8. 6. 10. 12. 20. 65. J. Admi raal 4. 19. 40. 70. 71; M. Langmuur 5. 87; B. Mulder 7. 22. 28. 86. 42, 48, W 67j A. ds Vreugd 6. Donderdag 1 sept. hebben 140 leden van de afd. Lisse van de R. K. Bejaar denbond een bedevaart gemaakt naar Heiloo. Met 3 bussen ging men naar Heiloo, waar om 10 uur in de Mariaka pel de heilige eucharistieviering werd meegemaakt, opgedragen door de G. A. pater v.d. Poel. terwijl de gebruikeiyke gezangen werden uitgevoerd door het Dameskoortje o.l.v. mevr. v. Winsen uit Lisse. Daarna werd 'n gemeenschap pelijke maaltijd gebruikt en door de Be jaardenbond voor koffie gezorgd, waar na een kort lof volgde. De dag werd verder gevuld met een tocht én een be zoek gebracht aan de uitspanning '.'De Zoete Inval" te Halfweg waar een ver frissende onderbreking werd gehouden. Het was 5 uur in de middag toen de bussen weer in de Schoolstraat te Lisse waren en halt hielden voor het NKV- gebouw waar na een heeriyk borrel uurtje een fyn diner werd aangeboden. Het was half 8 toen de voorzitter der afdeling, de heer J. v.d. Lans deze gezel lige dag met een woord van dank be sloot aan .allen die eraan hebben mede gewerkt om deze mooie dag te organi seren. De busondernemer Brouwer en de concierge van het NKV-gebouw, de heer Slootbeek en zijn hulp werden in het dankwoord bijzonder betrokken. Niet vergeten werd dat deze dag financieel mogelijk was doordat ook de donateurs met milde bydragen hieraan hebben mee gewerkt. JONGERENSOOS Zondagavond wordt in het Parochie huis in de Bondstraat in dit najaar de eerste Soos-avond gehouden onder lei ding van de heer W. van Lammeren. De jongeren-sociëteit telt thans niet minder dan 316 ingeschrevenen en de ouders worden uitgenodigd om zondagavond 4 september zich van de goede sfeer en gezelligheid eens te komen overtuigen. De ouders hebben vry entree. Geboren: Frans M. z.v. J P. L. v. Hoe ve en H. v. Wieren; René E. z.v. H. J. B. Voorberg en H. J. Voskamp; Nicolaas J. z.v. P. J. Kleppe en A. T. Breure; Cor nells z.v. C. v.d. Wetering en L. de Ondertrouwd; Adrianus Th. W. Schra- ma en Maria J. C. v. Lezu; Petrus A. M. Wassenaar en Cornelia Th. Baars; Azuerua M. Lammers en Maria G. A. Duinhoven; Roelof Buwalda en Wilhel- mina N. A. Huis. Gehuwd: J. C. Ransdorp en M. J. Wig- man; H. A. Geerllngs en G. P M. Zwet sloot: J. A. Out en J. E. G. M. v. Beek. SASSENHEIM KANDIDATEN RAADSCOMMISSIES In Sassenheim zyn de volgende raadscommissies nog werkzaam: a. Commissie voor de financiën; a. Commissie voor georganiseerd over leg. B. en w. stellen u voor deze commis sies als volgt samen te stellen: a. Voorzitter: Burgemeester (benoe ming door b. en w.). Leden: A. J. W. Janmaat (vacature J. v.d. Nouland), G. Kruik, H. de Meijer-v. Zon, P. J. A. de Nennie, T. Platje (uitbreiding), G. Ver schoor. b. Voorzitter: J. W. Kortekaas (be noeming door b. en w.). Leden: G. Kruik, A. M. Mazee (va cature J. v.d. Nouland), G. Ver schoor. Commissie Woonruimtewet 1947. De commissie bestaat thans uit: D. Bree- dijk-de Roode, huishuurster; L. A. Co- lijn, huiseigenaar; J. v.d. Nouland, voorzitter woningbouwvereniging; Th. J. A. Oudshoorn, vertegenwoordiger vakbeweging deskundige op sociaal terrein; B. L. Reijngoud, vertegenwoor diger vakbeweging. B. en w. stellen u voor, alle thans zitting hebben leden wederom voor de duur van één jaar, fhgaande 1 oktober a.s.. te benoemen. Algemene raad van de gemeentelij-, ke gasvoorziening Zuid-Holland. Na mens de gemeente heeft de burge- meester zitting in de algemene raad, terwijl de functie van plaatsvervan gend lid vacant is. B. en w. stellen u voor, de burgemeester wederom te be noemen tot lid en de heer P. Wester beek te benoemen tot plaatsvervan gend lid. Commissie gemeenschappelijke rege ling schoolartsendienst. In deze com missie heeft de burgemeester zitting als lid; de functie van plaatsvervan gend lid is vacant. B. en w. stellen u voor de burgemeester wederom te be noemen tot lid en de heer J. W. Kor tekaas te benoemen tot plaatsvervan gend lid. Dit geldt tevens voor de Com missie van advies gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst. RAADSAGENDA Op dinsdag 6 september 1966 te 19.30 uur wordt een openbare raadsvergade ring gehouden. Aan de agenda ont lenen we o.m.: beëdiging raadsleden; verkiezing wethouders; benoeming le den diverse commissies; subsidie kruis verenigingen over 1965; verpachting bollengrond in Mottigerpolder. VERPACHTING BOLLENGROND IN MOTTIGERPOLDER Sinds 16 mei jl. is de gemeente eige naresse van de 1.28.20 ha bollengrond van voorheen de heer A. A. Matze. In het vonnis is bepaald dat de heer Matze het voortgezet gebruik van de grond behoudt tot 1 oktober a.s. De gebruiker vraagt nu of hij de grond ingaandé genoemde datum nog voor een jaar mag pachten. B. en w. stellen voor. het verzoek in te willigen, aangezien de realise ring van het bestemmingsplan, waarin het onderhavige perceel is gelegen, nog niet zo ver is gevorderd dat deze grond terstond beschikbaar moet zyn. Als pachtprijs geven zij een bedrag van f 1.145.per ha in overweging. SUBSIDIE KRUISVERENIGINGEN OVER 1965 De jaarlijkse subsidie 'voor de in Sassenheim werkzame kruisverenigin gen bedraagt 40 pet. der contributies, opgebracht door inwoners dezer ge meente, verhoogd met f 0,20 voor ieder lid en f 0,10 voor ieder gezinslid, woon achtig in deze gemeente, met dien verstande, dat, indien na ontvangst van de gemeentelijke subsidie een ba tig saldo ontstaat, hoger dan 10 pet. van het totaal der exploitatielasten over dat jaar. dit meerdere op de sub sidie ingehouden wordt Bij de toe passing van dit artikel geldt het aan tal leden c.q. gezinsleden naar de toe stand op 1 januari van het subsidie- Volgens de thans ingezonden exploi tatie-rekeningen moet de subsidie als volgt worden berekend Het* Groene Kruis f 1153,41; Prot. Ziekenverpleging „Bethesda" f 6454,80; Het Wit-Gele Kruis, afd. Sassenheim f6414,25; Het Wit-Gele Kruis, afd. Beekbrug f42,72. Door toekenning van de hierboven berekende subsidies ontstaat bij en kele kruisverenigingen een batig sal do. hetgeen met uitzondering van het Wit-Gele Kruis, afd. Beekbrug, kleiner is dan 10 pet. der exploitatiekosten, waardoor geen korting behoeft te wor den toegepast. Op de hiervoor bere kende subsidies zullen de reeds ver strekte voorschotten a f 7.869.60 in mindering worden gebracht. LEIDSE HERVORMDE JEUGDRAAD HEEFT NIEUW ONTMOETINGSCENTRUM De l-fldso (hervormde) Jeugd Is een ontmoetingscentrum ryker. Het nieuwe gebouw van de L.JH Is gisteravond door de kerkvoogdij van de hervormde ge meente In Lelden aan de I-JH overge dragen en door de burgemeester, mr. KATWIJK Raadsvergadering. De raad dezer gemeente komt dinsdag a.s. 6 septem ber des namiddags om half acht ln open bare vergadering byeen. Aan de orde komt: Beëdiging en installatie van de leden. Benoeming van vier wethouders. Benoeming van leden voor een twin tigtal commissies. De samenstelling van de raad bestaat uit de heren J. Berg man Cz.. J. Bergman J. A.z., C. Berk- hey, D van Duyn. J van Dyk, H. J. M van Elten. H. J. Grimbergen. H. J. den Haan. H. Haasnoot. L. J Haasnoot, P. laaples, D J. Kleen. L. Kruyt, J. C. de Krijger K. van der Mey, dr G. W. Overdyking, N. Parlevliet. C. van der Plas, mr. J. van der Plas. A. Pronk, J. L. Rieaebo8oh, J. J. Titnmermans, M. A. de Vries. Niet terugkerende leden zyn: wet houder H. P. Bloot, NIc. van Duyven- bode, G. van der Does allen C.H., L. A. Kreft A.R. en J. C. Zuyderduyn P. v. d. A. E. H. B. O.-CURSUS Het ligt in de bedoeling dat ook ty- dens de komende wintermaanden door de Katwykde Reddingsbrigade weer een EHBO-cursus zal worden georgani seerd. Binnenkort zal hiermede een aan vang worden gemaakt. Zy die aan deze cursus willen deelnemen kunnen zich nu reeds melden by de heer R. Coorn. Lyd- wsg. G. C'. van der Willigen, officieel ge- De LJH was tot voor kort gehuisvest ln een pand ,.In de Moriaan" aan de Hooglandse Kerkgracht en heeft thans de beschikking over een gemoderniseerd gebouw op het Levendaal, dat geheel vernieuwd en geschikt is gemaakt voor het jeugdwerk. Er is in het gebouw ruimte voor so- cieteitsavonden. gesprekskringen, to neel- en cabaretgroepen, muziekclubs, kortom voor alle facetten van 't jeugd werk. Ook jeugdkerkdiensten kunnen nu voortaan elke zondagochtend in het LJH-gebouw aan het Levendaal plaats Het nieuwe jeugdcentrum staat voor iedereen open, ongeacht godsdienst, op leiding of milieu LEIDSE AGENDA ZATERDAG 3 SEPTEMBER Ron. Ned. Natuurhistorische Ver. Bezoek aan expositie ..Duizend botani sche boekillustraties in Den Haag. Ver trek bus 46 station om 13.18 uur. MAANDAG 5 SEPTEMBER Afscheidsreceptie Wethouder Ir. J. J. G. van Hoek, Stadhuis, Burger, zaal. 16.30—17.30 uur. DE LEIDSE POSTDITVENCLUB Wedvlucht vanaf Duffel voor oude en jonge duiven op 28-8-'66. Aantal 320, gelost om 08 45 met n.o.-wind. Nulpunt 118.948 km. Uitslagen J. v. Alphen sr. 1, 2. 4. 13. 15, 16 en 19; H. v. Riet 3. 25 en 32; P. Lansbergen 5 en 26; H. Abra ham* 6 en 12; Bink v d T.Tssel 7. 8 en 20; W v. Nieuwendyk 9. 21. 24 en 28; A. Krol 10. Snelste duif 10.22.40 uur.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4